Plaatselijk Nieuws. OMGEVINGNIEUWS De visscherij te Wieringen in 1936 Ned. Tuindersbond OUDE NIEDORP Dat de visscherij in Wieringen toch al tijd nog een zeer belangrijke bron van in komsten is moge blijken uit het feit dat in 1035 de omzet aan de afslag te Den Oever bijna een half millioen gulden bedroeg. En, noemden wij ondanks dat de uitkomsten van de visscherij schaars, helaas was 1936 niet veel beter. Ja, op sommige artikelen bleven de uit komsten ver beneden die van vorig jaar terwijl vrijwel geen enkel artikel de uit komsten van het voorgaande jaar overtrof. Haring. Reeds op den len Januari (en ook daar voor) werd haring aan den afslag te Den Oever aangevoerd. De uitkomsten waren zeer goed. Er werd voor de eerste zg. Zuider zeeharing toen wel 12 a 13 gulden per tal besomd. Eenige weken later was de prijs al gehalveerd. Allengs werden de vangsten beter en er kwamen dagen voor b. v. den 2en Paasch- dag dat de vangsten zoo overvloedig waren dat men kisten tekort kwam. Er is dan ook over het geheel genomen een flinke hoeveel heid gevangen. De goede prijzen werden ook lang gehandhaafd en wel i.v.m. de late Paasch (vasten). Opvallend was dat bijna alle aanvoer bo ven de vastgestelde minimumprijs van f 0.70 per tal kon worden afgeleverd. Er ging veel minder haring naar de vischmeelfanrie ken dan andere jaren. Alzoo' een goed haringjaar. Er namen ongeveer 60 vaartuigen aan de vangsten deel. Geep. Slechts een klein kwantum is aange voerd. Veel en veel minder dan andere ja ren. De prijzen waren middelmatig. Ansjovis. Deze tak van visscherij dreigt hier helaas te verdwijnen. Ieder jaar werden de vang sten minder, maar zoo laag als thans is het nog nooit geweest. Er was bijna geen aanvoer. De prijs was wel bevredigend. Bot. Ook de botvangsten waren schraal. Zeer weinig aanvoer. Nog niet 't vierde deel van vorig jaar toen bijna 60.000 pond aan den afslag werd gebracht. Er werd door 15 a 20 visschers aan de vangsten deelgenomen. Een gelukkige om standigheid was echter dat er voor bot zeer hooge prijzen werden gemaakt. Er ging dit jaar bot van den afslag, voor 4042 cent per pond. Geweldig hoog indien men be denkt dat de prijzen normaal 13 a 15 cent per. pond is. Kuilaal. Er kwamen p. m. 10 aallcuilders in de vaart. De vangsten waren schraal, althans niet loonend. De prijzen waren wel behoor lijk. Alikruiken. De alikruiken visscherij is hier afgeloo- pen. Wel worden nog alikruiken verhandeld doch deze zijn geraapt, waardoor de aan voer natuurlijk gering is. Een 25 personen kan hiermede een karig loontje verdienen. De alikruiken deden f 4.- a f 6.- per mud. Paling. Door een 50-tal vaartuigen werd met fuiken op paling gevischt. De paling was dit jaar wel loonend Allen konden van de vangsten profiteeren. Andere jaren kwam het. wel voor dat enkele visschers fantasti sche hoeveelheden aanvoerden terwijl an deren niets vingen. Nu was het een meer gelijke visscherij. Over het geheel genomen was de palingvangst redelijk goed. Er werden prijzen gemaakt van 26—40 cent per pond. Mosselen. Een 15-tal motorvaartuigen vischte het heele jaar op eendenmosselen. Dit was loonend. De aanvoer was steeds al naar gelang er aanvraag was. Van Oct.April visschen een 6-tal motor vaartuigen op consumptiemosselen. Hierin is tot dusver weinig te verdienen. Deze vis scherij is niet loonend. De aanvoer was ge ring en de kwaliteit zeer slecht. Dit komt omdat de mosselenbanken veel van de vele stormen hebben te lijden gehad. Door de slechte kwaliteit is er bijna geen aanvraag uit het buitenland zoodat ook de handel zeer slecht is. Spiering. In het najaar werd door een 15-tal vaar tuigen op spiering gevischt (met netten en met kamers) De vangst was bevredigend, eveneens de prijs. Sardien. In