iik Nieuws. OMGEVINGNIEUWS Overtollig haar Terlep's Drogisterij 1 Marktberichten HEER-HUGO WAARD Champignoncultuur! Donderdagavond werd alhier, op initiatief van het gemeentebestuur, een lezing ge houden dopr Ir. Riemers, rijkstuinbouwcor.- sulent te Naaldwijk, over de champignon- cultuur. De bijeenkomst werd gepresideerd dooi den heer Sutman Meijer, burgemeester van Heériiugowaard. Deze wees in zijn openings woord op de noodtoestand in de tuinbouw, Daarom werd naar iets anders uitgezien en zoodoende is het oog gevallen op de cham pignonteelt. In 1930 werden door het ge meentebestuur, niet medewerking van den heer Hartog, op dit gebied proeven geno men, die uitstekend zijn geslaagd. Om aan deze teelt echter meerdere bekendheid te ge ven, besloot men Ir. Riemens, een op dit ge bied bij uitstek deskundige, uit te noodigen tot het. houden van een lezing. Spr. geeft dan het woord aan Ir. Riemens. Deze wilde er direct voor waarschuwen, dat men van de champignonteelt nu geen gouden bergen inoet verwachten, maar we moeten nu elke kleine mogelijkheid tot ver bétering aangrijpen. Spr. beweerde, dat. vol gens de statistieken in 1934 voor f 70.000.— aan champignons in ons land is ingevoerd. Sprekende over de manier waarop cham pignons geteeld moeten worden, wees hij er op 'dat dé champignon een schimmel is. Het groote verschil tusschen de schimmels en de 'groene planten is, dat de groene planten zon noödig hebben om te kunnen groeien, de schimmels niet. Ze kunnen echter wel te gen dé zon. De cultuur is, door de eisch van een constante temperatuur al, niet gemak kelijk. We kunnen het doen in onze ver walmde kassen, doch ook b.v. in bollen schuren enz., zelfs had spr. de cultuur met succes: zien toepassen in een leegstaand .varkenshok. Spr. doet dan uitvoerige mededeelingen over de cultuur, over de bemesting, het maken der bedden', het z.g. „broed" zetten, het verkrijgen van broed, het oogsten, enz. Op een vraag van den heer Glas deelde Ir. Riemens nog mede dat het vochtig hou den met zoutwater niet nadeelig is voor de champignonteelt. Voorts achtte spr. de beste tijd om te beginnen ongeveer half Augustus daar omstreeks de maanden De cember en Januari de beste tijd wordt ge maakt. Verder moet de cultuur liefst afge- loopen zijn voor April uiterlijk voor Mei. Anders zou de temperatuur te hoog wor den en zoodoende niet voldaan zijn aan de eisch van een constante temperatuur. De Voorz. dankte den heer Riemens hier na voor zijn interessante inleiding. Spreker hoopte echter, dat het hier niet bij zou blij ven, doch dat eenige personen, zij het op heschejden wijze, met dozc cultuur zouden beginnen. Spr. stelde voor een vereeniging op te richten van mcnschcn, die iets voor deze cultuur voelen. Op voorstel van den heer Tromp werd besloten den aanwezigen de gelegenheid te geven, de 7-aak eerst nog eens rustig te over denken. Dan zal over een paar weken weer een vergadering worden bijeengeroepen, om te trachten tot het oprichten van een .vereeniging te komen. LAKGEND1JK We vernemen, "dat de bekende Overhaal Broekhorn nog dienst zal blijven doen tot den z.g.n. stillen tijd. Dan zal de nieuwe in gebruik worden genomen, die aan alle eischen voldoet, welke'aan een modern inge richte overhaal kunnen worden gesteld. Dat er veel gebruik van wordt gemaakt blijkt wel hieruit; dat er meer dan 9000 schuiten p. jaar worden overgehaald. De kosten van dezen nieuwen overhaal komen voor reke ning van de provincie Noord-Iïolalnd. Hoog bezoek. Vrijdagmorgen omstreeks half elf, werd 'door den Dir.