e gesluierde Vrouw Dames in Smoking! Mannequin. Aantrekkelijke Het genot vischgerechten beroemd ie zijn Hoofsch en jeugdig Zaterdag 20 Maart 1937. Vierde blad Madame Wereldtentoonstelling 1937 In Frankrijk heeft men een nieuwe methode gevondenom de vrouwelijke jalouzix aan te wakkeren. Ter gelegenheid van de wereldtentoonstelling, die 2 Mei te Parij: geopend wordt, zal een schoonheidskoningin gekozen worden,, 4ten ziet hier de solli citanten voor. het wereldkampioenschap ^schoonheid, Zag men tot nog toe, dat de uitgaande vrouw voorhoofd en oogen en desnoods ook haar neus onder een kleine aan den hoed bevestigde voile verborg, thans kijkt zij de wereld niet meer met omfloersde blikken aan. Het „spinneweb", al dan niet met één of meer „spinnen" in den vorm van mouches bezaaid, werd met den grooten schoonmaak weggevaagd en met open vizier treedt de .vrouw in het strijdperk van dit leven. Zij zou echter geen vrouw zijn, als haar behaagzucht geen ander middel vond om de aandacht te trekken. Het is de m a n t i 1- 1 a, de lange aan het hoofddeksel bevestig de, op den rug afhangende sluier, welke sinds enkelé weken het geluk heeft, niet alleen de Spaansche, doch ook de Holland sche schoonen op den voet te mogen volgen! Inderdaad is het een buitengewoon graci euze, hoewel naar het ons voorkomt, eenigs- zins lastige nasleep en bovendien slechts voor ranke figuren bestemd. De mantilla wordt het liefst gehecht aan een klein doosvormig hoedje. Op boven staande foto is het hoedje vervaardigd uit zwart, glanzend stroo en de sluier, afneembaar is, laat zich in rookb chiffon om de schouders drapeeren. Zoo schrijdt de gesluierde vrouw s langs den weg, hoofsch en jeugdig. door MARTINE WITTOP KONING. Hieronder laat ik een paar recepten vol gen van vischschoteltjes waaraan de toe gevoegde kaas zeer zeker iets aantrekke lijks geeft. Zoowel versche visch als restjes laten zich op die manier met kaas samen [verwerken. GESTOOFDE WIJTING (4 personen). 4 wijtings, 4 eetlepels dikke tomatenpu- rée, 80 G. (4 afgestreken eetlepels) bo ter, 2 d.L. water waarin 1 vleeschloos bouillonblokje is opgelost, wat peper en zout, 4 afgestreken eetlepels geraspte kaas, 1 eetlepel paneermeel. Maak de vischjes schoon en kerf ze op ge lijke afstanden in; wrijf ze in met wat peper en zout. Laat in een langwerpigen vuurvasten schotel de boter smelten, leg er de visschen in en giet er de met den bouil lon verdunde tomatenpurée over. Zet den sohotel (met een deksel er op) ongeveer 20 minuten in een vrij warmen oven en be druip de visch af en toe met de zich vor mende saus. Strooi er dan de met het pa neermeel vermengde geraspte kaas over, leg er hier en daar een klontje boter op en laat den schotel ongedekt nog even in den heeten oven staan, tot paneermeel en kaas goudbruin zijn gebakken. sters door. Gramofoonmuziek ruischt zacht jes. Een mannenstem zingt week op de gon zende orkestbegeleiding: „Ich hatte dich so gerne Noch einmal allein gesehen." Even wordt raadselachtiger het lachje om de lippen van de Mannequin. De oogleden worden een seconde opgeslagen boven de glanzende pupillen; dan concentreert ze den blik op een willekeurig object. De vingers met de roodgelakte nageltjes tippen met een broos gebaar aan kraag en ceintuur, accen- tueeren de genoegens van de nieuwe mode. Imiteert ze een beroemde flimster? Neen, het is haar bedoeling niet te acteeren; ze mist de levende speelkwaliteiten van een goede actrice; tóch speelt ze comedie! Zij streeft er niet naar, zich in ben rol in te leven, al verkeert ze