OMGEVINGNIEUWS Uit Bergen Vetwormpjes FANCY-FAIR VAN VOLKSONDERWIJS. Besloten werd einde Maart een iancy-fair te houden. Allen zeg den medewerking toe. Uitgaande van de afd. Bergen van Volks onderwijs, had gisteravond in een der zalen van het Oranjehotel, alhier, een vergadering plaats, ter bespreking van de plannen tot het houden van een fancy-fair in het a.s. voorjaar. Door ziekte van den voorzitter, opende de 'heer J. Hogervórst de goed hczochte bijeen- '•korrist-met. een woord van welkom. Spr. zette het doel der vergadering uit een en zeide, dat een. bazar zou worden ge organiseerd teneinde een fonds te stichten, indien de overtollige leerkracht aan de open bare school ontslagen wordt. Feitelijk is ze reeds ontslagen, doch B. en W. probceren deze leerkracht, te handhaven. Echter, krijgt ze thans alreeds geen salaris meer van ge meentewege. Het bestuur had gedacht de fancy-fair te houden in het laatst van Maart. Spr. zette verder. uiteen, hoe een dergelijke bazar zou moeten worden ingericht. De dames zouden in eigen kring propaganda moeten maken. De leiding van de geheele bazar zal onder leiding van het bestuur blijven; toch zal het bestuur dankbaar zijn. voor alle wenken. Spr. gaf daarop gelegenheid tot gedachten- wisseling. Mevrouw Van Reenen voerde 't eerst het woord en zeide, dat er voor een goede bazar zeker 600 artikelen dienden te zijn, welke alle laag geprijsd moeten zijn. Van de op brengst moet het bestuur zich niet al te veel voorstellen, dan valt het altijd mee. De wnd.-voorzitter meende, dat hoe har der de dames werkten, hoe meer artikelen er zouden komen. De heer Monnier stelde voor een werk comité en een comité van annbeveling sa men te stellen. Spr. geloofde, dat het aantal attracties natuurlijk legio is. Spr. noemde o.a. een vroolijke keuken; kegelen en sjoel- hakken. En dan vooral te lal en dansen. Men kan dan voor iederen dans bijvoorbeeld een dubbeltje vragen. Voor het bewaren der cadeaux stelde spr. zich voor zijn ruimte bo ven z'n garage beschikbaar te stellen. De wnd. voorzitter antwoordde, dat het be stuur gemeend had, dat ieder in eigen kring zou werken. Voor een werkcomité werd niet veel gevoeld. De heer Monnier vond dit prachtig, maar zou toch voor de inrichting van de bazar een werkcomité gekozen willen zien. De wnd. voorzitter meende, dat een werk comité altijd later kon worden benoemd. In de eerste plaats moeten we zorgen, dat er zooveel mogelijk artikelen komen. Dan krij gen we een voorraad van meer dan zeshon derd artikelen. Mevr. v. Reenen vond, dat in de couranten bekendheid aan een en ander moest wor- flfcn gegeven. De wnd. voorzitter antwoordde, dat het plan is zoo spoedig mogelijk bij de Duin streek een bil jet te voegen, waar de goederen bezorgd kunnen worden. MÊ0 huidonzuiverheden en puistjes lUROL doet ze verdwijnen! Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol. Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Mevr. v. Reenen: Dan mag u dat over een maand nog wel eens doen. Men moet alle artikelen toch weer bij elkaar brengen; beter is het de artikelen op eenige bepaalde pun ten te verzamelen. De heer Ketteniborg voelde voor dit idéé zeer veel. De wnd. voorzitter zeide, dat het bestuur de artikelen gaarne zou ophalen, al hebben we er een wagen voor noodig. Mevr. Voute noemde de theeschenkèrij een voornaam punt. Misschien is er een firma die dit gaarne doet uit een reclame oogpunt. De heer Kettenborg wees