IBIS SHAG Plaatselijk Nieuws. OMGEVINGNIEUWS Ingezonden SPORT Dobbelmann leltlter...mcm! Predikbeurten BEKENDMAKING. Verkeer Paaschtentoonstelling Toelating leerlingen O.L BERGEN Nir.T AANPASSEN, MAAR AANPAKKEN. De heer W. van Dok, wethouder uit Beverwijk, spreekt voor de S.D.A.P. in de groote zaal van de Rustende Jager werd door de afd. Bergen van de S.D.A.P. een verkiezingsvergadering gehouden, wel ke slechts matig was bezet. De voorzitter der afdeeling, de heer A. Munnier opende met een woord van wel kom, in het bijzonder gericht tot den spre ker, den heer VV. van Dok en tot mevr. Por- tegios uit Alkmaar. De voorzitter gaf daarna mevr. Portegies gelegenheid haar eerste verzen te declamee- ren. Hierna kreeg de heer W. Dok, wethouder uit Beverwijk, het woord om te spreken over „Niet aanpassen, maar aanpakken!" Spr. begon met te zeggen, dat de moderne arbeidersbeweging haar tweede jaar van campagne ingaat voor het plan van don arbeid. De economische stormen, welke woeden over de geheele wereld, heeft een verwoes tende werking over alle landen. Ook over ons kleine land,, waar 465.000 werkloozen zijn. In verband hiermede krijgt het plan van den arbeid een nieuw aspect. Het bedrijfsleven is in deze 4-jarige regee- ringsperiode niet tot nieuw leven gewekt, maar als de economische krachten waarover het Nederlandsche volk beschikt juist wer den aangewend, dan zouden tienduizenden geholpen zijn. Spr. sprak een ernstig woord van waar schuwing tegen het fascisme, dat in vele landen de overhand verkrijgt. Immers het fascisme doodt het organisatievermogen. Spr. wees erop, dat de huidige Reieering niets doet dan tasten en zoeken. Men kan deze politiek lezen in het boek: liet wer kende land. De capaciteit der gemeenten, om zelf werken uit te voeren is tot een minimum teruggebracht en 't is daardoor dat. de werk foozen niet meer aan het werk kunnen ko men. Spr. noemde het een zeer twijfelach tig genoegen, wethouder te zijn van een gemeente welke afhankelijk is. De heer Dok zette daarop het. Plan van den Arbeid uiteen en zeide. dat de sociaal democraten geen geloof meer konden hech ten aan de maatschappelijke krachten. Want alleen arbeid kan den nood leni gen. Sprekende over devaluatie, zeide de heer Dok, dat deze moest worden behoersebt door de gemeenschapsgedachte. Nu dit niet bet geval is, kan de devaluatie funest wor den. Ken eerste cisch van het Plan van den Arbeid is, dat er een einde komt aan de vernietiging van levensmiddelen, doch dat er komt een nationale reserve. Wij zijn verdwaald in oen bosch, de een heeft een lucifer en de ander beeft een brood, maar we verstaan elkaar niet en daarom zal de eene vergaan van de kou en de ander om komen van den honger. Daarom moeten wij alleen het Plan van den Arbeid propageeren, anders komen we om, zooals die beide menschen in het bosch, aldus eindigde spr. Hierop volgde gedachten wisseling, waarna movr. Portegies nog eenige verzen decla meerde. BERGER SPORTVEREENIGING. Zondag komen het eerste elftal en de a- adspiranten voor een moeilijke taak te staan. Zondag gaan de jongens naar Zaan dam om daar Z.V.V. 3 in eigen huis te be strijden. Als ze hun normale spel spelen, kunnen ze ongetwijfeld winnen, maar dan moet er ook alles op alles worden gezet. Het weder opstellen van do Jong heeft tot gevolg gehad, dat Iloogvorst wederom op de linksbinncnplaats is terecht gekomen. Peetoom speelt 1. half. De a-adspiranten gaan zonder Dirk Zwakman, voor wien Jan Jansen invalt naar Schoorl en moeten daar winnen. Vecht er dus voor jongens, niet hang zijn en pro beer er op goede en vooral eerlijke wijze het beste van te maken. •De reserves gaan naar St. Pancras om Vrone 2 in eigen huis te bestrijden. Play on boys! SINT PANCRAS DE GLADHEID De gladheid heeft ook hier slachtoffers gemaakt. Een vrachtauto van de fa. L. uit Amsterdam geraakte in de bocht bij de Witte Kerk door de