iik Nieuws. Weisch-veriaderini Naar het binnenste der aarde In Oostenrijk wil de Regeering z.g. „wenschvergaderingen" uit schrijven, waar een iegelijk vrije lijk zijn meening op politiek ge bied kan doen hooren. Voor ons wellicht een voorbeeld ter na volging! Wat wenscht U meneer Nico Simon Bullebak? Een dictator, meneer de voorzitter. Zou je wel willen en dan liggen wij d'er uit zeker! Stilte daar meneer Simon Dirk Anton Praatjesmaker; uw politieke tegenstander Bullebak heeft het woord. Hou jij je maar bij je vijf jaren plan, Praatjesmaker! Ik protesteer, meneer de voorzitter. Wat zou U dan wenschen, zeg het lie ver vrijuit, maar protesteer niet! meneer Praatjesmaker. Vrijheid, arbeid, brood! meneer de voorzitter, dat bereikt men door het Vijfja ren Plan. Dan heeft ieder voor vijf jaar werk. En waar haal je de duiten vandaan? U heeft het woord nog niet, meneer Victor Bleekneus. Laat hem maar leuteren, meneer de voorzitter; hij is hopeloos ouwerwetsch; hij heeft geen droppeltje frisch bloed meer. Geen hatelijkheden, meneer Bullebak. Ouwerwetsch of niet, hij wil de duiten voor ons Plan liever aan oorlogstuig uitge ven, bah! Dat heeft ie niet gezegd, meneer Praat jesmaker. Bovendien gaan jullie daar te genwoordig heelemaal mee accoord. Meneer de voorzitter ik verzoek U! O, wou je soms zeggen van niet? Bemoei u d'er niet mee, meneer Co- mingman, d'er wordt u niets gevraagd. Bo vendien kunt, U den geachten heer Praatjes maker wel beleefd met U aanspreken! Poeh, bij ons is iedereen gelijk: „Vrij heid r „Houzee!" klinkt beter. Dat mag niet, meneer Bullebak, u kunt wenschen, maar niet manifesteeren. Goed dan, ik wil oranje en geen rood en ook geen rose. Bedoelt-ie mij daarmee? meneer de Voorzitter. Hij bedoelt niets, wees toch niet zoo wantrouwend, meneer Praatjesmaker. Oranje, nee nou wordt ie goed. Met een andere vlag d'r boven dan altijd! Het eeni- ge wat ik met. meneer Bullebak samen wil doen ish et Wilhelmus zingen. Maar echt gemeend!. Geeft U den toon aan, meneer de voorzitter? Meneer Bleekneus, het !s hier een „wenschvergadering" en geen zangvereeni- ging. We kunnen sluiten met het Wilhel mus. Ik protesteer, meneer de voorzitter. Wat zou u dan willen, geachte Coming- man? Vrijheid, gelijkheid en broederschap. Geen een beter dan de ander. Waarom zoue we niet gelijk op deele? Zou je wel willen: Zouden jullie best af komen Zoolang d'er zukke Bleekneuze benne, komme we d'er niet an toe. Geen hatelijkheden, meneer Coming- man. Laat ie dan ze waffel houe! Hé, hé, meneer, wat een taal. Als u in derdaad uw naam eer wilt aan doen, heeft U zich te matigen, meneer, anders bereikt niets en gaat U d'r nog uit ook. Meneer de voorzitter, waarom hebben Riekus Kerkgang en Victor Doeniets nog niets gezegd? —'Ja, meneer Kerkgang, wat „wenscht" u? Ik wensch niets ik sta d'er buiten en ik blijf d'er buiten. Ik dop m'n eigen boon tjes wel. Misschien wandel ik straks wel een eindje op met meneer Praatjesmaker van de overkant. We hebben volgende maand Carnaval en ik vind zwart-rood geblokt mooi voor een maskeradepakje. En meneer Doeniets? Ik weet eigenlijk niet, of er op deze vergadering voor mij nog wat te doen is. Haring noch kuit, meneer de voorzitter. Stil toch meneer Bullebak. Ook de heer Adriaan Rustzacht en Cor- nelis Houjetaai deden hun mond nog niet open. Wij zeggen niets, wij vertrouwen alleen maar! Bijzonder onderwijs en Zal niet gaan, broedersl Stil