VERVOLG SPORT. Het voorloopig programma voor a.s. Zondag. Succes doelpunt in de laatste minuut! Zeer forsche vertooning. Vechtpartij na afloop. Met 2 invallers kwam Hollandia tegen een volledig Succes in 't veld. Van der Zei stond n.1. rechtsbinnen, terwyi Timmerman den doelman verving. Laatstgenoemde heeft buitengewone kwaliteiten aan den dag gelegd en vermocht o.m. een penalty op fraaie wijze te keeren. Voorts heeft hg nog tallooze gevaarlijke ballen onschade lijk gemaakt, want vooral in de eerste helft schoot de Succes-voorhoede dat het een lieve lust was. De Hollandia-voorhoede was zeer snel. De S.-backs waren echter bijzonder goed op dreef zoodat de heeren nogal eens den voet werd dwarsgezet, terwijl Posthumus in laatste in stantie steeds het gevaar wist te keeren. Een uitmuntende kracht bezat Hollandia in den rechtshalf Veenboer, die met Rijkers de beste spelers van het veld mogen worden genoemd. De S.-middenlinie was over het geheel beter en hierdoor valt het te verklaren, dat Succes het meest in den aanval is geweest. De Suc ces-voorhoede gaf aardig spel te zien. Schmidt was meer de ziel van den aanval en was de Holl.-backs meermalen te vlug af. Hij heeft een prachtige partij gespeeld, uitermate vlug en bewegelijk. Jn. Lont was eerst minder goed op dreef, maar vooral in de tweede helft kwam hij er beter in. De overige spelers hebben ver dienstelijk gespeeld. De Hollandia-backs waren ongetwijfeld minder dan die van Succes, maar zij werden goed terzijde gestaan door de mid denlinie. Hierdoor ook konden de beide backs al hun aandacht aan Schmidt besteden en het spijt ons te moeten zeggen, dat deze heeren sedert de laatste ontmoeting aan sportiviteit weinig hebben gewonnen. De wijze waai'op Schmidt herhaaldelijk werd „genomen", ging alle perken te buiten, zoo zelfs, dat vele Hol- landia-supporters er schande van spraken. Het aantal vrije schoppen was clan ook groot. Toen eenmaal een penalty werd toegekend, 'welke onder onbeschrijfelijk gejuich werd gekeerd, werd de verstandhouding er niet beter op. Het werd een harde wedstrijd. Na afloop van de voor Hollandia ver loren match moest een H.-supporter blijk baar daarover zijn woede bekoelen door mevr. 'Schmidt by het verlaten van de tri bune ruw op den grond te werpen. Dat de bruut daarvoor een bloedneus opliep van een Succes-supporter, zal geen verwonde ring wekken. Meerderen raakten bg de vechtpartij betrokken, er vielen harde klap pen. Met moeite wist men de vechtenden te scheiden. Een opgewonden menigte werd met sterken arm van het terrein verwij derd. Het bleef nog langen tijd rumoerig en onder de vreeselgkste beschuldigingen, beleedigingen en bedreigingen zochten de Succcssers met hun aanhang een goed heenkomen in de bussen. Een wel zeer beschamend voorval! De leiding berustte bij den heer Aandacht, die streng" leidde. S. won den toss. De eerste helft van de match kunnen we het beste met „onsamenhangend" bestempelen. Wel zien we aan beide zijden vele kansen, maar tot doelpunten komt men niet. Er werden veel corners genomen. Een uiterst spannende tweede helft. Direct na den aftrap kreeg Succes reeds 2 vrije schoppen even buiten het strafschop gebied te nemen. De tweede maal werd het leer fraai ingeschoten, doch even fraai ge keerd. De S.