De Fransche franc opnieuw lager? Franco protesteert Breekt Oostenrijk met Mussolini Hef geboorfevraagstuk in Italië De roover met het roode haar Marktberichten Uit onze omgeving ANNA PAULOWNA Middenstandsvereeniging. De lieer C. Kaan opende de Donderdag avond in Veerburg gehouden vergadering ,voor de neutrale middenstandsvereeniging, met een bijzonder woord van welkom tot den spreker lr. X. H. Hcnket en deed ver volgens de mededceling, dat B. en W. be richt van verhindering hadden gezonden. Ir. Henkct sprak over electriciteit en be gon met zich voor te stellen als ingenieur van den Nijverheidsdienst, die voorlichting geeft op electro-technisch gebied, een scha kel wil zijn tusschen het P.E.N. en den af nemer en die moeilijkheden, die tusschen beiden rijzen, probeert op te lossen, een adres voor inlichtingen ook voor grootge bruikers, die een contract wenschen af te sluiten met het. P.E.N. Spr. ving z'n lezing aan met er op te wijzen, dal er gewestelijk groot verschil is in de tarieven, niet alleen wat de hoogte aangaat, maar ook wat de vormen betreft. Misschien mede daardoor zijn die tarieven nogal eens aan critiek onderworpen. Meest al wordt bij die critiek niet gedacht aan factoren, die in de eerste plaats het tarief bepalen. De directe kostprijs van electriciteit is nl. zeer laag, ongeveer y2 ct. per K.W.U. Maar de vaste lasten, de afschrijving op gebou wen, machines, schakelinstellingen, de ge leidingen, enz. maken dat de prijs van le vering aanmerkelijk hooger moet liggen. Gas cn water kan men in voorraad produ- ceercn, zoodat wat in uren van weinig ge bruik overblijft, beschikbaar is voor tijden, waarin de productie minder is dan het ge bruik. Die bedrijven kunnen dus over den ge- heelen dag gelijkmatig produceeren. Elec triciteit moet voortgebracht worden op bet moment dat ze gebruikt wordt en het ge bruik loopt over de uren van een dag zeer uiteen. Er is dus aanleiding voor het instellen van een dag- en nachttarief, een tarief dat lagere prijzen kent voor tijden, waarin het gebruik over het geheel laag is; de vaste lasten moeten op billijke wijze verwerkt •zijn in de tarieven en dus zal men een groot gebruiker goedkooper willen leveren dan een klein gebruiker, maar voor den laatste, meestal met minder inkomsten, mag de prijs niet te boog zijn. Dan heeft imen bij propageering van het gebruik van electriciteit voor andere doeleinden dan verlichting, ook rekening te houden met concurrentie niet andere krachts- cn ver warmingsmiddelen. Rekening houdend met al deze en nog Geruchten omtrent stabilisatie op lager niveau Het bijeenroepen van den Fran sche Ministerraad tegen hedenmor gen heeft gisteren in politieke krin gen tot de meest uiteenloopende ge- ruchten aanleiding gegeven. In de wandelgangen der Kamer verzekerden verscheidene afgevaar digden, dat de regeering voornemens 'zou zijn in deze bijeenkomst te be sluiten tot wettige stabilisatie van den franc. De muntwet van 1 Octo- ber 1936 machtigt de regeering bij decreet over te gaan tot vaststelling van de wettelijke waarde van den franc tusschen minstens 13 miligram ten ten hoogste -49 miligram goud. Op het oogenblik is de franc gesta biliseerd op ongeveer 46 miligram goud. Enkele parlementsleden verzeker den zelfs, dat de wettige stabilisatie van den franc met ingang van he den zou kunnen worden vastgesteld op een gehalte, dat het midden houdt tusschen het huidige en het minimum gehalte, dus b.v. op een basis van 44.5 