Ingezonden Arronidssements rechtbank te Alkmaar Opticien TERLEP Uit onze omgeving Uit Bergen PUROLO Marktberichten Feuilleton HET RAADSEL OUIS VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 8 Maart. Egmond a. Zee. ZELF HET VOORBEELD GEVEN VAN ORDE. WAARDE HEER. De heer Willem van D., een juridisch student uit Nijmegen, had op Egmond de strafwet gesaboteerd, door geen notitie te nemen van het bevel, gegeven door rijks veldwachter Breetveld, om van zijn rijwiel te stappen en was deswege bij verstek ver oordeeld tot f 25 boete of 15 dagen. Deze straf leek echter de jurist in den dop zeker wat zwaar en kwa.n hij heden in verzet. De politierechter vermaande dezen adspi- rant-dienstknecht aan het Hof van Thcmis en deelde hem mede dat reeds terdege bij het. opleggen van deze straf, rekening was gehouden met zijn carrière. Na de berech ting van de meer frissche zaken werd zoo ais gebruikelijk is, deze cause opposition opnieuw uitgerafeld en het vonnis beves tigd. Broek op Langen d ij k. WIE NIET HOOREN WIL, MOET VOELEN. De heer Jac. B., 'n jongmensch uit Broek op Langendijk, wien het, voorrecht van een voorw. straf was ten deel gevallen, was in zijn proeftijd opnieuw gevallen en door het Hof te Amsterdam ter zake een gepleegd strafbaar feit veroordeeld, met het droevig gevolg, dat nu ook de voorw. straf. 2 mnd. gev., zal worden ten uitvoer gelegd, zooals de politierechter bij openbate uitspraak de creteerde. W i e r i n g e n. HET GEZAG ZAL HIER GEHANDHAAFD WORDEN. Een Wieringer visscher Cornelis T., deed zich in den nacht van 29 op 30 November kennen als een eerste klas opschepper, door zijn volksgenooten op te ruien, revanche tc memen op de rijksveldwachters de Jongh en Kloprogge, die het noodig hadden ge vonden, zekeren heer Simon H. wegens dronkenschap en ordeverstoring de her berg uit te kegelen. Zijn voorstel, om Si mon eens wat te gaan helpen, werd echter door de andere Wieringers, die verstandi ger waren, niet gesteund, maar Simon en zijn onverstandige vriend legden het loodje. Voor eenigen tijd kreeg Simon z'n portie en thans was Cornelis aan de beurt. Hij werd veroordeeld tot 35 gulden boete of 25 da gen, wat in verhouding met de maximum straf op het feit (art. 131 Strafr.) gesteld: 5 jaren gevangenisstraf of f 300 boete, nog heel clement genoemd mocht worden. Kees was althans zoo goochem, geen capsones meer te maken en het vonnis direct te ac cepteeren. Br. op La n gen d ij k. OP IJS VRIEST HET GAUW VAST. Op onrechtvaardige wijze had zekere heer F.vert K.. we vermeenen een inwoner van St. Pancras, alwaar hij alreeds iets aan de hand had gehad met een electr. 1 P.K. mo tor van de V. B. en op 29 September ver oordeeld met inachtneming van verzach tende omstandigheden tot f 15 boete of 10 dagen, zich verrijkt met een partij uien en spruitkool. ten nadeele van den tuinder Jan de Boer te Broek op Langendijk. Voor dit ernstige feit, moest Evert opnieuw terecht Weet U wel, dat hoofdpijn en tranen de oogen meestal ontstaan, doordat Uw oogen zwakker worden? U kunt dit voorkomen door een bril van die Uw oogen gratis onderzoekt. HOOGZIJDE 103. SCHAGEN. Telefoon 99. staan. Hij was niet verschenen, wat echter wel noodig had mogen zijn, want hij kwam er nu niet minder dan met 1 maand ge vangenisstraf af. Barsi ngerhorn. EEN BEMOEIZIEKE DAME! Ouders kunnen heel wat te stellen heb ben met hun kroost, vooral wanneer zij op rijperen leeftijd komen, is de opvoedende taak zwaar en is de grootste waakzaamheid geboden. Zoo gebeurde het te Kolhorn, dat Mej. M.