De aanslag op Graaf de Chambrun Buitenland Italië niet bij Britsche kroning vertegenwoordigd De echtscheiding van Mrs Simpson Grootste televisiestation ter wereld Het Wesfpact Japansch-Chineesche onderhandelingen De neutraliteit van de Vereenigde Staten Hef bezoek van Schuschnigg aan Boedapest Bini>en1and Spoorwegen houdt U bij Uw rails Zes Nederl. schepen beschermd door de „Hertog Hendrik" Godsdienstleeraar DE DUCE IN KOLONIAAL OP ZICHT VOLDAAN. EEN EUROPEESCHE OORLOG GEEFT GEEN ENKEL VOOR DEEL. DE AS ROME—BER LIJN ALS VREDESFACTOR. INTERVIEW VAN WARD PRICE MET MUSSOLINL Mussolinl heeft een onderhond verleend aan Ward Price van de «Daily Mail", en daarin o.a. ver klaard, dat de nitnoodiging aan Haile Selassie tot gevolg zal hebben dat bij de kroning van Koning George geen Italiaansche delegatie aanwezig zal zijn. In koloniaal opzicht voldaan. Mussolinl voegde hieraan toe, dat Italië thans in koloniaal opzicht voldaan is en een vriendschappelijke regeling wenscht te treffen met Groot Brittannië in zake de handelsaangelegenheden in Afrika, in het hijzonder betreffende Kenya en den Soedan. De vrijwilligers in Spanje. Overgaande op Spanje, zeide de Duce: „Ik kan u verzekeren, dat wij aan generaal Franco niets gevraagd hebben in den vorm van een marinebasis op de Balearen of in Spaansch Marokko. De Italiaansche vrijwil ligers in Spanje, wier aantal sterk is over dreven, zullen naar hun haardsteden terug- keeren wanneer het. hun goed dunkt, ten zij een algemeen accoord tot stand komt om ook de andere vrijwilligers, wier aantal on eindig veel grooter is, terug te trekken. Ita lië doet niets en zal niets doen, wat ook maar indirect de territoriale onschendbaar heid van Spanje zou.raken. Italië heeft niet het voornemen zich na den burgeroorlog met Spaansche aangelegenheden in te la ten." Terugkomende op de handelsbetrekkin gen tusschen Italië en Engeland, zeide de Duce, dat Italië nooit vijandige bedoelingen ten opzichte van Engeland en Frankrijk heeft gekoesterd en zulks ook niet op het oogenblik doet. Geen enkel voordeel uit Europee- schen oorlog. In antwoord op een desbetreffende vraag zeide Mussolini: „Zelfs indien bekeken van het laagste standpunt van verlies en winst zou ik geen enkel voordeel kunnen beha len uit een Europeeschen oorlog, waarbij dk Italië aan geduchte risico's bloot stel". De ontwikkeling van Abessinië, zoo ver volgde Mussolini, zal veel tijd, energie en kapitaal vereischen en het is dus van zelf sprekend, dat Italië wenscht samen te wer ken met de Europeesche landen, die kolo niën in Afrika bezitten." Een a$ RomeBerlijn. Wat betreft Locarao en het Westelijk pact, ïs Italië bereid alles te doen wat in zijn vermogen ligt om daartoe te geraken. Zulk een accoord zou kunnen worden vergemak kelijkt door de stichting van een as tus schen Rome en Berlijn, welke niet gevormd wordt om onlusten in Europa te verwekken, maar veeleer, om in dit werelddeel vrede en orde te vestigen. Reeds 21 Noorsche schepen aangehouden Fel protest van Noorsche regee ring bij Franco. De „Daily Telegraph" verneemt uit Oslo, dat het Noorsche schip „Vigor" dat 1518 ton meet en met een lading sinaasappelen op weg was van Jaffa naar Southampton, in de straat van Gibraltar door een schip van Franco is aangehouden. Dit is het 21- ste Noorsche schip, dat in de Spaansche wateren gepraaid is. Het Noorsche minis terie van buitenlandsche zaken heeft ge neraal Franco een fel protest doen toeko men, waarin er de nadruk op wordt ge legd, dat de „Vigor", evenals vele der vroe ger aangehouden schepen, geen Spaansche kustplaatsen aandoet. Het „Arbeiderbladet" meldt, dat de regee ring samenwerking met de andere Scan- dinaafsche regeeringen zoekt teneinde te kunnen optreden tegen de daden van zee- rooverij door de zeemacht der rechtschen. Ook zou de regeering te Londen infor- mceren, of het mogelijk is, dat Noorsche schepen deel uitmaken