UITVERKOOP Gehr. KOS - Anna Paulnwna. Politieke moord op Russisch journalist? Buitenland De herverdeeling van grondstoffen Duitschland en de rede van Blum Het Sansjak krijgt zelfbestuur De Duitsche Bisschoppen n?ar Hitier Bond voor Staatspensionneeiing Laatste week Actie voor goedkoop brood De Bilt seint Marktberichten 9 Een basis voor Engelsch-Ameri- kaansche handelsbesprekingen vastgesteld. Roosevelt en Runciman zijn het vrijwel eens geworden. De Engelsche minister van handel, Runci man, die zooals men weet op het oogenblik te Washington vertoeft, heeft gisteren mede gedeeld, dat Roosevelt en hij het vrijwel eens zijn geworden over de basis, waarop Enge land en de Vereenigde Staten over een han delsverdrag kunnen onderhandelen. Runci man voegde hier aan toe, dat zijn besprekin gen met Roosevelt o.a. betrekking hadden op de kwestie van de levering van grond stoffen aan bepaalde landen, waarbij hij uiteenzette dat noch Engeland, noch de Ver. Staten aan wien dan ook het recht wilden ontzeggen grondstoffen te koopen. Maar, zoo voegde hij hier met groo- ten nadruk aan toe, de herverdeeling van deze grondstoffen kan uitslui tend geschieden door middel van handelsverdragen en niet door een toewijzing van koloniën van anderen. Runciman heeft den naam van Duitsch- ïand hier niet bij ter sprake gebracht, doch volgens goedingeliehte kringen, hebben Roosevelt en hij zeer langdurig over den toestand van Duitschland gesproken. Runci man verklaarde dat naar zijn meening de mogelijkheid om te betalen, een kardinaal punt vormt, hij de oplossing van de kwestie der grondstoffen. Wij hebben de alge.meene basis van een Engolsch-Amerikaansch handelsverdrag vast gesteld, zeide Runciman, doch hebben noe geen gelegenheid gevonden in détails te treden. Runciman zal nog tot Woensdag te Wash ington blijven, waar hij zijn besprekingen met den Amerikaanschen staatssecretaris voor buitenlandsche zaken. Huil. zal voort zetten om vervolgens naar New-York te ver trokken. Runciman heeft ten slotte nog verklaard, dat het Britsche Rijk op het oogenblik bezig is aan een algemeen onderzoek naar de grondstoffen, waarover de wereld beschikt om te knnnen uitmaken welke hoeveelheden beschikbaar zijn in geval van oorlog. het statuut door den Volkenbond zal wor den gewaarborgd. De territoriale integriteit van het Sansjak zal aan den anderen kant gezamenlijk door Frankrijk en Turkije wor den gewaarborgd. Een driezijdig verdrag tus- schen Frankrijk, Syrië en Turkije zal de buitenlandsche grenzen van Syrië waar borgen. De Turken, die in het Sansjak in de min derheid zijn, eischen dat het Turksch als officieele taal wordt erkend. Hieromtrent is echter nog geen overeenstemming bereikt. Kleine ongeregeldheden te Damascus In politieke kringen neemt men een ge reserveerde houding aan ten aanzien van de Fransch-Turksche overeenkomst in de aan gelegenheid van Alexandrette. Men is van meening, dat de onderstreeping van de auto nomie van het Sansjak in strijd zou zijn met de belangen van Syrië. Gisterenmorgen heb ben groepen studenten een betooging ge houden. Zij wilden zich naar het Turksche consulaat begeven, doch werden door de politie tegengehouden en verspreid. Fr ankrijks woorden in strijd met zijn daden. Een Europeesche regeling van den vrede is weinig kansrijk. Over de rede, welke de Fransche minister president Blum gisteren heeft gehouden, schrijft de „Deutsche Diplomatisch-Politi- sche Korrespondenz" onder meer: „Erkend moet worden, dat Blum bij de be spreking van het Fransch-Duitsche vraag stuk een methode gevolgd heeft, waaruit de wil blijkt Duitschland niet te na te komen, maar men mag niettemin niet vergeten, dat tusschen Frankrijk en Duitschland nog een zeer aanzienlijk verschil van meening be staat over de doelmatigheid