er op, dat de wnd. voorzitter nog niet had geantwoord op de vraag van den heer Monnier om een eere comité te benoemen. De wnd. voorzitter: Vindt de heer Monnier dat zoo noodig? We zijn allemaal eere-leden. De heer Monnier achtte dit wel noodig; hoe meer menschen met klinkende namen, hoe beter het is voor het welslagen van de bazar. Spr. kon zich intusschen er mede ver- ecnigen, dat de namen van de dames en heeren die deelnamen, op het biljet in de Duinstreek werden vermeld. Spr. wilde in elk geval nog twee vergaderingen hebben voor de opening van de bazar. De wnd. voorzitter antwoordde, dat in de eerste helft van Februari weer vergaderd zou kunnen worden. Mevr. v. Reenen merkte op, dat er 120 da mes moesten zijn die elk vijf voorwerpen moesten maken. Er dient op te worden ge rekend, dat meer dan de helft van de bevol king niet mee doet. De wnd. voorzitter zeide, dat er 170 leden bij de afdeeling waren aangesloten en die worden alle bewerkt. Mevr. v. Reenen: Die menschen moeten dus geven en moeten ook komen koopen! De wnd. voorzitter: We moeten beginnen met te zeggen: de bazar slaagt en dan slaagt hij ook! De heer Maasen vroeg, hoeveel strooibil jetten werden verspreid? De wnd. voorzitter: Ongeveer twee duizend. Mevr. Voute vroeg, of Bergen aan Zee ook hierin betrokken werd? De wnd. voorzitter: Natuurlijk! De heer Maasen merkte op, dat het be stuur der Winkeliersvereeniging zijn leden heeft geadviseerd geen cadeaux meer aan de bazars te geven. Deze bazar is echter een bijzondere Woensdag echter is er algemecnc vergadering der Winkeliersvereeniging en spr. zou gaarne aller medewerking inroepen. (Applaus.) De wnd. voorzitter dankte den heer Maasen voor zyn sympathieke woorden en merkte op, dat voor de Kleuterschool alles bij Ber ger winkeliers werd gekocht; juist om ook den middenstand te steunen. Dat is wellicht een motief voor de Winkeliersvereeniging om ons ook nu te steunen. Hierna volgde sluiting. WIEPINGERMEER Blijkens advertentie in dit nummer zal er Vrijdagavond 29 Jan a.s. in Hotel Smit te Siootdorp een propaganda-avond voor het landbouwtuigpaard worden gehouden. 't. Is nu zoo langzamerhand wel bewezen, dat de mechanisatie in den landbouw nooit zoover zal kamen, dat het paard uitgescha keld kan worden, 't Is ook een feit dat er, vooral den laatsten tijd, weer meer liefheb berij voor ons mooie warmbloed paard komt. Het aantal gedekte merries neemt belang rijk toe en uit een economisch oogpunt bekeken, kan men tegenwoordig zelfs van een loonende fokkerij spreken. Het groote bezwaar hier in ons Noorden is, dat de liehebbers van 't landbouwtuig paard zoo wijd en zijd verspreid zijn. Er is te weinig contact. En 't is dan ook dringend noodazkelijk, om dat contact eens te versier ken. De heer Heideman is een zeer vlot cn onderhoudend spreker, terwijl de goede recensie van de aangekondigde film er ze ker toe zal bijdragen een aangename, leer rijke avond te brengen. WIERINGEN Jaoht en visscherij. In 1936 werden in deze gemeente afgege ven 331 consenten ter uitoefening van de kustvisscherij en 125 groote vischakten. Er werden 11 jachtakten uitgereikt. Armenzorg. Het collectebusje voor de armen in de trouwzaal bleek aan het einde van dit jaar te bevatten f38.22. Dit bedrag is verdeeld onder de armbesturen der 1 kerkelijke in stellingen m deze gemeente. Hinderwet, bouwvergunning, etc. Ingevolge de Hinderwet is vergunning ver Ieend aan den heer L. Schotte te Wierïn- gerwerf