Jubileum-Bal Prins Maurits Vergadering Bal Propaganda - Avond Openbare Uitvoering Ds. Eg'gink Kieskeurige wolven De eerste ruzie S. KOSSEN-Korver 6. NAGENAAR-de Boer, AAFJE VEEIER Ad., H. de Winter 2e Cursus Hand* brandspuiten, Hl. Paardenfokkers. Carlo K 1527 De dieren maken uitsluitend jacht op kinderen. Er is immers één plaats op aarde waar wolven opzettelijk jacht maken op kinde ren en dit is Wit-Rusland. Er bestaat vol gens de „Times" geen enkele reden om de berichten, welke daarvan melding maken, in twijfel te trekken. Het laatste «eval heeft zich afgespeeld in de herfst van het afgeloopen jaar, lang voordat de wolven van deze streek zich tot troepen vereenigen om gezamenlijk op jacht te gaan. Sotsialistitsjeskoje Zemledelie ((Socialis tische Landbouw), het officieele orgaan van liet volkscommissariaat van Landbouw der Sow jet-Unie, op 3 September 1936 bracht volgens het Hsbl. het volgende bericht: Een achtjarige jongen werd door een groo- ten wolf in de omgeving van Koezmitsj, waar hij met een anderen jongen aan het spoten was, aangevallen. De wolf had hem tysschen zijn tanden genomen en hem reeds %VL km. ver weggesleept, voordat zijn speelkameraad hulp had kunnen halen en men den wolf op de vlucht had kunnen jagen. Zwaar gewond moest het ventje naar het ziekenhuis worden gebracht. De boeren uit deze streek beweren even wel, dat de wolven niet altijd menschen- eters zijn geweest. Zij schijnen den smaak voor menschenvleesch te pakken te heb ben gekregen in den oorlogstijd, toen zij langs de slagvelden zwierven. Thans is het zoo erg, dat wanneer zij kin deren tegenkomen, die schapen hoeden, zij niet de schapen of lammeren, maar de kin deren aanvallen. Eens konden twee herders jongens aan de klauwen van de wolven ont snappen door in 'n boom te klimmen. Maar de wolven hoevele het er waren wordt er niet bij verteld lieten de schapen onge moeid én bleven onder den boom zitten .tot dat er mannen kwamen, die ze wegjoegen. In den loop van 1935 hebben, volgens het genoemde blad, in de omliggende districten van Zitkovitsjeskoe en Starobinskoje wol ven circa twintig kinderen en een volwas sen vrouw verslonden. De kinderen, die wer den aangevallen, waren meestal tusschen de 5 en 12 jaar oud. De boeren beschrijven de dieren als de „gewonen grijzen Wit-Rus- sischen wolf". Deze berichten zijn ontleend aan de „Praw- da", welke op 27 Juli 1935 nog een soortge lijk geval vermeldde. Een vrouw, Koso- boetskaja genaamd, was in dezelfde streek met haar twee kinderen van een collectieve boerderij weggegaan om boschbessen te plukken. De wolven overvielen hen en voerden een vijfjarig dochtertje mede. Later vonden de moeder en eenige buren achthonderd meter verder het verminkte lijkje en stukgescheur de klceren terug. Dit zijn dus wel eenige authentieke geval len, zoo schrijft de „Times", waaruit blijkt, dat wolven menschen eten. Ook uit Litauen cn Polen worden af en toe dergelijke gevallen gemeld, welke moeten worden toegeschreven aan het feit, dat de menschenetende wolven van Wit-Rusland daarheen zijn getrokken. Uit onze omgeving CALLANTSOOC Kiezerslijst. Op de door B. en W. vastgestelde kiezers lijst voor het jaar 1937—1938 komen voor: 564 kiezers voor de Tweede Kamer der Sta ten Generaal, 559 voor de Provinciale Staten en 538 voor den