der methoden, die zouden moeten leiden tot vrede en wel vaart. De door Blum verkondigde stel ling schijnt ook in zekeren zin in tegenspraak te zijn met de Fransche practijk. Men zal moeilijk kunnen beweren, dat Frankrijk met alle Sta ten slechts langs collectieven weg betrekkingen onderhoudt. Ontelbaar zijn de tweezijdige onderhandelin gen en overeenkomsten van zeer tast baren aard, die Frankrijk heeft ge voerd of gesloten of althans getracht heeft te voeren of te sluiten. Men zal ook zeker niet kunnen zeggen, dat de Fransche overeenkomsten nooit tegen een anderen staat gericht zijn, hetgeen bij de Duitsche verdragen wel het geval is. Zoo onbaatzuchtig kan de Fransche methode dus niet genoemd worden. Het zou betreurens waardig zijn, indien vanuit de rede van Blum alleen de conclusie werd getrokken, dat voor de regeling der DuitschFransche betrek kingen èen bijzondere werkwijze in aanmer king komt, en dat Frankrijk zou mogen be palen, welke, methode voor de verschillende landen geschikt is. Een verband tusschen het FranschDuitsche vraagstuk en een alge meen Europeesche regeling met dien ver stande, dat alle staten daarbij betrokken zouden moeten zijn, lijkt naar de door Duitschland opgedane ervaringen weinig kansrijk. Indien het Blum echter ernst is, dat hij zonder bijgedachte met Duitschland wil onderhandelen en indien hij zou kunnen afzien van zijn algemeene methode in dit geval, zou een vertrouwelijke samenwerking wellicht niet meer zoo moeilijk zijn. Zoo een samenwerking aldus besluit het blad zou ook niet 3 anders dan een nieuwe en be langrijke stap op den weg naar „den ge- meenschappeiijken vrede" zijn." Het Fransch-Turksche accoord inzake Alexandrette. Krachtens het Fransch-Turksche verdrag betreffende Alexandrette blijft het Sansjak deel uitmaken van den Svrischen staat, doch het gaat er in zooverre op vooruit, dat het een onafhankelijke bestuurseenheid wordt. De Fransche hoage commissaris van den Volkenbond zal toezicht uitoefenen op het functioneeren van deze autonomie, waarvan Een memorandum van het Va- ticaan te wachten. Onder het vereischte voorbehoud geeft de Msb. een Un. Press telegram uit Berlijn meldende dat midden Februari vermoedelijk 14 Duitsche bisschoppen te Berlijn zullen bij eenkomen om overleg te plegen over den door hen te verrichten stap bij de Duitsche regeering, die ten doel zou hebben, de Ka tholieke bezwaren tot uiting te brengen tegen de politiek der nationaal socalisten ten opzichte van de kerk. Men neemt aan, dat de bisschoppen om een audiëntie bij Hitier zullen verzoeken. Het onderwerp der besprekingen zou op de eerste plaats zijn de confessioneele school en de rijksjeugdwet, in welke wet de kerk een schending van de vrijheid van gods dienst ziet. Deze actie zou worden ingeleid door een memorandum van het Va- ticaan, dat binnenkort aan de Duit sche regeering zou overhandigd worden en waarin uitvoerig alle thans tusschen de kerk en- het rijk hangende kwesties zouden behan deld worden,. Deze actie zou in verband staan met de jongste bezoeken der vijf Duitsche kerk vorsten bij Z. H. den Paus en Kardinaal Pacelli. Er wordt gesproken over de mogelijkheid eener kardinaalsbenoeming van den Berlijn- schen bisschop, mgr. graaf Konraad von Preysing.. Deze zou de directe onderhandelingen met de rijksregeerig hoogstwaarschijnlijk te voeren hebben. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Jacob Groot, in den ouderdom van 84 jaar. Uit aller naam, T. GROOT—Joffer. Kinderen en Klein kinderen. Veenhuizen, 24 Jan. '37. Degene die Zondag 24 Jan. bij Café Homan te St. Maartens- vlotbrug een VERKEERDE FIETS heeft meegenomen wordt be leefd verzocht zich in eigen belang te vervoegen bij Jb. v. d. OORT, Korte Belkmerweg, Burgerbrug. Afd. Oudesluis. op 28 JANUARI, 's avonds half acht, bij JOCH. KREIJGER. Opkomst gewenscht. HET BESTUUR. Diverse restanten. Opnieuw verlaagd. De graanrechten moeten gelei delijk worden verlaagd. Namens het comité voor goedkoop brood heeft gisterenavond Prof. mr. C. W. de Vries in café „Centraal" aan het Hofplein de hui dige situatie in het bakkersbedrijf belicht en het standpunt van het comité ten aan zien van wat-wenschelijk-en-mogelijk-is uit eengezet Formeel-juridisch is volgens spr. het Tarwe-crisisbesluit verantwoord en de re geering zal zeker redeneerkundig kunnen uitleggen, dat dit besluit in de tegenwoordi ge buitengewone omstandigheden bijzondere maatregelen treft, „in het belang van den landbouw", zooals dit door de Landbouw- crisiswet wordt beoogd. De bevolking van Nederland moet echter zegt spr. weten dat blijkens deskundige rap porten het bakkersbedrijf in Nederland is vastgeloopen. Er moet spoedig hulp worden geboden. Nederland kan toch den crisistijd niet beëindigen met een belasting van bij na 3 cent, op elk broodje van 8 ons. De An- ti-Corn-Law League moet opnieuw worden opgericht. De zaak is ingewikkelder dan eenvoudig de monopolieheffing verlagen. Er moet een zeker verband worden gezocht tusschen broodprijsverhooging en verlaging van de monopolieheffing. Er moet als het ware een tegenwicht zijn. Dat kan alleen door veel overleg met elkander tot stand worden ge bracht. Spr. zou willen komen tot geleidelijke ver laging van de monopolierechten op buiten- landsch graan. Niet vergeten moet worden dat elke broodprijsverhooging ertoe leidt, dat men gaat omzien naar vervangende voe dingsmiddelen. Geen nadere aanwijzingen. Gisterenmorgen heeft men in het Bois de Boulogne het lijk gevonden van Dimitri Navachine, journalist en staathuishoudkun dige, lid van de Sovjet-Russische kolonie te Parijs- De vermoorde was 30 Augustus 1889 te Moskou geboren. Nadere berichten hieromtrent melden, dat Navachine volgens een ooggetuige overvallen werd door een individu, toen hij zijn gebrui kelijke wandelingen met zijn twee honden maakte. De aanvaller sloeg op de vlucht. Navachine viel met het gelaat óp den grond. De getuige liep op hem toe en zag, dat hij door twee revolverschoten doodelijk gewond was. De man waarschuwde een boschwach ter en onmiddellijk daarna verscheen de po litie ter plaatse. Het onderzoek wordt actief voortgezet, doch de beschikbare gegevens stellen nog niet in staat na te gaan, welke de beweegredenen tot de daad zijn geweest. Men helt echter over, tot de veronderstelling, dat het hier een politieke misdaad betreft. „Le Temps" schrijft verder, dat Navachine een intiem vriend was van de beide betrok kenen bij het groote politieke proces, dat op het oogenblik te Moskou gevoerd wordt. Piatakoff en Sokolnikoff Men beweert aldus voegt het genoemde blad er aan toe, dat Navachine bijzonder goed op de hoogte was van deze zaak. Voor de te Parijs wonende Russen is het een uitgemaakte zaak, dat het hier een politieke misdaad betreft. Dimitri Navachine woonde sinds vijf jaar in een aardig huisje in de straat Michelage bij het Bois de Boulogne, tezamen met zijn vrouw en een dochtertje. Hij leidde een rus tig leven, dat naar men zegt, uitsluitend gewijd was aan de bestudeering van econo mische vraagstukken en aan eenig mona dine en politieke relaties. Hij was finan cieel raadsman van verscheidene maat schappijen en schreef ook artikelen in Fransche dagbladen. Minister Spinasse, heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan het commissariaat. Hij legde geen verklaringen af. Na hem arri veerde de Monzie, oudminister, met de vrouw van het slachtoffer. Zij herhaalde, dat zij niets wist van vijanden van haar man. De Monzie verklaarde, Navachine was mijn vriend, evenals van Paul Reynaud en Char les Spinasse. Hij