Bond van ziekenkassen in Noord-Holland De nieuwe proefpo'der Opticien TER LEP OMGEVINGNIEUWS De jaarvergadering in het Balden Vlies- Jaarverslagen- Begroo ting en Bestuursverkiezing. Gistermiddag om twee uur had m het Gulden Vlies te Alkmaar de jaarvergade ring plaats van den Bond van Ziekenkas gen in Noordholland. De voorzitter, de heer II. G. Rijs, opende Öe goed bezochte vergadering met een woord van wolkom. Behalve de afd. Hau- wert waren alle afdcclingen vertegenwoor digd. De notulen van de vorige vergadering werden goedgekeurd. Jaarverslag secretaris. De secretaris, de heer H. Vinke bracht hier op het jaarverslag over 1936 uit waaraan het volgende is ontleend: De Bond slaagde erin contact te krijgen met de Federatie van Ziekenkassen in de omgeving en er bestaat goede hoop, dat een bespreking te wachten is, aangaande een Jus ie met den Bond. In het afgeloopen jaar werden 1 bestuurs- len 1 ledenvergadering gehouden. Op 1 Jan. 1937 telde de Bond 13 kassen met een leden tal van 1024 (v. j. 1063). Er blijkt uit het 'jaarverslag, dat 6 kassen een vooruitgang in ledental hebben te boeken en 7 kassen achteruitgang. Het. bezit der kassen was op 1 Jan. 1937 f 21625.91 (v. j. 20253.04), een yooruitgang derhalve van f 1372.87. Verschillende kassen boekten mooie re sultaten. Wat het herverzekeringsfonds betreft, wordt geconstateerd, dat dit ook in het afgeloopen jaar weer in een groote be hoefte voorziet. Bij het fonds zijn thans 7 kassen aange sloten. De kas Uitgeest heeft moeten be danken, daar zij haar uitkeeringsduur zoo zeer moest inkrimpen, dat zij niet. meer voor uitkeering uit het fonds in aanmer king kwam. Er deden zich 17 gevallen voor waarvoor de hulp van het fonds is ingeroe pen en daardoor is een uitkeering verstrekt van f 57023. Aan contributie werd ontvangen een be drag van f 10897.28 (v. j. 11236.16), terwijl aan ziekengeld werd uitgekeerd f 7587.48 (v. j. 9789.94). In het geheel hebben zich 252 (v. j. 286) ziektegevallen voorgedaan met een totaal aantal ziektedagen van 7987 (v. f. 9198). Uit deze cijfers blijkt wel, dat de kassen in een groote behoefte voorzien. Het verslag van den secretaris werd on der dankzegging van den voorz. goedge keurd. Fin. verslagen over 1936. Aan het. uitgebrachte finantieele verslag Ipan den Bond is het volgende ontleend: Aan contributies der kassen werd in to taal ontvangen f 105.70. aan rente Boeren leenbank 1935 werd gekweekt f 1.62, ter wijl de opbrengst van verkochte brochures f 21.85 bedroeg. Totaal aan ontvangsten f 129.17. De uitgaven vermeldden een nadee- lig heginsaldo 1935 van f 5.59. Aan typ- en drukwerk werd uitgegeven f 27.95 en aan propaganda f 16.50. De totale uitgaven be droegen f 108.70. Batig saldo per 1 Jan. '37 iderlialve f 20.47. De ontvangsten van het Herverzekerings- ïonds over 1936 bedroegen in totaal 619.27*4 en daar de uitgaven de som van f 561.36 beliepen, was er een voordeelig Saldo van f 57.91*/;». Voor 17 ziektegeval len werd een bedrag uitgekeerd van 570.23. Uit de kassen werd in totaal ontvangen 'n bedrag van f 537.781/?. Rapport Fin. Commissie. Aan de orde kwam daarna het rapport ran de commissie welke tot goedkeuring