/TH DE DRIE MUSKETIERS qjjsstt Raadsels D 9 13 Beste Jongens en Meisjes Weer Is een week omgegaan en weer zijn we een stapje dichter gekomen by dat deel van het jaar, waar nu allemaal, zoowel de oudere mensen als jullie, naar zitten te ver langen: de Lente, 's Morgens vroeg kun je nu al best merken, dat we de goeie kant opgaan: het is al fijn vroeg licht en je ruikt soms ineens van die geuren, die niet anders dan van het voorjaar kunnen zijn. Voorjaar... dat klinkt als een belofte... en heerlijke droom. Wat de inzending der briefjes betreft, weer heeft Tante Pos een karwij gehad, om ze alle aan ons Bureau af te leveren. Het waren hele pakken... Er zit dus niets anders op, dan dat we ze maar weer in tweeën delen. En als het zo doorgaat, dan vrees ik dat het niet meer lang zal duren, of ze moeten in drieën... Het boek is deze week gewonnen door: ARNOUD DE RUYTER, Strook D 40, Kolhorn. Gerie Dekker, Keinsmerbrug. Een 8 voor schrijven... dat is prachtig; je schrijft ook een heel goede hand, zodat ik het me wel voor stellen kan. Is je verkoudheid al weer zo goed als over...?? Nellie en Kees Everts, Keinsmerbrug. Ik dacht dat die sigarenbandjes-manie al weer achter de rug was, maar nu weet ik, dat ze nog met even groot enthousiasme bedreven wordt. Ik herinner me heel goed, hoe we als jongens lucifersmerken verzamelden. Doen ze dat tegenwoordig niet meer?? Aagje Jansma, Petten. Een meisje, dat voor het eerst in haar penhouder geklauterd is en... de oplossingen der raadsels heel deftig per schrijfmachine tikt. Maar het ziet er allemaal erg netjes uit en daarbij vind ik het briefje erg leuk. Dat je veel van Bobbie houdt, dat kan ik me best begrijpen, Aagje. Ali Ootjers, Oudkarspel. Bedelstukjes... bedelstukjes... ik heb me krom gepeinsd om er achter te komen, maar nee hoor, ik weet het niet. Ik geef dat raadsel op. Maar nu moet je me ook eerlijk volgende week schrijven wat het zijn, Ali. Doen hoor! Wat heb jij anders een verjaardag gehad, zeg. Kolossaal, je mag wel een magazijn voor bergruimte huren. Tjeerd van der Bij, Kolhorn. Dat leek me een aardig spel Tjeerd, dat van die tonnen. Zat de teer er nog aan, of waren ze van boven schoon?? Ik denk dat ik eens kom kijken, want het lijkt me daar een gezellige boel, bij jullie. Misschien neem ik dan een boek mee, dat Fortuna voor m'n vriend Tjeerd uitge zocht heeft... Dag Tjeerd. Niesje Westdorp, De Waal, Texel. Sjonge dat is een grote familie Niesje, en ik denk dat het zo 's winters wel heel gezelUg bij julUe zal zijn. Is dat niet zo? Bij ons thuis, nee, daar waren we maar met z'n drietjes, dat is heel iets anders, hé?? Ik heb het altijd jammer gevonden, dat er niet meer waren. Anne Mar ie van Loenen, Dirkshorn. Al weer een onbekende naam, wéér een nieuwe vriendin. Welkom, welkom in ons midden. Er kunnen er nog veel meer bij. Naar die gym- uitvoering in Theater Royal ben ik zelf ook nieuwsgierig. Annie en Jan Bellis, 't Zand. Ja het Is ook leuk als je in de krant staat, Annie en Jan, maar... dan moet je óf de raadsels goed op lossen, óf een briefje schrijven. Dat raadsel van de vorige week, ja daar hebben jullie op 2 na allemaal je hoofd over gebroken en... nog fout ingestuurd. Dat was nu, wat je noemt, een strikvraag. Pietje en Ap Meijers, 't Zand. Doet dat broertje van 2 jaar ook al mee aan het op- lossen van raadsels Pietje en Ap... Dat kan ik me .moeilijk voorstellen. Het lijkt me nog wat al te jong. Dat jullie vlassen op