AKKERTJES Weer onprettig? Opticien TERLEP Uit onze omgeving BERGEN ARBEIDERSTOONEELVER. „BERGEN". Dokter Bavino, romantische schets in 3 bedrijven, door Henk Bakker, in de Rnstende Jager. Kort voordat Bavino geboren werd, onder ging zijn moeder een hevigen schrik, welke veroorzaakt werd door een kolossalen aap. En zoo kwam de kleine jongen ter wereld, mismaakt en met liet uiterlijk van een orang-oetang. Het kind was bij z'n geboorte dus alreeds voorbestemd om gehoond en bespot te worden; van het leven dat wreed is en hard viel voor hem bitter weinig te verwachten. En hij koos zich het eenige vak waarvoor hij de geschiktheid had; hij werd clown in een circus, dat hij met z'n broer Prum exploiteerde. Lach dan Bajazzo. Het leven zou wellicht zijn voorbijgegaan zonder al te veel schokkende gebeurtenis sen, ware het niet, dat in dat mismaakte lichaam een hart. had geklopt van zuiver goud, een hart, dat vol liefde uitging naar een circusmeisje. Een meisje, dat echter alreeds de maitresse was van Bavino's be voorrechten broer Prum. Toen uit deze niet echtelijke verbintenis een kind moest wor den geboren en Prum weigerde het meisje te trouwen, wierp zij zich vol wanhoop in de armen van den niets wetenden Bavino en vond op die wijze een vader voor het kind. De vertrapte clown dronk het levensgeluk met volle teugen. Veel te snel, zoodat de beker geledigd was, vóórdat hij het besefte. Want Prum zat niet. stil, wist zich opnieuw te dringen in de gunst van de vrouw en overreedde haar met hem te vluchten. Bavino bleef achter; eenzaam en verlaten. Hij verkocht z'n circus, ging het land door reizen als een kwakzalver op markten en kermissen. Met een lach en een kwinkslag zocht de zwaar beproefde dokter Bavino naar vrouw en kind. Lach dan, Bajazzo! De vrouw zou hij niet terugvinden, want Prum had haar op wreede wijze door een reusachtigen aap, dien hij uit het circus had meegenomen, doen vermoorden, toen zij weigerde langer met hem samen te leven, omdat zij terug wilde naar den mismaakten Bavino, dien zij had leeren kennen als een nobelen, edelen kcr^l. Om alle schuld van zich te werpen, had Prum toen voor den vorm den aap met bijlslagen afgemaakt. Na rusteloos zwerven, na eindeloos zoeken vindt Bavino de herberg, waar zich het drama heeft afgespeeld en meent in Violet- ta zijn eigen dochter te zien. De biecht van Prum onthult hem de vrec- eelijke waarheid en nu ook beroofd van het eenige, wat hij meende als een kostbaar kleinood te bezitten, gaat hij verder zwer ven van stad naar stad, van dorp naar dorp, de menschen vermakend met z'n gullen humor en z'n vroolijke kwinkslagen: Lach dan, Bajazzo! Er zit. ongetwijfeld veel levenswijsheid in deze schels van Henk Bakker; vooral in II iaat de auteur zijn hoofdpersoon, dokter Bavino, mooie en rake dingen zeggen. Ongetwijfeld is het voor een dilettant, een uiterst zware opgave deze moeilijke rol te spelen, maar de wijze waarop de regisseur der verecniging, de heer Loevens, dokter Bavino voor ons heeft doen leven, verdient warme hulde en grootcn lof. Hij had zich een prachtige grime gemaakt; z'n manieren van den „menschaap" waren mooi door voeld, terwijl zijn spel herhaaldelijk diepe ontroering wekte. Hij was het. waarom al les draaide, die de spanning van het ge beuren voortdurend gaande hield cn ons heeft doen genieten van mooi, aangrijpend spel. Het was voor de tegenspelers inder daad niet gemakkelijk, den heer Loevens in z'n spel te volgen en hem te geven, waar hij recht op had. Was het misschien deze handicap, welke de heer Poldervaart, die de rol van Prum vertolkte, zijn