Modebladen Prop-Uitvoering OUDE DAG" rs 25 cent Roosjes Succes De bewapeningswedloop ter zee Duitschlands koloniale eischen Nieuwe inflatie in Italië? Dc Nederlandsche neutraliteit De kerkstrijd in Duitschland N.V. Alg. Ris. Verz. Maatij. Mercurius te Schoort Vergadering v.h. Trapman Co. Bond voor Staatspensionneering Op Zondag 14 Februari 1937 Boekhandel TRAPMAN Schager Roosjes De Bilt seint Vetwormpjes HUROL doet ze verdwijnen! Geen concrete voorstellen ver- verwacht. Von Ribbentrop heeft, naar Reuter meldt een onderhoud aangevraagd met Halifax, den plaatsvervanger van Eden. Men verwacht dat er Woensdag of Donderdag een bespre king tusschen beide staatslieden op het Foreign Office zal plaats hebben. Hoewel het normaal is, dat een gezant na een tijd van afwezigheid, een beleefd heidsbezoek op het departement van bui- tcnlandsche zaken brengt bestaat er toch weinig twijfel of de jongste uitlatingen van Hitier betreffende de koloniën, zullen bij dit onderhoud ter sprake komen. I Men vermoedt dat von Hibbentrop nogmaals dc aandacht zal vestigen I op de ivoorden van Hitierdoch men I neemt niet aan dat hij concrete voor p stellen zal doen aangaande Duitsch- lands koloniale eischen. Dc diplomatieke correspondent van de Daily Telegraph is van meening, dat men voorloopig geen belangrijke beslissingen in de koloniale kwestie moet verwachten. Zoo wel in Parijs als Berlijn vinden op het oogenblik veranderingen plaats in de Brit- sche diplomatieke vertegenwoordiging, en nu Eden voor veertien dagen met vacantie gegaan is, zullen er op het ministerie van buitenlandsche zaken geen belangrijke be slissingen genomen worden. Voorts venvacht men dat Baldwin in Mei door een anderen premier zal worden vervangen en Baldwin wenscht geen ver plichtingen op zich te nemen, waarmee hij zijn opvolger zou kunnen bezwaren. Men venvacht dat Chamberlain, de tegenwoordi ge minister van financiën Baldwins opvol ger zal zijn. Onmiddellijk na deze veranderingen in den ministerraad, zal te Londen de imperi ale conferentie worden gehouden, waar o.a. de betrekkingen tot het buitenland en de verdediging van het Britsche rijk zullen worden besproken. Deze conferentie zal waarschijnlijk tot half Juni duren. Het zou derhalve niet te venvachten zijn, dat Engeland in de komen de vier maanden eenig initiatief zou nemen in de koloniale kwestie. De wanhopige strijd tegen prijs- verhooging. De voormannen van dc Ttaliaansche fas cistische partij spannen zich, naar Reuter uit Rome meldt, in tot het uiterste om de onverbiddelijke prijsstijging in Italië, die een gevolg is van de devaluatie van de lira in October, tegen te gaan. Paste, dc verschillende vormen van maca roni, die met brood het voornaamste voed sel van de bevolking vormen, zijn sinds 't najaar met 20 pet. in prijs verhoogd, kalfs vleesch steeg ongeveer evenveel in prijs. Dc stijging voor olijfolie bedraagt 50 pet. en ook boter, kaas, melk groente en fruit zijn duur der geworden. Er worden iedere maand maximum-prij zen voor levensmiddelen vastgesteld, maar 0111 aan de behoeften van de winkeliers te gemoet te komen, houdt men alleen de prijs van de onontbeerlijke levensmiddelen laag. Brood-meel is laag in prijs gehouden, maar meel voor banketbakkerijen is des te duurder; de eenvoudige vleesch soorten zijn goedkoop, de fijnere duur. Het gevolg is, dat de goedkoope artikelen vaak uitverkocht zijn of althans heelen te zijn, zoodat de huisvrouwen de duurder geprijsde „luxe"' waren moeten koopen. Dc prijs van de olijfolie is zoo hoog ten gevolge van den misoogst van dit jaar. Een uit voorbelasting moet zorgen, dat de olie