was de zoon van een leeraar in de botanica en een groot econoom. In 1932 heeft hij een opmerkelijk hoek ge publiceerd: „De crisis en Europa in econo misch opzicht". De Monzie weigerde ver onderstellingen over de misdaad te uiten. Zij, die met het onderzoek belast zijn, blijven de mogelijkheid van een politieke misdaad onder het oog zien. Het onderzoek blijkt echter moeilijk te zijn, aangezien er slechts één getuige is geweest, die een sig nalement van den moordenaar heeft kun nen geven. D. H. ROODHUYZEN 8. Co. n.v. MAKELAARS suiker - rubber koffie per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. DAM 2a Telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C Beurs Nis 2, Telet 30012 - Telegramadres: CARLOS-AMSTERDAM JaI Uit onze omgeving Vf ARMENHUIZEN V.LO.S.-uitvoering Gymnastiek. afdeeling De afdeeling gymnastiek van de Sport- vereeniging „V.I.O.S." gaf j.1. Zondagavond in de zaal een uitvoering. De zaal was vrijgoed bezet. De voorzitter van V.I.O.S., de heer W. Koot, opende deze eerste uitvoering met een woord van welkom aan de aanwezigen. Spr. zeide, dat de afdeeling Gymnastiek van de Ver. „V.I.O.S." thans zijn eerste uitvoering zal geven, en sprak de hoop uit, dat de aan wezigen een beetje clementie bij hun beoor deeling zouden gebruiken. Een uitvoering van een vereeniging, die zoo jong is, kan bijna niet tot in de puntjes in orde zijn. Spreker memoreerde de groote verdiensten van den leider der afdee ling Gymnastiek, den heer C. Pronk, die tijd noch moeite heeft gespaard om zoo spoedig een uitvoering te kunnen geven. Een stoffe lijk blijk van waardeering werd daarvoor den heer Pronk aangeboden. Voor de mede werking, die de heer Wester aan „V.I.O.S." heeft getoond, sprak de heer Koot een woord van oprechten dank. Thans werd het programma door de wer kende leden, bestaande uit adspiranten, junioren en senioren, uitgevoerd. Afgaande op het herhaaldelijk applaus kan men wel zeggen, dat de aanwezigen hetgeen naar voren werd gebracht, ten zeerste waardeer den. Vooral de oefeningen op de rekstok, uitgevoerd door de senioren, trof ieders be wondering. Ten slotte werden eenige groepen gevormd, die met medewerking van gekleur de lichten zeer goed uitkwamen. Het trof ons, dat in den tijd van enkele seconden een zeer ingewikkelde groep gevormd was. De nummers werden zeer spoedig achtereen uit gevoerd, zoodat de uitvoering om pl.m. kwart over tien afgeloopen was, waarna nog gelegenheid bestond een dansje te maken. De afdeeling Gymnastiek van „V.I.O.S." kan op een welgeslaagden avond terugzien Als gevolg van de groote overwinning van j.1. Zondagmiddag op het voetbalveld, be stond er in de zaal een prettigë stemming Nog zij vermeld dat thans nog gelegenheid bestaat zich als werkend lid op te geven voor de afdeeling Gymnastiek. OUDE NIEDORr BEGRAFENISVEREENIGING Maandagavond vergaderde de begrafenis- vereeniging ten lokale van den heer Feijs. Slechts 7 leden waren opgekomen en de Voorzitter, de heer van Zoonen, drukte hierover zijn spijt uit. De opkomst wordt A elk jaar minder, Hierna worden de notulen gelezen door den secretaris, den heer F. Leek welke on der dank worden goedgekeurd. De rekeningcommisssie heeft de rekening in orde bevonden en de heer De Heer, Pen ningmeester deelde mede, dat de ontvang sten dit jaar hebben bedragen f 774.39 en de uitgaven f 769.60 zoodat de vereeniging voor 1936 een winst van f 4.79 kan boeken. Op 1 Januari 1936 was in kas f 202.46 zoo dat op 31 December van het vorig jaar f 207.25 in kas was. Het aantal begrafenis sen heeft 8 bedragen. 4 leden en 4 niet- leden. De voorzitter deelt mede, dat het be stuur voorstelt om dit jaar niet af te los sen. Van de Boerenleenbank werd opgeno men f 600.