in een voortdu rende nietamorphose. Is ze soms een geraf fineerde pasdame, die voor de zaak, welke haar exploiteert, geld verdient? Neen, het laat haar koud, of iemand de japonnen die ze draagt, koopt of niet; het interesseert haar niet eens, of iemand anders dan zij ze mooi vindt. Waarom, waardoor fascineert ze U en mij? Met wie, met wat kan ik haar ver gelijken? Met niets, met niemand. Zij is geen ander, wil geen ander zijn, nóch is ze zichzelf. Haar eigen persoonlijkheid blijft diep ver borgen. Haar eigenlijke gelaatstrekken zijn uitgewischt door de schmink; ae blik der oogen ingekeerd en overstraald door een on persoonlijken koortsigen gloed; de mond glimlacht betooverend. Slechts één ding weet ze, één ding wil ze. Ze behaagt. Ze behaagt Ze behaagt in kleeren, die de hare niet zijn, ze bekoort met een glimlach uit een vervlogen geluk. Met groot talent heeft ze alle tegenstellingen uit haar leven opgelost in de ééne houding; is ze het ééne wezen, behaagziek, modieus, zeker van zichzelf en een beetje onzeker over U en mij. Met haar verschijnen, haar langzaam bewegen en dan weer dood-stilstaan, haar wegzweven en onbevangen terugkeeren, sug gereert ze ons haar wonderlijk geheim. Met een mengeling van onbeschrijfelijken weemoed, spot en behaagzucht staart ze ons aan; een schim, een marionet, waarbij onze eigen ijdelheid, onze eigen weemoed aan de touwtjes trekken Léontine. EEN BEROEMD ZANGER. Denk U zich eens in, lezer, dat U een wereldberoemd zanger bent, begenadigd met een verrukkelijke stem en dat men U ont dekt heeft, dat iedereen enorme prijzen be taalt voor het voorrecht, U te hooren We willen hierbij natuurlijk niet genera liseeren, maar kiezen hierbij slechts een willekeurig voorbeeld. Welnu, al het goede dezer aarde is voor U, het geld stroomt U toe, maar Uw uitgaven zijn dan ook ein deloos. Om U heen: een complete hofhou ding van allerlei nuttclooze figuren, klap- loopers en tafelschuimers, druktemakers en gewichtigdoeners, waarbij U zich afvraagt, waarom U er de heele troep niet eenvoudig uittrapt.En dan: Uw tyrannicke impres. sario, die links en rechts contracten afsluit. matinées hier en avondconcerten ergens anders en die nooit inziet, dat U weieens rust aan Uw hoofd-zou willen hebben! Maar als U toevallig eens een uurtje vrij bent, dan wordt die zelfde tyran plotseling doo- delijk bezorgd over U en wil U in bed stoppen. Hij verbiedt U elk genoegen: geen wijn, geen tabak, geen kou, geen warmte, niets! Ofwel: hij maakt afspraak met tien fotografen, twintig journalisten, zeven kleer makers, één reclame voor een nieuw ciga- rettenmerk, twee voor automerken, een gratis concert voor het weeshuis, een voor de gevangenis en een voor een tehuis voor behoeftige oude dames (want men moet toch populair blijven alsmede: poseeren voor twee schilders, die Uw portret willen maken, één beeldhouwer en drie teekenaars. En wie mag de heele zaak betalen? Dat bent Uzelf, altijd weer en als U 's avonds eindelijk doodmoe in Uw bed ligt, komen ze U een serenade brengen en U moet opstaan en op het balkon komen (en kou vatten) en vriendelijk buigen en danken voor de aan gename hulde... HET ZIJN VELE WEGEN, DIE NAAR DE SCHOONHEID VOEREN Dat uiterlijke schoonheid niet slechts een geschenk der natuur is, bewijzen de resul taten van talrijke kunstige en vernuftige bewerkingen, verricht op het menschelijk aangezicht Op het plaatje le kolom bene den ziet men niet een gasmasker of een middeleeuwsch folterwerktuig, maar een hoogst moderne schoonheidsbewerking door middel van een electrisch apparaat. De krullentang. 