gladheid tegen een boom waardoor vrij belangrijke schade Ccrd veroorzaakt. Een der inzittenden be- vam een bloedende wond aan het hoofd Dr. Destree verleende de eerste hulp. Met behulp van een kraanwngen werd de vracht wagon welke zware „slagzij" niaaktc weer op het rechte pad gebracht. Dezer dagen is men begonnen aan het werkverschaffingsobject, de nieuwe hegraaf- plaats achter de Ger. Kerk alhier, een ob ject, waarover in de raad reeds menig har tig woordje is gesproken. H EK R-HU GO WAARD Burgerl. Stand over de maand Febr. Geboren: Elisabcth, dochter van D. Hoog land en E. Dam. Margarefha Sigbcrtha, doch ter van P. Limmcn en M. A. Bakker. Mar garefha Geertruida, dochter van G. J. Klaver en C. C. Bijvoet. Maria Alida, dochter van C. Wagenaar en A. Wagenaar. Cornelia, dochter van J. Bes en M. T. Rood. Simon Jo- hannes, zoon van .1. P. Entius en M. Jonker. Maatie. dochter van J. de Krijger en N. Ploe ger. Pnulus Johnnnes, zoon van P. Mooij en I'. E. Oudeman. Wilhelmina Alida Theresia, dochter van A. A. Groen en W. Rakker. Lu cia Divera. dochter van P. J. Wijnker en M. Vlnar. Grietje, dochter van D. Wagonaar en S. Hoogland. A gat ha Cornelia. dochter van C.. Groot pn C. Tl. Rarhorst. Petrus Frederi- kns. zoon van F. Hink en E. M. Broerson. Anthonius Petrus Damianus. zoon van W. L. Schilder en M. Beerepoot. Cornelis Johan- nes, zoon van C. Mul en M. Venver. Theodo- rus, zoon van J. Schotten en M. Kleef. Nico- lans Gerardus, zoon van G. Does en M. Laan. Overleden: Petnis Molenaar, oud 15 jaar, zoon van W. Molenaar en M. v. d. Jong, overl. te De Bildt. Aafje Jonker, oud 50 jaar, wed. van C.. Groenveld, overl. te Alkmaar. Trijntje Gootjes, oud 21 jaar, dochter van J. Gootjes en G. Hofdijk. Cornelia Hendrica Barhorst, oud 42 jaar, echtgen. van G. Groot. Petrus Frederikus Ilink, oud 3 dagen, zoon van F. Hink en E. M. Broerson. Ondertrouwd: Ph. C. Briefjes, oud 26 jaar, wonende te Bergen en G. Blokker, oud 18 jaar, wonende te Ileerhugowaard. KOEGRAS JULLANADORP. De Bazar van „Kunstzin". Nog slechts een week scheidt ons van de opening en het spreekt van zelf dat alle toe bereidselen getroffen worden om do zaak voor elkander te zetten. Aan alle huizen zal worden aangeklopt, of men voor de bazar iets afgezonderd heeft, of dit nog wenscht te doen. Het doel van deze bazar is genoeg zaam bekend en men biedc thans bij dit po gen zoo mogelijk de helpende hand. Do Verecniging voor Volksonderwijs, af deeling Julianadorp, hield voor een goed be zette zaal met publiek een propaganda-avond in het café Prins Hendrik" van den heer A. Doorn De Harmonie „Kunstzin" verleende hierbij hare gewaardeerde medewerking, door eenige muzieknummers ten gehoore te brengen, waardoor ook de stemming er in kwam. De Voorzitter, de heer I. J. Schroovers, heette in het bijzonder de spreker van de zen avond, den heer H. Marinus uit Den Helder, welkom. In zijn betoog vestigde hij vooral de aandacht op het. thans in gebruik zijnde vervoermiddel voor de veraf wonende schoolkinderen en spoorde een ieder aan er voor te zorgen en rncde te helpen dat dit rij tuig zal kunnen blijven rijden. De heer Marinus wees in een kernachtige speech op dc verbrokkeling van het onder wijs, hel welk doorgaans een uitvloeisel is, van eenige fanatieke personen, die om de een of andere reden niet meer met het. groo te geheel wenschen samen te werken en dan maar weer. een schooltje oprichten. Spr. wekte op met kracht mede te werken tot de instandhouding en uitbouw van het open baar onderwijs. Na de pauze kwam de tooneelvereeniging voor het voetlicht met het tooneelspel in drie bedrijven, getiteld: „De Onbekende Vrouw". Dit spel was op dezen avond veel te lang. Overigens werd een en ander met applaus beloond en kon dc voorzitter zijn dank be tuigen aan alle medewerkenden, die tot het welslagen van deze propaganda-avond had den medegcholpen. WARMEN BUIZEN