IVOROL Openb. Vergadering Het minste tandbederf Tj. KROL Indië's toekomst Marktberichten en de schoonste tonden, indien U poetst met de antiseptische tandpasta Tub« 60 en 40 c». Doo» 20 cf. Uit onze Omgeving bergen FANCYFAIR VAN VOLKSONDERWIJS. Grootsch van opzet; er werden ruim 1500 artikelen geschonken. Tal van attracties en een lo terij met een groot aantal kost bare prijzen. We hebben gistermiddag even een kijkje genomen op de Fancy-fair van Volksonder wijs. welke heden om drie uur officieel zal worden geopend door Bergen's burgemeester. Betreden we de grootc zaal, dan vinden we dadelijk voor ons de zoo zeer geliefde bommenwerpers, waar men de kunst van bommen werpen om fraaie prijzen beoefenen kan. Beclit voor ons trekt een groote stand de aandacht waar dc prijzen voor de loterij zijn uitgestald; rechts en links daarvan zijn sjoelbakken opgesteld. Geheel links in den hoek is een geheimzinnig tentje Verrezen, waar oen waarzegster niet haar onafschei delijke zwarte kaf, ti de toekomst zal voor spellen. Tenslotte vindt men in de groote zaal, rechts voor het tooneel hef Bad van Avontuur, eveneens een zeer geliefd amuse ment. Het overige gedeelte van de zaal is vrij gehouden voor den dans; langs de gcheele rechterzijde bevinden zich gezellige zitjes met. rieten stoeltjes, waar danslustigen kun nen uitrusten en iets gebruiken, liet tooneel is op uiterst smaakvolle wijze ingericht tot een Oostersche theetuin. De foyer welke loopt links achter de grootc zaal is ingericht als oord des vermaaks. Hier rijen zich de ver schillende tcnlies. waar men mooie prijzen winnen kan. Dok kan men er zijn hart aan schieten ophalen of den boel kapot smij'en in de z.g. vroolijke keuken. En dan vindt men tenslotte in de z.g. Sncieteifszaal, naast de kegelhanen, don eigenlijken bazar, waar een keur van artikelen van allerlei aard voor spotprijzen tc koop zijn. paut.owna BILJARTEN. Bij den heer Alkemade speelde een groep van de biljartvereniging „Anna Paulowna' tegen een groep uit 't Zand. Anna Paulowna verloor met het kleinst mogelijke verschil n.1. met 6 tegen 7. In 't Zand had ook een wedstrijd plaats, die door de Poldcrschen met 6 tegen 4 gewonnen werd. Vergadering van de afdeeling van den Ned. Bond van Boerinnen en andore plat telandsvrouwen, onder leiding van mevr. Kevzeiv Nadat wns besloten, dat een der bestuurs leden als afgevaardigde de vergadering in Provinciaal verband zou bijwonen, deed mevr. Waihoer—v. Elt"ren op humoristische wijze^ verslag van de A'g. Verg. te Arnhem, en merkte op. dat de hond niet alleen be staat om de damesleden maar eens een avondje gezellig hij elkaar te doen zijn, maar dat hij wel degelijk een taak heeft en dat deze is, hef stoffelijke en geestelijke welzijn ten plattclandc te behartigen. Met algemeene stemmen werd besloten een uitstapje naar Aalsmeer en naar de A.V.R.O. studio to maken. Ongeveer 00 dames gaven zich reeds op. Nadat meegedeeld was, dat het bestuur verder de noodigo stappen zou doen, volgde sluiting. Hoofdpijn, Kiespijn. