Indische begrooting Het initiatief van Dr* Colijn Hulp aan de kléine boeren en tuinders Een garnizoenspredikant als gewoon soldaat Het plan Deterding De noodtoestand in de pluimveehouderij Indische vorsten naar de kunstijsbaan Ernstig ongeluk te Sassenheim Om het wereld kampioenschap biljarten Tweede blad Critiek in het Rijngebied. Ten aanzien van het initiatief van den Nederlandschcn Minister-President Dr. H. Colijn, schrijft „Ruhr und Rhein" o.m.: plannen voor een nauwer oeconomische samenwerking binnen een groep landen is .vooral loonend, indien zij beschikken over de mogelijkheid elkander wederzijds oecono- misch aan te vullen. In oeconomische aan gelegenheden is samenwerking ,e contrario" d.w.z. samenwerking uit een feitelijke of veronderstelde tegenstelling tot derden, evenwel moeilijk toe te passen. In de jaren na den oorlog is dat duidelijk genoeg ge bleken, aldus het blad. Men behoeft daar voor slechts te herinneren aan de Fransche plannen Midden-Europa oeconomisch tegen Duitschland te organiseeren. In dit licht bezien behoeft men in Duitsóh- land het initiatief van den Nederlandsclien Minister-President, dr. H. Colijn, dat dezer dagen in een Zweedsche, Noorsché, Deensche en Finsche pers gepubliceerd is geopperd de z.g. Conventie van Oslo nieuw leven in te blazen, dus een nauwere samenwerking tusschen de Noorsche landen, Nederland, en België, niet bijzonder tragisch op te vatten. De motiveering, welke Dr. Colijn volgens de berichten in de Scandinavische bladen aan zijn voorstellen geeft, verdient noch- rthans genoemd te worden. Hij ziet in de samenwerking der genoemde staten een middel voor de geleidelijke afbraak der handelsbelemmeringen en wil langs dezen weg Midden-Europa en in het bijzonder Duitschland „evenwel dwingen tot gezonder oeconomische samenwerking". Volgens zijn opvatting, aldus „Ru.hr und Rhein", trekt Duitschland zich bewust terug uit de oeconomische samenwerking met de rest van Europa en is het vastbesloten een jautarchische oeconomische politiek te voeren Daartegenover moeten zij, die een onge remd ruilverkeer wenschen, zich aaneen sluiten. Meer of minder duidelijke opmerkingen aangaande solidariteit der democratische landen ontbreken zelfs niet. Duitschland kan de reacties van deze poging rustig afwachten. De meeste der door Colijn aangezochte landen kunnen zon der meer in hun handelsstatistieken de toe nemende beteekenis aflezen van een vrucht baar oeconomisch verkeer met Duitschland en daarin ook de onverminderde bereidheid herkennen van Duitschland ten aanzien van levendige oeconomische betrekkingen met de buurstaten. Het moet ten zeerste betwijfeld worden of deze landen door de door Colijn aangegeven wijziging der meestbegunsti- gingsclausules hun ruilverkeer met Duitsch land in een gevaarlijke zone zullen willen brengen. Het is niet toevallig, aldus besluit „Ruhr lü.nd Rhein", het off. orgaan in het industrie gebied van den Beneden-Rijn en Westphalen, dat ook jaren geleden de Conventie van Oslo in feite eien program op pa.pier is gebleken. De kwakel als proef gemeente. Zoals beleend is door den minister van sociale zaken op 4 Januari' j.1. een rond schrijven gericht tot de 13 inspecties voor de werkverschaffing, waarin de Minister mededeelt, een proef te willen nemen met de plaatsing van de kleine boeren en tuin ders in werkverschaffing op eigen bedrijf. Daar de gemeente Uithoorn, vooral in het dorp de Kwakel, vele kleine in nood ver- keerende tuinders telt, werd zij