van hei beheer van den penningmeester adviseerde. Benoeming lid Fin. Commissie. Nadat het rapport was uitgebracht en de rekeningen zijn goedgekeurd, volgde de be noeming van een lid der commissie tot het nazien der rekening over 1937. Met bestuur stelt voor de kas te Burgerbrug te benoe men. Aldus werd besloten. Vaststelling begrooting. Het volgende agendapunt was de vast stelling der begrooting voor 1937. Deze sluit met een totaal aan inkomsten en uitgaven van f 123.77. Aan contributie .van de kassen w.erd een bedrag geraamd Van f 102.30. Voor propaganda werd uitge trokken een bedrag van f 17.50; meer kon piet worden gemist. De afgevaardigde van Sijbekarspel wilde 0en post propaganda verhoogen, b.v. door verhooging van contributie. Spr. meende, (dat. er een kleine reserve moest komen. De afgevaardigde van Hoorn en Omstre ken zeidc, dat zijn kas niets voelde voor con- fributioverhooging. Als die verhooging door gaan zal, zal onze kas al gauw een andere wending nemen, meende spr. De voorzitter, het bestuur van de kas Hoorn kennende, wilde dit zoo maar niet aannemen. De afgevaardigde van Warmcnhuizcn wil de de contributie met 2 ets. per lid verhoo gen. De afgevaardigde van Schoorl meende, dat het uitgegeven vlugschriftje in grootcr getale diende te worden verspreid. De Voorzitter antwoordde, dat dit vlug- Schriftje bestemd was voor de afdcelingen zelve. De bedoeling der propaganda is meer om nieuwe kassen te krijgen. De afgevaardigde van Broek op Langen- dijk steunde het voorstel van Warmenhui- zen en meende, dat deze contributieverhoo- ging op zichzelf al een mooie propaganda Was. J)e hoer Groen was van oordeel, dat door gegaan moest worden met 10 ets. contribu tie; de 2 ets. verhooging diende alleen voor propaganda gebruikt te worden. Nieuwe kassen kunnen daar al of niet aan meedoen. De secretaris ging volkomen mee met de Woorden van den heer Groen. Spr. heeft tot het bestuur der Federatie te I.angendijk ge zegd: zoodra jullie met je 2000 leden toetre den, zal spr. op een volgende vergadering hot voorstel doen, de contributie te verla gen. Daarom waarschuwde spr. tegen ver hooging der contributie. De Voorzitter zeide, dat de afgevaardigden Ier vergadering aanwezig, toch beslissen konden over een dergelijke kleine uitgave. &pr. stelde daarom voor. dat het. he<dmir de machtiging krijgt, voor propaganda een ex tra heffing van de kassen te heffen van 2 ets. per lid per jaar. De afgevaardigde van Schagcn wilde de verhooging niet verplichtend stellen; 'dan blijven de kassen die er tegen zijn, geheel vrij. De Voorzitter vond- dit niet noodig; im mers, het bedrag is zoo gering, dat elke kas ermede accoord zal gaan. Het voorstel om de contributie voor pro pagandadoeleinden met, 2 ets. per lid per jaar te verhoogen, werd daarna in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangc nomen. De begrooting werd daarna goedge keurd. Bestuursverkiezing. Hierop volgde een verkiezing van twee leden van het bestuur. Aftredend waren de heeren D. Groen en H. G. Rijs, die herkies baar zijn. Beide hecrcn werden herkozen en namen hunne benoeming aan. Applaus Uitgetrokken leden en de Her verzekering. Tenslotte