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bii Uw Droeist harenkarspel WAARLAND. Bannebelangen. Donderdag jl. werd ten lokale van den beer v. Ophem een vergadering gehouden- door de B K. vcrceniging „Bannebelangen Hnronkarspe! Oost". Na opening met Christelijken groet dooi den Voorzitter, don heer H. Dekker, worden de notulen goedgekeurd. Hierna volgt voorlezing van een ingeko men schrijven van Gc<l. Staten t.a.v. de wegverbrceding in de Slootgaardpolder. Een schrijven aan den Gemeenteraad betreffen de betere outillcering van de brandweer en wnarin op het gevaar werd gewezen, het welk het verkeer voor de kinderen hij do scholen oplevert, hoeft tot gevolg gehad, dat een motorspuit zal worden aangeschaft, ter wijl bij de kleuterschool waarschuwings borden zullen worden geplaatst. Vervolgens bespreekt de Voorzitter den toestand van den weg in den Slootgaard- polder, die over een gi-oot. gedeelte te smal is. Volgens de meening van spr. kan hier in veel verbetering worden gebracht, vooral wanneer een en ander kan worden uitge voerd in werkverschaffing met rijkssubsi die. De heer C. Bakker zegt dat sommige be langhebbenden niet medewerken door een te hoogen nrijs te vragen voor het van hen benoodigde land. Aan de band van verschillende gegevens is spr. van meening, dat dan de kosten voor her gohocle object voor de Bannc pl.m. f6500 zutlen bedragen. De Voorzitter stelt voor. de niet aanwe zige belanghebbenden persoonlijk bicrover te sproken, wnt wordt goedgevonden. Hierna komt ter sprake de wenschelijk hoid, dat de vergaderingen van de Ranne en stemgerechtigde ingelanden in den ver volge openhaar zullen zijn. De Voorzitter hpsnreekt vervolgens een ont- wem-besluit inzake belasting gebouwde ei gendommen bii aanneming waarvan de lasten van ongebouwde eigendommen zou den dalen. Bii de rondvraag wordt gewezen op ecnigr slerhte hoeken en gaten in den Wuarlandcr- wcg. Hierna sluiting. löi»* oude niedorp W.O.L.-POLDER. Bij het bestuur van den W.O.L.-Polder is ccn verzoek ingekomen om aan den Slikven- polder tijdelijk hulp te verleenen tot bema ling van laatstgenoemd waterschap wegens het verbranden van den ouden watermolen. Zeer binnenkort zal deze aangelegenheid een punt van bespreking uitmaken. De heer P. A. Broersen is opgeroepen om op 11 September voor 17 dagen herha lingsoefeningen te vervullen bij het 5e Re giment veldartillerie te Amersfoort. AUTO IN DE SLOOT. Door het onklaar worden van de stuurin richting geraakte alhier aan den weg naar Verlaat Vrijdagmiddag een uit Alkmaar komende luxe auto in het water. De inzit tenden bekwamen geen noemenswaardig letsel en zijn verder per bus naar hun woon plaats vertrokken. wi erinoen Zondag a.s., 's namiddags 2 uur heeft 't vertrek \an de vcldrit plaats hij café Con- cordia te II.hoef. Dc renners worden dan gestart in de Normert, le rijweg (rechts) van de Bellstraat. Tot heden zijn een 50-tal deelnemers ingeschreven. De inschrijving, die nog niet gesloten is, brengt ons nog wel meer deelnemers. De verschillende catego rieën starten apart, doch allen met verschil van enkele minuten. Het geheeie traject wordt uitgezet met vlaggen en diverse con troleurs, xgeen stempelcontrole. Het traject is in goeden staat, er zullen enkele hindernis sen moeten genomen worden. Dc eindsprint vindt plaats in de Parklaan hij dc Wielerbaan. Wij vertrouwen er op dat het. aanwezige publiek zooveel mogelijk achter de eindstreep zal gaan en hij de aan komst van de renners rustig op hun plaat sen te blijven, aangezien er dan nog meer dere renners en toeristen aankomen. Het geven van premies is toegestaan. Men wen de zieh tot tle Jury. 