tot het. oprichten van een timmer manswerkplaats, met electrisch gedreven machinerieën. Bouwvergunning werd verleend aan den heer S. Lont Czn. tot den verbouw van een winkelhuis in de Hofstraat te den Oever en van de oude kaasfabriek te Stroe. Aan den heer S. Blaauboer tot uitbreiding van zijn woonhuis aan den Koningsweg. BARSINGERHORN Zaterdagavond hield het Oranjecomité een slotvergadering in de Fortuin alhier. Nadat de Voorzitter, Burgemeester Loggers de aanwezigen welkom had geheeten, deelde de penningmeester het een en ander mee over de financieele uitkomsten. Uit een en ander bleek dat alle drie dorpen 'n klein hatig saldo was, zoodat geconstateerd kon worden, dat alles naar wenscli was ver- loopen. Meegedeeld werd voorts, dat de heeren P. Zeeman en Adr. Droog ieder een bedrag van f 2.in rekening hadden ge bracht voorvervoer van de Muzicltvereen. ,De Eendracht" op den rondgang door de gemeente doch dit bedrag wederom aan het comité hadden geschonken, met den wensch daarvoor een tractatïe te koopen voor het tehuis voor Ouden van Dagen In dank werd dit aanvaard. Op voorstel van Voorzitter werd beslo ten spoedig een vergadering bijeen te roe pen om te geraken tot de oprichting van een permanente Oranjevereeniging. De voorzitter sloot vervolgens de bijeen komst onder dankzegging aan allen, die tot het welslagen van de gehouden feestelijk heden hadden meegewerkt. De heer J. A. Schenk bracht den Voorzit ter dank voor hetgeen die in het belang daarvan had gedaan (Instemming.) KOLHORN. Bestuursvergadering Bond voor Staatspensionneering. Het bestuur van de afd. Kolhorn van den Bond v. Staatspensionneering: kwam Zater dagmiddag bijeen ter bespreking van de deelneming aan het congres cn demonstratie te Den Haag. Reeds gaven zich een dertigtal personen op voor deelname. Een schrijven van de federatie om geza menlijk de reis te organiseeren, moest af wijzend worden beantwoord, daar de afd. Kolhorn reeds vóór de federatievergadering pen overeenkomst had aangegaan met de firma Naastepad. Voor de verloting blijkt veel animo te bestaan. De hoofdprijs is een eenvoudig, maar niettemin uitstekend radiotoestel met luidspreker. Het bestuur besluit nog een hartelijke dankbetuiging te zenden aan de Rederij kerskamer „Het Mosterdzaadje" te Wijde- nes, wier Kerstvoorstelling van „Allerzie len" zoo zeer in den smaak is gevallen hij de talrijke aanwezigen. Niets meer aan de orde zijnde, volgt slui ting. Jaarvergadering „Steunt Elkander". In het lokaal van den heer F. Groet werd de jaarvergadering van het ziekenfonds „Steunt Elkander" gehouden. De vergadering, bestaande uit 9 personen, onder leiding van den vice-voorz., den heer J. Kuiper, behandelde in hoodzaak interne aangelegenheden. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat deze reeds jaren lang bestaande kleine vereeniging er finan cieel goed voorstaat De vereeniging stelt zich ten doel aan de leden bij ziekte of ongeval een bedrag uit tè keeren van f6.