DE DRIE MUSKETIERS Elke dag een spannend verhaal Een verkorte en boeiende weer gave van de onsterfelijke roman van Alexander Dumas HET AFSCHEID VADERLIJKE RAAD Donderdag 11 Februari 1937. .Vierde blad De wereldberoemde schrijver ALEXANDER DUMAS Wij beginnen in dit nummer een illu stratieve weergave van het wereldberoemde boek van Alexander Dumas fils „De drie Musketiers", Dit kostelijke verhaal van den beroemden Franschen schrijver leent zich beter dan welk werk ook voor een verteltrant in beeld. De figuren van "den edelen Athos en den zwierigen Porthos thans door de handen van een ervaren teekenaar voor ons tot leven gebracht, zullen naast het geschre ven woord zeker ook voor ons tegenwoordig geslacht groote bekoring blijken te hebben. De romantische tijden van krijgshaftig heid en galante ridderavonturen zullen door dit verhaal voor onze jeugdige lezers herleven en wij twijfelen er niet aan, of ook de ouderen zullen nog eens niet genoegen de avonturen van d'Artagnan volgen. „De Drie Musketiers" is blijkens een nauwgezet onderzoek na den bijbel in de ziekenhuizen, het meest gelezen boek, ter wijl het ook' in de schoolbibliotheken het allermeest gevraagd wordt. Vier bekende figuren uit het werk. van Dumasvan links naar rechts: ARAMIE, ATHOS, dARTAGNON en PORTHOS Wij gaan dus vanaf heden op reis met onzen jeugdigen .kemphaan d'Artagnan, om in het Parijs van den vijftienden eeuw een leven te leiden van dol avontuur. De degen in de vuist, de geest vol van doldrieste plannen, het gemoed vervuld van trouw aan den koning, zoo gaan we naar een toekomst waarin behendigheid en vechtlust de trappen vormen waarlangs de berooide edelman moest opklimmen om de tanende invloed van zijn geslacht te her stellen. Straks betreden wij in den geest aan de zijde van onzen held de trappen naar het verblijf van den aanvoerder der Mus ketiers en worden daar gewikkeld in zulk een adembenemend conflict met de drie uit verkoren Musketiers des Konings, dat een tragische ontknooping al direct in het be gin onvermijdelijk schijnt. De punten van de degens der drie beste schermers van het toenmalige Frankrijk zijn immers op de borst van onzen jeugdi gen d'Artagnan gericht en een zekeren dood grijnst ons toe. Een zucht van verademing ontsnapt ons echter, als de ridderlijkheid van beide par tijen en de gemeenschappelijke haat je gens de dienaren van den Kardinaal Ri- chelieu het geschil in vriendschap doet ver- keeren en een verbond tusschen vier dap pere mannen tot stand brengt, welk sa mengaan het begin vormt van een reeks avonturen, welke wij verder eiken dag weer met groote belangstelling zullen vol gen. De illustrator van het verhaal, NöRRETRANDERS Wij geven onze lezers in overweging de illustraties en de tekst uit te knippen en op te plakken, daar zij als verzameling steeds weer opnieuw een attractie vormen voor jong en oud. Links: HET AFSCHEID. Op een mooien lentedag van het jaar 1625 besloot de jonge Fran- sche edelman d' Artagnan zijn ouderlijk huis in Gascogne te verla ten en zich naar Parijs te begeven, om daar te trachten opgenomen te worden in het beroemde corps musketiers van Lodewijk XIII, Toen hij afscheid nam van zijn vader, gaf deze hem drie dingen op reis mee: een beurs met 15 daalders, een paard en een introductiebrief aan den heer de Tréville. „Zie, mijn zoon, dit paard is in het huis van je vader nu bijna dertien jaar geleden geboren. Spaar het zooveel je kunt en verkoop het nooit. En ga in Parijs naar den heer de Tréville, die vroeger mijn buurman was, en geef hem dezen brief van mij. Hij is, als jij, met niets begon nen, thans is hij kapitein van 's konings musketiers! Ik weet dat Z.M. de Koning zeer op hem gesteld is en ook bij den kardinaal staat hij in groot aanzien." Rechts: VADERLIJKE RAAD. Hierna verhief de vader zich uit zijn stoel, gordde zijn zoon zijn ouden degen om en zeide, terwijl hij hem met teedere en toch trotsche oogen aanzag: „Slechts door moed, mijn zoon, enkel en alleen door zijn moed kan een edelman zich thans nog een weg naar het geluk banen. Zijn geheele toekomst is verloren, als hij op het kritieke moment ook maar een oogenblik aarzelt. Grijp het fortuin dus, waar het zich laat zien, zoek het avontuur en vrees geen enkele situatie. Ik heb je geleerd den degen te hanteeren, je hebt ijzeren pezen en een stalen vuist. Vecht om elke reden, temeer daar het duel verboden is en men er dus dub belen moed toe noodig heeft". Daarop omarmde de heer d' Artagnan zijn zoon, kuste hem teeder op beide wangen en gaf hem zijn zegen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 11