binnenlands blijft. Citroenen zijn ook al duur, doordat de oogst tengevolge van ziekten in de vruchten slecht is geweest. Zeep en brandstoffen zijn ook al in prijs verhoogd. Tc Milaan verwacht men tegen den zo- oner nieuwe loonsverhoogingen en ook verwacht men een zekere mate van in flatie. Sinds October 1935 zijn er geen bank- of schatkistrapporten meer gepubliceerd om geen inlichtingen te verschaffen aan den vijand, maar men neemt aan, dat de bankbiljcttcnomloop het laatste jaar niet verhoogd is. Op last van Mussolini zal de „telling" van het industrieele Italië, welke van 1937 tot 1911 gehouden wordt, dit jaar speciaal dc levensmiddelenindustrie en de industrie- en verbonden met den landbouw betreffen, teneinde dc fictie van de fascistische partij tot controle van de productie en de prijzen van eerste levensbehoeften doeltreffender te maken. Heden ministerraad. De Italiaansche ministerraad zal heden onder voorzitterschap van Mussolini bij eenkomen voor zijn gewone Februari-zit- ling. „Het jodendom begint te blaffen" Dr. Ley over het vierjarenplan. Dr. Ley, de leider van het Duitsche ar beidsfront, heeft in een interview aan de Lokal Anzeiger verzekerd, dat de verwijde ring van de Joden uit het Duitsche oeco- nomische leven gerealiseerd zal worden in liet kader van het vierjarenplan; dit in vol komen overeenstemming met generaal Goe- ring. Ley verklaarde, dat het internationale Jo dendom zich reeds rekenschap geeft van de richting, die wordt ingeslagen. „Het begint te blaffen". De z.g. gevaren van het vierja renplan bedreigen slechts het internationale Jodendom, dat het oeconomische lot der volkeren ter bepaling voor zich had opge- ëischt. Als het Duitschland gelukt zich daar van te bevrijden, zullen andere landen vol gen. Vragen van den heer Van Vessum. De heer Van Vessum heeft de volgende schriftelijke vragen gesteld aan den Minis ter van Buitenlandsche Zaken: 1. Is de minister bereid, in aanvulling van zijn 6 Februari j.1. ingezonden antwoord op tot hem geriohte vragen, mede te deelen op welke vroegere openbare verklaringen van de zijde van den Duitschen leider en rijkskanselier de zinsnede in diens op 30 Januari j.1. uitgesproken rede, luidende: „De Duitsche regeering heeft voorts aan België en Holland verzekerd, dat zij bereid is deze staten te allen tijde als onaantastbare neutrale ge bieden te erkennen en te garandee ren. naar het inzicht van den minister blijkbaar terug sloeg? 2. Is het persbericht juist, volgens het welk aan den tijdelijken zaakgelastigde te Berlijn is opgedragen bij de Duitsche regee ring inlichtingen in te winnen omtrent de beteekenis van de in de vorige vraag aan gehaalde verklaring van den Duitschen lei der en rijkskanselier? 3. Indien een dergelijke opdracht niet is verstrekt, is de minister dan bereid als nog de bedoelde inlichtingen bij de Duitsche regeering te doen inwinnen? 4. Is de minister bereid van de eventueel ingewonnen inlichtingen mededeeling te doen? „De oorlogsverklaring aan de Katholieke Kerk". Mgr. Maximilian Kaller, dc katholieke bisschop van Ermland (Oost-Pruisen) heeft in alle kerken van zijn diocees een herderlijk schrijven doen voorlezen, waarin hij den moeilijken religieusen toestand van Duitsch land bespreekt. De bisschop herinnert er aan, dat men in de afgcloopen 2000 jaar meermalen het ein de van het christendom heeft voorspeld, doch nooit is de godsdienst zoo bedreigd als thans. „Men zegt, dat het christendom zijn tijd heeft gehad en dat het. schipbreuk heeft ge leden, omdat het niet overeenkomstig het Duitsche ras is. Dit is een oorlogsverklaring aan de katholieke