kwam in behandeling een voor stel van het bestuur, luidende als volgt: Leden eener plaatselijke kas, die jaren lang lid zijn geweest en wegens ziekte uit getrokken raken, niet meer in aanmerking te laten komen voor het Herverzekerings fonds, wanneer zij tusschentijds de leeftijds grens hebben bereikt en toch weer door de NIEUWE NIEDORP Algemeene vergadering van de Rundvec- fokvereeniging, alhier, ten huize van den heer Kosscn. Aanwezig 12 leden. De voorzitter de heer Jb. Kooy Cz., heet de aanwezigen welkom. Met een enkel woord bespreekt de voorzitter den algcmec- nen toestand en zegt dat deze iets heter wordt. De notulen worden gelezen en goed gekeurd. Dan volgt het verslag van den controleur over het jaar 1936. Hieronder enkele belang rijke cijfers uit. genoemd verslag. Het gemiddelde over 1935 is van allo koeien n.1. vaarzen twenters en oudere koeien, zoowel slechte als beste 175 stuks in 299 m.d. 65 dr.d. 4552 kg. M. 162 kg. Vet en 3.56% Over 1936 totaal 202 stuks in 299 m. d. 60 dr. d. 4657 kg. M. 164 kg. vet cn 3.52%. Over 1935 van 39 vaarzen 305 m.d. 3370 kg M. 121 kg. vet 3.59% Over 1936 van 42 vaarzen; 311 m.d. 57 dr. d. 3652 kg. M. 131 kg. vet 3.59% De bovensten erk. Stammes eig. A. Jonker 196 kg. vet 3.59% Kooy 27 eig. H. Rezclman 172 kg. vet 2.26% Geertje 7 eig. D. Kriller 157 kg. vt 3.37% Vaarzen niet erk. Kicft 5 eig. W. Keesom 164 kg. vet 3.Si% Visser 2 eig. M. Grootes 152 kg. vet 3.97% In totaal 17 vaarzen boven de 150 kg. vet en 29 stuks boven de 3.50% vet. Twenters erk. Maartje 3 eig. M. Grootes 174 kg. vet 3.73% vet. Jacoba 22 eig. D. Kriller 187 kg. vet 3.68% vet. Marie 47 eig. Jb. Rootjes 164 kg. vet 3.64% Twenters niet erk. Guurtjc 2 eig. Jb. Pijper 183 kg. vet 3.95% Neeltje 8 eig H. de Wit 178 kg. vet 3.98% Mul 11 eig. P. Schager 177 kg. vet 3.43% In totaal 14 twenters boven de 165 kg. vet en 24 stuks boven de 3.50% vet 2 onder 3% Derde kalf erk. Lolkje eig. M. Grootes 190 kg. vet 3.32% De Boer 22 eig. D. Kriller 181 kg. vet 3.72% Kooy 25 eig. A. Jonker 177 kg. vet 3,30% vet Derde kalf niet erk. Agatha 2 eig. Jb. Pijper 214 kg. vet 4.13% Ma ei.g. Jb. Wetsteen 197 kg. vet 3.83% Kieft 2 eig. W. Keesom 195 kg. vet en 3,42% In totaal 12 stuks boven de 180 kg. vet en 14 st. boven de 3.50% vet. Oudere koeien erk. Bintje 60 eig. A. Koopmans 230 kg. vet 3.87% Leeuwarden eig. Jb. Kooy Cz.. 212 kg. vet 3.74%. 7.\\. Cruse 25 eig. Jb. Kooy Cz., 202 kg. vet 3.58% Oudere koeien niet erk. Giirtje eig Jn. Pijper 263 kg. vet 4.02% Dc Schot eig. P. Schager 259 kg. vet 3 07% Kieft eig. W. Keesom 241 kg. vet 3.51% Totaal van allen 52% boven de 3.50% 2% onder de 3% cn 7 hoven de 4% vet. 16 Wodan Jan 8 vaarzendochters geven ge middeld in 300 m.d. 56 dr.d. 3794 kg. M. 133 kg. vet 3.51% 12 Wodan 7 en 8 Twentcrsdochters geven gemiddeld in 299 md. 65 dr.d. 4103 kg. M. 14i kg. vet 3.52% De rekening nagezien door dc heeren P. Schager en J. Pijper sluit in ontvangst op f 512.04 en uitgaaf f 506.65 batig saldo f 5.30 plus bezit materialen in totaal f 20.39 Tot afgevaardigde en plaatsvervanger naar dc bondsvergadering worden benoemd de heeren Jb. Kooy C.z. cn M. Grootes. De afgevaardigde krijgt voor