Gemeenteraad. Verbouwing. Naar we vernemen zal de heer S. Vogel zang, nieuwe eigenaar van de zaak van Koe- gelberg, de winkel laten verbouwen, o.a. zal de winkelpui veranderd worden, hetgeen 'n beter aanzien zal geven. Honden-eigenaars opgepastl Door B. en W. dezer gemeente is bepaald dat van nu af tot aan 1 Mei a.s. alle hon den moeten voorzien zijn van een muilkorf of worden vastgehouden. Op overtreding van deze bepaling is een geldboete gesteld. Politie. Verloren: een parker duofold vulpenhou der. Inl. ter secretarie. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. Export naar Zwitserland. Nu de invoerrechten voor groenten in Zwitserland aanmerkelijk zijn verhoogd met ingang van 1 Maart, zal de export naar dat land ongetwijfeld zeer worden tegengehou den. Een invoerrecht dat f 125 hooger is dan nu zal dc export wel tegenhouden. De laat ste dagen zijn nog eenige zendingen naar Zwitserland verzonden, om vóór de verhoo ging van het invoerrecht over de grens te zijn. Daardoor werden de prijzen iets hoo ger. Nu het echter niet meer mogelijk is, om tegen het lage invoerrecht in Zwitser land in te voeren, zal die verbetering wel spoedig weer in het niet verzinken. LANGENDIJK. Uien van Deterding. Had men aanvankelijk vrij groote verwach ting van den aankoop van uien voor het plan-Deterding, dit is op een fiasco uitgeloo- pen. De prijzen zijn zoo goed als niet ge stegen, zoodat de tuinders, die op grond van de opgewekte verwachtingen veel hadden aangevoerd, schromelijk zijn teleurgesteld. ZUDSCHARWOUDE. In plaats van den heer I. Berkhout, is tot administreerend kerkvoogd benoemd de heer P. Boon. De heer P. van Exter is tot PresidentKerkvoogd benoemd. In tegenstelling met het bericht, als zouden de bakkers aan Langendijk met in gang van verleden Maandag de broodprij zen hebben verhoogd, deelt, men ons van bakkerszijde mee, dat dit. althans voor deze gemeente niet het geval is. NIEUWE NIEDORP Gisteravond trad voor de vereeniging van Plattelandsvrouwen op Mw. Menage Challu in het lokaal van den heer H. J. Kossen, alhier. De zaal was flink bezet hoofdzakelijk met dames. Vele leden van zusterverenigingen uit den omtrek waren mede opgekomen. Voorgedragen werd „De Bruiloft in Eu ropa" van Marianne Filips, waarmede deze begaafde declamatrice wederom blijk heeft gegeven van haar groote talenten op het tooneel. Hoewel den inhoud van het voorgedragenc niet zoo kon bekoren en minder boeiend was als met haar vorig optreden had den gchee- len avond een zeer aandachtig gehoor. ZIJPE SCHAGERBRUG. In de gehouden bestuursvergadering der Harddraverij vereeniging Voorwaarts alhier, is in beginsel besloten de jaarlijkschc dra verij op Zondag in plaats van op Dinsdag van kermis te houden. De financieele toe stand is hiervan de oorzaak, mede door de geringe belangstelling van de zijde der ne ringdoenden, waarvoor indertijd toch deze draverij in het leven is geroepen. KORT VERHAAL door L. M. A. Ei Iers. Gerda staat in de keuken, en gooit voor de vierde maal de jus over de gebakkan biefstuk Het vleesch wordt al bruiner en bruiner, de aardappelen zijn al bijna tot moes gekookt, cn de groente ziet er ook al vreeselijk uit. Dat nooit op tijd zijn ook! Ze heeft Rudi toch al zoo vaak gezegd, dt er niets vree- sclijkers bestaat voor een huisvrouw, dan een man, die nooit op