Vereenigde Staten van Europa is een utopie LEZING Modebladen Openb. Vergadering Katalonië eischt Zelfstandighied Muiterij in gevangenis van Ontario Einde der wapenstil stand in China SPROEIT OP TIJD, WACHT NIET TE LANG COR ZEEMAN, Tuinman, W'waard, Tel. 21 Vereen, ven Oud-leerlingen te St Maartensbrug BAL MASQUÉ Boek handel v.h. Trapman G Co. Geen dienstplicht in Engeland Ernstig ongeluk onder Brunssum Voetbal Marktberichten het gevaar van onze cue- tuur is het bolsjewisme. Mussolini heeft in het Palazzo Yenezia een interview toegestaan aan Roland Strunk, een specialen correspondent van den „Völkischer Beobachter". „Wij hebben een grooten stap voor uit gedaan", zeide de Duce. „Wij heben de as BerlijnRome ge smeed! Dat is het begin van een proces van Europeesche consolidatie. Ik geloof niet in de Vereenigde Staten van Europa. Dat is een utopie, historisch en geo grafisch een onmogelijkheid. Wij zijn er hier in ons werelddeel allen te oud voor; elke staat, ieder volk heeft zijn eigen geschiede nis, eigen bronnen waaruit zijn staatkundige en zedelijke normen ontsproten zijn. In Amerika is dat anders. Daar is alles jonger, nieuwer, met minder tradities. Europa en de groote Europeesche staten in de diepte georganiseerd, organisch, zoo ge wilt, biolo- gisch-Amerika ontwikkelt zich extensief, in de breedte. Dus Vereenigde Staten van Europa onmogelijk! Maar er is iets anders in wording een soort Europeesche gedach te, geboren uit bet besef, dat onze cultuur, ons erfdeel slechts door een gevaar wordt bedreigd het bolsjewisme". „Wij beleven een historische wending een totale ommekeer van de politieke en sociale ideologieën. De democratieën hebben afge daan, zij zijn tegenwoordig bewust of onbe wust, niets anders meer dan haarden van infectie, bacillendragers en handlangers van het bolsjewisme. Dat is de eene groep. De andere groep, dat zijn wij. De toekomst wendt zich af van de „collectiviteit", de in vaagheid reageeren- de massa. Onze tijd is door den loop der ge beurtenissen het. tijdperk van de boven de massa uitstekende figuur, van de krachtige persoonlijkheid. Democratieën zijn als zand, als drijfzand. Ons staatsmansideaal is een rots, een bergtop van graniet". Op de vraag of hij meende, dat de strijd voor Madrid tot internationale verwikkelin gen zal leiden, antwoordde Mussolini: „Men heeft getracht het gentlemen's „agreement" te verhinderen. Ik heb het niet geduld. Wij garandeeren den status quo in de Middel- landscbe zee. De wereld kent. mijn Milanee- sche rede. Deze overeenkomst is in elk ge val het begin van de oplossing van een hoogst gespannen opstand, en geeft ons eeni- ge jaren van rustiger ontwikkeling. In deze jaren kunnen wij aan het bevorderen van den vrede werken. Wat de geruchten betreft., dat het gentlemen's „agreement" een ver- mussolini. zwakking van de betrekkingen tusschen Ro me en Berlijn zou teweegbrengen, dat is een wenschdroom van de tegenstanders van ons nieuwe maar onaantastbare Duitsch-Itali- aansche blok. Neen! Daar zal niets aan ver anderen. Integendeel, het Middellandsche Zee-accoord met Engeland kan de as Berlijn- Rome slechts versterken, het is een logisch gevolg van ons streven naar Europeeschen vrede! Wij hebben geenerlei territoriale aspira ties in verband met den door het ingrijpen van Sowjet-Rusland in Spanje geschapen toe stand". Zoudt ge het instellen van een Sowjet bewind in Spanje of een deel van Spanje, bijvoorbeeld Katalonië als een bedreiging van den status quo opvatten?" „Dat spreekt van zelf". Bij deze woorden stond de Duce op. Het interview was geëindigd. Verwondering in Engeland. Het interview dat Mussolini een verte genwoordiger van