deze vergadering vrii mandaat. Wegens aftreding van den heer M Grootes (niet herkiesbaar) wordt tot bestuurslid ge kozen de heer D. Kriller. Bij de rondvraag dankt dc heer A Koop- mans, naar aanleiding van zijn vertrek naar Barsingcrhorn, liet bestuur cn dc leden voor de samenwerking. Naar aanleiding van het jaarverslag stelt de heer .T. Pijper voor, het gehalte van stiermoeder op minstens 3.50% te stellen hetgeen echter nog geen steun van dc ver gadering vermag, omdat men van oordeel is, dat alle»; staat op een model 11 dus men zelf kan kiezen. Hierna sluiting. BARSINGERHORN BURGERLIJKE STAND Geboren: Roelof, zoon van Jacob Jans Wiesema en van Jantiena Zwaaginan. Ondertrouwd en getrouwd: gecne. Overleden: Maarten Blom. oud 76 jaren, echtgenoot van Dieuwertje Smit Loop der bevolking over de maand Febr.: Ingekomen: P. II. A. Bielefeld. K. A. Ca- pell, mej. I. Feltenberg, A. K. Gordon, mej. S. Rosenbaum uit Duitscliland naar Werk dorp stichting Joodsche, Arbeid te Nieuwc- sluis, B. Beuving van Schagcn naar A 102; I* Kaner rrm T,eoi< naar Kolhorn E 52, K. betrokken kas als lid werden aangenomen. In zijn toelichting zegt het bestuur, dat het in de praktijk meermalen gebeurt dat personen lid worden van een plaatselijke kas op latcrcn leeftijd en dat er moeilijkhe den zouden ontstaan wanneer voor deze per sonen een andere regeling getroffen wordt. De secretaris lichtte dit voorstel nog na der toe. De afgevaardigde van Venhuizen zeidc, dat zijn bestuur zich hiermede niet kon vereenigen. De heer Groen merkte op, dat iemand die de leeftijdsgrens van 45 jaar heeft bereikt, niet meer kan worden aangenomen en dus ook niet meer in aanmerking komt voor herverzekering. De afgevaardigde van Venhuizen zeide, dat iemand boven 45 jaar stelselmatig als lid is afgevloeid. Dc lieer Groen: Dat is het bestuursvoorstel. De afgevaardigde van Venhuizen: Dan heb ik er vrede mee. Maar als er afdeelin- gen zijn. die den leeftijdsgrens op 50 jaar hebben gesteld, moeten zij dat veranderen. De heer Groen: Dat moeten ze zelf weten; als ze maar goed in het oog houden, dat dc herverzekering niet boven de 45 jaar gaat. Het voorstel van het bestuur word daarna met algemeene stemmen aangenomen. Na de rondvraag, welke niets van belang opleverde, sloot de Voorzitter, onder dank zegging voor dc aangename besprekingen de vergadering. van der Klooster van Hooge en Lage Zwalu- we naar Kolhorn F 97 H. en A. Sommcr uit Duitschland naar Werkdorp Stichting Jood sche Arbeid te Nicuwesluis. Vertrokken: Echtg. J. Koster naar Winkel C 37; A. van der Vorst en echtg. naar Ha- enkarspel, Kalverdiik, woonwagen; A. Ze- gors naar Schagcn T.andbouwstr. C 123; W. F. Clotschcr naar 's-Gravenhagc, Scheve- ningen, Zwolschcstr. 329 Mej. B M. Ilornstra naar Amsterdam, Schillerstr. 