—N. niet graag zag dat haar 17-ja- rige dochter omgang had met een 29-jari- gen man en de zorgzame moeder alle mo gelijke moeite deed, de liefde een anderen kant uit te sturen. De reclasseeringsambte- naar was er zelfs bij gehaald, maar de dochter bleef trouw. En op 23 Januari snor de de moeder haar bloedeigenste dochter, zooals zij placht uit te drukken, in 't café van Buis te Kolhorn en natuurlijk was haar uitverkorene er ook. Mamaatje nu wilde de dochter meenemen cn toen kreeg zij van Gr. S.—H. de minder vleiende woorden naar 't hoofd: „zóó, moordenaar van je dochter!" Dat nam de goede vrouw niet en zij deed dan ook aangifte. De verdachte was maar thuisgebleven, zij vreesde bepaald des rechters toorn. Nu 't standje voor haar onhebbelijk optreden, ont liep zij, dat is waar, maar de geldelijke straf van f 15 kan zij toch aftikken, 't. Is tenmin ste niet te denken, dat zij voor 10 dagen Alkmaarsch ingezetene zal worden, al geldt dit niet voor den burgerlijken stand. Geachte Redactie, In Uw blad van Zaterdag 6 Maart, j.1. komt onder Plaatselijk Nieuws het verslag voor van een vergadering van „Algemeen Belang", waarin de voorzitter insinueert alsof ondergeteekende, wat aansluitingen betreft, niet zou willen medewerken. Deze uitlating komt van den heer Mr. Dr. J. A. E. Buiskool, president-commissaris van de H.A.B.O. Bij de hiervoor in aanmerking komende instantie, zal ik tegen deze verdachtmaking protcsteeren. Hoogachtend, Autobusondern. WED. J. SPAANS. Harenkarspel, 9 Maart 1937. (Het is' voor Schagcn en zijn omgeving te betreuren, dat deze twee belangrijke ver- voerondernemingen uit onze streek niet tot samenwerking zijn te brengen. Onder deze twist lij-den niet alleen de beide concurren ten, maar vooral onze middenstand, die daardoor immers van enkele zeer belang rijke verbindingen met haar afzetgebied is verstoken cn andere onvoldoende bezet ziet. Hier ligt een dankbare taak voor onze mid- denstandsvercenigingcn en vooral voor het hoofd onzer gemeente. Met booze woorden en wederzijdsche beschuldigingen zijn de belangen vah Schagen allerminst gediend. Red). ZIJPE ST. MAARTENSVLOTBRUG. Zaterdag j.1. hield de vereeniging „Nut en Genoegen" alhier haar tweede Nuts- avond in het lokaal van den heer Homan. Als om acht uur de voorzitter, de heer A. van der Sluis, de bijeenkomst opent, is de zaal goed bezet. Deze avond werd ge vuld met eigen krachten en we kunnen dan ook wel direct zeggen: ze is uitmuntend geslaagd. Als eerste nummer kregen we een lezing van den heer A. Jongejan, getiteld „Een Reidjo", of wel in het Hollandsch: een Raadgeving. Zooals wc dit van den heer Jongejan gewend zijn, sloeg zijn Wcst- friesch dialect ook nu weer geweldig in. Vervolgens een zangstukje door mej. B. Broersen, getiteld: Het meisje van den Overhaal. Het was de eerste maal dat wij haar hoorden, maar we zullen hopen van nog lang niet voor 't laatst. Nummer 3 van het programma was een tooneelstukje: ,,'t Scheepje", een schets uit het zeemansleven. Dit werd opgevoerd door het tooneelclubje van het Nut en had, af gaande op het applaus, veel succes. Hierna pauze, waarna wc eerst een zang stukje kregen van Mej. S. v. d. Sluis— Stins: „Visschcrslied. Vervolgens kregen we een nummertje gymnastiek te zien van mej. Gré Vcugcr. Het bewijs dat het slaagde was wel te hoo- ren in de zaal door de woorden: hoe is 't mogelijk. Een groote verrassing was het voor ons, dat hier geheel onverwachts aanwezig was de waarzegster van de fancy-fair, Jo-li-so. Zij was speciaal naar hier gekomen om ons noge