de VolkischerBeobachtcr heeft toegestaan van welk vraaggesprek wij reeds melding maakten, schijnt in politieke kringen te Londen een zekere lusteloosheid te voorschijn geroepen te hebben. De passa ge in het interview volgens welke de Duce gezegd heeft, „dat de Italiaansch-Britsche overeenkomst inzake de MiddellandSche Zee de as Berlijn-Rome slechts kan versterken", heeft te Londen eenige verbazing gewekt, aangezien men daar in politieke kringen aan deze overeenkomst een geheel andere betee- kenis en strekking toekende. De publicatie van het intervieuw kwam tegelijk met een opleving van de geruchten, die een toespe ling maken op een opnieuw formceren van een front van vier. Deze geruchten worden te Londen volgens een correspondent van Ha- vas met eenigen achterdocht ontvangen. Finantieel en economisch los van Madrid. Eigen leger onder een centrale generale staf. De minister van onderwijs, Sbert, secretaris van de Katalaansche Ge neraliteit, heeft tegenover journalis ten verklaard, dat Vrijdag J.1. tijdens een bijeenkomst van den Generali- teitsraad president Companys de regeering op de hoogte heeft gesteld van het onderhoud, dat hij twee dagen tevoren met Largo Caballero te Benicarlo had gehad. Men meent te weten dat dit onderhoud betrekking had op problemen van finan- tieelen, economischen en cultureelen aard en tevens op andere problemen, die van delicateren aard zijn op mililair en politiek gebied en waarover men tot overeenstem ming is gekomen. Als gevolg van deze be sprekingen zijn al deze kwesties, tezamen met het standpunt der Katalaansche regee ring ten aanzien van elke kwestie afzonder lijk, samengevat in een memorandum, dat de Katalaansche Generaliteitsraad heeft goedgekeurd en dat officieel is toegezonden aan de regeering der republiek. Wat de finantiën aangaat, eischt de Kata laansche regeering niet alleen erkenning van het recht harer tusschenkomst bij de Bank van Spanje, maar ook toekenning van voordeden op het gebied van de tarieven, met het doel den buitenlandschen handel van Katalonië te bevorderen en tezelfder tijd den aankoop in het buitenland te ver gemakkelijken van grondstoffen voor de industrie en de ravitailleering van het ge- heele gebied. Op economisch gebied zou de Katalaan sche regeering aandringen op het inwilligen van mogelijkheden tot reorganisatie vart 7>"; economie met de grootst mogelijke vrijheid. Op cultureel gebied vraagt Katalonië dat de organisatie van het ondenvijs geheel aan Katalonië wordt overgelaten. Wat de militaire aangelegenheden 'betreft zou de Katalaansche regee ring bereid zijn om in Katalonië met financieele hulp van de centra le regeering een geregeld Katalaansch leger op de boen te houden, hetwelk wat het opperbevel aangaat, afhan kelijk zou zijn van den centralen generalcn staf. zoodat er in zekeren zin een eenheidscomimando zou zijn. Bovendien zou de Katalaansche re geering in het memorandum het verlangen hebben geuit, mede te mogen spreken in de buitcnland- sche politiek. Een gemengde commissie van vier minis ters der republiek en vier leden van den Katalaanschen Generaliteitsraad zal belast worden met de bestudeering van deze ver schillende problemen. Aangezien een delegatie van het Basken land zich op het oogenblik te Valencia be vindt met het doel eveneens tegenover de regeering der republiek de Baskische eco nomische en politieke verlangens uiteen te zetten, neemt men in politieke kringen te Barcelona aan, dat de gemengde bovenge noemde commissie zou kunnen worden uit gebreid zoo noodig door opneming van 4 Baskische vertegenwoordigers. Op deze wijze zou deze gemengde commissie de waarde krijgen van een federalen raad, die