Duitschland in noodtoestand Groote* aanval op Madrid verwacht Revolutie in Honduras Dc eene staking eindigt en de andere begint Eogelsche liberalen verdedigen de Duitsche Koloniale eischen Het onderhoud Halifax- Von Ribbentrop De kerkvervolging in Mexico Radio-censuur I. OUOSHOORN-Floor. Marktberichten SPANJE SUCCESSEN DER REGEERINGSTROEPEN. Bomaanval op Almeria Nu Malaga is gevallen, verwacht men binnen enkele dagen een ople ving van den strijd om Madrid. De opstandelingen krijgen nu belang rijke troepenmachten vrij om den stormloop op de hoofdstad te her nieuwen en thans krachtiger dan te voren door te zetten. Of Madrid nu werkelijk van Valencia is afgesneden, valt nog niet definitief te zeggen. De berichten der beide tegenstanders spreken elkaar op dit punt absoluut tegen. Toch ziet hel er naar uit, dat de regeerings- troepen groote moeilijkheden tegemoet gaan. Hoewel de groote weg naar het Oosten blijkbaar nog niet door Franco is bezet, blijkt toch meer en meer, dat zijn kanonnen haar wel bestrijken. Een speciale correspondent van Havas meldt althans, dat gistermiddag een convooi van 20 auto's der regeering, komende uit Arganda, getracht heeft een doortocht te for- ceeren langs den weg naar Valencia om naar Madrid te komen. De reclitschen lieten het convooi naderen en maaiden het toen met mitrailleur- en geweervuur weg. Verschei dene wagens, doorboord door de kogels, ble ven op den weg achter, anderen maakten rechtsomkeert.. Geen enkele wagen kon den weg naar Madrid voortzetten. Aanval afgeslagen. De regeeringstroepen hebben gister een hevigen aanval van de opstandelingen in het Westerpark afgeslagen. De strijd duur de anderhalf uur en de verliezen van de opstandelingen waren zeer aanzienlijk. De beide tegenstanders liggen hier zeer dicht bij elkaar en zonder voorbereiding van artillerie gingen de opstandelingen mid den in den nacht over tot den aanval. Zij wierpen tallooze handgranaten op de stellin gen der regeeringstroepen. De regeerings troepen weken evenwel geen duim en tegen den ochtend was de rust weergekeerd, men hoorde slechts nog nu en dan een schot vallen. Regeeringstroepen melden suc cessen van het front van Cor- doba. Radio Bilbno meldt, dat aan het Cordoba- front de regeeringstroepen blijven oprukken in de gebieden van Lopera en Villa del Riö, waar zij hoogst belangrijke strategische po sities hebben ingenomen, die een beslissen de atcie in den sector van Montero moge lijk zullen maken. Van het front van Malaga wordt gemeld, dat te Almeria voortdurend talrijke vluch telingen aankomen. Aangezien de stad hen niet allen kan ontvangen, heeft de gouver neur maatregelen genomen voor (evacuatie. Des middags heeft de luchtmacht der op standelingen Almeria gebombardeerd en o.a. eenige brandbommen laten vallen, die ech ter weinig schade aanrichtten. Twee regee- ringsvliogtuigen hebben de vijandelijke stel lingen in den sector van Malaga krachtig met bommen bestookt. Opzienbarende rede van George Thomas. De oorlogs ychose vindt haar oorzaak in economische span ningen. Een dezer dagen heeft volgens het Hdbld. de leider van den staf van den militair-eco- nomischcn dienst van het Duitsche ministe rie van oorlog, Georg Thomas, 'n lezing ge houden over „oorlog en economie in de ge schiedenis." Georg Thomas wees er in allereerste plaats op, dat hij vaak de meening had hooren verkondigen, dat het verband tusschen oor log en economie een nieuw verschijnsel was. Dit is niet juist, het verband tusschen oor log en economie is niet nieuw, alleen is deze verhouding inniger geworden. Dit verhand kan echter alleen worden begrepen, wan neer wij d^ geschiedenis bestudeeren. Zelden aldus vervolgde Thomas zijn re de is zooveel over oorlog gesproken als in de laatste jaren. Het is interessant na te gaan hoe deze oorlogspsychose is ontstaan en wij zullen