Plaatselijk Nieuws. BVOROL Het minste tandbederf SAMENWERKING VAN GEMEENTEN. Naar wij vernemen zal de heer W. R. Drost, Burgemeester-Secretaris van Kwadijk, Mid del ie en Wnrder, alhier een voordracht hou den over „Samenwerking van gemeenten", voor de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen, in het voormalig kanton Scha- gen en de onderafdceling „Het Noorden", van den Nederl. Bond van Gemeenteambte naren. Tot het. bijwonen van deze bijeen komst zijn behalve de leden der bovenge noemde vereenigingen, ook de Wethouders van de verschillende tot het rayon dier ver eeniging bchoorende gemeenten uitgenoodigd Raad Schagen Vergadering op Vrijdag 5 Maart 1937, des namiddags 7*4 uur. Punten van behandeling: Mcdedcclingen van den Voorzitter. Ingekomen stukken en adressen: God. Staten, goedkeuring suppletoire be groot ingen. Ged. Staten, goedkeuring besluit grondruil met Mevr. de Wed. .T. Molenaar. Ged. Staten, goedkeuring besluit kasgeld- Iccning. Ged. Staten, vaststelling gemeente- en bedrijfsrekeningen 1934. Ged. Staten, verdaging beslissing begroo ting 1937. Ged. Staten, goedkeuring heffing 200 op centen op de hoofdsom Pers belasting. Mcj. M. Dekker, dankbetuiging voor ver hooging salaris. Bestuur Harmoniekapel, dankbetuiging voor subsidie. Proces-verbnal kasopname Gemeenteont vanger per 30 December 1936. Notulen vergadering commissie van Uit voering Vlecschkouringsdienst. Rapporten controle Grondbedrijf Rapport controle Lichtbcdrijf. Rapport controle Eiervcilingbedrijf. Ged. Staten, opmerkingen wijziging ver ordening heffing yanbegrafenisrechten. Ged. Staten opmerkingen verordening hef fing schoolgelden. Verzoek van G. A. Bos om steun. Verzoek om eervol ontslag van het Hoofd der Openbare School voor U:L:0: Verzoeken om voorschot en vergoeding van besturen van Bijzondere Scholen. Voorstel tot conversie van gcldleeningcn. Vaststelling suppletoire begrootingen. Verzoek van Meurs en Co's Baggerbedrijf N.V. om huur van terrein aan de haven. Voorstel tot wijziging van het besluit tot het aangaan van een kasgeldleening. Voorstel tot verhooging van de subsidie aan de B.K. Bewaarschool Voorstel tot aanvulling van de Algemeene Politieverordening. HEFFING VAN SCHOOLGELD. Naar aanleiding van een brief van den Voorzitter van Ged Staten stellen B. en W. voor, aan de door Ged. Staten gemaakte opmerking in hoofdzaak tegemoet te ko men. Op grond van deze omstandigheid hebben B. en W. een nieuw tarief ontworpen, waarhij weliswaar nog een belangrijke ver hooging plaats heeft, doch niet in die mate als door Gêd. Staten wordt voorgesteld. Gelet echter op de hooge kosten van het onderwijs per leerling, hebben B. en W. geen vrijheid kunnen vinden Ged. Staten een voorstel tot lagere heffing te doen. Ged. Staten kunnen zich met het nader ontworpen tarief vereenigen, in verband waarmede B. enW. voorstellen het tarief dienovereenkomstig vast te stellen. Dit tarief luidt: KI Hoofdsommen Gew. L. O. U.L.O. 1. 4— 8 3 6 2. 8— 14 5 (3.50) 9 7) 3. 14— 20 7 4.50) 12 9) 4. 20— 30 9 (6 15 (12) 5. 30— 40 11 (7.50) 18 (15) G. 40— 50 13 (9 22 (18) 7. 50— 60 15 (10.50) 26 (21) 8. 60— 70 17 (12 30 (24) 9. 70- 80 19 (13.50) 34 (27) 10. 80— 90 21 (15 38 30) 11. 90—100 23 (17 42 (34) 12 100—110 25 (19 45 (3S) 13. 110-120 27 (21 48 (42) 14. 