belast zou zijn met het oplossen van de gemeen schappelijk problemen der verschillende nationaliteiten. Dit zou dan practisch het begin zijn van het van kracht worden van het federalistische systeeme. Honderd vijftig gedetineerden uit gebroken. Alle zevenhonderd gedetineerden van de staatsgevangenis van Ontario zijn gister avond aan het muiten geslagen. Men vreest, dat 150 gevangenen kans hebben gezien, hierbij te ontsnappen. Op een gegeven oogenblik waren de mui ters de situatie volkomen meester. Bewa kers en andere beambten werden in het administratiegebouw gedreven. Vervolgens gooiden de bandieten de ruiten in en vernielden de verlichting, terwijl zij hun dekens in brand staken. Zij hebben in het geheel een schade aangericht van veer tigduizend pond sterling. De ontsnapte gevangenen schijnen de poorten te hebben opengemaakt en een heen komen te hebben gezocht in het omliggende heuvelgebied. De anderen zetten den strijd inmiddels voort tegen de bewakers, die werden bijge staan door leden der brandweer en hon derden gewapende politiemannen, die ten slotte de orde ten deele wisten te herstellen en de gevangenen opsloten in de gehaven de slaapzalen. De ooi-zaak dezer ongeregeldheden was gelegen in de ontevredenheid der gedeti neerden over de kwaliteit van het verstrek te voedsel. Havas meldt nog, dat de muiterij tijdens den maaltijd losbrak. De mannen sloegen alles wat hun onder het bereik kwam kort en klein. Met stok ken stormden zij op de bewakers los en staken hun cellen in brand, waama zij zich naar de binnenplaats begaven. Bij de hevige gevechten zijn tal van bewakers en gevangenen gewond. Nieuwe eischen der opstandelin gen. De gistermorgen hekend gemaakte wapen stilstand tusschen Nanking en Sianfoe zal, naar Reuter seint, te middernacht eindigen en een nieuw offensief zal onmiddellijk ge opend worden. De reden voor deze plotselin- VRUCHTBOOMENCARBOLEUM,. Verkrijgbaar per L. Wij snoeien en sproeien Uw vruchtboomen en heesters vakkundig en op tijd. Alles tegen concurreerenden prijs bij Tot onze groote droef heid overleed heden on ze lieve en zorgzame Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mej. DIRKJE MOSK, geb. Kuiper, in den ouderdom van 67 jaar. Uit aller naam, Jb. MOSK Pz. Oudesluis, 18 Jan. 1937 De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 21 Januari, nam. 2 uur, op de alge- meene begraafplaats te St. Maartensbrug. door den heer Ir. MUNTINGA Landbouw in Groot-Brittanië en Ierland met lichtbeelden, op WOENSDAG 20 JANUARI, 's avonds 7 uur, in de zaal van den heer P. KOSSEN te ST. MAARTENSBRUG. Gevraagd 6 BIGGENMERKEN, van 1936. S. v. d. SLUIS, Groo- tesloot, Schagerbrug. van den Vrouwen Vredebond Afd. N. Niedorp. in de zaal van den heer GELDER, op VRIJDAG 22 JANUARI a.s. Ds. MISPELBLOM BEIJER. uit Leiden, komt spreken over: Pacifistische Landsverdediging. Aanvang precies half acht Entrée 10 cent. Gevraagd, 2 Febr.: EEN BOERENKNECHT, best melken vereischte, niet ouder dan 20 jaar. Adres: G. MOOIJ, Grootewal, Schagen. Anna Paulowna VEERBURG. ZONDAG 7 FEBRUARI Band van Jan Silver (4 man) Elf beste SCHRAMMEN te koop, bij R. SLIKKER, Groo- tesloot, Oudesluis. Mevrouw P. A. MELCHIOR, Waardpolder, vraagt tegen X Maart of eerder een net dagmeisje, EEN FLINKE JUFFROUW voor de huishouding gevraagd voor tijdelijk, bij F. A. F. GRO- NEMAN, Wieringerwaard. ge opheffing van den wapenstilstand (die zooals gemeld tot 15 Februari zou duren) is, dat Jang Hoe-tsjeng, die zich tot gouverneur van Sjensi heeft uitgeroepen, plotseling Nan king een aantal nieuwe eischen heeft ge steld, o.a. betreffende practische autonomie van Sjensi. Wang Tsjing-wei bepleit bevor