miligram goud. Het agentschap Havas kon daarentegen in den loop van den avond nader preciseeren, dat de wettige stabilisatie, zoo deze heden naar men vrij algemeen in finaneieele krin gen schijnt te gelooven, tot stand zou moe ten komen, niet heneden de tegenwoordige pariteit van den franc zou geschieden. Hetzelfde agentschap was verder gemach tigd mede te deelen, dat de regeering geen vervanging van Labeyrie als gouver neur van de .Fransche bank beoogde. Verder schijnt het niet, dat de beoogde maatregelen een speciaal bijeenroepen van bet parlement tegen morgen (Zaterdag) met zich behoeven te sleepen. Deze bijeeu- rocping zou volgens een hardnekkig gerticht in de wandelgangen der beide huizen noo- dig zijn met het oog op een wettelijke be krachtiging dezer maatregelen. Daarentegen is het niet onmogelijk te achten, dat de ministerraad besluit tot het instellen van een commissie van techni sche raadgevers, die in nauw contact met den minister van financiën de ontwikke ling van den financieelen toestand zou .volgen. Als gevolg van de loopende geruchten vertoonden zich gisteren op de Parijsche beurs de gewone devaluatiesympthomen. Francs nol eerden zwak, maar aandcelcn waren zeer vast. Ook buitcnlandsche staatsfondsen profi teerden. Tegen Fransche intriges in Ma rokko. Radio Salamanca heeft een nota van de regeering van Generaal Franco gepubli ceerd. gericht tot de mogendheden, welke 't verdrag van Algeciras hebben ondertee- kend, waarin wordt gewezen op zekere in triges in de grensgebieden van de Fransche en Spaansche protectoraten, van Marokko, met bet doel ordeverstoringen te verwek ken In Spaansch Marokko, opdat de Fran sche autoriteiten, onder "voorwendsel de or de te herstellen, en het overslaan van het meer factoren komt men tot zeer verschil lende tariefsprijzen en houdt de verbruiker daar geen rekening mee, of vergelijkt hij met streken, waar een ander tarief is op gebouwd op een ander welstandspeil van de inwoners, dan zal z'n critiek niet altijd gerechtvaardigd zijn. Spr. behandelde ook nog kort de kwestie vastrecht, sprak over spits- en spertijden en beantwoordde eenige vragen, die uit de vergadering naar voren kwamen. Met dank aan den spreker sloot de heer Kaan daarop de vergadering. SCHOORL GROET VVV Donderdagavond hield VW Groet-Cam- perduin haar gewone voorjaarsvergadering bij den heer G. Marees te Groet. De voorzitter den heer P. Kos opent de vergadering met een welkom. Deelde mede dat de IJsclub onderdeel van de VVV niet fortuinlijk is geweest daar er geen voldoende ijs was. Verder dat nog een gedeelte der subsidie 1935 en de gchecle subsidie 1936 der gemeente nog niet ontvan gen is en zou het gewenscht achten dat wat meer medewerking van het Gemeente bestuur verkregen werd. De voorzitter memoreerde het werk van den heer v. Deventer, directeur der A.N.V.V. kenschtste hem als een hard werker en beschouwde het als een groot verlies dat deze zoo spoedig was heengegaan waarna hij de vergadering verzocht even een oogen blik op te staan. Een voorstel om de actie VW Alkmaar betreffende de kaasmarkt met f 5.- te steu nen werd met alg. stemmen goedgekeurd. Hierna brengt de secretaris den heer P. T. Meedendorp het jaarverslag uit, waaruit blijkt dat er 15 nieuwe leden toetraden zoo dat momenteel de vcreeniging 126 leden en 12 donateurs heeft. Het batig saldo was f 131.31 De heer C. Duin medelid van de kascom- missie stelde voor om de secretaris en pen ningmeester ieder f 40.