De droogmaking dei Zuidelijke Zuiderzee-Polder De Beersche Overlaat komt tot rust Geraffineerde inbraak in Zaansche fabriek Ons defensie beleid Internationaal zuivel- congres te Berlijn Dc „Llandovery Castle" zwaar beschadigd Laatste Telexbericht Moord in een auto Zaterdag 27 Februari 1937. Derde blad Men tracht de situatie meester te blijven door zgn. „bekisting" van den Overlaat. Reeds f 100.000.schade aan win- terkoren. Gisterenmiddag was de toestand aan den Beerschen Overlaat zóó, dat er bijna geen wa ter meer overheen spoelde. Bovendien wordt val van de Maas geconstateerd. De Overlaat is bijna over de geheele leng te 20 centimeter verhoogd met een bekisting, hetgeen geschied is met medeweten van het Waterschap de Maaskant. Hiermede heeft men bereikt, dat de Overlaat eerst geheel zal gaan werken, wanneer de stand bij Grave 11 nieter plus N.A.P. is. Als.de wind gunstig blijft en het weer niet tegenwerkt, hoopt men op deze manier meester van de situatie te blijven. Wordt, het gebied toch overstroomd, dan zullen vele boeren schade loopen door het onderloopen van hun bouwland. Deskun digen schatten de reeds door het verlies aan winterkoren toegebrachte schade op honderd duizend gulden. De toestand bij Nijmegen, Een oud huis ingestort. Gisteravond is op de Waal voof Nijmegen een nieuwe was geconstateerd. De stand is gestegen tot ongeveer 12.45 meter plus N. A.P. Thans becrint men in de omgeving, met. name in Weurt en Bcuningcn en ver der het land van Maas en Waal in, meer overlast te 'krijgen van de aanhoudende kwel. In Weurt staan bijna alle bloemis terijen en warmoezerijen onder water. Lobith is thans geheel geïsoleerd. Het ië slechts mogelijk per boot via Tolkamer Elten te bereiken. In Nijmegen siepelt he.t. water reeds door dn huizen aan de Waalkade. waar ,het ver keer lotaal gestremd is. zoodat dit nu door de Steensfraat. in de oude stad gelegen, moet worden geleid. Door hét nasseeren van de zware vrachaute's is een der oude hui zen ingestort, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Onrustbarende was om Deventer De waterstand om Deventer is onrustba- jetjd bij den nog steeds aanhoudenden was jn een stand in den IJssel van bijna 5.70 meter plus N.A.P. Te Deventer doen voor het eerst na den innleg in 1031 de nieuwe dijken dienst, wel ke gelegd zij om de woonwijken de Hoven en de Rteenkamer op den linker IJsseloever Ten Zuiden van Deventer loopt de Rijks straatweg Deventer—.Zutphon onmiddellijk gevaar onder te loopen hij het Kocrhuis, waar de Koerhüisbeok buiten haai oevers is getreden. Te Gorssel trad de Dommerbeek buiten de oevers De BaakscheOvcrlaat bij Zutphen zal wellicht 's nachts gaan werken. Te Culemborg. Het wal er in de rivier de Lek te Culcm- iorg blijft nog steeds wassende en aange zien de Rijkspeilschaal gistermiddag 2 uur een stand aangaf van 4.88 M. plus N.A.P. zijn nu havenkade en uiterwaarden geheel ondergeloopen. Vermoedelijk lcan binnen enkele dagen val worden verwacht Over tocht geregeld- nog per gierpont De inbrekers hebben met het ge reedschap van de fa. Polak en Schwarz te Zaandam de brand kast van deze firma geopend. In den vorigen nacht is een brutale in braak gepleegd in het kantoor der N.V. Polak en Schwarz's Essence-fabrieken aan den Pro vincialen weg, tegenover het spoorweg-em placement te Zaandam. De eersten, die de in braak ontdekten, waren de werksters, die des morgens om 7 uur voor haar gewone be zigheden in het kantoor kwamen. Overal troffen zij een groote wanorde aan. Haar eerste werk was den portier en den chef, die