meneer Doeniets, hou Je mond als je niet weet wat je hier doen moet. Een beetje minder familiaar, voorzitter! Gooit 'm d'r uit! Meneer Bullebak, waar is de knokploeg? Stilte, stilte, heeren! Wij dulden zooiets niet Wij dulden zooiets niet Wij dulden Geen spreekkoor, wat ik je bidden mag; Praatjesmaker. Goed zoo Hou zee! Vrijheid, arbeid, brood! Wilhelmus van Nassouwe! Ja, daar besluiten we mee, kan niemand iets tegen hebben, we zijn allemaal looten van één stam. Behalve dan ikke; ik protesteer! Dan ga je maar been Comingman en wacht buiten tot je tijd is gekomen. Vooruit heeren, daar gaat-ie dan! Ik dank de heeren voor de aangename besprekingen en voor den prettigen toon welke er heerschte en ik sluit deze „wensch vergadering". C. t. B. Uit onze omgeving ALKMAAR DE ONEENIGHEDEN IN DE AFD. ALK MAAR VAN DE S.D.A.P. Er wordt op het oogenblik achter de scher men hard gewerkt om de bestaande moei lijkberen op te lossen, want er moet vóór Donderdag 21 Januari een bevredigend re sultaat zijn verkregen. In de vernietiging van het royement van den heer Bulens door den partijraad der S.D.A.P. ziet dit ge- menteraadslid aanleiding om zijn zetel weer in volle glorie te gaan innemen. Enkele oud- fractiegenooten van hem, onder aanvoeling van den fractievoorzitter, den heer v. d Vall zijn echter van opvatting, dat de heer Bil lens zich in de kwestie-Bonsema zoodanig heeft laten leiden door kwade trouw dat ze niet verder met hem kunnen samenwer ken. De eerstkomende gemeenteraadszitting is vastgesteld op 21 Januari Indien de heer Bulens verschijnt, blijft de heer v. d. Vall weg. En met hem vermoedelijk mej. Nierop. Tot. dusverre werd nog geen overeenstem ming verkregen en het uiteindelijk resultaat zullen we vermoedelijk eerst kennen op Donderdag a.s. wanneer we de leden van den raad hun zetels zien innemen. MOTORRACES V.V.V. Naar men ons meedeelt, zijn door de V.V.V. Alcmaria voorloopig maatregelen genomen tot het houden van twee motorraces in den loop van dit jaar. Voor de eerste is gereser veerd den tweeden Paaschdag, voor de twee de den tweeden Kermis-Zondag. Als regel hadden tot dusver de races plaats op den eersten Kermis-Zondag, waar echter de baan meestal vrij sterk wordt gehavend en de harddraverij vereeniging, welke doorgaans den tweeden Kermis-Zondag haar courses or ganiseert, daarvan hinder ondervindt, zijn de beide wedstrijden omgezet. Een en ander houdt nog niet in, dat de bei de races ook inderdaad zullen worden gehou den. Slechts de eerste staat volkomen vast. De tweede echter zal plaats hebben, wanneer de eerste een behoorlijk overschot geeft of, indien dit niet het geval mocht zijn, wanneer desondanks een behoorlijk garantiefonds wordt gevormd of voldoende medewerking wordt ondervonden van de zijde der Alk- maarsche overheid. ZIJPE De Raad van Zijpe zal vergaderen op Dinsdag 19 Januari 1937, des namiddags ten 2 uur. BnrgerL Stand van 7—14 Januari. Geboren: Elisabeth Margaretha, dochter van Johannes Groot en Adriana Maria Ou- dejans. Grietje' Pietertje, dochter van Lou- wrens Rens en Keunje Petronella Bakelaar. Overleden: Pieter de Boer, 61 jaren, echt genoot van Trijntje Liefhebber. Ondertrouwd of Getrouwd: Geene. WINKEL Burgemeester en Wethouders hebben aan P. Bakker vergunning verleend tot het bou wen van een garage met bergplaats. Door Burgemeester en Wethouders is aan R. Scheur vergunning ingevolge de Hin derwet verleend tot het oprichten van een ondergróndsche benzine-bewaarplaas. De dienstplichtige C. A. Blaauboer van de lichting 1931 is opgeroepen om op 27 Mei 1937 voor herhalingsoefeningen in werkelij- ken dienst te verschijnen. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Blijkens een advertentie van de H.A.B.O. in het nr. van Zaterdag j.1. heeft de dienst SchagenDirkshorn een' wijziging onder gaan. Kwam de laatste post voorheen te 6.30 uur aan, nu is dit 7.30 uur geworden. Het gevolg hiervan is, dat Zaterdags de 2e kombestelJing pas te 8 uur plaats heeft, en de verstwonenden hun krant tegen bed tijd ontvangen. Belangstellenden maken wij er op attent, (voor zoover zij dit nog niet weten), dat er 's middags van 23 uur gelegenheid be staat de Sohager Courant af te halen. WIERINGEN DEN OEVER VISCHAFSLAG DEN OEVER 11 Januari aangevoerd: 242 kg. Spiering f 0.21 f 0.26 per kg. 62 pond bot f 0.20/* f 0.2314 per pond 2140 kg. Wulken f 14.10— f 14.60 per 100 kg. 12 Januari aangevoerd: 97 kg. Spiering f 0.23 per pond; 1373 kg. Wulken f 14.—f 17.20 per 100 kg. 14 Januari aangevoerd 394 kg. Wulken f f 17.70—f 18.90 per 100 Kg. DE OEVERSCHE IJSCLUB „VOOR WAARTS HEEFT PECH. In bet begin van de week zag het er naar uit dat. de Winter zijn intrede zou doen. Dies gaf het bestuur van de IJsclub de ga ragehouder, den heer Boersen, opdracht de Ijsbaan aan den betonweg, die reeds voor een deel onder water stond vol te pompen. Twee nachten en twee dagen heeft de heer Boersen gepompt om de baan op het vercischte peil te krijgen. Dinsdagmiddag was er water genoeg. Juist had B. zijn ma chines enz. opgeruimd, of daar begaf zich een schot dat in één der omliggende slooten geslagen was voor afzetting. In minimum van tijd was het werk van enkele dagen hard werken verloren gegaan. Doch het bestuur van de IJsclub gaat niet bij de pakken neerzitten en zal trachten de baan weer in orde te brengen. Als men een gat door den aard,bol kon boren. Hoe lang is de kortste verbinding met on ze antipoden? Raketvaart naar de „hel" Een toekomst droom, die geen werkelijkheid zal worden. - (Van onzen V.P.B.-correspondent) Amerikaansche geologen hopen met be hulp van nieuwe boorinstallaties en ma chines voor het opwekken van lage tem peraturen, voor wetenschappelijke doelein den ongekende diepten in het binnenste van de aarde te kunnen bereiken. De vraag doet zich nu voor: zal men het middelpunt van de aarde kunnen bereiken en zoo ja, kan men dan wellicht dwars door de aarde heen tot onze antipoden komen? Hoe eenvoudig zou het niet zijn, als men den aardbol als een appel in de hand kon nemen en middendoor kon snijden. Men zou dan ongetwijfeld voor menige ver rassende ontdekkingen komen te staan. Tenminste voor den leek, want voor den vakman heeft het inwendige van de aarde al lang geen geheimen meer. Uit het ver loop den den duur van de aardbevingsgolven hebben de geophysici de structuur van de planeet, die ons tit woonplaats dient, nauwkeurig kunnen berekenen en daaruit hun gevolgtrekkingen gemaakt. „Hoe zou. 