1 Bij het kampioenschap van TexeL H.R.C/s keurige prestatie tegen H.F.C* Succes II li 10 0 1 65—14 20 H.R.C. V 12 9 1 2 4018 19 Watervogels II 11 7 1 3 37—31 M.L.D. 12 6 3 3 46—27 IS BKC H 12 6 I 5 3826 *3 Oudeschild 11 4 1 6 23—34 9 Beider IV 11 2 1 8 19—39 Texel H 12 2 0 10 20—44 4 Helder V 12 2 0 10 16—66 4 Helder 5 twee verliespunten. Tweede Klasse E. Sporters heeft het tegen West-Frisia 4 be nauwd gehad. Door een penalty in de laatste minuten hebben de Hoorners nog net de over- winnig weten te behalen. Het was een goed stukje werk van West-Frisia om een 20 voorsprong te behalen. De wedstrijd HemOKB, is door Hem met 21 gewonnen. Dat OKB is na het goede be gin leelijk afgezakt. A.s. Zondag speelt Spor ters thuis en kan dan gelijk komen met Scha- gen 2. De stand luidt thans: Sparta 2 11 10 o 1 4417 20 Sporters 10 9 o 1 4014 18 Hem 10 5 1 4 2425 11 Sijbekarspel 9414 24—27 9 Hollandia 4 10 3 3 4 2124 9 O.K.B. 11 407 2126 8 W.-Frisia 4 9216 1930 5 Oudendijk 8125 19—37 4 Strandvogels 2 10 1 2 7 1931 4 Derde Klasse F. Ook Atlas 2 heeft in een Zeemacht-elftal de meerdere moeten erkennen. Evenmin als bij de ontmoeting tusschen de eerste elftallen ihadden we 'n Zeemacht-zege verwacht. Cocksdorp heeft nu nog maar twee punten noodig om kampioen te zijn. Cocksdorp 11 10 1 o 489 21 Zeemacht H 10 6 1 3 4520 13 HRC VI 11 6 1 4 4939 13 Atlas II 9603 3922 12 Succes III 9405 3219 8 JVC II 10 3 1 6 1626 7 BKC UI 10 2 o 8 1547 4 Helder VI 7007 7—62 o Vierde klasse G. We hebben hier een tweetal z.g.n. normale resultaten te vermelden. Oosterend hield Tex. Boys 2 klein (52), terwijl Watervogels 3, zij het met moeite, over Texel 3 wisten te zegevieren. De stand is: Tex. Boys I 11 II o o 56— 9 22 Watervogels m 12 6 1 5 3036 13 Oosterend 9612 3816 11 Held. Boys II 9405 3123 8 Texel HE 8 3 o 5 3025 6 Helder VH 10 2 o 8 1156 4 Tex. Boys II 9108 1539 2 Vierde klasse H. We hebben Callantsoog nog gewaarschuwd voor Wieringerwaard 2, zooals dat thans in het veld komt. Niettegenstaande dit, heeft Call. hte moeten toezien, dat de roodbroeken ook hen aan het kortste eind lieten trekken (21). De papieren van C. zijn nu wel heel wat gedaald tegenover die van Petten 2. Wij voor ons gelooven echter, dat Petten thans meer beducht is voor W.W. 2 dan voor Cal lantsoog. De Pettemers krijgen Callantsoog nog bij zich thuis, maar Wieringerwaard 2 moeten ze nog gaan bezoeken. Schagen 3 deed ook weer van zich spreken. Veteranen als Van Geelen botvieren daarin hun voetballusten en, naar blijkt, lang niet zonder succes. Thans lieten zjj N. Niedorp 3 met 01 sneuvelen. De stand is, met inachtneming van Petten 2Oudesluis 2 92, die vorige week niet in de cijfers was verwerkt, thans als volgt: Petten H 8701 5111 14 Callantsoog 9603 4318 12 Oudesluis II 11 4 1 6 38—66 9 WieriDgerw. H 6402 3116 8 Schagen III 7 4 o 3 2828 8 Dirkshorn II 8404 2123 8 N. Niedorp IH 8 1 1 6 1748 3 Succes IV 7106 15—33 2 Junioren A. Helder a is naar OSV a geweest en liet het daar heel leelijk liggen. Een 28 nederlaag, foei! Adspiranten. Alleen in afd. T is er gespeeld. In T leed Oudesluis a een nederlaag tegen Helder e, dat nu goede kansen gaat maken, maar stuiten zal op Callantsoog a. dat weer won, nu van Schagen b (30). HRC e „knapte" Helder f „op". In afd. U is de zege van Texel b over Texel Boys a lang niet onverdienstelijk. Callantsoog