als proef ge meente aangewezen. Op Zaterdag 9 Januari j.1. had omtrent de Organisatie van deze proef een bespreking plaats tusschen het gemeentebestuur en den bedrijfsconsulent voor den landbouw in de Prov. Noordholland, den heer C. Brakman, waarna terstond door de bedrijfsconsulent en diens assistent tezamen met den wethou der voor land- cn tuinbouwaangelegcnheden en den gemeenteopzichter op plusminus GO bedrijven werd nagegaan, welk duidelijk en controleerbaar werk in werkverschaffing kon worden uitgevoerd. Er werd zeevecl spoed betracht, dat binnen een week niet alleen de geheele organisatie tot stand kwam, doch zelfs werd via de rijksinspec teur voor de werkverschaffing te Noordwijk, met wien de burgemees ter van Uithoorn op Vrijdag 15 Ja nuari j.1. een laatste bespreking hield, de toestemming van den mi nister van sociale zaken verkregen om reeds op Maandag 18 Januari met de proef een aanvang te maken. Hierdoor -is derhalve dank zij de vlotte medewerking van het departement van so ciale zaken, de rijksinspectie en den be drijfsconsulent, Uithoorn de eerste gemeen te in Nederland, alwaar de proef wordt toegepast, zeer tot tevredenheid van de in pood verkeerende tuinders en boeren. KIND DOOR AUTOBUS OVERREDEN EN GEDOOD. Zondagavond werd het 4-jarig dochtertje van den heer V. te Diessen, dat bij het spe len den rijweg overstak, door een passeeren- de autobus gegrepen. Het kind was op slag dood. Den chauffeur van de bus treft geen schuld. DE BURGEMEESTER VAN ZAANDAM GAAT HEEN. Eervol ontslag verleend. Bij K. B. van gister is, op zijn verzoek, aan den heer K. ter Laan, met ingang van S Februari e.k. eervol ontslag verleend als burgemeester van Zaandam met dankbetui ging voor de langdurige en belangrijke dien- Sten als burgemeester bewezen. ,HET BELANG VAN NEDERLAND KOMT SLECHTS IN DE TWEEDE PLAATS". Vrees voor nationaal-socialisti- sche en Duitsche invloeden. Aan het voorloopig verslag over de Indi sche begrooting voor 1937 wordt het vol gende ontleend. Vele leden gaven uiting aan hun blijd schap over de wijze, waarop Néderlandscli- Indië getoond heeft te deelen in de nationale vreugde over de verloving en het aanstaand huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana. Van verscheidene leden was het oordeel over de bestuursperiode van den afgetreden landvoogd niet gunstig, al erkenden zij, dat hij onder uiterst moelijke omstandigheden het bewind heeft moeten voeren. De indruk werd voorts gewekt, dat niet de gouverneur- generaal in Indië regeerde, maar de min- nïster. Weer andere leden gaven uiting aan hun waardeering voor de wijze, waarop de vo rige landvoogd het gezag in Indië heeft hoog gehouden. De hoop werd uitgesproken, dat de nieu we gouverneur-generaal op dezen weg zal voortgaan en geenerlei verslapping zal ge- doogen. De te voeren welvaartspolitiek zou zich moeten richten op den aanleg in ruime mate van openbare werken. Voor welvaartsdoeleinden zal Nederland aan Indië wel is waar 25 millioen ter be schikking stellen, doch de hier aan het woord zijnde leden achtten dit bedrag totaal onvoldoende. Verscheidene leden spraken hun voldoe ning uit over de op het gebied van de eco nomische samenwerking tusschen Neder land en Nederlandsch-indië tot dusver be reikte resultaten. Met klem drongen zij er bij de regeering op aan dat zij steeds zou vooropstellen, dat het eerste doel der samenwerking moet zijn en blijven: de verhoogde welvaart van In dië van de inheemsche millioencnmassa. Het belang