van Britsche con- v ooien. Gevangenen te Brazilië ontsnapt In een kano de zee op. Donderdag zijn te Recifi (Brazilië) vier tot langdurige straffen veroordeelde misdadi gers in een, van een uitgeholden boomstam vervaardigde kano uit de oudste Braziliaan sche strafkolonie op Fernando Noronha ontsnapt. Het is de vraag of zij er in zullen slagen het vasteland te bereiken, aange zien zij over een gedeelte van de zee moe ten peddelen, dat van de haaien wemelt. Intusschen wordt aan de kust scherp de wacht gehouden door de politie, teneinde de vluchtelingen, wanneer zij aan land mochten komen, op te vangen. Geen stuiting. Gisterenochtend is voor het Hof voor Echtscheidingen te Londen het verzoek van den procureur des konings (King's Proctor) behandeld om aanwijzingen te ontvangen in de zaak Simpson. De procureur-generaal deelde mee, dat op 9 December 1936 een zekeren mijnheer Ste- phenson had verzocht gehoord te mogen wor den om uiteen te zetten, dat de echtscheiding niet duurzaam mocht worden uitgesproken, daar er geen feitelijke gegevens aan het Hof zouden zijn voorgelegd of omdat de voorloo- pige echtscheiding zou zijn verkregen door heimelijk onderling overleg (collusion). De procureur-generaal voegde hieraan toe, dat naar zijn meening de echtscheiding niet mocht worden uitgesproken, zoolang ^le com paritie van stuiting op het dossier stond in geschreven. De procureur-generaal voegde hieraan toe, dat King's Proctor verscheidene brieven had ontvangen, die te kennen gaven, dat er druk zou zijn uitgeoefend op hem of op den pro cureur-generaal om van een onderzoek in deze zaak af te zien. Er is voor deze zinspe lingen niet de minste grond. Sir Boyd Merriman, de voorzitter van het Hof zei vervolgens, dat hij, om geenerlei twijfel te laten bestaan in den geest van het publiek, dat deze zaak niet precies eender zou worden Antenne aan top van den Eifel- toren te Parijs. Le Muteriel Telephonicfue, het Fransche geassocieerde huis van de Bell Telephone Manufacturing Company heeft 17 dezer van het Fransche ministerie van P.T.T. een be stelling gekregen voor een televisiezender, de grootste installatie van dezen aard tot nu toe voor dien publieken dienst geprojecteerd. De zender, welke geïnstalleerd wordt aan den voet van den Eifeltoren, zal in bedrijf zijn tegen het begin van de a.s. Parijsche tentoonstelling. De zender al een draaggolf-uitgangsver- mogen krijgen met een piekwaarde van 30 K.W., geheel gemoduleerd. De antenne wor^t aangebracht op den top van den vlag gestok van den Eifeltoren en aan den zen der verbonden door een 400 M. coaxialen geleider, 12 ton wegend. De uitrusting is geschikt voor de uitzen- ting van 405 lijnen piet bandbreedte van 2.500.000 cycles. De studio's zullen ingericht worden in het radiogebouw van de Parijsche tentoon stelling en in het P.T.T.-gebouw. De technische uitrusting en de bijzondere coaxiale kabels voor de verbindingen met den zender worden eveneens door L.M.T. geleverd. Het systeem is ontwikkeld voor de trans missie zoowel van een positief als van een negatief beeld. Voor de bediening wordt een volledige controle-inrichting aangebracht, zoodat de overbrenging der beelden gevolgd kan wor den vanaf de studio tot aan de antenne. De Eifeltoren, die clou van de ten-toon stelling van 1889. later in 1916 het eerste ontvangststation voor radio-telefonie (ge sprekken uit Amerika), zal dus nu in 1937 wederom een belangrijke rol spelen en wel in de meest moderne televisie techniek. Groote politieke activiteit tus schen Brussel, Londen en Parijs België streeft naar een gega randeerde onafhankelijkheid. De besprekingen over het sluiten van een nieuw Westpact worden te Brussel met eyenveel discretie gevoerd als in de andere hoofdsteden. België verlangt evenwel, dat zoo spoedig mogelijk een einde wordt ge.