juist aan kwam, te waarschuwen. Op het eerste gezicht was het hun duidelijk dat on- genoode gasten aan het werk waren geweest. Onmiddellijk stelden zij de directie cn de po litie op de hoogte van hun bevindingen. Bij het onderzoek bleek, dat de brandvrije kluis met een zuurstofapparaat was bewerkt. Het slot was geheel uitgebrand. Een bedrag van f300.aan geldswaardig papier en specie was tot goeden buit verklaard. Ook op en kele bureaux werd alles overhoop gehaald, doch hier leverde het onderzoek niets op. De djeven zijn, na het Schoolplein te zijn overgestoken, over den hoogen met glasscher ven afgedekten muur geklommen en zijn door verbreking van enkele ruiten de fabriek binnengedrongen. Voor zij aan den arbeid togen, hadden zij uit de smederij van de fabriek 'eenige tangen en een breekijzer weg genomen, welke gereedschappen bij de brandkast zijn teruggevonden. Ook werd een zeil aangetroffen, dat naar men aanneemt, dienst Jieeft gedaan om het felle licht van den steekvlam af te dekken. Vermoedelijk 'zijn vakkundige inbrekers aan het werk geweest: de dieven hebben het privékantoor links laten liggen, hetgeen ér op schijnt te wijzen dat men met de situatie ter plaatse op de hoogte was. aangezien zich daar een alarminrichting bevindt. De politie stelt een uitgebreid onderzoek MAN KREEG VRACHT BRIKETTEN OP HET HOOFD. Op slag gedood. Aan boord van het in de Waalhaven te Rotterdam liggende Grieksphe stoom schip„Rita Chandies" was men gisteren bezig met het laden van briketten, die met een strop aan boord werden gebracht. Op een gegeven oogenblik brak een strop, waarin zes briketten zaten. Eén daarvan trof den 35-jarigen P. v. d. Wcijdcn uit de Oléanderstraat. De man was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar bet Zieken huis aan den Coolsingcl vervoerd. FRAAI RIETBOSCH IN DE WOGMEER VERDWIJNT. Het groote rietbosch in de Wogmcer onder de- gemeente-Obdam, eigendom van graaf Bentinck, gaat verdwijnen. Dit, heel oude rietbosch, dat een fraai stukje natuurschoon is, heeft een oppervlakte van ongeveer 45 H.A. De reden van de verdwijning is, dat hel riet, vrijwel niet meer gebruikt wordt voor dakbedekking en dat ook de teelt van blacl- riet voor de bloembollencultuur niet meer loönend is. Het riet zal eenige keeren gemaaid wor den in het voorjaar, zoodat het. tot in de wortels af kan sterven. Drooglegging van het Minister Bastid in ons land De Fransclie Minister Bastid zal heden naar 's Gravenhage vertrekken, Vervolgens zal hij zich naai- Praag begeven, teneinde het Fransch-Tsjccho-Slowaaksche handels verdrag te onderteekenen. groote terrein is niet noodig, daar het land in tegenstelling met de meeste rietlanden, hoog ligt. Toch beteekent deze ontginning een groot werkobject, en een heele onderneming, daar het nog jaren zal duren voor de grond loo- nendc producten zal leveren. Hiertegenover staat echter dat in de Wogmeer goede prij zen betaald worden voor het land; ondanks de crisis zijn bedragen van f 2000 per h.a. geen zeldzaamheid. ARBEIDERSRELLETJE TE APPELSCHA Honderdvijftig arbeiders geschorst In de werkverschaffing van het Staats- boschbeheer te Appelscha hebben zich gis termorgen ongeregeldheden voorgedaan. Toen de opzichter mededeelde, dat de grondlooncn, welke dezer dagen waren ver hoogd, van vandaag af weer op het oude peil van veertien en vijftien cent per uur zouden gelden, kwamen dë hier tewerkge stelde arbeiders uit dc gemeenten Opstcrland en Heerenveen hiertegen in verzet, waarhij twee opzichters werden gemolesteerd. Een van hen verwittigde de politie