Plaatselijk Nieuws. Vrijdóg 26 Februari 1937 Tweede blad HEERHUGOWAARD. J?" Restauratie kerkorgel. He? moofe orgel van de kerk te Heerhugo- waard behoeft reeds lang restauratie. Ten einde de daarvoor benoodigde gelden bijeen te krijgen, heeft de Zusterkring een bazar georganiseerd, welke gehouden wordt in de kerk. Gisterenmiddag werd deze bazar geopend ifloor den Weleerw. Heer Ds. L. J. v. d. Kam. Reeds mocht het bestuur van den Zuster kring een gift voor dit sympathieke doel ont vangen van H. M. de Koningin. W1ERINGERMEER PRAATAVOND VAN DE DRIE CENTR. LANDBOUWORGANISATIES. In hotel Smit te Middenmeer had Woens dag bovenstaande avond plaats. Er was een geweldige belangstelling. Na de opening der vergadering door den voorzitter der Holl. Mij. v. Landbouw, den heer G. Schoorl Pz., leidde de heer Bosma de „gesprekken" in met raadgevingen over „grondbewerking en gewassenkeuze" Men lette vooral op gehardheid en gehalte van den grond. Voor een goede structuurvorming is voorts een ploeg-diepte van 2530 c.M. de normale terwijl bij bijzonder uitzakkende grondsoorten een ondergrondploeg het ide ale werktuig is. Bij de keuze gewassen worde allereerst gé- wacht op: ontwatering en ontzilting van den bodem. Waren de aanvankelijke resul taten met erwten, veldboonen en vlas min der gunstig (koolzaad en rogge gingen goed) thans zijn geen bijzondere moeilijkheden meer te vreezen als gevolg van den maag delijken bodem. Stikstofbemesting wordt ontraden met het oog op de daarbij optredende wortelbolbac- teriën. De bemesting wordt sterk beïnvloed door diverse voorvruchten, b.v. vlinderbloe mige gewassen. Voorzichtigheid bij stikstof bemesting is geboden. Inzake afstandrijen bij granen adviseert spr. 25 c.M.; voor suikerbieten raadt het Inst. te Bergen op Zoom aan 3540 c.M. Als voorvrucht wordt inl. Roode klaver geprefe reerd boven de Poolsche. Wat de bemesting van grasland betreft, is voor zandgrond ka li noodig; voor de zware zwavel- en klei gronden echter beslist ongewenscht. Lichte zwavelgronden hebben een geringere behoef te aan kali. Inz. groenbemesting wordt voor het onder- ploegen van bietenkoppen en blad een be- mestingswaarde toegekend van f 15 per Ha. De waarde van stalmest met gescheiden bewaarplaats acht spr. voor de W.Meer- gronden niet hoog, terwijl zeer ruige mest op bouwland zelfs ongunstige resultaten gaf, doordat toen de zware stikstoftoedie ning wegbleef. De juiste waarde is echter moeilijk aan te geven. Voor slemperigcn grond wordt meer van groenbemesting ver wacht dan van stalmest. Het/ moderne bewcidingssysteem om in een kort aantal dagen om te scharen heeft thans groote belangstelling. Het is bij dit systeem noodig een sterke stikstofgift toe te dienen. De heer Miedema zal in de W. Meer een dergelijke proef nemen. De heeren Blaaubocr en van Steen doen Verscheidene vragen hierover. Over de besmettingsafstand van teeltbie- lenzaad bestaat nogal verschil van meening; het blijkt, dat de zwam welke de valsche meeldauw veroorzaakt op de bieten over wintert, zoodat volgens Ir. Kalisvaart nauw keurige sorteering noodzakelijk is. Ir. van Steen deelt ervaringen mede over 'de bij de Cult. Mij. in de praktijk behaalde resultaten, doch maant tot voorzichtigheid aan om deze uitkomsten als voorbeeld te gebruiken. 