80; P. L. Wolff naar Duitschland; Mej. A. Grin naar Wie- ringerwaard; J. C. Mulder en gezin naar Spanbroek, Kaag; J. J. Schrama naar Hoogwoud, Aartswoud D. 45: Mei. H. Evcrts naar Schagen, Ilcerenbosch E 82; K. A. Ca- pell naar Duitschland Naar wij vernemen zal op Zaterdag 6 dezer in café „Dc Fortuin" een vergadering wor den gehouden ten einde te geraken tot op richting van een permanente Oranjevereeni- ging. Deze vergadering is voor alle belang stellenden toegankelijk. CALLANTSOOG Statistiek arbeidsbemiddeling over 1937. Ingeschreven stonden op 1 Februari 1937 58 werklooze arbeiders. Ingeschreven werden gedurende deze maand 11 arbeiders; ge plaatst. daarvan 12 en afgevoerd 24 arbei ders, zoodat einde Februari nog 33 arbeiders stonden ingeschreven. Hiervan zijn er 7 uit de bouwbedrijven en 26 uit de landbouwbe drijven. Herhalingsoefeningen. De dienstplichtigen W. Jimmink, C. .T. Os kam en J. Vector van de lichtingen 1932 en 1933 zijn voor herhalingsoefeningen onder de wapenen geroepen voor den tijd van 17 da gen bij het 21e Regt. Infanterie tc Amers foort. BURGERLIJKE STAND Februari 1937 Geboren: Elisabeth Dorothea Maria, doch ter van W. P. Strooper cn E. Veken. Overleden: Spaans, Dirk, oud 31 jaar. Gehuwd: G. Bocschoton,, oud 26 jaar Amb. h. d. Rijkswaterstaat en M. Bijvoet, oud 24 jaar. P. Groet, oud 23 jaar chauf feur en A. Zeeman, oud 23 jaar. Ingekomen: M. J. van I.eeuwen, van Den Helder, Gr. Koeten B. 27; Vertrokken: T. Lamberts naar Winkel (Lutjewinkel); W. J. Amels naar Den Hel der (Julianadorp) DEN HELDER SINT MAARTEN EENIGENBURG. Zaterdagavond vergaderde de vereen. ..Burcorplieht" alhier, ten huize van Mej. de Wed. K. Visser. Bij de opening sprak de voorzitter zijn blijdschap uit over het feit. dat het bestuurslid, de heer K. Kalf Kz. na een langdurige ziekte, hersteld is. Daar geen ingekomen stukken aanwezig waren, volgde het jaarverslag, waaruit bleek dat 2 leden dit jaar ziek zijn ge weest waarvoor 22 daeen is eewerkt, dat 1 donateur is toegetreden en 2 leden hebben bedankt en 2 nieuwe zijn toegetreden. De rekenine, nagezien door de heeren P. Blom en G. Jonker, werd in orde bevonden en caf aan in ontvangsten f 16 19. uitgaven f 19.91. dus nadcelie saldo f 2 72. Vorig be zit was teruggebracht op f 85.55. Na ecnige bespreking werd besloten de contributie op f 0.50 por lid te houden. Sa laris bestuur bleef 2.50 voor voorz., sccr. en penningmeester, terwijl de heeren commis sarissen vrij van contributiehetaling zijn. De aftredende bestuursleden A. Kosscn cn K. Kalf werden herkozen en aanvaardden dit De werktijd bij ziekteverlof bleef onveran derd cn bij langdurige ziekte de eerste 6 weken volle arbeid en de 7 daaropvolgende weken halve weken arbeid. De werktijd werd bepaald van 75 uur. Hierna sluiting. VALKKOOG. Zaterdag hemarbt de vereen. „Nut en Genoegen" alhier, haar 10-jarig bestaan in de zaal Kuiper. Toen de voorzitter de bij eenkomst opende, was de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld. In zijn openingsrede herdacht voorzitter dp onrichting en de door deze vereeniging aan de burgerij geboden genotvolle avondjes. De avond werd als altijd gevuld met mu ziek, zang en voordracht. Een 20-tal leden was zoo gelukkig mot een prijsje naar huis te gaan, welke als verrassing door de vereen, onder de leden verloot werden. Ten volle voldaan ging de jeugd met enkele ouderen te half vier op huis af. WIERl NGERW AARD De Muziekvereeniging „Ons Genoegen" gaf Zondagavond haar jaarlijksche uitvoering in de zaal van den heer P. Schenk, voor een groot aantal