het boek, nu, dat kan ik me best voorstellen. Dat doen ze allemaal uit onze kring, die iedere week groter wordt. Tr\jnie Twisker, Broek op Langen dijk. Die meneer Westenberg en niet WestenBURG) ken ik heel goed; Ik heb hem zelfs heel dik wijls gesproken... eerlijk waar. Ik denk dat hy jou wel een hoog nummer voor schrijven zal geven, want je hebt een héél duideiyke en regelmatige hand. Ben je in de andere vakken ook zo'n bolleboos? Dat moet je me eens schrijven. Piet Glas, Noordscharwoude. Piet vraagt, of ik ook altijd veel voor m'n verjaardag kreeg: nu Piet, dat hing net van m'n gedrag af. De ene keer veel en de andere keer weinig. Maar zie je, ik heb een hele massa aardige tante's en ooms en die verwenden me wel eens, ook al had ik het eigenlijk niet verdiend. Dkg Piet. Bram de Beurs en Jan Rijs. Ja de ene keer zijn de raadsels moeilijk en de andere keer makkeiyk, maar jullie moeten maar zo denken, als ze moeilijk zijn en je lost ze goed op, dan heb je daar nog eens zoveel genoegen van. Maar wat jullie me daar vertelt van die natte voeten, ik denk dat daar je moeder niet zo erg mee in haar schik was... is het niet zo?? te Keinsmerbrug. - Een vriendinnetje of vriendje, dat haar of zijn naam vergeet op het briefje te zetten. Dat is dom, want nu kom je ook niet in de krant. Teun Kooy, Wieringerwaard. Nu, myn moeder was vroeger ook wel eens mopperig op me, als ik een gat in m'n kous was gevallen, Teun, dat is dus niet byzonders. Die Evert en Bertje. zijn dat zulke levenmakers?? Kun Je er goed mee opschieten? Dat moet je me maar eens in je volgend briefje schryven. Dètg Teun! Piet Bronder, Valkoog. Nee Piet, Ik rook geen sigaren en wat de cigaretten be treft, daar zitten nog steedt geen bandjes om. Dat is wel jammer, want dan had ik ze vast en zeker voor m'n vriend Piet bewaard. Post zegels, die heb ik ook opgespaard en ik heb nog een prachtige verzameling thuis liggen. Méér dan 5000. Maar daar heb ik ook 7 jaar over gespaard. Klaas, Trijntje en Jan Kroon, Heiloo. Ja, ik dacht net, dat jullie me vergeten waren, maar ik ben biy, dat ik 't trio weer eens tegenkom, tussen de stapel andere epistels. Dat het fijn in het bos is, nu, daar kan ik van meepraten. Vooral als de lente gaat komen wordt het er prachtig. Net als in de herfst, als alles bruin en geel wordt. Hendrina Smit, Hendrina, Hendrina je bent vergeten je adres er bij te zetten en hoewel ik al eens meer een briefje van jou gekregen heb, kan ik me niet meer precies herinneren waar je woont. Zo, wil Siempie ook schrijven? Nu, laat het hem maar eens pro beren. Misschien lukt het hem wel. Dè.g Hen drina! Gerrit Dekker, Medeimlik. Ja Gerrit, fjjn hè, dat je het boek gewonnen hebt. Hou je veel van lezen Zeker wel, en dan is het dubbel heerlijk. Nu maar weer de andere raadsels opgelost, en wie weet, hoe spoedig er weer één door de post gebracht wordt. Jacob Zwaan, Callantsoog. Ik denk wel dat je zult overgaan naar de vierde Jacob, en dan krijg jij dus de beloofde fiets. Dat zal me een feest zijn, zèg. Kun je al fietsen??? Ja, die briefjes zuig ik allemaal uit m'n duim. Uit een journalistieke duim. Heb je daar wel eens van gehoord Tinle en Martha Marees, 't Zand. Om half een naar bed... dat is geweldig!