December is getracht sardien te van gen hetgeen ook nu nog wel wordt gepro beerd door de kuilders. Er werd echter geen sardien gevangen. Wulken. Wulken werden in het najaar door een 30-tal visschers aangevoerd. De vangsten alsmede de prijzen waren bevredigend. Najaarsharing. Is evenmin aangevoerd. Wel hebben de kuilders het geprobeerd maar de vangst was nihil. Poerlomp. Niet aangevoerd. Zalm. Af en toe werden eenige zalmen aange voerd. Voor de visschers een buitenkansje daar steeds flinke prijzen werden gemaakt, (p in. F 1— p. p.) Opgemerkt dient nog dat de zeilvisschors veel ongerief ondervonden van windstilte. De motorvaartuigen konden dan een goed weekgeld besommen. BARSINGERHORN Optieden van Mevr. Esther de Boer—van Rijk. Zaterdagavond trad voor de vereeniging „D.O.G." het de Boervan Rijk Ensemble op, in de zaal van „De Fortuin" met ,De Medailles van een oude Vrouw", een begroe ting en een afscheid in drie bedrijven door James M. Barrie. De zaal was tot in alle hoeken gevuld, toen voor de eerste maal het scherm opging. Het stuk speelt tijdens den wereldoorlog te Londen, toen vrijwel iedere vrouw in zorg was over een man aan het front. Het ge sprek, als de vrouwen bijeen waren, liep altijd over: „de mannen aan het front". De oude juffrouw Doucy praat dapper mee; haar zoon is ingedeeld bij het Keur korps, de Söhotsche Hooglanders, hij schrijft haar elke week en zij toont zelfs aan haar vriendinnen een heel pak brieven, die zij van hem ontvangen heeft en die zij zuinig bewaart. Maar juffr. Doucy is nooit getrouwd geweest, heeft nooit een kind bezeten; zij tracht met deze leugen haar eigen armoede te bedekken, en zij voelt zich in het bedrog gelukkig... want zij neemt deel aan het lijden en de kommer der Moederstot de wijkdominee haar vertellen komt, dat haar zoon in Londen met vijf dagen verlof, van het front terug is. De Hooglander, die zelf geen ouders meer bezit en van den dominee van zijn pseudo-moeder hoort, komt nieuws gierig en ook wat wrevelig het huisje van juffr. Doucy binnenvallen en een verklaring volgt. De jongeman loont onomwonden zijn boosheid over dit bedrog waarvan hij den zin niet begrijpt. De jongeman gaat van zijn proefmoeder houden en zij van hem; in die vijf dagen doorleven zij een heel menschenbestaan; dan komt het afscheid, de Hooglander ver dwijnt door de deurvoor eeuwig De opvoering van dit werk, waarin Mevr. Esther de Boer—van Rijk, die voor de eerste maal na haar ongesteldheid weer optrad, de rol van juffr. Doucy speelde, is een groot succes geworden. Naast haar was Willem van der Veer een prachtige figuur in de rol van Kenneth Doucy, de Schotsche Hooglan der. De meer ondergeschikte rollen werden vertolkt door Hes Rijken—van Rijk, Fie de Vriesde Boer, Corry Korevaar en Wim Paauw, dc laatste als dominee. Een opvoering, die nog lang in het geheu gen zal blijven, en welke voor de vereeniging „D.O.G." een groot succes is geweest. Na het eerste bedrijf overhandigde de voorzitter van „D.O.G.". Dr. J. Werner, Mevr de Boervan Rijk een bouquet bloemen en sprak zijn waardeering en bewondering uit voor de ernstige wil en de kracht om op een dergelijken leeftijd en na een tamelijk ern stig en langdurig ziekbed, wederom voor het voetlicht te verschijnen en hoel De aanwezigen sloten zich door een lang durige ovatie bij het gesprokene aan. SINT PANCRAS De afd. St. Panera's van den A.N.G.O.B. heeft haar aJarvergadering gehoudon, wel ke goed was bezoc/ht. Een nieuw lid kon worden ingeschreven. Meegedeeld werd, dat het jaarfeest, to Zuidseharwoude te vieren, is vastgesteld op 20 Maart. De geh.onth.