van Nederland komt slechts in de tweede plaats en vloeit, bij stelselmatige samenwerking .automatisch voort uit de verhoogde welvaart van de 60 millioen in woners van Indië. Naar de stellige overtuiging van verschei dene leden is de financicele toestand van Indië aanmerkelijk verbeterd en mag "op een verdere verbetering worden gerekend. Deze leden betoogden voorts, dat het olie kapitaal in Indië veel zwaarder moet wor den belast. Het is ook volkomen in staat een veel zwaarderen last te dragen. De steeds weder opdruikende geruchten van nationaal-socialistische Duitsche invloeden op een groot deel van de Europeesche pers in Nederlandsch-Indië hadden vele leden verontrust. Zeer vele leden waren van oordeel, dat het optreden van de Indische regeeringtegenover de nationaal-socialistische beweging onvol doende krachtig is. Vele leden waren van meening,, dat in Indië dringend behoefte bestaat aan een verbod voor ambtenaren van het lidmaat schap der N.S.B1. Ai* ere leden, die zeker niet minder af- keerig waren van deze beweging, waren van meening, dat haar invloed in Neder landsch-Indië overdreven wordt voorgesteld, Men moet zich niet al te spoedig laten alar meeren: een zaal vol publiek is nog niet hetzelfde als een zaal vol aanhangers. Algemeen gaf men uiting aan zijn leed wezen over het vergaan van de Van der Wijck. Gaarne zou men vernemen, of de minister inlichtingen kan verstrekken over de oorzaken welke tot deze droeve ramp leidden. WIELRIJDER TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN De eenentwintigjarige ongehuwde J. Roo- zendaal, inwonende knecht bij den landbou wer M. de Vries te Zuidhom, werd sedert Vrijdagavond vermist. Thans is zijn lijk uit het Hoendiep opgehaald. Men vermoedt, dat de jongeman, die de woning per rijwiel had verlaten, door den mist misleid te water is gereden en verdronken. En een generaal als herbergier. Op den 21sten Juni 1618 werd naar de N.R.Crt. weet te verhalen een vergadering van den Amsterdamschen Kerkeraad be legd, waarin de zaak van Jan Hermansz, gewezen predikant van Guynea, aan de orde werd gesteld. Deze dominee was op verzoek van de bewindhebbers van de Oost- en West- Indische-Compagnie een jaar tevoren afge staan voor het dienstwerk onder de mili taire bezetting van het fort Gall. Hoewel hij voor drie jaar als garnizoenspredikant was aangesteld, keerde hij na een verblijf van enkele maanden weer naar het va derland terug. De commandant van het fort beklaagde zich bij de bewindhebbers der compagnie over het optreden van den pre dikant, die zonder daartoe verlof te heb ben bekomen zijn post had verlaten, welke klacht werd doorgezonden aan den kerke raad der Ned. Hervormde gemeente te Amsterdam. Ds. Hermansz, die ter verantwoording werd geroepen in de bovengenoemde kerkeraads- vergadering, gaf een uitvoerig relaas van zijn bevindingen in de Hollandsche kolonie op de kust van Guinea, welk relaas een eigenaardig licht werpt niet alleen op de toestónden onder de Hollandsche kolonisten en krijgslieden, maar ook op het gedrag der schepelingen in die dagen. De notulen van meergenoemde kerke- raadszitting zijn op dit punt zeer uitvoerig Zoo lezen wij de verklaring van ds. Her mansz, dat als reden van zijn spoedige te rugkomst had gegolden „eendeels het dron- cken drincken ende klincken en andere on- geregeltheden binnen scheepsboort ge- pleecht, ook eensdeels omdat luii aen lant Een beschouwing van het Fran sche blad „L'Ordre". „L'Ordre" wijdt een uitvoerig artikel