Fa Sn LEVELT OMGEVINGNIEUWS EEN PHILIPS RADIOTOESTEL EEN SIMPLEX HEEREN- OF DAMESFIETS EEN ZILVEREN HEEREN- OF DAMESHORLOGE De vliegramp bij Senlis Vliegende schaakmeesters Amok Opening Feyenoord-stadion op 20 Februari? Dit jaar bestaat onze firma 125 jaar, gedurende welken tijd zij steeds de bekende prima Sterkoffic en Sterthee met stijgend succes heeft verkocht. Om ook onze clien tèle in dit jubileum te betrekken, stellen wij beschikbaar: voor hen, die uit het opschrift van deze advertentie „Sterkoffie en Sterthee jubilee- ren" de meeste, bestaande Nederlandschc woorden (oude spelling) weten te vormen en aan ons vóór 1 Mei 1937 ihzenden. Voorwaarden voor deelname: Voor ieder ingezonden woord moet een sluitétiket met klein Sterretje, geknipt van een zak Sterkoffie of Sterthee worden bijgesloten. Ieder woord mag niet meer lettere van óén soort bevatten dan totaal in het opschrift voorkomen; alle woorden moeten verschillend zijn. Alle inzendingen moeten ons vóór 1 Mei 1937 franco worden toegestuurd. Bovendien ontvangt ieder deelnemer, die minstens 8 woorden en sluitétiketten heeft ingezonden, een Jubileumgeschenk. Dit geschenk heeft U direct, want het opschrift geeft U zoo zonder meer reeds 4 van de acht woorden. STER KOFFIE Prins Hendrikkade 26 AMSTERDAM. STER THEE WARMEN HUIZEN Jaarvergadering R.K. Volksbond. Dinsdagavond hield deze vereeniging haar jaarlijksche vergadering in het lokaal van den heer Jac. Wester. De voorzitter, de heer A. de Groot, opende op de gebruikelijke wijze en heette allen welkom. De notulen van de vorige verga dering werden onveranderd onder dank zegging goedgekeurd. Mededeelingen. De voorzitter deed me- dedeeling, dat ieder lid van den Volksbond in 1941 deel kon nemen aan don grooten Bome-reis. De kosten zullen ongeveer f 70.— bedragen. Nu reeds kan men tot dat doel daarvoor bij den bond gaan sparen. Ook werd voorgelezen een schrijven betreffende de te houden retraite speciaal voor den Volkshond. Vanwege de afdeelingskas zal één van de leden daarheen kunnen gaan. Bij loting is hiervoor aangewezen de heer D. Smit Pz. Het financieel verslag werd door den penningmeester, den heer Amhr. Groot, uit gebracht. Evenals dit met andere vereeni- gingen het geval is, was ook in dl finan ciën van deze afdeeling een teruggang te bespeuren. De heer Berkhout, secretaris, bracht hier na het jaarverslag uit. Volgens dit jaarver slag zijn in 1930 8 ledenvergaderingen ge houden. Tevens werd in dit jaarverslag ge memoreerd het vertrek van den vorigen voorzitter, den heer J. Slippens. Als bestuursleden zijn herkozen de heeren H. Mosch, P. Groot en T. Berkhout. Tot le den van de financieele controle-commissie zijn benoemd de heeren J. Klaver, J. Com mandeur en als plaatsvervanger de heer D. Smit Pz. Als afgevaardigde naai- de alg. Bondsvergadering is benoemd de heer Amhr. Groot en als plaatsvervanger de lieer A. de Groot Jacz. Rondvraag. De hoer P. Put informeer de er naar, wanneer de jaarlijksche fcest- vergadering zal worden gehouden. De Voor- zitter zegt, dat dit waarschijnlijk in het be gin van Februari zal zijn. In verband met de feestvergadering werd van andere zijde do medcdeeling gedaan, dat de Kapelaan wil doorvoeren, dat de feest vergaderingen van den Volksbond en van de Hanze in ie der geval om 12 uur gesloten worden. Of laatstgenoemde