dering van nationale eenheid. De vroegere premier, die in de nationale regeering is opgenomen, Wang Tsjing-wei, is te Nanking aangekomen. Voor de leden van de Kwomintang heeft hij belangrijke ver klaringen afgelegd. Ten aanzien van de bui- tenlandsche politiek zeide Wang, dat China de hand toesteekt aan alle naties, die geen agressieve bedoelingen hebben. Hieraan voeg de hij toe: „China kan echter niet over vriendschap spreken, wanneer het slachtoffer is van de actie van een aanvaller". Betref fende den Japanschen eisch aangaande een bondgenootschap tegen het communisme, wees hij op het standpunt der.regeering: de onderdrukking van het communisme in Chi na is een binnenlandsche aangelegenheid. De Chineesche regcering is in staat het com munisme te onderdrukken en zou deze taak hebben voltooid, wanneer het niet gedwongen was geweest het hoofd te bieden aan een aan val van huiten af. Hieraan voegde Wang Tsiing-wei toe, dat een oorlog tegen Japan het bestaan Van het volk op het, spel zou zetten, zoolang China niet een centrale macht had verkregen. Wang Tsjing-wei besloot zijn verklaringen met te zeggen, dat het noodzakelijk is het werk aan het nationaal herstel voort te zet ten.;* De Engelsche en AmerjHaansche militaire attachë's hebben van, de regeeringen een vliegtuig ter beschikking gekregen voor de evacuatie van hun landgenooten uit Sianfoe. Engeland heeft geen behoefte aan een onmetelijk leger. De Minister van Oorlog, Duff Cooper, heeft na een diner, dat voor den Mayor van Wandswordth was aangeboden aan de con- stitutionnel club een rede uitgesproken, DUFF COOPER. waarin hij o.a. zeide, dat hij nooit voorne mens was geweest over te gaan tot dienst plicht in tijd van vrede. „Wij hebben geen behoefte aan een onmetelijk leger voor de verdediging van ons gebied. Wij willen een klein, zeer gespecialiseerd leger, dat in ge reedheid is gebracht voor de rijksverdediging en dat zou de dienstplicht ons niet geven. Wanneer daarentegen oorlog mocht uitbre ken is het weinig twijfelachtig, dat de dienst plicht zou moeten worden ingevoerd, zooals dit gebeurde tijdens den laatsten oorlog." Twee personen gedood. Gisteravond omstreeks zeven uur is op den Langeberg onder de gemeente Bruns sum een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij twee personen zijn gedood. De vijftienjarige zoon van den heer B. uit Brunssum keerde per rijwiel uit Heerlen naar huis terug. De jongen reed vrij hard en bij de helling van den Langeberg is hij, mede tengevolge van den motregen, tegen een aldaar in de richting Brunssum wande lend echtpaar gereden. De jongen vloog met zijn fiets tegen den man op. Deze werd tegen den grond geslingerd. Daarna sloeg de wielrijder- eenige keeren over den kop. De botsing was zoo hevig, dat de wandelaar vrijwel op slag dood was. De knaap was eveneens zeer ernstig gewond. Het ongeluk had plaats nabij de staats mijn Hendrik, waarheen de slachtoffers werden overgebracht, Bij aankomst aldaar bleek, dat de wielrijder eveneens aan zijn verwondingen was bezweken. De vrouw van den wandelaar bekwam geen letsel. DE VERRICHTINGEN IN IA. Er zit niet veel schot in de af werking van het programma. - Slechts Bergen speelt en wint. In IA is men Zondag niet erg hard opge schoten: de wedstrijd O.S.V. 3—Beemster vond geen doorgang wegens terreinafkeu- ring en C. S. V.