-Gen. van den Landbouw Jhr. Roebroeck, in bijzijn van Ir. v. d. Plassche, een bezoek gebracht aan de veilingen hier ter plaatse en in den omtrek, naar aanlei ding van de controle op de landbouw-uitvoer- wet. Voordien werd eerst, een bezoek gebracht pan Burgemeester Slot ten gcmccntehuize. „Helpt Elkander". De tuinders-vcrccniging „Helpt Elkander" bij ziekte, vergaderdo in het lokaal van den heer J. de Roer. Uit het jaaroverzicht bleek, dat 304 werk dagen zijn verricht voor 33 leden. Vanaf de oprichting, 12jaar terug tot nu toe, hebben in het geheel 1474 werkdagen plaats gevonden en zijn de vereeniging 8 le den door den dood ontvallen. In het bestuur werden de heeren O. Koe dijk Oz. cu P. S. Stammes herkozen. Opgemerkt werd zooveel mogelijk leden te werven, waarna de wensch werd uitgespro ken, dat 1937 een voorspoedig jaar moge zijn .voor leden en hun bedrijf. Aanbesteding. De door den Bouwkundige Jac. v. Extcr te Bergen gehouden aanbesteding van een woonhuis, een boerderij, een opfokhuis en enkele hoenderhokken, ten behoeve van den. heer A. Goudsblom te Broek op Lan- gendijk is als volgt verloopen: K. Bruin, Oud karspel f 1(5300; II. Doorn, Den Helder f 17200; C. Langcndijk, Heer- hugowaard f 14975; P. Blankcndaal, Ber gen f 15000; Gebr. Pilkes, Alkmaar f 15575; C. de Geus, Broek op Langcndijk f 14241; T. van der Plas, Broek op I.angendijk f 15020; J. Tromp, Oudkarspel f 16400; P. Schcltus, Bergen f 13400; Helleman en Olbers, Eg- mond a. d. Hoef f lOótKi; F. Hes, St. Pan- cras f 16470; A. Prins, Bergen f 14887; N. Bijl. Bergen f 13777; J. Valconet, Oudkarspel f 15375; J. Kamp, Heerhugowaard i 16000; IJ. Kronenburg, Hciloo f 1(5800; Schuurman en Hulst, Oterlcek f 13362; A. Kops, Hciloo' f 15908; J. Ilooffcrwcrl, Ursein f 16113; A. de Geus en Zoon, Ileiloo I 15098; L. Visser, Koedijk I 16525; M. Duynmeijer, Alkmaar f 15700; L. Buis, Oudorp f 16495; P. Hoog- zaal, Spanbroek f 10634; G. Bolte, Alkmaar 1 161'90: C. Hoogvorst, Schoorl f 16200; J. Borst, Heerhugowaard f 15800; C. Feijen, Alkmaar f 15661; C. II. Geus, Den Helder f 17000; C. Veul, Schagerhrug f 17300; Het werk is opgedragen aan den heer C. de Geus te Broek op Langcndijk. Naar wij vernomen, werd Donderdag in een vergadering van de Langcndijker ge- beelonthoudcrsverecnigingcn de .viering van het 40-jarig bestaan van de Geheelonthou dersbeweging aan den Langen^ijk bespro- Het programma voor de te houden feest avond werd vastgesteld. Men zal zich in verbinding stellen met de meisjcsvercen. „D Zonnebloem" te Krom menie om te vragen, of deze met haar re pertoire de avond wil aanvullen. Eén toezegging werd reeds ontvangen, zoodat het ongetwijfeld doorgang zal heb ben. NOORDSCHARWOUDE OPENBARE VERKOOPING Donderdagavond werd in Concordïa al hier in het openhaar, ten overstaan van Notaris H. W. Smit te Zuidscharwoude ver kocht de nalatenschap van wijlen den heer A. Borst Wz., gewoond hebbende te Noord- Scharwoude. De uitslag van deze verkooping was als volgt: Een huis, met dorsch en erf aan de Mo lenkade te Noordscharwoude, in huur bij Wm. Glas tegen f 2.50 per week. Kooper K. Jongert te Haarlem voor f 750.- Onder Oudkarspcl: Een akker bouwland en water in de Kerkmeer, 10 snees, opge houden op f 38.- per snees. Een dito in de Krommezool (10 snees) op gehouden op f 21.- per snees. Een dito „Kerkedriestal" (2 snees) Koo per P. Blokker voor f 9.- per snees. Een dito ten Zuiden van de Trijntjessloot (10 snees) opgehouden op f 17.