- en de voorzitter f 20 gratificatie te geven. In verband met den financieelen toestand werd besloten het totale bedrag op f 60 te bepalen. De voorzitter en secretaris meenden ech ter deze gratificatie niet te moeten aanvaar den; de penningmeester accepteerde onder dank. Diverse benoemingen vonden plaats. De Voorzitter brengt nu het reclamefonds ter sprake en betreurde het dat verleden jaar zoo weinig daarop geteekend is. Besloten wordt, dit jaar weer de inteeken- biljetten van bestuurszijde op te halen, ver trouwende dit meer resultaat zal hebben. Hierna sluiting. gevaar naar Fransch-Marokko te voorko men, de Spaansche zone binnen zouden kun nen rukken. Op deze wijze zouden alle van kracht zijnde internationale verdragen wor den geschonden, waardoor een gevaarlijke toestand in het leven zou worden geroepen voor den vrede in Europa. De regeering van Franco heeft de mogend heden gevraagd een internationale commis sie in te stellen, welke de gegrondheid van deze nota zal bestudeeren. Verder vraagt de regeering Franco aan de niet-inmengings- commissie een einde te maken aan deze intriges. De Fransche autoriteiten blijven gereserveerd. In officiecle Fransche kringen bewaart men een absoluut stilzwijgen over de nota van de Junta van Burgos aan de onder teekenaars van het verdrag van Algeciras. In politieke kringen is de nota sceptisch ontvangen. Men is te Parijs van oordeel dat de houding van Frankrijk herhaalde malen duidelijk uiteen is gezet en men herinnert aan de verklaringen van 11 Januari, gewis seld tusschen rijkskanselier Ilitler en den Franschen Ambassadeur te Berlijn, Fran- cois Poncet, Toch restauratie der Habsburgers. De „Daily Herald" meldt, dat de Oosten- rijksche bondskanselier Schuschnigg zijn reis naar Rome, die in den loop van de volgende week geschieden zou, afgelast heeft. Het blad schrijft dan verder: „Oostenrijk breekt met Mussolini. Dit ver bazingwekkende gebaar geeft het einde aan van de nauwe overeenstemming tusschen Oostenrijk en Italië, welke in het voorjaar van 1933 ontstond. Teneinde nadruk te leg gen op den breuk doen de regeeringsbladcn van Weenen een aanval op de bewapenings politiek van Italië. Meer nog, en dit is ge vaarlijk, Schuschnigg schijnt besloten te zijn voort te gaan met zijn plannen tot res tauratie der Habsburgers, ondanks de waarschuwingen van Berlijn en Rome." Het blad vertelt verder, dat de Oosten- rijksche hondskanselier in het geheim reeds slappen heeft ondernomen bij de Tsjecho- Slawaaksche regeering, in de hoop, dat de ze niet alleen haar verzet tegen de restau ratie der Habsburgers zal opgeven, maar die zelfs zal steunen. Schuschnigg koestert volgens het Engel- sche blad bovendien de hoop, dat Praag hem terzijde zal staan in zijn pogingen, de goedkeuring van Engeland en Frankrijk voor de restauratie en de bescherming de zer mogendheden tegen een Duitsche tus- schenkomst. te verkrijgen. MUSSOLINI OEFENT ZICH IN HET BOMMEN WERPEN. Mussolini heeft gisteren een vlucht van twee uur gemaakt met zijn bombardements vliegtuig, tijdens welke hij zich boven het Bracciano-meer oefende in het bommen wer pen. LAWINES BIJ BOLZANO. Een doode, één vermiste. Door talrijke lawines in de Alpen bij Bol- zano zijn 'de verbindingen verbroken. Een arbeider is in een afgrond geworpen, waar hij den dood vond. Een tweede werkman wordt vermist: Men vreest, dat ook hij door een lawine is meegesleurd. Voorkeursrecht op arbeid voor vaders van groote