-middenlinie was ver opgedrongen en dit werd S. bijna noodlottig. Na goed sa menspel kon v. d. Zei doorbreken. Hij bracht dert bal goed op, maar wachtte te lang met schieten. Op eenige meters voor doel zou hij inschieten, maar als een kat sprong Posthu- bal vallen, daarmede een zeker schijnend mus uit z(jn doel en liet zich moedig op den doelpunt voorkomend. Dat was prachtwerk. De wedstrijd is nu veel aantrekkelijker dan vóór de rust. De aanvallen gaan snel over en weer. Dan is het weer Schmidt, die den heeren te vlug af is. Met de backs achter zich stormt hij op het doel af. Juist als hij zal inschieten, wordt hy unfair aangevallen... penalty. Door Rijkers genomen, maar met een tggersprong laat de H.-keeper zich op den bal vallen. Een daverend applaus beloont deze schitterende safe. Hollandia speelt nu vol vuur verder. Steeds forscher wordt er gespeeld. Weer is het Schmidt, die enkele minuten later met nog slechts den doelman voor zich op het doel af stormt. Langs den inmiddels uitgcloopen doel man rolde de bal...tegen den binnenkant van den paal en op dat moment is Van Kalken er by om te redden. Er wordt in zeer hoog tempo gespeeld en vooral in deze periode ontaardt het spel. Ieder oogenblik wordt voor free-kick gefloten en vooral Schmidt moet het ontgelden. Succes is in deze 2e helft het meest in den aanval ge weest, doch in de laatste minuten komt zg geweldig opzetten. Wederom ontstaan eenige benauwde situaties voor het H.-doel. Cor Lont schiet enkele centimeters naast. Voorts zien we nog een schot van Schmidt als de keeper uit z(jn doel is. Toch slaat keeper Tim merman het leer nog corner. Vgf minuten voor het einde zet H. alles op alles. Maar het lukt niet, en dan, luttele se conden voor het einde, krijgt C. Lont een bal van Schmidt. Lont zet voor en de toestor mende Dirk Kuiper kopt over back en keeper den bal in het doel, 10 voor Succes! Meteen ia het einde daar! Succes heeft haar traditie gehandhaafd en de beide punten aan Hollandia ontfutseld, wel niet op grootsche wgze, maar verdiend. /ouab's aoxmdS iflHL tot V* uur vóór zonsopgang Zijn geluidssignalen verbo- den: knippert dan met de 'IjPM kopllchten ols attentiesein GELUIDSSIGNAAL VERBODEN_C&} M.F.C.-Schagen 4-4. Keeper Arnoldus bezorgt Schagen een benauwd half uurtje. Bovengenoemde wedstrijd heeft ons geen bevrediging geschonken. Het was een wed strijd, welke men zoo spoedig mogeiyk dient te vergeten door de tallooze fouten, die er werden gemaakt, aan beide zijden. De wed- stryd vind kwart over twee aan onder leiding van arbiter v. d. Kooij, dien we wel eens beter hebben zien fluiten. MFC verliest den toss en zoo mag Dick Ruig den bal voor Schagen aan het rollen brengen Reeds onmiddellijk is het te zien, dat beide elftallen van plan zijn hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Nochthans kun nen wij niet begrgpen, dat dit moest geschie den met ruw spel. Vooral het eerste kwartier kenmerkte zich 'door de vele vrije trappen, welke moeten worden genomen. Wie van de twee elftallen er mee begonnen is, is moeilijk uit te maken. Jan Broer krijgt een goede pass van Peet oom. Uitstekend plaats hy den bal tusschen back Makkus en keeper Brouwer door. Even twijfelt keeper Brouwer uit te loopen, waar van Cees de Moor dankbaar profiteert en een dergeiyk hard schot lost, dat we den bal pas weer zagen, toen deze in het net lag (01). De Medemblikkers trappen opnieuw af. Schoorl zet een Medemblikker wat onzacht opzij. De hiervoor toegestane vrije trap wordt weergaloos zuiver voor het Schagcn-doel ge plaatst. Even een schermutseling, waarna de bal bij den vrijstaanden Schaap belandt, die langs talrijke Schagen-b?enen Arnoldus on houdbaar passeert (11). Weer een voorzet voor het S.-doel. De Haas en Slikker houden beide de toestor mende M.F.C.