't zijn", denkt de leek, die met al deze dingen niet vertrouwd is, „als we eens eenvoudig van Europa, mischien van Amsterdam uit, een tunnel naar het middel punt van de aarde boorden en daarin blik sem liften installeerden, die een recht- streeksch verkeer met onze antipoden mo gelijk zouden maken? Op die manier zou den we toch geweldige afstanden kunnen besparen". Toegegeven hemelsbreed zijn het altijd nog 20.000 kilometer naar den anderen kant,, terwijl een tunnel dwars door de aarde „maar" 12000 kilometer lang zou zijn. We zouden ons dus bijna de helft van den weg naar onze tegenvoeters kunnen besparen. Het idee is aanlokkelijk genoeg, men ziet zichzelf al instappen, de conduc teur klapt de portieren dicht, een signaal fluitje weerklinkt en weg suizen we Amsterdam-middelpunt van de aarde-Zuid- zee, om enkele uren later ten Zuiden van Nieuw Zeeland, niet ver van de Antipoden- eilanden uit te stappen. Als de lift halverwege blijft steken Doch helaas is deze schoone toekomst droom niet meer dan een utopie. Nog eerder zal de mensch Mars of Venus bereiken, dan via het middelpunt van de aarde de antipoden. Onoverkomelijke moeilijkheden staan het plan om een tunnel door de aarde te boren in den weg. Zooals bekend heerscht er in de mijnen op een diepte van enkele duizenden meters al een helsche temperatuur, die, wanneer men nog dich ter het middelpunt van de aarde nadert, elke 35 meter nog met 1 graad C. toeneemt. Aangenomen, dat de Amerikanen koelinstal laties zouden weten te construeeren waar mee aanvankelijk een draaglijke tempera tuur kon worden verkregen, dan zouden deze installaties op grootere diepte, waar een temperatuur van vele duizenden graden Celsius heerscht, toch niets meer kunnen uitrichten. Daarbij komt nog de weerstand die de zwaartekracht aan alle menschelijke pogingen om de aarde binnen te dringen, biedt. Een lift, loopende door een tunnel welke door het middelpunt van de aarde is geboord, zou weldra volgens do wetten van de zwaartekracht met duizelingwekken de snelheid voortrazen en in niet te stui ten vaart het station „middelpunt der aar de" voorbijschieten om kort voor de opening van den tunnel aan den anderen kant weer naar het middelpunt van de aarde terug te vallen. Dit plagerige spelletje zou zoo lang door gaan, t.ot de slingerkracht van de lift zou zijn uitgeput en het vehikel precies in het centrum van de aarde, dus nog 6000 kilo meter van elk der beide eindstations ver wijderd, zou blijven steken! Geen passa gier in dit hellevoertuig, die ooit het dag licht weer zou zien... Ondergang der wereld - een waanbeeld. Toch zal het in werkelijkheid nooit zoo- vee komen, Zelfs met de sterkste boorma chines kan namelijk de aardkorst hoog stens een beetje „Geschrramd" worden. Het is er precies mee, of men den maaginhoud van een olifant zou willen onderzoeken door den dikhuid een prik van een naald te geven. De aardkern, die van den totalen diameter van 12000 kilometer alleen al 7000 kilometer voor zijn rekening neemt, bestaat volgens de jongste wetenschappelij ke onderzoekingen uit een compacte mas sa van ijzernikkel, waaroverheen een man tel van magnesium en silicium ligt, die op baar beurt door een silicium- en alumini- umlaag is omgeven. Ook platina en goud zullen waarschijnlijk in ontzaggelijke hoe veelheden in het binnenste der aarde aan wezig zijn, daar bij het ontstaan van de wereld uit een vlammenden gasbol meer dan 3 milliard jaar geleden, volgens de wetten van de zwaartekracht alle zware stoffen zich om de kern der aarde moeten hebben opgehoopt. Men moet zich het binnenste der aarde als één reusachtige smeltoven voorstellen, waarin door het onophoudelijk uiteenval len van verschillende radio-actieve stoffen zooals radium, thorium, uranium, enz. een ontzaggelijke hitte vrijkomt. De rijke voor raden aan