VERVOLG SPORT. Alcmaria Victrix- De Spartaan 1-1. In een harden wedstrijd deelen beide tegenstanders de punten. Er wordt den laatsten tijd in Alkmaar nog al eens geklaagd over de „inzinking" der wit- hemden. Is het daarmee nu werkelijk zoo ern stig gesteld? Zeker, in het begin van het sei zoen werd eenige malen achtereen gewonnen, toen ging het niet zoo hard meer. Echter, de overwinningen waren vaak weinig overtuigend en met de nederlagen was het in den regel het zelfde gesteld. En dat Alcmaria tegen een hard zwoegend Spartaan nog een draw wist te bevechten, is voldoende bewijs, dat er van het elftal altijd nog een behoorlijke kracht uitgaat. Want de tegenstanders beschikten over een ju weel van een doelman, den bekenden Oerle- mans, goede backs, dito halfs, waarvan vooral de rechtshalf uitblonk en in de voorhoede waren de rechtsbuiten en de mid-voor uiterst gevaarlijk. Alcmaria had van Wieringen weer als mid- voor, die zooals altg'd weer uitstekende dingen deed. Het Alkmaarsche tegenpunt was indirect zijn werk. Naast hem als links-binnen was Venema op gesteld dien we tot dusverre slechts als half- back zagen, "Hij deed goede dingen, al leek hij op zijn nieuwe plaats nog wat onwennig. Toen Van Wieringen ongeveer een kwartier voor het einde moest uitvallen, verscheen in zijn plaats iemand, die tot dusverre nog alleen in lagere elftallen was opgetreden, Gerver. We zagen hem te kort aan het werk om een defi nitief oordeel over hem te kunnen afgeven. Wat hij echter deed, was over het algemeen zeer verdienstelijk en waar Van Wieringen blijkbaar nog steeds op halve kracht is ver wachten we hem nog wel eens te zullen terug zien. Scheidsrechter De Korte leidde de wedstrijd, waarin af en toe de goede verstandhouding onder de spelers nog al eens zoek bleek, uit stekend, wat niet wegnam, dat het af en toe hard toeging. Over het algemeen werd van beide kanten goed aangepakt en vooral toen de stand 11 was, is er zwaar gezwoegd om de winnende goal, die echter uitbleef, met het gevolg, dat een eindstand werd verkregen, die ons inziens de kracht der partijen vrij nauw keurig weergeeft. De wedstrijd. Toen begonnen werd verschenen de volgende elftallen in het veld: De Spartaan. Oerlemans P. Ohm Wijand Blokzgl Holtgreive Kenter Hoedt F. Ohm Vis v. d. Velden Lammers Bos Venema v. Wieringen v. d. Pol K«j>pel de Grand Gerritse Burger Koning Bijlsma Brouwer Na een wederzijdsch aanvoelen komt Spar taan even in de meerderheid. Brouwer krijgt enkele schoten te verwerken, voornamelijk het gevolg van getreuzel in de Alkmaarsche achterhoede, die het houdt bij kort spel, ter wijl de bezoekers er meer van schijnen te houden door verre trappen den bal op te rui men. Al spoedig echter werken.de Sportpark bewoners zich vrij en wegen de partijen on geveer tegen elkaar op. Een knal van Van Wieringen scheert de lat aan de bovenzijde, enkel malen meenen we te zien, dat de Alk maarsche voorhoedespelers schotkansen voor bij laten gaan, dan krijgt Brouwer een paar kansjes te houden, wat hij echter perfect doet. De bal gaat gevaarlijk heen en weer in het Spartaansche doelgebied, maar het dreigend onheil wordt bezworen en er zijn ruim 20 mi nuten verstreken, wanneer de eerste corners worden genomen. Het zijn er twee tegen Alc maria. De bal belandt fraai voor het doel, maar gescoord wordt er niet. Spartaan krijgt een schotkans, die niet wordt waargenomen, even later denken we, dat het mis gaat voor de Alkmaarders, wan neer Bijlsma hard wil wegtrappen. De bal caramboleert tegen een Spartaan, doch juist in de handen van Brouwer. Een mooi opgezette aanval van Alcmaria volgt, doch het leer gaat achter. Dan, even lijkt het of Alcmaria afzakt. Holtgreive in het middenveld heeft vrij spel. Hij zet den bal naar rechts, waar