Opeli Vergadering dm ieder Kuis In, Ked&rfand wordi deze week ck STEP TABAK PUZZLE teuorgd. Voetbal D. W.S. Haarlem 32 De Bilt seint D, Wijnkoop* Praat-Avond Ir* Lienesch Marktberichten IEDERE GOEDE OPLOSSER ONTVANGT EEN PRIJS.' WAARONDER P. 50 00 AAN GELDPRIJZEN Wederom op het nippertje. Een 20 achterstand ingehaald. Smit. als spil.... In den wedstrijd tegen D.W.S. ontwikkel de Haarlem een vlot spel, in hoog tempo uitgevoerd, y/aarbij Kick Smit op do spilplaats een uitstekende partij vertolkte. In de voorhoede was Effern de gevaarlijke man. Hij stelde zch goed op, schoot enkele malen keurig in en bleek bovendien een doortastend speler te zijn, waaraan Caldcn hove en Van Stokken de handen vol had den. Ijfe wind speelde in deze ontmoeting een ny>t onbelangrijke rol. In de eerste helft lyad Haarlem den wind pal in den rug en dit feit droeg er natuurlijk toe bij, dat de hezoekers een zwaren druk op het D.W.S.- doel konden uitoefenen. Reeds na vijf minu ten had Haarlem succes, toen een kopbal .van Effern, door doelverdediger Heekelaar wel gestopt, maar niet weggewerkt kon wor den. Via paal en doelman schoot van Pola pen in <.01). De druk op het D.W.S.-doel bleef aanhou den, maar eerst na een half uur kon Van der Hulst met een formidabel schot den voorsprong zijner vereeniging tot 2—0 op voeren. Slot ging toen midvoor spelen en Mol rechtsbinnen. Het lag in de lijn der verwachting, dat na de rust D.W.S., gesteund door den sterken wind, een ernstige poging zou doen den ach terstand in te loopen. Met groot enthousias me wierp men zich in den strijd,zoo groot was soms die geestdrift, dat het spelpeil er onder leed. Maar het leder zwierf vrijwel voortdurend op de Haarlem-helft. Daar werd, evenals voor de rust door Caldenhove en Van Stokken, door de de defensie uitstekend gewerkt, met invaller Th. van Duyn aan het hoofd. Na een kwartier voerde een mooi staaltje voetbal tot een doelpunt. Van Slot ging de bal keurig langs den grond naar Van Stokken, deze plaatste onmiddellijk voor en ditmaal aarzelde Mol niet en schoot on houdbaar in (1—2). De druk op het Haarlem-doel werd nog grooter en vijf minuten later schoot Huys- man onhoudbaar in (2—2). Nog weken de Amsterdammers niet, al wist Haarlem zich langzaam maar zeker aan den druk te ontworstelen. Van Polanen had pech met een schot tegen de lat. Tien minuten voor het einde gaf B. van Stokken een afgemeten voorzet, listig trapte Slot langs keeper Mulder in het net, 32. In dezen stand kwam geen wijziging meer. WIERINGERWAARD I—SCHOORL I, 6—0. Schoorl kwam uit met 10 man, waaronder nog 3 invallers. Klop en Nap bleken niet van de partij te zijn en een speler welke het elftal compleet kon maken, was niet te verkrijgen, in verband met de kampioens kans van Schoorl 2, waardoor dit elftal vol ledig uitkomen moest. Wat het beneden vorm blijven van W.W. betreft, dit zal hoofdzakelijk te wijten zijn aan de zwakke tegenstand van de tegenpar tij. Alleen dan speelt W.W. in z'n topvorm als dit door de tegenpartij noodzakelijk ge maakt wordt. De wedstrijd. Het was de W.W.-aanvoerder, welke de gelukkige toss-winnaar bleek te zijn en Schenk verkoos tegen wind te spelen Reeis direct nam W.W. het spel in handen en reeds in de eerste vijf minuten noteerden we een keurig schot van Jansen, dat door keeper Geurts op even fraaie wijze onscha delijk gemaakt werd. Na 6 minuten schoort K. Schenk onverwachts voor Geurts onder de lat (1—0). Reeds spoedig daarna stelde Rob midvoor Hazeloop in de gelegenheid om met een' listige schuiver in den hoek het tweede doelpunt te scoren (2—0). Met dezen stand brak half-time aan. Na de rust. Het was direct weer W.W. die het initia tief nam van een serie goed opgezette aan vallen, maar keeper Geurts weet z'n doel voor doorboring te behoeden. Na 12 minu ten zette Jansen naar Rob en de laatste ko gelde onder de lat (3—0). Toch zou Rob ondanks dat hij 3 minuten later er 4—0 van maakte, nog meer succes hebben met z'n keiharde schoten, wanneer hij iets vlug ger scoort. Uit de belegering voor het S.