't Bovenstaande kiekje werd genomen op 'c kapperswedstrijd, die dezer dagen te Berlijr gehouden werd. De mededingende kappers moesten het hoofd, dat zij onderhanden kregen, naar eer voorbeeld „opmaken." GESMOORDE VISCH MET KAASSAUS. 4 mooten schelvisch of kabeljauw, 40 G. (2 afgestreken eetlepels) boter, wat pe per en zout, Yz L. melk, 40 G. (4 afge streken eetlepels) bloem, 40 G. (2 afg. eetl.) boter, 4 eetlepels geraspte oude kaas, 1 ei, wat zout. Wasch de visch en wrijf ze in met wat pe per en zout; laat ze op een zeer zacht vuur in een gesloten pan met de 40 G. boter gaar smoren (ongeveer 20 minuten). Roer intus- schen voor de saus de daarvoor bestemde boter met de bloem op een zacht vuur tot een gelijk papje, giet er geleidelijk en steeds roerende de melk bij, laat de saus even doorkoken, tot ze mooi gebonden is, roer er op het vuur de geraspte kaas door én maak dan de saus voorzichtig af met het geklopte ei. Voeg er naar smaak zout en misschien ook wat nootmuskaat en wat pe per bij, schik de mooten visch op een ver warmden schotel en bedek ze met de saus. Een Amerikaansche piratenkoningin Degenendie de internationale tentoon stelling, welke in 1939 te San Francisco ge houden wordt, zullen bezoeken, zullen door deze bekoorlijke gids geleid worden. Zij maakt nu al reclame als Piratenkoningin!- Als een étalage-pop, waarin plotseling le ven geblazen is, huppelt zij op de bezoeksters af. De Kathe Krüse-wangen, éven terra aan gezet, smal onder het stijf-gerande hoedje, de glanzende oogen over de zaal heenkij kend, de mond in 'n super-glimlach naar 'n publiek, dat niet teruglacht, zij leiden de eerste oogenblikken de aandacht af van de kleeren, waar het om gaat! De armen en beenen bewegen als de ledematen van een marionet, demonstreerend de mode; het kop je knikt, automatisch prijzend, wat het li chaam draagt. Wat is het, dat ons van dit wezentje zoo fascineert? Is ze dan niet als de duizenden jonge vrouwen, die goed geverfd en gekleed dagelijks op de straat trippelen? Heeft ze niet dezelfde tint, den feilen mond, de schitterende oogen uit de crême-tubetjes, poederdoosjes en fleschjes brillantine? Mis schien, maar tóch lijkt ze niet op één van haar! Vér staat ze af van die duizenden; minacht zij ze? Ik weet het niet. Ze mist van die talrijken het persoonlijke, dat nog altijd door de kunstmiddelen heenschemert. Is ze dan cliché? Allerminst! De verstar ring, die op het gezichtje, de houding ligt, is een andere, heeft een geheimzinnige oor zaak; verdwaasd en verdroomd als een maskerade-figuur na het feest, gaat de Mannequin tusschen de tafeltjes der kijk- Een voorname stijl herleeft IV5ANTH0. Meisjes in uniform, dames in smoking! Het uniform heeft altijd een groote aan trekkingskracht op vrouwen uitgeoefend. Doch zij bepaalt er zich over het algemeen toe, de uniformen van matrozen en officie ren te bewonderen en gaat alleen, als zij wat exotisch is aangelegd, tot den uniform snit in haar eigen kleedij over. Meestal past zij echter gaarne de strenge lijnen van de avondheerenkleeding op haar garderobe toe. De smoking is voor een dame een ge liefd en altijd opvallend kleedingstuk. Dat het nu weer in de mode komt, valt toe te juichen. Volmaakt is bovenstaand geheel; rok en smoking van zwart laken, het vest van wit piqué, zwart afgebiesd, een gees tige zwarte vilthoed op het hoofd; de mo decorsage, de camelia, in het knoopsgat èn U boekt een succes aan distinctie en stijll. Een Spaansche inspiratie

Schager Courant | 1937 | | pagina 13