a 6510 24— 4 11 H.R.C. e 6402 189 8 Oudesluis a 6312 21—16 7 Helder e 4301 16— 8 6 Helder f 5014 224 1 Schagen b 7016 6—26 I Texel a 6 6 0 0 39— 1 12 Tex. Boys a 7 4 1 2 13—10 9 Texel b 8 2 1 5 7—16 5 Cocksdorp a 7 0 6 3-35 2 De manier! Bij Twisk 1N. Niedorp 2 Zondagmiddag, ging het om een kansje op de bovenste plaats. Het spel was niettemin zeer fair, maar de spanning onder het publiek nogal geladen. Op een gegeven moment nam een Twisk-speler woorden in zijn mond, die den scheidsrech ter 'n minder aangenaam einde zijns levens in het uitzicht stelden. De Twisker moest er dus uit. Maar het publiek dacht daar anders over en gaf zijn afkeuring met dergelijke ge baren te kennen, dat de scheidsrechter op weg was te overwegen of hij maar niet beter had gedaan zich doof te houden. Toen stapte de voorziter van Twisk het veld op en sprong den scheidsrechter bij: Die spe ler blijft er uit en het publiek gaat het veld af!" En het publick ging. Dat is het voordeel als je een voorzitter hebt, die tevensbur gemeester is. Zonder publiek is er vredig doorgespeeld. Hulde, burgemeester Teer! Dc titel werd op zeer verdiende wijze behaald. Iets uit de geschiedenis van de groen-zwarten. Zy herdenkt in Mei ook haar 25-jarig bestaan. In 't voorjaar van 1912 werd op de z.g. Lijnbaan, een perceel land, gelegen achter de R.-K. Kerk te Den Burg, de eerste voetbal wedstrijd in deze gemeente gespeeld. Er had zich n.1. een clubje gevormd onder den naam „Texalia" en hoewel deze club nog over geen behoorlijk oefenterrein kon beschikken, had men het gewaagd om de bekende Heldersche club „H.F.C." uit te noodigen om hier een Propaganda-wedstrijd te komen spelen. „Texalia" had haar gelederen versterkt met enkele Texelsche krachten uit clubs van elders, maar toch was 't krachtsverschil in dezen wedstrijd, waarbij H.F.C. speelde onder leiding van den zoo bekenden C. Goes, zoo groot, dat men niet spreken kon van een mooie match. Deze eerste voetbaldemonstratie heeft evenwel tot gevolg gehad, dat de Sport- vereen. „Texel", op initiatief van de heeren D. Dros Az. en P. Plaatsman, werd opgericht op 14 Mei 1912. Men ziet dus, dat de Texelsche kampioen ook weldra haar zilveren Jubileum zal vieren. Medeoprichter van de Texelsche Sportvereen. is geweest Burgemeester Gaar- landt, die van den beginne af krachtig de oprichtingspogingen heeft gesteund. De club kreeg direct de beschikking over een zeer gunstig gelegen terrein nabij het Gesticht van Weldadigheid, een perceel land in eigendom van den heer R. Keijser Johz. Het eerste bestuur van de vereeniging werd gevormd door de heeren Burgemeester Gaarlandt, Dr. Over, D. Dros Az., P. Plaats man en J. Room. Al heel vlug na de oprich ting bleek de nieuwe club sterker dan „Texalia", dat na een vry zware nederlaag ophield te bestaan; de leden werden ingelijfd bij de Texelsche Sportver., die daardoor al spoedig een vrij sterke club vormde. Nog nam de vereeniging sterk in bloei toe, toen de uitnemende oud-H.F.C.