120—130 29 (23 52 46) 15. 130—140 31 (25 56 (50) 16. 140 en meer 33 (27 60 54) De tusschen haakjes gestelde bedragen zijn die van het tarief der ingezonden ver ordening. VERHUUR TERREIN HAVEN. Naar aanleiding van het verzoek van Meurs en Co.'s Baggerbedrijf stellen B. en W. den Raad voor, aan genoemde N.V. te verhuren een terrein aan de haven, ter grootte van pl.m. 360 M2. tegen een huur prijs van f 0.10 per M2. per jaar, voorloo- pie voor don tijd van één jaar. met moge lijkheid tot verlenging der huur. AANGAAN VAN EEN KASGELDLEENING. Daar te voorzien is, dat voor het doen der vereischte uitgaven tijdelijk een bedrag van f 25.000 noodig zal zijn tot versterking der kasmiddelen, stellen B. en W. voor, het raadsbesluit d.d. 23 Dec. 1936 tot het sluiten van een kasgeldleening groot ten hoogste f 15000.in te trekken en een nieuw besluit vast te stellen tot het slui ten van een kasgeldleening van ten hoog ste f 25.000.—. VERHOOGING VAN DE SUBSIDIE AAN DE R.K. BEWAARSCHOOL. In verband met het gesprokene in de laatstgehouden raadsvergadering hebben B en W. aan het R.K. Parochiaal School bestuur opgave verzocht van de kosten van bet. bewaarschoolonderwijs over de laatste 3 jaren voor zooveel betreft leermiddelen, schoolbchoeften, schoolmeubelen en ver lichting en verwarming, waarop de bij de stukken overgelegde opgave is ontvangen. Deze opgave is door B. en W. gevraagd om een algemecnen indruk te krijgen van de kosten van het onderwijs, ten einde te kunnen beoordeelen of het toestaan van een iets hoogere subsidie billijk zou zijn. Uit de opgave blijkt, dat de cijfers in hoofdzaak approximatief zijn genomen, het geen ook niet anders kan, aangezien zij deel uitmaken van andere uitgaven, ten behoeve van het Liefdegesticht gedaan. Niettemin blijkt uit de opgegeven cijfers, dat een ver hooging van de subsidie niet onbillijk monl worden geacht, in verband waarmede B. en W. voorstellen, in gaande 1 Januari 1937 de subsidie te verhoogen en te brengen van f 100.- op f 200 per jaar. Uit onze Omgeving LANCESDIJK De veilingen hebben dezer dagen den steun uitgekeerd, die in uitzicht was ge steld Het gold hier den steun voor de groen ten, die over de veilingen waren verkocht in de maanden November en December. Tal van tuinders kwamen er niet. voor in aan merking terwijl het bedrag, dat ze kregen zoo miniem was, dat het in tal van ge vallen den naam van steun niet mag dra gen. NOORDSCHARWOUDE. 40-jarig bestaan Excelsior. De harmonie „Excelsior" bestaat dezer dagen 40 iaar en zal dit heugelijk feit op Za'erdag 13 Maart feestelijk herdacht wor den. PROCES VERBAAL OPGEMAAKT Tegen II. B. alhier werd proces-verbaal opgemaakt wegens bet ontvreemden van cenige manden brandhout ten nadcele van den heer P. O., alhier. UITSLAG VERKOOPING Vrijdagavond werd in hotel Concordia alhier oen openbare verkooping gehouden ten overstaan van notaris H. W. Smit, van landerijen, eigendom van den heer D. IIcc- Iivn Gz.. alhier. De uitslag was als volgt: In de Noorflscharwouder polder Akkers bouwland: „Roers" 10 snees, kas telein, 10 snees, Dom 2 snees. Kleinakkertje 1 snees; Breedje 2 snees; Kooper de heer T. Kostelijk voor f 39.15 per snees. Kuilnkker 9 snees. Kromakker 13 snees. Kooper de heer K. Jongert voor f 46.