- per snees. Onder Noordscharwoude: Twee dito, be noorden de Molensloot, „Mazengroet" (2X 16 snees) opgehouden op f 32.50 per snees. Een dito an de Schoutensloot {WA sn.) opgehouden op f 31.- per snees. Éen dito aan de Zuidzijde van de Mo lensloot. (5 snees) opgehouden op f 15.- per snees. Een dito ten Noorden van de Schou tensloot „Duikerdel" (23 snees) opgehou den op f 36.- per snees. Een dito aan de Heikemersloot (9 snees) Kooper W. Bakker Lz., voor f 30.- per sn. Een dito „de Klet" 4 snees, Kooper D. Kansen voor f 8.- per snees. Een dito ten Noorden van de Molensloot Doolhof, 4 snees, opgehouden op f 32.- per snees Een dito benoorden de Prekersloot (12 sn.) opgelioude op f 40.- per snees. Een dito ten Zuiden van de Prekersloot (5 snees) Kooper de heer J. Commandeur Jr. voor f 22.50 per snees. Een aandeel van f 500 Spoorlijn Station- Dorp Noordscharwoude. Opgehouden op f 78. PAUL KIES OVER ZIJN ERVARINGEN IN SPANJE Vrijdagavond werd in Concordia een goedbezochte openbare vergadering gehou den, waar de heer Paul Kies een rede hield over zijn ervaringen in Spanje, het land van de burgeroorlog. De talrijke aanwezigen hebben met aan dacht deze redevoering, waarvan wij reeds eerder een uitvoerig verslag hebben gepu bliceerd, gevolgd. Het was een goedgeslaagde bijeenkomst, „DE HANZE". Donderdagavond hield de R.K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" afd. Langcn dijk haar algemeenc jaarvergadering in hotel De Burg. Voorzitter, de heer H. Metselaar. In het hijzonder richtte voorzitter wel komstwoorden tot den weleerw. heer Pas- loor Van Noord en den heer V. Keijsper, hoofdbestuurder van de Hanze in het bis dom Haarlem. De notulen van den secretaris, den heer G. Kraakman werden vastgesteld. De penningmeester, de heer N. Kramer bracht verslag uit van zijn gehouden be heer. In kas was een bedrag van pl.m. f 50 Boeken en bescheiden waren in de beste orde bevonden. De heer V. Keijsper hield een rede over het ondenverp „Waar gaat het nu eigenlijk om". Het is, aldus spr., niet voldoende, ge organiseerd te zijn. Men moet niet alleen kijken naar de maatschappelijke en economi sche dingen. Het geestelijke moet ook niet worden vergeten. Dat is wel van de Kerke lijke Overheid, doch uit het organisatielc- ven kan dit niet worden weggepraat. Men heeft zich bij het doen van zaken de vraag te stellen, of men voor z'n geweten verant woord is, zus of zoo te handelen. Do duidelijke uiteenzetting werd met ap plaus beloond. Hierna werd de bestuursverkiezing gehou den. Aftredend waren de heeren N. Kra mer en II. Metselaar, die beiden werden herkozen. De actie tot het werven van leden had een oogst opgeleverd van 7 nieuwe leden. Nadat de heer Kramer een uiteenzetting had gegeven van het Middenstandsborgstel- lingsfonds, worden de aanwezigen door Pastoor Van Noord toegesproken. Na rondvraag, waarvan door velen ge bruik werd gemaakt, volgde sluiting van deze zeer geanimeerde vergadering. ZUIDSCHARWOUDE. In plaats van den heer Jb. Berkhout, is door het college van Notabelen als Kcrk- oogd der Ned. Herv. Kerk gekozen de heer P. van Exter. Men is thans aan den Oosterdijk druk bezig met het verrichten van grondwerk voor den aanleg van het nieuwe kanaal. We vernemen, dat nu met spoed zal wor den gewerkt, zoodat dit gedeelte van de kanalisatie in den daartoe bestemden tijd wel zijn beslag zal krijgen. Met eigenaars van landerijen in den Zuidscharwouder polder worden onderhan delingen gevoerd voor overname van per- ceelen voor den aanleg van den nieuwen provincialen weg langs den Waarddijk. De eigenaars happen echter niet hard