1935 is een jaar geweest van re cordopbrengsten en aanmerkelijk beter dan 1936. Spr. meent dat de weersgesteldheden hiertoe hebben medegewerkt. Een gunstig voorjaar met weinig late neerslag werkt gunstig op de jonge graangewassen. Spre ker causeert voort over de bestrijding van roggebalmvreters. Als klaver vroeg en dun wordt geploegd. Heeft men niet veel last van deze insecten, terwijl bij overzaaien en rollen een herha ling niet vaak voorkomt. 1935 bracht, brand in de tarwe, terwijl door warmwaterontsmet ting dit euvel in 1936 minder last veroor zaakte. Opbrengst tarwe 1935 op kleigrond 3635 Kg. per Ha. ïn 1936 3150 Kg., on lichte zand en zwavel. Zomerfarwe 1935 3450 Kg.; 1936 3180 Kg. per Ha. Zomergerst 19.35 geen emel- ten 3100 Kg.; 1936 geen emelten 2780 Kg.; met., emelten 1936 2260 Kg. per Ha. De heer Van Steen beantwoordt vragen Van de heeren Blaauhoer en Bosma over haver- en zomercerst. Tiet. voor en tegen van verschillende bestriidingsmethoden van de emeltennlaag wordt breed uitgeme ten. Aan dit debat nemen deel de heeren Beuk erna. v. d. Oord. G. Smid, Herweijer en A. C. 'de Graaf. Voorts behandelt de Heer v. 'Steen eenige Vragen over drainage en wel hoe lang deze £et zal uithouden. Uit vroegere inpolderin- Een kijkje op de Bazar in Heerhugowaard. Bestuur Zusterkring en verkoopsters. gen is geleerd hetgeen in de Meer is toe gepast om niet te vroeg te draineeren Men kan niet zeggen, hoe lang de drainage het zal kunnen uithouden. Jaarlijksche controle is noodig, vooral op zeere gronden, omdat deze weinig doorlaatbaar zijn. De vraag is te stellen: hoe kan worden voorkomen, dat op zeere gronden de drains niet verstop pen? Spr. adviseert vooral diep wortelende gewassen aldaar te zaaien. De voorjaarsbewerking hangt ten nauw ste samen met de gewassenkeuze en moet wachten tot 't land droog is. Voorzichtig met rollen. De heer Breebaart wil gaarne ervaringen over de aardappelteelt. De heer v. Steen antwoordt hierop, dat het afgeloopen jaar 5 H.A. zijn verbouwd op contract. De groei en opbrengst waren behoorlijk, doch de schurft trad nogal ernstig op. De heer Hopman heeft goede kwaliteit geteeld, evenals de heer Herweijer. De heer Ir. in 't Veld meent, dat de Ei genheimer meer vatbaar is voor schurft dan Red Star, doch prefereert Alfa als een zicktevrije soort. De heer Smeding zegt in zijn slotwoord: „In aanmerking nemende dat 1/3 deel der polders is verpacht, staat ons, gezien de opkomst van dezen avond, in de toekomst nog al wat te wachten! Onze proeven wa ren eertijds gericht op in cultuurbrcnging van den grond. Door het steeds stijgend aantal pachters zal het vragen om inlich tingen steeds drukker worden. Daar het aantal ontginningsproeven zal inkrimpen, zal het nemen van cultuurproeven op de Van Bemmelerhoeve toenemen. Niet echter van een kant alles vragen en aan den an deren kant alles weten! Door gezamenlij- ken arbeid moeten de resultaten, geboren worden!" Spr. doet een beroep op de pach ters om de hun toegezonden circulaire met vragenlijst betreffende het afgeloopen cul- tuurjaar reëel te beantwoorden. Voorts hoopt de beer Smeding, dat avon den als deze jaarlijks zullen worden ge houden waarop de inleidingen dan kunnen werden gebaseerd. „Dat is de weg" besluit spr., „die