In de omgeslagen Twee slachtoffers Militaire telefoon draden gestolen Prinselijk paar te Boedapest De crisispachtwet 1936 Schilderstukken verduisterd Niet meer kalken op de straten De 25 millioen voor Indië Filmvoorstelling voor het Logement te Rotterdam uitgebrand Ongeluk met de roeireddingboot te Zandvoort. De bemanning wist zich in veiligheid te stel len, doch drie leden geraakten buiten kennis. De schipper nog bewusteloos. Zandvoort Is gistermiddag om half drie opgeschrikt door het be richt, dat tijdens een oefening de roeireddingboot van de N.Z.H.R.M. in de branding is omgeslagen. Ge lukkig slaagde het grootste deel der opvarenden erin veilig het strand te bereiken, doch de schipper en 2 andere inzittenden werden bewuste loos aan land gebracht. Bij de laat- sten gelukte het na korten tijd de levensgeesten op te wekken, doch de schipper, J. Molenaar, was om ruim drie uur nog buiten kennis. Het bestuur van de N.Z.II.R.M. had beslo ten, dat de reddingboot gistermiddag de drieniaandelijksche proeftocht zou houden. De zee was echter zeer ruw, doch men be sloot toch te vertrekken. Onder leiding van schipper .T. Molenaar werd de boot ter hoogte van den water toren in de zee gereden, maar reeds bij de tweede zandbank liep do boot vol water. Direct hierop sloegen twee golven over het vaartuigje heen, waardoor het tot schrik van de vele toeschouwers omsloeg. Van de zestien opvarenden zog men ver- scheidencn op den kiel van de boot krui pen, terwijl anderen kans zagen zwemmen de en.badende op het strand te komen. In allerijl werd hulp geboden, maar men kon niet verhinderen dat drie der mannen bewusteloos geraakten. Het waren de schipper en de redders Koper en Schuiten. De beide laatstcn dreven bewusteloos aan land. Dc schipper, die met zijn zwemvest onder de boot was blijven vastzitten, werd toen deze aanspoelde, uit zijn hachelijke po sitie bevrijd. Koper kwam spoedig weer bij kennis en is naar zijn woning vervoerd, doch de twee overigen waren er zeer slecht aan tbc. Na een half uur gelukte het den genees- iieent» C. A. Fraassen en C. A. H. Gerke. Schuiten bij te brengen, doch Molenaar was bij hef afzenden van dit berióht nog buiten bewustzijn. Toestand schipper J. Molenaar hopeloos Nader vernemen wij, dat de doktoren den toestand van schipper J. Molenaar ho peloos achten. De toestand van de twee roeiel-s was hedenmiddag bevredigend. On middellijk na het ongeval hebben zich on geveer veertig personen, zoowel mannen als vrouwen gekleed te water begeven. Vooral de leden van de Zandvoortscho reddings brigade gedroegen Zich hierbij zeer kranig Onder de personen die zich in dc red dingsboot bevonden, was ook de algomcenc secretaris van de reddingmaatschappij, de lieer H. T. de Rooy. Deze geraakte even eons te water, doch slaagde erin, den roeier Engel Schuiten, hoewel bewusteloos, uit liet water te halen. Omstreeks vier uur is de reddingsboot op het droge gebracht. Schipper Molenaar overleden. Het laatste bericht over het ongeval aan dc Zandvoortscho kust luidt, dat de pogin gen tot het opwekken der levensgeesten geen succes hebben gehad. Tc ongeveer half vier konden dc doktoren niets anders dan den dood constatecrcn. De overledene was i7 jaar oud. Een onderhoud met den secre taris van de Redding Mij. Wij hebben gistermiddag nog een onder houd gehad niet den secretaris van dc .Noord- en Zuidliollnndschc Redding Maat schappij, den heer H. Til. dc Dooy, die zelf met dc reddingboot was uitgevaren en dus het ongeluk geheel hoeft meegemaakt. De schipper, zoo zeidc hij ons, vond het juist in verhand met de nogal onstuimige zee bij uitstek geschikt weer om te oefe nen en hij heeft het geen moment gevaar lijk geacht om zee te kiezen. Dit was ook de algemeene opinie. Men kan dan ook niet zeggen, dat het besluit tot hot houden van de oefening niet verantwoord zou zijn geweest. Er blijft nu eenmaal een algemeen risico aan dergelijke oefeningen met roei- reddingbooten verbonden cn dat zal nooit zijn te vermijden. De lieer Dc Rooy vertelde ons