Degrondwetwijzigingen aangenomen Het Prinselijk paar te Weenen De Zesdaagsche De eer van de Nederlandsche natie te land en ter zee Maharadja's charteren K.L.M.-vliegtuigen Inval in een zwendelbank Inkrimping van melkvee Brand in een ladder- fabriek te Rotterdam te Antwerpen Een Engelsch zeeman uit de zeventiende eeuw Een politieke vergissing Vrijdag 12 Februari 1937 Tweede blad De Prins en Prinses chauffee- ren om beurten. Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn gisteren vroeger op den dag te Weenen aangekomen dan men venvacht had, het geen er op wijst, dat zij den tocht met vrij groote snelheid hebben afgelegd. Om kwart voor twee gistermiddag waren zij uit Boedapest vertrokken en reeds om tien minuten over half zes, reden zij voor aan den ingang van hotel „Bristol" aan de Ringstrasze, waar niemand wist, dat het hooge gezelschap voornemens was daar zijn intrek te nemen en waar het evenmin ka mers had laten bespreken. Op den weg tusschen Boedapest en Weenen hebben Prinses Juliana en Prins Bernhard beurtelings ge chauffeerd. Bij het vertrek uit Boedapest en bij de aankomst te Weenen zat de Prins aan het ptuurrad. Op de plaats van bestemming aangeko men, sprong de Prins fluks uit den kleinen sportwagen en nog voor de portier of een der chausseurs van het hotel gelegenheid had gehad toe te snellen, hielp hij zijn gade bij het uitstappen. Het gevolg kwam in twee auto's aan. De Prinses was gekleed in donkerbruine bontjas en getooid met een donkere hoed inet voile. De Prins droeg een donkere auto-pelsjas en had een pet en een autobril op. Ontmoeting met den Hertog van Windsor? Het Jonge paar nam zijn intrek in een iviertal kamers in het nieuwe gedeelte van het hotel op de vierde verdieping, waar eertijds de Hertog van Windsor als Koning van Engeland logeerde. De vertrekken lig gen op den hoek van de Ringstrasse en de Kaertnerstrasse, van waar men een schitte rend uitzicht hoeft op de Opera. In hetzelfde hotel worden steeds eenige kamers ter beschikking gehouden van den Hertog van Windsor, waarin deze dikwijls zijn maaltijden gebruikt, wanneer hij te Weenen vertoeft. Op het oogenblik wonen in het hotel twee Manaradja's uit Britsch-In- •dië, die op weg zijn naar Engeland om er de kroningsfeesten van Koning Gerorge VI hij te wonen. De Prins en de Prinses bega- Ven zich onmiddellijk naar hun vertrekken, waar zii zich verfrischten na den vermoei- enden autotocht. Vermoedelijk zullen de Prins en de Prin- ges eenige dagen te Weenen blijven en zich vandaar naar Zeil am See begeven, waar zooals bekend H. M. de Koningin op het oogenblik verblijft. Nederlandsche zeelui redden vijf tig opvarenden van een Schotsch schip. Het Schotsche s.s. „Baron Pohvorth" was (door een hevigen storm gestrand in de buurt ,van Madagascar. Het schip zond noodseinen Uit, welke werden waargenomen door de Nederlandsche vrachtboot „Tasman", welke er meteen op uittrok. De bemanning slaagde er in, hoewel de zee bijzonder ruw was, alle schipbreukelingen, 50 in getal, te redden. Woensdag is de Tasman met dc geredden Tweede Kamer Een dubieuze meerderheid voor een tweetal ontwerpen De Indische begrooting. Minis ter Colijn antwoordt. Slechts een viertal leden heeft heden bij 'de stemmingen over de voorgestelde wijzi gingen der Grondwet ontbroken het wa ren de leden Van Voorts tot Voorts (R.K.) Katz (C.H.) Boon (V.B.) en Vervoorn (Platt) zoodat telkens 94 namen moesten worden afgeroepen, hetgeen dan