-ers af om keeper Arnoldus ge legenheid te geven in te grijpen. Deze doet het echter op een dergelgke lauwe manier, dat de toeloopende de Hart geen moeite heeft hem den bal te ontfutselen en kalm "M.F.C, de leiding te bezorgen. 21. Keeper Arnoldus heeft blgk- baar Slikker geraakt, want deze verlaat het veld en wordt vervangen door Ab. de Wit. Zoo van den aftrap af gaat de uitstekend spelende de Moor weer op de M.F.C.-goal af. Met een handige manoeuvre laat hij Makkus zijn hielen zien en komt alleen voor keeper Brouwer. Het afgevuurde schot komt echter keihard recht in de handen van Brouwer terecht, die uitstekend wegwerkt. Ja zóó wegwerkt, dat zijn voorhoe de als het ware een prachtkans krggt. Schaap is in het bezit van den bal gekomen. Hoog vliegt de bal voor het Schagen-doel waar de uitloopende Arnoldus finaal misgrijpt. Hier door kan Hero Rijnsent vrij gemakkelgk den voorsprong vergrooten. 3—1. Arnoldus is er ge heel uit, waardoor de backs niet durven spelen, bang dat ze zyn om een M.F.C.-er te laten schieten. Gelukkig is het nu enkele minuten rusten. Na de rust is het met keeper Arnoldus nog hopeloozer dan daarvoor. Van grooten afstand ingeschoten ballen beoordeelt hij alle verkeerd. Ze springen van armen en beenen weer in het veld terug, waardoor de Medemblikker aan- valslinie de mooiste kansen krijgt. Een goede schutter had zeer zeker in het eerste kwartier na de rust M.F.C. aan een doelpunt of vier kunnen helpen. Deze bleven echter weg. Schagen vond haar zelfvertrou wen weer wat terug en kwam even meer in den aanval. Ruig weet twee tegenstanders te pas- seeren, op den derden strandt hij echter. De bal wordt echter zoo miserabel weggewerkt, dat Piet Schoorl direct opnieuw den bal in het doel gebied kan plaatsen. Hieruit kan Ruig inschie ten en hij heeft het geluk keeper Brouwer niet op zgn post te vinden. 32. Kort daarop grijpt Arnoldus tot driemaal toe een ba' verkeerd, waardoor een meer productievere voorhoede zeer zeker een doelpunt had gemaakt. Thans liep het met een sisser af. Het is echter uitstel van executie, want een boogballetje, ingescho ten door De Geus, vangt Arnoldus op. Meteen loopt Schaap hem met bal en al in het net. 4—2. Nog tien minuten zijn te spelen. Schagen zet alles op alles. Er wordt beter gespeeld dan de geheele periode daarvoor. Peetoom, de on vermoeibare, pikt den bal voor de voeten van Schaap vandaan, gaat er mee naar vox-en, van Schoorl naar Broer, een voorzet en Dick Ruig geeft Brouwer geen kans. Direct na den aftrap is opnieuw Schagen in den aanval. Piet Schoorl zet den bal goed voor het doel, waar Ruig met een uitstekend schot den gelijkmaker in het net deponeert. 44. Twee doelpunten, ge scoord in drie minuten. Schagen bleef de resteerende minuten over wegend sterker zonder dit nog in doelpunten te kunnen uitdrukken. Beide elftallen mogen tevreden zgn met dezen uitslag. OUDENDIJK—WEST-FRISIA 4 3—1. Na spannenden strgd is het Oudendijk ge lukt de twee puntjes in Oudendgk te houden. De wedstryd werd over het algemeen nogal forsch gespeeld. Scheidsrechter Kluft had ech ter de touwtjes goed in handen, zoodat het niet tot incidenten kwam. Ofschoon Oudendijk de overwinning ver diend heeft, was West-Frisia 4 over het alge meen meer in den aanval. Na ongeveer twintig- minuten spelens weet West-Frisia 4 uit een penalty de leiding te nemen. Oudendijk valt sterk aan en weet na vgfendertig minuten den^ gelijkmaker in het net te deponeeren, Na de rust wordt er snel gespeeld. Beide partyen zyn om beurten in den aanval. Na een halfuur spelens weet de rechtsbuiten van Oudendyk zijn club de leiding te geven, 21. In dezen stand komt geen verandering