tijd komt voor het eten Dat wil zeggen gezegd heeft zij het eigenlijk nooit, maar ja„ ze had hem ver teld hoe lastig het was, als ze het eten altijd moest warm houden. Ze had het toch zoo gezegd, dat hij het als een steek onder water moest opnemen. Ze had het ook maar zoo in het algemeen gezegd, maar als Rudi een beetje nadacht, dan moest hij toch be grijpen, hoe vei-velend zijn laat komen al tijd was. Als we deze gedachte eens nagaan, kunnen wij, lezers, wel begrijpendat Gerda pas ge trouwd is, en heelemaal geen idee heeft van mannen. Mannen zijn eigenaardige chepsels Ten eerste hooren zij nooit iets en ten tweede willen zij nooit iets hooren. Men moet ze werkelijk alles met een hamer in den kop slaan. Nu, de aardappelen gaan dan maar van het vuur hoor, ze zijn werkelijk bijna niet meer te eten. Oh, als dat gas onder de groen te nog maar wat lager kon. O, die onverschilligheid! Ja, Gerda is erg boos op Rudi. Op kerstavond had hij har dood geërgerd. Hij moest ineens zijn boeken nakijken en de balans opmaken, zoodat zij alleen onder den boom had ge zeten. En dat nog wel op hun eersten Kerstdag Hun eersten Kerstdag samen na hun huwelijk. Gerda goot voor de vijfde maal jus over het vleesch. En op Oudejaarsavond had hij het eerst geklonken met de mooie vrouw van zijn vriend, niet eens met haar, Gerda! Vandaag is haar geduld toch ten einde. Ze zal hem de waarheid zeggen Ze zal een vreeselijke ruzie met hem maken. Vandaag zal ze hem alles wat haar op het hart ligt „toesmijten", en dan zal hij zoo goed niet zijn, of hij moet inzien wat voor een nion ster hij is. Gerda neemt de soep van het vuur, vult de kopjes en zet het vleesch groenten en aardappelen in de oven om warm te blijven Ze gat een beetje hardhandig hmet het servies om, en het eene porceleinen kopje krijgt warempel een barst. Het is er een van het mooie servies, dat met het gouden randje. Zoo had ze haar woede eigenlijk niet bedoeld en deze tegenvaller bekoelt Gerda een beetje. Heel zachtjes zet ze dan de kopjes op de tafel en neemt heel voor zichtig de bloemenvaas op om de tafel er mee te versieren. Dan schiet haar plotse ling te binnen dat ze boos is, en dat ze dus geen bloemen op de tafel wil. Rudi moest maar, direct als hij binnenkwam, merken in wat voor humeur zij was. Uit deze gedachtengang is het te merken dat Gerda pas getrouwd is, leest U het bo venstaande maar weer over. Het is te hopen dat Rudi nog een kwar tiertje later komt, zoodat de soep en het andere eten al gestold is. Ja, dan zou de „huistyran" over het eten te klagen heb ben en dan zou hij eens iets van haar te hooren .krijgen! Hè, jammer, daar gaat de voordeur al open, Rudi komt vroolijk de kamer binnen en kust zijn vrouwtje. Hij zegt: „Wat fijn, het eten al op tafel!" en gaat meteen zit ten. De soep is juist op de goede temperatuur en de heer des huizes geniet ervan. „Werkelijk zalig die soep" prijst hij vrien delijk. Het ontgaat Rudi dat Berda energiek op staat, en net zoo energiek met aardappelen vleesch en groenten binnenkomt. Ze is wer kelijk geërgerd, omdat Rudi haar nog geen kans heeft gegeven, haar scène te doen ge lukken. Maar nu, bij die bijna tot moes ge kookte ardappelen zal het wel komen. „Dat vleesch, dat is werkelijk zalig, daar heb je niet eens een mes bij noodig en die aardappelen vind ik ook