toe, daar de prijs, welke de provincie wil beste den, h.i. te laag is. De verwachtingen voor het verkrijgen van een rijbrug over het nieuwe kanaal zijn niet hoog gespannen. Als dat I 160.000 moet kosten, komt er natuurlijk niets van. De aanleg en de bediening van een pont zou heel wat minder kusten. Dat was wel niet zoo.ideaal als een brug, doch in ieder geval was er dan mogelijkheid van verkeer met rij- en voertuigen. We vernemen, dat dit idéé nog overwogen .wordt, WIERINGERMEER Donderdagavond had in Hotel Smit te Middenmeer een vergadering plaats van enkele ingezetenen van den Wieringermeer- poldcr, om te komen tot oprichting van een Departement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Een voorloopig werkcomité, bestaande uit de H.H. Prumihel, Lammers en Van Galen, alsmede de Dames van der Bremen en Harshagen, zal zich in verbinding stel len met het Hoofdbestuur te Amsterdam. Het is de bedoeling om zeer binnenkort een lid van het Hoofdbestuur uit te noodi gen voor het houden van een lezing. MIDDENMEER. Jaarvergadering Industr. en Han- deldr. Middenstand Wieringermeer. In Hotel Smit te Middenmeer hield bo vengenoemde vereeniging Donderdagavond een druk bezochte jaarvergadering, onder leiding van den heer A. C. van Oeveren. De voorzitter der vereeniging sprak hierbij de volgende rede uit: Dames en Heeren, Nu het bijna 5 jaar geleden is, dat de eer ste middenstandszaken zich in den polder vestigden, zou ik gaarne een opgewekte toon in de openingsrede dezer jaarvergade ring laten hooren. Helaas, moeten het grootendcels „bittere klanken" zijn, want in die jaren is de Middenstand wel uitgebreid, doch niet gezonder geworden! Van de 56 zaken die hier zijn, hel/ben. de meeste een zeer sober' en zelfs geen bestaan. Ondanks onzen voortdurenden strijd hebben we den Middenstand wel voor erger kunnen behoe den, doch niet op die basis kunnen plaat sen, welke wij zoo gaarne wilden. Werke lijk, voor den buitenstaander is het groote aantal winkel- en zakenpanden een. mooi gezicht en verfraait de dorpskernen doch de bewoners van die zaken betalen de tol van dit moois, indien van begin af aan een goede ordening was toegepast, hetwelk wij altijd hebben voorgestaan. Dat wij hiervoor gestreden hebben, getuige de tot onze vol doening ingestelde Contactcommissie voor den Wieringermeerpolder, welke tot stand kwam met,, medewerking van de Directie van den polder, de Kon. Ned. Middenstands bond en de Kamers van Koophandel. We zijn overtuigd dat genoemde contact commissie sinds haar instelling alles heeft gedaan wat ze kan om den Middenstand op een gezonder peil te brengen, doch tot onze groote teleurstelling zijn de door haar werkelijk vakkundig gegeven adviezen in vele gevallen niet opgevolgd en is het zelfs voorgekomen, dat men de expres daarvoor ingestelde commissie niet eens om advies vroeg, doch maar op eigen gezag besliste! We zijn vóór gezonde concurrentie, doch veroordeelen de moordende concurrentie, welke ons hier opgedrongen is, door het willekeurig toelaten van zaken, om maar niet te spreken, van de ongebreidelde con currentie van buiten af. Dat de Directie zeer weinig gevoelt voor het welzijn van den Middenstand, blijkt wel hieruit dat zij in het afgeloopen jaar den dienst in eigen beheer en den onder houdsdienst wepr. uitbreidde, terwijl op. alle drie dorpen voldoende zaken, wélke goed ingericht zijn, gevestigd zijn, die dat werk kunnen overnenféh en dus de~belVo~efte aan uitbreiding dezer diensten te niet doen, ter wijl ze in hun bestaan worden