ens van haar kunst te laten genieten. We zeggen haar van deze plaats dan ook hartelijk dank voor deze moeite. Daarna weer het optieden van het too neelclubje met een kluchtspelletje „Een mal geval". Ook dit werd uitmuntend ver tolkt. Tot slot nog een zangstukje door mej. S. v. d SluisStins, getiteld: „Zeemanslied" cn als extra nummer een lied, gemaakt door den heer D. Brouwer, getiteld „Die oude Vlotbrug", cn gezongen door mej. Van der SluisStins en mej. B. Broersen, ter wijl het refrein meegezongen werd door het publiek. Om twaalf uur sloot de voorzitter met een woord van dank aan alle medewerkers, de zen avond. De pauzes werden gevuld met muziek van de bekende Sonny-band, die ook voor de dansmuziek zorgde cn de aanwe zigen dan ook nog langen tijd bijeen hield. ST. MAARTENSBRUG. Do gymnastiekvereniging „S.S.S."„D.Ï.N. D.U.A." alhier, heeft toestemming gekregen tot het houden van een kleine verloting tij dens de uitvoering op Zondag a.s. ZIJPE. Do Minister van Sociale Zaken heeft we derom een overheidssubsidie toegekend voor een werkverschaffingsobject, bestaande in het, verbeteren van een perceel land, gelegen aan den Bosch weg alhier. Wij vernemen, dat de Minister van So ciale Zaken een regeling heeft getroffen voor de wijze, waarop de belooningen der leden van de bemanning der reddingsboo ten in mindering zijn te brengen op de steun bedragen van werkloozen. Geen korting behoeft te worden toegepast ®'an de volgende vergoedingen: vergoeding per oefentocht; vergoeding bij reddingswerk, welke afhankelijk is van het. aantal uren op de reddingsboot doorgebracht; gratificatie bij moeilijk reddingswerk. Gedeputeerde Staten hebben thans hunne goedkeuring gehecht aan het onlangs door den Gemeenteraad opnieuw genomen besluit inzake continuecring van de geldlec- ning, oorspronkelijk groot f 157000.met dien verstande, dat de rente met een half procent wordt verlaagd. PETTEN. Naar men ons mededeelt, zal alhier, in het Korfwater, wederom een zomerwoning worden gebouwd en wel voor rekening van den heer IJ. de Gooijer te Amsterdam. WERKLOOZEN-COMITé. Protestvergadering tegen de Wo. ningpolitiek der gemeente en de dreigende huisuitzetting. In de zaal van café Hilbrand had het Werkloozencomité alhier Maandagavond een vergadering uitgeschreven, teneinde tc protesteeren tegen de door het Gemeente bestuur gevoerde Woningpolitiek en tegen de dreigende huisuitzetting. Er waren niet meer dan 50 werkloozen aanwezig, toen de voorzitter de heer D. Bergman, de vergadering opende. Spr. stelde in het licht wat het Comité gedaan had in het belang der werkloozen en wees er o.m. op, dat verzocht was om schoolkleeding en het verstrekken van goedkoopc dekens. Eerst ccn maand na 't verzoek ontving het Comité bericht, van het gemeentebestuur, dat niet kon worden overgegaan tot het verstrekken van school kleeding cn wel om finantieele redenen. Wat dc dekens betreft, daarop is feitelijk nooit officieel antwoord ontvangen. Intusschen was het den voorzitter be kend, dat deze dekens reeds zijn gegeven aan niet-werkloozen en zelfs aan bezitters van eigen huizen. Spr. wees er vervolgens op, dat er nu een jaar lang actie was gevoerd voor huurver- laging, doch de resultaten waren nihil ge weest. Nu is de zaak zoo, dat er verschei dene op de lijst staan om vandaag of mor gen op straat te worden gezet. Dit nu zeide spr. moeten wij trachten te voor komen. Spr. zette daarna nogmaals de door de gemeente gevoerde woningpolitiek uiteen en wilde voorstellen, in Bergen te komen tot oprichting van een Bouw