daarna, hoe -het ongeluk precies in zijn werk is gegaan. Aan het begin van de tweede bank, op ongeveer honderd vijftig meter van het Strand verwijderd, is een zware golf in de boot gebroken, waardoor deze vol water liep. Hoewel het water door de kleppen weer kan wegloopen, kreeg dc boot door dit stortbad een grootc snelheid en dreef zij in de richting van het strand. Zij ging loon „snijden" cn even later volgden twee korte zeeën, dadelijk 11a elkanr, welke de l„.of langzaam naar bakboordzijde deden órvslnan. Mannen dreven op de omgesla gen boot rond. Van de veertien inzittenden vielen er aanvankelijk vijf of zes uit, die er spoedig in slaagdon op dc omgekeerde boot te krui pen en zich daaraan vast te klemmen. Ook de hoer de Booy behoorde tot dit groepje mannen. Van dc overigen lagen er toen nog verscheidene onder de boot, terwijl anderen op korten afstand in zee -ronddreven. De meesten wisten onder de boot vandaan te komen, klommen er toen ook bovenop óf wisten zich zwemmende en wadende te redden. De roeier Koper bleek evenwel in groot gevaar te verkeeren, aangezien hij be wusteloos ronddreef op enkele- meters -v&n de boot verwijderd. Met vereende krach ten slaagde men er in hem te grijpen en op (Ie boot te krijgen. De schipper en waar schijnlijk Engel Schuiten lagen toen nog steeds onder de boot. De mannen, die op de naar boven gedraaiden onderkunt zaten, waren vanzelfsprekend niet in staat hulp te jvcrlcéncn. Hel cenige, waartoe zij bij mach te waren, was. het openhouden van de wa teruitlaatkleppen, om zoodoende lucht te doen stroomon in de ruimte onder hen. Schuiten is later losgeslagen'en korten tijd voordat dit met de boot het geval was, aan land gespoeld. Ilij was er toen zeer ernstig aan toe. Hoewel men er na een half uur in slaagde, zijn levensgeesten op te wek ken, was zijn toestand zoodanig, dat hij niet naar zijn woning kon worden gebracht Hij is toen vervoerd naar het pension „Zee en Duin", waar hij verder werd behandeld. Schipper Molenaar is toen de boot een- manl het strand had bereikt, bevrijd, doch de kunstmatige ademhaling heeft niet meer mogen haten. De toestand van Koper was in den laten middag vrij gunstig. Zes maanden tegen drie ver dachten gerequireerd. De telefonische verbinding tussrlien de centraio post artillerieinrichtingen te Ilcm- brug cn de militaire centrale post te Am sterdam, een rijksleiding, was in den nacht van 2S op 21) December plotseling gestoord. Niet voor de eerste maal. Reeds twee koer was de verbinding vernield en een stuk te lefoondraad gestolen. De militaire cn poli- tioneele autoriteiten hadden hun maatrege len goed getroffen. Om het kwartier werd de verbinding geprobeerd, zoodat de daders slechts heel weinig tijd zouden hebben om zich uit de voeten fe maken, wanneer zij hun vernielend werk eventueel zouden her halen. In den bewusten nncht trok onmiddellijk nadat de melding": Militaire telefoonlijn gestoord" was binnengekomen, de militaire politic er op uit. De wegen in den omtrek werden afgezet en het terrein nauwkeurig doorzocht. Er was ong. 4 K.M. draad afge knipt. Tusschon de Spanrndnmmerdijk en het Noordzeekanaal trof de politie drie jonge mannen, twee schilders en een chauffeur aan. Zij hadden gonjezakken bij zich en vlak in de nabijheid lag een rol gestolen koperdraad. Gisteren stond het drietal te recht voor de vierde kamer der rechtbank. Vernieling en diefstal had dc officier ten laste gelegd. Uit het verhoor van de politiemannen bleek, dat na de arrestatie geen vernielin gen meer plaats hadden. Verdediger mr. Pauwels: zijn u ook ge ruchten hekend, dat dit het werk van com munistische of anarchistische elementen is geweest. Een dor getuigen had dit verhaal inder daad gehoord. Tn die richting is ook een on derzoek ingesteld, zonder dat die tot eenig resultaat leidde. De jongens beweerden, dat zij in het veld waren om groenten te stelen. De telefoondraden hadden zc ge vonden. Mr. Pauwels: zijn er ook instrumenten ge vonden? Neen, geen van dc militairen had een tang of