radio-actieve stoffen, welker aanwezigheid binnen de aarde men heeft kunnen vaststellen, wettigen de veronder stelling, dat alleen al de warmte die de radioactieve elementen in de buitenste aard korst ter dikte van 60 kilometer produ- ceeren, opweegt tegen het warmteverlies van de aarde aan het wereldruim, waar een temperatuur van 230273 graden Cel sius heerscht. Daar, volgens de resultaten van de jong ste wetenschappelijke onderzoekingen ook in de diepto aardlagen nog radio-actieve stof fen aanwezig zijn, moet het volgens men- scheliike berekening onmogelijk worden ge acht, dat de aarde, hetgeen men vroeger wel meende, een onherroepelijken bevriezings- dood tegemoet gaat. Den ondergang-der-we reldprofeten is daarmede het sterkste argu ment uit de hand geslagen. De aardkorst geen eierschaall Het moet dus inderdaad daarbinnen een hel zijn, waar temperaturen heerschen, zoo als men ze zich nauwelijks kan voorstellen. De druk, dien de bergen en de watermas sa's der oceanen tezamen met de daaronder gelegen steen- en aardlagen op den aard kern uitoefenen, is krachtig genoeg, om te verhinderen dat de helsche machten, die daarbinnen besloten zijn, losbreken. Voorloopig behoeven wij ons dus nog niet ongerust te maken. BERGEN Dierenmishandeling. Door de politie is tegen H. B. te Alkmaar, als geleider van een met paard bespannen orgel, proces-verbaal opgemaakt ter zake van mishandeling van zijn paard. Gevonden en verloren. Gevonden: 3 sleutels,, nummerplaat G 47210, bruine portemonnaie met geld, zwarte da meshandschoen, blauwe ceintuur met witte stippen, lederen halsband, zilver of alpaca beursje, kleine crucifix aan kettinkje. Verloren: Bruine damesrijbroek, belasting plaatje, zwart lederen handschoen, bankbil jet van f10.kleine zwarte damesporte- monnaie, kinderhandschoen, damestasch met kerkboek, langwerpige dames-portemonnaie, bruin zijden shawl, portemonnaie met eenig geld. Predikbeurten ZONDAG 17 JANUARI. Ned. Herv. Gemeente. Sehagien, nam. kwart vóór 7, Ds. Enklaar. Barsingerhorn, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: De Moed tot het Nieuwe. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, 's av. 7 uur, Ds. Molenaar. Valkkoog, geen dienst, wegens ongesteld heid. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Hippolytushoef, nam. 8 uur, Opvoering van leekenspel „Verlossing" door jeugdclub uit Wmeer. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Afscheid. Oude Niedorp. nam. 7 uur, Ds. v. d. Kam. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Julianadorp, nam. 7.30 uur, Ds. M. v. Wiohen Bevestiging van een diaken-. Aartswoud, nam. 7 uur, Ds. Los. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Baudet, Veenhuiaen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kam. Bev. kerkeraadsleden. Doopsgezinde Gemeente, Barsingerhorn, geen dienst. Wieringen, nam. 2.30 uur, Ds. A. Vis, van Texel. Geref. Kerk. Schagen, nam. 5.30 uur, de heer D. Visch. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer D. Visch. Nam. 2.30 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Donsselmann van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereen. Donderdagavond 7.30 uur, in Evangelisatiegebouw. The Star of Hope Missiën. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer S. Kuiper, van Bilthoven. Oud-Geref. Gemeente, Breezand, Dinsdagavond half acht,, Ds. v. d. Kraats, van den Helder, in o. 1. s. 2. SPORTVRIENDEN! Uw aangewezen adres voor alle artikelen op Sportgebied is: Firma ANNEVELDT—DE HAAS. LAANPLEIN. SCHAGEN. Sportuitslagen Zondagsnamiddags 4.30 uur. Achilles-, Ajax-, King-, Manfield-Schoenen. SCHAGEN-NIEUWS. Schagen I—Wieringerwaard I. Aanvang 10.30 uur. D. Arnoldus A. Slikker II. Middelbeek M. Slikker J. Peetoom M. de Haas D. Schoorl J. Bremer L. Schoorl J. Broer C. de Moor West Frisia 4—Schagen II. Vertrek per bus 10 uur. T. Bijpost A. de Wit P. Boon J. Molenaar E. Rus P. Boontjes P. de Vries D. Ruig Jc. Siemons G. Koch S. Grootes Res.: P. Schoorl, P. Kistemaker, T. Mo- ransart. Schagen IIISucces IV. Aanvang 2 uur. J. Everts D. Leeuwenkamp J. v. d. Oord H. Naber S. Breebaart P. Slik A Willemse W. v. Geelen Jb. Broersma J. Starreveld L. Komen Res. H. Kistemaker. Res. dienen gekleed op het veld aanwezig t.e zijn anders zal de E C. niet aarzelen krasse maatregelen te nemen. Helder b'Schagen A. J. J. Slikker P. Dekker G. Zwaan D. Kuiper A. v. d. Pijl P. Kuit J. v. d. Ben R. v. Haren S. Vries J. Slikker Jc. Molenaar Helder F—Schagen B. J. Oostwouder M. <v. Rooij A. Houtkooper W. Gorter N. Prins P. Bakker K. Molenaar T. Schoorl G. Anneveldt R. Abbring H. Vol ten Res: J. Molenaar, S. Hoekema, W. Rezel- man. Vertrek per bus precies 8.45. Denken jullie goed om den tijd jongens! Wij zullen mdar hopen op een mooien voetbal-Zondag, dus allen present. De adspiranten-commissie. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag j.1. goed, hoogste noteering f240, kwam op 32 ets. De handel in kalfkoeien was in de stal, de hoogste noteering was f230, handel goed. Kalfkoeien zijn nog zeer duur. De handel in geldekoeicn was matig. In graskalveren was weinig te doen, hoog- Alkmaar ORDE VAN HET LEGIOEN VAN EER. De Staatscourant publiceert een K.B. van 29 December 1936, waarbij toestemming is verleend tot het aannemen van de versier selen van Officier der Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk, aan Dr. W. C. Bos man, voorzitter van de Vereeniging „Hol land—Frankrijk", te Alkmaar. Valsche rijwielplaatjes verhandeld Vijf maanden geëischt. Voor het Amsterdamsche Gerechtshof heeft een fotograaf uit IJmuiden terecht ge staan. Hij wordt er van verdacht opzettelijk valsche rijwielbelastingplaatjes aan een of meer personen te hebben verkocht. De man kwam voor de Rechtbank met een verweer, dat hem in eerste instantie op juri dische gronden door de mazen van het net deed glippen. Hij gaf volmondig toe, dat hij de valsche plaatjes had verkocht, maar hij had er bij verteld, dat ze valsch waren. Art. 220 W. v. S. immers stelt, strafbaar hem, die valsche merken verkoopt als waren ze echt en onvervalscht. Het vervaardigen van valsche merken was hem niet ten laste gelegd, hoewel een pers in zijn woning was aangetroffen. De rechtbank te Haarlem accepteerde het verweer en sprak verdachte vrij. De man handhaafde voor het Hof zijn le zing. Een getuige, een familielid van verd. ver klaarde, dat hij enkele plaatjes van verd. had gekocht. Pres.: En wat dacht u wel, toen u ze voor 60 cent kreeg, gestolen, gevonden, valsch? Getuige bleek heelemaal niet te hebben gedacht, want zijn zwager had hem direct verteld, dat ze valsch waren. Procureur-Generaal: Het komt er zoo aar zelend uit. Pres.: Ja, dat kan ik hem niet kwalijk ne men, hij is bang zich te branden. Een juffrouw had twee plaatjes gekocht van iemand die ze weer van verd. had be trokken voor f 1.25 