leidt tot vruchtbare samenwer king. Applaus. De beer Schoorl dankt voor de opkomst van de 205 belangstellenden. LANGENDIJK 40 JAAR BIJ DE FA. J. EECEN Gz., te OUDKARSPEL Maandag 1 Maart herdenkt de heer Joh. Duijf den dag waarop hij voor 40 jaar ge leden in dienst trad bij de houthandel van de firma J. Eecen Gzn., te Oudkarspel. Thans is de heer Duijf houtzoeker op dit groote bedrijf. Deze functie heeft hij niet altijd vervuld. Toen hij 40 jaar geleden in vaste dienst der firma trad was dit als schipper. Later is hij op de werf gekomen, waar hij nog steeds zijn werkzaamheden vervult en een graag geziene collega is. Feitelijk is.de heer Duijf al langer bij de fir ma werkzaam maar niet in vasten dienst. Eerst had hijnog een brandstoffenhandel, terwijl hij in z'n vrijen tijd „op de molen" werkte. Het bedrijf was toen nog lang niet wat het nu is. Men werkte toen Duijf in vasten dienst kwam maar met een man of zes zeven. De groei van het bedrijf heeft de heer Duijf dus geheel meegemaakt Ongetwijfeld zal het den jubilaris den eersten Maart niet aan belangstelling ont breken. COLLECTIEVE CONTRACTEN IN DEN TUINBOUW Naar wij vernemen zullen pogingen in het werk worden gesteld, collectieve arbeidscon tracten af te sluiten in het tuinbouwbe drijf. De vorige onderhandelingen zijn in de drie Noordelijke Langendijker dorpen op niets uitgeloopen. Thans is men te Sint Pancras weer aan het onderhandelen geweest, zonder echter tot definitieve besluiten te komen; een der werkgeversorganisaties was niet ter verga dering gekomen. In Sint Pancras bestond nog altijd een contract van eenige jaren ge leden, waarbij het loon was vastgesteld op f 18.- per week. Daar wordt echter niet meer aan gehouden. Behalve een contract voor de volwassenen was ook een z.g. jongensrefeeling voorge steld, waarbij dé looncn naar de leeftijd wer den bepaald, n.1. op 14 jarige leeftijd een loon van f 4.- per week, elk jaar een op slag van f 2.- tot 19 jaar; dan is het loon f 14 per week. Daarna f 15 per week Gedurende de 3 zomermaanden voor de groep van 17-20 jaar een toeslag van f 1.50 per week. ZÜID-SCHARWOUDE Bij de gehouden schietwedstrijden alhier werd de eerste Korpsprijs behaald door de Burgerwacht van Noordscharwoude met 1374 punten, de tweede prijs door de afdee- ling van den Vrijwilligen Landstorm te Broek op Langendijk met 1340 p. en de derde prijs door de Burgerwacht te Broek op Langendijk ook met^340 p. SINT PANCRAS VERKOOPING Gisteravond werd in het café van den heer Bouwstra ten overstaan van Notaris G. J. de Lange te Alkmaar in het openbaar ver kocht: Een huis, schuur en erf en 2 per- ceelen bouwland, eigendom van den heer Jb. Slijker. De uitslag dezer verkooping was, dat deze drie perceelen in eigendom overgingen aan den heer C. Kloosterboer Pz. alhier voor f 2753.