Hoedt ongedekt staat. Geen Alkmaarsche back verspert hem den weg en met een hard en zuiver geplaatst schot geeft hij den Amsterdammers de leiding, 01. De Spartanen willen hun voorsprong blijk baar vergrooten en pakken geweldig aan. Ze oefenen geduchte pressie uit op het Alcmaria- doel, we zien Bijlsma aan Brouwer den bal afnemen en het wordt op het nippertje corner. Even later breekt Vis door, hij dringt door tot op enkele meters van het Alkmaarsche doel, een knal volgt... juis' tegen den paal. Dan komen de gastheeren weer los. Kepper zet tot tweemaal toe Oerlemans aan het werk, die echter blijk geeft zijn taak te verstaan. Een schot van Hoedt gaat rakelings over, dan echter zijn in de ongeveer 10 minu ten, welke nog resten, alleen de Alkmaarders aan het woord. We noteeren goed werk van Venema en van Van Wieringen, terwijl in de half-linie Gerritse schittert Tenslotte nog een schot van Burger, die er over het geheel niet bijster in was. Dan is het rust. Na de rust. Na de hervatting heeft eerst Spartaan het beste van het spel. Na vijf minuten geeft Venema slecht af, de bal komt bij F. Ohm, en voor men goed en wel weet, wat er ge beurt, is deze met nog een tweetal Spartanen geheel doorgebroken. Alleen Brouwer hebben ze nog voor zich, een doelpunt schijnt onaf wendbaar. We zien Ohm zich gereed maken tot schieten, een kanjer volgt... juist naast! Dan speelt Van Wieringen zich vrijwel op de uitlijn staande, prachtig vrij. Hg geeft over langs Oerlemans aan den vrij opgestelden Ohms. Even lgtk die beduusd door de schitte rende kans. Dan doet hij zijn plicht en trapt zacht in het voor hem open doel (11). Dat leek hem moed te geven. Want enkele minuten later zien we hem monoeuvreeren als in zijn vroegere groote dagen. Hij brengt op, zwenkt naar rechts, zijn rechterbeen schiet uit, maar Oerlemans was op zgn post. Dan volgen tien minuten van uitgesproken Spartaan-overwicht. Het opvangen van de middenlinie der be zoekers is af, ze beheerschen het veld en on ophoudelijk komen de roodgebroekte Amster dammers weer opzetten. De Alkmaarsche achterhoede houdt het bij kort spel, soms wel met succes, maar een enkele verre trap der Spartanen brengt den bal onophoudelijk weer voor het doel der Sportparkbewoners. De gasten zitten er geweldig op, maar zon der succes.. Hun schieten is merkwaardig slecht en niet één enkele maal hebben we den Alkmaarschen doelman Brouwer gedu rende deze periode van uitgesproken Amster dam sch overwicht genoteerd voor eén fraaie safe of iets van dien aard! Alles ging ver over of naast. Dan, na' 25 minuten, werkt Alcmaria zich los. Het spel gaat gelijk op. Van Wieringen wordt vervangen door Gerver. Oerlemans krijgt nu meer te doen dan Brouwer en successievelijk komen de Alk maarders iets in de meerderheid. Gerritse is linksbinnen gaan spelen en vreemd, nu be- heerscht de Alkmaarsche half-linie het mid denterrein, nu kan Spartaan den bal niet wegkrijgen. Een corner levert niets op, even min een vrije trap van den rand van het strafschopgebied. Een plotselinge uitval der bezoekers levert even gevaar op, dan gaat de bal weer naar de andere helft en dan is ook het einde daar met een gelijk spel 11. Succes-Purmersteyn 1-2. Purmersteyn „ligt" Succes niet. Het mooie ongeslagen record van Succes op eigen terrein is na 14 wedstrijden gebroken. Met 21 ging S. tegen de hekkesluiters ten onder. Wonderlgk is het voetbal toch, Ander maal is gebleken, dat berekeningen volkomen kunnen falen. Er dient direct gezegd, dat deze nederlaag niet zoo smadelijk is als de 63 in Purmerend, toen de heeren Purjnerenders na een kwartier Spelen reeds een 40 voorsprong hadden. Zoo bont hebben zij het thans niet gemaakt. Hun overwinning is de volle 45 mi nuten van de 2e helft in gevaar geweest. De stand 12 werd even voor de rust bereikt. Het consolideeren van dezen voorsprong na rust, toen P. met den straffen wind in den rug speelde, is volkomen gelukt. Duidelijk was zichtbaar, dat hun streven slechts daarop was gericht en tegen het met 7 man verdedigende P. kreeg de S.