een ander werktuig kunnen opspo ren. Dc Officier van Juistilio Mr. de Muinck Keizer vond het een sterk en brutaal staaltje, een bewijs van verwording van do moderne straatjeugd. Spr. requireerde te- PRINS BERNHARD ONTLOOPT DE PERS EN DE FOTOGRAFEN WEER F.F.NS. GEHEEL ON OPGEMERKT IN DE IION- GAARSCHE HOOFDSTAD BIN NENGEKOMEN. Naar wij van de hand van den Weenschen correspondent van het „Alg. Hdbld." lezen, blijken Prins Bernhnrd en Prinses Juliana in den korten tijd van hun huwelijksreis al specialisten te zijn geworden in het ontloo- pen van de onaangename nieuwsgierigheid van journalisten en filinmenschen. Dinsdag wachtte n.1. alles te Boedapest op het Margarothen-eiland in dc hall van het hotel Palatinus op dc vorstelijke gasten: persfotografen, filmoperateurs, to midden van een zee van bloemen. Do gendarmen en autoriteiten langs den weg, waarlangs dc gasten uit Polen werden verwacht, hadden reeds opdracht gekregen de noodige eerbetuigingen te brengen, en de aankomst, der gasten naar Boedapest te melden. Maar de wachten meldden aan de hoofd stad niets, aangezien zij uitkeken naar een Nedcrlandsche auto; en prins Bernhard zat achter het stuurrad van een auto mot een Luxemhurgsch nummer, dat onopgemerkt voorbijging. Zoo hadden Jrinses Juliana en Prins Bernhard, die alleen samen in deze eerste auto zaten onopgemerkt het Ost-Bahn- hof te Boedapest bereikt. Daar stapte de Prins uit en gaf een taxi-chauffeur opdracht voor hom uit te rijden naar Hotel Gellert. Terwijl dus allen wachtten in het hotel Palatinus het pleit niet voor dc Boedapcs- ter journalisten, dat deze list niet werd door- De heer de Booy heeft tot de mannen in liet bootenhuis éen korte toespraak gehou den, waarin hij zeide te hopen, dat zij door het gebeurde niet zouden zijn ontmoedigd. Zij antwoordden toen allen, dat men steeds op hén zou kunnen blijven rekenen. Volgens den heer de Booy zijn er bij het roeien geen fouten gemaakt, de branding werd goed recht getroffen. Op de mannen viel niets aan te merken, zij vormden een goede roeiploeg. Maar ongelukken als deze, zijn nu eenmaal niet te voorkomen, al be lmoren ze gelukkig tot de zeldzaamheid. Uit de geschiedenis der laatste vijfentwin tig jaar, waren den heer de Boov slechts tien ongevallen van dezen aard bekend. Dc oefening werd bijgewoond door den burgemeester van Zandvoort, den heer H. van Alphen, den secretaris van de plaatse lijke commissie van de reddingsmaatschap- nij. den heer v. d. Werf en door den heer Hollander -van de Noordwijksche commissie Zij hebben bij het reddingswerk onmiddel lijk de leiding genomen. Van het strand af hebben zich vele Zandvoorters in zee be geven om de drenkelingen te hulp te komen Schipper Molenaar was gehuwd en vader van twee. kinderen. Hij was twee jaar ge leden tot schipper van de reddingboot be noemd. Daarvoor maakte hij .vele jaren als roeier deel uit van dc bemanning. Het stoffelijk overschot is naar zijn wo ning overgebracht. Een tweede slachtoffer Ook Schuiten overleden. Omstreeks half zeven gisteravond is in het „Badhuis Zeeduin" het tweede slachtof fer van het ongeluk met de reddingsboot, Engel Schuiten, overleden. gen de verdachten gevangenisstraffen van zes maanden. De verdediger mr. Francois Pauwels achtte niet bewezen, dat deze jongens de leiding hadden vernield. Zij hadden heel andere hodoelineen en zij waren niet in het bezit van werktuigen subsidiair drong de verde diger met klem op clementie aan in den vorm van een voorwaardelijke veroordee- ling. Vonnis 24 Februari. Gegevens uit het arrondisse ment Alkmaar. Aan de medcdeelingen van het Centraal Bureau voor de statistiek ontleenen wij de volgende gegevens betreffende de Crisis pachtwet 1936. Bij het arrondissement Alkmaar, waar onder half Noord-Holland ressorteert, kwa men in 8 verzoekschriften, waarvan 4 werden ingetrokken/ Resteerden 4 ter be handeling. In drie gevallen werd ontheffing van de verplichte pachttcrmijn-betaling toegestaan, terwijl één geval nog op afdoening wacht. Aangifte ingediend tegen Am- sterdamsch kunstschilder door het Zwitsersche consulaat. Amsterdam. Naar wij vernemen is gis termiddag door het Zwitsersche consulaat, namens een Zwitsersche dame, bij de poli tie van bot bureau Stadhouderskade, aan gifte gedaan terzake vermoedelijke verduis tering door een Amsterdamse!) kunstschil der, die zijn woning in de Tweede Jan Steenstraat heeft, van vijf schilderstukken. Den schilder, die eenigen tijd geleden in Zwitserland was geweest, waren de schil derstukken ter hand gesteld met de opdracht pen er van te copieeren en dc andere vier te rcstaurceren. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de kunstschilder niet meer op het adres in dc Tweede Jan Steenstraat woonachtig is. zien; wie zou n.1. op het denkbeeld komen in den winter te gaan wonen op het Marga rethen-eiland, dat alleen in den zomer char me heeft parkeerde een Luxemburgschc auto gewoon tusschen de andere auto's voor het hotel Gellert. Prins Bernhard stapte uit en deelde aan don ontvangst-chef mede, dat hij „graaf Sternberg met zijn vrouw" was en kamers wenschte. Do. Honganrsche bladen, waaraan ik deze en verdere details ontleen, verzekeren, dat de directeur van het hotel Gellert, onmid dellijk begreep wie zijn gasten waren, en dat hij hen daarop de mooiste appartemen ten van zijn hotel, de kamers 122. 123, met uitzicht aan één kant op den Donau. ann don anderen kant op den Blocksberg, ter dispositie stelde. De fotografen en verdere persmenschen. die hals over kop, in de snelste auto's van het Margarethen-eiland naar Gellert gesneld kwamen, arriveerden juist, te laat. Er viel niets meer te fotocxafeeron, daar het Prinselijk Paar zich reeds had terugge trokken naar zijn appartementen, dat de gasten niet meer verlieten, omdat Prinses Juliana die tegen de koude hoosro Poolsche vilten laarzen droeg, na deze lange auto- reis niet meer wenschte uit te gaan. De Hongaarsrhe bladen vermelden, even als bii het bezoek van den Prins van Wa les, den lat eren Koning Edward, uitvoe rig het menu, dat Prinses Juliana en Prins Bernhard op hun kamer lieten serveeren. hoeveel hoter erbii was. welke wijn. enz. Dat prinses Juliana en prins Bernhard niet van plan zijn in Boedapest te blijven wordF opgemaakt uit het feit, dat een der drie Nedcrlandsche auto's waarmede het gevolg en de bedienden later naar Boeda pest kwamen, niet aldaar bleef, maar door reed. naar het heette, naar de Riviera. zoodat men aanneemt dat deze daar ap partementen zijn gaan hespreken voor het jonce paar. De verslaggevers, die liet hotel belegeren, wisten van het personeel onder andere tc weten te komen, dat prinses Juliana een Een circulaire van den minis ter van binnenlandsche zaken waarin hij aandringt op het nemen van maatregelen. De minister van binpcnlandsche zaken heeft in een circulaire aan de burgemees ters medegedeeld, dat in verband met de aanstaande verkiezingen moet worden ver wacht, dat weder misbruik zal worden ge maakt van de openbare straat door het bekalken daarvan met politieke leuzen. Af gezien van de omstandigheid, dat zulks uit aesthetisch oogpunt ontoelaatbaar is en liet verwijderen van de opschriften voor de gemecne kosten medebrengt, acht de minister het wenschelijk, dat dit euvel zoo veel mogelijk wordt gekeerd met het oog op de mogelijkheid van verstoring der open bare orde. Het optreden van de politie tegen het bekalken van straten wordt zeer verge makkelijkt en het in goede banen leiden van de neiging tot openbaarmaking van politieke gevoelens bevorderd, door opne ming in de algemeene politieverordening van een doelmatige verbodsbepaling inzake, waarbij niet alleen het bekalken zelve, doch ook het vervoeren van de darvoor noodige materialen gedurende de nachtelijke uren wordt verboden, tenzij kan worden aange toond, dat dit vervoeren met andere doel einden verband houdt. De minister voornoemd noodigt de bur gemeesters uit ernstig te overwegen of op neming van zulk een bepaling in de Alge meene Politieverordening voor de gemeen te, mocht zij niet reeds