^ Waren jullie dan de andere dag wel uitgeslapen? Vast en zeker niet. De uitvoering is erg leuk geweest, niet? Dat vonden ze tenminste alle maal. Dag Martha en Tinie. Reindert Jonker, Oudkarspel. Alweer 'n nieuwe vriend: hy heet Reindert Jonker. Ken nen jullie hem?? Ja...?? des te beter. Maar Reindert, ik wacht op een grote brief van je, hoor. Op zoo'n kleintje, waar je mee begon nen bent, kan ik geen antwoord geven. Afge sproken Mary Bregman, Burgerbrug. Hoe dat precies in elkaar zit, kan ik niet best begry- pen Mary, alleen begryp ik. dat ik jou ver geten heb en Janne in de krant zette. Erg jammer, maar er is niets aan te doen. Dat is mooi postpapier van jou, Mary. Zeker duur, hè?? Ziezo, jongens en meisjes, ik schei er voor ditmaal mee uit. Er ligt nog een heel grote stapel, maar daar hoop ik de volgende week door te komen. En we spreken dus weer af: Deze week alleen de oplossingen der raadsels inzenden. Geen briefje». Tot volgende week! Kindervriend Goede oplossingen vorige week. M O T K E T E L lK A S T E E Ll S T E N O R lz E B R lB L L O N sl 1* R O O s B E L n. Pot lood. HL De dag begint met D. De avond eindigt met D. Nieuwe Raadsels 1 2 3 4 5 6 7 8 10 14 Horizontaal. 1. markies uit 'n bekend sprookje. 7. schade aan een schip. 8. iemand, die een bericht of een boodschap overbrengt. 9. ander woord voor „my". 10. meisjesnaam. 11. heks. 12. bootje. 13. grasland. 14. zoetigheid eten. Verticaal. 1. ruimte, waarin de passagiers van een vliegmachine zitten (meervoud). 2. deel van de dag. 3. waar de schepen voor anker gaan. 4. vlaktemaat. 5. een insect. 6. waarop jullie allemaal wel eens hebt ge lopen. 9. tegengestelde van „uitgerust". 11. rots onder water. 12. tamme, viervoetige dieren. n. Hoe kun je „gedroogd gras" met vier letters spellen? Goede oplossingen ontvangen van: Kees en Dieuwke B., Groetpolder; Hendrina S.; Alida en Marie K., Burgerbrug; Marie Janne B., Burgerbrug; Janny Marij B., Bur gerbrug; Anna B., Schagerbrug; Klaas, Try- nie en Jan K., Heilo; Jan B., Nieuwe Niedorp; Trijnie B., N. Niedorp; Annie W., Lutjewin kel. Cor W„ Lutjewinkel; A. M. van L., Dirkshorn; Tjeerd v. d. B., Kolhorn; Ali O., Oudkarspel; Jeltje v. L., Moerbeek; C. S. v. d. H., Alkmaar; Aagje J., Petten; A. B., fitompetoren; Gerie D., Keinsmerbrug; Nellie en Kees E., Keinsmerbrug; Dineke L., Aards- woud; Cootje R., SchagerwaardMientje v. E., Petten; Annie K,, Noord-Beemster; Cor Boodschappen doen met zus door ANNIE VAN BORKESTAM. Schat mag mee uit. De mooie kanten jurk. Spiegelen In de winkelruit. „Kom schat", zei Zus Miauw op zekere middag, „als je vlug je jurkje aantrekt, mag je met me mee." „Wat heerlyk, zus", roept Schat, „mag ik myn mooie kanten jurk aan?" „Natuuriyk," antwoordde Zus, die zelf haar mooiste spullen aangetrokken heeft en haar zusje Schat er ook zoo mooi mogelgk wil laten uitzien. „Kom maar hier", zei ze, „dan zal ik je wel even helpen en de mooie strik op je rug vastmaken". Schat laat zich niet helpen, hoewel ze haast niet kan blijven staan van blydschap. Het zonnetje schijnt zo heerlyk en de vogels flui ten hun hoogste lied. Zus en Schat zyn beide in een goede stemming. H., Broek op Langendyk; G. v. d. S.; Gretha K., Kolhorn; Leendert V., Dirkshorn; Bets de G., Dirkshorn; Marie S., Dirkshorn; Aagje v» Sch., Groote Keeten; Nellie R., Burgerbrug; Theo F., Kolhorn; Trien F., Lutjewinkel; Adri v. Z., Winkel; Arnoud de R.. Kolhorn; Dirk Willem V., Schagen; Arie en Elmert M., Scha- gen; Neelie B., St. Maarten; Gretha Z., Tolke; Jacob K., N. Niedorp; Dirk S., Andyk; Kees S., Texel; Geertje P., Dirkshorn; Gré K., Zuid- scharwoude; Jan S., N. Niedorp. „Ziezo, je strik zit," zei Zus, „nu