-voorhoede niet veel kans. Wel moest het P.-doel een ware belegering doorstaan, maar hoe S. ook zwoeg de, het wilde niet gelukken. De geluksfactor liet hen daarbij ook meermalen in den steek en zoo bleef de revanche, waarop S. zoozeer belust was, uit. De directe oorzaak van deze nederlaag is moeilijk aan te wijzen. Purmersteyn „ligt" Succes niet, doordat het met dezelfde wapens strijdt. De terreinsomstandigheden waren thans niet veel beter dan in de eerste ontmoeting. Feitelijk was het terrein onbespeelbaar, maar aan het doorgaan van deze ontmoeting hing te veel af. Montulet stond middenvoor en Winterberg rechtshalf. In deze opstelling werd ook tegen Kinheim gelijk gespeeld, dus aangenomen mocht worden, dat nu tegen P. minstens een zelfde resultaat zou worden bereikt. Schmitt zou dan in een „zwaardere" ont moeting weer van de partij kunnen zijn. Al deze overwegingen hebben echter ge faald. Onder leiding van den heer Van Woerden werd om half drie begonnen. S. won den toss en verkoos met den wind in den rug te spelen. Purmersteyn zit er direct fel op en onder neemt eenige gevaarlijke aanvallen. Achter hoede en middenlinie moeten alle zeilen bg- zetten om erger te voorkomen, tweemaal zelfs ten koste van een corner. Zij worden gevaar lijk voor doel geplaatst, doch kunnen worden weggewerkt. Het offensief van P. houdt nog eenigen tijd aan. Haar aanvallen zgn zeer ge vaarlijk. De buitenspelers zijn bijzonder vlug en het binnentrio is schotvaardig. Tenslotte weet S. den druk op haar doel door goed spel van de middenlinie weg te nemen. Nu ook Purmersteyn nog aanvallend speelt, krijgt de S.-voorhoede menigmaal een kans. Er wordt wel op Montulet gespeeld, die wel doortastend is, maar steeds even te laat komt. Voorts strandden de meeste aanvallen op den bal echter moeilijk uit dezen modderpoel weg- linkervleugel, waarheen veel ballen door den wind afwaaiden. Cor en Jan Lont konden den krijgen, ook al door resoluut ingrijpen van de P.-menschen. Toch houden de Lontjes moedig vol en wete" nog meermalen den bal goed voor doel te plaatsen, waar dan wel groote verwarring ontstond, maar telkens wist P. juist op tijd weg te werken. Montulet loste nog een tam schot, het was eigenlijk niet meer dan een rollertje, dat de P.-keeper met een gewledigen duik in den modder uit het uiterste hoekje wist te grab belen. S. was wel in de meerderheid, maar wist dit niet in doelpunten om te zetten. Om kort te gaan de P.-achterhoede be- heerschte de situatie volkomen, hoewel zij dik wijls de ballen laconiek uittrapte. De P.-aanvallen daarentegen waren van be ter gehalte. Snel en overrompelend. Posthu mus deed prachtig werk, toen hij zich moedig op den bal wierp, toen de linksbinnen gereed stond om in te schieten. De meeste P.-aan vallen strandden echter op off-side. De P.- middenvoor geeft na 25 min. zijn club de leiding met een mooi schot. Maar nog geen minuut later kon Montulet doorbreken. De keeper liep uit maar kreeg geen kans (11). Even voor de rust maakte de P.-rechts buiten er 12 van. Deze speler stond absoluut buitenspel, maar ondanks de vele protesten kende de scheidsrechter het doelpunt toe. Te voren was Posthumus ook reeds gepasseerd, doch toen was wèl gefloten. Na de rust kon P. slechts enkele malen het S.