- doel maakte Ha-zeloop zich na een half uur los en scoorde onhoudbaar (5—0). Een minuut voor het einde was het weer Hazeloop die doelpuntte en den stand op 60 bracht. W.W. 2 zorgde voor de verrassing en gaf Callantsoog I aan den Duinkant in een volkomen regel matigen wedstrijd met 2—1 klop. Keurig werk! Callantsoog I-W.waard II 1-2 In den aanvang wegen de partijen tegen elkaar op, totdat C'oog in de meerderheid komt, eenige mooie kansen krijgt, doch niet weet te benutten of door pech niet tot doel punten kan komen. W.Waard breekt geregeld door en ondanks de C'oog druk op het W.Waard-doel, weten de gasten toch te scoren, 01. Met dezen stand ging de rust in. Na de rust komt W.waard meer opzetten en slechts enkele minuten na den aanvang van de tweede speelhelft wordt het tweede puntje gemaakt, 02. C'oog verslapt zichtbaar. Het C'oog doel ontsnapt eenige malen aan een een opleving in het C'oog-kamp. Een door doorboring. Tien minuten voor het einde komt een schot van den linksbinnen en de eer is egred. Tot het einde blijft C'oog er nu opzit ten, doch het is te laat. Als scheidsrechter Anneveldt, welke goed leidde, eindigen fluit, heeft Wieringerwaard II met 21 gewonnen. W ARMENHUIZEN V.I.O.S.-NIEUWS Glansrijke overwinning van V.I.O.S. op de Wormer. De aangekondigde wedstrijd V.I.O.S.W. S.V. is door V.I.O.S. op overtuigende wijze gewonnen. Ruim 125 supporters brachten diverse bussen de club uit de Wormer mee. Al met al wordt het aantal wel op 800 geschat. Het veld was in goede conditie. Om half drie laat scheidsrechter Gomes bet spel beginen en onmiddellijk zet V.I. O.S. (die thans voor de wind speelt) met een zeer snel tempo in. W.S.V. beantwoordt dit spel zeer goed. Zwaar gehinderd worden onze voorhoede spelers W. Zoon en C. Schip per en toch weet onze binnenspeler W. Zoon het eerste doelpunt te maken 1—0. Het tweede doelpunt, staat eveneens op rekening van W. Zoon. De bal gaat thans van doel tot doel. Beide keepers krijgen handen vol werk, maar ook beide brengen schitterend werk. Na een vluggen wedstrijd wordt het ten slotte 51 voor V.I.O.S.. Meer dan voldaan ging het meerendeel van het publiek huiswaarts, met de over tuiging, dat V.I.O.S. voor menig ander club een struikelblok zal zijn. DIRKSHORN—BERGEN IT 3—3. In een weinig moois biedenden wedstrijd heeft Dirkshorn, ondanks alle voorspellin gen en verwachtingen, in Bergen zijn even knie moeten erkennen dezen dag. De storm achtige wind ontsierde het spel sterk. De vleugcis van D.F.C. waren zeer zwak. Sloof scheen als L.-buiten niet op z'n plaats te staan en de Vries was op rechtsbuiten misschien door langen tijd niet spelen er heelemaal niet in. Hiertegenover had Bergen een prima rechtsbuiten, Een vijftal corners voor rust op het D.-doel genomen, toonen ook aan dat Bergen de D.F.C.'ers af en toe in de knel had. Het is Bergen, dat met een ingeloopen bal het eerst scoort en kort daarop begint het er slecht uit te zien als Bergen weer scoort, maar scheidsrechter had even te voren ge floten. Ruststand alzoo 10 voor Bergen. Hoewel het begin al verrassend was, door dat de rechtsback van Bergen in benauwd heid in eigen doel trapte, en de stand dus 11 was, kon er toch nog niet gesproken worden van een zwaar overwicht van D. Schuit wist de stand met een flink schot op 2—1 voor D.F.C. te brengen en Van Teulin- gen maakte er 3—1 van. En men waande zich veilig. Bergen speelde, als het los kwam verrassend snel naar voren en de D. backs liepen van 't kastje naar de muur, of liepen elkaar in den weg, met het gevolg dat Ber gen 2 goede goals wist te maken en de stand was 3—3. Hoe de