van hetgeen voorviel en spoedig was deze met een ster ke macht anwesfig^ Ook de rijksinspecteur van de werkverschaffing, de heer E. J. Buis kool uit Assen cn de burgemeester van Die- ver kwamen weldra op het terrein yan de werkverschaffing aan. Een honderdvijftig tal tewerkgestelden werd geschorst en van het terrein verwijderd.. NEDERLANDSCHE REGEERING WEIGERT UITLEVERING VAN DUITSCHER. Eenigen tijd geleden is voor de civiele ka mer der rechtbank te Amsterdam het ver zoek behandeld van dc Duitsche regeering tot uitlevering van Dr. S.. vroeger directeur- generaal van.een groote handelsmaatschap pij in Duitschland. In het uitleveringsver zoek werd Dr. S. beschuldigd van „handels- rechtliche Untreue". nader omschreven als verduistering van 260.000 R.M. ten nadeele van de N.V., waarvan hij directeur-generaal was. De N.V. geraakte in 1932 in déconfiture. Ongeveer oen jaar geleden verliet Dr. S. metterwoon Duitschland en vestigde zich eerst in België, later in Nederland. Het ten laste gelegde feit zou gebleken zijn in Oc- tober 1031. Hij heeft, dus nog ruim vier iaar in Duitschland doorgebracht, zonder dat te gen hem oen Vervolginc word ingesteld. De regeering heeft na ingewonnen advies van de rechtbank de uitlevering, afgewezen op Dr. S., die zich in hechtenis bevond, in vrijheid gesteld. Voor Dr. S.-trad op Mr. Dr. S. Salomon.te Amsterdam. MACHINIST BEKNELD EN GEDOOD. Gistermiddag "is de 55-,jarige, hoofdmachi nist Kranenburg van de N V. Koninklijke Stoomweverij te Hellendoorn bekneld ge raakt ttisschcn een muur en een wagon, welke op een draaischijf was geplaatst. De man, wiens borstkas werd ingedrukt, over leed na enkele oogenblik'ken. Hij was ge huwd. Eerste Kamer De defensieuitgaven mogen de grens -van het ruïneuze niet overschrijden, zegt dr. Colijn. Den Haag, 26 Febr. "37. De Senaat wijdde zich heden aan de be handeling en afdoening van de Defensie- begroot ing, met de daaraan verbonden voor stellen tot uitbreiding der Indische weer macht. Van elf uur 's morgens tot den laten middag duurden de beraadslagingen, maar de uitslag stond natuurlijk van meet af aan vast. Toch openbaarden zich groote schakee- ringen in de waardeering voor onze weer macht cn vast staat, dat niemand bepaald tevreden was.over wat ons land momenteel op defensief gebied presteert. Misschien kan de heer Blomjous (r.k.) tot de minst-onte vredenen gerekend worden, althans hij had woorden van groote waardeering voor de wijzë, waarop de Regeering. den achterstand bij leger en vloot tracht in te halen. Aan het einde der debatten bleek, dat dé sociaal-democraten ook in den Senaat af wijzend tegenover de begrooting van Defen sie bleven staan. Mr. Mendels kwam name lijk met een korte verklaring, waarin hij echter zijn voldoening uitsprak over de wijze, waarop minister Colijn de aandrang der „ultra-militairisten" had weerstaan. Dit sloeg op de redevoeringen van de heereri Van Rappard (v.b.), de Savornin Lohman (c.h.) en d'Ansembourg (N.S.B.), welke dr. Colijn maar zeer gedeeltelijk had kunnen, wnardeeren om de wijze, waarop men z.i. met financieels mogelijkheden had omge sprongen. ,,'t Komt er niet op aan", zeggen de heeren, aldus Z.F.xc., die uitriep, dat hij weoschte op te houden bij de grens der finantieele ruïne! Men vergete niet, dat de defensie-uitga ven oneevoer f 45 milliocn per jaar meer sullen vragen, dat wil zeggen een he<'rag. gelijk aan de opbrengst ohzer wtsebe inkomstenbelasting! En leder voelde Innig met den be windsman mee. toen hij na het noe men van dit voorbeeld op bijna hartstochtelijk^ toon de verzeke ring gaf te hopen, dat de wereld oenmaal waer tot haar zinnen komt D*. Colijn neemt 'dus allerminst met Vreugde deel aan de nieuwe wapeningen, doch- hij acht deze in verband met de in ternationale omstandigheden nu eenmaal onvermijdelijk. Die onvermijdelijkheid werd heden in den Senaat niet bepaald betwist, doch men weet nu eenmaal, dat «le Soc. Democraten met minder willen volstaan dan dë Regccring beoogt, en ook prof. Van Embd-m (V.D.) kon nog niet inzien, dat Nederland op den goeden weg is met zijn huidige versterkingen, welke z.i. don oorlog slechts aantrekken. Aldus kon dr. Colijn in zijn antwoord-rede met recht opmerken, dat hij in hoofdzaak te maken had met critick. welke van oordeel is. dat veel nog niet noodig kan worden geacht, en: dat de Rcgeering niet ver genoeg gaat. Het betoog van den bewindsman gaf nog een een duidelijk beeld van de situatie, waarin ons land na verloop van tiid is komen te verkeeren Doch eerst beent wóórd de de minister no? enkele speciale onmer kingen. Dr. Van F.mhden had gevraagd om een speciale he'asiing on de winst der wapenfabrikanten, doch dr. Coliin vónd de sop de kool niet waard. aangezien wij slechts »één kanonnenfabriek (aan de Hemhrug). hebben, waarvan de winsten niet abnormaal zijn. De beer d'Anscm bourg informeerde, waarom wij ons niet voorbereiden on den barteriologisrhen oor log. dnch de minister noemde dat .ondenk baar". ook. omdat er verdragen ziin en wjj rekenen bet tot onze oer verdragen steeds stinteliik te handhaven! Voorts klaagde de heer Van Rannard over de wijze, waarop onze Regeen'ng de nationa'e vliegtuigindustrie zon npgeeren. maar 7 Exc. wees ook deze erifiek af. omdat hiina alle vliegtuigen in ons land vervaardigd werden. Voor het denkhpdd-T.ohman ten aanzien van een anarfe defgnsie-leening te gen een laag rentetvne voedde de minister niet veel. hij wensoht de uitgaven zooveel mogelijk uit den gewonen dienst te bekos tigen. Tot de meer alcemecne zaken komend, behandelde dr. Coliin eerst de onmerk'n gen van den heer d'\nsemhnurg. of de Re geering dan vindt, dot nn* land door de herhewanening van Duitschland in grnnter gevaar is komen te verkeeren? 7. Exc antwoordde daarop dat daardoor do span ningen in F.urona ziin toegenomen en van zelf onk het gevaar voor ons land. Dr. Colijn zette verder uiteen, dat men het omtrent de heteekenis van onze weer macht wel nooit eens zal Worden: het is immers onmogelijk om een formule voor alle tijden vast testellen! De internntiona'e omstandigheden bepalen de eigen nationale weermacht. Men zie maar eens naar ïndi»! Wie dacht 50 jaar geleden aan eenig ge vaar? Men zou het zelfs niet hebben kun nen Uitdenken Met klem kwam de bewindsman op tegen degenen, die donigreerend gesproken hadden over het n'a-óorïogsche pacifisme, men moet kunnen begrijpen, aldus dr. Colijn. dat dë tijden eens anders waren dan die van thans Dr. Van Embden had een warm pleidooi voor menschelijkheid en tegen de oorlogs gruwelen gehouden, en de bewindsman kon daar geheel mee instemmen. Toen kwam de bewindsman tot de be groot ingsrij fors. Er zou niet genoeg gedaan zijn: De begrootingen van '36 en '37 tellen f 83 millioen meer defensieuitgaven" (mede voor Indië) dan het budget van 35. De aard der rpanfre^eten is: 'n permanente bewaking van strategische toegangswegen, een ten al len tijde wérkende alarmdienst. 