zien, dat deze uiteindelijk haar oorzaken vindt in de economische spannin gen. Steeds hebben bij liet ontstaan van oor logen, de strijd om het bestaan, de behoefte aan expansie en de economische nood een groote rol gespeeld. Op het oogenblik bevindt het Duit sche volk zich in een noodtoestand. Indien het buitenland zegt, dat het vierjarenplan blijk geeft van een niet begrijpen der economische proble men, dan verantwoorden wij, dat dit begrip is gedood door het verdrag van Versailles. De economische spanningen, die de oor logspsychose in het leven hebben geroepen, zijn veroorzaakt door de kortzichtigheid van onze vroegere vijanden. Het goud van de we reld is geconcentreerd in de banken van enkele staten, terwijl andere landen hun laatste goudreserves moeten uitputten om hun volk te kunnen voeden. In vele landen weet men zich geen raad met die levensmid delen, waarnaar in andere staten een drin gende behoefte bestaat. Sommige landen be schikken over enorme koloniale gebieden, terwijl andere geen ruimte genoeg hebben. Hierbij komen nog de valutamanipulaties in de verschillende landen. Al deze factoren veroorzaken de reeds genoemde economi sche spanningen, die op hun beurt weer de politieke tegenstellingen verscherpen. Daar een oplossing van de economische pro blemen niet mogelijk was, gezien de in vele landen bestaande angst voor een econo misch herstel van Duitschland konden ook de politieke spanningen niet uit den weg worden geruimd hetgeen weer leidde tot een algemeene bewapeningswedloop. Vervolgens verduidelijkte Thomas zijn uiteenzettingen door het geven van voor beelden uit de geschiedenis. De wereldoorlog heeft Duitschland ge leerd, dat er een nauw verband bestaat tus schen oorlog en economie. 800.000 Duit- schers stierven tengevolge van ondervoe ding. Duitschland heeft dezen oorlog ver loren, omdat zij dit verband niet heeft ge zien. Het zou een onvergeeflijk verzuim zijn indien de tegenwoordige legerleiding geen rekening zou houden met reeds genoemd verband. Revolutionnaire generaal gear resteerd. Naar gemeld wordt, is in Honduras een revolutie uilgebroken. De revolutionnaire generaal S. Mendoza en Almendares zijn tezamen met vooraan staande politici te Tegucigalpa gearresteerd na oorlogsmateriaal te hebben verborgen en plannen te hebben gesmeed voor de ver woesting van de loodsen op het vliegveld. Aan de Atlantische zeekust heeft de revo lutionnaire generaal José d'Avila nabij Pro greso een personentrein aangevallen en tot ontsporing gebracht. Hij heeft getracht zich meester te maken van een bedrag van 50.000 dollar bestemd voor uitbetaling van loonen aan de arbeiders van de United Fruit Company. Hij werd evenwel door de regeeringstroepen teruggedreven en vluchtte in de bergen. VEREENIGDE STATEN. Lewis krijgt het druk. Pas brachten de bladen het bericht, dat de automobielstaking in Amerika, die zoo veel gemoederen in beroering bracht, is ge ëindigd, of wij moeten de wereld al weer van nieuwe stakingen op de hoogte brengen. Het geldt thans de textiel-industrie, in ver schillende textiel-fabrieken op Rhode Island, legden de arbeiders 't werk neer. Lewis was er gauw bij, bij heeft reeds gedaan weten te krijgen, dat zijn vakvereeniging de eenige vertegenwoordigster bij het voeren van on derhandelingen zal zijn. Plet repertoire van Lewis gaat er aardig uitzien. Hitier zou moeten toestemmen in internationale ontwapening. De leider der liberale partij in het parle ment, Sir Archibald Sinclair heeft gister avond te Pontyrid in Wales een rede uit gesproken, waarin hij als zijn overtuiging uitsprak, dat Duitschland recht heeft op te ruggave zijner koloniën. Volgens spr. opent deze eisch den weg tot onderhandelingen,, „die niet zullen nalaten tot een duux-zamen vrede te leiden." Sir Archibald zette ver volgens uiteen, dat Duitschland een