— per week, bij een contri butie van f 0.10 per lid per week. Voor allen, die niet door ziektewet of een andere ver zekering gedekt zijn, zooals de middenstan ders, beteekent deze vereeniging een groote steun in moeilijke dagen. SINT PAN CR AS NUMMER ZOOVEEL Er is in deze gemeente een fortuinlijke zwijntjesjager aan het. werk. Was het tot nu toe gebleven bij rijwielen welke onbe heerd hier of daar stonden, thans is een rijwiel ontvreemd uit een schuurtje van Mevr. KI. alhier. Tot heden mocht het de politie nog niet gelukken de dader op te sporen. LANGENDIJK OUDKARSPEL Mevr. S. Vis is gekozen tot leidster van de vrouwenclub U.S.O. in de plaats van mevr. Van Dijk, die naar Zeddam is ver trokken. NOORD-SCHARWOUDE GESLAAGD Mej. N. Jong, alhier, slaagde voor de examens Engelsche Handelscorrespondentie van de Vereen, v. Leeraren in de Handels wetenschappen cn „Mercurius". Zij was een leerlinge van den heer L. M. van den Bijl te Alkmaar. HOOGWOUD Zaterdagavond j.1. heeft de kolfclub, die alhier eenige maanden geleden is opge richt, een vergadering gehouden in café Schermer. Vrijwel alle leden waren tegenwoordig, toen de Voorzitter, de heer P. de Boer, de vergadering opende. Als eenigst punt stond op de agenda het voorstel om de sociëteit „Niet klappen" met de kolfclub te combineeren. Deze sociëteit, die sinds 1892 bestaat en eiken Zaterdagavond in café Schermer bij eenkwam, voerde den laatsten tijd een kwijnend bestaan en het groepje, dat zich om den kaarttafel schaarde, werd steeds kleiner. Beide vereenigingen konden zich met dit voorstel vereenigen en met alge- meene stemmen werd tot samenvoeging be sloten, waarbij de naam „Niet klappen" ge handhaafd bleef. Bij acclamatie werd besloten, dat het bestuur van de kolfclub ook het bestuur der nieuwe vereeniging zou vormen, het welk bestaat uit de volgende personen: P. de Boer, Voorzitter, L. M. v. d. Steenhoven, secretaris en P. Zee, penningmeester. AARTSWOUD. In de gehouden vergadering van den Weelpolder werd als Bestuurslid herkozen de heer L. Korver. Tot leden voor het na zien der rekening werden de heeren Joh. Bakker, G. Vel en R. dé Beurs benoemd. Het grasgewas werd onderhands voor den zelfden prijs aan de vorige huurders toege wezen. De omslag over 1936 bedroeg f9. ZIJPE RESTAURATIE VAN HET RAAD. HUIS? ZAL DE GEMEENTE SECRETARIE EN DE AMBTS WONING VOOR DEN SECRETA RIS VERBETERD WORDEN? Naar ons werd medegedeeld, zal heden middag na afloop van de openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente, in een comité-zitting, een voorloopige bespreking plaats vinden van de door Burgemeester cn Wethouders aanhangig te maken plannm: lo. in verband met een betere indeeling van de gemeente-secretarie tot restauratie van dit gedeelte van het raadhuis over te gaan, en 2o. mede in verband met bovenvermelde restauratie dan levens over te gaan tot ver andering van de ambtswoning voor den secretaris. Onder de schapen Van een 3-tal veehou ders te Oudesluis is schurft waargenomen. SCHAGERBRUG Wegens ziekte van den heer Brinks is tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L.-School alhier aangesteld de heer P. Kroonenburg. PROPAGANDA-AVOND BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING J.I. Zondagavond gaf de afd. Schager- brug van den bond voor Staatspensionnee ring een propaganda-avond in de zaal van den heer Kuiper alhier. De avond werd opgeluisterd door Daan Pool en Tommy Bouman. Deze namen zijn zeker in staat om te voorkomen, dat een propaganda-avond alleen bezocht wordt door menschen, die geen propaganda meer noodig hebben. In de zaal waren propagan- da-platen en -slagzinnen opgehangen. On danks het feit, dat de griep velen thuis zal hebben gehouden, was de zaal voor dé helft gevld. De presidente van de afd. mej. Krul, memoreerde in haar openingswoord, dat het Bestuur bang was geweest, dat de opkomst liiden zou onder het groote aantal feesten van