meer. SPORTERS—STRANDVOGELS 2 4—1. In een door Sporters goed gespeelden wed stryd is het den Hoorners gelukt een flinke overwinning te behalen, die geen enkel oogen blik in gevaar is geweest. Sporters speelde over alle linies beter. Reeds dadelgk neemt Sporters het spel in handen. Na tien minuten spelens weet Spor ters door middel van een penalty de leiding te nemen, 10. Na dit doelpunt dringen de Strandvogels zoo veel op. dat een groote gaping ontstaat tus schen de beide backs en de voorhoede. Dit moet nun noodlottig worden. Weinige oogenblikken later komt dit ook uit. Een snelle doorbraak van Sporters en nummer twee ligt in het net, 2—0. Na de rust heeft Sporters het spel in han den en weet dit spoedig uit te drukken in een doelpunt, ontstaan uit een goed genomen corner, 3—0. Een half uur lang weet Strand vogels stand te houden. De Sporters-verdedi- ging is echter paraat en weet eiken S.-aanval onschadelijk te maken. Na een half uur spe lens maakt S. door middel .van hun midden voor er 40 van. De heeren gelooven het nu blgkbaar wel. Het spelpeil zakt eenigszins, waarvan de Strandvogels profiteeren door kort voor het einde de eer te redden, 41. Met dezen stand breekt het einde aan. HEMSIJBEKARSPEL 1—1. Sijbekarspel wint den toss en verkiest voor den schuin over het veld staanden wind te spelen. Direct zijn de Sijbekarspelaren in den aanval. De druk op het Hem-doel wordt steeds heviger. Een doelpunt hangt als het ware in de lucht. Na ongeveer een tien minuten spe lens plaatst men den bal vlak voor het H.- doel, waarna de rechtsbinnen onhoudbaar S. de leiding bezorgde, 01, mede doordat kee per Bakker vergat uit te loopen. Hem heeft in de gaten, dat er nu uit een ander vaatje getapt dient te worden. Hem is sterker, maar vindt steeds op haar weg naar succes een uitstekenden back in den vorm van Jansen Na de rust begint Hem goed. Er wordt goed in de breedte gespeeld en menigen keer in de eerste minuten na de rust ontkomt het doel van Sijbekarspel aan een doorboring. Als Jan sen voor de eerste en eenigste maal mist, scoort Hem den gelijkmaker. Den resteerenden tijd wogen beide partgen gelijk tegen elkaar op. Tot doelpunten kwam men niet meer. Hem behoudt door dit gelijke spel haar kans op de derde plaats. N. Niedorp's laatste thuis wedstrijd bracht géén succes op Andyk straft fouten in Niedorper defensie af en wint verdiend met 4—3. De wedstrijd N. NiedorpAndijk was een strijd waarin weer eens overduidelijk tot uiting kwam, dat het elftal dat glansrijk de meeste kansen heeft gehad, om de zege te behalen, die zege nog niet altijd weet bin nen te krijgen. De wedstrgd. was in den beginne bgzonder snel, zoowel N. N. als Andijk kregen al spoedig goede kansen om de leiding te nemen. Langzamer hand neemt N. N. het spel in handen en Vos krijgt gelegenheid te over zijn goede kwali teiten te demonstreeren. Peereboom had met1 verscheidene prachtschoten pech, zoo vloog i een bij verrassing ingezonden bal keihard tegen de lat. De weinige keeren, dat Andijk weet door te breken is het voor N, N. bij- zonder gevaarlgk. Als na 10 min spelen de blauw-witten het weer eens tot een uitval over links hebben weten te brengen, wordt deze N. N. noodlottig, de rechtsbinnen komt alleen voor Floor; deze doet zijn best, doch kan niet voorkomen, dat de bal onder hem door in het net verdwijnt. 