gelden, aanbeveling verdient. Castriicums jeugd bouwt een herinnering Bijzondere herinnering aan het Prinselijk huwelijk. Een bijzonder aardige, blijvende herinne ring aan het huwelijk tusschen Juliana en Prins Bernhard is in de gemeente Cas- tricum tot stand gekomen. Het initiatief daartoe is genomen door de Oranje-vereeni- ging aldaar, welke naast het gemeentehuis een bank heeft doen bouwen, waarvoor eeri vijver is aangelegd. Het geheel is tot stand gekomen op een wijze, welke wellicht eenig is in ons land. Voor den bouw van de bank, welke ontworpen is door den gemeen- learchitect, don heer D. van Diepen, heb ben n.1. 900 schoolkinderen willekeurige steenen bijeengebracht. De constructie en de aanleg van den vij ver zijn geheel belangeloos verricht door vijf werkipoze metselaars en vier werklooze grondwerkers. Het werk heeft drie weken jn .beslag genomen en het resultaat ervan is een bezichtiging alleszins waard. De heeren H. Hommer en P. van den Berg, resp. voorzitter en secretaris van de Oran je-vereeniging te Castricum, heb ben het Prinselijk paar in een naar Krynica gezonden schrijven van een en ander op de hoogte gebracht en een foto van bank met vijver bijgesloten. Deze lieeren mochten bereids namens Prins Bernhard een dank betuiging "ontvangen. 24-jarig meisje aangerand Zij wist te ontkomen. Dader gearresteerd. Ede: Gistermiddag is de 24-jarige mej. van G., uit Oosterbeek, ter hoogte van het „Planken Wambuis" tusschen Ede en Arn hem door zekeren J. J. uit Arnhem aange rand. De dame wist te ontkomen. Zij riep de hulp in van de Edesche politie en vertelde haar, dat de man haar met den dood heeft bedreigd. Dc politie slaagde er in den man, toen hij per fiets in de richting Arnhem reed, te achterhalen, en te arrestceren. prachtige bouquet tulpen, hyacinten en roode rozen, dat in haar salon stond, aan het kamermeisje had aangeboden, omdat de prachtige bloemen anders bij een cen traal verwarmde kamer toch maar ver welken zouden. Prins Bernhard sprak tegenover den di recteur zijn groote voldoening uit over het feit in Boedapest te zijn, maar ook de hoop, dat men het incognito zou weten te rcspec- (oeren. Dc vertegenwoordigers der recher che, die in het hotel dienst doen, hebben dan ook opdracht gekregen den vleugel, waarin de appartementen van het prinsen- paar liggen tegen indiscretie van nieuwsgie rigen streng te beveiligen. Bezoek aan het parlementsge bouw. Het A.N.P. meldt uit Boedapest d.d. 10 dezer: Prinses Juliana en Prins Bernhard heb ben vanochtend een bezoek gebracht aan het parlementsgebouw. In de zittingzaal van het huis van afge vaardigden onderbrak dc heer Rupert, die juist een interpellatie hield, zijn rede om het Prinselijke paar, dat plaats nam in de loge van de diplomaten, woorden van wel kom toe te roepen. Hij gaf voorts uitdruk king aan zijn eerbied jegens het Prinselijke paar, waarbij hij in herinnering bracht het gastvrije onthaal, dat Ï-Iongaarschc kinde ren na den oorlog in Nederland hebben ge vonden. Jlij noemde deze hulpvcrleenine een bewijs van waarachtige menschelijke solidariteit. Alle afgevaardigden verhieven zich van hun zetels en begroetten het Prinselijke paar met geestdriftig handgeklap. De Prinses en de Prins vertoefden ongo veer tien minuten in gezelschap van den quaestor van het huis in de zittingzaal en maakten vervolgens een rondgang door het gebouw. Niet te beschouwen als een breed opgezet welvaartsplan. Java lijdt het meest onder de crisis. Anet-a seint uit Batavia: De memorie van antwoord in- zake de besteding der Nederland- sche bijdrage van 25 millioen gulden is verschenen, waarin de regeering o.m. opmerkt: De ingediende plan nen kunnen inderdaad niet worden beschouwd als een breed opgezet welvaartsplan, doch deze plannen zijn eenvoudiger van opzet. Bij de bepaling van de besteding der Ne- derlandsche bijdrage is nauwkeu rig nagegaan welke zwakke plek ken er in de volkshuishouding aan wezig zijn. Vele voorzieningen zijn mogelijk geworden, die in verband met den )arcnlangen zorgelij'ken