acht maal plaats had. Men zou natuurlijk in die gevallen, waarin een groote meerderheid vast stond, stilzwijgend hebben kunnen toestemmen, met aanteekening van enkele afwijzingen, doch de Communistische heer De Visser wilde nu eenmaal, dat iedereen ondubbel zinnig kleur bekende en vroeg steeds hoof delijke stemming. Mr. Crcmers, de commies griffier, die de presentielijst afleest, zal wel een paar extra formamintjes bij de hand hebben gehad om zijn weldra kurk droge keel wat in orde te houden! De meeste wetsontwerpen haalden een groote meerderheid, zoodat de tweede le zing, welke na de verkiezingen zal plaats hebben, wel „safe" kan worden genoemd. Maar een tweetal haalde slechts een „dubieuze meerderheid" dubieus namelijk wat betreft de meerderheid in tweede le zing. Het ontwerp betreffende maatrege len tegen revolutipnnaire volksvertegen woordigers haalde slechts 60 voorstemmers, met 36 „tegen's", welke kwamen van S. D.A.P. en V.D. de Comm. en de heeren Van Houten, Duys, Arts en Westerman. Maar de wetsvoordracht aangaande de beperking te Dar es Salaam aangekomen, meldt de Tel. De kapitein van het Schotsche schip is vol lof over onze Hollandsche matrozen. Nederlandsch technicus in Frank rijk onderscheiden. De Phare, 't te Nantes verschijnende blad, meldt dat de heer W. Asselbergs, consul der Nederlanden daar ter stede, onlangs benoemd tot ridder in het legioen van eer, deze onder scheiding heeft gekregen als technisch direc teur van de plaatselijke electriciteitsmaat- schappij, wegens het uitstekende werk door hem verricht aangaande productie èn distri butie van electriciteit te Nantes, waar hij de installatie der centrale van Chantenay bleef ontwikkelen en bovendien in het nationale programma der verbindingen tusschen de electriciteitsfabrieken van het middelplateau, Pyreneeën en West-Frankrijk. De heer Asselbergs woont al bijna 25 jaar te Nantes. Om de kroningsfeesten te Lon den bij te wonen. De goede naam, dien de K.L.M. in Britsch- Indië geniet blijkt thans opnieuw uit het feit, dat vier of vijf van de voornaamste Indische vorsten, die zich in April naar Londen zullen begeven tot het bijwonen van de kroningsfeesten, hebben besloten, gebruik te maken voor hun reis naar het westen van de vliegtuigen der Nederland sche Luchtvaartmaatschappij, de K.L.M. Teneinde ervan verzekerd te zijn, onge stoord en met beperkt gezelschap te kunnen reizen hebben volgens het Hs.bl. verschei dene Indische vorsten alle beschikbare plaat sen in de vliegtuigen der AmsterdamBa- tavia-lijn, die in April dezen dienst vliegen, opgekocht. Zoo heeft de Maharadja van Jodpoer voor hem, zijn echtgenoote en volgelingen het Douglasvliegtuig PHALE, de „Edel- valk" besproken, terwijl de Maharadja van Jaipoer op de PH—AKN, de „Nachtegaal" beslag legde. Beide vorsten zijn veel en graag geziene gasten bij de K.L.M. Zij, die Schiphol kennen en de Amstcrdamsche lucht haven geregeld bezoeken, zullen zich onge twijfeld den jeugdigen heerscher van Jai poer, Z. H. Sawai Man Singhji Bahadur, herinneren, wanneer hij op doorreis naar Londen even op Schiphol verpoosde. Sawai Singhji heeft als prins na zijn militaire opleiding genoten te hebben te Woolwich, zich bijzonder onderscheiden in de wereld oorlog met zijn inheemsche regiment in Mesopotamië. De vorst van Jodpoer stamt uit een der oudste Britsch-Indische geslachten, welke reeds in de zesde eeuw aan het bewind was. Zijn staat telt thans ruim 2 millioen in