hiervoor van den Volksbond steun zal ontvangen, kon niet geconstateerd worden. Hierna sluiting. L ANC,ENDLIK Daar moet toch wel iets haperen aan het kerkelijk leven aan Langendijk. Niet aan dat der R.K. bedoelen we, ook niet aan de Ge reformeerden en de orthodoxen onder de Ned. Hervormden, maar wel onder de Vrijz. Hervormden. Er zijn drie kerkelijke gemeen ten, n.1. Noordscharwoude, Zuidscharwoude en Oudkarspel, waarvan de besturende col leges vrijzinnig, modern zijn. Wij herinneren ons niet, dat hier orthodoxe predikant n hebben gestaan, steeds behoorden ze tot de moderne richting. Op 't oog#iblik is er in de genoemde gemeenten geen enkele predikant meer. Oudkarspel heeft zijn voorganger het langst kunnen houden, Zuidscharwoude is hem reeds het langst kwijt. Ook Noordschar woude mist reeds enkele jaren zijn predikant. Eigenlijk is dit toch een onnatuurlijke toe stand. In elke gemeente staat een kerk en een pastorie, maar er zetelt geen dominé in. Wat een verschil met den toestand in Broek on I.angendiik. Een bloeiend kerkelijk leven, zoowel bij de Gereformeerden als orthodox Hervormden. Volle ker ken met intens meelevenden. Daar worden de middelen, ondanks den bijzonder slech ten tijd ook voor de Broekers, toch nog ge vonden om een predikant te bekostigen. Blijkbaar kan dit in die drie eerstgenoemde gemeenten niet. We hooren de Kerkvoogden er genoeg over klagen, hoe moeilijk het is, den omslag binnen to krijgen. Er zijn er ver schillenden, die, hoewel als lidmaten inge schreven, voor de kerk geen cent. over heb ben. En met hen, die het nog wel kunnen be talen, moet men ook voorzichtig zijn in den omslag. Slaat men hen te hoog aan, of an ders gezegd, moeten ze te veel betalen naar hun meening, dan komt er al gauw een drei gement met een bedankje. Het is allerminst onze bedoeling hierin een verwijt te leggen, doch het dient alleen ter kenschetsing van de moeilijkheden, om tot de middelen te ko men, die voor het bezitten van een predikant noodig zijn. Nu echter de kerkelijke eigen dommen, de landerijen zeer weinig opbren gen, veel te weinig om daarvan het salaris te voldoen, dat nu ook niet meer kan be paald worden op een bedrag, waarop de pre dikanten fatsoenlijk armoe lijden, nu moet de kerkelijke omslag aanvullen, wat de ker kelijke goederen netto aan baten opleveren. En daar komt het nu juist op aan, dat is het kardinale punt. De lidmaten hebben er over het algemeen maar een heel beet je voor over. Dat beetje drukt, we meenen daarin niet mis te zijn, dan ook uit den graad van belangstelling en medeleven in het kerkelijk leven. Met een goeden predikant zijn deze nog heel wat te verbeteren en op te wekken. In Oudkarspel ging het daarmee den goeden kant uit. Nu ds. Van Dijk vertrokken is, dreigt het gewonnen terrein weer teloor te gaan. En dat is toch jammer voor de Vrijz. Hervormde ideeën. Niet alleen biervoor, maar ook voor al bet. goede, dat in die ver spreiding dezer ideeën, onafhankelijk van een of ander dogma, tot uiting komt. Men vraagt zich af, of het niet mogelijk zou zijn, wat meer organisatieverhand te leggen tus- schen hen, die in de drie gemeenten van oordeel zijn, dat. de tegenwoordige toestand verbetering eischt. Samenwerking kan hier tot grootere kragjits-ont plooiing voeren en on- gehvijfeld tot een vruchtdragend resultaat. Wie weet, of er