van het geschenk van 10 millioen gulden, in den vorm van uit Nederland in te voeren levensmiddelen, door Sir Henry Deterding aan Duitschland. Het blad constateert, vol gens een artikel in het „Hsbh", dat terwijl de Nederlandsche bladen allerlei bijzonder heden er over geven, de Duitsche pers behoudens een kort berichtje uit Amster dam in de „Frankf. Ztg." de zaak vol komen dood zwijgt. Daarvoor kunnen twee redenen bestaan. De eerste zou kunnen zijn, dat de Duitsche regeering niet weten wil, dat de voedsel voorziening in het land zóó slecht is, dat het geschenken als dit moet aannemen. De tweede reden zou kunnen bestaan in de ongeneigdheid, reclame te maken voor den leider van de Shell, wiens naam de incar natie beteekent van het groot-kapitalisme. Het Parijsche blad, deze laatste reden het waai*schijnlijkst achtend, gaat de overwegin gen na, die den heer Deterding tot zijn daad kunnen hebben gebracht. Het gelooft niet, dat de ware reden inderdaad zou zijn strija tegen het communisme, dat in Duitschland thans volkomen machteloos is. Het kan daarentegen zijn, dat Sir Henry, in Duitsch land gevestigd en dus onderworpen aan de Duitsche wetten, op deze wijze de verplich ting zijn bezittingen in het buitenland aan de Rcichsbank af te staan, heeft afgekocht. Waarschijnlijker nog acht „L'Ordre" het, dat het cadeau van Sir Henry in het geheel geen cadeau is, maar de prijs, dien hij be taalt voor den aankoop van fabrieken of de deelneming daarin. Hij zou als administra teur van de Shell, wat hij gebleven is, onge rust zijn over de zich steeds uitbreidende vervaardiging van de synthetische benzine in Duitschland en daar een aandeel in wil len krijgen, dat hij op deze wijze zou heb ben betaald. Daarom spreekt het blad de mcening uit, dat het gebaar van Sir Henry minder met liefdadigheid dan wel met zaken doen te maken heeft. Pluimveehouders dringen op res titutie der graanrechten aan. Het Landelijk Comité van Actie tegen den nadeeligen invloed der graanrechten op de pluimveehouderij, heeft zich met een tele gram tot den Minister van Landbouw en Visscherij gewend, waarin bij herhaling er op aangedrongen wordt, aan de pluimveehou ders een volledige vergoeding te geven voor de door hen te betalen graanrechten. In het telegram wordt er op gewezen dat dc graanprijzen sinds Januari 1936 met 33 en sedert Augustus met 19 gestegen zijn. Indien de toestand, zooals hij nu is, aldus gaat het Comité van Actie in het telegram verder, slechts een paar maanden besten digd zou blijven, zullen wederom vele pluimveehouders hun bedrijf er aan moeten geven. Voor den wedstrijd Amster damBrussel. De Indische vorsten Z.H. Pangaran Adi- pati Ario Mangkoenagoro VII en Z.H. Pan- gcran Poerobojo uit Jogjakarta en Z. H. Tengkoe Pangeran Kamil, broeder van den Sultan van Langkat zullen den ijshockey- wedstrijd tusschen Amsterdam, vertegen woordigd door Blauwe zes en de Etoile du Nord, spelend onder den naam Brussel I, op de kunstijsbaan te Amsterdam bijwonen. Zooals hekend wordt deze wedstrijd in de competitie om den Lippensbeker gespeeld en tevens is het de laatste thuiswedstrijd van Amsterdam. In dien de Blauw Zes van het zeer sterke Brussel mocht winnen, is de kans op het bemachtigen van den Lippens beker zeer groot. comende, van den Generael niet wel en nae waerdicheyt des dienstes getracteert was en voorts dat men hem hadde geghe- ven een ongelegen plaetse tot sijne woninge hoven het gevangehuys onder de soldaten, die soo bij dage als