belangstellenden. Na een inleidend woord door den Voorzitter wer den verschillende nummers ten gehoore ge bracht. Dat de aanwezigen voldaan waren, bleek wel uit het aanhoudend applaus, waardoor nog oen extra nurtimertje werd gegeven in den vorm van een opgewekte marsch. Een goede gedachte van het bestuur is %t geweest om voor afwisseling een klucht te laten opvoeren, getiteld „Henkie", welk stuk door de dames en heeren goed naar voren werd gebracht. Alles tezamen een avond, waarop dc ver ecniging met genoegen terug kan zien. Een gezellig bal besloot den avond. WINKEL Het Witte Kruis. Ledenvergadering van de Noordholland- sche vereen. „Het Witte Kruis", afd. Win kel. De Voorzitter, de heer G. Kamp, opende de vergadering. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Candidaatstelling voor de vacature in het Hoofdbestuur, zal aan do Zuidelijke afd. worden overgelaten. Daarna volgde het verslag van de Alg. Vergadering, gehouden op 3 Nov. 1936 te Amsterdam, afgevaardigde de heer D. Brugman Jbz. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleencn wij dat de afdecling op 31 Dcc. 1936 telde 393 leden. De ligtent behoefde 't afgeloopen jaar niet gebruikt te worden. Uitzendingen voor t.b.c.-bcstrijding hadden niet plaats, zoo ook geen uitleeningcn van artikelen daarvoor. Uitgeleend werden 257 voorwerpen. Afgelegd werden 159 bezoeken in 11 gezinnen hij 11 patiënten. Huisbezoek zuigelingen bedroeg 217. Uitzending naar rusthuizen van dc N. H. Vereen, had niet plaats. Het afgeloopen jaar had de afd. 60 jaar bestaan; herdenking had plaats met de film voor t.b.c.-besfrijding. Na het verslag van de finaneiocle com missie. dat bij den penningmeester alles in keurige orde had bevonden, werd de reke ning goedgekeurd. Bij dc rondvraag kwam de Wijkverple ging in bespreking en werd aangenomen, dat het afdeclingsbestuur. wanneer alles voor elkaar is, met een omlijnd voorstel voor een algem. vergadering komt. Hierna sluiting. Z1JPE In verband met den z.g. lammerentijd is het tot 1 Mei a.s. verboden honden tc la ten losloopen zonder voorzien te zijn van een muilkorf. Door B. en W. werden de volgende bouw vergunningen verleend: Aan T. van der Baan te St. Maartens- vlotbrug tot liet verbouwen van een woon- cn winkelhuis met smederij; Aan J. Jimmink te Schngerbrug tot het uitbreiden van een veestalling burgerbrug De commissie tot wering van schoolver zuim alhier heeft in haar dezer dagen ge houden jaarvergadering dc functies als volgt verdeeld: J. C. Bruin, voorzitter cn L. Smelik, secretaris. yt ZAND Naar wij vernemen zal de. heer N. J. Zee man een nieuw woonhuis met kantoor laten bouwen. Dc uitvoering is opgedragen aan den heer Th. Bockel te Schagen. LAN GEN Dl JK Of de groote plannen, eenige weken gele den geopperd cn verdedigd door de Irs. Mesu en Fuhri Snethlage op de bekende verga dering tc Alkmaar, cn ten doel hebbend de verbetering van den cconomischen toestand in het Geestmerambacht. werkelijkheid zul len worden, weten we niet, doch dit is ze ker. dat van de zijde van Ged. Staten spoed achter de zaak wordt gezet. Zooals men weet, was de bedoeling te beginnen met den aanleg van een Proefpolder. Waar