zoo lekker. Zeg, Gerda, die boonen heb je eindelijk zoo ge kookt als mijn moeder ze maakte. Aange brand, een heel klein beetje maar, dat w het geheim!" Rudi heeft natuurlijk niet in de gaten, wat voor een onweer boven zijn hoofd hing Hij staat op, omarmt Gerda en zegt: ,Toch ben je mijn lieveling." Ook dat nog! Gerda haat dezen naam, dat begrijpt U toch wel, niet waar; Ook dit merkt Rudi niet. Liefdevol schuift hij zijn arm onder den hare, en neemt haar mee naar zijn werkkamer. „Zoo lekker hebben wij toch nog nooit gegeten", zegt hij, ,laat dat afnemen maar ik ga pas om vier uur naar kantoor, dus zullen wij het ons eens echt gezellig maken, vanmiddag Heden overleed, na 'n langdurig lijden, mijn lieve Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder en Zuster, in den ouderdom van 67 jaar. Namens de Fam., JAC. KOSSEN. Nieuwstraat 100, Schagen, 24 Febr. 1937. De begrafenis heeft plaats a.s. Zaterdag 2 Algemeenc kennis geving. Heden overleed in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. in den ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam, J. HAGENAAR, Nieuwe Niedorp, 25 Febr. 1937. Eenigste kennis geving. Bij deze vervullen wij den droeven plicht U kennis te geven van het overlijden onzer gelief de Dochter, Zuster en Tante, Mej. in den ouderdom van 49 jaar. Uit aller naam, A. VEETER. J. VEETER—Broens. Schagerbrug, 24 Febr. 1937. MAARTEN KOOL en MARIE PAARLBERG betuigen, mede namens wedcr- zijdsche Ouders, hun hartelij- ken dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun Huwelijk ondervonden. Hoorn, Febr. 1937. J. Pz. Coenstraat 57. Te koop: HEKPALEN in alle maten en 1000 Takken bossen. Te bevr. D. MAREES, Belkmcrweg, 't Zand. van VolksonderwU» Nieuwe Niedorp, op Zaterdag 27 Febr. in zaal KOSSEN. Spreker de Heer Onderwerp: Het onderwijs aan het zwakzinnige en achterlijke kind, met vertooning van de daarbij behoorende film. Verplicht programma 10 ct. Aanvang half 8. Anna Paulowna. Zaterdag 27 Febr. a.s. geeft het KINDERKOOR van O.US. m o. 1. v. C. v. d. Kolk Jr, een in VEERBURG. Zang en een Tooneelstnkje. Aanvang 7.30. Entrée f 0.35, bel. inbegrepen. Na afloop gelegenheid tot een Dansje. 1932 1937 28 FEBRUARI Nieuwe Niedorp Vrij entree. Aanvang 7 uur. Afd. Wieringer waard der H. Mij. van Landbouw en Landbouw en Maatschappij. op VRIJDAG 26 FEBRUARI. Spreker: Aanvang 7.30. Zondag 28 Febr. aan de Burgervlotbrug. Aanvang 7 uur. P. DE NIJS Te koop: Drie zich ln goeden staat be vindende tegen elk aannemelijk bod. Brieven aan den Burgemees ter van Barsingerhorn. De Belgische Hengst zal op dezelfde manier worden rondgeleid als verleden jaar door P. PEPER. Bij mij thuis staat ter dek king de schitterende Oldenbur- gcr blauw schimmel hengst SADONIS. Het dekgeld voor de twéé hengsten bedraagt 15 gulden, guste merries van verleden jaar genieten 3 gulden reductie. Beleefd aanbevelend, C. Geerligs Cz., Veerweg 8. Tel. 47. ANNA PAULOWNA. EENIGE VERSCHE KOEIEN te koop aangeboden van t.b.c, vrije stal. Te bevragen bij J. v. d. BERG, Langevlict 5, Julia- nadorp. Te huur: WOON- en WINKELHUIS, geschikt voor alle doeleinden, aan de Dorpstraat te Zuid- sclianvoude. Te bevragen Wed. P. BERKHOUT, Zuidscharwou- de, P. DEUTEKOM, Noord- scharwoude. Te koop gevraagd: 2 oude BOERENWAGENS, met goed onderstel, beslag 10 