uit dat begin niet een bewe ging zou kunnen ontstaan, die de kiemen voor een gezond kerkelijk leven zou kunnen vormen. Zoo nu en dan hooren we geruchten over rtogingen tot combinatie van 2 gemeenten. Noord- on Zuidscharwoude hebben daarover een paar jaar geleden ernstig van gedachten gewisseld. Het* is on niets uitgeloopcn. Er is ook nog zoo iets als dorpsnatinnalisme. Nu zijn Noordscharwoude en Oudkarspel weer aan de beurt. Zou daar iets van komen. Er wordt weer voor gevreesd. Intusschen kwijnt het goede in deze materie weg en wordt maar weinig gedaan, om daarin verbetering te brengen. We zien hierin niet slechts een ideëel, maar ook een maatschappelijk be lang. ANNA PAÜLOWNA Boekhoudcursus. Naar aanleiding van den oproep per ad vertentie hebben zich ruim 20 deelnemers opgegeven voor den cursus in landbouw- boekhouden, die heden, Donderdag, in school I aanvangt en geleid wordt door den heer Beugel, directeur van het landbouwboelc- houdbureau van de Holl. Mij. van Land bouw. Cursus voor selecteurs. Ook den oproep tot een cursus voor selec teurs van aardappelen had succes. Hiervoor gaven zich eveneens ruim 20 deelnemers op. Wegens ongesteldheid van den leider, den heer Band, kon deze cursus nog geen aanvang nemen. R.K. TooneeL De tooneelvereeniging van den R.K. Volks bond geeft Zondagavond een uitvoering in de zaal van den heer Kossen en zal dan opvoeren: „IJzeren Hein", een tooneelspel in 3 bedrijven, door B. A. Odijk, bewerkt door Piet Mossinkoff, terwijl dit nog ge volgd zal worden door: „Moppie als Kinder meid", een klucht in één bedrijf, en vrije bewerking door P. Gerdes. BREEZAND. Naaicursus. De bekende cursus, die 's Woensdags avonds in de openbare school gegeven werd en waarop mej. Buijze van Broek op Lan gendijk het maken van ondergoed onder wees, is gister beëindigd. Hij wordt echter éveneens op Woensdagavond, gevolgd door een cursus, waarop geleerd zal worden van oud goed, weer „nieuwe" kleercn te maken. ANNA PAÜLOWNA. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. P. Boerdijk van Bergen N.-H.; mej. G. Stavast van Rheden. Vertrokken: J. H. van der Well en gez. naar Amsterdam; mej. E. Vlaming naar Den Helder; P. W. Ronken naar Alkmaar; J. Mooij naar Niederdedinghausén, Dl.; J. Wij- ma naar Saerbeek, Dl.; W. Th. W, Klink en echt. naar Medemblik. Burgerlijke Stand.. Geboren: Petrus Wilhelmus, zoon van C. P. Kuijs en A. M. M. Visser. Leo Henk, zoon van H. Wilms en A. Geerligs. Karei Nicolaas, zoon van H. Th. G. Dorrestijn en K. M. G. van Steijn. Jacob, zoon van J. Bouwers en G. Plagmeijer. Overleden: R. A. David, oud 38 jaar. A. Bakker oud 74 jaar. A. Langereis, oud 76 j. F. B. Zwirs, oud 4 j. Wed. A. VolderDe Vries, oud 94 jaar. Biljarten. Wegens ongesteldheid van den heer Jb. Rozenbroek, speelde de heer Slikker mee met groep VI van de biljartvereeniging „Anna Paulowna", in den wedstrijd bij den heer Alkemade tegen groep I. De handicap van Slikker werd op 100 gesteld, met de bepaling, dat bij alles over band moest maken. Van Groep VI wonnen: P. Rozenbroek 60 van G. Philipsen 42, G. van Zandwijk 53, L. Elfrink 27 en P. Wilms 23. C. Slikker 100 van G. van Zandwijk 49 en P. Wilms 38. F. Alkemade 43 van L. Elfrink 24, P. Wilms 45 en G. Philipsen 42. K. de Groot 46 van G. Philipsen 56 en G. van Zandwijk 31. Van Groep I wonnen: P. Wilms 50 van