-doel benaderen. Eenmaal kreeg Posthu mus een geweldig hard schot te verwerken, en de verdere zeer weinige aanvallen strand den op buitenspel. Bg een klein vleugje van enthousiasme konden de P. nog enkele minu ten het spel in handen nemen, maar voor de rest gaf Succes een zeer groote meerderheid te zien. Voorul het prachtige werk van de middenlinie viel op. Montulet was door het uitvallen van Winterberg, die na een botsing in de eerste helft nog had meegespeeld, doch na de rust niet meer verscheen, weer naar zgn oude plaats verhuisd. C. v. d. Zei stond nu middenvoor. Rgkers was in grootschen vorm en speelde zooals hg wilde. Prachtig verdeelde hij het spel. Dan naar links, dan naar rechts gaf hij zijn mooie passes. Met Iedema en Montulet beheersche hg het veld volkomen. Jammer dat hun prachtig werk niet beloond werd. Aan spanning ontbrak het niet. Tallooze corners werden genomen. Tallooze malen werd op het nippertje weggewerkt. Het zou te ver voeren hier een opsomming te geven van de vele gemiste kansen. Het was en bleef 1—2. Purmersteijn, de degradatiecandidaat, heeft de volle 4 kostbare punten aan Succes ontfut seld en daarvoor onze complimenten. Watervogels -B.K.C. 3-2. Wind belemmerde veel. De zege aan de gelukkigste. In dezen wedstrgd heeft de stormachtige wind een dergelijke rol gespeeld, dat eerder het vertoonde enthousiasme dan het geleverde spel de aandacht heeft getrokken. Op het stuk van spanning was er dan ook wel het een en ander te genieten. En vooral voor den aanhang van de thuisclub, die zijn hard werkende favorieten in de laatste minuut het winnende goal zag maken. De partgen waren volkomen aan elkaar ge waagd. Wanneer de einduitslag geworden was zooals die zich liet aanzien 22 zou men dan ook van een resultaat hebben kunnen spre ken, dat volkomen de verhouding weergaf. Thans was Watervogels zoo gelukkig, dat kee per Prins een bal uit de handen liet springen, en deze daardoor een prooi liet zijn voor den instormenden Vogels-aanval, die niet aarzelde om te scoren en daardoor nog vlak voor tijd de zege tot zich te trekken. Men mag Bosch c.s. deze overwinning niet misgunnen. Ze hebben er alle 11 van het begin tot het einde voor gestreden en zwakke plek ken telde hun ploeg niet. Het was een goed geheel, draaiende om den spil Bosch. Dat hun spel niet hooger stond, mag men gerust op re kening van den wind schrijven. Deze was te sterk dan dat zijn invloed uit te schakelen zou zgn geweest door vierde klassespelers. Trouwens, B.K.C. was ook geen schaduw van vorige week. Maar dit zat hem niet alleen in den wind. Er waren verscheidene B.K.C.-ers die, met name in de eerste helft, hopeloos uit vorm waren. Bovendien was de halflinie een stuk zwakker geworden doordat Van der Goes niet beschikbaar was. Post speelde nu spil. Hij had in de eerste plaats zijn dag niet en in de tweede plaats had hg de heele eerste helft noodig om er aan te gewennen, dat hij spil stond. P. v. d. Burg viel op de linkshalfplaats in. Met den besten wil bezield kon hij voor rust het peil „zeer matig" niet voorbijkomen. Na de pauze ging het beter. Toen was B.K.C. over het geheel trouwens beter. Men liep vlug ger toe, men zat er nu op, hetgeen voor rust ongeveer alleen door Van Teulingen Jz. werd gedemonstreerd. In de B.K.C.-achterhoede was Tauber vaak erg onzeker wat tweemaal fataal is geworden. In de voorhoede was de verrassing, dat Jan van Wees na rust weer in zijn ouden vorm bleek te zijn. Watervogels had ook een invaller n.L D. Komen op de linksbuitenplaats van S. Hoog- vorst. Hg heeft het er behoorlgk afgebracht. De meest op den voorgrond tredenden Water vogel was keeper Hollander, die verscheidene „zekere" doelpunten heeft voorkomen. Helaas moet hem en de backs toch een ernstige fout worden aangerekend. Bij het tweede B.K.C.