Joegoslavië en Italië De staking in de auto-industrie Kerk en oorlog Het communisme in Frankrijk Varkenslcder is onrein Tsjechisch vliegtuig verongelukt Het ordeningsvraagstuk Rie Mastenbroek zwemster af Eder wint op punten van Locatelli het bouwen van een woonhuis, boerderij en enkele hoenderhokken Marktberichten No ff geen vergelijk Stakers bezetten nog steeds enkele fa brieken. De besprekingen welke hebben plaats ge had tusschen den vakvereenigingsleider, Lewis, den vice-president van de General Motors en gouverneur Murphy, om te trach ten een einde aan het stakingsconflict in de auto-industrie te maken, zijn zonder re sultaat verloopen. Men ging evenwel niet geheel zonder hoop uiteen en kwam over een, de discussies heden te hervatten. Een vooraanstaande persoonlijkheid te Detroit deelde aan Un. Press mede, dat de roden waarom de besprekingen zijn blijven steken, te zoeken is in het feit, dat men niet tot overeenstemming kon komen over de kwestie van de erkenning der vakvereeni- gingen. In Flint is de toestand inmiddels nog tneer gespannen geworden. Hoewel de ter mijn, waarbinnen dc stakers de fabrieken moesten ontruimen, gisteren reeds om drie uur namiddag afliep, worden de fabrieken nog steeds bezet gehouden. De straten zijn vol betoogers, die hun sympathie betuigen met de stakers, die zich voor de vensters van de fabrieken vertoonen, zwaaiend met jjjzer*n stangen en andere wapens. Onder de bevolking verbreidt zich een paniekstemming. Omtrent den inhoud der onderhandelin gen verluidt, dat Murphy, die optreedt uit naam van de regeering, den partijen een tweeledig voorstel heeft gedaan. Aan Knud- scn heeft hij gevraagd de United Automobi le Workers of America te erkennen als de eenige organisatie, die bij dit conflict be trokken is. Aan Lewis heeft hij gevraagd alle stakers te doen terugtrekken uit de eigendommen van de General Motors, waar bij hij, gesteund door de regeering, de ver zekering gaf, dat het werk niet hervat, noch machines in werking gesteld zullen worden gedurende dc onderhandelingen over een permanente regeling. Intusschen hebben op verzoek van Murphy de autoriteiten te Flint. nog gewacht met het nemen van maatregelen om met geweld uitvoering te geven aan dc rechterlijke uitspraak en de stakers uit de door hen bezette werkplaat sen te verwijderen. De Anglicaansche bisschop van Winchester acht het een eere zaak in het leger te mogen dienen Op de Assemblee van de Anglicaanschc kerk is, volgens de N.R.C.rt. gister een mo tie van den bisschop van Winchester te sprake gebracht, waarin de kerk verzocht werd officieel te verklaren dat het voor Christenen een eeretaak was in het leger te mogen dienen, maar slechts te verdedi ging van het vaderland of ter volvoering van internationale verplichtingen zooals b.v. uit bet Statuut van den Volkenbond. In zijn toelichting zeide de bisschop nog dat dc oorlog hoe verschrikkelijk ook op zich zelf toch in sommige gevallen nog het min ste van de twee kwaden kon zijn. Dr. Barnes de bekende bisschop van Bir- mingham diende zich aan als ultra pacifist en hoopte dat zijn collega's de motie zouden verwerpen. Spr. ging uitvoerig na wat een moderne oorlog met gas en luchtaanvallen beteekende of beteekenen zou voor de bevol king en hij vond dat de kerk integendeel den duren plicht bad alle regeerders in alle staten op het onchristelijke werk van oor logsvoorbereiding te wijzen. Voor spr. was de moderne oorlog het meest complete uit vloeisel van het verderfelijk