- SINT MAARTEN ST. MAARTEN EENJGENBURG Woensdag verg. de Tuinb. vereeniging „De NoordWest" ten huize van Mej. de Wed. K Visser. Aanwezig met bestuur 20 leden. Door voorz. wordt de verg, met welkom aan leden en pers geopend. Voorz. memoreert de droeve tijden voor de tuinders en zegt dat dit jaar voor hen wel het slechtst van allen is daar alles er bijna doordraait en het feit zich afspeelt dat de tuinder thans van de regeerings- steun moet leven en zijn product als vee voeder dient. Met een woord van „op hoop van beter krijgt secr. het woord en leest de notulen der vorige verg. welke onder dank worden goedgekeurd en geteekend. Een van hoogerhand ingekomen schrij ven behelzende het in de toekomst ver plichtend stellen van bet sproeien der vroe ge aardappelen, wordt door voorz. nader toegelicht en voorts, daar hier niet over te discusieeren valt. voor kennisgeving a&nge nomen. De rekening, nagezien door de heeren D. en A. Visser, wordt goedgekeurd en geeft aan ontvangsten f 205.52. Uitgaven f 207.91 Alzoo een nadeelig saldo van f 2.39. Uit het nu volgende keurig gestelde jaarverslag stip ik aan dat gehouden zijn 2 bestuur-, 2 leden- en 1 algem. verg. Het leden aantal van 57 op 53 is gekomen; dat 3 maal een inventarisatie heeft plaats gehad en het financieele gedeelte slecht is geweest, zoo dat sneerengeld moest worden geheven. De aftredende bestuursleden de heeren A Nottelman en K. Kalf werden herkozen en aanvaarden dit. Op voorstel van 't bestuur zijn de salarissen en vergoedingen der afge vaardigden bij het oude gebleven. Bij punt .voorstellen van de alg. verg." was bet de beer C. Kos welke als punt van bespreking bracht „Verzoek kwijtschelding der regeeringsrentelooze voorschotten" Daar eep elk hiervoor te porren was zal dit als agendapunt op de beschrijvingsbrief ge bracht worden. De zetkoolregeling bracht, evenals alle jaren, de tongen weer eens in beweging maar men kwam tot besluit dat de comm. dit moest oplossen in overleg met het be stuur. De heeren C. Pronk, Jb. Strooper en J. Kos aanvaarden, op verzoek der voorz. we derom de opdracht tot regeling der zetkool. Hierna sluiting. W1ER1NGEN Aanbesteding. Aanbesteed zal worden het wijzigen van oevers en boordvoorzieningen van de Rob- bevaart en het Oostelijke Toeleidingskanaal van het gemaal Leemans te Den Oever. Aanwinst visschersvloot. Door A. J. Stapel te Westerland is een geheel nieuwe vischkotter in de vaart ge bracht, onder nummer W.R. 222. Onderwijzend personeel. Ter vervanging van Mej. E. M. Mulders, aan wie ziekteverlof is verleend is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school te Hippolytushoef Mej. P. M. Boer- dijk, onderwijzeres te Den Helder. Rijksordening in het luxe ver huur. en taxibedrijf. Donderdagmiddag j.1. 2 uur had in Con- cordia een vergadering plaats van de on dernemers in het luxe verhuur- en taxibe drijf. Deze vergadering was uitgeschreven door den Ned. Bond van luxe verhuur- en taxi-bedrij fondernemers. De vergadering werd geleid door den beer Loman, insnecteur dezer bond en voor zitter van de afd. Haarlem. In z'n openingswoord zegt snreker: Deze bijeenroeping is een noodzakelijk kwaad. F.r is crisis in ons bedrijf, er komen al meer en meer ondernemingen bij. De eene uit die branche, de andere weer uit een andere branche, maar ze vervoeren passagiers en de werkelijke bedrijven lijden daar onder. Wij worden dood beconcurreerd. Hieraan heeft het Nat. Crisiscomité nog aan mede gewerkt. Want, had iemand geen werk, hij kreeg geld om een automobiel te koopen, om zoodoende nog wat te verdienen. Hier aan komt echter nu een einde, de minister gaat ordenen, er komt met Juli a.s. een Rij ksvergu nningstelsel. Hier rijdt men nog, indien ik wel ben ingelicht voor 7 