- per snees. Duinkerken 7 snees: Schuilakker 7 snees. Kooper dc heer Jb. Jong Sr. voor f 36.50 per snees. Aan de Oostkant: Achteraf 12 snees. Kooper T. Kostelijk voor f 39.15 per snees. Sluisakkert ie 4 snees. Kooper de heer K. Jongert voor f 46.- ner snees. Sr ha eerwaard ie 6 snees. Kooper de heer J. Kliffen voor f 21. per snees. Aan den Westkant: Winterweg 20 snees: Maasgroet 12 snees en Thomas 23 sne«s. Kooper de heer S. Groot voor f 29.75 p^r snees. Driehoekje 1 snees. Kooper de heer Jb. de Vet voor f 6.- per snees. Krommezool 9 snees. Kooper de heer G. Duinoveld voor f 28 per snees. 7.1 IDSCHARWOUDE Het bekende rnfé „De Witte Roos staat nog altijd leeg. Onlangs was het verhuurd, doch door verschillende omstandigheden is het perceel weer spoedig door de. bewoner-? verlaten, zonder ooit een verlof te hebben gekregen. De werkclnke eigenaar had het perceel ontruimd, zoodat het door den hy potheekhouder werd verhuurd. ^Ict was intusschen aardig verwaarloosd en deze heeft het in een zoodanigen staat laten brengen, dat het weer bewoonbaar scheen, totdat het bleek, dat dc muur aan den \vaterkant in een zoodanigen desolaten toestand verkeerde, dat hij gevaar voor do veiligheid opleverde. Autoriteiten eischtcn voorziening. Daar kon men zich moeilijk tegen verzetten en het gevolg is geweest, dat het heele achtergedeelte is vernieuwd. Liefhebbers komen echter niet opdagen, zoodat aan dit gebouw al belangrijke be dragen zijn gespandeerd en het nog maar steeds op zijn bestemming staat te wachten. ZIJPE ZtJPER RAAD. In het raadsverslag van Woensdag j.J. blijkt een onjuistheid te hebben gestaan, n.1. deze, dat de heer Veltman, hij de rond vraag wijzende op den noodtoestand waarin de werkloozen verkeeren niet sprak van een vermindering van 50 cent voor georga- niseerden, doch voor ongeorganiseerden. De Minister van Defensie heeft den dienst plichtige Z. Woudstra vergund de herhalings oefeningen, waarvoor hij 20 Mei a.s. zou moeten opkomen, reeds met ingang van 9 Maart a.s. te vervullen. Politie. Verloren: Een portemonnaie met eenig geld, tusschen Schagerbrug en Lagedijk. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons werd medegedeeld is de laatste les van den cursus Eerste Hulp bij Ongeluk ken, gehouden in het lokaal van den heer Kossen. Deze cursus die stond onder leiding van Dr. v. Slooten en Zuster Kuilman, is, zoo vernamen wij van een der cursisten, hoogst prettig en leerzaam geweest. Als bewijs van waardcering en dankbaar heid werd aan den Dokter zoowel als aan de Zuster, door de cursisten een mooi cadeau aangeboden, dat onder dankzegging werd aanvaard. PETTEN. De vriendschappelijke kamp tusschen de dammers van Petten en St. Maarten, die Donderdagavond in café Vriesman plaats vond, had het volgende resultaat. Petten St. Maarten. J. P. GecnsenJ. Strijbis 11 B. KütterinkJ. Pronk 02 A. Eriks.T. de Poe 20 A. v. d. VliesC. Mooij 20 D. KohnhorstP. Kruijer 02 S. BakkerS. Kruijer 20 H. BreedK. Numan 20 .T. Schermer— J. Komen 20 .To EriksC. Schrijver 20 Jb. Eriks—G. Sloof 2-6 J. de BeursP. Schrijver 20 J. RavenA. Raap 20 J. VriesmanK. Rcmpt 11 Totaal 20—6 SCHAGERBRUG. Geslaagd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. P. Nap, is aan het Tcchnicum te Ringen (Duitschland) geslaagd voor het examen enndidaat^igenieur. lederen morgen hevige hoofdpijnen