beginsel „oog- oin-oog", tand om tand" dat in de Schrift terecht afgekeurd werd. De bisschop van Derby wilde niet zoo ver gaan in de veroordeeling van een oor log als dr. Barnes, maar ook deze spr. was het toch wel in beginsel met zijn ambts broeder eens, dat de oorlog in wezen een 'onchristelijk iets was. Hij raadde aan dat de kerk vooral de jeugd op dit onchristelijk gedoe zou wijzen, in de hoop dat het op groeiende geslacht zelf den oorlog op be tere wijze zou uitbannen dan de tegenwoor dige regeerders in 1928 te Parijs hadden ge daan bij het z.g. verdrag-Kellogg. Nadat nog eenige sprekers voor en tegen de resolutie hadden gesproken, en er meer aanwezigen de meening van dr. Barnes schenen te huldigen dan de voorzitter ge dacht had, werd besloten het onderwerp en de stemming over de resolutie tot van daag te verdagen. In den laatsten tijd hartelijke betrekkingen. De minister-president en minister van bui- tenlandsche zaken van Joego-Slavië, Stoya- dinowitsj, verklaarde gisterenavond voor de financieele kamercommissie omtrent de bui- tenlandsche politiek van Joego-Slavië o.a.: Dc buitenlandsche politiek van Joego-Sla vië is vredelievend. Joego-Slavië eischt niets, doch wil ook niets opgeven van hetgeen het toebehoort. Het onlangs tot stand gekomen Joegoslavisch—Bulgaarsche vriendschapsver drag, noemde spr. een der grootste successen voor den vrede. Behalve hartelijke betrekkingen met Engeland, heeft Joego-Slavië ook zeer goede betrekkingen met Dnitsch- land en in den laatsten tijd ook met Italië. De begrooting van buitenlandsche zaken is onder bijvalsbetuigingen voor den mi- ster aangenomen. Met betrekking tot de Engelsch-Italiaan- sche Middellandsche Zee verklaarde de mi nister nog: „Gij hebt gezien, dat deze overeenkomst betrekking heeft op handhaving van dc na tuurlijke grenzen in de geheele Middelland sche Zee. Ik kan u mededeelen dat onze re geering er officieel van in kennis werd ge steld, dat deze overeenkomst ook betrekking heeft op de grenzen van Joego Slavië. Onze grenzen aan de Adriatische Zee worden ge garandeerd door twee mogendheden, die iets in Europa beteekenen. Daarom kunnen wij deze Italiaansch-Engelsche overeenkomst toejuichen als factor voor den vrede in Eu ropa en wij kunnen haar eveneens toejui chen, daar zij geheel en al rekening houdt met de belangen van Joego Slavië. GOD MARS VRAAGT TEVEEL. Geen tijd voor het bouwen van verkeersvliegtuigen. De „Daily Telegraph" meldt uit Ottawa, dat de nieuwe Canadeesohe vliegtuigen voor dc passagiersdiensten in de Vereenigde Sta ten zullen moeten worden besteld, daar de Britsche vliegtuig-nijverheid het te druk heeft met het vervaardigen van militaire toe stellen. Verwacht wordt, dat de Canadeesche maat schappij binnenkort 12 of 15 verkeersmachi- nes in de Vereenigde Staten zal laten bouwen. DREIGENDE SPOORWEGSTAKING IN CANADA. De vertegenwoordigers van 21 Canadeesche vakvereenigingen, waarvan 100.000 spoor wegarbeiders lid zijn, hebben een bemidde lingsvoorstel gedaan in een loongeschil, ver worpen. De vakvereenigingen hebben mede gedeeld, dat door stemming onder de leden zal worden uitgemaakt, of al dan niet een staking zal worden afgekondigd. Religieuses uit een gemeentelijk ziekenhuis verdreven. De communistische gemeenteraad van Ovannaux heeft, naar de Msb. meldt, de reli gieuse verpleegsters uit het gemeentelijk ziekenhuis verdreven. Het bestuur van dit stedelijk ziekenhuis, dat zich reeds sinds 1919 tegen het voornemen der communisti