per stuk. Pres.: Dat was ook goedkoop. Aan 't post kantoor betaalt U een rijksdaalder. Getuige: Ja, maar de man, die ze ver kocht beweerde ze gevonden te hebben; ze zagen er leelijk uit. Pres.: Dat kwam zeker van het vinden. Verdachte hield vol, dat hij de plaatjes niet zelf had gemaakt en ze als valsch had verkocht. De Procureur-Generaal, mr. dr. D. Rei- lingh zei in zijn requisitoir, dat verdachte erkent, dat de plaatjes valsch waren en dat hij zijn koopers vooruit had gewaarschuwd. Thans komen die getuigen met het lesje: „We wisten dat ze valsch waren, want dat had verd. er bij gezegd, toen we ze koch ten". Het juridisch verweer is bij de Rechtbank opgegaan: hij heeft ze niet als echt en on- vervalsch verkocht. De man beeft de valsch© merken echt.er in voorraad gehad en hij kan nooit de bedoeling hebben gehad ze al lemaal te verkoopen aan menschen die er van op de hoogte waren, dat de merken valsch waz'en. Spr. requireerde vernietiging van het von nis der Rechtbank en verd.'s veroordeeling wegens opzettelijk valsche merken verkoo pen als echt en onvervalscht tot vijf maan den gevangenisstraf. De verdediger mr. P. van 't, Hoff Stolt was van oordeel, dat verd. niet kon worden veroordeeld, daar hij de plaatjes niet als echt en onvervalscht aan den man had ge bracht. PI. drong aan op bevestiging van het vrijsprekend vonnis. Arrest 28 Januari. Bouw van een Motorzeesleepboof Opgedragen aan P. Smit Jr. te Rotterdam. De N.V. Internationale Sleepdienst Maat schappij L. Smit Co., te Rotterdam heeft den bouw van een motorzeesleepboot opge dragen aan de N.V. Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr., te Rotterdam. De hoofdafmetingen van deze zeesleepboot zijn 52.50 X 8.80 X 5.35 meter. De voort stuwingsinstallatie bestaat uit een Smit- Burmeister and Wayne zes-cylinder twee- tactmotor, welke direct op de schroef ge koppeld is en een vermogen ontwikkelt van 3000 p.k. Schip en machine-installatie zullen wor den gebouwd onder speciaal toezicht van Scheepvaartinspectie en Lloyd's register of shipping. I-Iet schip zal ingericht worden, zoowel voor lange sleepreizen als voor bergings doeleinden. De werking-radius bedraagt 15.000 mijl en de snelheid 1514 knoop. GROOTE KINDERSTERFTE IN BRITSCH-INDIfi. Volgens een te New Delhi gepubliceerde statistiek heeft Britsch-Indië de gi'ootste kin dersterfte van de geheele wereld. In 1934 stierven van elke 1000 kinderen die geboren werden 187, terwijl in de centrale provincies bijna elk vierde kind na de geboorte over leed. ste noteering f 60. In nuchtere kalveren was de handel vlug, duur. Gewone gang fS16. Buitengewone kalveren voor den dood zag men verkoopen voor 22 en 26 gld. Dit waren kalveren van pl.im. 3 weken oud. De handel in paarden was goed. Oude slachtschapen 1921 gld., handel stug. De handel in jonge vette schapen matig, er werd voor een koppel f30 gebo den, schijnt niet doorgegaan te zijn. Overhouders veel aangevoerd, deze han del was ook zeer matig' Hoogste notee ring f 19. De handel in vette varkens was heel aar dig, hoogste noteering 22 ets. Op de biggen- markt was aardig wat te doen; deze werden iets duurder verkocht, werd genoteerd 9 13 gld. Evenzoo was het met de schrammen, deze noteering was 14—24 gld. Hier was ook wel vraag naar. De handel in kippen, konijnen enz. was goed. Wij konden weer best merken, dat ihet een weer een normale Donderdag was/

Schager Courant | 1937 | | pagina 6