Nu is zij een ander mensch „Zeven jaren leed ik aan hoofdpijnen, die in den morgen zoo hevig waren, dat ik bij na niet op kon staan. Ik probeerde alle mogelijke middelen, doch niets hielp af doende. Sinds ik echter Kruschen Salts nam, waren de pijnen verdwenen en ben ik op het oogenblik al zeven weken vrij van pijn". Mevr. J. A. Chronische hoofdpijnen, rheumatische pij nen, etc., ontstaan meestal wanneer Uw or ganisme verontreinigd wordt door opgehoop te afvalstoffen. Kruschen Salts spoort de af- voerorganen aan tot actievere werking, waardoor alle afvalstoffen snel en volkomen worden verwijderd, zoodat de oorzaak van Uw klachten wordt weggenomen en de pij nen dan ook weldra geheel verdwenen zul len zijn. Dc „kleine dagelijkschc dosis" zorgt er voor, dat deze niet meer kunnen optre den en houdt U frisch, jong en gezond. Kru- sche Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f0.75 en fl.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten- verpakking de naam Rowntree Handels My. A'dam vobrkomt. 'T ZAND. Sim ultaan-Damwed strijd. Dezer dagen speelden de Zijper dammers, de heeren A. Slijkerman Pz. en B. Groot Cz. een simultaanwedstrijd tegen leden van de Damclub te Dc Rijp. Dc heer Slijkerman speelde 12 partijen en behaalde daaruit 21 punten! de tegenpartij derhalve 3 punten. De heer Groot had tegen 14 spelers te kampen en behaalde 24 punten. Uit deze resultaten blijkt duidelijk, dat de heeren Slijkerman en Groot lang niet voor de poes zijn op het geruite bord. Inderdaad een mooi succesl Nieuwbouw. Door den heer J. Mol alhier zal voor reke ning van den heer Jac. Manneveld aan den Bosch weg (West) een woonhuis worden ge bouwd. Verbouw. We vernamen, dat behoudens goedkeuring der plannen, door J. Toes te Kolhorn het café van den heer Modder zal worden ver bouwd. Volgens dc plannen zal over de ge- heele breedte van het thans als café inge richte pand een étage worden opgebouwd, terwijl het thans als woonhuis, keuken, enz. ingerichte gedeelte zal .worden gesloopt. Men vormt daar ter plaatse dus het centrum der twee-étage gebouwen (Zomerdijk, Zwart, Modder). Overgang zaken. Uit betrouwbaren bron vernamen we, dat het café van den heer Schriekcn door de zen thans gedurende 14 jaren hier ter plaat se geëxploiteerd, door onderhandschen ver koop is overgegaan aan den heer P. Ivreij- ger te Oudesluis. SCHAGERBRUG. Jaarfeest Chr. Jongemannen Vereen. Donderdagavond werd in het Evangelisa tiegebouwtje te Schagerbrug het Jaarfeest van bovengenoemde Vereen, gehouden. De avond werd begonnen met het zingen van Psalm 119:5 en 17 en lezing van Genesis 4: 315, waarna het lijvige programma verder werd afgewerkt. De heer Ar. Baayens o.a. hield een Bijbelinleiding, welke met groote aandacht werd gevolgd. Ook een samen spraak in drie bedrijven: De mensch wikt, had aller belangstelling. Na de pauze werd bet. woord gevoerd door afgevaardigden van zusterverenigingen uit. den omtrek. Voorgelezen werden vervolgens de jaarverslagen van secretaris en penning meester. Met voordrachten werd het overige gedeel te van den avond gevuld en het was nrtm 1 uur, toen voorzitter van der Bult de aan wezigen voor het laatst op dezen avond toe sprak. Toen volgde nog de sluiting onder de gewone plichtplegingen. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging. Donderdagavond hield de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging te Harenkarspel haar algemeene ledenvergadering in de zaal van den heer Pijper. De voorzitter de heer A. Kistemaker opent de vergadering, heet allen welkom en hoopt dat de besprekingen in opbouwende zin mogen zijn. Hierna volgt het lezen der notulen, welke zonder op- of aanmerkingen worden goed gekeurd en aldus vastgesteld. Den secretaris den heer R. v. d. Laan wordt dank gebracht voor de samenstelling Ingekomen een afschrift van een adres aan B. en W. van den Plaatselijken Baad uit de moderne arbeidersbeweging in Harcnkars- pel, waarin verzocht wordt hulp te bieden aan hen, die niet in staat zijn de volle con tributie te betalen. De vergadering gaat met dit schrijven accoord, en hoopt, wanneer B. en W. dergelijke verzoeken ontvangt, men deze met de meeste welwiliendheid zal behandelen. Uit het jaarverslag van den penningmees ter blijkt, dat met zeven omslagen kon wor den volstaan, tot een bedrag van f 1.40 per betalend lid of ongeveer 2% cent per week, wat heel gunstig kan worden genoemd. Verpleegd werden in 1936 11 personen met een totaal aantal verplcogdagen van 154. Van de schuld van het Westdeel is over het afgeloopen jaar niets binnengekomen, zoo- dat deze schuld, evenals op 31 December 1935 nog bedraagt f 53.85. Het aantal leden bedroeg op 31 December 1936: 568, waarvan 547 betalende en 2 nict- hetalende. De ontvangsten hadden bedragen f 977.76. De uitgaven f 671.37, saldo f 306.?9. Aangezien er nog enkele posten moeien worden geind, beschikt de vereeniging over een reserve van ongeveer f 325. De heer J. Paarlberg brengt als lid van de finantieele fommissie verslag uit en ver klaart alles in de beste orde te hebben be vonden, en adviseert tot goedkeuring. Drtn penningmeester, den heer A. v. Dijk wordt dank gebracht voor zijn gehouden beheer. De heeren .T. Paarlberg en T. Visser wor den benoemd tot leden der fin. comm. Bestuursverkiezing wegens per. aflr. van de heeren A. van Dijk en J. Homan. Beide heeren worden hij acclamatie herkozen en nemen hun herbenoeming aan. Besloten wordt de reehten der leden te handhaven evenals in 1926. Rondvraag. De hepr P. Tijsen zou gaarne zien dat aan evcntueele nieuwe leden een reglement wordt uitgereikt. Wordt goedge vonden. Naar aanleiding hiervan wordt bo- s'oten nieuwe reglementen te laten drukken Niemand meer het woord verlangend, sluit voorzitter de vergadering. Alhier gevonden: een damesarmband; een R.K. kerkboek; een handwarmer. NIEUWE NIED0RP ONDERLING VEEFONDS Algemeene vergadering van deelhebbers van hot Onderling Veefonds in de Prins Maurits alhier. Na opening door den voorzitter den heer D. Pool, worden de notulen gelezen en goed gekeurd. Hierna wordt verslag uitgebracht over hot nazien der rekening 1936. De ontvangsten hebben bedragen f 2694.63 en de uitgaven f 2504.24 AIzoo een voordee- lig saldo van f 190.39 Uit het jaarveslag noteerden wij het vol gende. De omslag heeft bedragen f 3.50 per koe en voor hot jongvee f 1.75 p. st In deze bedragen is begrepen vrije des kundige hulp bij het kalven, vrije genees kundige hulp van veearts Rempt bij melk- ziokte en indien de hulp van een veearts wordt ingeroepen en dc koe wordt afge keurd, worden ook deze veeartskosten door het Fonds betaald. 