Om het kampioenschap Friesland amateurs De wedstrijden te Davos Drie broertjes zakken door het ijs Zwart licht BUITENLAND Het politieke proces te Moskou Ook een luchtlijn naar West-Indië 1 .rxaandag 1 Februari 1937 Tweede blad IN DE LAATSTE MINUUT DE GELIJKMAKER. AANTREK KELIJKE WEDSTRIJD VAN BEIDE ZIJDEN. DRIE DEBU TANTEN IN HET ORANJE-ELF TAL. Na een spannenden wedstrijd, in zeer hoog tempo gespeeld, is het Nederlandsch elftal er op het nipper tje in geslaagd een gelijk spel tegen de Duitschers te bewerkstelligen, en daarmede is het aantal uitwedstrij den, waarin Oranje achter elkaar ongeslagen bleef, tot 12 opgevoerd. Het trotsche record is ongebroken ge handhaafd, maar het hing in het Rijnstadion gisterenmiddag wel aan een heel dun draadje. Voor het Duit- sche elftal is het een minder pret tige verrassing geweest, dat Neder- landsche doelpunt in de allerlaatste minuut, waardoor een zekere over winning teloor ging. Het gelijke spel is voor het Nederlandsch elftal een buitengewoon verdienstelijke presta tie, gezien het feit, dat het een zeer zware uitwedstrijd betrof, alsmede het onverwacht moeten spelen met drie debutanten. BE WEDSTRIJD. Een vriendelijk winterzonnetje bescheen het. Rijnstadion, waarhoen wij ons reeds .vroeg hadden begeven. Een vergelijking met het Olympisch Stadion te Amsterdam zou ongetwijfeld ten nadeelc van Dusseldorf uit vallen, immers te Amsterdam machtige tri bunes en een indrukwekkende accomodatie, hier een betrekkelijk kleine „overdekte" en verder slechts open tribunes met vrijwel uit sluitend staanplaatsen. In het stadion was de organisatie behoor lijk geregeld. De muziek van den Rijksweer bracht onvermoeid vroolijke marschliederen ten gehoore. En vroolijk wapperden de vlag gen in den wind, uitsluitend hakenkruisva nen met alleen een rood-wit-blauwe vlag in het midden, geflankeerd door een vlag Ihet dezelfde kleuren, doch met verticale ba nen, dit ter eere van den Franschen scheids rechter Leclercq. Even voor half drie werd per luidspreker 5n het Nederlandsch bekend gemaakt, dat Smit en Weber niet zouden meespelen, en dat voor hun resp. Heetjans en Wilders in vielen. Men voelde als het ware het reagee- ren in ongunstigen zin van de vele duizenden Nederlanders, die de tribunes bevolkten, bij het vernemen van deze mededeeling. Niette min bleek het „legioen" nog optimistisch ge stemd te zijn, want niet lang daarna schalde pver het stadion het zoo welbekende lied: „Wij zijn niet bang". Men had de sympathieke gedachte beide elftallen tegelijk te laten opkomen en zoo Verschenen de beide aanvoerder Szepan en Van Heel tegelijk met hun mannetjes op het ,veld. Scheidsrechter Leclercq riep de beide aan voerders tot zich, Szepan was gelukkiger dan Van Heel, de Duitscher koos den wind, die over de lengte van het veld stond, maar niet .van bijzondere kracht was, mee. Om vijf minuten over half 3 bracht Bak huys den bal aan het rollen. De opstelling was als aangegeven in ons blad van Zaterdag. Smit was echter vervan gen door Heetjans, terwijl Wilders de plaats Van Weber had ingenomen. Reeds dadelijk werd in hoog tempo ge speeld, waarbij de eerste aanvallen door de Nederlanders werden geleid. Het spel werd goed opengehouden en vooral van Nellen kreeg vele ballen toegespeeld, waarmede hij steeds goed werk deed. Het spel was nauwelijks enkele minuten oud, toen een Voorzet van den D.H.C.'er bij van Spaen donck belandde, die in vollen ren naast pchoot. De eerste tegenaanval van Duitschland Svas reeds direct gevaarlijk, toen Halle over een ver naar voren gespeelden bal heen rolde, doch het leder ging gelukkig uit. De Duitschers kwamen echter terug, kort sa menspelend, tik-tak ging de bal van voet tot voet, steeds in de breedte. Daardoor kregen onze backs voortdurend gelegenheid door goed opstellen de aanval len te breken en de eigen