K. de Groot 45. G. van Zandwijk 56 van F. Alkemade 37. L. Elfrink 30 van K. de Groot 18 en C. Slikker 94. G. Philipsen 62 van C. Slikker 69. Groep VI won dus met 11 tegen 5 van Groep I. De volgende week Dinsdag wordt de laat ste wedstrijd van deze competitie bij den heer Slikker gespeeld. WINKEL De dienstplichtige P. H. Band, van de lichting 1932 uit deze gemeente, is opgeroe pen om op 8 Maart 1937 voor herhalings oefeningen in wérkelijken dienst te verschij nen. HOOGWOUD AARTSWOUD Zondag en Dinsdag heeft de gvmnastiek- vereeniging O.K.K. haré jaarlijksche seizoen uitvoeringen gegeven en was. de zaal van Visser beide avonden vol met belangstellen den. Hetgeen ook niet te verwonderen is als men weet' en ziet wat deze bloeiende vereeniging met haar ongeveer 80 werkende leden onder de bekwame leiding van Mej. Sepere en den heer Schager presteert. ooruitgang zij ons doel, is hierop met recht van toepassing en was ook ditmaal duidelijk te merken. Wij zijn er Dinsdag getuige van geweesL en hebben volop ge noten. Voorzitter Glas opende met blijd schap, voor de groote opkomst, riep ons een welkom toe en gaf - eenige aanwijzingen voor de goede orde. En toen begon men het uitgebreide programma af te wer ken, ja soms te zwoegen, want er waren cenige zware oefeningen bij, die men toch zoo best mogelijk wilde uitvoeren. Er was voor elk wat wils on wc zouden niet kun nen zeggen wat het meeste te bewonderen viel, de keurige dansjes, de staafoe.feningen bet electrisch knots2'waaicn, de vrije oefe ningen of wel het werken aan de verschil lende toestellén. Wat werd b.v. genoten toen de kleine jongens op verschillende manie ren over het paard gingen en in de veilige banden van leider Schager terecht kwa men. Ook de meisjes en dames brachten veel goeds en moois naar voren. Of wel het werken der heeren aan brug en hoogrek werden bewonderd. Een aardige afwisseling was ook de voordracht van mej. I. Bakker in Westfriosch costuum en dialect waarvoor zij een dankbaar applaus, in ontvangst bad te nemen. Zoo wisselde het een en ander zich in vlug tempo en bonte afwisseling af. Ook de verlichting bij de verschillende dansjes gaf een mooi effect. Zoo kwam dan het einde en toen allen op het tooneel vcr- eenigrl waren wat een grootsch gezicht op leverde dankte voorzitter leiders en leden en niet het minst het publiek voor de me dewerking, want zonder deze ging het niet. Een extra woord van dank aan de Gcbr. Van Meurs, die op zoo'n uitstekende manier de avonden opluisterden hetgeen voor zoo'n uitvoering onmisbaar is. Nog geen vrede in Abessinië Grazianï neemt zelf de leiding bij de operaties te velde. Uit Addis Abeba wordt vernomen, dat Graziani zich op het oogenblik te Irgalem bevindt in het land der Sidano. Hij heeft persoonlijk het opperbevel op zich genomen in een uitgestrekt operatiege bied, waar een actie zal beginnen tegen dis sidente groepen, die op de been gebracht zijn door Ras Desta Damtoe. Het tweede operatiegebied zal het land der Aroussi zijn. DE TOESTAND VAN DEN DUITSCHEN EX-KEIZER. Nog niet hersteld van de griep. Daar de Duitsche ex-keizer nog niet geheel hersteld is van de griep, zijn de voorgenomen uitnoodigingen ter gelegenheid van zijn ver jaardag op 27 Januari a.s. afgelast. MOORDENAAR IN RUSLAND TER DOOD VEROORDEELD. De rechtbank van Melekoss heeft gisteren den