sche leiding verzet had, is onlangs door den communistischen burgemeester zonder meer ontbonden. Communisten hebben de wapenschilden op het voetstuk van het monumentale kruis op den top van den Garlaban verwoest en in plaats daarvan sikkel en hamer aange bracht. Vooral in den laatsten tijd zijn tal van kruisbeelden, kerken en kapellen door de communisten bevuild zonder dat door de plaatselijke autoriteiten tegen de ze moderne vandalen maatregelen werden genomen. Daarentegen heeft de politie een inval ge daan in twee kerken te Marseille, om een onderzoek in te stellen, of daar wapens waren opgeslagen, terwijl de bisschop van Marseille reeds weken geleden op plech tige wijze openlijk had verklaard, dat in een enkele kerk wapens waren opgesla gen. De Maharadja van Alwar heeft het vertrek van den sneltrein VenetiëTriest, een half uur vertraagd, nadat hij ontdekt had, dat de kussens in den coupé, die voor hem ge reserveerd was, van varkensleer, en dus on rein waren. Gedurende acht dagen had de Indische vorst in de Dogenstad vertoefd, waar hij alle bouwwerken en monumenten van beteekenis met groote belangstelling had bezichtigd, en nu wilde hij zich naar Londen begeven. Op het allerlaatste oogenblik kwam hij op het slation aan, waar hij tot zijn groote ontstel tenis bemerkte dat de kussens, van zijn coupé bekleed waren met de huid van een dier, dat volgens zijn godsdienstovertuiging onrein is. Hij eischte dan ook niet minder, dan dat men het varkensleer van de kus sens zou afscheuren en vervangen door prachtige Oostersche kleeden, die hij in zijn koffers bij zich had. Het Itaiiaansche spoorwegpersoneel wei gerde evenwel met alle respect voor den hoo- gen gast „staatseigendom aan te tasten". De Maharadja liet zich echter niet van zijn stuk brengen en kreeg tenslotte toch ge daan, dat de plaatselijke politie-autoriteiten hem toestonden, wat de stations-autoriteiten hem hadden geweigerd; Inderdaad werd het varkensleer van de kussens afgerukt en door de Oostersche tapijtjes van den Maharadj. vervangen. Een groote menschenmenigte, die zich langzamerhand op het perron had verza meld, riep den Indischen vorst een hartelijk vaarwel toe. Koortsachtige bewapening van Engeland Nieuwe schepen voor de Britsche vloot. Op particuliere werven in Schotland wordt 65.562 ton aan nieuwe oorlogsbodems voor de Britsche vloot gebouwd. Hier is spra ke van drie kruisers, veertien torpedojagers en twee onderzeeërs. Op de wei-ven in het Noord-westen van Engeland staan een slagschip, twee vlieg tuigmoederschepen en acht onderzeeërs op stapel, tezamen metende 89.313 ton, en op de werven aan de Tyne en in het Noord oosten van Engeland wordt 110.805 ton aan oorlogsschepen gebouwd, omvattende een slagschip een vliegtuigmoederschip, vier kruisers en acht onderzeeërs. Verder wordt te Belfast een kruiser van ongeveer 10.000 ton gebouwd, terwijl op de werven in het zuiden nog vier torpedojagers en andere kleinere schepen, met een totaaltonnage van 11.169 ton op de helling staan. Vlucht over 't Noordpool gebied De bekende Sovjet-Russische piloot Fa- rich zal binnenkort te Moskou opstijgen om een vlucht te maken over het noordpoolge bied. De vlucht gaat via Swerdlofsk, Irkoetsk, Jakoetsk, VerKhndi, Kolymsk, Anadir, Wel len en vervolgens naar de poolstations langs den noordelijken scheepvaartroute. Farich denkt in totaal 19.000 kilometer af te leggen. Het doel van deze vlucht is den kortste® weg te vinden naar Kaap Dejnef. BIJ EEN AUTO-ONGELUK. ZEVEN