10. N. N., hierdoor geenszins ontmoedigd, her vat haar belegering van het Andijk-doel. Evenals daarvoor zonder succes, het is bij wijlen wonderlgk hoe het Andijk doel aan een doorboring ontkomt. Nog zien we Kaaij vlak voor doel in duel met Vos en hoe tot drie maal toe een goal zeker leek. Dan ging het Andijk beter; als na een half uur spelen Floor een fout maakt, is het 2—0. Alsof het al niet mooi genoeg was. slaat Floor een paar min. later den bal voor de voeten van een Andijker; deze maakt' geen fout, 3—0. Dat zag er heel slecht uit voor N. N. Steeds in de meerderheid geweest en toch een achter stand, welke vrijwtl niet meer is in te halen. Vlak voor de rus; geeft Kaaij een schitte rende corner en het is Peereboom, die géén moeite heeft den achterstand te verkleinen, 3—1. Na de rust is het aanvankelijk Andijk, dat het beste speelt. N. N. weet zich echter los te werken en komt verwoed opzetten. De Weerd geeft zijn nannetjes de wenk, ten aan val! Als Peereboom ;en hard schot inzendt ver keert Vos in de neening, dat de bal over zal gaan, doch hij hieft mis gerekend en over hem heen, hoog in den hoek, verdwijnt de bal in het net 2. Verreweg de mooiste goal der match. Luide moedigt het talrijke publiek zijn faforeten aan. Bij een gezamen- lijken N. N.-aan\al geeft Deugd een kogel hoog" in de lucht. Doelman Vos zal den bal opvangen; door dn gang vliegt de bal door zijn handen en di goed doorgeloopen Peere boom scoort den jelgkmaker, 3—3. De span ning stijgt ten tooi Als er nog een min. of 10 is te spelen, valt Kooij uit. Andijk buit deze numerieke meer derheid uit. door het opzetten van gevaar lijke aanvallen ei nog vóór dat invaller Dc Bakker in het vdd is, hebben zg den stand op 4—3 in hun voordeel weten te brengen. De ster van het -eld was de A'damsche flui tist Cohen. Het derde elftil nam prachtig revanche voor de in het hgin der competitie geleden nederlaag op Wieingen door het vierde Suc ces-elftal met optuigende cijfers, 8—2 te kloppen. Helder 3-Weringerwaard I 1-7 Reeds spedig hadden de roodbroeken een 30voorsprong verkregen. Het bewgs, dathet met Helder 3 als kam- pioenscandidaat gdaan is, werd gisterenmid dag" overtuigend geleverd door het feit, dat Wieringerwaard r kans toe zag, om Helder in eigen omgeviij een verpletterende neder laag" toe te breien. Toch was het Helder- elftal, dat we aa: het werk zagen, geenszins zwak te noemen.Want de E.C. had toch nog geprobeerd om, dor opstellen van spelers als Quant. Bakker a Spigt, een elftal te ver krijgen, dat op „orlogssterkte" was. Geen oogenblil is er echter geweest, dat Wieringerwaard ich door het, op papier, zoo sterke Helder-elfal liet overspelen. Zooals we in ht begin reeds memoreerden, waren de roodbreken al heel gauw in staat, om door een 3-0 voorsprong gesteund, het noodige zelfvertiuwen te verkrijgen. Reeds het eerte kwartier was het tempo dermate hoog ogevoerd, dat het ons vrijwel onmogelgk leek oa dat tempo tot rust te kun nen volhouden. Fi toch zagen de spelers hier toe kans. SnelleW.-aanvallen werden direct gevolgd door fliiende H.-aanvallen. Want in het veld sloeg e balans niet zoo bgzonder veel naar den 7.W.-kant door. Maar waar de fout zat vandag in het H.-elftal, dat was in het te peuterre spel. Tot in het oneindige werd er voor doe steeds maar weer overgezet. En dat korte sel was een kolfje naar de hand van de W./erdediging. Had Helder b.v. een speler als Eckhoven op de middenvoor plaats gehad, dn was het saldo van één tegenpunt hooge geweest. Wanneer we daar- 1 entegen dan naar den W.-aanval keken, dan viel het contrast bijzonder op. Daar werd iedere scoringskans benut met een schot op het H.-doel. De wedstryd. Helder was voor deze gelegenheid, terwille van te veel wit, in groenwit geblokte shirts gestoken. Na den aftrap zetten de spelers, zooals we reeds vermeldden, een hoog tempo in. Binnen enkele minuten was het reeds Hazeloop, die een fout van Meyer bestrafte. (01). Het is het begin van een W.