moordenaar van do afgevaardigde naar het Sovjet-congres Pronina, tot den dood veroordeeld. Twee medeplichtigen werden veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf. Rapport van deskundigen gereed. Het rapport naar de oorzaak van de vlieg ramp bij Senlis, opgemaakt door den tech- nischen dienst van het Fransche ministerie voor de luchtvaart met medewerking van den Parijschen vertegenwoordiger van de K.L.M., den heer Mohr, is thans gereed. De conclusie luidt, dat een vleugelbreuk in de lucht als oorzaak van den val van de PJ.II.M.A.G. moet worden beschouwd. Wel is er een cylinder gevonden, welke vondst, naar door sommigen werd aangenomen, zou wijzen op een warmloopen van den motor, maar deze veronderstelling mist eiken grond omdat is vastgesteld, dat deze cylinder als onderdeel in de cabine werd vervoerd. Over een motorische storing is nog niets bekend, omdat de motor nog niet geheel is uitgegraven. De officieele identificatie van de stoffelijke overblijfselen van de slachtoffers is gisteren geschied. Naar men weet zijn de lijken van de vier slachtoffers in een chapelle ardente te Senlis opgebaard. Onmiddellijk na verkregen toestemming van de justitieele autoriteiten, zullen de overblijfselen van de slachtoffers naar Nederland worden getransporteerd. Het schaaktournooi te Stockholm. Het voorbeeld van dr. Eu we volgend, be geven zich tegenwoordig de schaakmeesters per vliegtuig naar tournooien om op deze wijze aan meer op elkaar volgende tour nooien te kunnen deelnemen. Nauwelijks was Hastings teneinde of Fine en Landau vlogen naar Stockholm. Ook de tijd geduren de de vlucht werd door beiden nuttig be steed, dank zij de medewerking van de K.L.M., die een magnetisch schaakspel be schikbaar stelde, om den meesters gelegen heid te geven zich te oefenen. Het werk werd ook beloond. Fine en Landau konden reeds in de eerste ronde, de in de lucht ge analyseerde opening toepassen. Het was een variant van het orthodox damegambiet. Pas met den zeventienden zet, door een onoverwogen zet, gaf de Amerikaan zijn voordeel prijs, waardoor Stahlberg het betere eindspel verkreeg. Met groote inspanning kon Fine nog remise houden. Landau ging het beter af. Ook hij speelde op het eindspel, hetwelk hem goede winstkansen bood. Door niet op tijd af te wikkelen, maakte hij het zich moeilijk. In den stand, waarin werd afgebroken, heeft hij goede winstkansen. De belangstelling was reeds den eersten dag zeer groot. Meer dan 500 toeschouwers volgden met groote belangstelling het spel der meesters. Men verwacht ook met de landenwedstrijden, welke in den zomer hier gehouden worden, ongekende toeloop. De groote zaken van Grand Hotel, gelegen tegenover het Koninklijk Paleis,- welke ruim 5000 toeschouwers kunnen bergen, worden hiervoor geïnstalleerd. Men verheugt zich, dat ook dr. Euwe, volgens berichten uit Nederland, van de partij zal zijn. Sinds 1920 in het tournooi te Goeteborg, waar onze landgenoot aan het tweede tournooi deel nam, heeft hij de Scandinavische landen niet bezocht. De tweede ronde bracht Landau tegenover Stahlberg. Onze landgenoot speelde Tsjechisch en kon op tijd alle dreigingen pareeren. Op een ge geven moment kon hij remise afdwingen door herhaling van zetten, hij meende beter te doen om op winst te spelen. In tijdnood geraakte hij in nadeel en verloor een