bedreigd. De arbeidersbevolking heeft, zeer liooge vaste wekelijksohe uitgaven in den vorm van: woninghuur waterbedrijf en Prov. Electr. Bedrijf. Door de reeds al niet bij zonder booge inkomens, gecombineerd smet te hooge vaste uitgaven, voor deze groep is de weerstand van die menschcn slechts gering, en wreekt-zich dit dubbel in, de daardoor geringe koopkracht. Uit dit alles blijkt dat er in hét Voor ons liggende jaar veel van ons gevraagd zal worden. Tot de enkele niet-leden, die ook bij'ons hooren, roep ik toe: sluit U hij ons aan! Besluitende met den wensch, dat wij ook dit jaar eendrachtig samen zullen strijden, onder het motto „Een redelijk bestaan" voor onzen poldermiddenstand, open ik hiermede deze 3e jaarvergadering. Applaus. Hierna worden de notulen door den secre- aris, den heer Van Vegten gelezen en onver anderd goedgekeurd. Verschillende ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelt vervolgens mede, de gang van zaken met de contact commissie en directie van den Polder inzake de orde ning. Deze kwestie is thans weer op hoogst on bevredigend terrein terecht gekomen daar de besluiten, die genomen zijn in een voltallige bijeenkomst van deze commissie en het be stuur van de middenstandsvereeniging niet zijn uitgevoerd en steeds maar slepende zijn gehouden en nu niet meer worden uitge voerd. In die gecombineerde vergadering, is o.a. het besluit genomen, om een rapport te doen samenstellen, door de contact-commissie en de K.N.M.P. inzake den toestand van den middenstand in de Wieringermeer. Tevens zouden stappen worden gedaan door den hond hij den minister van financiën, aan wien liet rapport zou worden gezonden. Ook zouden besprekingen gehouden worden met. de verschillende fractievoorzitters van de Tweede Kamer. Dit alles is niet gebeurd! Do vergadering is hierover ontstemd en besloten wordt om met deze gang van zaken geen ge noegon te nemen. Een schrijven zal aan den bond gericht worden, waarin op uitvoering van de geno men besluiten wordt aangedrongen. Een zeer uitgebreid jaarverslag wordt ver. volgens door den secretaris ter tafel ge bracht, wat onder applaus wordt goedge keurd. Ook de rekeningen werden goedgekeurd. De Mica bracht een klein batig saldo, doch de Ballero was ccn groote tegcnvaler. Voor de controle comm. 1937 worden be noemd de heeren R. J. Ridder, W. G, van Vliet en G. Kroon. De beide aftredende be stuursleden, de heeren R. van Oers en Th. J. van Vegten worden herkozen. Vervolgens wordt besloten om zoo moge lijk nog een winterlezing te doen houden door Jhr. Molerus. Bij de rondvraag kwamen verschillende klachten ter sprake o.a. de maatregel dat van de arbeiders wekelijks geld wordt af gehouden voor garantie en dat zij hun tuin grond vooruit moeten betalen. Dit komt weer op den middenstand te recht. die moet. wachten op betaling. Ook wordt hesproken de lage inkomsten in don winter. De erfpacht, van het onbe bouwd en het steeds stukspringen van elcc- trische lampen, parkeerverbod bij de hotels Over verschillende .van deze punten zal op gezicht, armen en beenen verdwijnt onmiddellijk door DULMIN ONTHA- RINGSCRÊME. Volkomen onschadelijk. Prijs per tube 75 cent. Hoogzijde Schagen gecorrespondeerd worden. Ten slotte wordt nog besproken, de kwes tie dat de gemeente Wieringen wel steun uitgekeerd heet aan de arbeiders tijdens de vorstperiode, en de gemeente Medemblik niet, terwijl deze gemeente het grootste pro fijt van de Wieringermeer geniet. Hierna volgde sluiting. ZUPE Het Waterschapshuls van Zljpe en Hazepolder. Naar