's Avonds 7 uur aanvang van het bal in café Concordia. alwaar de prijsuitreiking plaats vindt. De Wielerbaan, Corn. Bosker en G. Hoek stra schonken een prijs voor deze veldrit. Wie volgt dit goede voorbeeld? Tevens Eullcn enkele uitblinkers van deze veldrit een contract van de Wieler baan „Wieringon" ontvangen voor den wed strijd in dit seizoen. De jury bestaat uit. voorzitter-kamprech- tr ..T Ruijs; verder P. de Graaf, Wieringen, II. Reijnsont. Mcdemblik, P. Klumper, Bever wijk. O. Ebbcns, Leeuwarden. De deelnemers aan deze rit kunnen zich verkleeden in café Concordia en hebben 's avonds vrij toegang tot hef bal in genoem de zaal. Geeft U nog heden op aan de be kende adressen. POLITIE. Gevonden: een rijwielplaatje in etui. Inl. bij den gemeentebode. Gelukkige lotendebitant. Do heer D. Grin alhier had in z'n col lectie -Schager Paaschtentoonstellingsloten een tiental prijzen zooals vette schapen enz. Distributie gehakt in blik. Naar wij vernemen hoeft de Minister van Sociale Zaken op veler verzoek goedgekeurd dat gehakt in blik tegen den geldenden prijs wordt verstrekt aan hen, die gesteund worden krachtens dc Zuiderzeesteunwet. I)e verstrekking behoort plaa's te vinden op denzelfden voet als het geval is ten aan zien van de ondersteunde of tewerkgestelde werkloozen en armlastigen. Met ingang van 11 April a.s. zal ook bak en braadvet en onvermengde margarine voor gesteunden krachtens de Zuiderzee steunwet verkrijgbaar worden gesteld. Verloting- De vereen. Zang en Vriendschap te Hip- polytushoef bekwam vergunning tot het aanleggen en bowlen van een loterij. Uitge geven zullen worden 1500 loten a 10 cent. Werkloosheid. Aan het einde van de vorge maand be droeg het aantal werkloozen in deze ge nieente .176. Hiervan waren op dien datum 207 arbeiders in de werkverschaffing werk zaain. Buraerlnke stand van 12 t.m. 19 Waart 1937. Geboren: Jannotta Boelfina, dochter van R. v. F.e en G. Bijken: Tietje, d. v. A. Kra mer en- Til. A. Borgsma; Aaltje, d. v. W. Pijlman en M. Nieuwenhurg. Cathariha Rinske, d. v. K. Tasners en M. Rinia. Ondertrouwd: W. Pathuis en K. Vcenstra. Gehuwd: Geene. Overleden: Geert ie Gerda ton Bokkel, 3 j. d. v. P. ten Bokkel en M. Hoogesteger. Aanbesteding. Aanbesteed zal worden het maken van een vak gewapend hetonscherm en het verster ken van een bestaand vak gewanend-hefon- scherm langs den buitenheren van den Bier- dijk. aan de Noordzijde van Wieringen, met bijkomende werken. Huisverzorging. Vrijdagavond vond in het lokaal van den heer S. Kaan een vergadering plaats van do voroeniging Huisverzorging afd. Wieringen Aanwezig waren 18 leden. Voorzitster mevr. G. de HaanBosker. secretaresse mevr. M. Koorn—Berkemeijer. Na de notulen volgt het jaarverslag van dc secretaresse. Aan het