-speler P. Koorn lid en later captain werd van het Texelsche elf tal. De meest bekende spelers uit die dagen waren verder Jb. v. Heerwaarden, Joop Schrama, J. Keijser Augz. en Gem. Dros. Het zeer actieve bestuur zorgde er voor, dat er bijna iedere week belangrijke wedstrijden op het programma stonden, zoodat de belangstel ling voor de voetbalsport op Texel voort durend groeide. In herinnering liggen bij velen nog de diverse wedstrijden tegen de kranige Heldersche clubs H.B.S., H.F.C., Quick, Holland etc. Ook had de Texelsche club al spoedig contact met de voetbalclub uit N. Niedorp; er ontstond vooral met deze club een goede verstandhouding, die nog steeds voortbestaat. Het Glorietydperk van de Texelsche Sportvereeniging. Een stroom van voetballers bracht in 1913 de oprichting van de Texelsche Zeevaart school naar hier. Voor die dagen mocht men werkelijk spreken van een uitstekende com binatie spelers, die een gemeente als Texel rijk was. Wij maakten een tijd mee, dat met uit zondering van Gem. Dros en P. Koorn,het eerste elftal geheel werd gevormd uit niet- Texelaars, waarby er verscheidenen zijn ge- wèest, die later in eerste klas clubs naam hebben gemaakt. Wy noemen: Jn. Brinkhof, Dalhuijzen, Fhron, Engel, Boelsen, v. d. Palm en Strengers. Prettige wedstrijden werden toen vooral ook gespeeld tegen de Adel borsten uit Den Helder, die in den tyd van den bekenden international De Serrière over een zeer krachtig elftal beschikten. „Texel" zocht in die dagen, toen het nog niet doenlijk was om aan competitie-wedstryden deel te nemen, steeds zwaardere teenstanders. In herinnering ligt nog het bezoek van U.V.V. uit Utrecht (met Buitenweg, een der sterkste eerste klassers), dat met een bijna volledig elftal naar Texel kwam; zij behaalde op de Texelsche ploeg slechts een zuinige 43 over winning. Ook kwam Ajax I uit Amsterdam in die dagen met slechts enkele invallers naar hier; de Amsterdammers verloren met 43! Verschillende wedstrijden werden gespeeld tegen Alcmaria en andere bekende tweede klassers. Na het uitbreken van den oorlog begon de club te tanen. De mobilisatie van 1914 maakte een einde aan de bloeiperiode van de Sportvereeniging. Het bestuur ondervond zeer veel moeite met het uitschrijven van goede wedstryden, de bootdienst was ook van dien aard, dat clubs van elders bezwaarlijk naar hier konden komen, terwyl de leerlingen-regeling op de Zeevaartschool jongere personen naar hier bracht en de club van die zijde weinig ver sterking meer kreeg. Een leelijk geval was ook, toen men niet langer de beschikking kon krijgen over het zoo prachtig gelegen terrein bij het Gesticht van Weldadigheid. Een sport liefhebber, de heer C. Keijser Sz., stelde toen een vrij veraf gelegen perceel land beschik baar, niet ver van den Schildersweg. De mobilisatie bracht den heer P. Luyckx naar hier, die veel voor de Sportvereeniging heeft gedaan en krachtig de dunnende gelederen heeft versterkt. Aan den ijver van den toen- maligen secretaris, den heer A. Dros Az., moet evenwel worden toegeschreven, dat de vereeniging in die dagen niet te gronde ging. Nieuwe vooruitgang en Competitie- wedstryden. Na eenige jaren met haar terrein te hebben gesukkeld, kreeg de vereeniging, door krach tige medewerking van den heer Jb. Bakker, de beschikking over het voormalige hoender park „Vita-Nova", dat met groote financi- eele medewerking van de Java-China-Japan- lijn in een prachtig sportveld werd herschapen. Dit veld, dat later nog is vergroot en waarop nog steeds de wedstrijden worden gespeeld, heeft de eigenschap, dat de grasmat niet spoedig door droogte wordt bedorven en in den winter na hevigen regenval bijna direct weder bespeelbaar