gezinnen. Huwelijksleeningen en bruid schatverzekeringen. De Groote Fascistische Raad heeft onder voorzitterschap van Mussolini het vraag stuk van de volkspolitiek des lands be sproken. Na een uiteenzetting van den Duce nam de ïaad de volgende motie aan: „De Groote Fascistische Raad, bestu deerd hebbende den volkspolitieken toestand des lands, en gehoord hebbende het rapport van Bottai, besluit de volkspolitiek te per- lectionneercn langs de volgende richtlijnen: 1. voorkeursrecht op arbeid aan va ders van groote gezinnen, omdat in moeilijke tijden voor het vaderland, de groote gezinnen zich de zwaarste offers moeten getroosten en het grootste con tingent mannen leveren, 2. een politiek te volgen, waarbij gelet wordt op het gezinsinkomen, 3. een herziening der aan de orde zijn de volkspolitieke maatregelen, tenein de hieraan een meer rechtstrceksch ka rakter te geven en den grootcn gezinnen ccn stabiel bestaan te verzekeren. 4. de instelling van huwelijksleenin gen en bruidschatverzekcringen voor jeugdige arbeiders, 5. do vorming eener nationale vereeni- ging onder de groote gezinnen, 6. een herziening der provinciale en gemeentelijke kieskringen, waarbij als grondslag genomen zullen worden de re sultaten der volkstelling van 1941 en de kieskringen in die gemeenten en pro vinciën zullen worden opgeheven, waar dc bevolking een bepaalde leeftijds grens heeft overschreden en schaarsch is geworden. 7. dc instelling van een centraal orgaan als controle op de volkspolitiek. Na deze richtlijnen, welke in den vorm van wetgevende maatregelen zullen wor den vastgesteld, te hebben besproken, herin nerde dc Groote Fascistische Raad er aan, dat het volkspolitieke vraagstuk, als een kwestie van leven en voortzetting van het leven, inderdaad een kardinaal vraagstuk is. omdat immers zonder leven geen. jeugd mogelijk is, en geen militaire macht, geen economische uitbreiding en geen veilige toekomst voor het vaderland. Hierna werd de vergadering gesloten. De Groote Fascistische Raad zal heden wederom bijeenkomen. Veevoeder, zaaizaden en kunst mest onder Rijkscontrole Rijksmerken inplaats van „zelf. gemaakte documenten". Het Hsbl. verneemt, dat Minister Deckers een voorontwerp van wet heeft gemaakt in zake bestrijding van bedrog in den vee voeder-, kunstmest- en zaaizaadhandel. De ze wijziging is actueel geworden sedert de oprichting van een controledienst door de coöperaties cn de daarmede samenhangen de landbouworganisaties en dc kwesties, voortvloeiende uit het ook officieel erkende feit. dat het onmogelijk is, om een mortster mengvoeder te controleercn op zijn juist heid. Het blad verneemt, dat de minister geen rechtstreeksche controle wcnscht., doch een analoog aan de controle op melkpoeder en gecondenseerde melk. De minister wil de controle opdragen aan een op te richten „Verecniging Meng- controlestation voor Veevoeder en Meststof fen" Volgens het voorontwerp wordt verboden het verkoopen. in voorraad hebben en afle: veren van meststoffen, veevoeder en zaai zaden aan hen, die niet in het bezit zijn van een door den minister afgegeven „han delsvergunning". Bovendien het mengen of importeeren Een medeplichtige aan den over val op den geldauto te Amster dam voor de rechtbank. De bandieten willen elkaar niet ver raden. De 22-jarige ijzerwerker F. N. dc J. stond gisteren voor de Amsterdamsche rechtbank terecht. Twee ernstige feiten waren hem ten laste gelegd: een inbraak in het kantoor gebouw van de scheepswerf cn machinefa briek Verschuur en Co. en een overval op de „geldauto" van de Nederlandsche scheeps bouw Maatschappij. Den ochtend van den tweeden November 1935 bleek de brandkast van de scheepswerf Verschuur en Co. met een zuurstofapparaat op vakkundige wijze te zijn opengebrand. Een bedrag van bijna f 6000.