woners. Deze jonge regeerende telg liit het geslacht der Rajputs is zelf een enthousiast 'vlieger. Hij behaalde reeds jaren geleden zijn brevet. Het gezelschap van den vorst, dat zich per K.L.M. naar de Engelsche kro ningsfeesten zal hegeven, bestaat uit de Maharadja en vier familieleden. Behalve de Maharadja van Cooch Behar, die reeds zeer vele reizen per K.L.M. maakte tusschen Londen of Parijs en Calcutta, heeft ook de Maharadja van Kashmir Hari Singh Indar, een der lijntoestellen van den Indië- dienst. der K.L.M. besproken voor de vlucht met zijn gevolg naar Londen. De Maharadja van Kashmir heeft nog nimmer met de K.L:M. gevlogen. Verder is de K.L.M, nog in onderhande ling over dergelijke vluchten met de Maha radja's an Haiderabad en an B a i kot, als mede van den Maharadja van Nepal. DE „KERTOSONO" TE LISSABON. Het s.s. „Kertosono" van de Rotterdamsche Lloyd, dat Zondag j.1. bij Oporto in aanva ring is geweest met het Britsche slagschip „Malayo", is gisteren te Lissabon aangeko men. der strafrechtelijke onschendbaarheid en de uitsluiting van verkiesbaarheid van wegens ernstige misdrijven gestraften stond er ten slotte nog slechter voor: de stemmenverhou ding werd 56—40. Tegen waren S. D., V. D., de Saatk. Geref., de Comm., en de hee ren Van Houten, Sneevliet, Arts, Lingbeek en Westerman. De beslissingen hadden in alle rust en eenvoud plaats en kenners der „politieke barometer" kunnen u verzekeren, dat de tweede lezing de toch al niet heel gewichti ge Grondwetsrevisie tot nog geringer pro porties zal terugbrengen, doordat de reeds genoemde twee „zwakke steëen" uit het ge heel zullen worden gelicht. Doch men weet: óók barometers kunnen 't wel eens mis hebben! Eindelijk kon weer tot den „normalen ar beid" worden teruggekeerd. Men ging ver der met de algemecne beschouwingen over de Indische begrooting. Er kwamen voor dat minister Colijn het woord verkreeg nog een zestal leden aan het woord, en wel de heeren K. ter Laan vS.D.), Rutgers van Rozenburg (C.H.), Van Dijk (A.R.), Kortcn- horst, De Geer (C.H.), en Moller (R.K.). Daarvan mag aller eerst worden gezegd, dat het ontwerp tot herberekening der Indische pensioenen er niet fraai voorstaat, want gisteravond bleek de heer Van Poll (R.K.) daarvan een tegenstander en heden kwam de heer Moller zijn partijgenoot bijvallen., doch ook de heer Rutgers van Rozenburg formuleerde heden zijn onoverkomenlijkc bezwaren, wat met de oppositie der S.D. A.P. natuurlijk wilde de heer Ter Laan van een en ander niets weten een meer derheid tegen de materie oplevert, tenmin ste, als alle Katholieken en alle Christ. His- torischen het met hun woordvoerders eens zijn. In elk geval zal dr. Colijn 't niet mak kelijk krijgen bij zijn pogingen de zaken er door te halen. De heer Van Dijk verdedigde in deze de Regeering, want hij wees op de onzeker heid, welke de toekomst nog biedt. Mr. Kortenhorst hield een zeer interes sant betoog over de handelsbetrekkingen tusschen Indië en het Moederland, Hij pleit te voor een zoo ver mogelijk doorgevoerde Twee commlssionnairs In effec ten te Amsterdam gearresteerd. De justitie heeft Woensdag een In val gedaan in het provinciaal effec tenkantoor te Amsterdam, gevestigd aan de Keizersgracht, en de beide directeuren, de commissionnairs in effecten V-, wonende te Hilversum, en O., wonende te Zandvoort, ge arresteerd, verdacht van verduiste ring van belangrijke bedragen aan effecten. Beide personen dreven een „bucketshop", en de remissiers waren vooral werkzaam in België, waar zij zeer vele lieden hebben bewogen uitstekende fondsen af te geven en daarvoor in dc plaats aan te koopen specu latieve aandeelen. In werkelijkheid staken de remissiers, die de effecten van de goed- geloovige Belgen ontvingen, onmiddellijk 'n derde van de opbrengst in eigen zak. De rest werd naar het hoofdkantoor te Amster dam gestuurd en de Belgische koopers ont vingen dan een z.g. aankoopnota, waaruit bleek, dat de Amsterdamsche effectenhan delaren de bewuste speculatieve fondsen hadden aangekocht. Dit was echter niet ge beurd. De boeken en bescheiden van deze zwen delbank zijn in beslag genomen. De rijks- accountantsdienst stelt een uitvoerig onder zoek in. De bank is gesloten en de beide gearresteerden zijn in het huis van bewa ring ingesloten. Onregelmatigheden bij het crisiscomité te Venlo Motie van wantronwen tegen een wethouder. In een gisterenavond gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Venlo is met op één na algemeene stemmen en één onthouding een motie van wantrouwen aan genomen tegen den wethouder van sociale aangelegenheden, den heer M. Verbaarschot. Het indienen van de motie vindt zijn oor zaak in de administratieve onregelmatig heden, welke geconstateerd werden bij het plaatselijke crisis-comité, waarvan de wet houder voorzitter was, en zijn weigering om in verband daarmede zijn wethouderschap neer te leggen. Een daarop volgend voorstel om naast de drie wethouders nog een vierden wethouder te benoemen, en de op de begrooting uitge trokken post „salarissen" zijnde 4500 gul den over de vier wethouders gelijk te ver- deelen, werd aangehouden, aangezien voor deze financieele regeling nadere toestem ming van de Kroon en van Gedeputeerde Staten noodig is. WEER EEN LIJK AANGESPOELD, Spaansche tragediën. Opnieuw is aan de westkust van Frank rijk een lijk aangespoeld, thans aan het strand bij Lege bij Arcachon. Het lijk ver keerde in verregaanden staat van ontbin ding. Van het touw, waarmede het lichaam blijkbaar gebonden is geweest, waren nog stukken zichtbaar. In verband met bovenstaande berichtje, ver wijzen wij naar ons uitvoerig artikel „Tra gediën van den Spaanschen Burgeroorlog", in dit blad. economische samenwerking. De heer Kortenhorst klaagde erover, dat de economische voorlichting omtrent Indië hier zoo slecht is. Onze ministers gaan wel naar het buitenland om studiereizen te ondernemen, maar aan Indië wordt nooit gedacht. Om tot de beoogde coördinatie te komen, deed de heer Kortenhorst. het denkbeeld aan de hand, of het Koloniaal Instituut, dat hij zeer roemde, zich niet kan omvormen om in Indië bekendheid te gaan geven aan Nederlandsche producten? De heer De Geer (C.H.) kon wel meegaan met de tijdelijke verhooging van het in voerrecht en dr. Moller begeerde vastleg ging, in de wet, van den regel, dat pensi oenen zich steeds hebben aan te passen aan de bestaande bezoldigingen. De minister van Koloniën, dr. Colijn, heeft reeds eenige zaken besproken, hoewel het hoofddeel van zijn betoog morgen zal volgen. Z.Exc. was mede met een groot deel verheugd, dat het Koninklijk Huwelijk ook in Indië zoo'n weerklank heeft gevonden, dat dc Javasche vorstenhuizen van hun speciale belangstelling hebben doen blijken. De heer Sneevliet had gevraagd, of de gratie voor de gestraften der „Zeven Pro vinciën" voor allen gold. ook de in Indië gevangen zittenden, en de minister beves tigde