is. Met het verkrijgen van een goed veld ging het spelpeil geleidelijk weder vooruit. Daarbij was een bizonder ge lukkig verschijnsel, dat de beste voetballers nu niet meer werden geleverd door de Zee vaartschool, maar door de burgerij. Uit stekende voetballers trof men vooral in de familie Ran aan, waarvan somstij ds vijf per sonen in het eerste elftal uitkwamen. Toen kwam ook de mogelijkheid, dat men aan competitie-wedstrijden kon deelnemen. Aan vankelijk kwam „Texel" in de Derde Klasse N.H.V.B., waarin in 1921 voor het eerst een kampioenschap werd behaald. Bij de nieuwe regeling werd „Texel" ingedeeld in de eerste klasse C. N.H.V.B.. „Texel" werd in 1932 kampioen; ook het algemeen kampioenschap van den N.H.V.B. werd dat voorjaar op schit terende wijze behaald. In die dagen beschikte „Texel", mede omdat men in Winter en Stern een paar uitnemende voorspelers had, over een zeer krachtige ploeg. Een gevoelig verlies was toen evenwel het overlijden van Andr. Ran, die als voetballer zooveel beloofde. In de 4e klasse heeft „Texel", waarin de club nu voor het vierde seizoen uitkomt, steeds een schitterend figuur gemaakt. Elk jaar was het Texelsche elftal steeds de meest gevreesde tegenstander. Erg fortuinlijk is de club evenwel tot heden niet in den K.N.V.B. geweest. In 1933 vond men in de stabile Be- verwijksche club de meerdere. In 1934 stond Texel gedurende de geheele competitie boven aan de lijst, om ten slotte, na een paar onfor tuinlijke wedstrijden, de plaats in de derde klas aan Succes I te moeten afstaan. In 1935 stond weder de kampioenskans voor Texel zeer gunstig. De laatste wedstrijden waren evenwel ook nu onfortuinlijk en tenslotte ging in den beslissingswedstrijd, onder voor T. on fortuinlijke leiding te Den Helder gespeeld, wederom een mooie kans om in de derde klas te komen verloren. Een zeer gunstige invloed onderging het spel der Texelsche spelers on der leiding van den Engelschen trainer, Mr. Leavy. Al heeft het de Texelaars in deze ge heele competitie aan krachtige voorhoede spelers ontbroken, Mr. Leavy heeft het spel peil wel zoo hoog weten op te voeren, dat be houdens in enkele ongelukkig gespeelde wed strijden, geen enkele in de 4de klasse A tegen de Texelaars bleek opgewassen te zijn. Het kampioenschap is dan ook volkomen verdiend. En nu heerscht er natuurlijk groote vreug de in het uitgebreide Texel-kamp en terecht, wy verheugen ons al evenzeer over het succes van de groen-zwarten. Maar... (men zal be grijpen wat er nu komt), de heeren zijn er nog niet! Weer staan jelui aan de poorten van de derde klasse, weer staan jelui gereed om aan te kloppen om binnen gelaten te wor den. Doch mèt jelui staan anderen te wach ten en de vraag is nu maar, wie zal den drempel overschrijden. Dat zal uitgemaakt moeten worden in een paar zware wedstrij den, de zwaarste van het seizoen. Er resten nog eenige weken voor die wedstrijden ge speeld kunnen worden en dus raden we de groenzwarten aan om zich terdege op die wedstrijden voor te bereiden. Technisch is hun spel uitstekend verzorgd en volkomen derde klasse-fahig, doch... de productiviteit van de voorhoede is daaraan niet evenredig. De laat ste wedstryden van de gewone competitie zouden dus gebruikt kunnen worden om met de stormlinie eenige proefnemingen te nemen; misschien, dat juist vóór het groote moment, de