voorhoede met verre trappen aan het werk te zetten. Hier stelde Bakhuys van Spaendonck in de gele genheid een schot te lossen, doch wederom zocht de Rotterdammer het doel op de ver keerde plaats. Het tempo aan beide zijden bleef zeer .boog opgevoerd. Waren de Duitschers mis schien iets sterker in het veld, hoewel niet bepaald gevaarlijk, van een overwicht was toch geen sprake. Was in den beginnen Van Nellen het meest aan het werk gezet, nu kwam er een periode-Wels. De kleine rechtsbuiten, zwaar gedekt door Muenzenberg, wist zich her haaldelijk vrij te spelen. Na 20 minuten Wist hij zijn bewakers weer eens te ver schalken, plaatste keurig voor doel, keeper Jakob liep uit, stompte den bal het veld in, Wels schoot weer in, maar aJnes kopte den bal uit den doelinond. Weer passeerde Wels Muenzenberg, een pass naar Bakhuys volg de, maar het schot van onzen midvoor be zorgde Jakob geen moeilijkheden. Duitschland leidt. Zoo ging het eerste half uur voor bij en nog steeds was de score blank. Op een moment, dat Pauwe den linksbuiten Guenther even vrij spel liet, kreeg de laatste een kans. Zijn schot kwam tegen de lat terecht, de terugspringende bal werd door Lehner opgevangen, even aarzelde onze verdediging met ingrijpen en de bal lag al achter Halle. Een mooi doelpunt was het niet, maar het gaf de verhouding op dat moment goed weer. We vreesden, dat deze achterstand een nadeeligen invloed op het moreel van onze ploeg, toch al ietwat geschokt door het feit, dat op het laatste moment twee invallers moesten worden opgesteld, zou hebben. Want Duitschland bleef na dit doelpunt sterk in den aanval, maar telkenmale werd het spel te kort gehouden, zoodat onze ver dediging volop de gelegenheid kreeg zich tijdig te herstellen, in te grijpen en weg te werken. De gelijkmaker. Op het moment, dat iedereen zich reeds ver zoende met de gedachte, dat de rust met een 1—0 voorsprong der Duitschers zou ingaan, kwam de gelijkmaker. Wels zette een van zijn bekende keurige boogballetjes voor het Duit- sche doel, Jakob liep uit, raakte den bal aan, doch kon het leder niet ste vig grijpen. Van Nellen was toege- loopen, nam den bal op den voet, schoot in. Muenzenberg trachtte het schot nog uit doel te houden, doch de bal was de lijn reeds gepasseerd. Van Spaendonck gaf voor alle zekerheid den bal nog een trapje extra. De gelijkma ker was gescoord. In de resteerende vijf minuten voor de rust kwamen de aanvallen slechts van Neder- landsche zijde, een schot van Van Nellen belandde juist in de handen van Jakob en toen was het pauze. De tweede helft. Om vijf minuten over half 3 werd het spel hervat. Oranje nam dadelijk het heft in handen. Zou het een berucht kwartier tje worden? Een kopbal van Bakhuys, uit een voorzet van Wels, stopte Jakob wel, doch hij beging de fout den bal uit de han den te laten vallen. Münzenberg wist toen niet beter te doen dan het leder tot hoek schop te trappen. Beide middenlinies bleven voortdurend achter en bewaakten de aanvalslinie, ste vig. Szepan vervulde echter bij de Duit schers op schitterende wijze den rol van verbindingsspeler, waardoor de gapingen in het Duitsche elftal niet zoo groot waren. Duitschland leidt andermaal. Het was bepaald jammer, dat door een fout van Halle den strijd bijna een beslissende wending zou krij gen. Na een half uur spelen gaf Szepan een afgemeten pass aan Lehner. Deze was door Van Heel vrijgelaten. Even bracht de Duitsche rechtsbuiten den bal op, van vrij verren afstand loste hij een hard, laag schot, recht op Halle aan. On ze doelman gleed uit, viel over den bal heen en de Duitschers hadden vrij onverwacht de leiding heroverd. Zij namen toen het spel even in handen en menigeen vreesde voor een derde doel punt. Vijf minuten voor tijd kopte Gold- brunner, zich bukkend, en trapte Bakhuys naar den bal. De Duitsche spil, die den