gewone spel niet deed spelen? Zijn spel had veel over tuigender moeten zijn en we denken dan in het bijzonder aan den schurk aan het slot van I, weiken hij meer had dienen te accentueeren en aan zijn bekentenis in III, die veel te vlak was om indruk te maken. De heer M. Cornelisse als Peel, de veld wachter, gaf aan dezen wetsdienaar een goede creatie, al hadden wij hem wat meer dorpsch willen zien en dus wat minder def tig in z'n optreden. Mej. L. Hart had de moeilijke taak „Vio- letta", de dochter van Prum te spelen. Zij deed dat niet onverdienstelijk, wisselde goe de met slechte momenten af, maar had de zelfde fout als Prum, zij was niet overtui gend genoeg in de dramatische momenten. De bijrollen waren in behoorlijke handen, met uitzondering dan die van Willem, de zoon van vrouw Bongcrs, die met z'n figuur geen raad wist en nog heel wat tooneelrou- tine moet krijgen. Een compliment tenslotte voor het mooie decor, daaraan was evenals trouwens aan het geheel buitengewoon veel zorg besteed. Alles tesamen een goede uitvoering, wel ke besloten werd met een ware ovatie, wel ke het publiek den heer Loevens bracht. Dat was een mooi moment en zeker ten volle verdiend ook! WIERINGERWAARI Opening van een nienwe zaak. Zooals per advertentie was bekend ge maakt, zou op Zaterdag 13 Maart 's middags om vier uur de nieuwe zaak van den heer Zander worden geopend. Toen we om ruim vier uur aankwamen, merkten we op: bur gemeester en wethouders met hun dames, aannemer W. Uitterdijk, architect Ch. Dek ker, de schilders Zwaag en Rezelman, en enkele genoodigden. Burgemeester Kaan, wien de heer Zander verzocht, wel zoo vriendelijk te willen zijn, mot een enkel woord de nieuwe zaak te openen, sprak ongeveer als volgt: Geachte familie Zander, Al is het wel wat onverwacht, dat mij dit verzoek wordt gedaan, zal ik toch met ple zier gevolg geven aan het vereerend ver zoek, deze mooie nieuwe zaak te openen. Toen voor pl.m. tien dagen de uitnoodiging aan de wethouders en mij werd ontvangen, heb ik mezelf afgevraagd of er wel een dui delijk verband bestond tusschen de opening van een zaak als deze en het gemeentebe lang. Bij nader inzien bleek dit verband wel degelijk te bestaan, al wil ik nu slechts noemen, dat het ontstaan van dit pand het aanzien van ons dorp in niet geringe mate verfraait. Toen ik de derde September van 't vorig jaar hoorde, dat de bakkerij van Zander was verbrand, was ik juist op de tentoon stelling te Enschede. Ik begreep toen, dat het voor U een groot verlies was. omdat veel verloren ging, wat U lief was. Maar al heel gauw kreeg ik het ontwerp voor het nieuwe huis onder de oogen en als we op 't oogen- blik het keurige pand beschouwen, dan kunnen we zeggen, dat de indrukken van het ongeluk van de brand absoluut zijn uit- gewischt. Ik mag dan wel hulde brengen aan den ontwerper, den heer Dekker uit Schagen, aan den uitvoerder den heer Uit terdijk, die zich zoo keurig van zijn taak heeft gekweten, aan den heer J. Oudendijk, die de stoffeering zoo goed verzorgde en aan den heer Keesman, die zijn beste krachten wijdde aan verlichting en sanitair. Ik geloof, dat de familie Zander met het volste vertrouwen de toekomst tegemoet kan gaan. Wij hier hebben den zoon reeds leeren kennen als een prima vakman. Ik geloof niet te veel te zeggen, als ik beweer, dat U met voldoening en trots op deze zaak kunt neerzien. Ik wil eindigen met den wcnsch, dat de toekomst van de zaak in overeenstemming zal zijn met de keurige eigenschappen, die de zaak thans bezit. Hierna was de burgemeester wel zoo vrien delijk, het omhulsel voor