D.F.C.'ers ook zwoegden, de winnende goal vermochten zij niet te scoren. WIERINGERMEER FLEVO I—WEST FRISIA III 1—7 Van te voren stond het reeds vast dat Flevo het tegen de sterke Enkhuizers niet zou halen. Maar nu is het toch wel een zeer groote nederlaag geworden. Was met rust de stand nog slechts 0—1 in 't voordeel van W. Frisia, de eindstand bracht een 71 over winning voor de gasten. Volledigheidshalve zij vermeld dat de Flevo-ploeg weer met eenige invallers speel de. PETTEN. PETTEN I—HELDERSCHE BOYS I. 6—3. Na een zeer lange rustperiode zijn de spe lers van het eerste elftal eindelijk weer eens aan den slag geweest tegen H. B. Beide elf tallen telden eenige invallers. Het is geen hoogstaande partij voetbal geworden. P. had eerst het nadeel van den wind, wat echter niet verhinderde, dat Boontjes enkele malen gevaarlijk door de verdediging heengliptc. H. B. verkreeg het eerste doelpunt door Snij ders. De repliek liet niet lang op zich wach ten; na den aftrap kwam P.'s 1. buiten in het bezit van de bal en diens harde voor zet deed de 1. back in eigen doel belanden. 1—1. Boontjes bracht goed op en zijn pass werd door P. Vriesman keurig ingezet. Uit een corner bracht Eriks den stand op 3—1. Nog voor de rust kon de r. binnen tegensco- ren 3—2. Na de thee zagen we onmiddellijk eenige krachtige pogingen van H. B. om de balans naar hun zijde te doen overhellen, doch Eriks slaagde er in de score te verhoogen. Unfair spel van een der H. verdedigers le verde P. een penalty op, die nu in een doel punt werd omgezet. Hiermee was het pleit beslecht. Beide partijen vonden nog eenmaal het doel, H. door Snijders en P. door P. Vries man, zoodat het einde P. een 63 overwin ning bracht. SCHOORL. SCHOORL II—URSEM I. 2—2. Daar Schoorl I met eenige invallers en on danks dat nog met 10 man naar de Wierin gerwaard was vertrokken, zien we Schoorl II ook met eenige invallers in het veld verschij nen. Ursem treft het dan ook nog al, dat ze Schoorl II lang niet op z'n sterkst behoeft te bekampen. Tot de rust weet Ursem dan ook een 20 voorsprong te behalen en te be houden. Na de rust weet Schoorl zich te herstellen en weet al spoedig de eer te redden. En al denken we met 2 verliespunten genoegen te moeten nemen, zien we Schoorl nog in de laatste minuut door de voet van Th. Lau gelijk maken. Zoodat Ursem toch nog met gedeelde punten naar huis moet keeren. Dit gelijke spel heeft Schoorl zeer zeker voor een groot deel te danken aan het fraaie werk van keeper Oud. De scheidsrechter leidde goed. Rectilicatie. VOETBALWEDSTRIJD OUDESLUIS— H.R.C. 4. In de Sportrubriek van dit nummer berust de daarin verwerkte uitslag, 41 voor H.R.C. 4 op onjuiste inlichtingen aan onzen uitslagendienst. De uitslag is n.1. 44, gelijk spel geweest. Uit onze omgeving WINKEL Als no. 1 op de voordracht voor hoofd van de O. L. School te Oude-Niedorp komt voor de heer M. J. Wolthuis, onderwijzer aan de O. L. School alhier. —LUTJEWINKEL. Zaterdag, 23 Januari, werd in het lokaal van den heer K. Zeeman een openbare avond van „Nut en Genoegen" gegeven, waar de bekende Daan Pool en Tommy Bouman op traden. De zaal was vrij goed bezet, al leek het aanvankelijk, dat het bezoek matig zou worden. De voorzitter, de heer K. Mulder, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en deed eenige mededeelingcn, de vereeniging betreffende, waarna Daan en Tommy voor het voetlicht traden. Wat hun repertoire be treft kunnen wij met de mededeeling vol staan, dat dit weer naar aller genoegen was, want goede wijn behoeft geen krans. Steeds trekt het weer de aandacht, dat de aanklee ding van het tooneel, de requisiten en licht effecten zoo keurig verzorgd zijn, zoodat steeds een mooi programma wordt verkre gen al zijn er die zeggen: „we hebben Daan en Tommy al zoo vaak gezien". Er is op die manier niet aan te ontkomen, dat sommigen een deel van het repertoir voor de tweede of derde maal zien, maar het pleit voor de preferentie van het duo. Men kan en mag niet verlangen, dat zij meerdere malen per iaar een nieuw repertoir hebben. Al met al, Daan en Tommy hebben vrijwel alle aan wezigen een zeer genoeglijken avond bezorgd vooral met het slotnummer „De crisis-ambte naar", een satire op de hedendaagsche toe standen waarmede het platteland heeft te kampen. Evenals steeds werd de avond met een ge zellig bal met muziek van gebr. Kos be sloten. 