— was verdwe nen. Kort daarop werd een auto, waarmee een zeer hoog geldsbedrag van de bank naar het kantoor van de Nederl. Scheeps bouw Mij. werd vervoerd, door enkele man nen, die de revolver in de vuist hielden, overvallen. De mannen bemachtigden het geld ad f 30.000 cn gingen er in een auto van door. Op een gegeven moment verloor dc chauffeur dc macht over zijn stuur; de auto botste tegen een hek en de roovers sloegen op de vlucht met achterlating van dc f 30.000. Twee van de drie bandieten zijn reeds tot resp. 2 en 3 jaar gevangenisstraf veroor deeld: gisteren stond nummer drie terecht, dc man, die de overvalauto zou hebben be stuurd. Handpalm-afdruk. Verd. ontkende hardnekkig. Noch met een overval, noch met een inbraak had hij iets te maken. Uit getuigenverklaringen bleek, dat hij vroeger bij Vcrschurc had gewerkt. Commissaris A. van IJsendijk had een on derzoek ingesteld naar een handpalmaf- druk, welke gevonden was op een radiator van de verwarming. Deze afdruk kwam aldus de deskundige volkomen overeen met den afdruk van verd.'s hand. Een handelaar in gebruikte auto's ver klaarde, dat verd. eenigen tijd voor 't mis- van mengsels aan hen, die niet in het bezit zijn van een door den minister afgegeven .mengbedrijf vergunning". Ook het in voorraad hebben, verkoopen en afleveren van mengsels aan hen, die niet in het bezit zijn van een door den minister afgegeven „m e n g s e 1 handels vergunning" voor zoover men de mengsels niet in voorraad heeft voor voerdering van eigen vee is verboden. Dc minister verklaart „dat het de be doeling is, om van de thans door de voor geschreven door de mengers zélf gemaakte „documenten" voortaan .rijksraerken" te maken waarvan het gebruik, verplichtend is en waarvan de uitgifte cn het gebruik on der een controle word geplaatst welke groote waarborgen biedt, zooals dit reeds met dc boter- en kaasmerken, baconmerken melkproducten-certificaten, pootaardappel- merken enz. geregeld is' De minister verwacht „dat bij de meng voeders aan het particuliere initiatief een overeenkomstige rol zal kunnen worden toe bedeeld als bij genoemde landbouwartike- len waarop de Landbouwuitvoerwet van toepassing is." Schietpartij te Broek op Langendijk In zijn antwoord op de interpellatie van den heer Mendels in de Eerste Kamer, zegde Minister Van Schaik een hernieuwd onder zoek toe in de kwestie van het hooger be roep der gestrafte jongemannen. Zijn Excellentie zal zich daartoe met hun verdediger in verbindir^ stellen. Mussert lijstaanvoerder der N.S.B. Naar wij vernemen zal op de candidaten- lijsten der NSB voor de verkiezing der Tweede Kamer in alle kieskringen ir. A. A. Mussert als eerste candidaat worden ge plaatst. Van de zijde van het hoofdkwartier werd ons verzekerd, dat de heer Mussert niet slechts als lijsttrekker zal fungeeren, maar dat hij, zoo hij gekozen wordt, ook inder daad zijn intrede in het parlement zal doen. De Oslo-conferentie Dr. H. M. Hirschfeld tot voorzit, ter benoemd. De besprekingen tusschen de deskundigen van de Oslo-Statcn in het Ministerie van Handel, Nijverheid en Scheepvaart worden voortgezet. De leider van de Nederlandsche