het etalageraam te verwijderen, waardoor we een blik konden werpen op de heerlijkheden, op zoo smaak volle wijze door den heer Zander tentoonge steld. Ook konden we toen een blik werpen op het twaalftal fraaie bloemstukken, die winkel en kamer sierden. Spoedig kwamen Zander en zijn Jonge vrouw nu handen te kort, om de eerste groep klanten te helpen Toen we de heele zaak doorkeken, konden we de wijze bewon deren, waarop de schilders Zwaag en Re zelman hun taak hadden opgevat. De oven van de firma van der Kamp uit Ravenstein maakte een keurigen indruk in de ruime, lichte bakkerij. Kortom, zoowel boven als beneden maakt het geheel een prettigen indruk. Bij een glaasje wijn en een gebakje dank te de heer Zander den burgemeester voor de welwillendheid, de zaak te willen ope nen. Ook aan bouwers en architect bracht hij dank voor de prettige manier, waarop ze hadden samengewerkt. Geen wanklank was vernomen. In zijn dankwoord betrok hij ook de schenkers van de prachtige bloemen, en om niemand te vergeten, bracht hij dank aan allen, die aan 't ontstaan van het nieu we pand hadden meegewerkt. Met deze opening is de Wieringerwaard een mooie, moderne en goed geoutilleerde zaak rijker geworden. WIERINGEN Groot gemaskerd bal ln „Con- cordia." Zondagavond j.1. had in Concordia een druk bezocht gemaskerd bal plaats. Het was een mengelmoes van kleeder drachten in de zaal. Stan Oli was de clou van den avond. Verder zagen wij de bekende Boffie van Albert Heijn en Anne Mie van Calvé, tal rijke pierots en pierettes, enz. Prinses Ju- liana on Prins Bernhard met Lun ski's ont braken niet. Na een welkom van den voorzitter van T.O.P., den lieer Veltman, volgde een dansje cn daarna het défilé voor de jury, welke bestond uit de dames. Bergsxna cn Wilms en de hecren L. Noorden, C. Duijnker en C. C. Bakker. Tijdens het défilé speelde de band pittige deuntjes, heel toepasselijk was het Wilhel mus toen prinses Juliana en prins Bernhard te voorschijn kwamen. Bij monde van den heer C. Duijnker werd eindelijk de uitslag bekend gemaakt, welke als volgt luidt: Enkelingen: le pr. Lentebode, Mej. Annie Smit Sd., H.Hoef; 2e pr. Kersenmeisje, Mej. Tr. Rotgans, Wieringen; 3e pr. Vlinder, Mej. Teetje Lont, Wieringen; 4c pr. Skisport, Mej. Bertha Wieringen; 5e pr. Wie zaait zal oogsten, Mej. N. Hoogschagcn, A. Pau- lowna; 6e pr. Appelbloesem, Mej. Gr. Snooij J<1„ Wieringen; 7e pr. Piccolo, Mej. G. Groen- leer, A. Paulowna; Sc pr. Russisch boeren- meisje, Mej. J. Blaauboer, Wieringen; 9e pr. Oud Wieringsche, Mej. M. Lont Del., Iï.hoef; 10e pr. Naaigarnituur, Mej. Miek Kort, Iï. hoef; He pr. Picrotte, Mej. D. Rotgans Jd., H.hoef; 12e pr. Fantasie, Mej. B. Oostdijk, A. Paulowna: 13e pr. Verkeersteekens, Mej. N Halfweeg Pd., Iï.hoef; 14e pr. De Tol, Mej. M. Koorn Sd., Wierfihgen; Ine pr. Straatzan ger, de heer S. de vTóngh Pz., H.hoef. Pgren. le prijs: Slan en Olivler, de heer G. J. v. Bont en J. Kaan Az., H.hoef; 2n pr. Sterren, Mej. B. v. d. Velde on Mej. Z. Koens Kolhorn: 3e pr. Oude Wieringer typen, de dames Zw. IJzcr en M. Wagemaker, H.hoef. Dankbaar werden de prijzen, die uit luxe- en gebruiksvoorwerpen bestonden, in ont vangst genomen. De heer Veltman dankte hierna alle mede werkenden. speciaal de jury in 't bijzonder den heer Bergsma. Hierop volgde het voor sommige ontgoo chelende en voor andere verblijdende dé masqué. Onbeheerd. Door eenige personen is Zondagavond naast den Rijksweg ter hoogte van de molen Vele vrouwen zijn op gezette rijden hei slachtoffer van pijnen. Denk niet, dat te gen dit lijden weinig te doen is, want de vele vrouwen