'ANNA PAULOWNA R.K. VOLKSBOND. L afdeelingsvergadering van den R.K. Volksbond, gehouden in de zaal van den heer W. Kossen, werd door den heer Van der Ploeg geopend met den Chr. groet. Na de vaststelling der notulen, volgde een gebed voor de overleden leden A. Bakker en R. David. Medegedeeld werd, dat in 19-11 een reis naar Rome georganiseerd zal worden. Van wie mee wil, wordt 4 jaar lang per week f 0.50 geïnd. Het gespaarde geld blijft eigen dom van de spaarders en wordt tegen 3 pet. rente op de Centrale Volksbank geplaatst. De volgende mededeeling behelsde: wegens te geringe belangstelling komt er voortaan maar één feestavond. Die te Breezand ver valt. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Kortekaas, gewaagde van goede samen werking bij de levensverzekering en vroeg een offer voor „Herwonnen Levenskracht". De heer J. Zandvliet bracht als penning meester verslag uit over den stand der financiën. Goedkeuring der rekening volgde, na het rapport van den heer L. de Winter, waarin gezegd was, dat alles in de beste orde was bevonden. De inkomsten werden vervolgens begroot op f 730; de uitgaven op f 722.20. De heer C. van Diepen bracht een paar verslagen uit. „Herwonnen Levenskracht": Opbrengst speldjesdag f 44.87*4; opbrengst stuivers actie en zegelverkoop f 20. Inkomsten f 184.02*4. Uitgaven f 148.41. Saldo f 35.61*/?. Verzekering: er zijn 94 nersonen verzekerd tot een bedrag van f 11.350. Hierna volgde bestuursverkiezing. De hee- ren Kortekaas en Elfring werden bij accla matie herkozen. In de plaats van de niet- herkiesbare bestuursleden, de heeren Van der Ploeg. Kramer en Van der Park. kwamen de hoeren W. Alkemade (voorz.), P. Stroper en J. Rotte. Bij de rondvraag dankten de heeren Elfring en Van Diepen den heer Van der Ploeg voor hetgeen hij voor de afdeeling deed. Deze dankte op zijn beurt voor de ont vangen medewerking. Volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. Uitvoering „Kunst en Eer". Op de uitvoering van de mandolineclub „Kunst en Eer", die deze vereeniging Zon dagavond in Veerburg gaf, verleende „Or- inenio" haar medewerking en het wel komstwoord van mej. P. Rezelman was dan ook in het bijzonder tot deze tooneelvereeni- ging gericht. „Kunst en Eer" speelde een vijftal num mers en opende met den vlot gespeclden marsch „Friedensgrübe". Bij het tweede nummer „Gondolier", een wals met aardige passages, werd goed op crescendo en dé- crescendo gelet en het behoorde dan ook met het vierde, de ouverture „La Festa Splendora" tot het beste, wat het kleine clubje liet hooren. Met „Auf sanften Wo gen" was men minder gelukkig, misschien doordat 't iets te moeilijk was, maar ook doordat een der eerste mandolines er „net tegen aan" speelde. Het laatste nummer, een Russische volksliederen-potpourri, ging echter ook weer goed en vooral het gedeelte de „Wolgasleepcrs" werd heel goed ten ge- hoore gebracht, Het clubje dat, om het ge luid, vooral bij de lagere partijen wat vol ler te krijgen, versterking behoeft, verdient deze dan ook alleszins. Ormenio had voor dezen avond „De Pla- netenjuffrouw" in studie genomen, een vrij lange éénacter en van een ander genre dan de tooneelstukken, welke de vereeniging doorgaans speelt. Behalve mej. P. Rezelman, die de planetenjuffrouw uitstekend