dit. Toen kwam hij tot de vraag: Ts Indië, na volvoering van het vlootplan-Deckers, en de na reorganisatie aldus verdedigd, dat eventueel met vrucht weerstand kan wor den gchoden, tot hulp van andere mogend heden komt opdagen? Dr. Colijn antwoord de ten volle bevestigend. Toen ging hij nog even in op „de lange reeks verlangens" van den heer Ter Laan, die het bezuinigingswerk der laatste jaren wat de ambtenaren betreft, voor een goed deel ongedaan wilde maken. Dr. Colijn riep uit, dat hij het niet vaak met mr. Wester man eens is, doch wel waar hij gisteren verklaarde, dat men, nu er in Indië einde lijk weer een streepje licht doorbreekt, nu niet weer van den hoogen boom moet gaan leven. Morgen zet hij zijn rede voort. De verklaringen van de beide gearresteerde effectenmakelaars De beide gearresteerde commissionnairs in effecten, directeuren van het provinciaal effectenkantoor, geven echter een geheel an dere lezing van het geval. Voor hen werkte als remissier de heer T. die vroeger te Amsterdam ook ©en „bucketshop" dreef. Deze bankier sloeg echter, na een inval van de justitie, op de vlucht. Hii nam de wijk naar Engeland en werd daar, op verlangen van de Nederland sche autoriteiten, gearresteerd. Zijn uitle vering werd echter geweigerd, zoodat hij, na een uitvoerige procedure, in vrijheid werd gesteld. De man verliet Engeland en vestigde zich in België, waar hij zaken deed voor genoemd effectenkantoor aan de Kei zersgracht. Zooals men weet is deze T., nadat hij verschillende zaken voor zijn vrienden in Amsterdam had gedaan, on langs door de Belgische justitie gearresteerd en ook thans weer vraagt de Nederlandsche justitie zijn uitlevering. De stukken die thans door de justitie op het kantoor in beslag genomen zijn, hebben ook weer een geschiedenis, waarbij zij ook het slachtoffer van een ontrouwen remis sier zijn geworden. Die remissier, zeker G., had van een cliënt waardevolle aandeelen in ontvangst genomen. Een belangrijk ge deelte van die stukken had hij zelf ie gelde gemaakt en slechts de incourante fondsen had hij naar Amsterdam opgestuurd. De Amsterdammers hadden den cliënt het ge redde deel onmiddellijk ter beschikking ge steld en het zijn deze stukken, welke thans bij den inval zijn aangetroffen en in beslag genomen. Naar wij vernemen treedt als verdediger van beide verdachten op mr. Wilhelm Loeb. Nader vernemen wij nog dat de remissier T. in België zaken deed voor het Neder landsche kantoor onder den valschen naam Tas. Toegezegde vergoeding bij vrij willige vermindering van den melkveestapel nog niet uitge keerd. Vragen aan den Minister. De heer Van der Sluis heeft de volgende schriftelijke vragen gesteld aan den minis ter van Landbouw en Visscherij: 1. Is het juist dat de vergoeding, toege zegd aan de veehouders, die tot vrijwillige inkrimping van melkvee waren overgegaan, nog steeds niet is uitgekeerd? 2. Is het den minister bekend, dat een aantal van de bedoelde veehouders uitstel van pacht of rente-betaling gekregen heb ben in afwachting van een spoedige uitbe taling van de toegezegde vergoeding? 