die geleerd hebben "AKKERTJES" te gebruiken, weten betei "AKKERTJES" bestrijden vrouwenpijnen en zijn een uilkomst in de donkere dagen der vrouw. In plaats van neerslachtig zult Ge U opgewekt en rustig voelen "AKKERTJES" zijn een nieuwe zeer werk zame vinding van Apotheker Dumont. Ze hebben geen enkele nadeelige werking De cachet-vorm is de meest ideale manier van innemen. "AKKERTJES" hebben in korten tijd bewezen een geneesmiddel bij uitnemendheid ie zijn. Haal nog heden een doosje. Ook U zult tevreden zijn' Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent Volgens recept van Apotheker Dumont akker.cachets HONIG S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. SINT MAARTEN ST. MAARTEN. (Stroet.) Zaterdag vierde de vereeniging „Nut en Genoegen" alhier, in café „Halfweg haar 10-jarig bestaan. De voorzitter, de heer L. Groot, besprak in zijn openingswoord de oprichting en weder waardigheden der vereeniging en bracht dank aan allen die deze^lO jaren hun kun nen en kracht aan (ie vereeniging hadden gegeven, waarvan velen zoo hadden genoten. De Burgemeester, als gast aanwezig, com plimenteerde de verecniging met haar jubi leum, welk aantal jaren hij graag zag uit gegroeid tot 25 en meer cn gaf als hulde blijk een mooi bloemstuk Nu volgde hot officicele gedeelte cn daar was veel waarvan men opkeek. Voor dezen avond was door de hoeren Sloof en L. de Pee een revue in elkaar gezet, in weke vele ge beurtenissen, de Stroet betreffende, werden wporgegeven en wel zóó, dat men bij het vallen van het doek, met verlangen naar het volgende bedrijf uitkeek. Men kon hier aanschouwen, hoe de tuin bon wersvereeniging een bespreking hield, hoe de verschillende leden van den midden stand. o.a. bakker en kruidenier optraden. De rijwielzaak van den heer Groenveld was er. eveneens de worstmakerij van den heer Dekker, enz., enz., te veel om op te noemen. Extra willen wij hier echter vermelden, dat het 5-jarig dochtertje van den heer Sloof deze revue opende, voorstellende de Ilolland- Sche Shirly Templc. Per vliegmachine ver scheen deze jonge vliegenierster ten tooneele en zong hierna op allerliefste wijze de Hol- landselie tekst van „lollicpot". Ook een paar kamerstukjes werden ten gehoore gebacht. zoodat deze avond een bon te verscheidenheid opleverde, waarover een elk ten volle tevreden was. Van hier een woord van hulde aan de ontwerpers en me despelers der revue. Politie. Gevonden: Een rijwielplaatje; een bosje kalvertouwtjes. Inlichtingen bij de ge meentepolitie. ST. MAARTEN-EEN1GENBURG Zondag hadden wij het genoegen in café „De Rurcht", Prof Johny Frans te mogen beluisteren cn zijn werken te aanschouwen terwijl hij als humoristisch goochelaar optrad Of de menschen in Den Burg geen ple zier in deze kunst vinden of dat de per soon te bekend is feit is dat slechts een 20 tal kinderen aanwezig waren en toch! Wat gegeven werd was beslist heel goed on had een goede opkomst cn veel aan dacht verdiend. ZIJPE Naar ons wordt medegedeeld, zal een ge bouwtje voor de automatiseering van den Rijkstelefoon worden gebouwd te St, Maar tensbrug, op een terrein aan den St. Maar- tensweg (richting 't Ilockjc), voorbij de bestaande woningen. SCHAGERBRUG. Door den heer J, Dclver alhier zal aan zijn kapperszaak een dameskapsalon wor den verbonden. We zijn oven een kijkje in de damesafdeeling gaan nemen en het kan gezegd worden, dat alles er keurig uitziet. De ondernemer heeft de zaak direct flink aangepakt door te zorgen, dat ook geleden heid voor permanenten bestaat. Hiertoe is n.1. het nieuwste Wella- toestel aangeschaft. We