bij nachte haer ver liepen in drincken ende klincken, in onnut te propoosten en vuyle liedekens, soo dat hij dickwijls 's nachts ten hutte uyt moste om sulex niet te hooren, dat men hen al hier op de monstercedeel had gestelt en de dat derhalven de Generael hem mette andere soldaten heeft gemonstert, hem ook niet heeft willen vergunnen een plaetse daer hij hem in sijn eenicheyt buyten 't fort mocht ophouden, voechende daerbij 't welck wel het voornaemste is, dat de Generael niet en wilde erkennen noch aennemen sijn In structie oft Commissie, hem van den kerc- kenraat alleene te schaffen'-. Men ziet, dc kracht was lang maar niet ongegrond cn het is te begrijpen, dat de do minee, die zich zelf en het ambt respec teerde, met een en ander geen genoegen nam. Bovendien was de geringe medewer king van den commandant der factorij oor zaak, dat ds. Hermansz zoo goed als geen invloed kon verkrijgen op de kolonisten, die in onverschilligheid en losbandigheid voor het krijgsvolk niet onderdeden. Hij verklaarde dit ook voor den Amsterdam schen kerkeraad „siende dat hij aldaer geen stichtinge cn conde doen, geresolveert heeft weder te keeren, alsoo hij oordeelde, dat- het niets anders soude sijn dan de peerlen voor de verekens te strooyen ende datter geen remedie en was omdat de Generael- officicr zelfs herberch hield van gebranden wijn off partenier daerin was en datter geen vreese des Meeren bij hen int gemeen en was." De kerkeraad was onder den indruk van het betoog van ds. Hermansz, maar de heeren van de Compagnie waren zeer verstoord^ Gistermiddag omstreeks twee uur stak de 21-jarige arbeider Krol, wonende te 's-Gra- venhage, die werkzaam is bij den aanleg van een nieuwen Rijksweg in Sassenheim, met een plank over den schouder, de spoor baan over. Juist op dit oogenblik naderde de sneltrein uit de richting Haarlem. De plank kreeg een duw van den trein, met het gevolg, dat K. tegen den grond werd gesmakt. Ernstig gewond aan den slaap is het slachoffer, na door dokter Hueber te zijn verbonden, naar het Academisch zieken huis te Leiden overgebracht. De trein had ongeveer 10 minuten vertra ging. Onregelmatigheden bij een Burg. Armbestuur Een accountantsonderzoek zal worden ingesteld. Het Burgerlijk Armbestuur der gemeente Kerkrade heeft in zijn laatst gehouden ver gadering, nadat de wethouder van armwe zen inlichtingen had verstrekt, met twee stemmen tegen 'n motie van afkeuring aan genomen tegen den voorzitter van het B. A., den heer A. voorheen wethouder en den secretaris-penningmeester, den heer R. Deze motie is ter kennis gebracht van het college van B. en W. en A. en R. hebben, in gevolge een schrijven van B. en W., een be11 drag van resp. f 325.en f 550.terugge stort in de kas der gemeente. Op bevel van den brugemeester is op de administratie van het B. A. over 1935 en 1936 beslag gelegd, terwijl aan een accoun tantsbureau een onderzoek is opgedragen, hetwelk nog niet is beëindigd. S.S. „NIEUW ZEELAND" AAN GEVAAR ONTSNAPT. Brand in loods dreigde op schip over te slaan. Naar Reuter uit Melboume meldt, heeft een geweldige brand gewoed in de Victoria- dokken, waar het Nederlandsche s.s. „Nieuw Zeeland" lag. Het schip is in veiligheid ge bracht. Gelukkig bleef de douane-loods, waarin hoeveelheden schietkatoen waren op geslagen, gespaard. Over ruim twee hectares werden de houten gebouwen vernietigd. Uit eenige in de nabijheid gelegen koelhuizen vloeide gesmolten boter en brandende kaas en gaf het effect van