nog het strikje om je hals en je mutsje op." „Mag ik ook mijn nieuwe muiltjes aan." En ook dat mag. En die muiltjes zyn helemaal van zy. Schat heeft ze nog pas eenmaal aan gehad. „Klaar?" vroeg Zus, maar Schat hoorde het al niet meer. Zy stond al voor de deur te wachten op Zus, die heel nuffig een kanten kraagje omdeed en een grote zonnebloem uit de tuin plukte. „Hè, wat zie je er mooi uit," juichte Schat en ze vond dat ze er vandaag allebei feesteiyk uitzagen. Ze gingen de landweg over door de linde laan naar de stad, waar Zus boodschappen moest doen. En dat was het prettigste wat er bestond, vond Schat, zy wachtte geduldig in de winkels tot Zus klaar was, hoewel het soms heel erg lang duurde, maar dat vond zSchat niets erg, want nu konden de andere kinderen zien, hoe mooi Schat er uitzag. Zij bekeken haar met afgunst, vooral naar haar nieuwe kanten jurk, die Zus voor haar had gemaakt. Ze draaide als een echte jongedame door de winkels heen en weer en als ze ergens een hoge spiegel zag, bleef zy er extra lang voor staan om haar mooie jurk nog eens goed te bekijken. „Foei, schat, niet zoo verwaand doen, hoor", bestrafte grote Zus haar. als zij ziet dat Schat voor elke winkelruit blijft staan kyken naar haar spiegelbeeld. Schat schrikt ervan, maar dan zegt ze liefjes: „Maar Zus, je hebt myn jurk ook zo mooi gemaakt, dat ik er weer telkens naar kyken moet!" Zus lacht een beetje gevleid en Schat lacht mee, blij dat Zus niet boos ik. Toen eindelyk alle boodschappen gedaan waren, liepen zij de stad weer uit, de mooie lindenlaan door en kwamen weer op de land weg, waar hun huis stond. 29. WAAROM PORTHOS EEN MANTEL DROEG. Terwyl d'Artagnan daar zoo aan kwam draven, stond Porthos met een soldaat van de wacht te praten. De jongeman meende nog wel tusschen de beide heeren door te kunnen sluipen, maar een plotselinge wind stoot deed hem verward geraken in den wijden mantel van Porthos en nu begreep hij opeens, waarom de dappere musketier, niettegen staande de drukkende hitte, zoo'n grooten mantel droeg: de prachtige bandelier was van achteren niets anders dan een doodgewone riem. Porthos maakte zich kwaad en d'Artag nan liet het er niet by zitten. Het eind van het lied was een uitdaging tot een duel om 1 uur achter 't Luxembourg. d'Artagnan schonk daar weinig aandacht aan. Het was immers zoo goed als zeker, dat hy reeds een uur vroeger zyn tocht naar be tere gewesten zou moeten beginnen. 30. ARAMIS EN DE ZAKDOEK. Helaas, de achtervolging van den trot- schen edelman, dien d'Artagnan te Meung ontmoet had, was vergeefsch en de jongeman ergerde zich geweldig over zijn onhandighe den, waardoor hy zich twee duels op den hals had gehaald. Maar reeds eenige minuten later was er een derde uitdaging bygekomen. De schuld daarvan was een zakdoek, vervaardigd van het fijnste batist en in een der hoeken voor zien van een kroontje en een wapen. d'Artag nan zag toevallig, dat het zakdoekje door Aramis werd verloren, toen deze zich onder hield met eenige kameraden. Hy raapte het vlug op en overhandigde het met zyn vrien- deiyksten glimlach aan den verliezer. Op het zelfde moment merkte hy echter, dat hy een groote domheid had begaan. Dat prachtig ge borduurde zakdoekje behoorde natuuriyk aan een dame. De kameraden maakten zich vroo- lijk om het voorwerp. Woedend ritste Aramis het teere voorwerp naar zich toe en wierp d'Artagnan fel verwijtende blikken toe.

Schager Courant | 1937 | | pagina 15