gelooven stellig, dat de dameskapsa lon in een alhier reeds lang bestaande be hoefte zal blijken te voorzien en wenschcn den heer Del ver gaarne succes. Blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie zal dc salon morgen geopend worden. BURGERBRUG Mej. A. A. M. Kuiper, onderwijzeres al- bier, heeft met ingang van 1 Mei a.s. eer vol ontslag uit die betrekking gevraagd, wegens aanstaand huwelijk. ST. MAARTENSBRUG. De begrafenisvereeniging Laatste Eer." .,De hield hare jaarvergadering in het café Kos- sen. Voorz. de heer P. Breed. Spr. brengt een woord van dank aan boden en dragers der Vereen., aan den heer K. Paarlberg en garage De Moor voor het goede vervoer, aan den heer H. Kuiper en echtgenoote voor de goede verzorging der costumes. De notulen worden goedgekeurd. Er is een schrijven binnengekomen van de commissie voor Bijzondere Nooden, met verzoek om finanticcien steun. Dc heer G. v. d. Sluijs, licht dit schrijven nader toe, waarna na eenige besprekingen wordt goedgevonden voor dit doel f 2.50 uit te trekken voor 1937. Vervolgens volgt voorlezing van het jaar verslag, dat wordt goedgekeurd. We stip pen er uit aan dat in 't geheel 42 begrafe nissen werden uitgevoerd, waarvan 2i le den cn 18 niet-ledcn, In de plaats van den heer P. Kcetman, die naar Don Helder ver trok. werd als bode benoemd de heer C. Zeeman te St. Maartensbrug, voor den heer P S. dc Nijs, die wegens drukke werk zaamheden bedankte, werd benoemd d<? heer C. Schrickon te Burgerbrug. Bij monde van den beer W. L. Correljé volgt hierop het verslag van de fin. com missie. De ontvangsten bedroegen f 4004.12, de uitgaven f 3984.77, batig saldo f 19.35. De commissie had alles in de beste orde be vonden en de rekening wordt goedgekeurd. Tot bestuurslid wordt met- algeniccnc stemmen herkozen de beer W. Blaauw, als commissaris de heer D. de Leeuw Wz. Hierna sluiting. van de Jongh een' groote vierpersoons ver huurauto onbeheerd in het ploegland van den heer Ant. Kcijzer aangetroffen. De koplichten brandden nog. De auto is uit Westelijke richting gekomen, over het hek geraakt, een slag over den kop gevlo gen en natuurlijk blijven steken. Bijna alle ruiten waren kapot, terwijl dak en koplam pen onder de modder zaten. Bij nader on derzoek bleek in den wagen, merk Essex, een wegenbclastingkaart te liggen op naam van R. Breed, Wieringerwaard. Van den evcntucelen inzittende was niets te beken nen. NIEUWE NIEDORP Weet U wel, dat hoofdpijn en tranen de oogen meestal ontstaan, doordat Uw oogen zwakker worden? U 'kunt dit voorkomen door een bril van die Uw oogen gratis onderzoekt. HOOGZIJDE 103. SCHAGFN. Telefoon 99. Zaterdagavond herdacht de Gehcelonthou- dersverecniging van X. Niedorp haar 40-ja- rig bestaan in de Prins-Maurits alhier. De voorzitter de heer P. Zwagerman ver welkomt te ongeveer 8 uur het goed opge komen publiek en memoreert in zijn ope ningswoord eenige historische bijzonderhe den van de vereeniging, van haar oprich ting en baar propaganda. Hij wekt de aan wezigen op zich aan te sluiten bij de A.N. G.O.B. Daarna hield Ds. Scliermerhorn, de va der van de vereeniging een rede, waarin bij op dc hem eigene manier het publiek wist te pakken en zijn stom klonk nog even helder als altijd, alsof de jaren geen vat op hem hebben. Ook hij stond nog stil bij al lerlei herinneringen, hoe hij geheelonthou der was geworden en hoe hij er vanzelf toe kwam, dc idee der drankbestrijding tc pro- pageeren, hoe langzamerhand andere vraag stukken de eerste plaats waren gaan beklce- den in z'n leven, maar nog steeds zegt Scher- merhorn, wccst allereerst