inter- nalinale ontwapening zou moeten aanvaar den en ieder internationaal geschil zou moe ten onderwerpen aan de arbitrage van een derde natie. Voorts moet Duitschland voor alle mogendheden, met inbegrip van de U.R.S.S. de gelijkheid van rechten, die het voor zich zelf opcischt, erkennen. Tenslotte zou Duitschland aan de inboorlingen zijner koloniën dezelfde waarborgen moeten ge ven, die aan de inboorlingen van alle onder mandaat staande gebieden gegeven zijn. Belangrijkheid geweldig over dreven De Duitsche ambassa deur heeft geen eischen gesteld inzake de koloniale kwestie. De Duitsche ambassadeur von Ribbentrop heeft om zes uur gister avond het Foreign Office verlaten. Wel toonde hij zich bereid zich te laten fotografeeren maar een ver klaring wenschte hij niet af te leg gen. Wat officieele kringen er van zeggen. Na het onderhoud van Lord Halifax met von Ribbentrop dat twee uren heeft ge duurd, bepaalden officieele kringen zich er toe te kennen te geven, dat „het gesprek betrekking heeft gehad op eenige onder- weipen, waaromtrent von Ribbentrop dc meeningen van zijn regeering heeft mede gedeeld." Alen meent te weten, dat de Duitsche am bassadeur zelf er op heeft aangedrongen, dat de besprekingen een vertrouwelijk karak ter zullen dragen. Geen nieuwe bijzonderheden ter sprake gebracht. Nader meldt men ons dat het onderhoud dat de Duitsche ambassadeur te Londen, van Ribbentrop gister had met lord Hali fax, voornamelijk was gewijd aan een lange uiteenzetting van de rede, welke Hit- Ier in den rijksdag heeft gehouden. Dc eenige nauwkeurige inlichting, welke men in Britsche diplomatieke kringen heeft ontvangen, is dat von Ribbentrop geen nieu we bijzonderheden ter sprake heeft gebracht en dat geen tweede onderhoud is voorzien. Zoowel in Britsche als Duitsche kringen verklaart men, dat het belang van dit on derhoud sterk overdreven is. Het schijnt, dat het onderhoud het stand punt van beide regeeringen zooals dit uit een werd gezet in de redevoeringen van Hitier en Eden, niet veel nader tot elkaar heeft gebracht. Naar verluidt heeft von Ribbentrop de argumenten van zijn re- gcering herhaald. Ten aanzien van de kolo niale kwestie schijnt von Ribbentrop bij den lord zegelbewaarder geen sympathie te hebben gevonden voor de Duitsche argumen tatie, doch de ambassadeur schijnt geen nauwkeurig omschreven eischen te hebben gesteld. Verder wordt vernomen, dat ook het Fransch-Russisch pact is besproken. Tenslotte heeft von Ribbentrop lord Hali fax gerustgesteld inzake de Duitsche min derheden in het buitenland. De problemen welke hieruit voortvloeien kunnen geregeld worden met dc staten, waar deze minder heden vertoeven indien hun status op be vredigende wijze wordt geregeld en gega randeerd.. De katholieken melden, dat de kerkvervolging in Mexico haar hoogtepunt heeft bereikt. Na de politie-moord op 2 jonge vrou wen protesten van alle kanten. In katholieke kringen in Mexico ziet men, volgens Reuter, momenteel een mogelijkheid dat president Cardenas de anti-godsdiensti ge wetten, waardoor het land de laatste ze ven jaren practisch zonder eenige kerke lijke hiërarchie en zonder priesters is ge weest, zal herzien. Deze verwachting is gegrond op het feit, dat de president twee beambten van het mi nisterie van binnenlandsche zaken naar de staat Veracruz heeft gezonden, om een on derzoek in te stellen naar den dood van se- norita Leonora Sanchez en een jong meisje te Orizara. De twee vrouwen werden, zooals gemeld, door de politie neergeschoten, toen zij trachtten te ontvluchten uit 'n huis waar in het geheim de H. Mis werd opgedragen. Een zeer groot aantal protesten van katho lieke zijde zijn sindsdien door president Cardenas ontvangen, waarin verklaard wordt, dat het een schande is, dat de politie vuurde op wccrlooze vrouwen, die zich slechts schuldig maakten