kerk We hebben een concordaat, dat de betrek king tusschen den Heiligen Stoel en het Rijk moet versterken en aanmoedigen, doch het volk en de jeugd leeren in de cursussen en de kampen, dat het papisme te vergelij ken is met het jodendom en de vrijmetselarij en dat het vrije Duitschland een kerk, los van Rome moet eischen." De bisschop protesteert verder tegen het verbod om herderlijke brieven te publiceeren en tegen den veldtocht tegen het katholi cisme. „Wij zijn thans verplicht een beroep te doen op de openbare meening. Wij vragen allen, die in ons land invloed hebben op den loop der gebeurtenissen: moet dit zoo door gaan? Zal men zoover gaan dat men de zie len der katholieke Duitschers geweld zal aan doen?" De moord op den kleinen Mattson Een Oostenrijker gearresteerd. De plaatselijke immigratie-autoriteiten heb ben de arrestatie gemeld van den individu, dat beantwoordt aan het signalement van den ontvoerder van den kleinen Mattson. De gearresteerde, de Oostenrijker Stanislas Poracki, is op onwettige wijze Canada bin nengekomen. Hij was niet ver van Tacoma de grens overgekomen en had zich daarop naar Noord Dakota begeven. Een vergelijkende staat van de maritieme hulpstrijdkrachten van Engeland, Amerika en Ja pan. De Japansche admiraliteit heeft den vergelijkenden staat der maritieme hulp strijdkrachten van Engeland, Amerika en Japan gepubliceerd. Deze is als volgt: Kruisers der a-klasse: Japan 107.800 ton twaalf schepen). Vereen. Staten 151.800 ton (10 schepen). Groot Brittannie 143.970 ton (15 schepen) behalve drie kruisers van het type Hawkin en de Vindictive Kruisers der b-klasse: Japan 101.575 ton (21 schepen, behalve de Hirato en de Yahagi). Ver. St. 75.900 ton met inbegrip van de 5400 ton metende Olympia. in het ge heel elf schepen) Engeland 215.070 ton (38 schepen) met inbegrip van drie schepen van het Hawkin- type, vijf schepen van het type-Cerebes, maar behalve de Vindictive. Torpedojagers.: Japan 116.559 ton (94 schepen) behalve de Take Ilasji cn de Kaye. Ver. St. 209.000 ton (180 schepen) Gr. Brittannie 100.509 ton 154 schepen) behalve 31.795 ton (33 schepen, welke wor den gesloopt. Buikbooten: Japan: 68.298 ton (53 schepen) behalve de Ro 54 en de Ro 55.) Ver. St. 67.410 ton (75 schepen) en Groot Brittannië 56.144 ton (54 schepen) Heden overleed heel onverwachts onze lie ve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, JANTJE VISSER Wed. van Jb. Kistemaker, in den ouderdom van 83 jaren. C. KISTEMAKER A. M. KISTEMAKER- Bood. Beemstcr. Jb. KISTEMAKER. J. R. KISTEMAKER- Vis. Kolhorn. N. ZEILEMAKER Kistemaker. C. ZEILEMAKER Twisk. K. KISTEMAKER. G. KISTEMAKER— Kooijman. Winkel. G. H. KISTEMAKER. E. KISTEMAKER— Blaauboer. Kolhorn. Klein- cn Achter kleinkinderen. Kolhorn, 8 Febr. 1937. De begrafenis zal plaats hebben Donder dag 11 Febr., des nam. 2 uur, te Kolhorn. Dankbetuiging. Voor 0e belangstelling voor en na het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffr. TRIJNTJE KLINKERT, wed. van P. Francis, eerder van J. v. d. Oord, betuigen wij onzen hartelijken dank. In het bijzonder aan Dr. Olree en Zuster Siffels; tevens aan Mejuffr. Meuleveld-Kreij- ger voor hun liefdevolle hulp. Uit aller naam, J. v. d. OORD. Molenweg 107, Middenmeer, Wieringermeer, Febr. 1937. op 17 FEBRUARI 1937, 's namiddags 2 uur, ten kan tore der Vennootschap. DE DIRECTIE. Af deeling WINKEL. OPENBARE in het lokaal van den heer K. ZEEMAN te Lutjewinkel Opgevoerd wordt: Tooneelstuk. Opening der zaal 's avonds halfacht, aanvang 8 uur. Entrée f 0.35 per persoon. BAL NA Te koop: 1 KALFVAARS, kalftijd 25 Februari. J. SMIT, Molenvaart, Anna