die zou komen, daarover was men het niet dadelijk eens. Thans is dit blijkbaar wel het geval, want gisterenmorgen is men hegonnen met het uitzetten van dien polder cn wel onder de gemeente Zuidscharwoude. Voor dat werk zijn eenige arbeiders uit deze gemeente aan genomen. Dc Noordzijde van den polder zal, zoo is althans de bedoeling, gevormd worden door het Kerkepad, terwijl de Zuidgrens zal loopen langs de grensafscheiding tussehen Zuidscharwoude en Broek op Lanecndijk. De lengte van dien polder zou dus ongeveer 800 M. zijn cn de breedte 450 M., zoodat dc opper vlakte een 36 H.A. zou bedragen. Dc bedoeling zal nu wel zijn, dat, als dit ontwerp gereed is. en men een overzicht heeft van dc werken, welke zullen moeten worden verricht, men in onderhandeling zal treden met de eigenaars van de landerijen. Immers dc bedoeling zit voor de kleinere stukken land tot grootcre complexen te ver- ecnigen. waardoor slooten zullen moeten worden gedempt en allicht ook hier en daar stukken bestaand land gedeeltelijk of geheel zullen moeten worden afgegraven. Zonder toestemming van de betrokken eigenaars zal dit natuurlijk niet kunnen geschieden. Het is duidelijk, dat het verder verloop van dit werk met bijzondere belangstelling zal worden gevolgd, niet alleen van de zijde der tuinders, doch ook van hen, die den loop van zaken in den tuinbouw met belangstel ling volgen. Voor de ingezetenen van Zuidscharwoude is er bovendien nog dit belang bij betrok ken, dat de Proefpolder, komt deze uiteinde lijk tot stand, geheel op haar grondgebied komt te liggen en tevens, dat nu allicht de knnsen grooter worden, dat er over het nieu we kanaal een rijbrug zal komen. Moe het ook zij, aan de zaak is een begin gemaakt. Moge het werk op natuurlijke wij ze worden voltooid en een begin zijn van een opbloei vnnr d«n Lanceudiiker tuinbouw. Weet U wel, dat hoofdpijn en tranen de oogen meestal ontstaan, doordat Uw oogen zwakker worden? U kunt dit voorkomen door een bril van die Uw oogen gratis onderzoekt HOOGZIJDE 103. SCHAGEN. Telefoon 99. VERGADERING N.V. TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLH. DRANKEN Dinsdagavond werd een algemeene leden vergadering gehouden van de N.V. tot af schaffing van alcoholhoudende dranken afd. Langendijk. Voorzitter de heer Jb. Rutsen. Medegedeeld werd, dat het herdenkings feest ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de geheelonthoudersbeweging aan den Langendijk zal worden gehouden op Zaterdag 20 Maart a.s. Men besloot, toe gangskaarten te probccren te verkoopen. Verschillende ingekomen stukken werden behandeld Ten aanzien van de agenda voor de Fe- deratievcrgadcring werden geen opmerkin gen gemaakt. De beschrijvingsbrief van de alg. verg. der N. Holl. Propaganda Commissie werd behandeld. Tot afgevaardigde werd be noemd de heer M. Kuiper broek op langendijk EEN MOOIE VANGST De heer J. dc Wit scheepsbouwer alhier die met zijn personeel bezig was met het lichten e.encr schuit welke jaren onder wa ter heeft gezeten, kwam bij het lichten daar van tot de verrassende ontdekking dat zich daarin een groote partij karper bevond tot een totaal gewicht van 108 pond. VERKIEZING