aan een overtre ding en waarin wordt beoogd, dat indien de inwoners van den staat Veracruz een rede lijke vrijheid op godsdienstig gebied zou zijn toegestaan, een dergelijk incident zich niet zou hebben voorgedaan. Op grond hiervan hopen de katholieken, dat president Cardenas den gouverneur van den staat Veracruz last zal geven, zijn wet geving te herzien, volgens welke momenteel slechts één priester per 100.000 inwoners in den staat zijn bediening mag uitoefenen, Van katholieke zijde wordt nog medege deeld, dat de kerkvervolging in den staat haar hoogtepunt heeft bereikt en dat er geen enkele meer open is. Hoewel men het niet openlijk durft uit spreken, verwacht men in katholieke krin gen in de stad Mexico dat de president, zonder de radicale elementen al te zeer voor het hoofd te stooten, een politiek van ver draagzaamheid zal voeren en niet de strikte naleving van de ltter der wet zal eischen Betooging van 50.000 Katholieken in Mexcico De geloovigen dwingen de auto riteiten tot heropening der ker ken. In Mexico is de toestand op religieus ge bied gecompliceerd geworden, doordat de au toriteiten talrijke kerken hebben doen slui ten, die de katholieke menigte heropend had. Vijftigduizend katholieken hebben echter het weer open stellen der kerken doorgedre ven. Zij luidden de klokken en brachten voetzoekers tot ontploffing onder de oogen van de federale troepen, die niet tusschen- beide kwamen. De geloovige menigte hield vervolgens een bctooging voor het raadhuis, waar de gou verneur in conferentie was met den garni zoenscommandant. De gouverneur ontving een delegatie der betoogers en verklaarde tegenover hen, dat de heropening der kerk gebouwen niet van hem afhing, maar van de centrale regeering en in het bijzonder van het ministerie van financiën, dat dc gesloten kerken onder zijn hoede heeft. Te Villa de Rio Blanco, bij Veracruz, heb ben de katholieken met geweld de troepen, die de door hen heropende kerken weer wilden sluiten, belet dit voornemen ten uit voer te leggen. 1500 RUSSEN GEVANGEN GENOMEN? De Radioclub van Teneriffc maakt bekend, dat zich onder de krijgsgevangenen, die de rechtsche troepen in Malaga gemaakt heb ben, 1500 Russen zouden bevinden. Men weet, dat het meerdere malen is voor gekomen, dat een al te openhartig radio-re- denaar op het nippertje, meestal als hij al voor dc microfoon stond, den mond werd ge snoerd. Hierdoor ontstond tweeërlei ontevre denheid van dc zijde der omroep-organisaties. Ten eerste zag men niet steeds in, waarom het spreekverbod geschiedde doch op dit punt zullen de mecningen wel blijven ver schillen ten tweede leverde de plotseling op handen zijnde „verstommingen" in den aether den programma-leiders, zooals begrij pelijk, moeilijkheden op. Uit het antwoord van den minister op het voorloopig verslag over de P.T.T. begrooting blijkt, dat de oorzaak van het late „ingrij pen" der Radio-controle-commissie is eene van administratieven aard, doch nu is de schuld der zoo vaak gewraakte laksheid eens niet aan een autoriteit, doch aan de ge dupeerden zelf te wijten. De radio-omroep controle-commissie heeft voor het- opvragen van de door haar noodig geoordeelde teksten, nl. als regel gesteld, dat deze teksten uiterlijk vijf dagen vóór de uit- Verwachting: matige noordwestelijke tot noordelijke wind, gedeeltelijk be wolkt, nog enkele regen- of hagel buien, weinig verandering in tempe ratuur. Verdere vooruitzichten: weinig verandering. BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 758. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 4.5 gr. C. is 40 gr. F. RHEUMATIEK? TERLEP'S RHEUMATIEKSMEERSEL zal U helpen! Eén flesch gebruikt en de pijn is verdwenen. Prijs per flesch 65 ct. Alleen in TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 TEL. 99. - SCHAGEN. zending in haar bezit moeten zijn. Ofschoon deze termijn in de practijk herhaaldelijk door de omroepvereenigingen overschreden wordt en het zelfs voorkomt, dat een opge vraagde tekst eerst een dag voor de uitzen ding of zelfs op den dag van de uitzending ontvangen wordt, tracht de Radio-omroep Controle-commissie ten gerieve van de om roeporganisaties zooveel mogelijk nog tijdig een beslissing te nemen. Wanneer echter een overgelegde tekst van dien aard is, dat overleg in de plenaire commissie moet plaats vinden, kan het voorkomen, dat. eerst op het laatste oogenblik de beslissing ter zake genomen wordt. Dit is dan echter niet te wijten aan de Radio-omroep Controle-com missie, doch aan de omroepvereenigingen, die de teksten niet tijdig genoeg inzenden, terwijl in vele gevallen in laatste instantie de schuld ligt bij de sprekers zelf. Aldus de minister, Aether-vrljheid. In verband met de geoefende censuur merkt dc minister nog op, dat in geen on kel land ter wereld dc omroep zulk een vrijheid in het bijzonder op het gebied der politieke uitzendingen geniet als in Nederland, doch dat deze vrijheid alleen bestaanbaar is bij een behoorlijk toezicht. Stembus en vacantie Wij vernemen, dat de verkiezingen voor de Tweede Kamer dit jaar eerder zullen plaats vinden dan anders. Wij moeten reeds einde Juni onze verplichting als staatsbur gers nakomen Zoodat niemand er zijn vacantie om behoeft uit te stellen. AUTOBUS EN VRACHTAUTO IN BOTSING. Gisterochtend is te Maartensdijk een auto bus van den dienst HilversumUtrecht aangereden door een vrachtauto, welke met steenen was geladen. De vrachtauto reed met volle vaart op de bus in en werd ern stig beschadigd, terwijl 2 personen lichte verwondingen opliepen. EEN DRONKEN COLLEGE VAN B. EN W. Mexicaansche dorpsbestuurders willen gevangenen in vrijheid stellen. De Mexicaansche federale troepen hebben den burgemeester, drie wethouders en een inspecteur van politie van het dorp Valtier- rilla gevangen genomen, aangezien zij in staat van dronkenschap zich per auto naar Villacran hadden begeven en daar een aan val hadden ondernomen op de gevangenis, met het doel pogingen in het werk te stel len de gevangenen in vrijheid te stellen. Zij doodden twee agenten van politie en ver wondden twee andere. De troepen moesten tusschenbeide komen om te beletten dat de woedende bevolking de schuldigen zou lynchen. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Alhier verloren: een geldig rijwielbelas- tingmerk. Z1JPE ST. MAARTENSVLOTBRUO. Maandagavond 8 Febr. 1937 hield de ver- eeniging Hulp in Nood haar jaarlijksche vergadering ten huize van den heer A. de Boer te Hoekje. Aanwezig zijn 10 leden. Voorzitter de hr. P. Breed opende als gewoonlijk de verga dering met een gepast woord, tevens den secretaris verzoekend om de notulen van de vorige ledenvergadering te willen lezen, de ze werden zonder op of aanmerkingen goed gekeurd. Hierna volgde het jaarverslag en de fi- nancieelen toestand der ve.reeniging. Hier uit bleek dat het ledental en donateurs stationair was gebleven en dat er 279 ziek- 11 eden overleed zacht en kalm, in den ouder dom van bijna 69 jaar, onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mej. D. SLOT— Oudshoorn. J. D. SLOT. en Kinderen. D. C. ZIJLSTRA— Oudshoorn. J. ZIJLSTRA. en Dochter. Schagen. C. D. OUDSHOORN G. OUDSHOORN— Raven en Zoon. Salatiga, N. Indië. J. D. OUDSHOORN. Schagen, 12 Febr. 1937. tedagen waren uitgekeerd, daarvoor was uitgekeerd f 325.50, aan 9 leden. De ontvangsten hadden bedragen f 401.76V£ met een uitgaaf van f 450.23, is een nadee- lig saldo groot f -48.461/*». Bij monde van de hceren J. Pool en Jb- Groen was door hun alles in den besten orde bevonden en werden de bescheiden goedgekeurd. De aftr. bestuursleden P. Breed, K. Doom en G. Veuger Jnz., werden met bijna alge meene stemmen herkozen. De rondvraag leverde niets op, waarna; sluiting volgde. W1ER1NGERMEER WIERINGERWERF. De Vrijz. N.