DOODEN Ten gevolge van het springen van een band is tusschen Casablanca en Rabat een auto bus verongelukt en in brand gevlogen. Zeven inzittenden zijn om het leven gekomen, ver scheidene personen werden gewond. Opslagplaatsen voor gasmaskers De onderstaatssecretaris van het Britsch departement van Buitenlandsche zaken, Georfrey Lloyd, heeft gistermiddag in het Lagerhuis medegedeeld, dat twee opslag plaatsen zijn gebouwd, waar in het geheel 4 millioen gasmaskers kunnen worden be waard. De eene opslagplaats bevindt zich te Londen, de andere te Manchester. Lloyd voegde hier aan toe, dat dc regeering bin nenkort nog elf opslagplaatsen in verschil lende doelen des Iands zal laten inrichten. Bovendien zullen plaatselijke bergplaatsen worden ingericht, waar ten hoogste 35.000 maskers zullen kunnen worden opgeslagen. Drie dooclen. Donderdagmiddag is kort na het vertrek ten zuidoosten van Slatina, in de nabijheid van Bruenn een militair vliegtuig, waaiin zich vijf personen bevonden, verongelukt. Hierbij zijn een kapitein en de bestuurder van het toestel om het leven gekomen, ter wijl een zwaargewonde tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed. De beide an dere inzittenden werden slechts licht gewond. Tweede Kamer Het liberale isolement. Moe ten ook „politieke misdadigers" worden geweerd? DEN HAAG, 4 Febr. 1937. Het. „ordenings-streven", dat ongeveer het midden houdt tusschen het stelsel van dc vrije economische krachten en de socialisa tie, een ten huidigen dage zeer op den voor grond tredend vraagstuk, vormde heden de bron van een principieel gefundeerd debat. Reeds gisteren in den namiddag was aan de orde het deel van de Grondwetsrevisie, dat openbare lichamen voor beroep of bedrijf mo gelijk wil maken, en wel door invoeging van een Vierde Hoofdstuk A, luidende: „Van openbare lichamen voor beroep en bedrijf", met de artt. 149a, b en c, die resp. beoogen: „De wet kan voor bepaalde beroepen en bedrijven en groepen daarvan, alsmede voor het beroeps- en bedrijfsleven in het alge meen, lichamen instellen, teneinde regelend op te treden". „De samenstelling, inrichting en bevoegd heid van deze lichaipen worden door de wet geregeld." „De wet kan aan deze lichamen verorde nende bevoegdheid geven." „De besluiten van deze lichamen, die met de wet of het algemeen belang strijdig zijn, kunnen worden geschorst en vernietigd vol gens regels bij de wet te stellen." „De wet kan bepaalde besluiten dezer lichamen aan goedkeuring onderwerpen, vol gens door haar te stellen regels." Vooral van Katholieke zijde wordt aan dit voorstel zeer groote waarde gehecht, ge tuige ook de diverse ingrijpende amendemen ten, welke mr. Goseling in deze heeft ontwor pen, doch die vandaag niet. in bespreking konden komen, wijl de voorsteller door de antwoord-fede van don minister tot de overtuiging was gekomen, dat zijn denkbeel den wijziging behoeven, waaraan de afge vaardigde ten spoedigste ging werken. Over deze amendementen kan dus beter morgen, als ze in gewijzigden toestand zullen zijn her-ingediend, worden gesproken. Vandaag heeft, men zich bepaald tot een algemeen debat, en daarbij bleek, dat de Re- gearing haar denkbeelden er met vlag en wimpel door haalt, waarschijnlijk slechts met verzet der Vrijheidsbonders. Mr. Wen- dclaar, de liberale fractie-leider, stond in zijn heden geformuleerde afwijzing zoo alleen, dat hij bij de replieken verklaarde wat hui verig te zijn om de eensgezindheid te moeten verstoren, doch