- Het vorig jaar was afgelost f 450.00 hetwelk niet behoefde. Overeenkom stig dit voorstel wordt besloten. Hierna, volgt bestuursverkiezing. De heer F. Leek wordt herbenoemd, die zijn benoe ming aanneemt. De voorzittter feliciteert den heer Leek met deze herbenoeming. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter wordt besloten om de commissie voor het nazien van de rekening voor dit jaar ongewijzigd te laten. Het bestuur heeft eene opgave ontvangen voor verzekering van de dragers. De voor zitter zegt dat het wel wenschelijk is om deze personen te verzekeren. Het geval kan zich voordoen dat een of meer dragers tij dens de uitoefening van zijn ambt een onge val overkomt en hierdoor zouden de kosten welke hieruit voortvloeien ten laste van de vereeniging komen. Een opgave werd reeds ontvangen van een particuliere verzekeringsmaatschappij. De premie bedraagt voor 9 dragers en 2 reservedragers 1 26.40 bij een 10-jarig con tract. Bij een een-jarig contract bedraagt deze premie f 29.04. De uitkeering bedraagt bij een blijvende invaliditeit f 10.000 Bij overlijden f 1000.- en bij tijdelijke onge schiktheid f 17,50 per week. Het bestuur vindt de premie hoog. De heer Leek zegt eveneens deze premie hoog te vinden. Spr. acht het gewenscht de dragers op een andere wijze te verzekeren. Te dezer zake zou bij den Raad van Arbeid kunnen worden geïnformeerd. Hiertoe wordt besloten. Aan het bestuur wordt vrij mandaat gegeven om de voor deel igstc verzekering af te sluiten. Bij de rondvraag wijst de heer Krouwel er op dat het gebruik van beugels is aan te bevelen bij het begraven. Besloten wordt een paar beugels aan te schaffen. De heer Langedijk zou een belooning wil len geven aan den boekhouder. Aan een en ander is veel administratie verbonden. De voorzitter zegt, dat ofschoon hij er niet afwijzend tegenover staat het z.i. beter is een en ander voorloopig aan te zien. Het is wenschelijk dat de financiën van de vereen- op een gezonder basis komt alvorens tot deze uitgave kan worden overgegaan. Hiertoe wordt besloten. Hierna sluiting. BENOEMING HOOFD DER SCHOOL. Voor de benoeming van hoofd der O.L. School is door B. en W. de onderstaande voordracht aan dén Raad aangeboden. No. 1 W. J. Wolthuis, No.2 J.Kliffen Schoorl No. 3 C. Geurts, Schoorl. ANSA PAULOWSA Verwachting: Aanvankelijk meest krach tige, in het Noorden nog stormach tige, later afnemend wind uit Ooste lijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, met kans op sneeuw in het Noorden en natte sneeuw in het Zui den, strenge tot matige vorst in het het Noorden, in het Zuiden matige tot lichte vorst. Verdere vooruitzichten: Waarschijnlijk nog vriezend weer. De ijzel. Door de sterke ij zei afzetting op de draden, hebben eenige palen van het lichtnet en de radiodistributie in Breezand het begeven. Ook enkele draden van het telefoonnet knap ten door, raakten soms het lichtnet, maar veroorzaakten gelukkig geen onheil. Huiselijke ziekenverpleging. Voor den cursus voor huiselijke zieken verpleging, uitgaande van het Witte Kruis, was zooveel belangstelling, dat besloten is den cursus zoowel aan de Kleine Sluis als in Breezand te houden. De cursus, die Maan dag a.s. aanvangt, wordt te Kleine Sluis in School I gehouden en geleid door zuster J. v. d. LansRoos, van Den Helder, terwijl te Breezand in School II, de leidster zal zijn zuster Smits, eveneens van Den Helder. BREEZAND. Voorzien in vacature. In de vacature F. C. de Geus aan de School met den Bijbel is voorzien door de benoeming tegen 1 April van den heer R. Kramer thans tijdelijk onderwijzer aan de „Insingerschool" te IJmuiden, die deze be noeming aannam. Terwijl de politie hier Zondagnacht sur veilleerde, ontmoette zij de politic van Wie ringerwaard, die hier op zoek was naar een aldaar verdwenen rijwiel. Men verdacht een jongmensch, dat