-goal schoot Blok in den hoek. Wel werd de bal gestopt, maar niet weg gewerkt omdat men blijkbaar niet wist wie dat doen zou. met het gevolg, dat de bal in de goal draaide. De wedstrgd. Hoewel de scheidsrechter, de heer Winter, laat arriveerde, werd er toch nog om ongeveer 2.40 u. begonnen. B.K.C. had het windvoordeel. Meteen na den aftrap gaat B.K.C. er vandoor, Blok zet voor en Webeling krijgt den bal op eenige meters van doel vrg voor zich. Een hopeloos schot is echter het antwoord op deze pracht-kans. Vlak daarop gaat Nic. Been er van door. Tauber laat hem gaan en Been kogelt keihard onder de lat. Prins beoordeelt het schot onjuist en Watervogels'leidt (10). Het heeft lang ge duurd voor het gelgk was. Een buitengewoon hard schot van Jac. v. Wees hield Hollandia er meesterlijk uit. Als er 25 min. gespeeld zgn, geeft Webeling, die den bal is gaan ophalen, een trough-pass naar Jan van Wees, deze neemt de beenen en weet op de penalty-stip het doel te naderen. Hij schiet, maar Hollander stopt keurig. Niemand heeft echter op Blok gerekend, die, in vliegende vaart toegstormd zijnde, den teruggeslagen bal meteen er in jaagt. (11). De 20 min., die ons van de rust scheidden, zgn voor BKC, dat 'n behoorlgk aantal kansen krijgt, maar in het benutten er van niet uit blinkt. Hollander krijgt nog een vinnig schot van Debeling te houden. In de 40e min. ver keert Watervogels in groot gevaar. J. de Schipper kogelt uit een pass tegen den paal, de bal springt voor het doel en kan slechts onschadelijk gemaakt worden na een felle schermutseling, die Hollander tenslotte in zijn voordeel beslist, door zich boven op den bal te werpen. In de tweede helft heeft W. het voordeel van den wind, die intusschen niet aan kracht heeft verloren. BKC zit er thans beter op. Wel gelukt het Watervogels bij vlagen om BKC geheel terug te dringen, maar er zijn nu toch heele tijden achter elkaar, dat het spel heen en weer gaat. Zoo begon het tenminste ook. Vier minuten na rust weet Blok aan zijn belagers te ont snappen, hij schiet in den benedenhoek, waar Hollander den bal tracht op te pikken. We zien dan even een geharrewar en de bal draait in de goal. 'n Jammerlijk misverstand van de overigens zoo uitstekende W.-verdediging (1—2). De zwart-witte voorhoede speelt een snel, open spel. Vooral midvoor Nic. Been is uiterst gevaarlijk. Prins weet met alles, wat op zijn doel komt, raad. De Schipper schiet voor 'n leeg doel naast. Na een half uur spelens weifelt Tauber om den linksbuiten Komen aan te vallen. Deze geeft een prachtige lage voorzet, die schuin door de BKC-verdediging heensnijdt en dan in de ren opgepikt wordt door Hóogvorst. De aanval was te verrassend en te snel, dan dat Prins het uitstekende schot van Hoogvorst had kunnen stoppen (22). Een prachtig doelpunt! In de resteerende 20 min. is het over en weer gegaan. Zoo leerden we ons verzoenen met een gelijk spel, dat de verhouding, zooals dat heet, heel goed weergegeven zou hebben, 't Slot zou echter nog sensationeel zijn. Er komen tegen het einde nog een paar kort opeenvolgende W.-aanvallen, bij één waarvan Prins een hooge boogbal te ver werken krijgt. Hij springt op, doch het leder vliegt hem uit de handen: twee Watervogel spelers betwistten elkaar de eer van de win nende goal. Nic. Been staat er het best voor en schiet zonder aarzelen in (32). Even hierna fluit scheidsrechter Winter voor het laatst. W. heeft met eere gewonnen: zij hebben er hard voor gewerkt. Scheidsrechter Winter leidde goed. Hij was zeer streng. D.T.S.