juiste opstelling is gevonden! En vooral trainen op uithoudingsvermogen, want in promotie-wedstrijden worden ongelooflijke eischen aan het physiek van de spelers ge steld! Het is werkelijk zaak, dat de schoone kans om nu eindelijk eens promotie te maken, benut wordt. Daartoe alle kens aan dek, Texel, en allen hard aan het werk. Wij van onzen kant wenschen jullie het geluk toe, dat in dergelijke ontmoetingen onontbeerlijk is en waaraan het jullie vorig jaar zoo jammerlijk ontbrak! Helder-Hollandia 3-3. In acht minuten van 8O op 38. - Een sensationeel slot. Goede wedstrijd. Aan de revanche-gedachte, waarmede Hel der het terrein opkwam, heeft ze tegen ieders verwachting in niet geheel kunnen voldoen. Wel was tot pl.m. 8 minuten voor het einde Helder de meerdere gebleven, veilig terend op haar 3O voorsprong, die een ieder voldoende leek voor de uiteindelijke overwinning. Toen viel er een doelpunt voor Hollandia, dat be groet werd met een stemming van: „Dat tegenpuntje hebben de roodwitten wel ver diend." Maar meteen hierop lag tegenpunt no. 2 achter Kenter en toen volgde er een slot waarbij de derde goal van Hollandia een apotheose was, die het wedstrijd-resultaat op een gelijk spel bracht, hetgeen verre van noo dig was geweest. Helder's merkwaardig herstel. In de eerste helft, toen Hélder speel de, zooals we sinds het begin van de com petitie niet meer van haar gezien hadden, wa ren de witjakken veel sterker. Ook het veld spel was veel beter verzorgd. De achterhoede, met Van Wijk en Burger bleek een gelukkige greep van de E.C. te zijn. Ook Kiesewetter toonde, dat hij, wanneer hij zoo doorgaat, spoedig weer geheel de oude zal zijn. En op de midvoorplaats stond Van Beekhoven. Een raadsel voor een ieder, die daar nu plotseling een speler zag, die op iedere pass doorliep en het hierdoor iedere verdediging, hoe sterk ook, uiterst lastig maakt en daarenboven ook tien tegen één wel twee of drie maal in een wedstrijd op deze manier een kans krijgt om te doelpunten. Hollandia viel tegen. De roodwitten, die hun laatste kampioens kans te verdedigen kregen, zijn ons eerlijk gezegd niet meegevallen. Een kampioens- ploeg is het zeer zeker niet. Wel werd er in de tweede helft beter gespeeld dan daarvoor en hebben ze in de laatste phase van den strijd handig geprofiteerd van een foutieve tactiek in de Helder-gelederen, doch over het geheel waren ze zeker niet sterker dan Hel der. Zaandijk en Beverwijk hebben hier veel beter voetbal laten zien. Toch hebben de Ho- rineezen nog die zelfde vechtlust en deze heeft er toe geleid, dat de traditie, dat een HelderHollandia-wedstrijd altijd iets aparts heeft, niet is gebroken. Immers om in 8 mi nuten tijd een 3O achterstand nog in te halen is zeker iets, dat zonder het noodige doorzettingsvermogen niet gemakelijk bereik baar is. In de eerste helft waren het de roodwitten, die het eerst aan het woord waren. Doch hun overwicht duurde niet lang. Spoedig had het talrijke publiek in de gaten, dat de witjakken bezield waren met een revanche-gedachte en heftig aangemoe digd kwam Helder al gauw opzetten met als gevolg, dat Hollandia onzeker begon te spe len en Bijl in de gelegenheid kwam om het eerste gevaarlijke moment voor het Hollandia- doel te veroorzaken. Zijn kopbal vond echter den Holl doelman juist op zijn plaats. Met lange passes