- maakt aan den voorloopigen toestand, zoo als deze is geschapen door de vedrragen van Londen, welke gesloten zijn nadat het ver drag van Locarno door Duitschland was ge schonden. Voordat het Duitsche antwoord op de Britsche nota was overhandigd, had men den indruk, dat België zijn verplichtingen ten opzichte van Frankrijk en Engeland te zwaar geworden achtte ten aanzien van de wijzigingen in de internationale politiek, anders gezegd, dat België voornemens was ontheven te worden van de garantie, welke deze heide landen gegeven was. zoodat het zijn vrijheid van handelen terug zou krijgen. Nu schijnt de jongste Duitsche nota ten aanzien van België alleen 'n gemeenschapp. garantie en geen individueele voor te stel len, zooals in het Verdrag van Locarno was uitgestippeld. De Belgische regeering acht dit niet bevredigend. Zij schijnt te vreezen, dat indien een van de garanten zou weigeren te intervenieeren, de overigen hetzelfde recht zouden hebben. Bovendien verzekert men, dat dc Duitsche nota verlangt, dat België zich verplicht niet gewapender hand te intervenieeren ten gunste van een van de contracteercnde par tijen. Deze bepaling zou een verplichte neu traliteit zijn, welke in strijd is met de be palingen van den Volkenhond en met de onafhankelijkheidspolitiek van België. Daarom worden naar men meent, thans bijzondere levendige onderhandelingen ge voerd tusschen Londen, Parijs en Brussel. Deze diplomatieke activiteit wordt in ver band gebracht met het vertrek van den ko ning naar Londen. Men kan zich intusschen denken, dat een verklaring over de gegarandeerde onafhan kelijkheid van België, indien deze kon wor den verkregen zonder den loop der onder handelingen over een Westpact te schaden, een groot succes voor de regeering zou he- Ieekenen aan don vooravond van de ver kiezingen, welke 11 April a.s. zullen worden gehouden. behandeld als andere zaken, de com paritie van den heer Stephenson, hoewel deze haar had ingetrokken, had doorgezonden aan den King's Proctor voor onderzoek en gelast had, dat in geval van pleidooien over dc zaak, deze zouden moeten geschie den in een -openbare terechtzitting. „Er is geen enkele druif van welken aard ook of van welken kant ook uitgeoefend om te trachten een onderzoek of welke actie ook, die ik noodzakelijk zou kunnen achten, te belemmeren". De King's'Proctor heeft alle gebruikelijke wegen van onderzoek bewan deld om na te gaan of er eenig bewijs was, dat aan de aandacht van het Hof moest worden onderworpen. „Het resultaat van het onderzoek van den" King's" Proctor nopens alle kanten van de zaak is, dat er geener lei bewijs is, dat hem zou rechtvaardigen tus- schenkomst te eischen." Er is niet de minste waarheid in het ge rucht, dat de King's Proctor deze zaak an ders zon hebben behandeld dan andere za ken. De heer Stephenson, die op de zitting aan wezig was zei, dat hij bleef bij zijn bedoeling zijn verzoek in te trekken cn dat hij zich zou neerleggen bij elk besluit, dat genomen mocht worden. Sir Boyd Merriman gaf daarop last. dat de comparitie van den heer Stephenson ge schrapt zou worden. Dit besluit beteekent, dat de scheiding na afloop van den termijn van het Decree Nisi rechtsgeldig zal kunnen worden. DE DADERES VERLIEFD OP MUSSOLINL Tijdens het verhoor door den rech ter van instructie, bepaalde mevrouw de Fontange, die den oud-ambassa deur de Chambrun met een revolver heeft gewond, zich tot het geven van korte antwoorden. Zij verklaarde o.a. mede te werken aan verscheidene or ganen en o.m. twee vraaggesprekken met Mussolini te hebben gepubli ceerd. Mevrouw de Fontagne zou omtrent de beweegrédenen voor haar daad hebben verklaard dat de Chambrun haar door de onthulling van ver trouwelijke zaken, welke zij hem had medegèd'eeld, degenegenheid' van een groot Italiaangch staatsman zou hebben .clocn, vei-liezem .