-offensief, en spoedig jaagt Rob het tweede doelpunt in de toilwen (02). Het wordt een fraaie strijd. Buitengewoon snel volgen de aanvallen elkaar op en uit één van deze volgt na een pass het derde doelpunt. (03). Dan is de beurt aan Helder. De rechtervleugel valt op door snelle aanvallen en deze worden met moeite in be dwang gehouden. Toch was het eenige H.-tegenpunt geen doelpunt als gevolg van een H.-aanval. Hands in het beruchte gebied werd gestraft met penalty. Hoewel houdbaar, trof deze doel. (31). Dan moet er een oogenblik gestaakt worden door een botsing van een W.-voor- hoedespeler en den H.-keeper. Toch kan de laatste nog doorspelen. Nog voor rust voerde Wieringerwaard den. stand op tot 14. Na de rust. Helder probeert direct door een offensief den achterstand in te loopen. Maar het wordt be antwoord met een W.-doelpunt. Ook dat was een penalty, welke door Schenk in den uiter sten hoek geplaatst werd. Het wordt een ver loren strijd voor Helder. Regelmatig zet W.W. haar aanvallen op en geeft de H.-achterhoede handen vol werk. De aanvallen welke Helder hier tegenover stelt, worden door schotloos heid ongevaariyk. Volkomen regelmatig voert W. den stand op tot 17. Wanneer de scheidsrechter het einde fluit, heeft W.W. weer twee kostbare punten binnen A.s. Zondag valt de voorloopige beslissing voor het kampioenschap. Dan ontvangt Wie ringerwaard haar grootste concurrent, Atlas. V.C.L. 2-SIJBEC. 2 2-3 VCL had niet behoeven te verliezen. De oorzaak lag in het onsamenhangende spel, dat we vooral na den rust te aanschouwen kregen. Voor de thee wist VCL zich aardig te hand haven en is het spel heel goed. Er is al een heel poosje heen en weer getrapt als VCL ge vaarlgk opdringt en midvoor P. Lak zgn club de leiding weet te bezorgen. De Sijbekarspel-keeper trapt uit en oogen- blikkelgk gaat de bal van voet tot voet en komt terecht in het VCL-net. Verrassend vlug ging dat, maar Sgbekarspel wordt dan weer teruggedrongen en VCL is steeds de aanval lende partij. In de voorhoede is het Simon Bakker, die als buitenspeler opvalt. Hg benut elke kans en in een van die oogenblikken, uit een mooien voorzét, schiet Simon prachtig on houdbaar in. Met een voorsprong van 21 gaat dan de rust in. Hierna is de bal nog maar een minuut aan het rollen of Sijbekarspel heeft wederom den gelgkmaker verzorgd. Meer en meer begint het spel te verslappen en er wordt danig ge prutst. Het uithoudingsvermogen van enkele spelers begint hun parten te spelen en laat daarom een vlot samenspel in den steek. Van deze factoren profiteert Sgbekarspel, want zij brengt het spel hoofdzakeiyk op de VCL-helft. Zg weet nog eenmaal te scoren en wint met 3—2. V.C.L.-adsp.Sflbekarspel-adsp. 24. FEIJENOORD—Z.F.C. 1-0. De thuisclub heeft invallers voor Vrauwdeunjj en Barendregt, die vervangen worden door resg. De Vroedt en Groenendijk. Feyenoord neemt dadelijk het spel in handen en nadat Groenei\» dijk een uiterst eenvoudige kans gemist heeft, weet Kantebeen reeds na verloop van drie mi nuten met een fraaien kopbal uit een hoek» schop zijn club de leiding te geven (10). Nie« mand zal toen vermoed hebben, dat dit het eenige doelpunt van den geheelen wedstrgd zou zijn. Gedurende het verdere verloop heeft de strijd zich bijna voortdurend op de helft van de Zaandammers afgespeeld. Dat de score niet hooger werd voor Feyenoord, hoewel zg in het veld heer en meester was, kwam, doordat de voorhoede van de thuisclub bleef volharden bg kort spel, waarmede de achterspelers van Z.F.C. wel raad wisten en ten tweede, wijl Dyk- j stra onder de Z.F.C. lat in ongenaakbaren vorm was. Wat deze doelman er uit gehouden heeft, grensde aan het wonderbaarlijke. Met iederen anderen doelman zou Feyenoord stellig drie- of viermaal gedoelpunt hebben, maar bij dat alles, kwam ook nog het feit, dat er vaal* slordig geschoten werd. Over het algemeen werd er veel te hard ge^ speeld, vooral van Z.F.C.