vereeniging van Arbeiderswoningen. Voor do oprichting ecner Bouwvcreeni- ging hebben we de hulp noodig der autori teiten. Het Comité hoopte, dat die hulp niet zou worden geweigerd. Gedachtenwisseling. Do lieer Wokke wees erop, dat geen werkloozc weet, dat er dekens voor de Geen kunstmatige moor de natuurlijke char- me van een gave, gezon de huid, dank zij de ge- regelde behandeling met de heilzame, genees- krachtige PUROl. Deze voedt,versterkten zuivert de huidweefsels en houdt f handen en gelaat zacht als fluweel. Naast goud- i gele is thans ook witte Purol verkrijgbaar. Deze wrijft onzicht baar uit en is daarom voor Dames en Meisjes zoo aangenaam bij de verzor ging van handen en gelaat. zuivert verzacht - geneest werkloozen beschikbaar zijn. Spr. hoorde het vanavond voor 't eerst van den voor zitter; van gemeentewege hoorde spr. nooit iets. Spr. zou wel eens willen weten, hoe dc arbeiders, aangesloten bij de S.D.A.P., daar over denken. Het is ons al reeds gebleken, zeide spr., dat wij van dc S.D.A.P. geen steun te vernachten hebben. Spr. zag geen heil in de stichting van een woningbouw vereniging, omdat we daar den steun voor noodig hebben van het gemeentebestuur. En zoolang daarin een wethouder zit van de S.D.A.P., die een hooge borst zet en meent misschien nog een tikje hooger te kunnen komen, hebben we niets te vernachten. De voorzitter zeide, dat bij het gemeente bestuur een circulaire van den Minister over die dekens was binnengekomen, daar was evenwel geen notitie van genomen. Niet zoodra echter komt er een circulaire welke een verslechtering voor den arbeider in houdt, dan zijn de heeren er bij. De heer Wokke: Schande! De heer Roobeek zeide, dat ook hij van die dekens had gehoord en bemerkt had, dat ze verstrekt waren aan kleine gezinnen. Spr. was toen naar wethouder Dingerdis gegaan en had daartegen geprotesteerd. Ook tegen liet feit, dat er gezinnen waren die twee dekens kregen en andere niets. Ik heb den wethouder gezegd, te weten, dat menschen met één of twee kinderen wel dekens kregen en groote gezinnen niet. Maar de wethouder zei: „Dat lieg je en ik heb cr jou geen rekenschap van te ge ven, aan wie we dekens geven!" De heer Wokke: Zooiets mag een arbei derswethouder niet zeggen; 't is een schan de! De voorzitter: Wij worden overal buiten gehouden. Ze geven de dekens aan vrindjes die cr het dichtste bij zitten. De heer Broersma merkte op, dat aan de circulaire van den Minister niet slechts geen bekendheid werd gegeven, maar ook dat verboden werd de circulaire in de werk verschaffing op te hangen. Spr. noemde dat een schandaal en meende, dat een protest daartegen alleszins op z'n plaats was. Dus, wat het gemeentebestuur jullie te vertellen heeft, mogen jullie niet weten! Uitroepen van protest. De heer Broersma zeide vervolgens, dat hij groote, onoverkomelijke bezwaren had tegen de oprichting van een eigen bouwver- eeniging. Wel wilde spr. rechtstreeks bij den Minister protcsteeren tegen de door het Gemeentebestuur gevoerde woningpolitiek; de Minister mag wel eens weten, meende spr., hoe of wij behandeld worden. Er moet iets gebeuren. De oppositie in den Raad is absoluut weg. De eigenaren van woningen worden in bescherming genomen ten koste van de arbeiders. De voorzitter wilde de vergadering voor stellen, dat het comité zich onverwijld zou wenden tot het gemeentebestuur, om te voorkomen, dat de menschen uit hun huis werden gezet. Aldus werd besloten. Dc heer Alderlieste meende, dat zoolang er in het gemeentebestuur een wethouder zat die nog een nevenbetrekking had, al was het dan niet rechtstreeks van de gemeente, dan toch door een achterdeurtje, de arbei ders hier aanwezig, van zoo'n leider niets hadden tc verwachten. (Applaus.) Besloten werd tenslotte niet over te gaan tot oprichting van een Woningbouwvereeni- De vergadering nam de volgende besluiten: le. Bij den Minister te protcsteeren tegen de Woningpolitiek der gemeente. 