—Z. F. C. werd uitgesteld. Alleen Bergen kwam in het veld en behaal de een goede 41 overwinning in het Alk- maarsche Sportpark. Hiermede is een lasti ge klip omzeild, want de Witjakken zijn „at home" lang niet voor de poes. De Ber- genaren moeten een gaaf partijtje voetbal hebben vertolkt en het is zoo helder als glas, dat zij niets onbeproefd zullen laten om het zoo fel begeerde kampioenschap in de wacht te sleepen. Wat haar spel betreft is de Berger club volkomen 4e klasse-ffthig, de moeilijkheid is echter uit deze afdeeling te komen. De Zaansche reserve-elftallen spelen zeer goed voetbal, zij tellen vele oude rotten in hun gelederen, meermalen oude eerste elftal spelers en vormen dientengevolge een ern stig beletsel voor clubs als Bergen. Beemster CSV om hoogerop te komen. En zoo blijf het de vraag of BSV het zal klaren, een vraag, welke voorloopig nog wel onbeant woord zal blijven. Intusschen wachten we met belangstelling de dingen, die komen, af. De stand luidt momenteel: OSV 3 11 8 2 1 45—24 18 4 Bergen 11 8 0 3 45—18 16 6 ZFC 4 9 7 0 2 32—16 14 4 WFC 4 10 3 3 4 28—34 9 11 Beemster 10 3 3 4 27—36 9 11 ZVV 3 10 4 0 6 31—36 8 12 Alcm. Victr. 4 11 3 2 6 27—41 8 14 CSV 10 2 3 5 23—30 7 13 Vrone 10 1 1 8 30—53 3 17 2E LAG STIL. Van 2E, de afdeeling waarin Schagen 2 zoo'n prachtig figuur slaat, is deze week niets te vertellen. Werd hier het terrein af gekeurd, elders werd de ontmoeting door den Bond uitgesteld, zoodat 2 E gepasseerde Zondag geheel „stil lag" en de stand der halve geen wijziging onderging. ROTTERDAM. 18 Januari. Veemarkt. Aanvoer: totaal 2591 stuks, t.w.: 654 vette runderen, 206 vette kalveren, 16 nuchtere kalveren, 820 schapen en lam meren, 893 varkens, 2 bokken. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 64 ct., 2e kw. 56 ct., 3e kw. 4248 ct.; vette ossen, le kw. 01 ct., 2e kw. 54 ct.. 3e kw. 45—50 ct.; vette kalve ren, le kw. 100 ct., 2e kw. 90 ct.. 3e kw. 67— ct.; varkens (levend gewicht), le kw. 44 ct.. 2e kw. 43 ct., 3e kw. 42 ct.; schapen, le kw. 46 ct., 2e kw. 39 ct., 3e kw. 32 ct.; lamme ren, le kw. 49 ct.. 2e kw. 40 ct.. 3e kw. 30 ct. Prijzen per stuk: schapen, le kw. f25, 2e kw. f 18, 3e kw. f 15; lammeren, le kw. f21, 2e kw. f18, 3e kw. f 12. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer grooter, handel vasthoudend, prijzen als vorige week Maan dag, le kw. os iets duurder, prima os 64, koe 68. Vette kalveren, aanvoer als vorige week. handel redelijk, prijsh., prima 1.10. Scha pen en lamenen, aanvoer iets korter, handel tamelijk, prijzen van vorige week moeilijk te handhaven. Varkens, aanvoer ruim. handel matig, prijzen iets lager, prima 45. Er wer den zeer weinig schapen voor export ver kocht. ROTTERDAM. 18 Januari. Binnenlandsche granen. Gerst chevalier f 99.25, bruine boonen f 1012. haver f 7 65 —7.90, kl. groene erwten f8.50—10, Schok- erwten f 1417.50. ROTTERDAM, 18 Januari. Vlasmarkt. Aanvoer: 5350 Kg. blauw, schoon 60—80 ct, 3000 Kg. Groningsch 65— 78 ct., 3050 Kg. Hollandsche geel 6880 ct., 700 Kg. dauwroot 55—60 ct., alles per 100 Kg Doordat er verleden week op het land een vluggen handel was, weren de aanvragen ter beurze niet groot. Er was voldoende kooplust, de bestaande prijzen bleven ten volle gehandhaafd. Alles werd tenslotte ver kocht. AMSTERDAM, 18 Januari. Ter veemarkt waren hedien aangevoerd, 543 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 62—70 ct, 2e kw. 56—60 ct.., 3e kw. 50 —54 ct., per Kg. slachtgewicht; 88 melk- en kalf koeien f 160—210 per stuk; 78 vette kal veren: 2e kw. 5S64 ct., 3e kw. 4856 ct p. Kg. levend gewicht; 56 nuchtere kalveren f711 per stuk, 94 schapen f 18—25 per stuk, 56i varkens: vleeschvarkens. wegende van 90—110 Kg. 5253 ct.. zware varkens 51—52 ct., vette varkens 50—51 ct. per Kg. slachtgewicht Aangevoerd 2 wagons geslach te runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen ruimen aanvoer, handel zeer stug, prijzen onveranderd. Er werden ruim dertig runderen voor export Deterding aangekocht Melkkoeien redelijken aanvoer, kalmen han del. Vette kalveren redelijken aanvoer, prij zen lager. Nuchtere kalveren korten aan voer, prijzen onveranderd. Schapen korten aanvoer, handel stug, prijzen vast. Varkens redelijken aanvoer, vaste prijzen, PURMEREND. 