-zijde. En het zou heel wat beter zijn geweest wanneer scheidsrechter Boeree daar van stonde af aan stelling had tegen genomen. Trouwens deze arbiter had toch' zijn dag niet, zoodat hem ook een overtreding van een der Z.F.C.-achterspelei"s binnen de be ruchte lijnen ontging. In het begin van de tweede helft leek het eï even op, dat Z.F.C. uit een ander vaatje zou gaan tappen maar het duurde niet lang o£ Feyenoord nam weer het heft in handen zoodat het opnieuw een strijd werd tusschen haar voor- i hoede en de Zaandamsche verdediging. Het was aan Dijkstra die er eenige onmogelijke ballen op schitterende wijze uithield, te danken, dat er niet gedoelpunt werd. Even voor het einde kreeg bij een plotselingen uitval de Z.F.C.-voor, hoede nog een kans om gelijk te maken, maar alleen voor Van Male staande, schoot Van DU, naast. Zoo kwam het einde met een mageré 10-overwinning voor Feyenoord. Gymnastiek Wedstrijden H.N.K. Wedstryden van H.N.K. te Anna Paulowna. De Techn. Commissie van den Turnkring H.N.K. van het K.N.G.V. deelt ons mede, dat voor Zondag 21 Februari wedstrijden voor vereenigingsploegen zijn uitgeschreven, te hou* den in „Veerburg" te Anna Paulowna. De in schrijving is gesloten, zoodat thans reeds een beeld gegeven kan worden van de deelname. Totaal 14 aangesloten vereenigingen dingen mede met 130 dames en 40 heeren. Er wordt alleen ploegsgewijze gewerkt, zoodat er voor toestel-turnen geen plaats is. Zooals men weet< wordt op de jaarlijksche wedstrijden in Scha gen (in Mei) wel aan toestellen gewerkt, maar daar zijn dan ook personeele prijzen. Zoo zullen in Anna Paulowna alle mogelgka variëteiten vrije oefeningen worden afgewerkt, rhytrmische oef., staafoef., (oude en nieuwé richting), rhythmische knotsoef., damesbal* letten, heeren (turnensysteem Niels Bukh), heerenstaafoef., lenigheidsoef., enz., enz. De jury bestaat uit de heeren De Riej Schuyt en Jonker, allen te Alkmaar, en den heer J. Winkel, Wijdenes. Berger Sportvereeniging. Overwinningen van de a- en de b- adspiranten. De a-adspiranten loopen drie punten op hun concurrenten uit. Aangezien het WFC-terrein te Wormerveer werd afgekeurd en dus het eerste elftal van de Berger club vrijaf had, konden wy al onze aandacht concentreeren op de verrichtingen der adspiranten, die in de ochtenduren aan den Kerkedijk speelden. Om tien uur traden de a-adspiranten aan tegen Alkm. Boys b en dat moést gewonnen worden, wilden de jongens de fraaie kans op het kampioenschap behouden. Gelukkig maak ten de jeugdige Bergenaren geen fout, al heeft het tot na de pauze geduurd, voordat de eerste bal achter den Alkmaarschen doelman in het net lag. Het eerste doelpunt kwam uit een keurigen hoogen voorzet van Wijers. De bal ging over den doelman heen en Nick van den Berg kopte onberispeiyk in. De tweede goal ontstond na mooi combinatiespel tusschen Eriks en Bussel- mann. Hans passeerde nog een paar tegen standers en gaf toen met een fraai schot den Alkmaarschen doelman geen schgn van-kans. Van de Boys vielen vooral de doelman en de kleine centervoor op. Aangezien Schoorl a er in slaagde den