- looneelvereeniging zal enkele tooneelstuk- jes opvoeren, terwijl Ds. Melchers, een der oprichters van de geheelonthoudersvereen. te Langendijk, zal spreken. Verder werd medegedeeld, dat propagandabord bij 't Postkantoor met een nieuwe spreuk zal worden beschilderd. Met de bibliotheek loopt het goed; er wordQn per week gemiddeld 60 boeken uitgeleend. Ook over den krantenverkoop was men tevreden; elke week werden er 115 ver kocht. Bij de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat er nog een batig saldo was. Besloten werd, dat de Commissie voor Huisbezoek haar werk zal voortzetten. Op 't eind der maand wordt een intieme avond gehouden met medewer king van „Zonnebloem" uit Krommenie en Wim Wiese als spreker. In samenwerking met Langendijk zal op 28 Febr. een pronaganda-tooht worden ge houden, waarschijnlijk naar Koedijk, Schoorldam, enz. HARENKARSPEL ST. DEUS DEDIT. Vrijdag werd de vijfde jaarvergadering van genoemde vereeniging afd. Tuitjenhorn —Waarland gehouden ten lokale van mej. Wed. G. Stoop. Voorzitter den heer J. Mo lenaar, opende de vergadering met een woord van welkom, en dankt verschillende besturen en vereenigingen. Het Hoofdbe stuur was wegens drukke werkzaamheden verhinderd deze vergadering bij te wonen. De notujen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgens het jaarverslag van de Penning meester, waaruit een saldo bleek te zijn van f 22.41. Na het iaarverslng van de Secretaris der Controle Com. te hebben voorgelezen werd de heer Jb. Overman gekozen als lid van het bestuur. Om een dankschrijven te richten aan de armbesturen voor de uitdeelingen aan werk- loozen en armen, werd goed gevonden. Na dat de heeren E. Karsten en J. Bekker wer den benoemd voor de controle com. sloot de vergadering op de gebruikelijke wijze. GALLANTSOOG GOEDKEURING WIJZIGING UITBREI DINGSPLAN. Het door den raad dezer gemeente in Juli 1936 gewijzigde uitbreidingsplan voor deze gemeente is door Gcd. Staten dezer pro vincie goedgekeurd. GESLAAGD. De alhier gestationneerde rijksveldwach ter, A. v. Spezer, is geslaagd voor het exa men waaraan een rijksveldwachter (briga dier-titulair) moet voldoen om in aanmer king te kunnen komen voor de benoeming tot brigadier bij de rijksveldwacht. BURGERLIJK ARMBESTUUR De heer P. Klaver heeft zijne benoeming tot lid van het burgerlijk armbestuur in deze gemeente aangenomen. GOEDGEKEURD. Het raadsbesluit tot verlaging van de huur van de dokterswoning is door Ged. Staten goedgekeurd. LANGENDIJK afd. Oudkarspel De afd. van den N.T.B. hield Zaterdag avond in het lokaal van den heer C. Vis de jaarvergadering onder leiding van den heer N. Kaan. De notulen werden goedgekeurd. Ingekomen was een voorloopige agenda voor de algemeene vergadering. De aftredende bestuursleden zullen wor den herkozen. Het jaarverslag van den secretaris, den heer G. IJff, memoreerde de slechte tijds omstandigheden. Het verslag sloot met de opwekking om de organisatie te steunen. De penningmeester, de heer L. Kalverdijk deelde mede, dat het ledental op 87 was blij ven staan. De ontvangsten waren f222.80, uit gaven f230.98, nadeelig saldo fS.18. Het be- ginsaldo was f58.04, zoodat nu in kas moest zijn f 49.86. Tot kasnazieners voor het volgend jaar werden aangewezen de heeren P. Paarlberg en J. Duijves. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Borst Pz. en A. Bakker, werden herkozen met elk 34 stemmen. Tot kringbestuurslid werd de heer L. Kal verdijk herkozen. Voorstellen algemeene vergadering. De heer C. Borst Pz. stelde voor een le denactie te voeren, hetgeen spr. nuttig en noodig achtte. Er zijn nog veel leden te win nen. De organisatie moet versterkt worden. De voorzitter wees op de rem van de be perkte financiën. Men besloot een dergelijk voorstel te doen. De heer De Boer herinnerde aan de ver gadering over de verbetering der economi sche toestanden in het .G