-Schagen 2-2 DTS ontving Schagen en heeft het niet tot een overwinning kunnen brengen. Het heeft maar heel weinig gescheeld of Schagen had gewonnen. DTS kon in de laatste vier minu ten nog net gelijk maken door middel van een door Van Meurs goed genomen vrijen schop, welke De Waard benutte. Schagen heeft tech nisch beter gespeeld dan DTS, maar niet en thousiaster. Het spel van DTS is ons tegen gevallen. De elftallen zagen er als volgt uit: DTS A. Kroon P. Schrieken C. Kroon H. Slooves P. Tromp P. Kooij J. Dekker E. Bos K. van Meurs H. Kuiper C. de Waard o S. Grootes C. de Moor L. Schoorl D. Ruig D. Schoorl E. Rus J. Peetoom P. Schoorl A. Slikker H. Middelbeek Bgpost Het spel verplaatst zich, niettegenstaande het zeer zware veld, snel van doel tot doel, zonder dat de keepers behoeven op te treden. Wanneer Harry Kuiper een uitstekende voor zet geeft, wordt Bijpost voor de eerste maal aan den tand gevoeld. Hg blijkt echter op zijn hoede te zgn en stopt het harde schot mees terlijk. Ook keeper Kroon moet handelend op treden als een schot van L. Schoorl in de richting van zijn doel komt. Na 19 minuten spelen komt het gevaar van DTS, van Kui per, die Middelbeek weet te passeeren. E. Rus komt echter op Dekker z'n weg naar het doel en haakt. Den arbiter is dit niet ontgaan en geeft een penalty. Deze wordt door Harry Kuiper keihard ingeschoten doch door keeper Bijpost uitstekend gestopt. De arbiter heeft echter een overtreding geconstateerd en laat de penalty overnemen. Thans faalt Kuiper niet en geeft DTS de leiding. 10. DTS behoudt na dit doelpunt het beste van het spel. Haar voorhoede vertoont echter een dermate doorzichtig partgtje voetbal, dat het Slikker en Middelbeek niet moeilijk was deze allen te onderscheppen. Schagen komt na deze periode van DTS overwicht iets meer in den aanval. Keeper Kroon stopt eenige malen goede schoten van Ruig en Schoorl. Nadat 32 minuten gespeeld is, krijgt Peetoom den bal vrij en zet goed door naar De Moor, die zijn ren met een hard schot besluit, en via den paal verdwijnt de gelijkmaker in het net, 11. Met een beetje meer geluk had Schagen zelfs eenige minuten later de leiding kunnen nemen, maar goed ingrijpen van Cor Kroon voorkomt dat. Met onveranderden stand breekt de rust aan. Na de rust is het spel nog geen minuut oud 'of keeper Kroon moet ondervinden, dat die kleine Leen Schoorl behoorlgk lastig kan zijn. Door Leen worden de meeste aanvallen thans opgebouwd. Haarfgn gaat de bal van voet naar voet, zonder dat DTS er aan kan komen. In hoogsten nood verkeeren talrijke malen de DTS-baks. Ze werken als paarden, maar niets vermocht dit offensief van Schagen tegen te houden. Vijf minuten na de rust kogelt Dick Schoorl van grooten afstand op het doel. Keeper Kroon kan den bal niet an ders stoppen dan weg te slaan. Jammer voor hem kwam deze net voor de voeten van den toeloopenden Dick Ruig terecht, die onhoud baar scoort, 21. Zoo had Schagen vijf mi nuten na de rust reeds de leiding. DTS kan er eenvoudig niet meer aan komen. De half- linie gaat helpen verdedigen en we zien dan, dat het DTS-elftal in twee helften verdeeld is. Een achterhoede bestaande uit zes spelers en een stuk daarvan af een voorhoede met vijf spelers. Daar tusschen in een Schagen half-linie, die eiken terug geschoten bal van de DTS-achterhoede direct weer terug zet. De DTS-ers raken door dit spel vermoeid. De buitenspelval heeft hen redding gebracht. Talrijke malen liepen de geel-zwarten er in en in het bijzonder Cees de Moor kon zich er maar niet van onttrekken. Vier minuten voor het einde hervond DTS eindelijk het spel weer terug. Wel maakte ze nog gelijk 22 door middel van De Waard, maar veel meer tijd was er niet. Strandvogels I-Andijk I 2-2 Strandvogels uit Broekerhaven ontving An- dijk voor de vierde klasse K.N.V.B. Onder lei ding van arbiter v. d. Koog, die zwak leidde, ving de wedstrijd eenige minuten over tweeën aan. Het is direct te merken, dat Strandvogels van plan is haar huid zoo duur mogelgk te ver- koopen. Goed spel zien we vooral van den linksbuiten. Toch is het Andijk wat het eerst de leiding neemt (01). Met deze stand wordt gedraaid. Na de thee zien we een geheel ander Andijk- en Strandvogels-elftal. Het spel is beter maar ook veel steviger. O.i. wel wat al te stevig waartegenover de arbiter niet genoeg optrad. Nadat Strandvogels gelijk heeft gemaakt weet Andijk opnieuw de leiding te veroveren, dank zij een misverstand in de S.