2e. Een adres te zenden aan de gemeente, met verzoek maatregelen tc willen treffen, om huisuitzef'ing te voorkomen. 3e. Bij de gemeente aan te dringen op medewerking om alsnog duurtetoeslag te krijgen. •Ie. Bij de gemeente aan te dringen op pu blicatie van die circulaires welke voor den arbeider van belang zijn. Hierna volgde sluiting. ROTTERDAM. 9 Maart. Veemarkt. Totaal-aanvoer 4025 stuks, t, w.: 150 paarden. 4 veulens, 1063 magere runderen, 842 vette runderen, 95 vette kal veren, 58 graskalveren, 2159 nuchtere kal veren, 181 schapen cn lammeren, 7 zuig- lammeren, 60 bokken cn geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 67 ct., 2e kw. 61 ct., 3c kw. 45—54 ct.. vette ossen 65—50—48 -54 ct., stieren 62—56—50 ct., vette kalveren 97—S765-75 cl. schapen 49—41—35 ct,, lammeren 544434 ct., graskalveren, 2e kw. 60 ct., 3e kw. 48 ct., nuchtere kalveren 413631 ct., slachtpaarden 521842 ct. Prijzen per stuk: schapen f2822IS. lam meren f 2621—15, nuchtere slacht kalveren f ioS6. nuchtere fokkalvercn f 1513— 11, slachtpaarden f 205155115. werk paarden f 270190120, hitten f- 180105— 70, stieren f 285—235—135, kalfkoeien f235 _190—120, melkkoeien f 215—195140, vare koeien f 175—110—100, vaarzen f 155—115— 85. pinken f 130—100—75, graskalveren f 65 —1520, bokken en geiten f 1495. Om schrijving: Vette koeien en ossen, aanvoer ruimer, handel vlot, prijzen hooger, prima koe 74, id .os 70. Stieren, aanvoer iets kleiner, handel willig prijzen: le kw. onver anderd, 2e en 3e kw. iets duurder. Vette kalveren, aanvoer matig, handel goed, prij zen hooger, prima 1.04. Schapen cn lamme ren, aanvoer ruimer, handel vlug, prijzen, evenals gisteren duur. Nuchtere slacht- cn fokkalvercn, aanvoer groot, handel vlug, prijzen duurder. Paarden, aanvoer onver anderd. handel levendig, prijzen slachtp. en hitten onveranderd, werkp. hooger. Kalf- cn melkkoeien, aanvoer als vorige week, handel zeer kalm, prijzen onveranderd. Va rekoeien. aanvoer iets minder, handel ma tig, prijzen als vorige week. Vaarzen en pinken, aanvoer gewoon, handel traag, prij zen iets hooger dan vorige week. Graskal veren aanvoer als vorige week handel ta melijk, prijzen iets hooger. Bokken en gei ten, aanvoer groot, handel vlug, prijshou dend. Voor Dr. Dcterding werden 48 vette runderen aangekocht. PURMEREND, 9 Maart. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 27000 Kg., handel stug, hoog ste prijs f22. 3 stapels kleine Boerenkaas f 21.1 sta pel volvette f22. 314 Kg. boter f 1.541.59, wciboter f 1.50- 1.52 per kilo. Runderen, totaal 457 stuks: 190 vette koeien, 60—68 ct. per kilo. matig; 148. gcldekoeien f 80175 per stuk, matig; 110 melkkoeien f 110240 per stuk, matig; 9 stieren 50— 60 ct. per kilo, matig; 7 paarden f 60130 per stuk, stug; 22 vette kalveren 3060 ct. per kilo, matig; 1165 nuchtere kalveren? voor de slacht f 413, voor de fok f 10—15 per stuk, vlug; 198 vette varkens voor de slacht 4548 ct. per kilo, vlug; 32 magere varkens f 1630 per stuk, matig; 305 big gen 1 914 per stuk, matig; 755 schapen f 1432 per stuk, matig; 32 bokken f 414 per stuk, matig; kipeieren f 3.253.75 eend eieren f 2.75 per 100 stuks; piepkuikens f 0.90—1 per kilo, oude kippen cn hanen 4047% ct. per kilo, konijnen f 0.401.70 per stuk, eenden 30—60 ct. per stuk, dui ven 40 ct. per paar, 233 eendeieren A f 2.80, 5647 kipeieren A f 3.503.60, 81 schouw- kipeieren f 2.10. Coöp. Centrale Eierveiling Purmercnd. Aanvoer: 110.000 ©endeieren f 2.902.95, 100.000 kipeieren: 65—66 Kg. f 3.70—3.80, 63 —64 Kg. f 3.60—3.75, 60—62 Kg. f 3.55—3.70, 58—59 Kg. f 3.50—3.65. 