A. Spr. zou er wel voor zijn een excursie te houden naar plaat sen in Friesland, waar de ruilverkaveling reeds is toegepast, om een en ander te be zien. Spr. zou willen voorstellen, dat het ver boden werd aan polderboeren om kool te ver bouwen. De voorzitter betwijfelt het succes daarvan. De heer C. Borst Pz. wees er op, dat men door de bloembollen hier te halen, eigenlijk hetzelfde deed tegenover de bollenstreek. De heer L. Kalverdijk zou de excursie naar Frieslarid op de kringvergadering wil len behandelen. De heer A: Bakker wees er op, dat het ver keerd was geweest, dat de boeren, die op contract teelden, de teeltvergunning kregen. Voorzitter geloofde, dat wel maatregelen zouden worden getroffen, om de oogst meer met de te plaatsen hoeveelheid in overeen stemming te doen zijn en dat de beperking dan in de streken zal worden opgelegd bui ten de officieele koolstreek. Tenslotte werd besloten een dergelijk voor stel bij den Bond in te dienen. De heer K. Borst Kz. Jr., voerde het woord over de tewerkstelling in eigen bedrijf. Spr. geloofde, dat dit niet zoo mee zal vallen, omdat er „zichtbaar' werk, als baggeren, slooten en greppel en moet worden verricht. Zou het aantal werkzaamheden niet kunnen worden uitgebreid? Voorzitter meende, dat het noodig was deze werkzaamheden uit te breiden. Deze zaak zal op de Prov. vergadering worden besproken. De heer J. van Hout vroeg of de richtprij zen zijn verhoogd anders heeft men niets aan den hoogeren minimumprijs. Voorzitter herinnerde aan het besluit van de Prov. Commissie in dezen geest. De heer D. Wonder zou dan het bedrag van 12 millioen veihoogd willen zien met hei; percentage van de devaluatie. Anders heeft men er niets aan. Voorzitter was het hiermede eens. De heer Wonder zou door een heffing op de inkomens en vermogens aan geld willen komen om den tuinbouw in stand te hou den. Voorzitter antwoordde, dat de regecring dit in geen geval zou doen. Verlaging van de vaste lasten geeft ons meer. De heer C. Borst Pz. vond het middel van den heer Wonder wèl goed. Er zijn velen die veel meer hebben geprofiteerd van de devaluatie dan dc tuinbouw schade heeft geleden. Als de regeering dit niet wil, dan moeten we beginnen met te spreken over een andere regeering. In dezen geest zal een voorstel op de agen da worden geplaatst. Bij de rondvraag bracht de heer P. Vol kers het artikel in „de Nederlandsche Tuin bouw" over Dr. Deterding ter sprake; spr. had liever gehad dat dat telegram niet in het orgaan had gestaan. Voorz. antwoordde, dat het wel wat was geweest. De heer Hoogland en spr. hadden een vraag van dr. Dijt ontvangen, wat 1000 of 1500 wagons kool zouden moeten kosten. Nu blijkt, dat Duitschland geen be hoefte heeft aan kool. Wat zou er gebeurd zijn als het andersom was geweest. Het be stuur van den N.T.B. schuwt de vernieti ging bij de ellende elders. Wij moeten wil len leveren aan ieder. Het maakt niet uit wat 't geeft. Zoo heeft het H.B. het gezien. De inhouding van veilinggelden voor be lasting werd nog besproken door den heer C. Borst Pz. Op voorstel van den heer L. Kalverdijk werd besloten, de Prov. Bond te verzoeken zich tot de L.C.O. te richten om een soepele toepassing van de betaling der heffing bij de bron op vroege aardappelen. Daarna sluiting. LANGENDIJK. Het administratief veilen. Gecontracteerde warmoezerij gewassen en groen geoogste landbouwerwten, kunnen thans administratief worden geveild onder bepaalde voorwaarden. De kweeker dient ton genoege van de Centrale voor den 15en Mei 1937 een bewijs te hebben overgelegd dat de administratief te veilen producten gecontracteerd zijn met een bij de Centrale aangesloten verwerker en daarbij opgave hebben gedaan van de soort der gecontracteerde producten, het