geheelen wedstrijd zich voortreffelijk van zijn taak, Bakhuys te bewaken, gekweten had, werd aan het neusbeentje uewond. Hij was gedwongen het veld te verlaten en met tien man speelden de gastheeren de ontmoeting uit. Szepan nam onmiddellijk de spilplaats in en bewaakte Bakhuys even irouw als Goldbrunner daarvoor had gedaan Nog gelijk. Heetjans raakte twee minuten voor het einde gekwetst en we zagen hem op het middenveld rondstrompelen. toen Van Heel met een laatste inspanning een aanval op zette. Schitterend bracht dc Rotterdammer den bal op, gaf op het juiste moment aan Wels over. Deze schoot onmiddellijk met een boogballofje voor. Van Spaendonk, Ja- nes en keeper Jakob sprongen tegelijk naar den bal. Van Spaendonck slaagde er in den bal met het hoofd in doel te werken en 55 seconden voor het einde had Nederland ge lijk gemaakt. Nauwelijks was er afgetrapt, of de heer Leclerq blies het eindsignaal. Schaatsenrijden SUCCESSEN VAN ONZE WEST FRIESCHE RENNERS. Op de banen van de Koninklijke IJsvèr- eeniging Thialf werden gisteren de wed strijden verreden om het kampioenschap voor Friesland voor amateurs, over de af standen 5000 m., 1500 m. en 500 m. De baan was door den ingevallen dooi zwaar te be rijden, hetgeen een ongunstigen invloed had op de gemaakte tijden. De uitslagen luid den: Over de 5000 m.: 1 Y. van der Heide, Leeuwarden, 10 min. 43 sec.; 2. L. van dei- Ruit, Amsterdam, dezelfde tijd.; 3 L. Dijk stra, Akkrum, 10 min. 53.9 sec. Over de 500 m.: 1. W. Keetman, W i n ke 1 57,1 sec. 2 Schenk, Anna Paulowna 57,2 sec.; 3 P. Broeser, Ap- pingedam, 59 sec. Over de 1500 m.: 1 L Dijkstra, Akkrum, 2 min. 57.9 sec.; 2. W. Keetman, Winkel, 3 min. 4.8 sec.; 3. Y. van der Heide, Leeuwar den, 3 min. 6 sec. Totaal klassement: Kampioen: 1. Dijkstra Akkrum, 185,29 pt.; 2. W. K e e t m a n Winkel, 192,53 pt.; 3. C. Jongert Wierin- gen, 152.75 pt.; 4 Y. van der Heide, Leeuwar den 194,5 pt.; 5 L. van der Ruit, Amster dam 195,27 pt. 6. A. S. de Vries, Dronrijp, 147.43 pt. De Noren verbluffend snel. Voor uitgaande prestaties der Neder 1 anders. Bij zwaren sneeuwval in de ochtenduren zijn gister te Davos de Europeesche kam pioenschappen in het hardrijden op de schaats voor heeren en de wereldkampioen schappen v. dames aangevangen. Tegen den middag klaarde het weer evenwel op en toen hebben de zeer talrijke toeschouwers van schitterende sport kunnen genieten. Vooral door de Noorsche rijders en rijd sters zijn buitengewone resultaten bereikt. Tot viermaal toe zijn er wereldrecords ver beterd, waarbij op één afstand zelfs twee maal, zoodat deze eerste dag niet minder dan drie nieuwe wereldrecords opleverde. Op de ritten van 500 meter bracht de Noor Engnestangen het wereldrecord op 42.3. Onze landgenooten Roos, Langedijk en Koops brachten het tot de tiende, elfde en veertiende plaats in het klassement over dezen afstand. Deze afstand ligt den Hol landers evenwel het minst. Op den langen afstand voelen zij zich beter thuis. Dat Roos hier den besten tijd van onze landgenoo ten maakte, was een prettige verrassing, daar dit de eerste groote wedstrijd was, waarin hij meereed. De 3000 meter. Op de 3000 merter wedstrijden, werd des middags bij droog en zonnig weer met wei nig wind gereden. De Noren muntten ook thans weer uit. Staksrud maakte den besten tijd. Langedijk en Koops eindigden resp. als zevende en achtste van de 21 deelnemers op dezen afstand. Roos reed hier minder goed dan 's morgens op de 500 meter en eindigde op de vijftiende plaats. Langedijk won gemakkelijk in zijn serie van den Oostenrijker Loewinger, terwijl Koops verraste door den Noor Krog op over tuigende wijze te slaan. Bovendien knabbel de hij 4.5 sec van zijn beste prestatie af, welke dateerde van 25 Januari 1936 te Oslo gemaakt. Over beide afstanden samen behooren Lan gedijk en Koops reeds bij de tien