Vergadering „De Hanze" afd. Warmenhuizen. Onder voorzitterschap van den heer Jac. Mooij vergaderde deze vereeniging Woens dagavond in hot lokaal van den heer Mosch Na opening volgde voorlezing van de no tulen, welke onveranderd werden goedge keurd. De Voorzitter las een circulaire voor van het Bondsbestuur. Hierbij werd de mede- deeling gedaan dat voor de e.k. Centrale Raadsvergadering voorstellen kunnen worden ingediend. Eveneens werden mededecling gedaan over het Middcnstandsborgstellingsfonds. Door het bestuur van deze afdeeling was nog getracht voor deze vergadering een spreker te krijgen. Ondanks diverse pogin gen is dit niet gelukt en was de Geestelijke adviseur bereid een causerie te houden. Spr. gaat na wat. de middenstand betee- kent in de samenleving ten opzichte van dc andere groepen van den bevolking. In korte trekken ging de Eerw. spreker na de positie van den middenstand. Spr. wil zoo veel mogelijk trachten de fouten, die onze afdeelingen tcekenen, op te heffen en oppert het denkbeeld een z g.n. studie-commissie in het leven te roepen, die de verschillende brandende vraagstukken nauwkeurig bestudeert om later de verkre gen vruchten op de vergaderingen aan de leden over te dragen. Dc heer Zoon was bereid in die bedoelde commissie zitting te nemen. Dus een stap in de goede richting. Dc voorzitter bracht, den geestelijk advi seur dank voor zijn gehouden causerie en gaf <Ie vergadering gelegenheid vragen te stellen. Hiervan werd zeer weinig gebruik gemaakt. Rondvraag. Inzake de gasfabriek is nog het een en ander besproken. Voor deze vergadering hoeft bestuur in zake dit actueel onderwerp getracht eenige juiste gegevens en feiten te verschaffen. Zij zijn echter weinig of niets wijzer geworden. Uit dc besprekingen viel waar te nemen, dat men het maar beter vond. nu den Raadsleden hel zwijgen was opgelegd, de zaak met het volle vertrouwen in handen to geven van ons middenstands- gemcenteraadslid, die, waar het mogelijk is, de belangen van dc middenstanders onder de nogen van de andere raadsleden zal brengen. Bovendien was men ook wel er van overtuigd, dat behalve de heer Roozen daal ook nog wel andere heeren de belangen van den middenstand zullen behartigen. Het bestuur van de Hanze zal echter in deze kwestie paraat blijven. Hierna sluiting. LANGRNDIJK NOÜRD-SCHARWOUDE VERGADERING HANZE Woensdagavond hield dc Hanze" een vergadering in hotel De Burg, waar de heer Burdorf, ambtenaar van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar om inleiding hield over het handelsregister. Hij besprak do al of niet noodzakelijkheid van het ingeschreven zijn in het handelsregister Ook werd gewezen op het groote nut van het ingeschreven zijn. Verscheidene heeren stelden n.n.v. deze rede vragen, welke door den inleider naar tevredenheid werden be antwoord. Medegedeeld werd nog dat het middcn standsborgstellingsfonds zijn beslag had ge kregen. Vervolgens werd besproken het groote vraagstuk van de contante betaling. Door verschillende sprekers werd hiervoor een actie gewenscht. Men besloot, hiervoor in contact te treden met het bestuur van de Langendijker Win keliers Nering-en Vakvereniging. Sluiting. BEEN GEBROKEN Gisteren Is op het spoorterrcin alhier een ongeluk gebeurd. Mej. S. uit Oude Niedorp moest op dit terrein per fiets de in de straat liggende rails passceren. Zij stuurde hier bij niet heelcmaal goed, waardoor zij met een der wielen tusschcn de rails geraakte en viel. Geconstateerd werd, dat zij een been had gebroken. Dr. de Wit uit Oudkar spel verleende de eerste hulp. HOOGWOUD Het Oranjecomité vergaderde Woensdaga vond j.1. in het café van den heer Scher mer onder voorzitterschap van den burge meester, de heer D. Iloogenboom. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna, de rekening wordt goedgekeurd. De voorzitter wijst er op, dat het feest op 7 Januari j.1. uitstekend is geslaagd en wil hier inzonderheid een woord van dank brengen aan den secretaris, de heer P. dc Boer, voor zijn vele bemoeiingen, benevens aan den penningmeester en aan de leden van het Comité en verder aan allen die tot het welslagen van dit feest hebben medege werkt. Hij betrekt hierbij ook de hoofden der scholen, die op zoo'n keurige wijze dc zang der kinderen voor liet- gemeentehuis hebben geleid. Spr. vraagt, of het niet moge lijk is, dat het comité permanent blijft om bijv. op Koninginnedag een feest te orga- niseeren met dc schoolkinderen. Na eenige bespreking wordt besloten, dat het comité in Juni of Juli nog eens zal ver gaderen om deze kwestie nader onder oogen te zien. De heer de Boer dankt den Voorzitter voor hetgeen hij heeft gedaan en spreekt den wcnsch uit. dat zijn volgende plannen, wat betreft 't Koninginnefeest, evengoed zullen slagen als het feest op 7 Januari j.1. Hierna sluiting. WIERINGEN DEN OEVER. Onderscheiden. Aan den magazijnbeheerder le klasse, den adjudant-onderofficier J. A. de Reuver, ter standplaats Den Oever (Wieringcn) zal op Woensdag 24 Maart a.s. voor het front der troepen te Amsterdam de gouden medaille voor 36-jarigcn trouwen dienst worden uit gereikt. Vischafslag. 8 Maart: 17 tal haring f 9.307.75 p. tal. 9 Maart: 22 tal baring f 8.409.25 per tal. 10 Maart: 32 tal haring f 8.60—9 per tal. Overname zaak. De heer A. Qiima, voorheen vertegenwoor diger voor de fa. Sabel van Zaandam voor den verkoop van gasolie. heeft thans deze zaak overgenomen en zal haar voor eigen rekening drijven. ZIJPE Blrg. Stand van 5 t.m. 11 Maart Geboren: Wim, zoon van Hilke van der Wal en Wietske van der Wal. Ondertrouwd: Albertus Adrianus Bakker, 29 jaar, mclkslijter cn Cornelia Theodora Maria Dobbc, 22 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe. Getrouwd: Ge-ene. Overleden: Cornelis Meurs, 76 jaar, we duwnaar van Christoffelina Kramer. MIDDENSTANDSTENTOONSTELLING OF „PANEM ET CIRCENSES"? (1). Geachte Redactie, Volgens het verslag in uw blad is het de bedoeling, een middenstandstentoonstelling te houden. Een alleszins lofwaardig plan, om klant en winkelier tot elkaar tc bren gen. Op drie verschillende plaatsen heb ik dat mogen constateeren, nl. te Groningen, Barneveld en Hilversum. Het verslag deelde echter tevens mede, dat aan de geprojecteerde tentoonstelling een „attractie' zal gekoppeld worden, nl. cabaret en dans. Dit nu lijkt me bedenke lijk. Is het gevaar niet groot, dat het pu bliek om 't l&ótste komt, waardoor het eer ste (de tentoonstelling), en dus de zakenman op den achtergrond belandt? En in dc tweede plaats: beseft het Be stuur, dat door deze wijze van doen liet orthodox- protostantscho volksdeel uit Schn- gen en omgeving (toch ook klanten!) wordt afgestooten en uitgesloten? En dat deze klanten hieruit de consequenties zullen moe ten trekken? Laat, wie dit wil, cabaret en dans „ge nieten", en betalen, doch laat een Midden standstentoonstelling a.u.b. een zaak voor allen blijven. Hoogachtend en dankend, H. PILON. (1) „Brood en spelen", was de roep van het ondergaande Romeinsche volk. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Aan de redactie van de Schager Courant. Ondergeteekende verzoekt u beleefd een klein plaatsje in uw veel gelezen blad. Blijkens een verslag in uw blad van Woensdag 10 Maart, inzake een werkloozen- vergadering op Maandag 8 Maart, waarin lot. uiting komt, dat van de S.D.A.P. geen steun is te verwachten voor dc werkloozen, zoolang de ST), wethouder in 't college zit, evenmin enz., is door mij noch de S.D.A.P. noch de Soc. Dem. wethouder, in dit ver band genoemd. Met dank voor de plaatsing. A. WOKKE, Bergen. Noot van den redacteur. Wij maakten hot verslag persklaar cn schreven de woorden van den inzender on middellijk op. Dus kunnen wij in ons ver slag geen wijziging aanbrengen, omdat wij de zekerheid hebben, dat dc heer Wokke