finantieel verslag van de pennlng- mecsteresse ontleenen wij het volgende: In 1916 werd hulp verleend aan 19 gezinnen in den vorm van 995H dag. De vaste verzorg ster Tr. v. d. Schans heeft 1 maanden hulp verleend, waarna ze na ruim 4 jaren on vermoeid de zieken en hun gezinnen te heli- hen verzorgd, in het huwelijk is getreden. Behalve de vaste verzorgster hebben nog 26 verzorgsters hulp verleend. Door vertrek en overlijden verloor de vereeniging 19 leden, tiet saldo der vereen, is thans f 812.48. Vervolgens bestuursverkiezing, wegens pe riodiek aftreden van mevr. G. Bakker—Kunt Deze stelt zich niet meer herkiesbaar. Tn haar plaats wordt nu gekozen mevr. Buma Tijsen. Hierna sluiting. DE.V oever VISCHAFSLAC* 15 Maart aangevoerd: 17 Inl haring 6 70 f 6.95 per tal; 123 pond bot f 0.20J4f 0.24 per pond. 16 Maart: 20T tal haring f 6.75—f 5.40 per van de Chr. Hist. Kiesvereen. te Breezand, op Dinsdag 23 Maart 's avonds 8 uur. in het Ver- eenigingslokaal der Evangelisatie. Spreker: de WclEd. Gestr. lieer Lid der 2e Kamer. Onderwerp: Aanstaande verkiezingen en in het bijzonder de C.D.U. HET BESTUUR. Prima AMER. PETROLEUM, I cent per liter per vat. Franco huis. W. MUNTJEWERF, Oudesluis. Tel. 12. Te koop: 2 Fauteuils en 4 Stoe len f 10.®0. Auping Matras f 7.50. Salamander Kachel no. 52, voor f 10.00. Een mooie Haardka chel, zeer doelmatig, 1 Jaar ge bruikt van 167.50 voor 117.50. Een mooi Roeibootje voor 115. Een Radiotoestel, zeer billijk. Een stevige Transportliets, met torpedonaal, licht loopend en electr. 117.50. Een partij Schoe nen en Pantolfels, de beste mer ken, tegen buitengewoon lage prijzen. Kom even zien, ol schrijf een briefkaart. Eiken Zondag thuis en door de week na I uur. C. DEKKER, Keinsmerbrug E 138. post Schagerbrug. Te koop: Een pracht BEDSTEL, 2-pers., gewonnen van de ver loting. G. SNIP, Bierkade F 5, Sehagen. Nog af te geven: le Nab. Nikl DUIVENBOONEN 2e Nab. ABTD KENIA GERST, 2e Nab. BINDER HAVER, Gras en KI. zaad, Eureka, Bietenzaad v. d. Have. A. J. KEPPEL, A. Paulowna. Tc koop: 5 VEflSCHE KOEIEN, en een Kuikall, bij 11. KEPPEL, Kerkweg 1, Anna Paulowna. Te koop: EEN VERSCHE KOE, veel melk, gem. 3.60 pc. vet. JOH. 'T HART, Grasweg, An na Paulowna. Te koop: PRIMA LANDHOOÏ, P. DE BOER. Veenhuizon. Te koop: 25 M3. prima KOEMEST, bij C. SOERS, Oudesluis. Te koop: BEVELANDER POTERS, 40-45, Zeeuwsche Blauwe Eet- aardappelen en Zaaigerst Abed Kenia. C. FRANCIS, Woud- meer. Te koop: A.FTANDSCH LIJNPAARD. A. SPAANS, Kolhom. SCHOTSCHE MUIZEN en BLAUWE POTERS te koop, bij C. GOOTJES, Seha gen. Te koop: Een halve klamp HOOI, pl.m. 7000 K G. en 35 M. Koe mest, bij J. DOORN, Schager brug. Tc koop: 2 eenjarige FRIESCHE STIEREN, en puik Blauwe Aardappelen, bij P. K. FRANCIS, Burger- brug. Te koop: PUIN en HOOI, Jb. DEKKER, t Zand. Te koop: DRACHTIGE ZEUGEN, bij K. I.EEUW, Wieringerwaard Te huur gevraagd 1 H.A. KOOLLAND, teeltvergunning aanwezig. Br. onder lett. N, met opgaaf van prijs en cond. aan Bockh. KOK, Warmenhuizen. Gevraagd: Een FLINKE JONGEN, niet boven dc 18 jaar, die goed kan melken, bij P. KEPPEL Rz., Kleiweg 10, Anna Paulowna. lal; 149 kg. wulken f 27.85—f 