pion. Het eindspel verloor hij na 74 zetten. Ook Fine bad geen walk over tegen Sandberg maar toen zijn tegenstander op complica ties speelde, toonde zich Fine de meerdere en won een pion. Het nu volgende eindspel was voor den Amerikaan zuiver techniek. De partij werd in voor hem gewonnen stel ling afgebroken. In de derde ronde ging het Landau, die zich schitterend in een moeilijke stelling tegen Sundberg verdedigde, slecht. Toen hij reeds de winst in handen had, maakte hij het spel te ingewikkeld en boette tenslotte eén oion in. Het verdere gedeelte wikkelde de Zweed onberispelijk af en won. Fine hoekte een vlugge overwinning op Daniels- son, die zich Nimzowitsch-ïndisch verdedig de. Landau won zijn afgebroken partij uit de eerste ronde met Collef. Er bestaan plan nen om een match FineStahlberg en LandauStolz te arrangeeren. Verkeers-onqeluk te Amsterdam Verpleegster gedood. Gisterenavond omstreeks kwart voor zeven is op de Stadhouderskade een verkeersonge luk gebeurd, waarbij een verpleegster van de Luthersche Diaconesseninrichting aan den Overtoom zoo ernstig gewond werd, dat zij korten tijd daarna overleed. Zij wilde per fiets de Frans Halsstraat uit rijden in de richting van het Rijksmuseum. Van dezen kant kwam een auto. De ver pleegster gaf geen teeken en de chauffeur kon een botsing niet meer vermijden. Met een schedelbasisfractuur werd zij opgeno men en naar het Wilhelniina-Gasthuis ver voerd, waar zij korten tijd later is over leden. DOODELIJK OPGEVAL AAN BOORD VAN DE „NIEUW AMSTERDAM". Aan boord van het bij de Rotterdamsche Droogdok maatschappij in aanbouw liggende motorschip „Nieuw Amsterdam", is gisteren avond de 18-jarige arbeider F. K„ wonende in de Derde Carnissestraat te Rotterdam, van een vijftien meter hooge stelling naar beneden geslagen. De jongeman is naar 't Havenziekenhuis overgebracht. Bij aan komst aldaar, bleek hij reeds te zijn over leden. ONZE OOST. Omtrent het amok-geval te Tandjong Pri- olc waarvan wij onlangs melding maakten, lezen wij in het N. v. d. Dag van. N.-Indië de volgende toedracht: De uit de gevangenis ontslagene zat aan het stalletje van een toekang tahoe te eten, toen er een mandoer van de N. I. E. H. M. voorbijkwam. Of die man iets gezegd of gedaan heeft op het moment, waarop hij voorbij het stalle tje kwam, is nog niet bekend, doch in ieder geval wekte hij de woede van den ontsla gen veroordeelde op. Deze greep het voor hem op het tafeltje liggend mes van den tahoe-verkooper en rende daarmede op den mandoer toe, dien hij een steek tusschen de ribben trachtte te geven. Het mes stuitte evenwel op een der rib ben af en veroorzaakte slechts een schram metje. De mandoer, die ongewapend was, zette het op de vlucht naar het aan den over kant van de straat staande politieposthuis. Hii kwam, nog steeds achtervolgd door den gegratieerde, in het wachtlokaal, waar eenige agenten zaten. De man met het mes drong ook door tot in de wachtkamer en viel den mandoer wederom met het mes aan. Hij werd hierbij blijkbaar gehinderd dcor een der agenten, waarop zich de woe de van den achtervolger tegen hem richtte. De Inlandsche agent kreeg een steek in do borst vermoedelijk direct in het hart althans hij overleed vrijwel onmiddellijk daarop. Doch dat was niet voldoende; een andere kreeg een por in de lendenstree^k en een derde een snede