56—57 Kg. f 3.50— 3.60, 53—55 Kg. f 3.45—3.55. GRONINGEN, 9 Maart. (Graanbeurs). Inlandschc rogge f 7.758.95, wintergerst fS8.40, zomergerst f 8—8.65, haver (wit) f 77.55, zwarte haver f 6.757, groene erw ten f7.259.30, paardenbooncn f77.50, wiendeboonien f 77.50, Waalsche boomsro f7—7.50, karwijzaad f 17—22.50, kanariezaad f 1216, blauwmaanzaad f 16—22.25, buiten- landsche gerst f8.65—8.85. rondo mais f7.45 —7.65, lijnzaad witbloei f 7—9 idem blauw- bloei f79. Aanvoer klein, stemming kalm. De richtprijs van granen en erwten niet te bedingen. VAN HET ONBEWOONBARE TT Naar het Engelscb bewerkt door THEA BLOEMERS 87 j Hg ging naar het bureau en schreef vlug: „Geachte Heer Mlller, Ik moet begingen met een excuus voor myn houding tegenover u. Sir Charles Le Mesurier heeft mfl zooeven uw naam genoemd en my geraden uw hulp in te roepen. Mevrouw Grey is verdwenen, het ingesloten briefje achter latend en ik ben zeer bezorgd over haar. Ik ga nu naar den heer Bronaon, omdat deze haar het laatst gesproken heeft, wilt u by het kasteel op my wachten? Julian Forsham". Twee minuten later was Julian op weg naar het kasteel. Mademoiselle Lemoine liep door de hall, toen hy werd binnengelaten. Met een kort knikje stuurde ze den huisknecht weg en nam Julian mee naar de huiskamer. „Mynheer Bronson is met een paar brieven bezig", zei ze. „Gaat u zitten, ik zal hem zeggen, dat u er bent!" Na een minuut of acht verscheen Bronson. „Neem me niet kwalyk, dat ik u heb laten wachten", verontschuldigde hij zich hoffelyk, ik had dringende correspondentie.' „Mynheer Bronson", begon Julian, „we maken ons ongerust over mevrouw Grey. Ze heeft de villa plotseling verlaten en... enfin, ik geloof dat u haar vanmiddag nog ge sproken hebt. Heeft ze tegen u misschien over haar voornemen gesproken of iets gezegd, dat een aanknoopingspunt geeft?" „Hoe is het mogeiyk?" zei Bronson op ver schrikten toon. „Dat is onaangenaam nieuws! Neen, ze heeft my niets verteld en evenmin ergens op gezinspeeld". „Zei ze niet, dat ze ergens heen moest?" „Neen, ze heeft absoluut niets gezegd. Trouwens, ze was heelemaal erg stil ik vond haar bepaald gedrukt, neerslachtig. Ze vroeg of ik bleef theedrinken, maar ik had geen tyd. Ik wilde nu om een lief ding dat ik maar..." Hy brak abrupt af en keek Julian angstig aan. „Mynheer Forsham, u denkt toch niet...?" „Neen", antwoordde Julian, byna heftig, „daar denk ik geen oogenblik aan." Maar zyn heftigheid verried, dat er, achter den drempel van zyn bewustzijn, een vrees was, die geen noodlottige mogelykheid uit gesloten achtte. Toen Julian weg was, ging Bronson naar zyn werkkamer terug. Daar wachtte made moiselle Lemoine hem. „Wat zei hy? Wat wou hij?" vroeg ze ge jaagd. „Hij zag er vreeselyk opgewonden en ont daan uit." „Vóór alles kalm blyven", vermaande hy scherp. En daarop: „Forsham wou natuurlijk weten hoe mevrouw Grey was, toen ik van haar weggin. Ik heb hem gezegd, dat ze me erg bedrukt en neerslachtig toescheen", voegde hy er veelbeteekenend by. „Wat zal ik biy zijn, als we weg zyn! Wan neer gaan we?" „Wanneer we gaan? We gaan niet. Waar