28.80 per 100 kg. 17 Maart: 410 tal haring f 5.50f 5. per lal; 198 pond bot f 0.14—f 0.17^ per pond; 386 kg. wulken f 27.40—f 30.65 per 10* kg. 18 Maart: 620 tal haring f 3.10—f 3.90 per tal; 551 pond bot f 0.10—f o.w'a p. pond; 332 kg. wulken 1 30.20—1 33.95 per 100 kg. sint maarten Vrijdagavond half 12 raakte J. Langendijk van Noordscharwoude, handelaar in dood kisten, bij het kerkhof alhier de macht over zijn auto kwijt. Hij kwam terecht in de wegsloot. Enkele hoornen ontveld; echter geen persoonlijke ongelukken. Gisteravond 8 uur kwamen 2 jongelui per motorfiets wild aantuffen, en geraakten op de hoek bij Koning aan het slippen; dit kwam ook goed af, enkel materieclc schade. langendijk BROEK OP LANGENDIJK. Bediening overhaal. Uit ruim 100 sollicitanten is de heer J. Wagenaar Cz. benoemd om de overhaal bij de Broeker brug te bedienen op een salaris van f 15 per week. Verdelging koolduiven. Naar we vernemen zal de bestrijding der koolduiven die zooveel schade aanrichten aan verschillende gewassen, dit jaar met kracht ter hand genomen worden door ze te verdelgen inct het strooien van vergif. tvieringe^mber Film-Propaganda-avond B.(uiten- gewoon) V.(rijwillige) L.(and- storm) afd. W.Meer, verb. Alk maar. Vrijdagavond hield de B.V.L., afd. Wierin- germeer, in Hotel Smit tc Middcnmeer, een goed geslaagden filmavond. Bij afwezigheid van den voorzitter der commissie, beet de lieer II. Ileerink de aanwezigen hartelijk welkom en wees op het nut van de B.V.L. Hierop kreeg de lieer Middelhof, voorzitter van liet Verb. Alkmaar. b°t woord voor een propagandistische toespraak. Spr. constateer de. dat hoewel de afd. Wieringermeer de jongste afdeeling is uit het verband, zij even actief is als de indere afdeelingen. Meer me dewerking van liet publiek is echter gc- wensrlit, Spr. doet een beroep op iedereen, om elke revolutie tegen te gaan. zulks is ten eerste de roeping en plicht van een goed Nederlander. Orde, wet, tucht en godsdienst, schragen den troon. Waar in liet buitenland alles woelt, leven en bezitten we hier gelukkig nog vriiheid inzake onze maatschappelijke en godsdienstige opvattingen. Aansluiting aan liet Instituut dat slechts werkt, „als t' moei" behoort elk Nederlander voor te staan. Met de onwekking om trouw te blijven aan ko ningin en vaderland en aan de B.V.L.. be sloot spr. zijn gloedvol betoog, dat met een apnlaus beantwoord werd. Hieron werd de pronaganda-film in 4 ac- ten gedraaid: „Sluit de gelederen", voorts film T.andstormdag 1935. een iournaal van vorstelijke bezoekers, daarna de Verlnvings- en Huweliiksfilm van H.K.II. Prinses Ju- linna en Z.K.H. Prins Bernhard. De heer Ottenbros, secretaris van het Verb. Alkmaar, dankt gew. commissie, de pl. lei der Smit en anderen voor het welslagen van den avond. Tot slot werd staande het le couplet van 't Wilhelmus gezongen. koegras jultanatiorp OPENING VAN DE FANCY-FAIR VOOR „KUNSTZIN" Na vele weken van voorbereiding, was thans de dag daar, dat dc bijeengebrachte voorraad goederen enz. in klinkende munt zou worden omgezet. Het doel van deze fancy-fair is, om de financieele positie van „Kunstzin" wat te