- v; Over deze geheimzinnige zdak vernemen wij nog nader, dat de'daderes de dochter is van een schilder, die eenigèn naam gehad heeft. Op jeugdigen leeftijd was zij getrouwd met een onderprefect, maar dit huwelijk duurde kort en sindsdien zocht zij 't „groo te avontuur". Zij meende dit te vinden op het tooneel, waar zij o.a. in een detectivestuk optrad. Later wendde zij zich tot dc journa listiek. Zij hield zich bezig met dc buiten landsche politiek en maakte zoowel de ka mergangen, als het. ministerie van buiten landsche zaken onveilig. Uit het laatste werd zij verwijderd na er een klein schandaal ver wekt te hebben. Toen zocht zij stof voor haar journalis tieke ontboezemingen in Italië, waar zij er in slaagde tot Mussolini door te dringen, dien zij een interview afnam. Blijkbaar heeft dat onverwachte succes haar aan het. malen gebracht, althans de knappe Madame Laferrière verbeeldde zich vanaf dien dag, dat de Duce „smoor" op haar was, welke liefde zij natuurlijk gaarne bereid was te beantwoorden. Hoe en wat do graaf do Chambrun, oud- Fransch gezant, te Rome, eigenlijk met dc affaire te maken had, is niet recht duidelijk. Het schijnt dat Mevrouw Laferrière ver trouwelijke mededeelingen over haar „lief de" aan den gezant heeft gedaan en zij wijt het feit,-dat de Duce haar niet meer wilde ontvangen, aan loslippigheid van de Cham brun, die zij er van verdenkt Mussolini voor haar te hebben gewaarschuwd. Poging tot vriendschappelijke re geling der geschillen. De leden van de Japansche missie zet ten de onderhandelingen met Chineesche handelskringen tot ontwikkeling van den handel tusschen beide landen voort, Hoe wel de besprekingen geheim zijn, wordt van welingelichte zijde vernomen, dat de Japanners hebben voorgesteld tegen com pensatie aan de Chineesche regeering de ne gen millioen Chineesche dollar aan goud en zilver, welke door de Japansche banken in Sjan-'hai gespaard waren en welke door de Chineesche regeering bij de monetaire hervorming van 1935 waren genationali seerd. af te staan. De Japanners zouden verder een doeltreffende onderdrukking van den smokkelhandel in Noord-China toestaan indien de Chineesche rcgcering de douane rechten voor zekere artikelen, waarbij dc Japansche handel vooral belang heeft, zou verlagen. HET KOOPEN IN JOODSCHE WINKELS. De rechtbank te Remscheid in Rijnland heeft heslist, dat nationaal-socialistische echtgcnooten niet aansprakelijk zijn voor dc schulden, die hun vrouwen hij Joodschc winkeliers maken. Het is van algemeene bekendheid, aldus de mot iveering dat het in overeenstemming met de nationaal- socialistische beginselen ïs,' wanneer Duit- schors bij Joden koopen. Een echtgenoot kan onder dergelijke om standigheden niet voor gemaakte schulden aansprakelijk worden gcsVeld. Geen zekere garantie om buiten den oorlog te blijven. In de commissie voor financiën van het Amerikaansche Huis van afgevaardigden heeft Huil uiteengezet dat dc Vereenigde Staten niet moeten aandringen op zekere rechten van neutrale Staten, welke tot oorlog zouden kunnen leiden. Deze rechten zouden de Vereenigde Staten in ernstige moeilijkheden kunnen brengen, als zij zou den worden toegepast. Huil voegde hieraan toe, dat dit niet beteekent, dat in geval van een oorlog de Vereenigde Staten zich moe- verschuilen en alle rechten van neutrale mogendheid prijsgeven, welke door oorlog voerenden geschonden zijn of nog geschon den kunnen worden, waardoor deze rechten geheel vernield zouden worden. Indien dit gedaan zou worden, dan zouden oorlogvoe renden de Staten behandelen als onderge schikten. Huil besloot: ten aanzien van de neutra liteit moet men ruim van opvatting zijn, de neutraliteit moet zooveel mogelijk ge handhaafd worden, doch men moet zich niet laten misleiden door het denkbeeld dat het een zekere garantie is om buiten den oorlog te blijven. Heiligheid der protocollen van Rome onderstreept. Over de besprekingen van den Oosten- rijkschen Bondskanselier Schuschnigg met de Hongaarsche regeering werd gisteren een communiqué gepubliceerd