1 Jan. 1936 waren verzekerd 356 koeien en 59 hokkclingen Het aantal deelhebbers bedroeg 65. In Mei j.1. werd het fonds belangrijk uit gebreid. Door opheffing van het Fonds te Zijdewind traden 19 nieuwe deelhebbers toe met totaal 139 koeien en 25 hokkelingen. De lieer P. Wijnker heeft in deze streek tijdelijk als commissaris dienst gedaan én de werkzaamheden naar aller genoegen ver richt Per 1 Mei j.1. waren verzekerd 500 koeien en SI stuks jongvee. Er zijn afgekeurd 16 koeien en 1 Pink waarvan er twee naar de verwerkingsin- richting zijn gegaan. De totaal opbrengst is geweest 777.- Aan totaal schade is uitbetaald f 18G7.50 Per 31 Dcc. 1936 waren verzekerd 555 koeien en 99 stuks jongvee. Alzoo een vermeerdering van 199 koeien en 40 st. jongvee, bij het vorig boekjaar. In de maand Jan. jl. traden wederom 2 nieu we leden toe met totaal 22 koeien en 3 pinken. Per 1 Jan. j.1. was het aantal deelhebbers met 20 vooruitgegaan. De omslag heeft over de laatste 4 jaar bedragen: 1933 f 5.60; 1934 f 6.S0; 1935 f 3.70 en 193G f 3.50 Hierna volgt goedkeuring van 't herziene reglement Als commissaris wordt herbe noemd P. Groot Pz., te 't Veld Voor de streek Zijdewind wordt tot com missaris benoemd den heer P. Wijnker. In de plaats van A. Grin, wordt tot rekenings commissielid benoemd de heer P. Wit te 't Veld. Hierna wordt door Veearts Rempt een zeer interessante lezing gehouden over di verse dierenziekten, waarnaar met groote aandacht, wordt geluisterd. Voorzitter brengt den heer Rempt, voor zijn leerzame lezing hartelijke woorden van dank. Bij de rondvraag brengt de heer Floor in bespreking, dat de Directeur voor al zijn bemoeiingen nimmer eenige vergoeding ont vangt en spr. meent dat zulks niet juist is. Spr. zag gaarne een vergoeding in geld toegekend en noemt een bedrag van f 10.- Ook de secretaris laat zich in dezen, geest uit en doet zelfs een voorstel aan de ver gadering om de vergoeding voor den Direc teur te bepalen op f 25- wat na ampele be sproking wordt goedgevonden. Hierna sluiting. WINKEL Vergadering Oudercommissie. - Afscheid van den heer Wolthuis. Donderdagavond vergaderde bij den heer Laan de Oudercommissie. De opkomst van de ouders was vrij goed. De heer Span opende deze vergadering en heette in 't hijzonder welkom wethouder Van Zoonen. Hierna werden de notulen gelezen cn goedgekeurd. Dc Voorzitter deelde mede dat de heer Wolthuis, onderwijzer aan de O. L. school alhier, ons zal gaan verlaten. Voorts deelde do voorz. mede, dat de leer lingen van de L. O scholen betrokken zijn in de tand verzorging; dc kosten hiervan konden vrij goed worden bestreden. Hierna hield do heer Span oen lezing, getiteld „Afscheid". Deze avond staat in hei teeken van afscheid, immers de heer Wolthuis gaat van ons heen als onderwij zer, terwijl de heer Vries de oudercommis sie gaat verlaten, aangezien hij geen kin deren op school meer heeft, liet geheele leven is voortdurend afscheid nemen, van verschillende dingen. Spreker begon bij de school, ieder jaar nemen we afscheid van leerlingen, die gaan, doch ook begroeten wij de kindoren. die komen, en iedere keer is hierin iets gewichtigs. Kennis, karakter en kracht, dit zijn drie dingen welke de leerlingen moet worden bijgebracht. Vervolgens hesprak de heer