alle aangevoerde argumen ten hadden hem niet bekeerd. Hij is name lijk van meening, dat men bezig is het parti culiere initiatief te dooden, er veel gevaar voor „bureaumanie" ontstaat, omdat men het nog niet bezonkene in de Grondwet wil gaan opnemen, vreesde hij, dat het consumenten belang, óók een algemeen belang!, in de verdrukking zal geraken. Onder de voorstanders heerschte echter niet volkomen eensgezindheid omtrent de wijze, waarop de ordeningsgedachte moet worden uitgeleefd. Minister De Wilde deed heden blijken, dat de Regeering niet anders wil dan erkennen, wat in het bedrijfs- of be roepsleven gegroeid is, en daarmee ging mr. Joekes zoo ongeveer accoord, doch de heeren Goseling en Van der Waerden willen reke ning houden met de mogelijkheid van een nog kómend orgaan. Dr. Kortenhorst (R.K.) trachtte heden den liberalen afgevaardigde zooveel mogelijk ge rust te stellen. Hij wees op Indië, waar men het klassieke liberalisme wel heeft moeten verlaten, om heil te zoeken bij restricties, prijsafspraken en wat niet meer. Ten slotte maakte dr. Kortenhorst een iro nische opmerking aan het adres van mr. Westerman, waarvan hij zeide venvacht te hebben, dat die afgevaardigde deze gelegen heid zou hebben aangegrepen om de denk beelden der nat. socialisten en fascisten (corporatieve staat) te vertolken, door b.v. eens de voordeelen van den Italiaanschen corporatievcn staat uiteen te zetten Minister De Wilde sprak van „een terrein vol van moeilijkheaen". Hij vergeleek de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie met een machine, die reeds lang in de loods van art. 194 Grw. heeft gestaan, die thans on der stoom wordt gebracht. De gevaren, welke mr. Wendelaar ducht, zag de bewindsman niet. Het streven van wijlen minister Talma mislukte, omdat het bedrijfsleven nog niet rijp was voor nieuwe vormen van samenwerking. Z.Exc. ging in tusschen niet mee met hen, die niet anders doen dan smalen op het liberalisme, dat z.1. in zijn tijd groote diensten heeft bewezen, doch dat thans eigenlijk niet meer bestaat.. Het bedrijfsleven heeft zich al-meer georga niseerd, ook wat de arbeiders betreft. De diverse sociale wetten hebben de verhou ding tusschen werkgevers en -nemers zeel ten goede bevorderd. Mr. De Wilde erken de, dat in deze steeds voorzichtigheid gebo den blijft, want ook Talma, heeft geleerd, dat de wet de natuur niet kan dwingen! Men heeft wel gezegd, dat. art. 194 Grw. (nieuwe organen met verordenende be voegdheid mogelijk makend) een doode be paling is gebleken, doch men wete dan, dat de komende wet voor de Wieringermeer de eerste toepassing zal zijn! De heer Wendelaar zag het „individu" bij dit alles teloor gaan, doch de bewindsman vond, dat zulks niet gebeuren zal, als men slechts blijft uitgaan van een goed en juist beginsel. In een goed georganiseerd staats leven verdwijnt het individu immers ook niet! Bij de replieken vroeg mr. Goseling (R.K.) of de heer Wendelaar er wel eens aan ge dacht heeft, dat al de onheilen die hij vreest reeds lang mogelijk waren geweest onder het thans geldende art. 194 Grw.? Maar Mr. Wendelaar bleek niet te bekeeren, getuige zijn verzekering, dat hij nog o' zoo weinig zag van het schoons, dat de heeron hem voor- tooverden, weshalve hij huiverig was aan hot enthousiasme der anderen mee te doen... Een poos werd vervolgens stilgestaan bj' nar. 7, dat mogelijk wil maken, dat zij. die een vrijheidsstraf van meer dan een jaar hebben ondergaan, van het passieve kiesrecht, dus