delegatie, Dr. H. M. Hirschfeld, is als voorzitter gekozen. Besloten werd tot instelling van een bu reau, waarin iedere delegatie een lid zou aanwijzen. Hollandsche kidnapper Dreigbrief van vijftienjarigen Limburgschen jongen. De slager A., wonende op de Bloemen markt te Gelecn, ontving dezer dagen een dreigbrief, waarin een bedrag van duizend gulden werd geëischt.. Dit bedrag moest op een nauwkeurig aangeduide plek op de oude Bruinkoolgroeve te Lindenheuvcl wor den gedeponeerd. Indien hieraan niet werd voldaan zou het oudste dochtertje van den slager ontvoerd worden. De familie A. was door dezen brief ten zeerste verontrust en waarschuwde de politie. Een ingesteld onderzoek heeft thans tot de opsporing geleid van den dader. Het bleek te zijn de vijftienjarige P. N. Hij had drijf werd gepleegd, in gezelschap van ccn anderen man in 'zijn zaak was geweest. Hij had daar een oude Chevrolet gekocht. Met die auto is later den overval gepleegd. Verd.: „Geen sprake van. Ik heb nooit een auto gekocht. Bovendien hen ik een goede chauffeur en ik zou zeer zeker niet tegen een hek zijn aangereden President: „Wie stuurde er, toen dc wagen wegreed?" Getuige: „Ik geloof dat verd. stuurde, maar 't ging heel slecht: ik dacht dat ze een ongeluk zouden krijgen." De kantoorbediende B. komt dan voor 't hekje. In sobere woorden beschrijft hij wat er dien dag op den Corn. Douwesweg te Am sterdam gebeurde: De auto dwars over den weg, de overval van de mannen, met revol vers in de hand. de worsteling en den vlucht met het geld Pres.: „En was deze verdachte chauffeur?" Getuige: „Dat kan ik onmogelijk zeggen. Hij had z'n gezicht afgewend, droeg een bril en had een alpinopet op." Verd.: „En hoe ging liet wegrijden?" Getuige: „Aanvankelijk ging t wel, maar later slingerde hij erg Eén der getuigen heeft geen zin te getuigen. Dan komt N. voor het hekje. Hij is een van de beide mannen, die wegens den over val is veroordeeld tot drie jaar gevangenis straf. „Ik heb niet veel zin, om te verklaren: ik was zelf verdachte in deze zaak. Ik voel er niets voor om een vriend in de gevan genis te helpen". President: „U moet een verklaring afleg gen, U bent geen verdachte meer, want u ondergaat uw straf al Verdachte get.: „Ik ben een gestrafte ver dachte, maar een eed leg ik niet af." De president vermaant hem nog eens: „Denk er aan, de officier kan je gijzelen..." Tenslotte legt hij een verklaring af, dat hij de waarheid zal spreken. Hij vertelt dan uitvoerig, hoe het plan door hem, zijn vriend en verd. in elkaar is gezet. Samen met verd. heeft hij een oude auto gekocht. Enkele dagen later was het plan uitgevoerd. Verd. had gechauffeerd. Advertenties BAZAR CHR. MUZIEKVER. „SOLI DEO GLORIA" in de W.Meer, te houden in de Gym. gen. te W. Werf, Sloot- dorp en M. Meer, d.d. 6-13-20 MAART. - Aanvang 3.uur 's avonds 6.30 uur. Diverse at tracties, o.a. Schiettent, Rad van Avontuur, Prijsknippen, Grabbelton, enz. enz. Tevens Theeschcnkerij. Te koop: EEN POTLAM en gevraagd een Melkgeit. - J. D. WILG, Stoomweg B 4, Anna Paulowna. Gevraagd: voor direct SLAGERSKNECHT, halfwas of leerling, bij M, DEKKER, Nieuwe Niedorp. Te koop gevraagd: WERKP AARDJE of zware Ket, moet beslist mak zijn, door C. DE HOOP, 't Wad, post Schagen. den brief in een bus van de L. T. M. (Lim- burgsche Tramweg Maatschappij) gestopt en de chauffeur van deze onderneming had hem aan het adres van den slager bezorgd. De jongen is door de politie aan een ver hoor