beste Eu ropeesche rijders en er is gegronde hoop dat Langedijk zijn plaats heden nog verbeteren zal. De wereldkampioenschappen voor dames. Bij de dames is het schitterende rijden van de Noorsche deelneemsters het grootste eve nement geweest. Nog nooit hebben wij een zoo goede en snelle rijdster als Laila Schou Nielsen op de baan gezien. Zij vestigde zoowel op de 500 als op de 3000 meter nieuwe wereldrecords. Onze landgenoote, mej. Donker uit Ilpen- dam, begon des morgens op de 500 meter hoopvol. Zij reed er de Duitsche kampioene mej. Hiller gemakkelijk uit in den goeden tijd van 52.1 sec. des middags, op het einde van den dag, toen het koud werd, moet zij zich niet geheel fit gevoeld hebben. Zij reed toen stug en verloor kansloos van de Zwit- sersche kampioene, mej. Rogger. Haar tijd was toen teleurstellend. Grootere veiligheid op den weg bij duisternis De K.N.A.C. wendt zich tot de benzinepomphouders in Neder land. Het betrekkelijk groote aantal rijtuigen, dat zich blijkens ervaring, bij duisternis op den weg bevindt met een defect aan een of meer der vereischte lichten, waardoor de ver keersveiligheid ten zeerste in gevaar wordt gebracht en waarvan ander zijds een groot aantal (kostbare)) bekeuringen het gevolg is, heeft de K.N.A.C. aanleiding gegeven aan de benzine-import maatschappij in Nederland te vragen haar pomp houders te willen verzoeken, zoowel overdag als 's avonds een regelmr.- tige controle op het goed function- neeren der lichten van brandstof- innemende motorrijtuigen te doen uitvoeren. Voor een klein gedeelte slechts ontstaan de lichtdefecten tijdens het rijden bij avond en kunnen zij door den bestuurder van het motorrijtuig niet tijdig worden opgemerkt. Voor het grootste deel zijn zij echter het gevolg van een gebrek aan voortdurende controle. Het zijn de pomphouders, die het meest regelmatig met de autobestuurders in contact komen, terwijl zij tevens in de gelegenheid zijn, waar noodig, hun hulp te verleenen in geval van defecten. Daar door vormen zij bij uitstek de geeigende instantie om deze voor de verkeersveiligheid zoo nuttige controle vrijwillig op zich te nemen. De benzinemaatschappijen hebben haar volle medewerking toegezegd. Het meeren- deel der pomphouders is echter niet in dienst dezer maatschappij doch slechts af nemer van hunne diverse petroleumproduc- ten. De K.N.A.C is thans overgegaan tot het uitgeven van een desbetreffende circulaire aan de pomphouders in Nederland tot een totaal van ongeveer 12800. Voor de distri butie van deze circulaire zal door de ben zinemaatschappijen worden zorg gedragen Is zoodoende een eendrachtelijke samen werking verkregen tusschen de bcnzinc- maatschappijcn, de K.N.A.C. en de pomp houders op de laatsten meent dc KNAC wel te mogen rekenen dan rest tenslotte nog slechts een dringend beroep op het auto- en motorrijdend publiek om aan deze regelmatige, kortstondige controles zijn me dewerking te willen verleenen om het ge stelde doel, een grootere veiligheid op den weg tijdens duisternis te kunnen bereiken. Allen verdronken In de buurtschap Herculo der ge meente Zwollerkerspel zijn gister^ morgen omstreeks elf uur drie zoon tjes van de familie Cuper aldaar, resp. elf, negen en acht jaar, door het ijs gezakt en verdronken. De kinderen hadden zich op een der kolken achter den IJsseldijk gewaagd Tengevolge van de dooi was het ijs daar echter reeds te broos geworden om hun gewicht te dragen, met het gevolg dat zij er door zijn gezakt en alle drie om het leven zijn gekomen. Het tragische verdrinkingsgeval te ZwollerLerspel. Omtrent het droevig ongeluk, dat zich hedenmorgen in de buurtschap Herculo in de gemeente Zwollerkerspel heeft afge speeld, vernemen wii de volgende bijzonder heden: De drie kinderen bevonden zich op het ijs van de kolk, waar des zomers het kris tal-bad is gevestigd. Zij