drankbestrijder en vanzelf zult ge U aangetrokken gevoelen andere sociale misstanden te gaan onder zoeken. Zijn rede werd met groote aandacht ge volgd. Daarna volgde viool- en pianomuziek door den heer C. Lodder en Mej. D. Lodder. Ook na de pauze traden ze nog eens op. Beiden waren goed op dreef cn hadden een aandachtig en dankbaar gehoor. Ook van liet tooneelsluk „Arme Rijken", opgevoerd door dc Gchcelonthoudcrsvcrecn. E.E.D.O. werd genoten. De dwaze humoris tische momenten deden de toeschouwers soms hartelijk lachen. Nog werden door den heer Jb. Langen- dijk een paar verzen „Moed" cn „IJsfeest" zeer verdienstelijk gezongen op een door hem zelf gemaakte wijs. De voorzitter droog loon als laatste num mer nog voor het gedicht van Frits Tingen „God gaf den mensch". Ook dit schoone vers met z'n prachtig rhvthme en z'n hoo- ge gedachte werd onder de grootste stilte aangehoord. Daarna sloot de voorzitter deze goedgeslaagde feest- en propaganda-avond met een woord van dank aan allen, die had den medegewerkt het feest tc doen slagen en aan het publiek voor dc groote aandacht. OUDE NIEDORP Gevonden: Een reservewiel van een Ford vrachtwagen. ZIJDEWIND. R.K. Coöp. Boerenleenbank. Dc Boerenleenbank hield bare jaarverga dering op Donderdag 11 dezer, 's avonds 7 uur ten lokale van J. Brouwer te 't Veld. De Directeur, de heer Ands. Dökker, opende met den Chr. Groet. Aan spaargeld was ingelegd f 122.199.62 cn terugbetaald f 122.796.66. zoodat het gede poneerde bedrag aan spaargeld vrijwel sta tionair bleef np f 222.942.54. Aan crisisbetalinpen was via de Bank uitgekeerd f 19.863.56. Aan interessen van voorschotten werd ontvangen f 11.375.95 en bleef enkel achterstallig de rente van vele luinderscredieten. samen f 1148.89, waarvan de Gemeenten hun aandeel als borg reeds betaalden. De rekening slaat in ontvangsten en uit gaven op 1277,513.41. De balans in actief en passief op f 272.029.52. De winst over 1936 had bedragen f 1278.71. Daarna werd door den Kassier een uit gebreid jaarverslag gegeven, waaruit wij vermelden, dat het ledental wat bij den aanvang van 1936 bedroeg 302. verminderde met 16 en vermeerderde met 25 en dus uit eindelijk met 9 is vooruitgegaan en gestegen tot 311. Het aantal spaarders ging vooruit van 540 tot 554. Aan voorschotten stond uit ruim f 246.000—, verdeeld over 245 posten. Het jaarverslag werd met een hartelijk dankwoord aanvaard. Het aftredend bestuurslid H. Wit J.hzn. aan de Weel, Oude Niedorp, werd herko zen .Het aftredend lid van den Raad van Toezicht J. A. M. Keet te Waarland, Ha renkarspel. evemzoo. Beide heeren namen hunne herbenoeming aan. Een bestuursvoorstel om de winst over 1936 toe te voegen aan het Reservefonds, werd met algemeene stemmen goedgekeurd, waardoor het Reservefonds is gestegen tot op f 31.180.02. Hierna sluiting. WIERINGEN Vierjarig kind onder auto Het slachtoffertje op slag gedood Gistermiddag omstreeks 1 uur, toen de heer C. Everts in de Bcltstraat bezig wasi zijn vrachtauto te keeren, en daarvoor hefc erf opreed van den heer Huijbers, liep daar in de onmiddellijke nabijheid het bijna vier jarig dochtertje van de fam. ten Bokkc.