onderworpen en daarna op vrije voeten gesteld. Holland-Zwitserland Weber óók ziek. Wij hebben wèl pech met het samenstellen van ons elftal voor a.s. Zondag. Bakhuys en Wilders zoo goed als uitgeschakeld en op het nippertje blijkt, dat Weber, die eerst Wil. ders zou remplaceercn, vérre van fit is. Hij lijdt aan pijnen in den rug. Thans vestigt men zijn laatste hoop op den Longaman van der Hoven. EIERVEILING SCHAGEN, 4 Maart. Aangevoerd 57000 kipeieren: 56—58 Kg. f 3.70-3.85, 5S—60 Kg. f 3.80-3-85, 60--62 Kg. f 3.853.90, 62—65 Kg. f 3.90—4.15, eend- eieren f 2.45—2.50. EIERVEILING HELDER, 4 Maart. Aangevoerd: 26382 kipcieren 5254 Kg. f 3.40, 55—57 Kg. f 3.40—3.70, 58—60 Kg. f 3.50—3.80, 61—63 Kg. f 3.50—3.90, 64—67 Kg. f 3.704, 673 cendeieren f 2.502.70. HOORN. 4 Maart. Kaasmarkt. 1 st. kl. fabriekskaas f 23, 2 st. kl. boeren kaas f 20, samen 2 st. wegende 1136 Kg. Handel goed. WARMENIIUIZEN, 4 Maart. Aanvoer: 112200 Kg. roode kool f 1.40—2.60, 18000 Kg. gele kool f 1.20—1.50, 4S100 Kg. D. witte kool f 1, 6425 Kg. uien f 0.60—0.80, drie lingen f 0.60—0.80, grove uien I 0.90. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Maart. Aanvoer 18000 Kg. uien 60—70 ct. drie lingen 6 Oct. grove 00—80 ct., 8000 Kg. peen f 0.80-1.70. groene kool f 1.20—2, 7600 Kg. kroten f 0.60 1.20, 30.000 Kg. roode kool f 1.401.90, 102.000 Kg. gele kool f 1.20—1.40, 62000 Kg. D. witte kool f 1. NOOR DSCH AR WOUD E, 5 Maart. BI. eigenheimers 2.3, uien 60—70 ct., drie lingen 60 c,t. grove 80—90 ct. peen 0.S0 J.40, kleine peen 50—60 ct. kroten f 0.70—0.80, roode kool f l.iO—2, taaie gele kool f 1.50—2.40, gele kool f 1.20 —1.50, D. witte kool f 1. Verd.: ,,'t Zijn allemaal leugens, ik ben cr niet bij geweest. Verdediger Mr. F. A. Kokosky: „Die F. de J. zou toch ook meedoen". Getuige: „Ja". Verdediger: „Maar die is niet gekomen...'' Getuige: „Zoo is 't". Verdediger: „Denkt u er om, dat u de waarheid moet vertellen." Getuige handhaaft zijn lezing van het ge val. De pruik van zijn vriend. Vervolgens komt de tweede dader van den overval voor het getuigenhekje. Ook hij ondergaat thans zijn straf. „Toen ik op dien ochtend op de afgespro ken plaats kwam, stond onze auto er al— Er zaten twee mannen in en ik denk dat Frans (verd.) aan het stuur zat. Ik weet werkelijk niet, of 't Frans wel was mis schien Officier: „Herkende u zijn stem niet?" Getuige: „We hebben bijna niet gepraat, 't ging alles zoo gauw." President: „En herkende u N. (de vorige getuige) niet aan zijn roode haar." Getuige: „Ja, dat is in orde. Hem kende ik direct, maar niet aan zijn haar,, want dat had hij met schoensmeer zwart ge maakt!" Mr. Kokosky; „En die „Freek", was die er niet bij?" „Neen, ik geloof aldus getuige „dat hij op den weg liep en een signaal gaf dat de geldauto er aan kwam". Mr. Kokosky; „Was „Freek" er bij? Ja of neen?" Getuige denkt lang en diep na en komt tenslotte tot de conclusie dat zijn antwoord ontkennend moet luiden. Mr. Kokosky: „Dus u komt weer op uw verklaring terug? Ik wil „Freek" niet be zwaren". Getuige: „Ja, er moet „iemand" op den weg gestaan hebben om te waarschuwen." Getuige verklaart nog, dat de revolvers van „Freek" waren. Getuige had ze hem zelf gegeven en later had hij er weer een teruggekregen. Maar hij had nooit de be doeling gehad om te schieten. De behandeling van de zaak wordt dan voor onbepaalden tijd geschorst, omdat een der getuigen niet is verschenen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3