vermaakten zich met het vangen van waterhoentjes. Plotseling brak het ijs op de plek. waar de elfjarige Johan en de negenjarige Hendrik stonden. Toen de achtjarige Marinus zag wat er ge beurde, schoot hij zijn broertjes te hulp, doch dezen trokken in hun angst Marinus het water in. Op den walkant stond een vierde broertje en een jongetje van zes jaar, dat onmiddellijk hulp ging halen. Hij liep naar buren, die er na drie kwartier in slaagden de kinderen op te halen. De levens geesten waren op dat moment evenwel reeds geweken. Niettemin heeft een ontbo den geneesheer nog geruimen tijd kunst matige ademhaling toegepast. De slachtoffertjes zijn de drie oudste kin deren van den jachtopziener Cuper. De nee» neming met het diepgetroffen gezin, dat nog slechts drie kinderen heeft mogen be houden, is vanzelfsprekend zeer groot. Een slachtoffer te Millingen. Gistermiddag om twee uur is de 12-jarige zoon van den heer O. bij het schaatsenrij den door het ijs gezakt en verdronken. Na een half uur dreggen is het lijk opgehaald. Twee kinderen in Princenhage schieten onder het ijs. Op een toegevroren poel nabij Beek onder Princenhage, waren gistermiddag te half vier kinderen aan het schaatsenrijden, toen het.ijs. plotseling bezweek en twee. kin deren, een zoontje en en dochter van den heer A. Peemen, resp. elf en tien jaar oud, onder water verdwenen. De twee andere kinderen zijn onmiddellijk hulp gaan ha len. Met behulp van een ladder hebben om wonenden de twee kinderen na ongeveer tien minuten op het droge gebracht. De le vensgeesten waren toen geweken. Kunst matige ademhaling mocht niet meer ba ten. Het stoffelijk overschot der kinderen is naar de ouderlijke woning overgebracht Versch brood aan het ontbijt Het comité „van actie voor versch brood aan het ontbijt", heeft dezer dagen in een vergadering onder leiding van den voorzit ter, Dr. F. E. Postuma, de thans geschapen situatie besproken. Vastgesteld kon worden, dat de tot dusver door den minister van sociale zaken getrof fen maatregelen gunstig hebben gewerkt en dat men in het hotelbedrijf in het algemeen hierover zeer tevreden is. Algemeen werd betreurd, dat de minister nog niet heeft kunnen besluiten verder te gaan, zulks temeer, gezien de uiterst precaire situatie in het bakkersbedrijf. Op voorstel van den ondervoorzitter Mr. Dr. E. W. Catz, werd besloten, gezien den noodtoestand in het bakkersbedrijf, onver wijld bij den minister van sociale zaken aan te dringen tot nemen van een proef, door ge durende b.v. zes maanden in eenige groote steden ontheffing te verleenen van de belem merende bepalingen van de bakkerij-para graaf van de arbeidswet inzake vervoer en aflevering van versch brood voor 10 uur des morgens. Een nieuw product der Philips fabrieken. Al klinkt dit ook zonderling en al zijn deze lampen vanzelfsprekend niet bepaald geschikt voor verlichtingsdoeleinden, het is een feit, dat Philips thans „zwart licht" maakt. Het betreft n.1. een super-hoogedruk kwiklamp, met een ballon van een speci als soort zwart glas, welke alleen de on zichtbare ultraviolette stralen doorlaat. Deze lampen worden o.a. toegepast in de textiel bedrijven. Weefstoffen, welke bedrukt wor den met verven, die in natten toestand on zichtbaar zijn, worden door deze straling tot fluoresceeren gebracht, zoodat daardoor een directe controle van het vcrfproces mo gelijk is. Voorts vinden de nieuwe lampen toepas sing bij de controle van levensmiddelen (b.v. eieren en vleesch), bij het ontvlekken voor het analyseeren van de vlekstof, en bij ma teriaal-onderzoek. Ook kunnen zij gebruikt worden om de echtheid of vervalschingen van documenten en geschriften na te gaan. Bijzondere mogelijkheden bieden deze lam pen verder voor etalage-reclame. Vele voor werpen gan n.1. onder invloed van2deze on zichtbare stralen op fantastische wijze