ge wicht of oppervlakte, waarvoor gecontrac teerd is en de naam van de veiling waartoe de aangeslotene behoort. Hij zal zich te onderwerpen hebben aan de voorschriften dat elke aflevering op den dag van aflevering aan de veiling dient te worden opgegeven, de betaling over de vei ling geschiedt, de veiling recht van controle heeft op de af te leveren hoeveelheden. Op de administratief te veilen producten zijn de kwaliteiteischen van toepassing, evenals de vastgestelde minimumprijzen. De veiling mag tot het administratief vei len overgaan, wanneer de schriftelijke ver- gunninge volgens de vastgestelde eiscben in gevuld wordt getoond. De veilingen zijn verplicht, zich aan deze vergunning te houden. Het administratief veilen moet worden gestaakt zoodra het be kend is geworden, dat eenig voorschrift niet is nagekomen, waarvan de Centrale aan stonds op de hoogte moet worden gesteld. Het geldende veilingspercentage moet in rekening worden gebracht, terwijl de admi nistratief te veilen producten aan de gelden de kwaliteitseischen moeten voldoen en deze producten als zoodanig op de maandstaten aan de Centrale moeten worden opgegeven. NOORDSCHARWOUDE. De toestand van de Handelskade. Op den slechten toestand van de Handels kade is reeds meermalen gewezen. Een op lossing in deze tusschen de bewoners en het gemeentebestuur is nog nimmer verkregen. Door het slechte weer van de laatste dagen is deze straat in een ware modderpoel her schapen. Een oplossing in deze is zeer ur gent! Geheel-onthouding nu. Vanwege den Algem. Ned. Gèheelonthou- dersbond afd. Langendijk werd Vrijdag avond ten huize van den heer E. van Loe- nen een lezing gehouden over „Geheel-ont houding nu" door den heer W. Wiese. Door den spr. werd gewezen op het gevaar van alcoholgebruik, zij het slechts in geringe mate. De dronkenschap is thans uiterlijk minder dan vroeger, daar men meer ge distilleerd drinkt. Lichamelijke vernietiging en aandoenin gen doen zich voor en bij overvloedig ge bruik blijven funeste gevolgen niet uit. De alcohol als geneesmiddel heeft maar betrekkelijke waarde. Zij is tevens zeer duur en de massa laat zich veel op de mouw spel den. Het alcoholkapitaal maakt groote pro paganda voor zijn producten. Spr. wijst verder nog op de geheelonthouders jeugd organisaties en in verband hiermede het trekken langs de jeugdherbergen, wat voor de jongeren van veel belang is. Spr. eindig de met te betoogen, dat geheelonthouding de eerste daad moet zijn van ieder mensch. Ds. Bloemhof consulent. Door het vertrek van Ds. van Dijk van Oudkarspcl is Ds. Bloemhof van Heiloo be noemd tot consulent van de Ned. Herv. ge meente. Als voorgangers zullen bij de kerkdien sten optreden Ds. Bloemhof, Heiloo, Ds. Baai- Alkmaar en Ds. van den Kieboom te Ber gen. en Ds. van Mullem van Akersloot. Een en ander houdt verband met de indee ling dezer gemeente bij den Ring Alkmaar. ZUID-SCHARWOVDE De vrouwenclub Onder Ons alhier heeft voor de derde maal tijdens haar bestaan een huisvlijttentoonstelling georganiseerd. Behalve handwerken zijn er nog tentoon gesteld de resultaten van teekenen, figuur zagen en andere vormen van huisvlijt, zoo dat het geheel alles keurig uitgestald en ge rangschikt, een zeer aantrekkelijk karakter heeft. De volgende bekroningen werden toege kend: Afd. Meisjes: le prijs, Nelly van der Mo len, Broek op Langendijk, 2e p. Ma Borst, Br. op Langendijk, 3c pr. Tini v. Dijk, N.