ct. Dit is 4n Haarlem 4 a 4y2 ct. en in Santpoort ZV2 ct. Hier is men het onderling eens, dat is heel mooi, dit is in andere plaatsen maar al te vaak niet het geval en dan durft men het tarief niet op peil houden of verhoogen. Terwijl thans toch de benzineprijs net nog gestegen is, de olie is duurder de wagens zijn hooger in prijs, de onderdeelen loopen op, enz. enz. Zooals U zoojuist vernomen heeft, moet iedere onderneming een vergunning heb ben, deze worden echter niet afgegeven aan hen, die een luxe auto in hun bedrijf gebruiken en dan deze na bezette tijd ver huren, b.v. melkboeren, bakkers, slagers, enz., maar alleen aan hen, die er hun be drijf van hebben. En hiervoor moeten we gezamenlijk werken, dit gaat veel beter dan iedere enkeling afzonderlijk. Wij moeten gezamenlijk onze belangen behartigen. Hierna zet spr. uiteen, dat rijdt men met een groote wagen (6 personen) voor 10 ct. men dan nog 2 ct. goedkoopcr is als de Ned. Spoorwegen. De verordening die Vrij dag j.1. aan alle gemeentebesturen gezon den wordt hierna voorgelezen. Wat Wieringen aangaat, hier is het nog gunstig, in vergelijking tot andere plaatsen. Na nog eenige vragen beantwoord te heb ben, verzocht de spr., de niet-ondernemers de vergadering te verlaten, waarna spreker met de ondernemers verder vergaderde. T BERGEN DE NATUUR IS VAN ALLEN EN VOOR ALLEN. De heer Lantinga houdt een in teressante lezing over bloemen en planten. In de groote zaal van de Rustende Jager hield gisteravond de heer S. S. Lantinga, tuinbouwmedewerker van de V.A.R.A., uit Rijswijk een lezing met lichtbeelden voor de afd. Bergen van de V.A.R.A., over bloemen en planten voor iedereen. De heer L. den Das opende de goed be zochte bijeenkomst met een woord van wel kom. Spr. zeide dat de afd. Bergen van de V.A.R.A. gemeend had een avond te organi- seeren, hetwelk paste in het kader der ge meente Bergen. Teder beeft wel een klein tuintje en zal dus belangstelling hebben voor bloemen en planten. Snr. gaf daarna het woord aan den heer Lantinga. Deze begon met te zeggen, dat hij de na tuur wilde beschouwen als te zijn van allen en voor allen. Tn bet eerste gedeelte van zijn lezing met liebtbeelrten behandelde spr. de bloemen en planten ïn onzen tuin. Wc zagen op bet doek prachtig gekleurde foto's van rozen, bloeiheesters, klimplanten, vaste planten, zaadbloemen, bol- en knolge wassen, rot.stuinen, stanelmuurties. bloemen tuinen en diverse kamerplanten. Op onder houdende en eeectige wijze vertelde spr. tal van bijzonderheden over het zaaien, bet nlanten en de behandeling van de verschil lende bloemen en ook de bestrijding van verschillende ziekten. Na bet eerste gedeelte Sprak de Heer H. W. Haagman uit Alkmaar een kort propa gandistisch woord en wekte op om zich aan te sluiten bij de V.A.R.A. Na de pauze behandelde de beer Lantinga beriden uit den land- en tuinbouw. Spr. liet prachtige bloeiende boomgaarden zien; vertelde veel van den tuinbouw in Noordbolland en over Boskoon als centrum der bloembollenvelden. Ook werden fraaie foto's van Aalsmeer, bet Westland vertoond, terwiil dit tweede gedeelte besloten werd met beelden uit ons polderland, de veenko loniën, terwiil ook eenige oude boerderijen op bet doek werden gebracht. Het derde deel van de lezing was