Paulowna. Biedt zich aan: Een net DIENSTMEISJE, voor dag en nacht, ook gene gen in winkel te helpen, liefst omgeving Schoorl. Br. no. 66 Bur. van dit blad. Te koop: Een SALON-PATHEFOON met stekker voor Dis. Radio. C. WIJNGAARD, A 84, Burger- brug. Te koop: Een mooie JONGE ZEUG, met 7 biggen. S. WARTEX- HORST, Ruigeweg, St. Maar tensbrug. Tc koop: ONGESCHETST KALF, t.b.c. vrij, bij R. BIJPOST Jz., Valkkoog. VOERBIETEN te koop a f 5 per 1000 kg., bij H. WILMS. Zwinweg 6, Tel. 23, Anna Paulowna. hebben steeds Verwachting: in het noorden meest matige zuidoostelijke tot zuidelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt met regen, weinig verandering in tem peratuur, in het zuiden matige tot krachtige zuidelijke tot zuidwestelijke of westelijke wind, opklarend, wel licht nog enkele regenbuien, kouder. Verdere vooruitzichten: onzeker. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN. 8 UUR: 749. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 5 gr. C. is 41 gr. F. RHEUMATIEK? TERLEP'S RHEUMATIEKSMEERSEL zal U helpen! Eén flesch gebruikt en de pijn is verdwenen. Prijs per flesch 65 ct. Alleen in TERLEP'S DROGISTERIJ. Apothekers-Assistenten. HOOGZI.TDE 103 TEL. 99. SCHAGEN WÊÊ0 huidonzuiverheden en puistjes Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol. Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Uit onze omgeving AiïiïA PAl'U)WSA „Kunst na Arbeid". De r.k. hcerentooneelvereeniging ..Kunst na Arbeid" voerde in de „Vlas- en Koren beurs" voor een goed bezette zaal „Oom Jan", een klucht in drie bedrijven, van Herman Burger, op. De regie was in han den van Pastoor Van der Eem. In het stuk komen tal van verwikkelin gen voor, doordat een hakker, om geld los te krijgen van oen oom in Indic, beweert gehuwd en vader van een tweeling te zijn. terwijl er niets van aan is. Als dan de Oom in Holland komt. is er heel wat te doen om alles tot een goed einde te bren gen en krijgt het publiek gelegenheid eens flink te lachen. Menigmaal kregen de spe Iers een open doekje en vooral het spel van den heer J .Leegwater werd zeer ge waardeerd. Xa afloop was er een gezellig carnaval- bal onder leiding van den heer Dudock. waarbij bet trio Rijkers voor uitstekende dansmuziek zorgde. BREEZAND. R.K. Tooneel. In de zaal van den heer Jb. Borst werd door de R.K. tooncelvereoniging ..Breezand" het blijspel in drie bedrijven: „Er was eens een steenhouwer" opgevoerd. Pastoor Verhoeff sprak een openings woord. waarin hij o.a dank bracht aan dc Heldersche firma's, die de bcnoodigdheden voor de aankleeding van het tooneel wel willend beschikbaar stelden. Zooals de titel aangeeft, berust het blij spel op eenzelfde gecoven als de bekende parabel van Multatuli, waarin steeds aan de wenschen van een ontevreden steenhou wcr wordt voldaan en die dan tenslotte ein digt met toch weer, maar nu een tevreden, steenhouwer te zijn. In dit stuk. waarom vaak hartelijk werd gelachen, erfde een ontevreden merisch een groote som gelds, raakte allés kwijt en was toon wel tevreden. Een band onder leiding van den heer J. Schenkels zorgde voor de muziek bij het gezellig samenzijn, dat velen na de uitvoe ring nog geruimen tijd bijeen hield. ANNA PAULOWNA. Vergadering „Sportlust". De vergadering van de verceniging „Sport lust" die bij den heer Slikker werd gehou den, werd door den viee-voorzitter, den heer D. Koorn, geleid. In z'n openingswoord her innerde deze er aan, dat reeds in dc be stuursvergadering het groote verlies, dat dc vereeniging door het overlijden van den heer D. Stammes leed, was betreurd en ook nu wijdde spr. ecnige gevoelvolle woorden