versterken. Hedenmiddag om half vijf zou het spel ccn aanvang nemen en het begin was reeds gunstig te noemen. Het was immers een dag die schitterde van zonneschijn en daar door waren dan ook vele genoodigdc dames en hecrcn aanwezig, waaronder ook de Burgemeester van Den Helder de heer G. Ritmeester. Voor de opening hadden we ons eens op de hoogte gesteld, wnt er alzoo te zien wns. en dat was heel wat. Men vindt daar het etablissement voor ballen gooien, een stand niet diverse levens middelen. de groote stand in het midden van de zaal die biedt voor elk wat wils, voorts vindt men er een werp- thee- en schiettent De Radio-centrale zorgt voor muziek, verder kan m«ni raden naar de naam van een pop, en liet aantal boonen in een stopflesch dan nog do grabbelton, twee sjoelbakken en ten slotte het koekrad waar men ook al draaiende op schiet. Ook kan men raden hoevoef sjiek er zit aan 'n miniatuur-muziektent. Dit is 'n mooi stukje werk cn de vervaardiger daarvan de heer L. van Vegten heeft daar alle eer van. En dan is daar een staf van vriendelijke verkoopsters, die alles trachten te verkoo- pen. Voorts is er gelegenheid tot dansen. De muzikanten van „Kunstzin" stonden opgesteld om als de Burgemeester zou bin nenkomen, hem met muziek te verwelko men. Precies op tijd arriveerde het hoofd der gemeente en „Kunstzin" speelde ter verwelkoming een tweetal nummers. De F.cre-Voorzitter de lieer I. J. Schroe- vers, heette allen, in het bijzonder onzen Burgemeester welkom. Spr. memoreerde een stukje geschiedenis van „Kunstzin" maar vergeet niet te schetsen de moeilijkhe den die men ook heeft. Daarom is deze fan cy-fair opgezet en een avond van hulde brengt spr. aan de organisators van een en ander, waartoe wel eonige moed noodig was Hierna verzocht spr. aan den Burgemeester de fancy-fair te willen openen. Deze begon met te zeggen dat het hem een genoegen is. hier aanwezig te kunnen zijn. Op een geestige wijze richt spr. tot alle aanwezigen, want zoo zegt hij, men heeft er goed den slag van, om mij plotseling voor de opening van een fancy-fair enz te plaat sen. Ook spr. gaat na welke cultureele waarde muziek op liet volksleven heeft Met den wensch dat Julianadorp deze fancv-fair zal doen slagen verklaart spr. de fancy-fair voor geopend. Muziek volgt dan en onder wijl worden door vele gedienstige helpsters, thee en gebak en sigaren geserveerd. De verkoopn am een aanvang Cn wij be speurden dat het een willige markt was. Een bezoek kan worden aanbevoleni scroorl Willy Derby komt. morgen bij den heer Nic. Schuijt. Uit het flink aantal besproken plaatsen blijkt reeds een groote belangstelling. En in verband met de loopende geruchten, kunnen wij me- dodeelen dat Willy morgenavond een volle dig programma bij den heer Schuijt zal af werken. Voor nadere bijzonderheden raad plege men de adv. in dit blad. Landbouw en Maatschappij. In de zaal van den heer Schuijt werd door bovengenoemde beweging een vergadering gehouden, om tot een afdeeling te komen. Hiervoor trad als spreker op de heer J. de Lange van Ruinerwold. De heer Van der I aan uit Stompetoren opende met een woord van welkom aan de weinige