vuurwerk. De hitte was zoo groot, dat de slangen van de brand weer defect raakten. VERGIF IN DE MELK. Moordaanslag of misplaatste grap? Toen de poelier Bouwens te Doetinchem Zondagmiddag na het bijwonen van een voet balwedstrijd thuis een kop thee dronk, be merkte hij, naar de Msb. meldt, een vreem den smaak en een brandend gevoel in zijn keel. Onmiddellijk ingeroepen geneeskundige hulp wees uit, dat de toegevoegde melk ver giftigd was met een of ander chemisch zuur. De politie heeft daarop des nachts en ook gisteren in den loop van den dag verschil lende personen in verhoor genomen. Zij heeft ernstige vermoedens in een bepaalde rich ting. De vergiftigde melk is ter onderzoek opgezonden naar dr. Van Ledden Hulsc- bosch. Het slachtoffer heeft, dank geneeskundig ingrijpen, geen verdere nadeelige gevolgen van het gebruik ondervonden. ONDER BOOMSTAM BEKNELD. Gistermiddag te ongeveer half twee is een achttienjarige jongeman, die mede belast was met het vervoer van omgehakte hoo rnen, op de Mauritskade te Amsterdam on der, een boomstam, die aan het rollen was geraakt, terecht gekomen. De jongeman brak daarbij eenige ribben en is in ernsti- gen toestand in het O. L. Vrouwengasthuis opgenomen. over het eigenmachtig optreden van den predikant en eischten genoegdoening. De groote meerderheid der kerkeraadsverga- dering was echter op de hand van ds. Her mansz. Men besloot de zaak aan te houden, zoogenaamd omdat „enkele broederen ab sent waren", maar de waarheid zal wel zijn geweest, dat men de bewindhebbers niet tegen zich wilde innemen en dat men daarom liever de zaak op de lange baan wilde schuiven. Intusschen ried men ds. Hermansz aan „eenighen van de goede Heeren van de admiraliteyt aen te spre ken" om alsnog eervol ontslag te verkrij gen". Dit schijnt gelukt te zijn, want den 17en Januari 1619 verscheen ds. Hermansz in de vergadering van den kerkeraad met de mededeeling, dat hij „van de Heeren Ad miraliteyt ontslagen was van sijnen vori- gen dienst". Hij verzocht nu de toestemming der broeders om in verband met het gebrek van „dienaeren des Woorts in Zuyt-Hol- landt, op versoeck van de clasis van Woer den in haren noot daer sijnen dienst te laeten gebruyeken". De kerkeraad was wel genegen dit ver zoek toe te staan, maar eischte een schrifte lijke verklaring van de heeren der admira liteyt „waerbij het blijekt hoedat Jan Her- mansen van sijne bedieninge van haere Edelen is ontslagen ende vrijgestelt andere bedieninge aen te nemen'.. Deze schriftelijke verklaring kon in dc vergadering van den 31en Januari 1618 worden overgelegd. Tevens was ingekomen een brief „van eenige predicanten van het classis van Woerden waerbij sij versoecken dat in haren swaren last daer den dienst van Jan Hermansen worde vergunt". Nu had men geen enkel bezwaar meer tegen het vertrek van ds. Hermansz en de kerkeraad hechtte zijn goedkeuring aan diens beroep naar Woerden, waarheen ds. Hermansz in Maart d.a.v. reeds vertrok. De jonge filmster Jan Withers staat onder voortdurende bescherming der geheime po litie teneinde tegen kinderroovers be schermd te worden. COTE WERELDKAMPIOEN. De ba rage part ij tusscben Gabriels en Cote, de beslissing voor het wereldkampioenschap biljarten, droeg een spannend karakter, waarbij het spelpeil bij uitzondering goed; mocht worden genoemd. Cote leidde aan vankelijk en na vijftien beurten was de stand 226 om 130 in het. voordeel van dan Franschman. In de zestiende beurt toonde de Belg weer zijn grooten