aan het zeer verdienstelijke bestuurslid, dat op zoo noodlottige wijze om liet leven kwam. Na goedkeuring der notulen van den beer Slikker, bracht de heer Zon verslag uit over de financiën. De draverij gaf oen nadeelig saldo, de kosten der bokswedstrijden wer den gedekt, maar dank zij de verloting en de Floralia-tentoonstclling waren de uit komsten over het geheel toch bevredigend. Er is een voordcclig saldo van f 113.16, Er werd besloten in den voorzomer worstel of bokswedstrijden of iets dergelijks te or- ganiseeren en de draverij niet met kermis, maar op Zondag 15 Augustus te houden. De heeren Zon Rezelman en Slikker worden bij acclamatie als bestuurslid her kozen en in de bestuursvacaturcs voorzien door de benoeming van de heeren W. Alke made en A. Dekker. De heer D. Koorn werd daarop tot voor zitter en de heer C. Kaan tot vice-voorzitter gekozen en als afgevaardigden ter alge- meene vergadering de heeren Alkemade, Koorn, Zon en Stellingwerf aangewezen (plaatsvervanger de heer Slikker). Hierna volgde sluiting. W1 ERIN GEK\f REU Feestavond. Voor de afdeelingen Wieringermeer en Wieringen van den Modernen Bond van Landarbeiders trad Maandagavond in Hotel Smit op het Gezelschap Is. Romijn. Nadat de voorzitter der Federatie Noord hollands Noorderkwartier dc ongeveer 400 aanwezigen hartelijk bad verwelkomd en speciaal het populaire gezelschap Romijn, werd opgevoerd het eerste bedrijf van de revue: „Wij brengen U". „Wij brengen U", onder regie van Is. Ro mijn en muzikale bewerking van Win» Wege- rif, bracht voor „elck wat wils", zoodat ccn ieder kon genieten. Dc heer Van der Ham, Bondsbcstuui'dcr, hield hierna een korte, krachtige toespraak. Na de pauze werd het 2e bedrijf opge voerd: „Het gaat me goed", waarin we meer uitvoerig een beeld kregen van dc tragische levenservaringen van onzen tijd. Onze eindindruk van het gezelschap Ro mijn is zeer gunstig en bet applaus dat tel kenmale werd geoogst, is dan ook alleszins verdiend te noemen. De afdeelingen hebben door dit gezelschap uit te noodigen, zeker een goede greep ge daan. WIERINGERWERF. Twee ribjes gebroken. Zondagmorgen kwam het 5-iarig dochtertje van de familie Baart bij een onschuldig stoei partijtje zoo te vallen, dat de kleine zich leelijk bezeerde. Dr. Hoogkamer, ijlings ont boden, constateerde breuk van een tweetal ribjes. Het gymnastiekgeboaw. Bij de openstelling van het gymnastiekge- bouw te Wieringcrwerf, werd daarvan ten behoeve van de kerkdiensten druk gebruik gemaakt. Niet minder dan 4 kerkdiensten werden er gehouden. Als het ook in dit ge val waar is dat „gelegenheid" genegenheid schept, dan zal er. gezien het resultaat op den eersten openstellingsdag, voor vergade ringen, een druk gebruik van worden ge maakt. HEE R-HU GO W A A Rb Ernstig ongeluk. Zondagavond is op den Middenweg al hier een ei-nstig ongeluk gebeurd. Toen de heer D. de Vries uit Rotterdam per motor rijwiel met zijn verloofde als duo-passa giere zich naar Alkmaar wilde begeven, raakte een paard van den heer K. S. teg«n het motorrijwiel, waardoor beide berijders tegen den grond werden geworpen. De hper de Vries brak een arm, terwijl Mcj. Rus een sleutelbeen brak. Beiden werden in het Centraal Ziekenhuis opgenomen. Voor de gymnastiekvereen. Tavenu, waar van Mej. Rus een der bekende medewerk sters was, zal dit ongetwijfeld een sterke verzwakking der damesploeg beduiden. WINKEL Uitvoering Staatspensioen. De afdeeling Winkel van den Bond voor Staatspensioen zal op Zondag a.s. een open bare propaganda-avond geven in het lokaal van den heer Zeeman te Lutjewinkel, waar opgevoerd zal worden het tooneelstuk „Ou de Dag". Waar bovengemelde afdeeling den ouden van dagen tclkcnjare een uitgaansdag be reid en de Bond een zeer sympathiek doel nastreeft, bevelen wij het bezoeken van deze uitvoering gaarne aan en verwijzen daartoe naar de in dit blad voorkomende adv. WINKEL. In den naoht van Zaterdag op Zondag zijn bij een bewoner in den Wieringermeer onder deze gemeente een viertal konijnen uit de bokken gestolen, waaronder een voed ster, die juist een nest jongen had, welke nu ook om moeten komen. De politie stelt ccn onderzoek in, wat echter op vele moei lijkheden stuit, omdat niemand iets heeft waargenomen wat tot een spoor kan leiden. LUTJEWINKEL. Voor oen flink bezette zaal gaf de gym- nastiekvei'eeniging Sparta in het lokaal van den heer K. Zeeman een openbare uitvoe ring onder leiding van haar directeur, den heer S. Keesman. Zooals gewoonlijk werd hel programma vlot afgewerkt en werd dit met groote aandacht gevolgd. Zoowol dooi de dames en heeren alsmede door de adspi- rantcn werden wederom mooie staaltjes van gymnastiek geleverd, welke vele malen mot een hartelijk applaus werden beloond. Na oen verloting om taarten bracht de voorzitter den aanwezigen voor hun be langstelling en medeleven mot de vereeni- ging hartelijk dank, waarna pon zeer gezel lig bal met muziek van Arie Kos en de zijnen volgde. Voor de Non Stop uitvoering van dit Jaar wordt al ernstig geoefend en vele zijn de voorbereidingen daarvoor, waaraan men druk bezig is. Snarla heeft in dat opzicht vooral een zeer goede reputatie op te hou den, gezien het groote succes van vorige jaren en we twijfelen er dan ook niet aan of dit wordt weer een Nonstop, die de vo rigen tenminste zal evenaren. SCHAGEN SLAGERSVAKTENTOOXSTELLING Op 17 cn 18 Februari a.s. zal in Hotel Vredelust van den heer Igesz, een belang rijke slagcrsvaktentoonstelling worden ge houden. Ongetwijfeld zullen behalve de slagers uit de wijde omgeving, ook vele huisvrouwen mot belangstelling kennis ne men van liet geëxposeerde. In een van de volgende nummers zullen we nadere bijzonderheden kunnen mede- dcclen, terwijl ook por advertentie, voor meerdere publiciteit zal worden gezorgd. GEMEENTE SCHAGEN. Gcboi'cn: Odulfüs Cornelis, zoon van Cor- nclis Jozef Huibcils en van Maria Roskam. Ondertrouwd: Jan Revier, oud 26 jaar, clectricien, wonende te Den Helder en Cor- nelia Bcrgmans, oud 24 jaren, wonende te Sehagon. Getrouwd: Albert Zegers en Cornelia Anna Dekker. POLITIE. Gevonden: dekkleed (zeildoek), dames laars, aktctasch met inh. Verloren: dop van autowiel (Chevrolet). Vermist: schaap met 3 merkstippen (v. markt van 14 Januari). POLITIE. Gevonden: rij wiel plaatje. Ver loren: voordrachtenboekje. PURMEREND. 9 Februari. Veemarkt. Koeien, totaal 430 stuks: 195 vette, koeien 64—68 ct. per Kg., gel de- kooien f S0—160. melkkoeien f 110—225, per stuk; stieren 45—55 ct. per Kg., 16 paarden f RO—130 per stuk, 53 vette kalve- veron 3060 ct. per Kg.. 750 nuchtere kal veren f 51G per stuk, 210 vette varkens voor de zouterii 4246 ct. per Kg., 65 ma gere varkens f 1523 per stuk. 315 bicgen f 813 per stuk. 730 schapen f 15—30. 20 bokken f 514 per stuk. BROEK OP LANGENDIJK. 9 Februari. BI. eigenheimers 2210. uien 1.101.30. dr. 0.70—1.20. grove 1.20—1.40, gele nep 3.60, peen 1.802.10, groene kool 1.203. *- 2650 kroten f 0.60—1.70, 37000 Kg. roode kool f 1.40—2.60, 100.000 Kg. gele kool f 1.20, 50.000 Kg D. witte kool f 1. NOORDSCHARWOUDE, 9 Februari. Uien 1.10—130, drielingen 0.901.30. gro ve 1.30, peen 7.0—1.80, kleine peen 60—90. Gele kool f 1.20, D. witte kool f 1.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3