Alkm. Boys a een puntje te ontfutselen (22) is BVS a nu drie punten op Alkm. Boys a uit- geloopen en heb,ben de jonge Bergenaren een zeer fraaie kans op de eerste plaats. Vol hou den, jongens! De b-adspiranten van BSV die daarna in het veld traden kwamen tegen Alkm. Boys c en deden het nog iets beter en versloegen hun jeugdige tegenstanders met 30. Ofschoon ook het jongste BSV-zusje een aardig partijtje speelde, was het verschil met de a-adspiranten toch wel zeer groot. Jan Willy opende de score met een ver en hard schot. Zoo bleef de stand tot de rust. Na de thee benutte Wim Nap zgn kans en maakte er 20 van,( terwgl kort daarop Herman Poldervaart een schot van den vleugel af, in het doel zag belanden. (30). Rest ons nog te melden, dat de jonge mid denvoor nog een strafschop miste. De bal werd rakelings naast geschoten. HelderSucces. D.T .S.Watervogels. H.R.C. IIIAlcmaria III. H.R.C. IV—Petten I. Wieringerwaard IAtlas I. Zeemacht ISchoorl I. Held. Boys I—Helder III. Watervogels IIH.R.C. V Succes IIHelder IV. Texel n—B.K.C. II. Oudeschild IHelder V, Tijdschriften en Weekbladen Natuur en Mens, Populair geilustreerd blad, gewgd aan de natuurwetenschappen en haar toepassingen, Januari-nummer. Uitg. Druk kerij-Uitgeverij „De Hofstad", Scheepmakers straat 13, Den Haag. Wederom heeft dit periodiek eenige artikelen die ongetwijfeld in den kring der lezers met belangstelling gelezen zullen worden, wy noe men er van „Over de symbolische beteekenjs- sen van de regenboog", „de Zee cocosnoot en „De wereld der wolken", (met uitstekend foto materiaal). „Het Kind," veertiendaagsch blad voor ouders en opvoeders, 23 Januari, uitgave van C. A. Spin Zoon N.V., Amsterdam. Ook dit goed verzorgde nummer opent met een stemmig gedicht: Ontvangenis. Hierop volgt het artikel- over Roswitha Bitterlich, waarin ons op prettige wijze het een en ander verteld wordt over het leven en werken van dit 15-jarige Oostenrijksche wonderkind. Eenige afbeeldingen van schildergen en aqua rellen, door Roswitha gemaakt, verluchtigen dit artikel van J. Terwey. Zeer interessant is de verhandeling van G. Pfeiffer-Mauz over „De Graphologie als hulp by de opvoeding". Dan worden we opmerk zaam gemaakt op het pas verschenen boek van Nienke van Hichtum en Dr. Jop Polman „Het Spel van Moeder en Kind", waarin vele oude kinderrgmen verzameld zgn. Elly O. Born beantwoordt de vraag „Moe ten wij onze kinderen sprookjes voorlezen?" met een neen! Terecht schrijft de redacteur onder dit artikel: „Dus een leven zonder Roodkapje, Sneeuw witje, Doornroosje, Klein Duimpje en de Ge laarsde Kat? Zonder de eenige werkelgke w e r e 1 d-literatuur Wie helpt mg om dezen aanval op onze gebenedijde en klassieke figu ren uit de sprookjeswereld af te slaan?" Wij zijn er zeker van dat deze uitnoodiging om stelling tegen mej. Born's meening te nemen, door ettelijke ouders aangenomen zal worden. En de eerstvolgende nummers van „Het Kind" zullen daar wel van getuigen! We noemen tenslotte nog de verhandeling van mevrouw L. S. VorstmanCramer von Baumgarten, de bekende spraakleerares te Anna Paulowna, over „Linkshandigheid en stotteren", welke eigenlijk een antwoord is op geiyknamige artikelen van de dames Woerlee en Godfried. Dit nummer bevat voorts het aardige maan- delgksche bgblad; De Merel. „Dispereert NietWij ontvingen van de N.V. Boekhandel W. ten Have te Amsterdam het werkje: „Dispereert Nietde rede ter herdenking van den 350sten geboortedag van Jan Pietersz. Coen, uitgesproken door Dr. H. Colijn, op 1 Februari 1937 te Hoomu

Schager Courant | 1937 | | pagina 12