ons wordt medegedeeld, is in een comitévergadering van het waterschap Zijpe en Hazepolder op j.1. Woensdag besloten tot aankoop van de woning met tuin van den oud-Burgemeester, den heer De Moor aan de Dubbele Buurt te Schagerhrug. Het is de bedoeling dit pand in te richten tot water schapshuis en ambtswoning voor den secre taris van genoemd waterschap. Het bekende kantoor van den oud-Burge meester zal worden ingericht tot kantoor voor den Sècrelaris-Penningmeester, terwijl een groote achterkamer omgebouwd zal wor den tot vergaderzaal met annex een brand vrije kluis voor het bewaren van 't archief. De aanvaarding van het perceel is be paald op 1 April a.s. Waar of de oud-Burgemeester zich met terwoon zal vestigen, staat nog niet vast. OUDESLUIS. Gistermiddag heeft een autobotsing plaats gehad op den hoek SlikkerdijkTweewegen. De eene auto kwam van richting Wierin- gerwaard, de andere van richting Oudesluis en waar het zicht ter plaatse geheel vrij is, bestaat het vermoeden dat de oorzaak van de botsing aan beslagen ruiten moet worden toegeschreven. Beide auto's liepen nogal ernstige schade op en de kraanwagen van de fa. De Moor te Schagerhrug moest te hulp komen. De eene auto was van den heer Meijer te Uitgeest, de andere was een huurauto af komstig uit Purmerend. BARS1NGERE0RN Gisteravond omstreeks een uur of acht, half negen, heeft op den Meeldijk een bot sing plaats gehad tusschen een personen auto, afkomstig uit Heiloo en een vrachtauto. De beide voertuigen, die recht op elkaar in- geloopen waren, waren deerlijk gehavend en moesten met den kraanwagen van de garage De Moor te Schagerhrug worden weggesleept. Wat de oorzaak van de botsing was, is nog niet bekend. De inzittenden bleven onge deerd. SCHAGER WAARBORGFONDS VOOR SLACHTVEE. Bovengenoemd fonds vergaderde gister middag om half drie in café De Beurs van den heer C. Boontjes. Ongeveer 10 personen zijn aanwezig als de Voorzitter, de heer D. P. Timmerman, deze bijeenkomst opent en er zijn spijt over uitdrukt dat naast Bestuur en Commissie van Toezicht slechts 1 lid aan wezig is. De Secretaris, de heer Joh. de Veer, leest hierna de notulen; zij worden onder dank goedgekeurd. De Vooi-zitter deélt mede, dat hij als afge vaardigde naar de Bondsvergadering is ge weest, van welke vergadering spr. .verslag uitbrengt. Aan het jaarverslag ontleenen we, jdat het aantal gefondste koeien weer is geste gen en wel tot 3359 (2635 in 1935); deze stijging vindt haar oorzaak in het grootere aantal in Purmerend, nl. 1322 stuks tegen 1914 stuks in 1935. In October werd de pre mie voor Amsterdam verhoogd van f 3.50 tot f 4. mede op verzoek van andere fond sen. Aan premie werd ontvangen f 8562. aan opbrengsten van vleesch en huiden en vet f 677.29, aan rente f 235.80; 1 nieuw lid trad toe. Van de 3359 koeien werden er 14 totaal en 1708 gedeeltelijk afgekeurd, het geen een uitgave vorderde van f 7975.81. Het geheele jaar kenmerkte zich door ver hooging van de prijzen van het vetvee, wel ke voor de weiders en mesters gunstige re sultaten gaf. Door den heer Brinkman werden ge- fondst 1322 runderen, waarvan er 4 totaal cn 663 gedeeltelijk werden afgekeurd. Aan premie werd ontvangen f 3414. voor de af keuringen werd uitbetaald f 2877.27. Aan het einde van het boekjaar moest de hulp Jongejan zijn werk neerleggen; hem wordt in het verslag dank gebracht. Het aantal koeien van leden bedroeg 2743 (2007 in. 1935). De grootste aanvoerder was de heer Jac. Kooij te 't Zand met 430 stuks, vervolgens de heeren C. Baars, H. van