— iloogesteger. Volgens ooggetuigen zou het kind zijn gevallen juist met het hoofdje voor een der achterwielen, met het noodlot tig gevolg, dat het kind onder de auto raakte en op slag werd gedood. Begrijpelijk trok dit droef gebeuren ve ler belangstelling en is de deelneming al gemeen. De autobestuurder die zeer in de war was treft geen schuld. OngevaL Het vier-jarig zoontje van den heer C. Boersen in den Koogerweg alhier kwam zoo ongelukkig van een sloel te vallen, dat het zijn been brak. De kleine man zal nu en kele weken rust moeten houden. Over het verongelukken van de luxe auto van den heer R. Breed uit W.Waard, kunnen we nog nader berichten, dat met deze auto twee heeren en drie dames een bezoek brachten aan Cinema de Haan al hier. Tijdens het bioscoopbezoek is de auto ontvreemd geworden, met het gevolg, als in het betreffende bericht vermeld. De dief of dieven hebben dan ook weinig van hun vervoermiddel kunnen profitecren. De poli tie stelt een onderzoek in naar de dader(s). Wielerclub „Wieringen". Zondag a.s. wordt de veldrit. gehouden, welke reeds eerder was aangekondigd. Hiervoor bestaat reeds goede belangstel ling in rennerskringen, we mochten reeds inschrijvingen ontvangen uit Friesland, Apeldoorn, Amsterdam, Amersfoort en ande re plaatsen. Van de toeristen is dc belang stelling minder groot, tot heden, wij hopen echter dat deze zich nog in groote getale zullen opgeven, de toeristen met gewone rijwielen of racerijwielen starten apart, dus geen race-rijwielen bij de gewone, voor eike categorie afzonderlijke prijzen (geen medail les). liet inschrijfgeld voor alle categorieën is 50 cent, alle deelnemers hebben 's avonds vrij toegang tot bal in Concordia, waar de prijsuitreiking plaats vindt, dus reners, toe risten cn prijzenschcnkers geeft u nog spoe dig op tot Zaterdag a.s. De start vindt plaats bij café Concordia, 's namiddags 2 uur, dc cindfinish in de Parkstraat bij de wielerbaan Wieringen. Steunt onze propaganda voor Wieringen en de wielersport. Wielerclub „Wieringen". Zondag 7 Maart werd een trainingsveldrit gehouden, waarin verschillende malen' heftige strijd om de leiding werd gevoerd. Alle renners waren vol of over het tra ject. De uitslag was als volgt: 1. S. Lont, 2. J. Cornelese, 3. Jn. Verbiest, 4. N". Bakker, 5. A. Baardman. 6. R. Kunt, 7. M. Dcijkers, 8. H. Meijer, 9. Jn. Krcijger. Het traject is in goeden staat voor het houden van een veldrit. Zondag 14 Maart werd de derde compe- titierit verreden, zijnde een peletonrace over 70 K.M. De volgende renners starten: M. Dcijkers, S. Lont, C. Ilegeman, J. Verbiest, P. Kapitein, C. Jerocnsc cn J. Cornelese. Meerdere renners waren niet aanwezig, vermoedelijk door het slechte weer. In de eerste ronde gaf J. Verbiest den strijd op, -waardoor C. Jeroense achter geraakte; in de tweede ronde kreeg J. Cornelese een lekke band, waardoor hij veel tijd verloor, deze ronde loopt P. Kap- tein uit doch werd weer ingeloopen, in de 3c ronde loopt P. Kapt-eijn weer uit en krijgt eenige voorsprong. S. Lont krijgt in dc 7e ronde een lekke band, C. Hegeman geeft op in de 8e ronde. P. Kapitein door kramp in dc 9e ronde, evenals C. Jeroense. J. Cornelese geeft op in dc 12e ronde. De uitslag is als volgt: 1. M. Deijkers, tijd 2 uur 1 min. 13 sec. 2. S. Lont. tijd 2 uur 1.59 sec. De lieer C. Korshuize uit W. werf stelde een raceband beschikbaar voor den winnaar, een prachtige geste van deze sportman. Wie volgtd it voorbeeld? Deze tube werd door M. Deijkers rewonncn. J. Cornelese en C. Jeroense reden me©' buiten mededinging. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v, MAKELAARS SUIKER - RUBBER KOFFIE CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. DAM 2» T.Woo* No. 30012-31012 AMSTiRDAM-C B*yrt Nh 2. TtWf. 30012 Tolegr«m#dre»; CARLOS-AMSTEROAM M BARSINGERHORN KOLHORN. Geslaagd- Geslaagd aan de teekenschool te Midden- meer, G. Visser, alhier. HARENKARSPEL Verloren: een damesceintuur met schootje tusschen Dirkshorn en Woudmeer.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6