het recht om gekozen te kunnen worden, vervallen kunnen worden verklaard. Voor de z.g. politieke misdadi gers wordt geen uitzondering gemaakt De heeren Terpstra (A.R.) en Goseling waren het in deze met de Regeering eens. Zij, die illegale handelingen plegen, uit welke motieven dan ook, behooren in een vertegenwoordigend college niet thuis. Hevig was de oppositie, welke de heer De Visser (Comm.) tegen het gebodene voer de. Hij zag wederom een blijk van het voortschreïdend „politieke verval". Er waren amendementen van mr. Donker (S.D.) om politiek veroordeelden buiten de uitsluiting te houden. Minister De Wil de voelde daar niets voor. Hij acht poli tieke misdadigers even gevaarlijk en even schuldig als alle andere, van zulke, „idea listen" moest hij niets hebben. Mén heeft zich aan de wet te houden. Advertenties Ondertrouwd: MAARTEN KOOL en MARIE PAARLBERG. Wijdenes, 4 Febr. 1937. Oudesluis, Huwelijksvoltrekking 19 Febr. Thuis: Oudesluis 7 Febr. van 25 uur, Wijdenes 14 Febr. van 25 uur. Toekomstig adres: J. Pz. Coenstraat 57, Hoorn. Zij trekt zich uit de zwemsport terug. Als vervolg op ons bericht elders in dit blad over ruzies tusschen de trainster Mevr. Braun en de ouders van Rie Mastenbroek kunnen wij nog mededeelen, dat onze Olympi sche kampioene thans definitief heeft besloten het wedstrijd zwem men vaarwel te zeggen Het Hsbl. heeft een onderhoud met Rie gehad waarin zij zeide reeds onmiddellijk na de Olympische Spelen het vele wedstrijd- zwemmen te hebben willen staken. Mede echter op aandrang van haar trainster, me vrouw Braun, heeft zij toen evenwel aan dit voornemen geen gevolg gegeven. Maar niettemin heeft het haar nooit losgelaten. Thans hebben de omstandigheden zich evenwel belangrijk gewijzigd en opnieuw komt Rie Mastenbroek met het voornemen het wedstrijdzwemmen waarin zij zulk een groote hoogte bereikte, vaarwel te zeggen, „Ik heb al vaak gezegd, dat ik met zwemmen zou ophouden; maar nu zijn de omstandigheden zoo, dat ik het absoluut doorzet. Ik mis reeds lang het volle plezier om lede ren dag te trainen en thans heb ik ernstig besloten vooreerst op te houden. Op persoonlijke nummers zal ik niet meer uitkomen, alleen als mijn club mij voor estafette noo- dig heeft zal ik nog graag starten. Binnenkort hoop ik tevens een aanstel ling te krijgen als verpleegster in een kin derziekenhuis en dan zou trainen toch vrij wel uitgesloten zijn. Wanneer dit alles nog eens anders zou loopen is de mogelijkheid natuurlijk niet uitgesloten, dat ik in de toekomst nog eens van voornemen verander maar zet gerust in de krant, dat ik voor- loopig niet meer op wedstrijden zal uitko men". Dit zijn, volgens het blad, de eigen woor den van Rie Mastenbroek, waarmede zij verklaarde zich uit de zwemsport terug te trekken. In het geheel uitverkochte sportpaleis te Berlijn zijn gisterenavond bokswedstrijden gehouden, waarvan het hoofdnummer be stond uit een gevecht over twaalf ronden tusschen de beide weltergewichten Cleto Locatelli (Italië) en Gustav Eder (Duitsch- land). Dc uitslag van deze ontmoeting tus schen twee der beste Europeesche welterge- wichtboksers was daarom van belang, daar hij, die de overwinning behaald?, vrijwel zeker binnen afzienbaren tijd in een titel gevecht tegen den Amerikaanschen wereld' DINSDAG lf FEBR. a.s^ zal ten behoeve van den heer A, GOUDSBLOM te BROEK OP LANGENDIJK openbaar worden aanbesteed: te Heerhugowaard aan den Middenweg Teekeningen en bestek f2.50; franco per post f2.75, te