vorm. Hij stootte er 142 bij elkaar, miste bij een klein kets- balletje. De ballen lagen toen in prachtige positie en waarschijnlijk heeft dit den Belg het wereldkampioenschap gekost. Nu kwam hij op 281 te staan. Cote, geenszins nerveus, antwoordde met. 58, zoodat na zestien beur ten Cote met 284 om 281 leidde. In de zeven tiende beurt maakte Gabriels 9, terwijl de Franschman met de ontbrekende zestien punten de 300 vol kreeg. Zoo behaalde Cote den titel van wereldkampioen. Het resultaat was: Cote 300 17 60 17.65 Gabriels 290 17 142 17.06 Onderhoud met Sweering. Na afloop van het tornooi hebben wij ©en onderhoud met Sweering gehad, die even als Dommcring het er nu niet bepaald schit terend heeft afgebracht. Sweering erkende tegenover ons, dat hij niet in vorm was ge weest. Trouwens, hij was niet alleen onte vreden over zijn verrichtingen te Marseil.le, hij meende ook, dat zijn vorm de laatste drie maanden veel te wenschen over liet. Vooral zijn afstoot was minder goed, a,l had hij er 'n goede serie van 101 tusschen door gegooid. Het Nederlandsche record hoogste serie staat op zijn naam met 119 en hij had het ten zeersfe betreurd, er niet in te zijn ge slaagd dit record te verbeteren Overigens aldus Sweering er is niet zoo goed gespeeld misschien met uitzondering van Gabriels als het vorig jaar te Montpellier of twee jaar geleden te Scheveningen. In het tor nooi te Scheveningen bv. waren talrijke se ries boven de 100 gemaakt, wel 20 misschien en te Marseille bleef dit aantal tot. 4 be perkt, drie van Gabriels n.1, 163. 142 en 100, één van hem zelf. 101. Gabriels was, volgens Sweering, absoluut de sterkste van de negen spelers. De titel ish em ontgaan door een verliespartij te gen.. mij. Maar uit zijn algemeene moyen ne blijkt wel de kracht van den Belg. Het materiaal was volgens Hollandsche begrio- pen minder goed, de ballen zelfs slecht Maar mijn minder4 gunstige positie in het algemeen klassement is daar niet aan te wijten, want alle spelers hadden er last van. Dommering was uitstekend begonnen, met een eoed gemiddelde en twee winst partijen. Maar darna vermocht hij geen partij meer te winnen. De organisatie was uitstekend verzorgd, de belangstelling over hel algemeen matig, de laatste twee dagen beter. Nieuwe expeditie naar den Mount Everest Generaal Bruce, die in 1922 en 1924 de ex pedities naar den Mount Everest leidde, heeft den correspondent van de „Dailv Te- legraph" medegedeeld, dat binnen twee of drie jaar een nieuwe expeditie zal worden ondernomen. Hij verklaarde niet te weten, waarom de top van dezen berg niet bereikt zou kunnen worden, als men rekening houdt met de wetenschap, welke vorige expedities is opgedaan. De generaal lachte om de ver halen over den „afschuwelijken sneeuwman van de Himalaya". Deze verhalen zijn ont staan door de eigenaardige sporen in de sneeuw, welke zijn gevonden door Eric Shipton bij een expeditie, welke hij verleden jaar heeft ondernomen. Ook de heide Sher- pas die hem vergezelden, hebben de sporen gezien. Zij verklaarden, dat het sporen wa ren van den „sneeuwman", dien zij welis waar nooit hadden geziendoch voor wien zij toch bang waren. DE DOODSTRAF OP HET ONTVOEREN VAN KINDEREN. In de staten Noord-Carolina. Idaho, Da- kotó, Zuid-Tcnnessee en Utah zijn bij de opening van de zitting der volksvertegen woordiging wetsontwerpen ingediend, strek kende tot het invoeren van den doodstraf voor het ontvoeren van kinderen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5