gewijd aan natuurtafereelen. We zagen mooie staal- ties van tuinkunst: we bewonderden mooie narken en bosscben. we dwaalden met den beer Lantinga over de uitgestrekte heide, langs mooie veennlassen en door de blonde Hnllandscbe duinen. De heer Den Das dankte den heer Lan tinga hartelijk voor zijn interessante en leer rijke rede en sloot vervolgens de bijeenkomst. (Applaus.) NIEVWE NJEDORP VOLKSONDERWIJS Door de toen zeer gladde wegen ïs de propaganda-avond, uitgaande van de afd. Nieuwe Nicdorp op 30 Jan. j.1. niet doorge gaan. Thans is deze vastgesteld op Zaterdag avond 27 Fehr. met als onderwerp „Het onderwijs aan het zwakzinnige en achter lijke kind." Als spreker zal optreden de heer H. de Winter Hoofd der School voor Bui tengewoon lager onderwijs te Alkmaar. Waar genoemd onderwerp een zoo groot vraagstuk en van algemeen belang is, zal deze avond vrij zeker veel belangstelling trekken. Tevens zal een tentoonstelling worden gehouden van goederen door achter lijke kinderen gemaakt, terwijl verder de avond met muziek zal worden afgewisseld. ANNA PAÜTjOWNA Mevrouw Loving-tulp. De heer J. F. v. d. Berg, Molenvaart al hier, beeft met haar instemming, den naam van de echtgenoote van onzen burgemeester aan een door hem gekweekte nieuwe varië teit van een triumphtulp gegeven. De Me vrouw Lovink-tulp heeft een flinke, enkele bloem van rose kleur (haar lievelingskleur) terwiil het rose vloeiend uitloopt in een wit ten rand. HEER-HIJGOW AARD Woensdagmorgen kwam de veehouder K. Bakker aan den Basserweg tot de minder aangename ontdekking, dat een losloopende hond ruïneus onder zijn schapen had huis gehouden. Drie der drachtige dieren waren ernstig toegetakeld, stukken wol waren uitgescheurd terwijl happen vleesrh waren uitgebeten. Een vierde heest was in een sloot gedreven en had dit met den dood moeten bekoopen. Van den hond was des morgens geen spoor meer te ontdekken. Een onderzoek wordt ingesteld. PROGRAMMA VOOR 28 FEBR.: B.K.G. 1—Schagen 1. Vertrek per bus 1 uur. D. Arnoldus A. Slikker H. Middelbeek P. Schoorl J. Peetoom M. de Haas J. Broer D. Schoorl D. Ruig L. Schoorl C. de Moor Reserves: M. Slikker, J. Weeland. Schagen 2-—Sporters 1. Aanvang 2 uur. Th. Bijpost A. de Wit P. Boon Jb. Molenaar E. Rus P. Boontjes G. Koch P. de Vries Joh. Bremer S. Grootes Joh. Franzen Schagen 2 speelt in wit shirt. Reserves: Jb. Simons, P. Kistemaker. Oudesluis 2Schagen 3. Vertrek 10.15. J. Everts D. Leeuwenkamp T. Moransart. H. Naber S. Breebaart 1'. Slik A. Willemse W. v. Geelen J. Steen Jb. Broersnia L. Komen Reserves: H. Kistemaker, Nauis. Helder a—Schagen a. Aanvang 12 uur. J. J. Slikker P. Dekker G. Zwaan D. Kuiper G. C. Anneveldt J. Molenaar J. Slikker J. v.d. Ben R. v. Haren P. Kuit S. Brak Helder eSchagen b. Aanvang 11.15. J. Oostwouder J. Molenaar A. Houtkooper W. Rezelman W. Gorter P. Bakker R. Abbring K. Molenaar S. Hoekema H. Volten G. Anneveldt Reserve: M. v. Rooij. Vertrek per bus om 10 uur precies, vanaf markt. Jongens allen goed op tijd a.s. Zon dag. Zorgen jullie er eens voor, dat er nog wat adspiranten zich aanmelden. Op gaven voor nieuwe adspirantleden bij Spar^ tabestuur of adspirantencommissie. SCHAKEN. Woensdag 24 Februari speelde de ScHager Schaakclub een vriendschappelijken wed strijd tegen