44 kaze matten aan de crens. maatregelen om in tiid van groote spanning direct 250000 man troepen aan de grens te hebben, de eronó- misehe verdediging werd on touw gpzet, het cnnitulantenstelsel werd ingevoerd, de eerste nefenijid der onbereden troenen werd ver lengtl lot 12 maanden, er ziin niet onbe- langriike hatteriien luchtdoelgeschut gefor meerd of in bestelling De zeemacht: Er komen 6 onderzeeërs en de vaststelling van dë personeelsorganisatie is gebaseerd on het vlootplan-Deckers- dat o.a. omvat een groot aantal catanult- vliegtuigen. mijnenvegers, 36 zeeverkenner*, het aanschaffen van een groot aantal mij nen. Wat er verder nog gedaan moet worden? Hef plan—Derkers moet volledig worden uitgevoerd, in *40 behoort alles klaar te ziin. Z. Exc. vond niet. dat nu reeds tot ver vanging van de kruisers moet wor den overgegaan, dat heeft nog tot '38 dc tiid. want hef is niet waar dat de kruishouw steeds 5 jaar duurt Als het geld er dadelijk is. kan een en ander veel vlugger geschieden! Dr. Coliin wil een regelmatig sche ma van aanbouw, dat elk jaar on geveer een gelijk bedrag aan uitga ven vordert Is alles wat gebeuren eaot genoeg? vroeg de minister zich af. Z. i. moet slechts gel den de eisch: dat men steeds ernstig met onze weermacht rekening houdt, opdat ons land niet lichtvaardig in een oorlog betrok ken wordt. Toen eindeliik over de hegrooting gestemd werd, bleken de S.D.A.P. en prof. van Emb den tegen Mr. Werker (V.D.) had reeds in eerste instantie doen blijken, dat hij en ir. Otton (V.D.) het Rogoerïnessfandpunt deel den en hun fractie-voorzitter dus in deze niet konden volgen. Een enorme werkverschaffing in uitzicht Het belang van Amsterdam bij deze droogmaking Stand beeld voor dr. Lely. Voor het departement Amsterdam der Nederlandsche mij. voor Nijverheid en han del en de vereeniging „de Industrieele Club" heeft gisterenavond in het gebouw „Indus- tria" te Amsterdam mr. K. Jansma, secre taris van den Zuiderzeeraad lid van den gemeenteraad van Amsterdam, een voor dracht gehouden over het onderwerp „Het belang van Amsterdam bij de droogmaking der Zuidelijke. Zuiderzeepolders." Spr wees erop, dat het Dr. Lely's plan was, na de drooglegging van de Wieringer- meer de beide Zuidelijke polders te doen droogmaken en als laatste de N.O. polder Om redenen, waarop het thans geen nut meer heeft in te. gaan, heeft dc Regeering er echter' de voorkeur aan gegeven, den NO. Polder te laten voorgaan. Op 24 Februari heeft de eerste belangrijke aanbesteding plaats gehad. En aangenomen mag worden, dat de indijking over vier jaar, derhal ve eind 1940, voltooid zal zijn, waar ha de droogmaking in 1941 zal vol gen en de incultuurbrcnging ver volgens nog een reeks jaren in be slag zal nehien. De Amsterdammer Lely heeft aan zijn stad gedacht. Van Lely's onsterfelijk plan blijven dan nog uit té voeren de beide Zuidelijke pol ders, die tezamen ongeveer 150.000 H.A land zullen opleveren, of 2/3 van den tota len landaanwinst. Meer en meer dringt de overtuiging door, dat juist Amsterdam hij uitstek belang heeft bij de uitvoering van dit belangrijke laatste gedeelte van het werk. Voor de droogmaking van de Zuidelijke polders zullen straks uit alle deelen van het land on geveer 17000 arbeiders gerecru- teerd worden. Het Amsterdamsche belang bestaat in dc eerste plaats uit de belangrijke werkver schaffing die het zal opleveren. liet betreft hier een werk van naar schatting 500 mil lioen gulden, dat derhalve alles wat wij tot dusverre op het gebied van werkverschaf fing hebben gepresteerd, verre overtreft, en dat onder den rook van Amsterdam zal wor den uitgevoerd. In aanmerking .nemende,- dal volgens de regéèring aan den N.O. polder direct of in direct 1C00 tot 10.000 