c.M. breed, A. C. VAN OPVE REN, Wagenmaker, Midden- meer. Het Texelsch Schapenstamboek in Noord-Holland Bovengenoemd Stamboek hield op 2-4 Fe bruari 1937 te Alkmaar zijn jaarvergadering onder leiding van den heer A. Brak te St. Maarten, die er in zijn openingswoord zijn genoegen over uitsprak, dat de renta biliteit en de vooruitzichten voor de scha penfokkerij zeer veel zijn verbeterd, alsme de dat het aantal: bij.het Stamboek aange sloten fokkers zoo zeer is toegenomen. Medegedeeld werd, dat in de plaats van den heer Brak, die tot voorzitter is be noemd. de heer K. Hogetoorn Dz. tot vice- voorzitter is aangewezen. Aan het jaarverslag ontleenen wij, dat in 1936 zijn ingeschreven 2135 ooien en 201 rammen tegen 830 ooien en 108 rammen in 1935. Het aantal aangesloten fokkers steeg van 156 tot 262. Het totaal aantal ingeschre ven ooien bedraagt thans 4036 ooien en 306 rammen. Door die groote uitbreiding is de ratio- neele schapenfokkerij in ons Gewest op een breedere basis komen te rusten, waardoor het beter mogelijk zal zijn ons Texelsche schaap in sneller tempo te vervolmaken. Bovendien zijn de innerlijke kracht en de beteekenis van het Stamboek aanzienlijk toegenomen. Het aantal per ooi geboren lammeren was hnocer dan in 1935,n .1. 1.87 tegen 1.83. De vvolcontrolo heeft een groote uitbrei ding gekregen. Niet minder dan 159 ram men- en 1103 ooienvachten werden gewo gen en beoordeeld. Het aantal rammen- vachten van prima kwaliteit is sedert 1933 gestegen van 35.5 pet. tot 66 pet In 1936 gingen 10 zendingen fokschapen naar het buitonland, terwijl ook voor het binnenland een levendigen handel in fok- materiaal plaats had. In samenwerking met verschillende orga nisaties in onze provincies werden verschil lende fokveedagen georganiseerd die allen uitstekend zijn geslaagd. Met dank werd ge waagd van de daarbij ondervonden Konin klijke belangstelling. De rekening over 1936 sluitend op een bedrag van f 15566.41 met een voordeelig saldo van f 2S77.87V?, werd op voorstel van de financieele comm. bij monde van den heer Jb. Lap Kz. te Den Hoorn te Texel goed gekeurd met een woord van hulde aan den heer J. Sijp Jr., penningmeester, voor het uitstekende financieele beheer. Tot bestuursleden werden ter vervanging van de heeren G. Blokker en K. Hogetoorn Dz., niet herkiesbaar, bij meerderheid van stemmen gekozen, de heeren P. Wijdenes Cz. te Twisk en E. Dz. Govers te Alkmaar, die beiden de benoeming aannamen. Tot leden van de financieele commissie, rekening 1937 en begrooting 1938 werden ge kozen de heeren T. Bakker, S. J. Keyser en K. Vlaming allen te Texel en P. Waal te Beemster plaatsvervanger. Door den heer E. Dz. Govers te Alkmaar werd een zeer uitvoerig verslag uitgebracht van de in 1936 gehouden wolkeuringen. De volgende bestuursvoorstellen werden aangenomen: le. De post premiën werd ter bevordering van het aanhouden en rationeel opfokken van jonge rammen met f 1000.— verhoogd om voor hoogstens 40 ramlammeren, die te Den Burg en voor hoogstens 60 ramlamme ren, die te Alkmaar ter keuring worden aan geboden en aan hepaalde, nader vast te stellen eischen voldoen en op nader vast te stellen voorwaarden een premie van f 10. te kunnen toekennen. 