opende aanvoerder Kiesewetter het spel naar beide vleugels en het zou weder om Bijl zijn, die een hard schot in zond, dat maar ternauwernood gekeerd werd. Doch ook Hollandia had niet stil gezeten. Eenmaal kon Burger en even later Nijpels maar net aan redden, door zich languit voor een toestormen den Hollandia-voorwaarts te werpen. Dan is Helder weer aan de beurt, doch Boslooper en Wieren zijn niet en de Holl. keeper wel for tuinlijk, wanneer bij een schermutseling een tot tweemaal toe ingeschoten bal tenslotte precies in zijn handen terecht komt. Helder neemt de leiding. Als eerst de Helder-keeper zijn kunnen nog eens getoond heeft bij een hard schot in den hoek, komt er weer zoo'n eigenaardige pass van Beekhoven, waardoor Bijl den bal vrij krijgt en zich onmiddellijk bewust is wat hij doen moet. Hard en zuiver verdween zyn lage schot in den uitersten hoek. 10. Hollandia laat het er niet bij zitten, doch Helder's achterhoede is er uitstekend in en geeft „niet thuis". 20 met de rust. Even voor het einde der eerste helft zou v. Beekhoven nog succes hebben met een door loopbal. Via een stuk of wat tegenstanders verdween de bal van zijn voet in den versten hoek (2—0). In de tweede helft was aanvankelijk Helder iets sterker en na een tiental minuten werd het zelfs 8—0, alweer door uitstekend werd van haar midvoor. Bijl gaf een lange pas naar voren. Beekhoven „draaide" zich langs een tegenstander en schoot toen, alleen voor den keeper staande, den bal zacht in den uitersten hoek (30). Vanaf dit moment is het met Helder berg afwaarts gegaan. Geleidelijk aan trok haar middenlinie zich in de verdediging terug en gaf aan de rood-witten de gelegenheid op te komen en op sommige oogenblikken hen zelfs geheel in te sluiten. Wel bleef het daardoor een zeer zware taak voor de gasten om te .doelpunten, maar een fout was het toch. De druk op de Helder-veste werd steeds grooter. Corner na corner werd genomen, doch zonder resultaat. Van 30 op 83. Eindelijk, 8 minuten voor het einde, juist toen de rood-witten iets minder sympathiek begonnen te spelen, viel het verdiende tegen punt. Kenter, uitloopend, werd laag langs den grond gepasseerd door een voorzet van rechts, waardoor de vrijstaande midvoor den bal in het leege doel schoot (31). En nog was Helder niet van haar schrik bekomen of Burger vertrapte zich en schoot een voorzet in eigen doel (32). Nu was alle kans voor Hollandia nog aan wezig. Fanatiek kwamen ze iederen keer terug, maar hoe ze ook zwoegden, een doel punt konden ze niet meer bereiken, totdat een halve minuut voor het einde haar links buiten een voorzet gaf, die door den opsteken- Zuid-Oostenwind in den uitersten bovenhoek gedreven werd. Kenter kon den bal net niet meer bereiken en het ongeloofelijke was ge schied. Hollandia had nog een gelijk spel uit het vuur weten te sleepen. De Haarlemmers na zeer spannend spel op verdiende wijze geklopt. Overzicht. Alle peaoiatfame ten spijt, zijn de Racers er in geslaagd HFC, dat in 6 achtereenvolgende wedstrijden geen winstpunt verspeeld had, op eigen veld en onder zeer groote belangstelling, een nederlaag toe te brengen. Een nederlaag, die noch geflatteerd is, noch met behulp van vrouwe Fortuna verkregen werd. Het winnen van deze belangrijke match is resultaat ge weest, niet alleen van enorm hard werkeq van allen, maar