Span, de waarde voor hot leven. De matericele kant noemde spreker: Iloe goed heb ik het in het leven, wat verdien ik, enz? De geeste lijke kant: hoe leer ik genieten van de na tuur, van een mooi boek, etc etc. Spreker zcide dat het de taak van ouders en onderwijzers is om de kinderen op te voeden tot zelfstandige menschen. Dit laat ste zal noodzakelijk moeten leiden tot een afscheid, en Ligthart, de groote paodagoog, heeft gezegd: „alleen hij, die zijn kinderen op tijd zal welen los ie laten, zal ze be houden". Spreker zei de, dat als we zoo doen. in ieder afscheid als hoofdtoon, dank baarheid zal klinken en zal als onver vreemdbaar eigendom de herinnering blij ven aan wat eens was cn wat wij eens waren. Aan het einde van de lezing klonk een welgemeend applaus. Hierna kwam aan de orde de verkiezing van vier leden van de oudercommissie, waarvan 3 terstond herkiesbaar waren, doch dc vierde niet. Dc dames Mevr. Tijsen Vlugter en Mevr. van ZoonenMolenaar en de heer Th. de Pree werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de plaats van den heer Vries werd gekozen de heer J. .T. Peetoom. Voorzitter bracht dank aan den heer Vries voor alles, wat hij als lid van de oudercommissie heeft gedaan. Hierna kwam aan de orde het afscheid van den heer Wolthuis. De heer Nobel sprak als lid van de com missie van toezicht op het L. O. Spr. zeide en de schoonste tanden, indien U poetst met de antiseptische tandpasta Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. Middensfandsborgsfeilingsfonds gaat werken Ook in ons district gaat het Middens standborgstellingsfonds thans an den ar*» beid. Middenstanders, die voor hulp in aan* merking wenschen te komen, kunnen zich' schriftelijk wenden tot het secretariaat van het fonds, Langestraat 87, te Alkmaar. Wij vestigen er de aandacht op, dat mid- donstanders, georganiseerd in vereenigingen welke aan het fonds bijdragen, hun aan* vraag moeten doen vergezeld gaan van f 1, terwijl anderen f 2.50 moeten storten op girorekening no. 290-431, ten name van den penningmeester borgstellingsfonds te Wais menhuizen. dat de commissie zich een goed oordeel over den heer Wolthuis heeft gevormd, ze hebben Wolthuis lecren kennen als iemand met een goed karakter. Het spijt de commis sie dat hij weggaat, maar elders wacht hem een betere positie, welke hem gaarne ge gund wordt, spreker wenschte hem namcn| de commissie veel succes. De heer Vethman, voorzitter van de ouder- commissie, zeide dat hij afscheid nam, met gemengde gevoelens, aan den eenen kant spijt het hem, dat de heer Wolthuis heen* gaat., maar aan den anderen kant is hij ver heugd, dat de heer W. in een andere ge meente een betere positie heeft verworven* De heer Span zcide dat door een samen loop van omstandigheden voor Wolthuis weinig gelegenheid was om te solliciteeren, in verband met genomen rcgeeringsinaat- regelen. Doch eindelijk kwam hieraan eert einde, en werd hij vrij spoedig benoemd tot hoofdonderwijzer te Oude Niedorp. Spr. ge loofde dat Oude Niedorp voor het schoolle ven een bijzondere kracht in hem gevonden! heeft. Als collega heeft Wolthuis zich doen: kennen als een zeer prettig persoon. Spr. noemde dit afscheid, een afscheid, dat vreugde geeft. Het onderwijzend personeel gaf uiting aart haar gevoelens, door den heer