fluo resceeren. HOOGER BEROEP VAN ALLE TER DOOD VEROORDEELDEN VERWORPEN. Het hooger beroep van al degenen, die in het politieke proces ter dood zijn veroordeeld, is verworpen. Veroordeelden zouden nog heden, avond ter dood gebracht worden. Men gelooft, dat de 13 Trotzkisten, die ter dood veroordeeld zijn, nog hedenavond in het geheim gevonnist zullen worden. Een verklaring van Trotzky. In een interview met Reuter heeft Trotz ky verklaard: Ik ben bereid, al mijn dof siers en duizenden andere doumenten aai een internationale commissie voor te leg gen om de atmosfeer te reinigen van de ba cillen van het bedrog, van den laster en van intrigues. Het einde der Kabinets crisis in Japan Generaal Soegiyama minister van oorlog? Heden zal de minis- terlijst vermoedelijk gereed zijn De militaire autoriteiten hebben den inspecteur-generaal van het mi litaire onderwijsgeneraal Soegi- yama de portefeuille van oorlog te aanvaarden in een kabinet-Hayasji. Welingelichte kringen zijn van meeningdat generaal Hayasji he den dc samenstelling van een nieuw ministerie aan den keizer ter goed keuring zal kunnen voorleggen. Verklaring van generaal Hayasji. Domei meldt, dat generaal Hayasji in een interview verklaard heeft van den Keizer opdracht te hebben ontvangen een nieuw kabinet samen te stellen, waarvoor hij en kele dagen tijd heeft verzocht. Met het oog op den ernst van den toe stand wenscht Hayasje eerst in overleg te treden met de militaire autoriteiten. Alle bladen spreken den wensch uit, dat generaal Hayasji er in moge slagen een machtig nationaal kabinet te vormen. Zij herinneren aan de loopbaan van den gene raal, die reeds heeft deelgenomen aan het beleg van Port Arthur (1901) toen hij nog kapitein was. Zijn gedecimeerde brigade viel, ondanks het bevel terug te trekken, voortdurend aan en slaagde er tenslotte in het fort te ne men. In 1931 zond Hayasje zijn troepen uit Korea naar Moekden zonder de orders van den Keizer te hebben afgewacht. Hij was toen gereed Haragiri te plegen voor hot geval het hoofdkwartier zijn actie zou af keuren. Algemeen bestaat de indruk, dat in het kabinet van generaal Hayasje o.m. zitting zullen krijgen: generaal Soegiyama, admi raal Soetnocgoe, de vroegere opperbevel hebber van de vloot cn Roetaro Nagai, lid der Minseito en vroeger minister voor het departement van overzeeschen handel. Na- kajima, lid der Seioekai en eigenaar van een vliegtuigfabriek zou minister voor de spoorwegen worden, terwijl er voorts deel van zullen uitmaken: graaf Arimac, Yoeki, den president der Japansche bank voor in dustrie, die tevens voorzitter is van de kamer van koophandel en industrie. De bladen voorspellen, dat de beweging voor de nieuwe politieke partij in het ka binet door genoemde personen als centrale figuren zullen worden vertegenwoordigd. BESPREKINGEN DER K.L.M. TE LISSABON VOOR EVEN- TUEELE TRANSATLANTISCHE LUCHTLIJN NAAR WEST-IN DIË. In de Portugeesche hoofdstad Lissa- bin zijn vertegenwoordigers aangeko men van de Nederlandsche Lucht vaart Maatschappij K.L.M. voor het voeren van onderhandelingen met den secretaris van den Portugee- schen Luchtvaartraad, teneinde te mogen vliegen over Portugeesch ge bied, in verband met de plannen der K.L.M. tot instelling van een trans atlantische luchtlijn naar Neder landsch West-Indië, via Lissabon en met tusschenlanding te Porto Praia, de hoofdstad der Kaap Verdische ei landen. Een bevestiging. 's-Gravenhage: Bij navraag heeft de K.L.M- bevestigd, dat zich inderdaad eenigen harer vertegenwoordigers te Lissabon bevin den voor het voeren van besprekingen, die echter een zuiver informatief karakter dra gen en ten doel hebben, dc noodige gege vens te verzamelen om de mogelijkheid na te gaan van de eventueele instelling van een luchtlijn naar Paramaribo.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7