den laatsten tijd. Spr. gaf uiting aan haar voldoening, dat nog zooveel pu bliek aanwezig was en richtte een bijzonder woord van welkom tot de jongelui, van wie den bond het later immers zal moeten heb ben, en natuurlijk ook tot Daan en Tommy. Deze hadden weer veel succes met hun programma. Wij willen noemen van Daan de boerenschets „Kees als crisis-ambtenaar" „Pinksterbelevenissen van Tante Ma en Oome Piet" en „Mietsie op de racefiets". Tommy had met zijn liedjes en vooral met zijn dansen eveneens veel succes. De decors waren als gewoonlijk heel mooi, vooral „Met volle zeilen", „Het slootje achter het huisje" en „Mooi Holland" dat ook een ap plaus verwierf. De presidente wekte op tot het meema ken van de door de Federatie georgani seerde reizen naar het komende Demonstra tief Congres te Den Haag, waarvoor de aangifte bij het Bestuur kan worden ge daan, en dankte in haar sluitin^swoord Daan en Tommy en de dames, die zich met den voorverkoop van de programma's hadden belast. Een bal rtiet muziek van de Sonny Band besloot den avond. ST. MAARTENSBRUG Zondagavond gaf de afd. St. Maartens brug v. d. Bond v. Staatsp. een propaganda- avond in de zaal van den heer Kossen. Het was voor een flink bezette zaal dat de Voorzitter de heer C. Nierop de bijeenkomst opende en de aanwezigen hartelijk welkom heette, in het bijzonder den spreker v. d. avond de heer C. de Vries van Dirkshom, Voorz. der Federatie N. Holland en liet cabaret gezelschap „Duo I-Iofmann". Hierna werd het. woord gegeven aan den heer de Vries, die ditmaal nu eens geen uiteenzet ting gaf van het doel en streven van den Bond, dat hij genoegzaam bekend achtte maar in een sympathieke rode wees op de plichten die ieder lid ten opzichte van cfen Bond te vervullen had. Na een flinke opwekking het anstaand congres in Den Haag in grooten getale te bezoeken, kre gen wij in levenden lijve le zien het duo Hoffmann over welk optreden in andere plaatsen wij al zoo menigmaal gunstige be richten hadden ontvangen. Wij zijn in onze verwachtingen niet teleurgesteld. Het was echte gezonde Hollandsche kost welke ten gehoore werd gebracht en waarvan wij en zeker velen met ons, volop hebben genoten Net minder hebben wij genoten van de jeugdige instrumentalisten Truus en Jeane. Dat was mooi werk wat door hen naar voren werd gebracht en gaarne brengen we hun beide óns welgemeend compliment Het was een hoogst gezellige avond, waartoe niet weinig heeft bijgedragen de opgewekte muziek van heeren muzikanten, een hartelijk woord van dank van den voor zitter aan allen die tot het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt was het besluit van dezen avond. WARM EN HUI ZEN HET 40-JARIG BESTAAN VAN TAVENU. Een in alle opzichten geslaagde Feestavond. Vele oude beken, dien waren aanwezig. Woor den van waardeering voor het kranige corps en haar eminen te n directeur. Met een feestuitvoering herdacht in de zaal van den heer Slikker TAVENU haar 40-jarig bestaan. Er was groote belangstel ling, de zaal was vol.. De voorzitter, de heer D. Groet, opende deze feestelijke bijeenkomst, de aanwezigen welkom heetende, in 't bijzonder den heer P. Otto, oud-dirigent en eerelid. en de hee ren S. G. Rijpma en R. Mink, beiden eere leden. Tot spijt was de heer Jac. van Baar Sr., die bij de oprichting als dirigent fun geerde wegens familie-omstandigheden niet aanwezig. De voorz. dankt deze heeren voor hun vele werk voor TAVENU verricht en vergat ook