toestand der landsfinanciën achter wege moesten blijven. Van budget-verlichting kan niet gespro ken worden, wijl deze maatregelen zonder steun uit het moederland achterwege zou den zijn gebleven. Van talrijke dezer maatregelen moet een belangrijke soc'i'e nevenwerking worden verwacht. In aanmerking dient te worden genomen, dat het welvaartspeil op Java onder de crisis veel sterker is aangetast dan in de buitengewesten. Voor de kleine Socnda-eilanden buiten Bali is een bedrag van 345.000 gulden uit getrokken, waarbij verschillende uitgaven voor wegen en kleinere irrigatiewerken op Flores. Van een achterstand inzake het onderhoud van irrigatiewerken is geen sprake. Voor dc bevordering van de nijverheid is 1 millioen gulden uitgetrokken, waarvan door verschillende kleinere Europeesche be- drijfjes mede zal worden geprofiteerd. Het uittrekken van een afzonderlijke post voor enkele scholen en cursussen ten be hoeve van Indo-Europeesche jongelieden in het kader van het 25 millioen-plan werdi niet noodzakelijk geacht, aangezien van verschillende kanten thans reeds een groot aantal cursussen in het leven zijn geroe pen. met name door de afd. Nijverheid van het dept. van economische zaken én door de Indische maatschappij voor indi- vidueele werkverschaffing. personeel van de hofhouding Aangeboden door de Koningin. Uitreiking van een berinnerings- medaille ter gelegenheid van het prinselijk huwelijk. Gisteravond om 8 uur is in de groote zqal van den Dierentuin te s Gravenhage voor de leden van het personeel van de konink lijke hofhouding en hun gezinnen een film voorstelling gegeven, aangeboden door H. M. de Koningin. De hofmaarschalk, mr. F. F baron de Smeth sprak een kort openingswoord, waar in hij den dank overbracht van H.M. de Koningin en het Vorstelijk echtpaar, aan al degenen, die bijgedragen hadden tot het welslagen van dc feestelijkheden, ter gele genheid van het huwelijk van H.K.H. Prin ses Juliana en Z.K.I1. Prins Bernhard der Nederlanden. De verschillende journalen betrekking hebbende op dc verloving en hel huwelijk van het vorstelijk echtpaar werden vervol gens vertoond. In de pauze hebben de hoofden van de verschillende hofdepartemonten de zilveren draagmedaille uitgereikt, welke door het vorstelijk bruidspaar ter herinnering aan het huwelijk is geschonken aan de leden van de hofhouding en aan het personeel, in dienst van H.M. de Koningin en van H.K.H. Prinses Juliana. Deze medaille is uitgevoerd door de „Koninklijke Begeer" te Voorscho ten, naar het model van den beeldhouwer Toon Dupuis. Een zestal kinderen door de po litie in veiligheid gebracht. Gisteravond omstreeks elf uur is brand uitgebroken in pand YV'olfshoek 10 A te Rot terdam, bewoond door den logementhouder G. H. Appel. De brand is ontstaan in een Zcct, een opkamertje, dat als slaapplaats was ingericht. In de brandbare bed-goederen vond het vuur gretig voedsel en weldra stond dit opkamertje dan ook in lichterlaaie. Aangezien de panden aan den Wolfslioek ter weerszijdén van den eigenlijken hoek haaks op elkaar staan, vormen de muren rond een klein binnenplaatsje een koker. Toen de ruiten van het opkamertje waren gesprongen en de vlammen naar buiten sloegen, werd het vuur in dien koker opge zogen en de hitte deed ook op de eerste verdieping de ruiten springen. Zoo is het vuur overgeslagen naar een kamer op de eerste verdieping en vervolgens naar de tweede. Op de eerste etage was er niets meer te redden in de brandende kamer, op de tweede verdieping heeft de brandweer, die op de melding: middenalarm vrij spoe dig met veel materiaal ter plaatse was, het vuur, dat de gordijnen reeds had aange tast, nog weten te bedwingen. De brandweer heeft met in totaal vier stralen op de waterleiding het vuur bestre den. Een zestal kinderen, dat zich in liet bran dende pand bevond, is door de politie en de brandweer snel in veiligheid gebracht. Het opkamertje en de kamer op de eerste verdieping zijn geheel uitgebrand.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2