denk je over?" „Gilbert, ik begrijp je niet. We moeten zoo gauw mogelyk hier vandaan zien te komen. Dacht je, dat ze niet naar mevrouw Grey gingen zoeken? Julian Forsham zal geen steen op den anderen laten om haar te vinden." Bronson deed de deur van de kamer op slot. Toen liep hy naar den haard, drukte op een onzichtbare veer en opende een deur in het paneel, allemaal zóó kalm en onbewogen, dat het duidelijk was, dat het heel gewone hande lingen voor hem waren. „Ik verzeker je, dat hy haar vinden zal, al moet hij er het huis voor afbreken", waar schuwde ze. „Naturlijk vindt hy haar", bevestigde Bron son, met sinister sarcasme. „Het is van begin af myn doel geweest, dat ze haar zouden vinden." Anastasia Lemoine, eenmaal Annie Brown, liep op hem toe, en keek hem met wydopen oogen aan. „Gilbert", drong ze met bevende stem, „wat bedoel je? Waar zullen ze haar vinden?" „In de rivier', klonk het kort „Wat dacht je anders." Annie gaf een kreet en greep zyn arm. „O, neen, dat nooit, dat niet", roep ze uit. „Je meent het toch niet?" „Natuurlijk meen ik het. En maak er alsjeblieft geen scène over. Nu zij den door gang gevonden heeft, kan het niet anders. We moeten kiezen zij of wij. Wat dacht je dan?" Annie Brown was een stap achteruit ge gaan. Ze keek niet meer naar hem; haar blik was op den vloer gericht en ze klemde haar handen in elkaar. „Ik wil aan moord niet medeplichtig zyn", zei ze met een vreemde, diepe stem. Bronson legde zwaar de hand op haar schouder. „Dat wordt ook niet van je verlangd. Maar waarom vraag je naar by'zonderheden, als je zoo zenuwachtig bent? Geen mensch zal aan moord denken. Mevrouw Grey vond het griezelig in de villa; ze werd hoe langer hoe zwaarmoediger. Dan wordt ze in de rivier ge vonden en er ligt een opgewonden briefje, dat ze het niet langer kon uithouden. Ik ben de laatste, die haar gesproken heeft en verklaar, dat ze erg stil en neerslachtig was. Er zal heusch niet aan moord gedacht worden. En" Annie hief de oogen weer naar hem op, zag zyn gezicht en huiverde „ik geloof heusch niet, dat de Forshams ooit nog een anderen huurder voor de villa krygen. Je ziet, dat die onverwachte complicatie toch nog wel ergens goed voor is." Hij keerde zich om als wilde hij weggaan; maar Annie was met een sprong tusschen hem en de open deur in het paneel. „Neen, neen", smeekte ze met een heesch, wanhopig geluid, „neen, Gilbert, doe het niet! Hy pakte haar ruw beet, maar opeens ver anderde haar gezicht en haar stem. „Gilbert, daar komt Angela aan." Hij liet haar los. Ze sloeg het paneel dicht. Beiden hoorden ze het jongensachtig fluiten en den vasten stap van Bronson's dochter. „Draai den sleutel om", fluisterde Annie. „Wat moet ze wel denken!" Bronson deed de deur open en begroette Angela met een glimlach. „Nog niet gekleed voor het diner?" pruilde ze. „Ik krijg standjes over gebrek aan stiptheid en u geeft zelf zoo'n slecht voor beeld." Mademoiselle Lemoine kwam de kamer door. „Angela heeft gelijk", beaamde ze. „Het is al zoo laat, de bedienden zouden denken, dat er iets niet in orde is. Kunt u uw zaken niet na het diner afdoen? Men kan tegenwoordig niet genoeg rekening houden met het per soneel." Er lag een diepe bedoeling in de achte- looze woorden. Bronson keek haar aan, eerst aarzelend, toen knikte hy. „Goed, we zullen eerst dineeren, ik ben in tien minuten klaar". Angela stak haar arm door den zyne pn te samen gingen zij de hall door, Annie volgde. Aan de trap keerde Bronson terug. (Wordt vervolgd.);

Schager Courant | 1937 | | pagina 6