20 Januari. Veemarkt. Aanvoer, totaal 360 stuks, t.w.: 210 vette koeien 52—64 ct.. per Kg., handel vlug; geldekoeien f 80160, melk koeien f 110—115. stieren 4555 ct,., 8 paar den f 60—130 per stuk, 66 vette kalveren 30 —GO ct. per Kg., 310 nuchtere kalveren v. d. slacht f 5—15 per stuk, 240 vette varkens voor de zouterij 3642 ct. per Kg., 65 ma gere varkens f 19—25 per stuk, 320 biggen f 9.50—14, 950 schapen f 1830, 24 bokken f 415. WARMENHUIZEN, 19 Januari. Roode kool fl.401.90, gele kool fl.20— 1.30, Deensche witte kool fl, drielingen, uien f 1.90. uien f 1,10. Aanvoer: 2950 Kg. roode kool, 2550 Kg. gele kool, 1500 Kg. D. witte kool. 950 Kg. uien. AMSTERDAM, 19 Januari. Binncnl. granen. (Boenennoteering) Rogge fS.258.50, Chev. gerst fS.50—9, wintergerst f 88.50, haver f 7.758, duiveboonen f 8 9.50, paardeboonen f 6.50—7, groene erwten f 8.50—9.50, alles per 100 Kg. Karwijzaad f 11.7512.25, blauwmRanzaad f 11.50—12.50. BROEK OP LANGENDIJK, 19 December. IJien 1.101.40, drielingen 1.50—1.60, grove 1.201.50, peen 1.601.70, groene kool 1.50 —3.60, kroten 1.10—1.60, roode kool 1.40—2, gele kool 1.20, D. witte kool 1—1.20. NOORDSCHARWOUDE, 19 Januari. ULon 1.101.40, drielingen 1.30—1.70, grove 1.30—1.50, roode kool 1.40—2.30, gele kool 1.20—1.30, D. witte kool 1—1.10. SCHAGEN geslaagd. Geslaagd voor het practijkexamen Neder- landsche Handelscorrespondentie van de Verg. v. Leeraren i.d. Handelswetenschap pen, de heer C. Marees, alhier, leerling van de heer J. J. de Vries. gemeente schagen. Geboren: Sijtje Anna, dochter van Pieter Gijsbert de Beer en van Jannetje Blokker. Overleden: Dirk Brugman, oud 77 jaren, weduwnaar van Neeltje Doorn. Cornelia Smit, oud 69 jaren. politie. Gevonden: eenig geld. Verloren: sierspeld, das. NIEUWE NIEDORP Vergadering van de Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen, De vice-presidente heet de aanwezigen van harte welkom en dankt allen die hebben me degewerkt om zooveel mooie kledingstuk ken bij elkander te brengen voor distribu tie aan de meest noodlijdende huisgezinnen, met bijzonderen dank aan de dames die voor de uitvoering daarvan zullen zorgdragen. De voorzitter der Armvoogdij, de heer C. Groot, komt dan ter vergadering, die van harte welkom wordt geheeten. Als de heer Groot zich overtuigd heeft Van het nuttige werk, dat door de dames der vereeniging is verricht, dankt hij de dames voor hun moeite en spreekt zijn groote voldoening uit dat voor 't kleine bedrag dat door 't Armbestuur mede ter beschikking is gesteld, voor aan koop van wol. zooveel kleedingstukken ver vaardigd zijn geworden. Nadat de heer Groot de bijeenkomst heeft verlaten, leest mevr. De Boer een stukje, ge titeld: „Het Kind" van Mien Labberton, waarbij ieder zichtbaar onder den indruk was. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA Uitvoering Kunst en Eer. Onze bekende mandolineclub Kunst en Eer zal Zondag 24 Januari a.s. in Veerburg haar uitvoering geven in samenwerking met de tooneelvereeniging Ormenio. Het belooft weer een genotvollen avond te worden. Voor bijzonderheden verwijzen we naar de adver- tente, voorkomende in dit no. de bilt seint: Verwachting: Tijdelijke Zuidwesterstorm, la ter afnemend tot krachtige Z.W. tot W. wind, betrokken met regenbuien, Later tijdelijk opklarend, aanvankelijk zachter. Verdere vooruitzichten: Tijdelijk opklarend.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3