map per jaar werk kunnen vinden, of gemiddeld 5600 man1 ge durende 18 jaar, zouden deze getallen bij de driemaal zoo groote Zuidelijke polders ge steld kunnen worden op 17000 man geduren de IS jaar., al zal dit vermoedelijk over een langere periode worden uitgestrekt' met maxi ma van wellicht 20.000 a 30.000 man per jaar Het versche kadetje De minister van 'sociale zaken heeft gis terochtend de aangekondigde bespreking op zijn departement gehad met de vertegen woordigers der bakkersgezellcnorganisaties betreffende het eventueel vervroegen van dc tijdstippen, waarop begonnen mag worden met het vervoeren, resp. hetverkoopen en afleveren 'van versch brood. Zooals men weet is dc bespreking met de werkgevers eergisteren reeds gehouden. Verwacht mag worden, dat de minister binnenkort zijn standpunt zal bekendmaken HET VOETBALPROGRAMMA VOOR MORGEN. In het K.N.V.B.-programma voor morgen zijn alsnog een tweetal wijzigingen geko men. Ingelascht is Z.A.CN.E.C., waarme de het. eerste-klasse-programma van afdee- ling III, beëindigd wordt. Uitgesteld werd in de tweede klasse A. van afdeeling 1 de wed strijd VriendenschaarO.S.V. De uitslagen van j.1. Zondag. Wij vestigen er even de aandacht op, dat de uitslag van Ajax III—A.F.C. II (res. twee de klasse A.) niet 1—1 was, doch 1—0 in het voordeel van de Ajacieden, die dus thans de beste kans voor het behalen van den eereti- tel hebben. Aan de uitslagenlijst moet voorts toege voegd worden de uitslag van W.F.C. III K.F.C. III, welke 51 in het voordeel van de Wormervccrders luidt. In de standjes van Maandag zullen deze mutaties aangebracht zijn. Zes Nederlandsche rapporten 'zullen er worden behandeld. Voor het van 2228 Augustus a.s. te Ber lijn te houden 11e Internationaal Zuivclcon gres zijn een groot aantal rapporten, waar onder 6 uit Nederland, bij het congresbc- siuur ingediend. De behandeling hiervan op het congres zal vier zittingsdagen in beslag nemen. Internationale boterkeuring. De tentoonstelling omvat o.a. een intern, keuring van boter, terwijl overigens het doel dezpr afdeeling is. de gelijksoortige pro ducten uit de verschillende landen bij el kaar fe brengen, zoodanig, dat vaklieden en verdere belanghebbenden en bezoekers deze onderling kunnen vergelijken en ook proevi-n. „Industrieschau". Aan de „industrieschau" kunnen zoowel deelnemen zuivelexporteurs als fabrikanten en handelaren van machines, werktuigen en hulpmiddelen, die met de winning van be .,-n verwerking van melk in verband, staan. Melk is goed voor elk. Verdere ondcrdeelen der tentoonstelling geven ^en overzicht van de belangrijke plaats die de melk in de beschavingsgcschie. denis en in het leven der volken inneemt, zulks aan de hand van kostbare kunstver zamelingen, verder van de tegenwoordige winning en de verschillende soorten van verwerking tot melk tot de voornaamste pro ducten. De gezamenlijke exposities zullen worden ondergebracht in de nieuw gebouwde hal len van de Berlijnsche tenfoonstellings- en jaarbeursgebouwen bij den Radiotoren (Am Fiinkfurm). Eventueel gewenschte inlichtingen in Ne derland verstrekt het Nationaal Comité van den Intern. Zuivelbond, Hugo de Groot straat 13, Den Haag. Met slagzij te Port Vendres binnen geloopen. Het Britsche passagiersschip de ..Llando very Castle", dat dicht bij het Noordelijk ste deel der Spaansche kust op een mijn liep, kon met een groot lek in de boeg, waardoor 't veel water maakte, langzaam naar Port Vendres stóomen, 30 K.M. van de plek waar het 'op de mijn was geloopen. Bij hei bereiken van dc haven maakte