Hoorn, B. Kraan en A. Blokker met resp. 372, 366, 173 en 169 stuks. De grootste weider was wederom de heer D. P. Timmerman met 135 stuks, waarop volgden de heeren W. Kooijman, A. Stins, J. Stammes (Anna Paulowna) met resp. 74, 64 en 56 stuks. Rekening en verantwoording. De heer J. Schenk Az., adviseert als lid van de Commissie van Toezicht de rekening goed te keuren, waartoe wordt besloten. Het batig saldo bedraagt f 4368.02, dat te Purmerend f 206.23. Aan de orde komt dan het Bestuursvoor stel om in verband met art. 19 der Statu ten de restitutie voor elk door de leden in 1936 verzekerd rund to bepalen op 25 cent. Goedgevonden. Bestuursverkiezing. Aan de beurt om af te treden is de heer Jm. Blaauboer Kz., die wordt herkozen met op 1 na algemeene stemmen. De heer Blaauboer laat zich de benoeming welgevallen. Volgt liet Bestuursvoorstel om het Inleg- geld voor nieuwe leden te bepalen op f 10. Allen voor. Bij de rondvraag komen nog eenige In terne kwesties ter sprake. Geoordeeld wordt, o.a., dat te Schagen te soepel wordt opge treden en besloten, de. touwtjes wat strak ker aan te halen. Zoo zullen alle koeien van leden voortaan moeten worden gefondst. Na nog eenige besprekingen volgt slui-; ting onder dankzegging. EEN TEEKEN- EN SCHILDERCLUB. Blijkens een advertentie in dit nummer, zal bij genoegzame deelname alhier een teeken en schilderclub worden opgericht, onder de bekwame leiding van den heer Dirk Nap, die als leeraar aan de Vakteekenschool zeer ze ker reeds genoegzame bekendheid bezit. BAZAR VAN DE VRIJZ. HERVORMDE VROUWENCLUB. De jaarlijksche bazar van bovengenoemde club zal naar wij vernemen, niet in Februari, doch in October a.s. worden gehouden. Predikbeurten ZONDAG 21 FEBRUARL Ned. Herv. Genieente. Valkkoog, voorm. 9.30 uur, Ds. Tinholt. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom^ E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan 1), voorm. 10.30 u, Ds. Waardenburg, van Haarlem. Ned. Herv. Evang. Middenmeer, voorm. 9.30 uur, Ds. Dijkstra, van Opperdoes. Doop. Wieringerwerf, nam. 2 uur, Ev. K. Kiewiet, Slootdorp, nam. 2 uur Cad. H. van Vliet. G«ref. Kerk. Slootdorp, voorm. 9 uur Leesdienst, Nam. 2 uur, Ds. C. v. d. Vliet. Middenmeer, voorm. 9 uur, Ds. C. v. d. Vliejj Na<m. 2 uur, Cand. W. Fijn van Draat. Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur ,Cand. W« Fijn van Draat. Nam. 5 uur Leesdienst. LEEUWARDEN, 19 Februari. Veemarkt. 48 Enterstieren f 100175, 90 Twenterstieren f 170290 per stuk, 530 vette koeien f 115—235' per stuk, 38—60 ct. per Kg., 947 melk- en kalfkoeien f 110—240 per stuk, 96 pinken f 40—120 per stuk, 22 vette kalveren f 24—62 per stuik, 1563 nuch tere kalveren f 37, Gil vette schapen f 12—31 per stuk, 75 weideschapen f 10—20 per stuk, 379 vette varkens f 35—125 per stuk, 40—47 ct. per Kg., 30 magere varkens! 1540 ct. per Kg., 91 kleine biggen f 6131 per stuk, 28 bokken en geiten, 44 paarden Totaal-aanvoer 4554 stuks. Overzicht: Stie* ren handel trager en de prijzen iets lager* Vette koeien ongeveer prijshoudend. Dé goede soort evenwel iets vaster. Melk- en' kalfkoeien handelsverloop iets trager met' moeite of niet geheel prijshoudend. Pinken flauwer, prijzen stationnair. Vette kalveren' flauwer, een enkel best kalf duur. Nuch-: tere kalveren zeer groote aanvoer iets te* ruggaande markt. Varkens iets duurder;, Wol vee vlugger en iets hooger. De N.V.C,: nam gisteren 354 varkens over, waarvan 240 bestemd voor Plan-Deterding en heden wer* den ongeveer 140 varkens geleverd. VooB Plan-Deterding werd heden wederom een aantal koeien verkocht. Zuivel. Goudakaas 2838, Edammer* kaas 1728, aanvoer 92-4. Veilingboteit 1.391.05 per Kg., aanvoer 2/3, 2/6, 1/12 va* ten. Commissie 69. Eierhandel. Aangevoerd 13.000 Kg. kip* eieren; prijs 34*4 ct. per stuk, handels* prijs 60—65 ct. per Kg. Eendeieren: aango* voerd 150 Kg., prijs 3—3ct. per stul^ handelsprijs 37V245 ct. per Kg. Pluimvee. 