AMBTSDRAGERS Voor dc verkiezing van diakenen in de Doopsgezinde kerk alhier, zijn herkozen de heeren T. Kostelijk Tz. en A. Dirkmaat Az. NOORDSCHARWOUDE. REDDINGSBRIGADE LANGENDIJK. De afdecling Langendijk van de Reddings brigade vergaderde Dinsdagavond in het gymnastieklokaal. Dc Voorzitter, de heer C. Schrickcn deelt mede, dat de secretaris, de heer .Th. Baldor, verhinderd is deze vergadering bij te wonen. Tevens dat hij bedankt als secretaris. Het jaarverslag wordt uitgebracht.. Enke le leden hebben vrij geregeld geoefend. Deze winter wordt, eens per maand in de over dekte te Alkmaar geoefend. Dc rekening van den penningmeester geeft een batig saldo van f61.37 aan. Als nieuwe kascommissie worden gekozen dc heeren Frielink, Van Scventer en Vroling. Bestuursverkiezing. Herkozen wordt de heer P. Scheltus, terwijl als nieuw bestuurs lid wordt gekozen dc heer J. Zeeman. Verder heeft de heer Boon gemeend ook te moeten bedanken als bestuurslid, ook-we- gens drukke bezigheid. In diens plaats wordt gekozen de heer Biersteker. Rondvraag. - - Dc heer Vroling vraagt of men dit jaar reeds examen kan doen. Getracht zal worden dat eenige leden zoo noodig op een andere plaats examen kun nen doen b.v. te Alkmaar. Resloten werd om zich weder met de zwemvoreeniging te Broek op Langendijk in verbinding te stollen om dezen zomer aldaar weer te oefenen. Dc vergadering sprak haar waardeering uit over de houding van het bestuur der badinrichting te Broek op Langendijk, voor de wijze waarop zij de brigade is tegemoet gekomen. Hierna sluiting. oudkarspel Het beeft de familie Duijf niet ontbroken aan belangstelling op den dag waarop de heer Joh. Duiif zijn 40-jarig jubileum bij de fa. J. Eecon Gz. vierde. Van verschillende kanten heeft men fe licitaties ontvangen, in de eerste plaats van de zijde der directie. Dc heeren Ecccn heb ben hun trouwen bediende een bezoek ge bracht. waarbij de heer F.ecen Jr. den hoer Dn'if het diploma voor 40-jarieen trouwen dienst van de Maatschappij v. Nijverheid en Handel heeft aangeboden. Een stoffelijk blijk van waardeering werd eveneens door de directie aangeboden, n.1. een fauteuil.' Het personeel lieeft zich niet onbetuigd gelaten. Velen hebben „Jo" cn zijn vrouw de hand gedrukt, terwijl namens het per soneel een keurig dressoir en een spiegel werd aangeboden. Deze dag zal ongetwijfeld nog lang in de berinnering van den heer Duijf en de zij nen blijven voortleven. BURGERLIJKE STAND Februari 1937. Geboren: Geene. Onder- en getrouwd: De Jongh, Gerrit en Kostelijk, Trijntje. Overleden: Swnger, Cornells, Oud 57 jaar echtgenoot van Hopman, Geertje Ingekomen personen: Dissel, Pieter van Wieringerwaard. Vert rokken personen: Jonker, lef je naar Den Helder; Mecreboer, Pieter Jan naar Wageningen; Vennik. Cornolia naar Koedijk Bood, Louris naar Hengelo (O.); Kostelijk, Trijntje naar Ursem. W ARMENHUIZEN Op 8 Maart a.s. zal de heer A. de Groot alhier den dag herdenken, dat hij 25 jaar agent is van de Noord-Hollandsche Brand waarborg Maatschappij van 1816 te Oud- karspel. Ongetwijfeld een feit dat waard is ver meld en herdacht te worden.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7