- Scharwoude, 4e pr. Bep Wagenaar, Broek op Langendijk. Afd. Jongens: Teekenen: le prijs Theo Langedijk Noordscharwoude, 2e pr. J. Bak ker Gz. Noordscharwoude, 3e pr. Aric Boot, Noordscharwoude, 3e pr. P. Smit, idem, Figuurzagen: le prijs W. Kostelijk, Zuid- Scharwoude, 2e pr. L. Kostelijk, Zuidsehar woude, 3e pr. Jb. Kramer Kz., Zuidsehar woude. Haakwerk: le prijs Mej. G. Molenaar, Koedijk, 2e pr. Mevr. Strijbis-Schenk, Sint Pancras. Borduren: le pr. Mej. M. du Burck, Zuid- Scharwoude, 2e pr. Mej. T. Kostelijk, Oud karspel. Kantklossen: le prijs Mevr. Paarlberg- Hartland, Oudkarspel; 2e pr. mej. B. Scha- gen, Benningbroek. Stopwerk: le prijs Mevr. De VriesWit Zuidseharwoude, le pr.. Mevr. Muller-van Eekoren, idem. Afdeeling kussens: le prijs Mevr. P. Deu- tekom-Berkhout, Noordscharwoude, 2e prijs Vereen. Odith, Hugowaard. Breiwerk: le prijs Mej. T. Kraakman, Zuid seharwoude, 2e pr. Mevr. A. Visser—Kout Alkmaar, 3e pr. Mevr. Visser Butter, Noord scharwoude. Nuttige handwerken: le prijs Mej. T. Vlug, Noordscharwoude, 2e pr. Mevr. P. Deu tekom—Berkhout, Noordscharwoude. Spreien: le prijs Mevr. T. Molenaar-Amels Winkel, 2e pr. Mevr. S. Timmerman-Bood Noordscharwoude. Dames boven 65 jaar: le pr. Mevr. Kramer Alkmaar, 2e pr. Mevr. Hartland, Oudkarspel De jury bestond uit de dames Maas, Nie- rop en Piet, allen te Alkmaar. De degelijkheid van de ingezonden voor werpen mocht worden gezien. De jury had daarvoor een bijzonder woord van lof over gehad. BERGEN GYMNASTIEKVEREENIGING „BE-QUICK." Het tienjarig bestaan op opge wekte wijze gevierd. Veel belang stelling, veel bloemen en een goede uitvoering. We zijn Zaterdagavond bij een jarige te gast geweest in de Rustende Jager. Onze plaatselijke gynmastiekvereeniging Be-Quick vierde namelijk haar tienjarig bestaan en een groote schare belangstellenden heeft op opgewekte wijze het feest meegevierd. Ook kreeg de jarige veel bloemen. Er waren bloemstukken van den Turnkring Alkmaar 1 WEGVERZAKKINGEN IN ONZE GEMEENTE. Bij de Schager Wiel toont de dijk reeds sinds eenige weken teekenen van verzak king. In de laatste dagen is dit euvel merk baar toegenomen. Indien niet wordt inge grepen en er valt nog een sterke regenpe riode, dan kunnen ongelukken daar niet uitblijven. Ook op den Lagedijk aan. d®1* opgang naar den Westfrieschendijk, blijkt de weg te verzakken. Reeds heeft zich een flinke klomp grond losgewerkten is naar be neden in de langs den weg lóopende sloot gezakt. Zwaar verkeer, dat een weinig te veel links van den weg aanhoudt, heeft kans naar beneden te zakken. VRIJE HENGELWEDSTRIJD. Gisteren werd in het water van de H.S.V. „De Baars" een door deze vereen, uitge schreven „vrije wedstrijd" gehouden, waar aan leden uit verschillende andere vereen, deelnamen. Hoewel de weersomstandighe den gunstig waren, was het nogal koud aan den waterkant, zoodat besloten werd den vischtijd van 5 halve uren te bekorten tot 4. Zoo stonden om circa 9 uur een 46- tal hengelaars op hun dobbers te turen om te trachten een baarsje te verschalken. Het bleek eveniwel al spoedig, dat de baarsjes niet al te hongerig waren, zoodat in het geheel slechts 62 van deze scherpvinnige exempalren op het droge verschenen. In het eerste halve uur nam C. Grootes de leiding met de grootste baars en wist deze tot het einde te behouden. Een hengelaar uit Barsingerhorn was zoo gelukkig vele witvisschen aan zijn haak te krijgen, die echter niet voor telling in aan merking komen, zoodat hij ook weer niet gelukkig was. Bij de prijsuitreiking dankte de voorzit ter de controleurs en alled eelnemers voor hun medewerking aan den geslaagden wed strijd. De prijzen werden als volgt toegewezen: le prijs C. Grootes, grootste baars 21 c.M.; 2e prijs N. Kosscn, 7 st.; 3e. D. Bloem 5 at.; 4e. P. Kistemaker 4 st.; 5e. H. Timmerman; 6e. D. Brommer; 7e. L. Aikema; Se J. v. d. Heide, elk met 3 stuks na loting; 9e. A. Boontjes: 10e. J. Kerkmeer; 11e. A. Berg man; 12e. R. v. Vondel; 13e. C. Naber; 14e. H. Blaauw; elk met 2 stuks na loting. Ook de heeren H. Bergman. .M. Bijpost, B Schut