de burgerij niet. Wij hopen, aldus spr., dat onze vereeniging nog lang moge bloeien onder de bekwame leiding van onzen ominentcn directeur, den heer Anderson. Verder werd nog medegedeeld, dat twee van de oudste leden als lid de laatste uitvoering meemaakten. Het was de heer S. Mars. het oudste lid, die vanaf 1904 groote-tromslager was geweest en de? heer P. J. Mink, die vanaf 1907 lid en ook nog eenigen tijd voorzitter was. Ter eere van dezè leden zette het corps in met Lang zul len zij leven en hierna een hiep-hiep-hoera. Door den' heer J. Westra werden namens de zang vereen iging VARIA bloemen aange boden en de vereeniging gefeliciteerd met haar 40-jarig jubileum; spr. hoopt dat zij nog vele jaren zal blijven bestaan. De heer Slikker als zaalhouder richtte waardeerende woorden tot de vereeniging. De heer P. Dissel had uit blijk van sym pathie een doos gebakjes voor de leden ge zonden, evenals de heer Slikker, die boven dien nog op sigaren had getracteerd. Vervolgens sprak de heer Rijpma namens de eereleden van de muziekvereeniging cn uitte den wcnsch, dat over 10 jaar het 50- jarig bestaan kan worden gevierd. De buigerij van Warmenhuizen stelt uw werken op hoogen prijs en heeft gemeend, behalve een welgemeende felicitatie, een kleine feestgave aan te moeten bieden. De heer Reijer Mink had hiervoor veel werk verricht. Spr. bracht hem namens al len hartelijk dank. Spr. overhandigde oen couvert. De voorzitter van Tavenu sprak een woord van dank. Spr. richtte een speciaal woord tot den zaalhouder en bracht den heer Slik ker en diens echtgenoote hulde voor het geen zij in het belang van de vereeniging hebben gedaan. Hierna werden een drietal muzieknum mers uitgevoerd, w.o. één gedirigeerd door den zoon van den directeur. Er werd prach tig gespeeld. Ter afwisseling maakten we kennis met den goochelaar Prof. Johny Frans uit Krab bendam. Deze lieer was voor ons wat de goochelkunst betreft een onbekende. Sterke staaltjes heeft hij ons laten zien en buiten gewoon veel succes oogstte hij met „De dame met het ei" en „De Huwelijksband". Het was interessant en hij heeft ons getoond dc goochelkunst te beheerschen. Vervolgens sprak ,de heer Otto als oud- dirigent over de oprichting van TAVENU. Op 20 Nov. 1896 werd aan spreker ge vraagd of hij genegen was medewerking te verleenen een fanfarecorps op te richten. Circulaires werden rondgestuurd en een week later meldden zich 44 liefhebbers aan. Een vergadering werd uitgeschreven, een voorloopig bestuur gekozen en een huishou delijk reglement vastgesteld. Op deze ver gadering trokken al dadelijk 20 personen zich terug en 20 leden bleven er over. Vervolgens werd overgegaan tot aankoop van instrumenten, hetgeen f 700.— moest kosten. De heer P. Frans leende hiervoor de ver eeniging f 400.—. Op 24 Dec. 1896 kwamen de instrumenten aan. Dat was een gebeurtenis^ De heer Otto, Alkmaar, werd opgedragen de instrumenten te verdoelen. De eerste oefe ning en vooral de oefeningen thuis, waren de oorzaken van onaangenaamheden mot de buren en we werden toeterbokken genoemd. Verschillende feesten hebben we naderhand meegemaakt, o.a. Kroningsfeesen, Burge meesterfeesten enz., ook buiten de gemeen te, want Tavenu was in die dagen het eenigste korps in den omtrek. De financiën brachtten wel eens moeilijkheden, maar ge zien de sympathie van de burgerij, hopen we dat Tavenu nog lang moge blijven be staan. (Applaus). Na een nummertje muziek en eenige