belangstellenden, waarna de spre ker zijn betoog aanving en het doel en stre ven dezer organisatie, dat we nu wel als bekend mogen beschouwen, uiteenzette. Spr. wees er nog op, dat I.. en M. niet is een poli tieke partij. Van de zijde der Vrijz. Dom. de Chr. Hist. en A.R. wordt geconfereerd om verbetering volgens ons plan te krijgen. De belangen van liet platteland liggen echter niet in het verkiezingsliokje. Dat allen de belangen van het platteland moge voorstaan, dan zal er een betere tijd aanbreken, aldus sloot spreker ziin uiteenzetting. De heer P. Wildeboer Dzn. vraagt aan spreker, wat of hun bedoeling is. Wil men naar autarkie? Hiermede zijn we niet ge red. Hij had gedacht een nieuw lichtpunt te zullen zien en is echter teleurgesteld. Van de gelegenheid om zich als lid op te geven werd geen gebruik gemaakt. Minister Colijn is optimistisch gestemd. In zijn Memorie van Antwoord over de Indische begrooting aan de Eerste Kamer, zegt Minister Colijn, dat de regecring niet zal nalaten tijdig voorzieningen te treffen ten aanzien van de ambtenarensalarissen, zoo dra de stijging van de kosten van levenson derhoud daartoe aanleiding morlit geven. De door sommige leden bepleitte verster king van het Europeescli element in het le ger, geeft den minister aanleiding op te mer ken. dat de verhouding van Europeanen tot niet-Euroneanen in het vredesleger welis waar 1:3 bedraagt, maar dat deze verhouding in het oorlogslcger, indien ook militie en landstorm onder de wapens zullen zijn, on geveer te stellen is op 1:1. Voor een snelle afbouw der politieke In stelling waarschuwt de minister met kracht. Eerst moeten de instellingen, welke slechts enkele jaren geleden zijn verkregen, vast verankerd zijn in den geest der bevolking. De economische toestand van de bevol king is sterk verbeterd. Vooral de rnhliergebieden profiteeren van de verbeterde conjunctuur. De boteraanvoer in Ned. Tndië zal niet worden gerontineenteerd. Men tracht tot vrijwillige beperking te komen, teneinde de Australische boter niet geheel te doen ver dringen, wat onze belangrijke handel met dat land zou schaden. A Biedt zich aan: Nette SCHOONMAAKSTER, Adres: A. RAVEN, Winkel. SCHA GEN THEATER ROYAL. „De boodschap aan Garcia. Deze film is een spionnagc-film bij uitne mendheid. Zij toont ons de vreeselijke too- ncclen, welke zich tijdens een guerilla op Cuba afspelen. In de eindelooze oerwouden, de uitgestrekte moerassen, de rotsachtige gebergten en in de steden wordt verbitterd gevochten. De president der Vereen. Staten zendt den jongen luitenant Rowan naar het onveilige Cuba om een bijzonder belangrijke boodschap aan generaal Garcia te overhan digen. Wij maken nu den ontzeitenden zwerf tocht van den luitenant over het eiland mee om Garcia te vinden. Overal heerscht spi- onnage, list en wreedheid. Eén van de duis tere figuren, die in deze sfeer hun slag slaan de zeeman Dory, wordt vertolkt door Wal- lace Beerv. Dc sergeant bereikt echter zijn doel, rer- overt tenslotte een mooie vrouw en int do eer van het vaderland. Een, door inhoud en spel, origineele ep spannende film. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Jan Ewald, zoon van Willent Dekker en van Ilse Helenè Gaul. Ondertrouwd: Frederikus Wilhelmus Kin- naer, oud 24 jaren, wegarbeidcr en Cornelia Maria Sprenkeling, zonder beroep, beiden te Scliagen. Cornelis Anthonius Sprenkeling, oud 27 jaren, rietdekker, te Sehagen en Wil- helmina Jobanna van Duin, oud 23 jarqp, zonder beroep te Zij pc. Overleden: Maart je Kooïj, oud 85 jareiij wed. van Jan Hoogland. T.B.C.-BESTRIJDIN G. De Speldjesdag ten bate van „Herwonnen Levenskracht", heeft 136.40 opgebracht. Predikbeurten ZONDAG 21 MAART. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 uur, Ds. Ruijs 12.00 uur Zondagsschool. 's Av. 7 uur Ds. Ruijs. Biduur v. 't gewas', Ned. Herv. Evangelisatie. Slootdorp, voorm. 9.10 uur.. Ev. K. Kiewiet. Middenmeer, nam. 2 u., C.and. II. v. Vliet. Wieringerwcrf, 's av. 7 uur, Ev. K. Kiewiet, Geref. Kerk. Slootdorp. voorm. 0 uur Leesdienst. Nam. 2 uur Ds. C. v. d. Vliet. Middenmeer, voorm. 9.10 uur Ds. v. d. Vliet, Nam. 2.10 uur Cnnd. Fijn van Draat. Wierineerwerf. voorm. 9.30 uur Cand. Fijn van Draat. Nam. 5 uur Leesdienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur.en nam. 2.30 uur. Ds. Jansen cm. pred. te Katwijk. WARMENHUIZEN. 19 Maart. Roodc kool 1.40—1.90, gele kool 1.201.70, Deensrhe witte 1—1.20. drielingen 60 ct., uien 0.801.10, grove uien 11.10. peen 1.20, idem, kleine 0.00, boerenkool 1.50. Aanvoer:; 40.800 Kg. roodc kool, 17(500 Kg. gele kool, '28.800 Klt. D witte kool. 4125 Kg. uien, 1825 Kg. peen. 265 Ke. horrenkool. ALKMAAR. 19 Maart. Kansbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 1870 stuks, verkocht 1000 stuks, prijs f 17.50 per 50 Kg. Aanwezig 1 fabriek. Han del matig. ALKMAAR. 19 Maart. Aardappelen 2.40, andijvie 12—17. Bloemen daler kool 1.50—3, boerenkool 1.50—3.80, bie ten 0.00—1 00. gele kool 1.501.80, knolsel- derie n.007.70. peren 10.5011.50, prei 1 50 —1.00. peterselie 1 505 00. rabarber 0.50—12, radijs 2.40, roodc kool 1.40—2.40. selderie 0 00 2. sninazie 4685 ct., spruiten 19, uien 11.90, breekwortelen 0.90—1.80. wasch- wortelen 2.504. witlof I 46, II 1.503. ALKMAAR, 19 Maart, Op de heden gehouden Graanmarkt waren! in totaal 470 H.L.'s aangevoerd, wanrvanj soort en prijzen als volgt: 59 III. voertarwe 48.60. 1 HL gerst cliev.. prijs niet verstrekt 194 HL haver 7.758.50. zaniliaver 9; 59 HU boonen. w.o. paarde 7.75—8.10. bruine 10— 12.50, citroen 2122. duiven- 7.5010 50 en witte boonen 22—25; 10 HT. karwijzaad 21.80 en 147 HL envten, w.o.: kleine groene 8—9, groote groene f 25 en grauwe erwten 18—24, alles per 100 Ke. Handel stug. BROEK OP LANGENDITK, 20 Maart. BI aardappelen f 1.50. uien f 11.10, drie lingen f 0.600.80, grove t 1—1.20, peen f 0.001.10, groene kool f 1.10—2.20, kroten f 0.001, roodo kool f 1.50—2.10, boerenkool f 1.50. gele kool f 1.00—2.50, D. Witte kool f 1-1.20. NOOnDSCïIABWOUDF.. 20 Maart. BI. eigenh. f 2.10—2.70. bi. aardappelen f 2.1(1 uien f 0.80110, driel. f 0.60-0.70. grove f 0.70—1.10, gele nep f15 0, peen f 0.90—1.20. Boode kool 1.401 80. taaie gele kool 1.20 —1.70. gele kool 1.202 20. Doensche witte .1.—De veiling durt voort

Schager Courant | 1937 | | pagina 2