15 slachthanen 50—90 ct. pt, stuk, 75 slachtkippen f 0.40—1 per stuk, 80 jonge hanen f 0.75—1.25 per stuk. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas: 20 plus 10.56—11, 40 plug 1718, Goudsche kaas: 20 plus 16—11, 40 plus 1717.50, broodkaas 40 plus 1718. Leidsche 20 plus 11—11.50, volvet 20.56-2 21.50. Stemming goed LEEUWARDEN. 19Februari. Inlandsche granen. Gerst zomer puik* f8—8,90, gerst winter puike f7.65—8.60, ha* ver witte puike f 6.75—8, lijnzaad gekleurd f 911. slagzaad f 89.50, boonen, platte f 7—7.50, groene erwten, kleine kook f 7.50' —9.25. Buitenl. granen: Gele laplatamais disp. 151 boordvrij J.eeuwarden, idem 144 boordvrij Rotterdam, Laplata gerst disp. 176 boordvrij Leeuwarden, idem 168 boordvrij Rotterdam, Noord-Am. lijnkoeken 8.25 boord' vrij Leeuwarden, idem 7.75 boordvrij Rot* terdam, idem merk S.K. disp. 7.75 boordvrij Rotterdam. ALKMAAR, 19 Februari. Kaasmarkt. Aangevoerd? 27 stapels, zijnde 33.000 K.G.: Fabriekskaas kleins f22.50, boerenkaas kleine f18, per 50 K.G, Handel goed. MEDEMBLIK. 18 Februari. Bevelanders f 1.12% per 50 Kg., Deenscft* witte kool f *1.— roode kool f 1.411.80 peü 100 Kg., uien 40—45 ct., drielingen 30 ct. 50 Kg. wortelen f 1.20 per 100 Kg. ALKMAAR, 19 Febr. Op de heden gehouden graanmarkt' waren in totaal 323 H.L."s aangevoerd, waarvan' soort en prijzen als volgt: 92 H.L. voertarwfl f 6.75—8.50, 15 H.L. gerst f 7.25—9, 49 H.U haver f 7.56—8, zaaihaver f 9.50, 103 H.Ik boonen w.o.: paarde f 7.46—7.50, bruin* f 11—12, citroen f 18—20, duiven f 9—10.50L witte f 18—25, en tuinboonen f 614, 6 H.L, diversen: 1 II.L. karwijzaad f 24, blauw* maanzaad f 20, 57 H.L. erwten: kleine groe* ne f 8.90—11 en grauwe f 26. Alles per 10Ü Kg. Handel stug. WARMENIIUIZEN, 19 Febr. Aanvoer: 55400 Kg. roode kool 'f 1.4Ö—2M 26200 Kg. gele kool f 1.20—1.30, 29000 Kz, D. witte kool f 1, 3350 Kg. uien f 1.20—1.30, grove uien f 1.40. ALKMAAR, 19 Februari. Aardappelen 2.20, andijvie 10.16—17., app* len 14.50—16.50, Bloemendaler kool 3.—, boe* ren kool 1.50—2.60, gele kool 1.20—1.70, groe* ne kool 1.802.80, knolselderie 22.80, peren 9—10, prei 1.50—3 20, peterselie 1.80—4.40, ra* barber 7.5011.50, roode kool 1.40—3, selde* rie 0.80—1.60, spinazie 1.66—1.77, sc.hnrse* neeren 1.56—2, spruiten 2—6, uien 0.80—2, wortelen 0.80—1.60, waschwortelen 24. witlof I 3.50—5.10, II 1.50—2.50. KAASBEURS ALKMAAR, 19 Febr. KI. Edammer 40 plus, aanbod 4006 stulc* en verkocht 2086 stuks, middewprijs f 20—* 20.50, hoogste prijs f 24. Commissie 40 plus aanbod 1S0 stuks; Ed. Kruid: aanbod en verkocht 100 stuks, prijs f 21. Totaal: aan* bod 4286 stuks, verkocht 2186 stuks. Aan* wezig 6 fabrieken, handel stug. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 19 FebruariBerlijn! Ifoll. savoye kool 5.06—5.50, Holl. spruiten 10.0020.00 Essen: Buitenlandsche pröduc* ten; roode kool 4.50-G.0o, witte knol 4.50-* 5.00, savoye knol 4.50—5.00 p. 50 Kg., sprui* ten 2.00 p. 5 Kg., andijvie 2.70—3.00. veldsla' 0.00 p. kist, schorsenecrcn 20.00—21.000 per 50 Kg. Munchen: Holl. roode kool 7.00—7.2(1 Holl. witte kool 6.50.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2