beko men bij den Bouwkundige JAC. VAN F.XTER te Bergen (N.H.), Tel. 173. Te koop: PRIMA VOERSTROO, gerst-, haver-, en gr. erwten- stroo. Tevens beste 5-jarige vos- bi. merrie. Jb. GEERLIGS Jz., Zwinweg 14, Tel. 70, Anna Pau- lowna. kampioen Barnev Ross zou uitkomen. Het is den Duitscher gelukt, den sterken Italiaan met een kleine puntenoverwinning té slaan. Eder woog 65.6 k.g., Locatelli ruim 1 k.g. minder. In de eerste ronde gingen beide bok sers zeer voorzichtig te werk. Bovendien was de dekking van beiden vrijwel ondoordring baar. In de tweede ronde werd de strijd iets harder. Locatelli moest een harden stoot op zijn linkeroog incasseeren, dat daardoor ver wond werd, maar Eder kreeg direct, daarop een zuiver geplaatste slag op zijn neus, welke daardoor sterk begon te bloeden. Lo catelli, die in een prachtigen stijl bokste, iel daarop herhaalde malen succesvol aan. Vooral het voetenwerk van den Italiaan was uitstekend, doch Eder sloeg met geweldige rechtschen en snelle linksclien gducht van zich af. Ook in de vierde ronde boekte Loca telli een licht voordeel, maar hij liet zich toen tot minder sportievé daden verleiden, welke hfem waarschuwingen bezorgden. In de volgende drie ronden kwam de Duitscher toen geweldig opzetten. Steeds harder en zuiverder werden zijn stooten, maar Locatelli bokste buitengewoon moe- dijt en wist nog een serie slagen op het lichaam van zijn tegenstander uit te dee- len. Eder sloeg toen eenige malen prachtig door de dekking van den Italiaan heen, maar in de negende en tiende ronde was het Locatelli. die voortdurend aanviel. In de twee laatste ronden trachtten beid© boksers bet gevecht te forceeren, doch gen van beiden bereikte hier veel mee. Alleen in de laatste ronde wist Eder nog een klein voordeel te boeken, dat hem waarschijnlijk de overwinning heeft be zorgd, het oordeel van dc jitrv luidde ten minste: Eder punten-overwinnaar. Beb van Klaveren, die zooals men weet op 15 April te Rotterdam tegen Eder zal boksen, zal alle zeilen moeten bijzetten óm een overwinning op den Duitscher te kun nen bevechten. GEMEENTE SCHAGEN. Burg. Stand. Geboren: Nicolaas Sirnon, zoon van Jo- hannes Hendricus de Jong en van Vroni- ka Jonk. Politie. Gevonden: vulpenhouder met hn. gouden pen. Vermist: schaap met 3 merkstippen (van de markt van 14 Januari). EIERVEILING SCHAGEN, 4 Februari. Aangevoerd: 38.000 kipeieren: 54—56 Kg. f 3.15-3.20, 56-58 Kg. f 3.20—3.25. 53-60 Kg. f 325-3.35, 6062 Kg. f 350-3.35, 62— 65 Kg. f 340—3.60, per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING. 4 Fébr. Aangevoerd: 15563 kipcieren: 52—54 Kg. f3, 55-57 Kg. f 5-3.40, 58-60 Kg. f3.20 —3.60, 61—63 Kg. f 3.20-3.70, 64-67 Kg. f 3.404, 217 eendeienen f 2.80—3.30, p. 100 st. WARMENHUIZEN. 4 Februari. Roode kool f 1.402.80, gele kool f 1.20 f 1.30, Deensche witte kool fl, drielingen 60—80 ct., uien fl.101.30, grove uien f 1.30 1.40. kleine peen 80 ct. Aanvoer: 54.400 Kg. roode kool, 25.500 Kg. gele kool, 27.600 Kg. D. witte kool, 6900 Kg. uien, 525 Kg. peen. HOORN. 4 Februari. Aangevoerd; 1 stapel kleine Fabrieks- kaas. wegende 603 Kg., f20.—. Handel goed. BOTERNOTEERING. 's-Gravenhage. 4 Februari. De commi.* sie-noteering voor Nederlandsche boter i voor de week van 8 tot en met 13 Februar. vastgesteld op 9 cent per kilogram. DEENSCHE BOTERNOTEERING. Kopenhagen, 4 Febr. De officieel© Deensche bolernoteering is heden vastge steld op 216 kronen is 86 cent per Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3