Wolthuis een leeslamp aan te bieden. Daarna sprak de heer Wolthuis en zeide, dat hij in Winkel een buitengewoon pret* tigen tijd heeft doorgehracht en altijd waar dcering en medewerking van de ouders heeft ondervonden. Tevens dankte hij de heeren Nobel en Vethman voor hun gespro ken woorden en bracht den heer Span dank! voor al datgene wat. hij voor hem heeft ge daan, en hef onderwijzend personeel voofl hun collpgialen omgang. Bij de rondvraag deelde de heer Span nog mede, dat hem gebleken is, dat bij ver schillende ouders een misverstand schijnt te heersrhen over de kosten verbonden aan 't bezoeken van de. U.L.O. school. Spr. had ee- hoord dat er n.1. de meening bestond dati behalve schoolgeld nog heel wat kosten voor hoeken e.d. waren, dit is absoluut on juist. Het schoolgeld is hoogcr voor U.L.O. dan voor het I.O., het staat ongeveer in de verhouding i:2Vo. Hierna volgde sluiting. SINT PANCRAS Binnenkort zal op uitnoodiging van Ged. Staten een vergadering worden gehouden van een 14-tal gemeenten, uit deze omge ving, waar de wenschelijkheid zal worden besproken van nauwere samenwerking op verschillend gebied. Vooral op het gebied van bouw en woningtoezicht wordt. deze samenwerking nog al urgent geacht. Men is thans druk bezig met het herstel len van den Twuijverweg. Zooals men weet wordt het onderhoud bekostigd door dezo gemeente en door dc Langendijker gemeen ten. In hot afgeloopen jaar heeft het onder houd zeer weinig gekost, veel minder dan dit het geval zou zijn geweest als de weg aan het Hoogheemraadschap -zou zijn over- gedragen. We vernomen intusschen, dat. de pogingen, om tot overdracht te komen, nog niet geheel zijn opgeheven. BERGEN Berpen's Harmonie, Ged. Staten hehben aan het. Gemeentebe stuur doen weten, dat zij na kennisne ming van de door B. en W. aangevoerde motieven er accoord mede gaan dat aan „Bergen's Harmonie" een subsidie van f 250.uit de gemeentekas wordt verleend. Ged. Staten hadden oorspronkelijk op schrapping van dit subsidie aangedrongen. Verstrekking wollen dekens. Vanwege het steuncomité B zijn aan een 37-tal daarvoor in aanmerking komende werkloozen 2 persoons wollen dekens ver strekt. HEER-HUGOWAARD Blijkens de vastgestelde Kiezerslijst, be draagt het aantal kiezers voor de Tweede Kamer 2405. De bazar van den Zusterkring „Odith" mag als goed geslaagd worden beschouwd. Hoewel den tweeden dag minder bezoek te wachten was, als op den eersten, zoowel door de minder gunstige weeromstandighe den. is de uitkomst toch bevredigend te noemen. De verschillende attracties werden druk bezocht, en door de welwillende me dewerking van de firma Holsmuller uit; Alkmaar mag deze bazar alleszins geslaagd heeten. Bij de op Vrijdagavond in café Wes* ter gehouden publieke verkoop door Nota ris Luikx van Obdam, ging de woning van den heer N. Bes over in handen van de wed. Komen alhier voor de som van f2050. BARSINGERHORN HARINGHUIZEN. Blijkens advertentie in dit nummer geeft de plaatselijke tooneelvereeniging „Ons Ge noegen", morgenavond een uitvoering in het café van den heer Mooij. Opgevoerd zal wor den: „Filmmaniakken", een blijspel bij uit nemendheid, vol nonsens en gijn en dat dus ongetwijfeld veel bezoekers zal trekken. Want men zal zich er best amuseeren.

Schager Courant | 1937 | | pagina 16