-H. Dameskrans. De Vrijzinnig Neil. Herv. Dameskrans, welke geruimen tijd niet bijeen was ge weest. is Woensdagavond in het Gymnastiek gebouw onder leiding van Mevr. v. d. Bre- men weer samengekomen. Er was flinke belangstelling, niet minder dan 23 dames gaven acte de présence. Regelmatig wordt voortaan eiken Woensdagavond verga derd in het nieuwe Gymn.gebouw. Predikbeurten Zondag 14 Febr. Ned. Herv. Evang. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, Ev. K. KiewieL Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur, Cand. H. v« Vliet. Middcnmeer, nam. 2 uur, Cand. H. v. Vliet, Slootdorp, nam. 7.30, Jongel. samenkomst in consistorie Herv. Kerk. Geref. Kerk. Slootdorp, voorm. 9 uur Leesdienst. Slootdorp, nam. 2 uur, Cand. Visch. Middenmeer, voorm. 9 uur Cand. W. Fijn van Draat. Nam. 2 uur, Cand. Fijn van Draat. Wieririgenverf, voorm. 11 uur Leesdienst' Nam. 5 uur Cand. Fijn van Draat. EIERVEILING SCHAGEN, 11 Februari. Aangevoerd: 35,000 kipeieren: 5456 Kg. f 3.20-3.35. 56—58 Kg. f 3.20-3.35, 5S-60 Kg f 3.30—3.40, GO—02 Kg. f 3.35—3.55, 62—65 Kg. f 3.40—3.65. IIELDERSCHE EIERVEILING. 11 Febr. Aanvoer: 12080 kipeieren: 52—54 Kg. f 3, 55 —57 Kg. f 3.10-3.60, 58-60 Kg. f 3.30-3.70, 01—63 Kg. f 3.40—3.70, 61—67 Kg. f 3.50- 4, 53 ecndciercn f 3.40 per 100 stuks. WARM EN I-I UIZ EN11 Februari. Roode kool f 1.40—2.90, gele f 1.20—1.40, Deensche witte kool f 1, drielingen 60—80 ct., uien f 11.10. grove uien f 1.30, bieten f 1.50. Aanvoer: 88000 Kg. roode kool, 29150 Kg. gele kool, 48S50 Kg. Deensche witte kool, 33o Kg. uien, 200 Kg. bieten. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Februari. Aanvoer: 40.000 Kg. uien f0.70—1.46, drie>- lingcn f 1.101.20, grove f 0.90—1.30, 8000 Kg. peen f 1.201.70, 5500 Kg. groene kool f 1.20 2:20. 2000 Kg. kroten f0.9O—1.70, 75000 Kg. roode kool f 1.40—3.10, 100.000 Kg. gele kool f 1.201.50, 110.000 Kg. Deensche witte kool f 1—1.10. BROEK OP LANGENDIJK. 12 Februari. BI. Eigenheimers 2.20—2.40; Uien 0.90 1.10; Drielingen 1.10—1.20 Groeve 1.10— 1.3Ö Peen 1.20.170 Groene kool 1.20—.240 Kro ten 0.60—1.70 Roode kool 1.40—2.90 Gele kool 1.20.140 D. witte kool 1.1.20 aangevoerd 1600 kg. aardappelen, 25000 kg. Uien 6000 kg. peen 5000 kg. groene kool 3000 kg. Kro ten 30.000 kg. Roode kool 80.000 kg. Gele kool 60.000 kg. D. witte kool. NOORDSCHARWOUDE. 11 Februari. BI. eigenheimers f 1.90. uien 1—1.40. drie lingen f 1—1.30. grove f 1.20—1.60, gele nep f3.50, peen f 1.:50—1.80, kleine peen 6080 ct.. kroten f 0.60—1.40, roode kool f 1.40— 2.70, taaie gele kool f 3.20—3.50, gele kool f 1.20—1.30, D. witte kool f 1.—. NOORDSCHARWOUDE, 12 Febr. Blauwe eigenheimers f 2, uien f 1.101.20, drielingen f 1.10—1.40, grove f 1.10—1.46. Peen f 1.50—1.60. roode kool f 1.402.70C gele kool 1.30—1.30. D. witte kool 1.—. BOTERNOTEERING. 's-Gravenhage, 11 Februari. De commla- sienoteering voor Nederlandsche boter ia heden vastgesteld op 69 cent per Kg. DEENSCHE BOTERNOTEERING. Kopenhagen. 11 Febr. De officieel* Deensche hoternoteering is heden vastge steld op 216 kronen, is 87 ct. per Kg. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 11 Februari. Berlijn! Holl. producten: savove kool 5.00—5.50. roo de kool 5.56—6:00: ïtal. bloemkdol 20-35. Münchcn: Holl. producten: roode kool 6.50 —7.00. witte kool 5,40—6.00: Ital. bloemkool 12er 3.40—4.00. 18er 3.S0—4 20. Frankfort a, M.: Holl. schorseneeren 2022. CONSUMPTIEMELK REGEERINGS. CONTRACT, 's Gravenhage, 11 Febr. Nederlandsche Zuivelcentrale, 14 Februari t.m. 20 Februari 1937 consumptiemelk regeeringscontract, taxegedeeltc 6J25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht Voor dc kwaliteit. Overmelk regeeringsmi- nimumprijs 5,10 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3