de zaak, waar een uitvoe ring werd gegeven, en waarbij vandaan het rijwiel was weggenomen, vroegtijdig had verlaten en men wist dat de jongeling hier thuis hoorde. Met medewerking van onze veldwachters Hoexum en Van Herpen was men spoedig aan de woning van P. v. D., en vond in de schuur het vermiste rijwiel. Eerst wilde de jongeling het doen voorko men, of hij de fiets gevonden had, later be kende hij eerst op z'n eigen rijwiel naar Den Helder te zijn gegaan, daar z'n fiets te heb ben laten staan om met een paar personen met een auto naar Wieringerwaard mee te rijden, en toen daar een fiets weggenomen te hebben. Hij is toen weer naar Den Hel der getrapt, heeft z'n eigen fiets opgehaald en met beide rijwielen naar Breezand ge gaan. Z'n bedoeling was, de weggenomen fiets den volgenden morgen als gevonden aan te geven. Zou de rechter het bewuste rijwiel ook als een gevonden voorwerp willen beschouwen? Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 752. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 4 gr. onder het vriespunt, 25 gr. F. SCHEERT U ZICH ZELF? A Wij zijn steeds ruim gesorteerd in Scheerkwasten, Scheerzeepen, Mesjes, enz. enz. - Proheert eens onze Sesarn Scheermesjes, 10 stuks voor 35 cent, Verkijgbaar in: TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers- Assistenten. HOOGZIJDE 103 TEL. 99. - SCHAGEN. WIERINGERWAARD Zondagavond ruim 10 uur deed een jong mensch, P. K., bij den Rijksveldwachter Sani- plonius aangifte, dat zijn rijwiel, dat hij bij het café van den heer Zeeman voor het huis had gezet, verdwenen was. Bij informatie bleek, dat iemand uit Bree zand ook in het café was geweest. Vermoed werd dat deze persoon de schuldige wel kon zijn. De Rijksveldwachter trok er met den gemeenteveldwachter v. d. Brink op uit. en het bleek al spoedig dat hun vermoeden juist was geweest. Om half een werd de be wuste persoon uit zijn bed geklopt en meege nomen naar Wieringerwaard. Hij had inmiddels reeds bekend. Zooals hij zeide, kon hij niet liegen. Na den nacht al hier ingesloten te zijn geweest, mocht hij voorloopig weer naar huis gaan. PURMEREND, 26 Januari. Veemarkt. Koeien totaal 320 stuks: 180 vette koieen 4564 ct. per Kg., geldekoeien f 80—160 melkkoeien f 110—225. stieren 45 —55 ct. per Kg. 16 paarden f 60—130 per stuk, 40 vette kalveren 3060 ct. 230 Nuchtere kalveren v. d. slacht515; 200 Vette Varkens 0.400.45; 45 Magere 16 24; 275 Biggen 812; 350 Schapen 1530. ALKMAAR. 25 Januari. Andijvie f 917, appelen f 712.50, Bloe mendaler kool f 2.5(1—4.50, boerenkool f 1.50 2.40, bieten f 1,10, gele kool f 1.20—1.40, groene kool f 1.20—3.50 knolselderie f 2 3.60, prei f 1.50—3.50, roode kool f 1.40—2.50, selderie f 0.70—1.80, schorseneeren f 2.50— 3.50, spruiten f 2—5. uien f 0.90—1.80, wor telen f 2—4.50, witlof I f 5-6.50, II f 2—L WARMENHUIZEN. 25 Januari. Roode kool f 1.40—2.20, gele kool f 1.20, Deensche witte kool f 1. Aanvoer: 1500 Kg. roode kool, 3950 Kg. gele kool, 2900 Kg. D. witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Januari. Aanvoer: 8000 Kg. uien f0.70—1.20, drie lingen f 1—1.10, grove fl1.30, gele nep f 5.70, 8000 Kg. breekpeen f 1.20—1.50, 28.000 Kg. roode kool f 1.40-1.60, 70.000 Kg. gele kool f 1.201.30, 28.000 Kg. Deensche witte kool f 1—1.10. BROEK OP LANGENDIJK. 26 Januari. Uien 0.801.40, drielingen 1.grove 1-201.40, gele nep 6.70, peen 1.80, groene kool 1.30—2.80. rammenas 2.10, kroten 1 80, 1.80, roode kool 1.45—2.80. gele kool 1.20— 1.50, D witte kool 11.10. NOORDSGHARWOUDE. 26 Januari. Blauwe eigenheimers 2.40, uien 1.20—1 40 drielingen 0.90-1.20. grove 1.30—160, gele nep 5.40. peen 1.70, kroten 0.60-1.30, roode kool l.oO3.20, gele kool 1.20, Deensche witte kool 1—1.30.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3