doordat de technische en tacti sche kwaliteiten van onze mannen, zoo niet beter, dan die van HFC, dan toch minstens gelijkwaardig waren. Het stug volgehouden hooge tempo, de overrompelende attaques, ze waren mede factoren, die het arme HFC dik wijls van de wijs brachten. HRC had er alles op gezet HFC te weer staan, ook al door de groote roep, welke van de Haarlemmers uitging. Daarin is men ge slaagd, maar het heeft veel moeite en inspan ning gekost, want het zware en allengs glad der wordende veld, was gewis een handicap, welke van het physiek kunnen der spelers zeer veel vergde. Maar het is gelukt en de zege is er des te fraaier om. De geheele ploeg heeft uitnemend gewerkt, al werden er dan ook wel eens fouten ge maakt, vooral in den beginne. De wedstrijd. Twiss doet om 2.05 den aftrap, het spel is begonen. Na de gebruikelijke verkenningen krijgt de thuisclub een overwicht. Racing doet wat onwennig in deze voor haar geheel vreem de omgeving. Reeds na 3 min. spelen is het aan het ferm ingrijpen van Dijkshoorn te danken hij liet zich voor de voeten van een Haarlemmer vallen, toen deze klaar stond om te schieten dat toen reeds niet gescoord werd. Kuiper mist leelyk, maar Koper doet desgelyks. Voorloopig wordt het meest op de Racing-helft gespeeld, waar Stolk c.s. wel voor 3 werken, doch zonder veel resultaat, daar de voorhoede maar niet los kon komen. De bal wordt slecht geplaatst en door het zware veld zit er weinig gang in. Een keurige corner van Dissel en dan na 10 min. krijgt v. d. Togt zijn eersten bal te verwerken als Zymni zuiver richt. De witte voorhoede blijft gevaarlijk, Dijkshoorn stompt vallend den bal weg, niet ver genoeg, weer een schot, alvorens onze keeper zich hersteld heeft, maar Siers- ma redt in laatste instantie een kogel van ten Have. H.R.C. neemt de leiding. Het blijft dreigen voor de Racing-veste, een doelpunt zit in de lucht. De gebeurt dan ook, maar juist aan den anderen kant! Hagenaar heeft geen succes met een goed gericht vleu gelschot, dan een hevige kanonnade op Dijks- hoorn's heiligdom, maar alle ballen vliegen over en naast. Dan een plotselinge doorbraak, terwyl geheel HFC ver naar voren staat op gesteld. Men weet het gevaar nog te keeren door corner te werken. Dissel neemt deze goed, Roomeijer maakte een schijnbeweging met het hoofd, wat den keeper afleidt, waar door Sanders een ongedachte gelegenheid krijgt om dezen keeper kansloos te passeeren. Het spel was 20 min. oud. De Haarlemmers blijven echter sterker, maar het schieten blijft slecht, zelfs van Koper, die het toch anders wel kan. Maar toch zou HFC loon naar werken krijgen. Eerst werd haar overwicht nog even gebroken, toen De Jong er met den bal tus schen uit trok; zijn pass had echter een hoek schop tot gevolg. Als deze is weggewerkt, breekt de Haarlemsche rechtsbinnen resoluut door, alleen voor den Racing-keeper staande, schiet hij hard in. De laatste stopt den bal kranig, maar komt te vallen. Een worsteling om het bezit van het leder is het gevolg, welke voor HFC in het nadeel afloopt. Direct daarop zijn de partijen toch op gelijken voet, als de op den grond liggende Dijkshoorn den bal over zich heen ziet gaan, waarna Selder beek nog een wanhopige poging deed dien te stoppen. Zymni en Dissel gaan er samen van door; de eerst zet flink door, hij schept zich een kans, maar