-verdediging. De Strandvogels-menschen werken als paarden. De gelijkmaker zit in de lucht. En werkelijk vijf minuten voor het einde maakt Strandvogels op fraaie wijze gelijk (22). Hem I-O.K.B I 2-1 De wedstrijd HemObdam moge dan een weinig belangrijke partij geweest zijn voor de bezetting der bovenste plaats, waar Schagen 2 onafgebroken heeft getroond, maar voor Hem was deze wedstrgd de kans om de derde plaats te behouden. Hem pakt onmiddellijk reeds goed aan. Open aanvallen worden opgezet. Uit een voorzet waaruit een doelworsteling ontstaat, scoort M. Bosma, 10. O.K.B. wordt na dit doelpunt beter. Er wordt enthousiast gespeeld door beide partijen zonder te forsch te worden. Wanneer men in de Hem-verdediging treuzelt, maakt O.K.B. gelijk, 11. Met dezen stand breekt de rust aan. Na de rust gaat het spel gelijk op. Hem wordt tegen het einde een tikje sterker en weet dit nog in een doelpunt uit te drukken, 21. Sporters I-West-Frisia IV 3-2 In een vooral na de rust ruw gespeelden wedstrijd is het Sporters met de grootste moei te gelukt eindelijk de overwinning te behalen op West-Frisia 4 uit Enkhuizen. Sporters hield het spel te kort waardoor vooral het goed spelende binnentrio van West-Frisia talrijke malen gevaarlijk door kon breken. Twintig minuten na het begin scoort W.F., 01. Spor ters begint te forsch te spelen. Hiertegenover zetten de W.F.-menschen hetzelfde spel. Nog maals scoort West-Frisia voor de rust, zoodat Sporters met 20-achterstand thee kon gaan drinken. Na de thee wordt het spel veel te ruw. Sporters ziet de bovenste plaats in gevaar komen en zet alles op alles om dit gevaar af te wenden. Dank zij hun middenvoor weten ze de partijen op gelijken voet te brengen, 22. Met nog vijf minuten te spelen denken de meesten al, dat Sporters een veer zal moeten laten. Plotseling is de kans er weer. Een W.« back maakt hands in het beruchte gebied. Penalty! Daar was de kans om de overwin ning uit het vuur te sleepen. Een harde knal..* het net trilt... de overwinning was er, al was het dan ook op het kantje af. V.V.O. (Oudorp)-S.R.C. I 2-5 Een goede overwinning van S.R.C, Oudorp, 24 Jan. Zondagmiddag kwam alhier het sterke SRC uit Schagen op bezoek. Deze vereeniging heeft nog een goede kans op de eerste plaats. De Schagenaren hebben geen halve maatregelen genomen en VVO met groote cijfers geklopt. SRC wint den toss en verkiest voor den vrij sterken wind te spelen. Direct na den aftrap neemt VVO den bal over en voordat een SRC-er heeft kunnen in grijpen, is keeper Dekker gepasseerd, 01« Het duurt ruim 10 minuten, voordat SRC den gelijkmaker door middel van P. Stam kan scoren. Zoo van den aftrap doelpunt VVO op nieuw. SRC speelt een uitstekende partij, VVO wordt geheel op eigen helft teruggedron gen. Net voor de rust komt de gelijkmaken van den voet van Jaap van Stralen, die van grooten afstand den VVO-keeper geen schgn van kans geeft. 22. Na de rust, met wind tegen, zet SRC een' degelijk offensief in, dat de VVO-achterhoede met de grootste moeite kan weerstaan. 