inderdaad deze woorden sprak, al weet hij zulks klaarblijkelijk, zelf niet meer. VOOR DE PIJP Rookt IBIS bij voorkeur uit een IBIS-pijp, Bij Uw winkelier verkrijgbaar. PROGRAMMA N..H.V.B. voor Zondag a.s. Eerste klasse A. Bergen gaat naar Z.V..V. 3, 12 uur, om weer aan de 2 benoodigde puntjes te komen. De tactische fout van de match tegen Beem ster dient thans vermeden ee worden. O.S.V. 3 zal Bcemster in Oostzaan nul op het request geven, terwijl Z.F.C. 4 thuis met C.S.V. wel raad weet. Positiewijziging ver wachten we dus niet. Eerste klasse C. Ligt stil wegens den oefenwedstrijd van het districtselftal te Andijk. Tweede klasse D. Egm. Boys ontdoet zich thuis van Alk maar 2. Akersloot delft thuis het onderspit tegen Oudorp. D.T.S. 2 heeft uit een heel klein kansje tegen Alkm. Boys, 10 uur, en M.E.V.O. klopt Alcmaria 5. Derde klasse D. Aartswoud zal een heele toe verrichten als zij thuis Sporters 2 klopte, 2 uur. M.F.C. 3— Andijk 3 sluit de agenda hier. Derde klasse E. Alkmaar 3 mag wel oppassen voor Egm. Boys 2, ook al komen deze naar den Wester- weg. Dirkshorn en Ursem zijn van den kop afgedrongen. Zondag strijden'ze in Dirkshorn om dc eer wie nog eenige aanspraken op den titel zal kunnen laten gelden. De ver liezer lijkt uitgeschakeld. Vrone 2 ontvangt Bergen 2, 2 uur. De punten zullen fel om streden worden. Vierde klasse F. C.S.V. 3 conserveert M.E.V.O. 3, terwijl Alkmaar 4 over de Boys 5 zegeviert. Vierde klasse J. Berkhout 2 bezig haar leidende rol te ver stevigen, klopt Sijbekarspel 2. V.C.L. 2 heeft tegen And. Boys 2 uit, 2 uur, 'n goede kans. Hollandia u5 maakt M.O.C.. 2 een kopje klei ner en Hoogkarspel 2O.K.B. 2 schijnt de beste winstkansen voor eerstgenoemde in te houden. Adspiranten. In afd. K om 2 uur de burenstrijd Schoorl a—Bergen a„ Om 12 uur D.T.S. a—Alcmaria b. In afd. M. trekt D.T.S. b naar Uitgeest b, 11 uur. In afd. O gaat V.C.L. a naar And. Boys a, 12.30 uur. N.H.V.B-ELFTAL Het Groentje publiceerde thans ook het districtselftal Alkmaar en Omgeving. Hoewel er keuze mogelijk was uit een vijftal eerste klasesrs (Acmaria 3 Bergen, Beemster, C.S.V. cn Vrone) is het treffend zooveel spelers uit dc tweede klasse als er gekozen zijn; vooral in de voorhoede waar midvoor Koster van Bergen de eenige is die in eerste klasse verband uitkomt. Dit zegt echter niet dat het elftal daarom zwak zou zijn. Zoolang de tweede klasse spelers oplevert als Gerrit Hart, de Koedijk-rechts buiten, zal de Elftal-commissie nog niet met de handen in het haar zitten Het elftal is dan: J. Halff, Borgen; P. Beeldman, Bergen en G. Temming MEVO; J. Ludding, Bergen; P. Spaarmnn Beemster en K. de Graaf Egm. Boys; G. Hart Koedijk; P. Tuinier Oudorp; C. Koster Bergen M. Vcrwer Koedijk en N. Dekker Egm. Boys. Tegenstander cn veld zijn nog niet vast gesteld. ZONDAG 14 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Schagcn, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Barsingerhorn, geen dienst. Anna Paulowna. nam. 7 uur, Ds. Vorst-man. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Kolhorn, Woensdag 17 Maart, 's av. 7.30 u., Ds. v. d. Poel. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds Witkop Bevestiging van nieuwe lidm. Coll. Oudcsluis. geen dienst. Petten, geen dienst. Scliagerbrug, geen"dienst. Zuidscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kam. Bcv. v. lidm. Noordscharwoude, geen dienst. Maan dag 15 Maart, 's av. 7.30 uur, Ds. Bloe-m- boff. Oudkarspel, geen dienst. Schoorl, zei Groet. Groet, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Warmenhuizen, geen dienst. De BURGEMEESTER van SCHAGEN maakt bekend, dat gedurende de op Woens dag 17 Maart a.s. té houden Paaschtentoon stelling het verkeer van Noord en Loet naar Laan en Hoep (en omgekeerd) zal worden geleid door de Heerenboschstraat in plaats van over de Gedempte Gracht. Schagen, 10 Maart 1937. De