2e. Op de gebruikelijke wijze mede te blij ven werken aan de jaarlijkschc fokdagen in onze provincie en wanneer het wenschelijk lijkt aan deze of geene fokdag eenige uit breiding te geven of aan een of andere keu ring of tentoonstelling op bescheiden wijze ook eenige steun te verleenen, dat te doen. 3e. Ter bevordering van den afzet van fokmateriaal buiten de provincie werd be sloten om in enkele streken vertegenwoor digers aan te stellen. De begrooting voor 1937, sluitende op een bedrag van f 6372.87V2 werd vastgesteld, zooals zij door het Bestuur was voorgesteld. Nog werd besloten het inschrijfgeld voor na inspectie geboren lammeren te verlagen. Verder werden bij den rondvraag ver schillende interne aangelegenheden het stamboek betreffende uitvoerig besproken. Met een woord van dank voor de aange name besorekingen, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. HARENKARSPEL Hedennacht half drie brak brand uit in de tuinbouwerswoning van de erven J. Bos in dc Smeugelpolder. De bewoners moesten in allerijl het perceel verlaten. Niets kon gered worden. De brandweer van Waarland wist de achter het perceel staande kapschuur te be houden. WIERINGEN De verdere plannen worden besproken en blijkt dat de heer Jansen, boschwachter, wederom bereid is dit jaar duinwandelin gen te geleiden. Uit de besprekingen volgt dat in een com missie wederom een te houden Floraliatcn- toonstelling onder het oog zal worden ge zien. De heer Schermer beveelt ook een padde stoelententoonstelling aan, ook dit zal wor den onderzocht of het mogelijk is. Waar de rondvraag niets oplevert, sluit de voorzitter het officieele gedeelte. We krijgen nu dc verkoop van verschil lende jaargangen uit dc leesbibliotheek, wat alles tcsamon f 3.05 opbrengt. De heer Maars verzoekt nu den heer Schermer naar voren te komen, daar dez© vanavond de aanwezigen zal bezig houden met een causerie over oud-Schoorl. Het was een interessante causerie. Na een opwekking om lid te worden volg de sluiting. Schaken. De Dinsdagavond j.1. gehouden schaak wedstrijd „Wieringen"..D.O.G.", Den Oever, bracht voor de leden van Wieringen een overwinning van llYzIVfc- Vischafslag. Dinsdag 23 Februari: 3V& tal haring f 11.70 f 10.85 per tal. Woensdag 8V? tal haring f 11.30f9.10 per tal; 547 K.G. wulken f24.40—f 27.75 K.G. Bij het verrichten van graafwerkzaam heden op het kerkhof te Oosterland, werd Woensdag j.1. wederom een tufsteenen dood kist, gevuld met beenderen, blootgelegd. Daar dit volgens deskundigen geen bijzon derheid meer is, werd, nadat burgemeester Kol ff een en ander bezichtigd had. dc kist weer in den ouden toestand teruggebracht. Nu we toch in de buurt zijn, kan te vens worden opgemerkt, dat de spits van on zen ouden toren teekenen van verval gaat vertoonen. Wanneer er niet tijdig maatrege len worden genomen, lijkt het niet onmoge lijk, dat de haan den een of anderen keer eens naar heneden komt, wat dan niet zon der gevaar zal zijn. ANNA PAULOWNA Zooals in dit blad voorkomende adverten tie blijkt, zal het kinderkoortje van O.L.S. III, dat in de loop van den Herfst werd opgericht door den heer C. v. d. Kathe Jz., Zaterdag a.s. een Openbaren Uitvoering in Veerburg geven. Voor dc pauze worden een 12-tal liedjes gezongen, hierna volgt de opvoering v. h. kindertooneelstukie „Lodevicus Knikkebol" in het huis van den Tooverkol. SCHOORL Ledenvergadering van de vereeniging „Al gemeen Welzijn", in de zaal van den heer T. Timmerman. De voorzitter de heer Maars, opent de vergadering. De secretaris leest de notulen. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat er nog slechts f22.64 in kas is, wat voor deze aanleiding is de aanwezigen te verzoeken lid te worden. De heeren Wil- deboer en Arpau worden tot leden der kas- commissie benoemd. De heeren Maars cn Ds. Boeke werden bij acclamatie wederom tot bestuurslid gekozen. Een voorstel van den heer van Vuure om de contributie te verhoogen cn van f0.50 te brengen op 5 cent per week. dus over het ge- heele jaar op f2.50. wordt niet aangenomen. Het voorstel van Baron v. Fridagh om het op f 1.per jaar te bepalen, desgewenscht te betalen in twee keer, werd wel aangeno men. Predicatie al te letterlijk opgevat Zekere B. te Ileerle was gisteren naar de predicatie geweest, die gehouden werd ter gelegenheid van dc Heilige Missie Een der paters redemptoristen had in zijn preek als volgt gesproken: „wanneer een hand oi een oog u ergert, kap een hand af of ruk een oog uit" B. onder den indruk van deze woorden, had ze jammer genoeg maar ai te letterlijk opgevat. Thuis gekomen vertelde hij zijn vrouw wat de pater gepreekt had en voegde er aan toe, dat hij ook zijn handen zou afkappen. Dc vrouw lachte er om, cn dacht er al niet meer over na, totdat zij eenigen tijd later haar man inderdaad hoorde kappen. Verschrikt snelde zij naar buiten en zag dat haar man in twee slagen met een bijl zijn hand totaal had afgekapt. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ontboden. De hevig bloedende B. werd naar het algemeen burger gasthuis te Ber gen op Zoom vervoerd. SCHAGEN, 25 Februari. 9 Paarden f 150—350, 10 geldekoeien, ma gere f 100—160, 34 idem vette f 160—290. 33 lcalfkoeien f 180—240, 43G nuchtere kalveren 4—12.50, 18 vette schapen 2336.50. 170 over- houders 1924, 16 vette varkens 45—47 ct. per Kg., 143 biggen 9—14, 22 konijnen 0.50 —2, 8 kippen 0.751.25. AMSTERDAM, 24 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 1(H vette kalveren, le kw. 6468 ct., 2e kw. 54—62 ct., 3e kw. 48—52 ct. per Kg. levend gewicht; 89 nuchtere kalveren f 59 pér stuk. 155 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5455 ct., zware varkens 5354 ct., vette varkens 5253 ct. per Kg. slachtgewicht Aangevoerd 2 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Markt- cverzicht: Vette kalveren matige aanvoer, vlugge handel, hoogere prijzen. Nuchtere kalveren behoorlijke aanvoer, willige han del en constante prijzen. Varkens korte aan voer slepende hande!, prijzen onveranderd. WARMENHUIZEN, 24 Febr 25S50 Kg. roode kool f 1.40—2.80, 10300 Kg. gele kool f 1.201.50, 37650 Kg. D witte kool f 1, 5900 Kg. uien f 1.10—1.30, grove f 1.10 1.40. driel f 0.60, 575 Kg. bieten f 0.50. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Februari.. BI. eigenheimers 2.403, uien 0.801, drielingen 0.60, grove 0.90—1.30. peen 0.90— 1.70, groene kool 1.20. prei 2-40. kroten 0.60— 1.30, roode kool 1.40—2.50, gele kool 1.20 1.50. D. witte kool 1—1.10. NOORDSCHARWOUDE. 25 Februari. BI. eigenheimers 2.10, uien 0.60—1, drie- linen 60 ct., grove 1—1.50. gelp nep 3.90, peen 1.30—1.80. kleinep een 0.60. roode kool f 1.40—2.60, gele kool f 1.20—1.50, D. witte kool f 1, De veiling duurt nog voort

Schager Courant | 1937 | | pagina 3