de Llandovery Castle zwaar slagzij. Tegen drie uur 's nachts werden aan boord groene vuurpijlen afgeschoten. De pompen waren niet sterk genoeg meer om hel door het 'lek binnenstroomende water te verwerken. Besloten werd het schip de haven binnen te sleepen. hetgeen geschied de. De Llandovery Castle ligt thans, ge meerd aan de kade. De passagiers zijn aan land gegaan. De zee was rustig en hoewel de meeste passagiers den geheelen nacht op zi.jn ge bleven. ontstond er geen groote opwinding aan boord. j Men vermoedt dat de mijn oorspronkelijk voor Barcelona was gelegd, daarna is losge- slagen en 100 K.M. Noordwaarts afgedreven tol bij kaap Creus. waar het schip getrof fen werd. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat nog meer mijnen, door Franco bedoeld als binkkade van Barcelona, zijn losgesla- gen en in dit deel van de Middellandsche Zee ronddrijven. Tn de Engelsche bladen wordt «le iaaiT gegeven, bif*hët varen langs de Katalaansche kust op ruimen afstand van hei land té blijven. Man in auto beroofd en geschoten. dood- Gisteravond, tegen middernacht, werd de politic gealarmeerd door eenige burgers, die op den Bezuidenhoutschc weg te 's-Graven- liage' in een stilstaande auto het lijk van een man hadden gevonden. Naar hun in druk wees alles erop, dat mén hier met een misdrijf te doen had. Dc politie stelde onmiddellijk een onder zoek in cn constateerde, dat er in de auto het lijk van een man lag. die gedood was door een revolverschot in het hoofd, liet lijk lag toegedekt met een jas op dc achterbank Omtrent dit misdrijf vernemen wij nog de volgende bijzonderhoden: Op den Be- zuidcnhoutscheweg, vlak voor ,d'e windhon- denrenbanen, zag een voorbijganger gister avond een auto langsd en weg staan met brandende lichten. Uit nieuwsgierigheid keek hij even 'in den wagen cn zag toen op de achterbank het lichaam van een man liggen, in, naar hij aanvankelijk meende, slapende houding. Hij vond het hict gcwenscht den man in dien toestand te laten liggen en deed de portieren open om den man wakker te ma ken. Daarbij bemerkte hij echter tot zijn ontsteltenis, dat de man niet sliep, doch dood was. Op dat moment passeerde een auto en deze werd door den voorbijganger aangeroe pen. Het bleek, dat in de passeerende auto een dokter zat. Samen stelden zij een voor- loopig onderzoek in naar den toestand van het slachtoffer en waarschuwden vervolgens onmiddellijk de politie. Hot onderzoek heeft tot nu toe niet veel nieuwe feiten aan het licht gebracht. Het vermoeden bestaat, dat het slachtoffer, die naar in den loop van den nacht gebleken is, de 45-jarige garagehouder P. H. uit. Haarlem is, zich met zijn auto naar Haarlem wilde hegeven en onderweg aangevallen en ver moord is. Volgens voorloopigc inlichtingen zou de heer H. ongeveer 190 gulden bij zich gehad moeten hebben, doch deze waren niet meer te vinden. Alles wees er ook op, dat de man beroofd is. Hoe dit misdrijf zich heeft toegedragen staat nog niet vast. Wel schijnt hierbij ge dacht te moeten worden aan de mogelijk heid dat H. iemand heeft laten meerijden cn op deze manier hef slachtoffer is ge worden van zijn bereidwilligheid om een ander te helpen. Ook was de politie van meening dat H. zelf achter het .stuur moet hebben gezeten en door den moordenaar over de voorbank heen .is getrokken en QP de achterbank is neergelegd. Het nummer van de auto van den heer IIis G- 25332. Den geheelen nacht is de. politic bezig ge weest om eenig licht in deze duistere zaak te brengen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 9