goocheltoeren, kwam het einde van het offi- cieele gedeelte. Tavenu kon op een buitengewoon goed geslaagden avond terugzien. Een gezellig bal met muziek van de heeren Mink en Deutckom besloot den avond. HEER-HU GOW AARD VEENHUIZEN. Zondag werd in café De Wit de propaganda- avond van den Bond voor Staatspensionnee ring gehouden. De voorzitter opende de ma tig bezochte bijeenkomst, met een woord van welkom in bijzonder tot den spreker van dezen avond, Ds. Westmijse van Rotterdam Deze daarna het woord verkrijgend, schetste in een vlotte rede het recht op Staatspen sioen, er op aandringend om schouder aan schouder te blijven slaan en allen tezaam te komen op het groote congres dat dezen zo mer te Den Haag wordt gehouden, teneinde door een groote opkomst kracht te ontwik kelen. Daarna gaf Ds. Westmijse enkele voor drachten ten beste, ernst en luim, welke al len een dankbaar applaus oogstten, zoodat het einde van dezen mooien avond veel te gauw kwam. De voorzitter was ongetwijfeld de tolk van allen, toen hij Ds. Westmijse hartelijk dankte voor de genotvolle uren ons geschonken. HEERHUGOWAARD. Zondagavond gaf de muziekvereeniging „Hl'GO.", onder leiding van haar eminenten dirigent, den heer P. A. van Méver, haar wintel-uitvoering in het lokaal van den heer Rus. De avond werd opgeluisterd door het optreden van het „Haarlemsch Klein-Caba- ret". Er was niet zooveel publiek als wij an ders op deze uitvoering gewend zijn. Dit lag echter niet aan HUGO., want er was zooals altijd een welverzorgd programma, dat over het algemeen goed werd uitgevoerd. Het best geslaagd was wel de ouverture „Brittanicus" van A. Scassola. Hier heeft de heer Van Mever weer eens getoond, wat hij uit zijn corps weet te halen. Ook de uitvoering van „Siguot Jorsalforbestaande uit de deelen: a. Prelude, b. Intermezzo en c. Marche So- Jonnelle van Ed. Grieg, was mooi, vooral de Prélude en de Marche Solonnelle. Minder ge slaagd was de uitvoering van „Le Barbier de Sevilla"; deze ouverture leek ons nog iets boven de macht van de vereeniging te lig gen. Ook het „Coppélia Ballet" van Leo De- li bes had wel beter gekund, maar de ouver ture „La Fiancèe du Koorigan", van O. Co- quelet, werd daarentegen weer zeer goed ten gehoore gebracht. Wat het optreden van het Haarlemsch Klein-Cabaret. betreft, dit ensemble wist eerst niet erg te boeien, doch later kreeg het vat op het publiek' en hield dit tot laat in den avond in do stemming. De avond werd met een gezellig, bal be sloten. CALLANTSOOQ De eerste zwaluwl Reeds thans besproken voor het a.s. seizoen. In een der pensions alhier zijn voor het a.s. seizoen reeds plaatsen besproken. Dit is een goed teeken. Ondanks den druk der tijcLen is mien er te Callantsoog steeds vroe ger bij. De eerste inlichtingen werden bij de! V.V.V. in de maand November van het vo rige jaar al gevraagd. 473e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 18 Januari 1937 Hooge Prijzen 25.000.— 20172 1.000.— 5022 8523 8833 400.— 1405 7068 200.— 557 16943 100.— 628 2796 4430 6763 7302 7543 760Q 8548 10454 16230 18463 Prijzen van 70. 