waarin o.m. wordt verklaard: De diepgaande besprekingen, van gisteren en van vandaag, tusschen de beide regee- ringschefs welke ook werden bijgewoond door den Hongaarschen minister van bui tenlandsche zaken, Kanya, hebben volko men gelijke opvattingen aangaande den in- tenationalen politieke toestand tot uitdruk king gebracht en daarmede ook een volko men uniform standpunt tegenover alle ac- tueele problemen, welke in de vriendschap pelijke samenwerking in den geest der pro tocollen van Rome verbonden heide staten betreffen. Er was in het bijzonder gelegenheid de juistheid, beproefdheid cn onveranderde heiligheid der protocollen van Rome te on derstrepen. De beproefde ophou wende kracht der verbondenheid aan de staten, die de protocollen van Rome hebben onder- teekend is volgens de opvatting der Oosten- rijksche en Hongaarsche staatslieden de beste waarborg voor de handhaving van de vreedzame ontwikeling in Midden Europa cn het veiligste verweer tegen alle cventu- eele pogingen de orde te verstoren. Wat dc kwestie der Donaulandcn betreft bestaat -tusschen de Hongaarsche en Oosten rijkschc staatslieden volkomen overeenstem ming, dat de tot stand brenging van een correcte verhouding met de buurstaten in het belang is van allen en tegemoetkomend heid van alle betrokkenen stapsgewijs ook kan worden bereikt. De occonomische besprekingen worden tus schen de wederzijdschc deskundigen voort gezet. De bond van bedrijfsaiitohou- ders noemt de coördinatie van het verkeer een sociale onrecht vaardigheid. Protest tegen geheimhouding van het ont- werpreglement goederenvervoer Op een gisteren gehouden vergadering, van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, besprak de heer Beers dc ver houding tusschen spoorwegen en autover voer. De gemeenschap zou er meer bij gebaat zijn, indien dc spoorwegen zich bij de rail bepaalden. Het thans gevolgde systeem kan niet anders dan een sociale onrechtvaardigheid worden genoemd. Er wordt niet ronduit gezegd, dat de houders van motorrijtuigen de tekorten van de spoorwegen hebben te betalen, het geen een directe gevolgtrekking bemoeilijkt De wet op het verkeers- fonds toont de juistheid van deze stelling aan. De door de overheid voorgestane coördi natie van het verkeer dreigt de ontwikke ling van het motorische verkeer te stuiten Het onlangs in werking getreden „regle ment autovervoer personen" is dc eerste schrede op het pad eener coördinatie, die aan het autovervoer onoverzienlijke schade kan toebrengen. De wijze van uitvoering van dit reglement maakt duidelijk, dat het bedoelt, het vervoer naar spoor, tram en geconcessioneerden autobusdienst te leiden Spr. betreurt, dat met deze regeling niet is gewacht, tot de economische opleving dc tegenstellingen vanzelf zou hebben opgehe ven. Een motie. Een ontwerp-reglement voor het goede renvervoer is door de commissie van advies en bijstand voor het verkeersfonds, de zgn. commissie de .Vries, aan sommige or ganisaties toegezonden. Spr. stelt een mo tie voor, waarin geprotesteerd wordt tegen de geheimhouding, welke de commissie de Vries aan het bestuur van den B. B. N. heeft opgelegd. Daardoor is het voor het bestuur on mogelijk overleg met leden te voeren. Het bestuur heeft aan de commissie dan ook medegedeeld, dat het geen standpunt kan bepalen tegenover het ontwerp-regle ment. Genoemde 'motie werd in de hierna vol gende huishoudelijke vergadering goedge keurd. WETSONTWERP VERBINDEND EN ONVERBINDENDVERKLA- RING VAN COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREENKOMSTEN AANGENOMEN. De tweede Kamer heeft gisteren middag met 53 tegen 29 stemmen aangenomen het wetsontwerp tot algemeen verbindend en onverbin- dendverklaring van collectieve ar- beidsovereenkomsten. SPAANSCHE KRUISER SALUEERT VOOR ONZEN OORLOGSBODEM. In de vergadering van de Tweede Kamer van gisterenmiddag heeft de minister van buitenlandsche