Burgemeester, J. CORNELISSEN* School en Voorbereidende school BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SCHAGEN maken bekend, dat op 1 Mei a.s. dc toelating zal plaats hebben van leerlingen tot de O. L. school en de open bare voorbereidende school. De aangifte zal moeten geschieden aan de genoemde scho len vóór 10 April a.s.; zij kan schriftelijk geschieden onder opgaaf van naam, voor- namen, geboortedatum en naam en adres van den aansprakelijken persoon, of mon deling, in het laatste geval voor de O. L< school Maandags, Dinsdags, Donderdags en Vrijdags, n.m. 3A4K uur. De leerlingen die tot de O. L. school worden toegelaten, moeten voor 1 April a.s. de leeftijd van zes jaren hebben bereikt. Schagen, den 10 Maart 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. Eenïgenburg, voorm. 10 uur. Ds. Vorstman. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Los. Aartswoud, nam. 7 uur, Ds. Rijkx. Dirkshorn, 's av. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Een Leven na den Dood? Winkel, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Oude Niedorp, nam. 7 uur. Ds. Van Baaien. Huisduinen, vm. 10 uur, Ds .M. v. Wichen. Bergen voorm. 10 uur, Ds. G. Nuis van Nieuwendam. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds'. R. vait der Veen. Doop. Burgervlotbrug, nam. 2 uur, Ds. R. van der Veen. Doop. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. D* HaarS. Doop. Geref. Kerk. Schagen (voormalig gebouw Kantongerecht)! nam. 5.30 uur, de heer Vïsch, v. Kolhorn, Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer D. Visch< Nam. 2.30 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Luteijn, van Nijkerk. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman nen vereen., Donderdagavond 7.30 uur, in Evangelisatiegebouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 5 uur, Kindersamenkomsi met lichtbeelden. 's Av. 7.30 uur sa menkomst met lichtbeelden voor Volwasse nen. Spr.: de heer Bok, van Den Helder, E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan 1). voorm. 10.30 u* de heer Mol, van Schoorl. GESLAAGD. Voor het einddiploma van de Ver. ter be vordering van het Vakonderwijs in West- friesland, slaagden Fr.. Koning cn J. Win ters, alhier, J. Keet te Scllagerwaard en P„ Voorthuizen te Barsingerhorn, allen leerlin gen van de Vakteekenschool te Schagen. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was ccn Donderdag jl. buiten verwachting met dit winterweer. De handel was heel goed en beste koeien aangevoerd. Een schot werd ge kocht door den handelaar D. Brcgman, Alk maar voor 35 ct. per pond. 2 koeien van de hesten, golden f 260. En later, hoorden wij nog, werd er een koe gekocht door sla ger G. v. Zoonen, Wicringerwaard, voor f 267.50, afkomstig van den heer P. Grin, aldaar. Volgens zeggen kosten deze koeien ook 35 a 36 ct. Gelde koeien geen noteering. Kalfkoeien aardig aangevoerd, handel matig. Handel in pinken goed. Nuchtere kalveren werden weer vlug ver kocht. Fokkalvcrcn f 1218, handel goed. Vette schapen veel vraag naar, noteering 3137 gld., mooie prijzen. Ovcrhouders voor de slacht golden tot f 27. Voor dc weide 22/4 gld., handel goed. Vette varkens 1 ct. duurder bij de vorige weken. Deze golden 24*4 ct. hoogste notcc- ring, handel goed. Hoogste noteering voor de biggen f18, Hier was ook weer aardig vooruitgang. Handel goed. Schrammen, 1 koppel, f26 no- tcering, handel goed. Op dc kippenmarkt weinig te doen, wat er was is goed verkocht. Dus de handel was over 't geheel goed te noemen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Schagen. In den loop der maand Februari 1937 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank boekjes ingelegd f 22.738.69, en terugbetaald f 22.139,04, Derhalve meer ingelogd dan te rugbetaald f 599.65. Het aantaln ieuw uitge^ geven boekjes bedroeg 40.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5