en M. Roggeveen vingen 2 baarsjes, doch werden door loting van een prijs uitgescha keld. Wij hopen dat zij en ook de anderen een volgende keer gelukkiger mogen zijn. en Omstreken; van den Vereenigingsbond „De Eendracht", de Gymnastiekvereeniging „Olympia" uit Schoorl, de afd. Bergen van de Stem des Volks, van het Berger Gemengd Koor; de Berger Sportvereeniging, de Too- neelvereeniging „De Maskerspelers", Ber- gen's Mannenkoor en van de afd. Bergen der V.V.V. Toen de voorzitter van „Be-Quick", de heer P. Blokker om ruim half acht den avond opende, was er in de groote zaal geen plaatsje onbezet. Spr. bracht hartelijk dank aan allen, die „Be-Quick" mee hielpen groot makep. In de eerste plaats dankte de heer Blokker B. en W. en den Raad der gemeen te voor den steun en de medewerking welke zij steeds verleenden; voorts wilde spr. dank brengen aan den beschermheer, den heer E. J Voüte, die in de vijf jaren van zijn be schermheerschap steeds aan de zijde van 't bestuur had gestaan. Vervolgens gaf de voorzitter een kort over zicht over de afgeloopen tien jaren en her innerde er o.m. aan, dat in 1927 „Be-Quick" werd opgericht met ongeveer 60 leden. Nadat twee meisjes den heer Van Zoonen een fraaie mand met bloemen hadden aan geboden, verklaarde de heer Blokker den avond voor geopend. De beschermheer de heer Voüte nam daar na het woord, om er op te wijzen, dat hij het met een bloeiende vereeniging als „Be- Quick" als beschermheer wel zeer gemak kelijk had. Vervolgens sprak de heer Reinslag, voor zitter van den Turnkring, de vereeniging toe en bood namens bestuur en Technische Commissie van den Kring zijn hartelijke ge- lukwenschen aan. Nadat nog de heer Van Zoonen den voor zitter hartelijk had dank gebracht voor z'n waardeerende woorden en voor de fraaie bloemen, was het officieele gedeelte afgeloo pen en kon worden begonnen met de afwer king van het omvangrijke programma. Deze jubileum-uitvoering kon ons heel wat beter bevallen dan die van verleden jaar. Er werd netter en ook beter gewerkt. Bo vendien viel de discipline heel wat meer op dan een jaar geleden. Van de toesteloefeningen b.v. was het werk aan de brug van heeren en het hoog- rek van de le afd. jongens B. uitstekend, terwijl ook de knotsoefeningen der dames een mooi programma-nummer vormden. Bij de vrije oefeningen, zoowel van de meisjes A als van de meisjes B is meer een heid zeker gewenscht; er werden nog al eens storende fouten gemaakt, terwijl het num mer klassikaal brug der meisjesC naar on zen smaak wat al te simpel w as. Heel goed waren de lenigheids- en hou dingsoefeningen der meisjes C. Jammer, dat de directeur de vrije oefeningen na de pau ze niet tot de jongens B had bepaald, doch ook de heeren hieraan deed deelnemen. Zij waren niet bepaald wat men bij het too- neel „rolvast" noemt. Een vroolijke noot was het Mickey Mou- sc-ballet; een grappige vondst, waarmede zooveel succes werd geoogst, dat het num mer moest worden herhaald. Het laatste nummer gaf ons mooie staal tjes van acrobatiek te zien. Rest ons nog te melden, dat de heer Roos, die van de oprichting af lid was, een fraai rookstel ten geschenke ontving. Alles tezamen een goede uitvoering, waar mede Be Quick ongetwijfeld veel eer heeft ingelegd. Nog één bemerking! Laten de executan ten als ze eenmaal op het tooneel zijn, stilstaan; laten ze niet aan hun kleeren staan plukken en schikken, of met anmen en beenen bewegen. Ongetwijfeld zal de di recteur hieraan nog wel z'n speciale aan dacht willen wijden. Het traditionecle bal dat op de uitvoering volgde, was zeer gezellig. De klok had >-eeds vier slagen in den Zondag doen hooien, voordat de laatste feestgangers huiswaarts keerden.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7