20 min. lang hebben de Oudorper jongens er voor gevochten, maar ten slotte werd de druk te zwaar en kon Frans Koomen de leiding aan SRC bezorgen, 23. Na dit doelpunt waren de Schagers niet meer te houden. Ben Kroone en Jaap van Stralen zorgden elk nog voor een doelpunt, zoodat SRC won met 25. Door deze overwinning hebben de Schagenaren vast de tweede plaats al te pakken, met nog een redelgke kans op de eerste. M.F.C. biedt N.Niedorp grooten weerstand. Nieuwe NiedorpM.F.C. Twisk 1N. Niedorp 2 Schagen 3N. Niedorp 3 2—1 1—1 6—1 Na een spannenden, sportieven strgd is N. Niedorp er na een 1—0 achterstand bij rust in geslaagd het Medemblikker MFC met 21 te overwinnen. N. Niedorp heeft deze over winning anders lang niet cadeau gekregen van het vee' lager geplaatste MFC. De Me- demblikkers hebben een uitstekenden indruk achtergelaten, hun spel was bijwijlen goed verzorgd, doch wat bovenal te loven viel in het team was het tot het einde toe volhouden;» van vermoeidheid was maar weinig te bespeu ren. In Lindenberg, Schaap, Boekei en Brou wer bezitten zij uitstekende krachten. Nadat de heer Metselaar wat op zich had laten wachten, kon N. Niedorp tegen wind aftrappen. Gesteund door den wind komt lang zamerhand MFC in de meerderheid. Dat dit overwicht al zoo spoedig een doelpunt zou opleveren, had evenwel niemand verwacht. En toch geschiedde zulks, als in de 7de minuut Schaap op een verren bal doorloopt en direct voorzet, komt deze als voorzet bedoelde bal als het ware gedragen door den wind achter den totaal verrasten Floor terecht, zoodat MFC de leiding heeft genomen, 10. Niet ontmoedigd door dezen onverwachten achterstand, komt N. Niedorp geducht op zetten. Zoo krijgt Sepers een goede scoring- kans. Was deze kans fraai, dit was echter nog niet vergeleken bij die, welke Kistemaker kreeg, schier niet te missen, toch heeft Kiste maker kans gezien den bal naast de goal te goochelen. Piet was er dezen middag maar matig in. De Niedorper halflinie heeft er een bijzonder systeem op na gehouden, vrijwel niemand heeft zijn eigen spel gespeeld. Breg- man was ook stukken minder dan in de laat ste wedstrijden. Na de rust heeft Bregman de andere halves echter goed werk geleverd. On danks de goede kansen tot doelpunten, ook Deugd heeft enkele goede gehad, weet N. Niedorp den gelijkmaker voor rust niet te produceeren. Na de rust, als N. Niedorp den wind mee heeft, wordt MFC geheel op eigen helft terug gedrongen. Stug verdedigen der M.-ers voor komt doelpunten, toch kan de gelijkmaker niet uitblijven. Peereboom zoowel als Sefers hebben het al eens geprobeerd met harde knallen, doch Brouwer en de lat wisten den stand te houden zoo zg was. Dan eindelijk, na 20 min., komt de zoo lang verwachte, als Boekei een bal weg wil schieten, doet hij dat juist voor doel, waar Kistemaker gereed staat dit buiten kansje naar behooren te benutten. De stand is dus 11. Het Niedorper offensief zet zich voort, doch Peereboom heeft met zijn knallen in het ge heel geen geluk. Rerjne (in zijn nieuwe „pak- kie") en Van Herwerden hebben met de uit drie man bestaande M.-aanval niet veel moeite en zetten met verre ballen den Niedorper aanval aan het werk. Evenals voor de rust, krijgt Kistemaker, als Peereboom hard heeft ingekogeld, een kans wel zeer gemakkelijk. Doelman Brouwer heeft heel wat meer te doen dan zijn collega Floor voor de rust. Hij heeft er prachtig kijk op en behoedt MFC voor een flinke nederlaag. Het is dan ook in het ge heel zijn schuld niet, als hij ongeveer 5 min. voor het einde wordt gepasseerd. Bij een hevige schermutseling, ontstaan uit een door Deugd, evenals de voorgaande, prachtig ge nomen corner, blgft de bal voor de MFC- doelman hangen, de Niedorpers voelen hun kans, vanaf onze plaats is het niet te zien of nu Kistemaker of wel de back Makkes scoort, maar in ieder geval, de bal is de witte lijn gepasseerd. Heftig protest der MFC-ers baat en N.-Nièdorp heeft de leiding met 1. In den resteerenden trjd komt in den stand geen wijziging meer en kan de uitstekend leidende heer Metselaar inrukken blazen, als in Medemblik en heeft deze zege ruim- N.-Niedorp zegevierde met dezelfde cijfers schoots verdient.

Schager Courant | 1937 | | pagina 12