zaken, Jhr. De Graefi, bij de behandeling van het wetsontwerp: „Voorbe houd tot het nemen van maatregelen met het oog op de vijandelijkheden in Spanje", medegedeeld, dat hij 's morgens bericht heeft ontvangen, dat de „Hertog Hendrik" zes Nederlandsche schepen veilig door de Straat van Gibraltar heeft gebracht. De „Her tog Hendrik" is een Spaanschen kruiser te gengekomen, die voor onzen oorlogsbodem salueerde.. Dit saluut is door de „Hertog Hen drik" beantwoord. De Kamer applaudiseerde met deze mede- deeling van den minister. Het wetsontwerp werd daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. voor f 30.000 opgelicht Een jaar en vier maanden te gen 20-jarigen jongen geëischt. Dc Arr. Rechtbank te Amsterdam zette gisteren de behandeling voort van de straf zaak tegen den twintigjarigen koopman J. L. die zijn vroegeren godsdienstleeraar dr, L. D. heeft opgelicht voor een bedrag van ruim f 30.000.- Dr. L. D. is het slachtoffer geworden van ccn brutaal bedrog, en nog steeds is het een raadsel, dat hij het spel, dat zijn oudleer ling met hem speelde, niet heeft doorzien. Dr. D. was vroeger directeur van de Neder- landsch Israëlitische Godsdienst Armen school cn Rabbijn te Amsterdam. Door een oneenigheid met het school en kerkbestuur kreeg hij in de tweede helft van 1934 on gevraagd en tegen zijn zin ontslag uit zijn functies. De man had steeds een groote voorlief de getoond voor den oud leerling, die thans in het verdachtenbankje zit. De kleine blee- ke jongen met een schuwe blik in zijn oogen, wierp zich op als „redder" van zijn °wden lccraar. Kort na het ontslag kwam hij bij hem met de medcdeeling, dat er een comité was gevormd, dat voor dr. D. zou werken. Hierin zoo deelde de jongen mee hadden oenige „hooge heeren" plaats genomen. Ilij noemde o.a. den bur gemeester van Amsterdam cn een onzer mi nisters. Het comité had echter geld noodig: er moesten personen worden „bewerkt". Het begon met f 450.- door dr. D. beschik baar gesteld. Steeds weer kwam hij om geld en goede berichten. Het slachtoffer was medio 1935 reeds f 20.000 kwijt. Ten slotte toonde de leeraar achterdocht en de jongen stelde brutaalweg voor naar de po litie te gaan, want ook hij vertrouwde de zaak niet erg meer Immers, zoo zeide hij, zelf had hij er ook f 42.000 in gestoken cn hij toen een jongen van 17 jaar was bang, dat hij zijn „kapitaal" kwijt was. „Nooit meng ik de politie er in" had hij echter geantwoord. Dit was muziek in de ooren van zijn leer ling. Fluks richtte hij een „nieuw comité" op en de bron vloeide opnieuw. Tenslotte wendde Dr. D. zich tot eenige z.g. comité- leden, die natuurlijk van niets wisten. De arrestatie van den iongen volgde, het jong- mensch had het geld voor het grootste deel met vrouwen verbrast. Kleine sommen stak hij in zaken, zoodat nog een deel kon worden gered. Is de jongeman toerekenbaar Op de vorige zitting heeft dr. D. een uit voerige verklaring afgelegd, die hij thans herhaalde. Een onderzoek naar verd.'s geestvermogens heeft uitgemaakt, dat deze jongen zeer gemakkelijk in pathetische uitingen vervalt. Hij doet dan zeer theatraal en opgewonden cn komt dan zelf gemakke lijk onder invloed van eigen woorden. Voor de normale dagelijksche dingen heeft hij weinig belangstelling. Hij is ta melijk listig cn sluw, doch tegelijkertijd voor een deel slachtoffer van zijn omge ving. Hij moet echter toerekeningsvatbaar worden verklaard, concludeerde deskundige. De officier van Justitie persisteerde bij zijn. eisch: een jaar en vier maanden met aftrek van voorarrest. De verdedigers mr. W. Loeb en mr. Ts. Coopinan schilderden de omstandigheden waaronder deze jongen tot zijn oplichtingen was gekomen. Pleiters drongen op de uiter ste clementie aan in den vorm van een on voorwaardelijke straf gelijk aan de preven tieve hechtenis benevens een voorwaardelij ke straf. Vonnis 2 April.

Schager Courant | 1937 | | pagina 11