81 294 462 565 589 746 757 1007 1315 1476 1482 1597 1780 1870 1894 1899 1918 1932 2039 2136 2411 2551 2552 2588 2624 2686 2695 2949 3201 3337 3442 3493 3504 3507 3744 3783 3901 3966 4234 4493 4553 4863 4894 5438 5450 5541 5715 5940 6043 6091 6322 6378 6478 6533 6683 6780 6807 6947 7095 7138 7171 7245 7298 7348 7350 7451 7730 7757 7766 7798 7847 7923 8203 8268 8561 8578 8728 8815 9104 9156 9191 9218 9533 9628 9746 9865 10090 10205 10286 10659 10821 10867 10879 10894 10999 11176 11332 11405 11454 11539 11622 11647 11708 11757 11898 11989 12299 12315 12591 12607 12711 12894 13024 13025 13030 13159 13161 13215 13434 13729 138G9 13870 13961 13998 14016 14634 14704 14742 14754 14777 14926 14996 15226 15236 15239 15338 15355 15395 15926 15934 15967 16115 16341 16378 16518 16519 16656 16692 16784 16860 16953 17065 17109 17124 17387 18068 182Ö3 18455 18644 18700 18897 18924 19073 19244 19278 19382 19534 19554 19614 19615 19684 19874 19892 19924 20016 20157 20291 20556 Nieten 41 72 73 204 205 214 253 266 375 390 411 537 562 590 653 672 701 711 745 815 871 872 890 895 955 982 1011 1029 1030 1044 1078 1125 1165 1170 1240 1261 1284 1343 1355 1384 1386 1399 1446 1453 1494 1496 1606 1618 1793 1874 1910 1963 2182 2259 2343 2399 2471 2498 2500 2524 2540 2577 2659 2723 2742 2818 2344 2895 2901 2927 2931 2947 2953 3001 3029 3103 3140 3216 3314 3363 3399 3432 3441 3496 3557 3655 3675 3693 3696 3730 3814 3855 3885 3970 3987 3989 4046 4167 4173 4198 4297 4302 4359 4406 4429 4437 4517 4583 4671 4691 4765 4774 4840 4935 4937 4963 4985 5023 5024 5088 5105 5276 5315 5402 5495 5555 5561 5574 5586 5593 5595 5613 5638 5666 5683 5816 5923 5934 6104 6113 6169 6241 6261 6403 6408 6424 6498 6522 -6540 6550 6607 6623 6641 6685 6777 6856 6956 6976 7006 7014 7108 7113 7126 7169 7213 7282 7327 7358 7416 7610 7656 7739 7823 7825 7868 7839 7915 7960 7979 7997 8059 8075 8145 8216 8229 8262 8354 8362 8372 8402 8451 8484 8512 8577 8660 8751 8780 8783 8871 8879 8977 9020 9057 9073 9114 9115 9130 9165 9171 9201 9236 9323 9364 9449 9474 9491 9516 9521 9546 9565 9578 9616 9073 9691 9707 9719 9756 9915 9936 9965 10021 10163' 10166 10221 10270 10373 10388 10439 10443 10479 10485 10500 10503 10522 10569 10571 10598 10662 10672 10688 10689 10711 10742 10759 10838 10951 10979 10992 11042 11114 11133 11159 11192 11230 11304 11355 11383 11425 11427 11435 11512 11524 11540 11552 11590 11677 11691 11789 11810 11960 12040 12095 12103 12118 12176 12186 12222 12234 12241 12245 12265 12283 12373 12401 12458 12487 12508 12520 12541 12545 12548 12624 12637 12709 12784 12834 12886 12895 12906 12992 12993 13023 13103 13150 13216 13230 13246 13262 13268 13317 13331 13502 13559 13661 13674 13693 13700 13730 13741 13759 13777 13831 13839 13852 13862 13887 13924 13941 13960 13973 14033 14080 14092 14098 14121 14155 14163 14186 14209 14330 14372 14398 14409 14417 14422 14426 14452 14484 14516 14542 14555 14571 14611 14783 14820 14824 14853 14962 15045 15081 15197 15277 15305 15328 15398 15454 15548 15653 15698 15736 15783 15870 15908 15949 16068 16094 16160 16166 16173 16179 16205 16234 16282 16286 16322 16546 16559 16599 16605 16683 16741 16746 16812 16842 16942 16978 17019 17020 17126 17148 17151 17176 17204 17283 17308 17428 17475 17578 17599 17713 17738 17760 17773 17778 17779 17929 17935 17938 17965 18195 18262 18306 18327 18328 18382 18513 18689 18729 18758 18856 18912 18925 18966 19009 19013 19018 19033 10035 19061 19083 19133 19160 19161 19163 19206 19215 19280 19397 19428 19457 19474 19502 19560 19613 19626 19670 19713 19809 19835 19884 19962 19966 19991 20004 20021 20033 20038 20056 20063 20073 20090 20117 20171 20178 20206 20222 20339 20391 20401 20548 20585 20588 20603 20613 20671 2068Q 20709 20718 20756 20875 20905 20915 20948

Schager Courant | 1937 | | pagina 2