3. Is de minister bereid een spoedige af handeling te bevorderen en in verband met het gestelde in vraag 2 mede te deelen te gen welken uitersten datum de uitbetaling kan worden tegemoet gezien? In den afgeloopen nacht woedde een hevige brand in de ladderfa- briek van de firma v. d. Hoeff te Rotterdam. De vlammen vonden voedsel in het aanzienlijk houtma. teriaal. Persoonlijke ongelukken, kwamen voor zoover bekend niet voor. Vannacht te ruim twee uur is brand uit gebroken in de opslagplaats en werkplaats van de ladderfabriek en bezembinderij van N. L. van der Hoeff aan den Toerijstuin te Rotterdam. Deze Toerijstuin is slechts ongeveer twee en een hal ven meter breed terwijl de pan den die zeer oud zijn, vrij grillig gelegen zijn en onderling door gangetjes en slop- jes met elkander verbonden. Spoedig sloeg uit het geheele rijtje panden een dikke rook naar buiten en de brandweer, die aanvankelijk met, weinig materiaal was uit gerukt, doch later op het alarm „groote brand" spoedig met veel materiaal ter plaatse was, had dan ook geen gemakkelijke taak. Men had groote moeite om den vuur haard te ontdekken, zoodat de brandweer eerst na geruimen tijd het vuur in den vol len omvang kon bestrijden. Een zeer groot aantal slangen van de slangenwagens en van den motorspuit had men uitgelegd, ter wijl, daar er een oogenblik gevaar bestond voor uitbreiding naar de zijde van de Hoofd steeg, een aantal slangen in reserve ge houden werd. Onder leiding van hoofdman van Sille- voldt en hoofdman Kruis is men er evenwel in geslaagd het vuur tot de steenen werk plaatsen, die achter en tusschen de huizen ingebouwd staan, te beperken. In het ge bouw bevond zich een groote hoeveelheid hout voor de ladders o.a. 40 a 50.000 spor ten, alsmede een hoeveelheid rijshout voor de bezemfabricage. In dit brandbare mate riaal vond het vuur zooals vanzelf spreekt, gretig voedsel. Te kwart voor vijf kon de brandweer zeggen, dat zij het vuur meester was. De schade is aanzienlijk. De eigenaar was slechts laag verzekerd. Schilderstukken verduisterd 1 Aangifte tegen een Amsterdam- schen kunstschilder door het Zwitsersche consulaat. Woensdagmiddag heeft het Zwitsersche consulaat, namens een Zwitsersche dame bij de politie van het bureau-Stadhouders kade te Amsterdam aangifte gedaan terza ke van vermoedelijk verduistering door een Amsterdamschen kunstschilder, die zijn woning in de Tweede Jan Steenstraat heeft, van vijf schilderstukken. Den schilder, die eenigen tijd geleden in Zwitserland was geweest, waren de schilderstukken ter hand gesteld met de opdracht een er van te co- pieeren en de andere vier te restaureeren. Een onderzoek heeft doen blijken, dat de kunstschilder niet meer aan het adres in de Tweede Jan Steenstraat woonachtig is. Pijnenburg— Slaats winnen* Gisteren is de Zesdaagsche te Antwerpen geëindigd. Na den spannenden laatst en sprint, bereikte het koppel Pijnenburg— Slaats, zegevierend de finish; BillietBuysse met één ronde achter zich latend. Hoe een dagloonerszoon wereld* reiziger werd. Een oud scheeps journaal opengelegd. Barlow zag de Rnyter sneuvelen. In een gemeenschappelijke bijeenkomst van de Kon. Ned. Vereen. „Onze Vloot" en de vereeniging „Het Nederlandsche Zeewe zen" heeft gisteravond in „Excelsior" de heer J. C. Mollema gesproken over „Het le ven van een Engelsch zeeman in de 17de eeuw (Edward Barlow). Spreker gaf aan de hand van Barlow's journal (bewerkt door Basil Lubbock) een kijk op het moeilijke zeeleven in vroegere dagen en op het zeemansbestaan in het al gemeen, om vervolgens een levensschets te geven van Edward Barlow. Barlow was één der zes kinderen uit een dagloonersgezin te Prestwick bij Manches ter. Na zoo goed als geen onderricht te heb ben genoten, ventte hij op zijn twaalfde jaar langs de huizen met steenkolen, een handeltje