het fluitje van den referee doet HFC een zeker doelpunt ontgaan4 HFC's linksbuiten verknoeit daarna een prachtkans, als hij van dichtbij en met nie mand naast zich nog naast schiet. Sanders scoort. In de laatste 10 minuten is het evenwicht van HFC volkomen gebroken; het is nu de roode voorhoede, die de meeste aanvallen leidt. Uit één hiervan, indirect door een corner van Dissel, hergeeft Sanders zijn club de leiding. Zes minuten moet er nog gespeeld worden; de Heldersche linksbinnen mist een kans, die haast niet te missen is en Dissel wordt te veel gehinderd om zuiver te kunnen richten. Een kopbal van De Jong verwerkt v. d. Togt uit stekend. De stand wordt 22. De laatste minuutde roode backs, die nogal ver van hun doel verwijderd zijn, zien zich plotseling gepasseerd en niet veel kunst was er noodig voor Twiss om den keeper te passeeren. Met 22 wordt gepauzeerd. De strijd na rust. Koper brengt den stand op 32. Zymni trapt af, maar HFC maakt zich on middellijk meester van den bal en de voor hoede staat weer dadelijk voor Dijkshoorn, die retourneert. Een goed schot van Roomeijer, waar de doelman veel moeite mee heeft, maar dan na juist 5 min. spelen als een hoek schop van Dissel geen succes heeft gehad, zien we den witten middenvoor er alleen door sjouwen, vanaf het midden van het veld tot vlak voor doel blijft hij in het bezit van den bal, die feilloos langs den keeper geplaatst wordt. Dit is het keerpunt in dit zeer bewogen treffen! De roodjes voelen zich nog allerminst geslagen; met waren leeuwenmoed spelen zij verder en hun élan is werkelijk voorbeeldig. Het verdere verloop kenmerkt zich door een forsche vertooning en gaandeweg raakt bij HFC het verband er uit en wordt zij terug gedrongen. Wel zijn haar uitvallen niet altyd zonder gevaar, maar aan alles is te zien, dat HRC de club is, die den toon aangeeft. Ver moeidheid kent men niet. De Jong maakt gelijk. Toch zou HFC bijna nog de leiding vergroot hebben, toen Hagenaar een afgemeten voorzet gaf, doch Koper schoot den bal hoog over het doel. HRC is intusschen veel sterker geworden en menigvuldig zijn haar aanvallen. Mooi komt de bal voor doel, Zymni en De Jong verstaan elkaar goed; door hun kopwerk ontstaat dan ook de gelijkmaker, waarvan laatstgenoemde de maker is. Er was 12 min. gespeeld. Schoten van Dissel en De Jong worden door v. d. Togt op corner gekeerd. En zoo gaat het maar steeds door. Het spel van HRC wordt steeds beter, de roodjes zijn nu in hun element. Dissel brengt den stand op 43. Na precies 25 min. spelen is het Dissel, die aan een felle worsteling voor het HFC-doel een einde maakt, door onhoudbaar in te schieten. Dat was het winnende punt! Nog even ontworstelt HFC zich aan den druk en mede door schutteren in de roode achter hoede, dreigt er even gevaar. Een hoekschop wendt dat echter weer af. Mooi solospel van Zymni brengt geen vijfde doelpunt, daar na driemaal inschieten de bal toch nog weg gewerkt wordt. Siersma doet dan een kordate redding, die zeker noodig was. Over het algemeen bleef HRC de beste papieren houden en het doelpunt van Roo- meyer had de heer Van den Burg nooit mogen annuleeren. De spelers raken vermoeid en in de laatste 5 minuten is het tempo een stuk gezakt. Met e'en prachtige 43 overwinning voor de roode kleuren komt dan het einde.

Schager Courant | 1937 | | pagina 10