speelde, mevr. Liefhebber-Speets en de heeren Re zelman en W. Kaan, die natuurlijk ook iets goeds van hun rol maakten, al zien we den laatste liever in een, die met meer bravour gespeeld kan worden, behalve deze „oude" Ormenio-leden, traden in dit stuk ook op mevr. MolHeiligenberg en mej. Webeling. De eerste kan zeker over haar debuut tevre den zijn al bleek wel, dat zij nog even wen nen moet aan het feit, dat de accoustiek in Veerburg eischt. dat op het tooneel altijd vrij luid gesproken moet worden en ook mej. Webeling, die trouwens niet voor de eerste maal in dit verband speelde, gaf in haar niet gemakkelijke rol verdienstelijk spel. W1EP1NGERMEER MIDDEN MEER MUZIKALE RONDGANG Onder gunstige omstandigheden maakte de W. Meer fanfare Zaterdagavond een muzikalen rondgang door ons dorp. Er was goede belangstelling, zoodat het doel van dezen rondgang stijving van de kas bevredigend mag heetem Wl ERIN GEN DEN OEVER. Vischafslag. 21 Januari aangevoerd: 2 tal haring f 12.30 per tal. 22 Januari: 4*4 tal haring f9.15 per tal. 23 Januari: 1 tal haring f9.30 per tal; 1350 K.G. wulken f 17.35f 19.55 per 100 KG. Z1JPE ZU1DZIJPE Naar wij vernemen werden door de wijk verpleegster alhier gedurende het afgeloo- pen jaar niet minder dan 3140 bezoeken afgelegd. Naar ons wordt medegedeeld, zal de geld leen ing groot f57600,- tot het aangaan waar van de gemeenteraad in zijn j.1. gehouden vergadering heeft besloten worden geplaatst door tusschenkomst van het kantoor „Scha- gen" van de Nederl. Middenstandsbank. SCHOORL 10-Jarig Jubileum Olympia. De gymnastiekvereniging Olympia her dacht gisteren in de zaal van den heer N. Schuijt haar 10-jarig bestaan. Voor deze gelegenheid was de zaal op een keurige wijze met sparrengroen en linten ver sierd. Na eert opmarsch van de geheele vereeni ging op het tooneel, nam de voorzitter van Olympia, de heer K. P. Zuurbier het woord en heette allen hartelijk welkom. Hij her dacht het overleden lid de heer C. v. Duin. Voorzitter had gehoopt dat hij het 10-jarig bestaan nog mede zou hebben gevierd. Hierna werd gelegenheid tot felicitatie ge- gegeven. Allereerst kwam de heer Reurslag als voorzitter van den kring Alkmaar en om streken, aan het woord, die met goed geko zen woorden de vereeniging huldigde. Als tweede sprak de heer Nieuwveen na mens de tafeltennisclub Ping-Pong, als 3e S.V.V., 't Nut en Genoegen, fanfare en daar na de heer N. Schuijt als zaalhouder. Dan volgde nog Be Quicq van Bergen. Allen spra ken een felicitatie uit en overhandigden bloemen. De heer Zuurbier, als voorzitter, dankt al len voor hun sympathieke woorden en bloe menhulde en hoopt in de nieuwe af te leg gen periode op aller medewerking. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat bericht van verhindering wegens ongesteld heid is binnengekomen van den heer en mw. van Fridagh, van Raathoven, en dat de heer J. H. Smits, beschermheer der vereeni ging, bij deze gelegenheid de vereeniging een nieuwe vlag heeft geschonken. Spreker stelt voor den beer S-mits tot eerelid te be noemen. Krachtig applaus! Aan mw. Zuurbier werd een bloemstuk namens den Burgemeester en diens echtge- noote aangeboden. De directeur kreeg een enveloppe met in houd, terwijl den heer Zuurbier een rookta fel werd geoffreerd. Het programma, dat zeer veel variatie bood werd onder de prima leiding van di recteur Jansen keurig uitgevoerd. Speciaal zij hiervan vermeld „Op klompjes", in Hol- landsch boerencostuum door meisjes A „Van de plaats" door meisjes B en de groep uitgevoerd door de geheele vereenieing. De ze drie stukken waren zeer moeilijk en leg- Verwachting: In het Noorden stormachtige, in het Zuiden krachtige, later afne mende Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind, zwaar bewolkt met kans op re gen in het Zuidwesten, later opklarend Temperatuur om het vriespunt in 't Noordoosten, in het Zuidwesten zelf de temperatuur. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 753. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 1 gr. C. Is 34 gr. F. SCHEERT U ZICH ZELF? Wij zijn steeds ruim gesorteerd In Scheerkwasten, Scheerzeepen, Mesjes, enz. enz. - Probeert eens onze Sesam Scheermesjes, 10 stuks voor 35 cent Verkijgbaar in: TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 TEL. 99. SCHAGEN. Heden overleed onze geliefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader Picter Kossen, in den ouderdom van 68 en 2 maanden. Namens de Familie: De Wed. L. KOSSEN— Drooger. Anna Paulowna, 24 |an. 1937. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Harmina, Dochter van J. HIEMSTRA en G. HIEMSTRA—Bolthof. Tolke 24 Jan. 1937. op 25 JANUARI in de zaal van den heer KOSSEN te Anna Paulowna Spreker: Onderwerp „Spanje en de eenheid" Aanvang 7 uur. Holl. Mij. v. Landbouw afd. ZJjpe. Woensdagavond27Jan. 's avonds 7.30 uur, in café S. KUIPER te Schagerbrug door Ook toegang voor niet-leden. HET BESTUUR. Kom DONDERDAG met 8 KOEIEN, vrij v. t.b.c. en hooge opbreng sten, waarbij drie extra besten. C- DE JONG GOUTUM. den getuigenis af van het organisatiever mogen van den directeur en de ernstige studie der leden. Een zeer gezellig bal be'sloot deze goed geslaagde avond. NOORDSCHARWOUDE. 23 Januari. Uien f 0.80—1.20. drielingen f 0.80—1.40, grove f 1—1.30, peen f 1.50—1.70, kleine peen 80 ct., kroten f 0.60—1.20, roode kool f 1.40— 2.70, gele kool f 1.20, D. witte kool 11.10. BROEK OP LANGENDIJK. 23 Januari. Uien f 11.40, drielingen 0.90—1, grove 11.30, gele nep f 6. peen f 1.20—1.70, groe ne kool f 1.202, kroten f 0.901.00, roode kool f 1.40—2.30, gele kool f 1.20, D. witte kool f 1—1.10, bloemkool f 5. Aanvoer: 40.000 Kg. uien, 7200 Kg. peen, 900 Kg. groene kool, 4200 Kg. kroten, 30.000 Kg. roode kool, 180.000 Kg. gele kool, 40.000 Kg. D. witte kool. 50 stuks bloemkool. ALKMAAR, 23 Januari. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 80—77*/2 en klein handel 8580 cent. Handel goed. Vaten niet genoteerd. Kipeieren (groothandel) f 3—3.50» Handel goed. Eendeieren geen. ALKMAAR, 23 Januari. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 paarden f150—350 en 1 nuchter kalf (slacht) f12. ALKMAAR. 23 Januari. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwar tier. Aanvoer: 190.000 kipeieren: 50—58 Ivg. f 3.15—3.25. 58—60 Kg. f 3.20—3.40, 60—62 Kg. f 3.25—3.50, 62—01 Kg. f 3.30—3.50. 84—66 Kg. f 3.40—3.75, kleine eieren f 2.95—3.15, per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 23 Januari. Roode kool fl.40—2.60. gele kool fl.20— 1.40, Deensche witte kool fl.drielingen fl.40, uien fl1.30, grove uien f 1.201.40, peen fl.40. Aanvoer: 60.300 Kg. roode kool, 34.100 Kg. gele kool, 44.800 Kg. Deensche witte kool, 3475 Kg. uien, 1425 Kg. peen. MEDEMBLIK. 23 Januari. Schotsche muizen f 1, borgers 75 ct. per 50 Kg., Deensche witte kool f 11.10, roode kool f 1.401.68, gele kool f 1.20—1.21, per 100 Kg., bloemkool f 5.20—5 70, 2é soort f2.30 3 per 100 stuks, uien 0.55—0.60, gele nep f 1.85—2 per 50 Kg., kroten .f 1.18 per 100 Kg Witlof f 6.60, II f 3.10 per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE. 25 Januari. Uien f 1.10—1.20, dreilingen 1.30, grove 1.30, kroten 0.701, roode kool 1.40—2 20, gele kool 1.20—1.30, D. witte kool 1—1.10. ALKMAAR, 25 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 78 vette koeien f 140260, 5 vette kalveren f 5070, 53 nuchtere kalveren: (slacht) 414; 45 Vette Schapen 20—29; 286 Vette Varkens —.42—45 handel vlug. HEFFING OP BOTER. De hefing op boter is voor de week van 24 tot en met 30 Januari vastgesteld op 85 ct. per kilogram, behoudens tusschentijdsche wijzigingen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3