in den linker-bovenarm. Hierop vluchtte de dader uit het politie bureau en zocht zijn heil in een der links van het bureau staande houten huisjes, waar een gewezen hoofdagent op zijn voor galerij zat. Deze trachtte den woesteling het mes te ontwringen, waarbij hij zelf steken in hals en rug kreeg. In dien tusschentijd het geheele drama heeft zich binnen één minuut afgespeeld - hadden de overblijvende agenten in 't wacht lokaal, zich gewapend en zetten den vluch teling na. Deze zag zich tegenover een ri} vast aaneengesloten politie-agenten met ge trokken klewangs geplaatst Hij rende er in.' dollemans waanzin op af en liep in een der klewangs, waardoor hij ernstig werd: ge- wond en in het ziekenhuis opgenomen. De overleden politie-agent is bereids met politioneele eer begraven. Naar men weet ligt het in de bedoeling van de directie.van het Stadion Feyenoord N.V., om ter gelegenheid van de officieele opening Arsenal een wedstrijd te laten spelen, tegen een nog nader aan te wijzen tegen partij. De komst van Arsenal is echter geheel af hankelijk van de verrichtingen dezer club' in de vierde en eventueel vijfde ronde voor den Cup. Mocht Arsenal in een dezer wed strijden worden uitgeschakeld, dan zal da Londensche vereeniging zeker naar Rottere dam komen. In dat geval zou de openings wedstrijd op Zondag 21 Februari plaats vin den. De eerewedstrijd op Zaterdag 20 Febr* tusschen Feyenoord en waarschijnlijk een Belgische vereeniging. Aan het Feyenoordstadïon wordt momen teel de laatste hand gelegd en met de in richting van het parkeerterrein is reeds een aanvang gemaakt. JONGETJE DOOR ACHTERUITRIJDEND El AUTO AANGEREDEN. Gisterenavond omstreeks kwart voor zeven is een 7-jarige jongen C. G. toen hij op den' hoek ven de Sloepstraat en de Maststraat to Scheveningen aan het spelen was, onder eert achteruitrijdende auto, bestuurd door den heer P. C. B., gekomen. Het ventje werd in zorgelijken toestand naar het Roode Kruis Ziekenhuis overge bracht, Waar bleek, dat hij een linkerdijbeen* fractuur en een schedelbasisfractuur ha<J opgeloopen. Naar de schuldvraag stelt de politie een onderzoek in. AUTO-ONGELUK TE BORCULO. Gisteravond omstreeks half tien is opi den Eibergschenweg te Borculo, een vrij ern stig auto-ongeluk gebeurd. Dr. P. J. Andries- sen, de opvolger van den op 4 Januari zoaj tragisch om het leven gekomen Dr. G. P« Scheij, is tengevolge van de gladheid van den weg er was natte sneeuw gevallen, welke des avonds opvroor met zijn autoj» geslipt en tegen een boom terecht gekomen* Dr. Andriessen werd hierbij ernstig aan hef gelaat gewond en brak een been. Per autor is hij naar het ziekenhuis te Zutphen ver voerd. De auto werd geheel vernield. DE VLIEGTOCHT VAN DORET NAAR TOKIO. Do Fransche vlieger Doret is gisteren» ochtend, vergezeld van den radiotelegrafisti Micheletti, om 6 uur 36 naar Tokio veiy trokken. De eerste étappe gaat tot Brindisi (vlaj Nice, Corsica en Rome). Van Brindisi zal het via Cairo, Bagdad, Bassorah, Karaktsji, Rangoon en Hanoi ver der gaan. Het toestel is hetzelfde als dat van Japy, de „Simoun", welke is uitgerust met een motor van 200 pk. Hoe kleiner u den hoek naar links maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past.('t Is veel minder tijdroovend om in alle bochten altijd rechts te houden).

Schager Courant | 1937 | | pagina 2