de club „Anna Paulowna" in het hotel Veerburg te Anna Paulowna. De uitslag was: Anna Paulowna Schagen 1. E. Komen—J. H. Vrielink 2. A. Preijde—J. de Graaf V2 3. A. KomenJ. H. de Vos 01 4. Ph. v. d. Waal—E. A. Krijt 0—1 5. C. Keijzer—J. Speur V2—V2 6. P. KomenP. Blaauboer 01 7. C. de Graaf—Chr. Tjalkens 01 8. J. Jongejans—J. Roggeveen 0—1 9. D. RezelmanC. Ay 10 10. Joh. Mulder—S. Rentenaar 10 11. B. de GrootF. Wiechmann 01 12. G. Kouseband—H. Bakker 1—0 13. R. BlankevoortC. Beers 10 14. J. Preyde—W. J. de Groot 1—0 15. B. Hummel—C. Marees 0—1,, 7—8 Zoodat Schagen dezen wedstrijd met het kleinst mogelijke verschil won. BOND VAN KOFFIEHUISHOUDERS. Nieaw bestuur samengesteld. Naar ■wij vernemen is de samenstelling van het bestuur van de afd. Schagen van den Ned. Bond van Koffiehuis-restaurant houders en slijters thans als volgt: J. Schenk, voorzitter, Schagen, tel. 63; W. Waiboer, secr.-penningmeester, Ewijck- sluis, tel. no. 15, Anna Paulowna; J. Peetoom, 2e voorzitter, Schagen tel. 77; S. Kaan, 2e secr., Hippolytushoef, tel. 18; N. Raven, commissaris, Schagen, tel. 133; C. Vis, commissaris, Oudkarspel, tel 146; S. Kuiper, commissaris, Schagerbrug, teL 2. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris C. L. van den Bergh, alhier, had op Donderdag 25 Febr. in het Noord-Hollandsch Koffiehuis in tweede zitting de eindtoewijzing plaats van een perceel bouwland, groot 6.78 H.A., gelegen aan den Middenvliot in Koegras, gemeente Den Helder. Op 18 Februari jl. bij opbod in gezet op f 12000, werd nu bij afslag het per ceel niet afgemijnd, zoodat de koopsom bleef zooals was ingezet. Het perceel was eigen dom der heeren Gebr. van Waveren te Hil- legom en werd gekocht door de Pensioen Verzekerings Maatschappij, gevestigd te Rotterdam. MARKTOVERZICHT. De aanvoer was belangrijk beter bij Het vorige jaar dezen datum. Van alles. Vette koeien handel goed. De duurste koe bracht op f 290, afkomstig van den heer W. Kooij- man te Haringhuizen. Dit is de 4e keer in korten tijd, dat deze heer de hoogste notee ring maakt en de heer J. Korver, slager, Den Helder, kocht dit dier; per pond werd gerekend 33 ct De aanvoer van kalfkoeien was heel goed, hoogste noteering f 240, handel matig. Han del in geldekoeien werd goed genoemd. Nuchtere kalveren handel vlug, duur. Handel in paarden leek wel matig, men zag niet veel draven en handelen. Deze zijn anders duur. Vette oude schapen 23—3614 gld., handel vlug. Overhouders voor de slacht van 19— 24 gld., handel goed. De handel in vette varkens vlug, hoogste noteering 23H ct. Dus de prijs wat Amster dam besteedt; ze werden er voor in Amster dam geleverd. Dan valt het hier danig mee. Biggen handel matig, prijshoudend. Op de kippen- en konijnenmarkt handel vlug, duur. Vooral konijnen. Kan vermeld worden, dat door Dr. Deterding 16 stuks vette koeien gekocht zijn. Het was dezen dag weer een goed bezochte markt. BURGERLIJKE STAND Overleden: Geertje Korver, oud 67 jaar, echtgenoot van Jacob Kossen, weduwe van Jan Snaas, eerder weduwe van Adrianus Furstenberg. POLITIE Gev.: zwart damestaschje met ïnh"., don ker bruine porteraonnaie. Blauwe koopman- jas. Verloren: Grijs bruine portemonnaie met inh., portefeuille met inh. en mclkvergun- ning

Schager Courant | 1937 | | pagina 5