waarmede hij enkele penny's ver diende. Barlow was 15 jaar, loen hij voor het eerst een schip zag. In 1657 ging de knaap op goed geluk naar Londen, waar hij voor het eerst van zijn. leven schepen zag, welke zoo op zijn ver beelding werkten, dat hij spoedig tot de overtuiging kwam, dat zijn toekomst op het water lag. In 1659 op 17-jarigen leeftijd maakte hij zijn eerste reis op het linieschip „Naschij", later herdoopt in de „Royal Charles", als kajuitsjongen, vervolgens diende hij als scheepsjongen en halfwas brasem op vier oorlogsschepen en later als vol-matroos op de „Yarmouth." Na zijn afmonstering kwam hij bij de koop vaardij, waar hij wegens zijn gebrek aan ken nis, slechts langzaam promotie maakte. In 1677 werd hij bootsman en in hetzelfde jaar tweede stuurman. Verder dan eerste stuur man heeft hij het niet gebracht. Op zijn 49e jaar monsterde hij nog eens noodgedwongen bij de marine. Hij bereisde tot zijn 61e jaar op 26 sche pen de geheele wereld, o.a. bezocht hij 9 maal China en Indië. Scheepsvolk moet met smokkelen aan den kost komen. Spreker schetste uitvoerig de toestanden bij de Engelsche Oost-Indische Compagnie en de voorwaarden waaronder het scheepsvolk bij haar moest arbeiden. De gages wa ren dermate gering, dat het scheepsvolk hoofdzakelijk met smokkelen moest zien aan den kost te komen en hij gaf daarbij op in teressante wijze een kijk op het zeemansle ven van Barlow, die het in 1672 tijdens den 3en Engelschen oorlog met onze landgenoo- ten te kwaad kreeg, waarbij zijn schip en de lading werden geconfisqueerd. Barlow zag de Rnyter sneuvelen. Niettegenstaande zijn antipathie voor Holland, erkende Barlow ruiterlijk dat dit land Engeland in menig opzicht de baas was. Hij was in 1676 tijdens den zeeslag bij Sicilië getuige van het sneuvelen van de Ruijter. Na zijn huwelijk in 1678 maakte Barlow: nog reizen naar Jamaica en Indië en China, In 1703 werd hij wegens een kwestie met zijn commandant te St, Helena aan wal ge zet en van hier uit per oorlogsschip naar Engeland teruggebracht, maar de ontzet tende storm van 26 November 1703 had het schip dennate gehavend, dat Barlow voor goed genoeg van het zeemansleven kreeg. De lezing werd met een groot aantal lan taarnplaatjes toegelicht. Een achtervolging van een jeug dig paartje. Een bewoner van den Postjesweg te Rot terdam vond 's morgens herhaaldelijk zijn voordeur beplakt met politieke biljetjes, die een uitgesproken fascistisch karakter droe gen. Hierover voelde de man, die uiterst linksche sympathieën heeft, zich, volgens de Msb.. zoo verbolgen, dat hij besloot op den uitkijk te gaan staan, teneinde zijn politieke tegenstanders op heeterdaad te betrappen. Woensdagavond hielden zich vlak voor zijn deur een jongen en een meisje op, die de man voor fascisten aanzag, zoodat hij de deur open rukte en op het duo afvloog, dat er geschrokken en zich van niets kwaads bewust de vlucht nam. Weldra namen nog eenige personen, die de ernstigste vermoedens hadden zich bij den achtervolger, zoodat de jongeman en zijn meisje spoedig gegrepen konden worden. Gelukkig ontfermde zich een politie-agent over het tweetal, en 't durde dan ook niet lang of het kwam vast te staan, dat de be woner van den Postjesweg een politieke vergissing had begaan. Het bleek al spoe dig dat het jonge paartje zich niet met politieke vraagstukken bezig had gehouden, toen de man op hen afstormde.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5