Hoe Oostenrijk- Italië gestaakt De eenige Heldersche K.N.V.B. kampioen: Helder II Dit is het elftal dat tegen H.R.C. III op het Helder-terrein gelijk speelde V.l.n.r. st.S. Spigt, H. de Boer, Lastdrager, A. G. H. Nijpels, en W. Bakker Midden: P. Trap, D.van Steenbergen en B. de Boer Gehurkt: S. Ran. G. Kubbe en W. de Jongh Het programma voor de Paaschdagen K.N.V.B.-beker (2e Paaschdag). SuccesD.E.C. (Amat. derde klasaer). Winnaar (Schinkelhaven-De Spartaan)Alom. Victrix. Kampioenschap van Nederland. P.S.V.—Be Quick. N.-H. V. B. H.R.C. 4J.V.C. 1. Oudesluis 1Zeemacht 1. Helder 5Succes 2, (terrein Succes). Rauchbeker. Texel 1Helder 1. D.T.S.-B.K.C. 1-1 Slechte wedstrijd. DTS' geestdrift eenlg lichtpunt. Wie dacht een wedstrijd te zullen zien, die de competitie in 4 A op waardige wijze zou besluiten, is wel bedrogen uitgekomen. Het veld was byzonder zwaar en alleen het prij zenswaardige élan, dat DTS in haar spel legde, vermocht het oog te boeien. Ofschoon ook dit nog te sterk is uitgedrukt. Wel zaten de Langedijkers er geweldig op, het resultaat was echter niet groot, want BKC was ondanks haar minder goeden dag nog wel sterk genoeg om afbrekend spel te leveren en de aspiraties van haar rivale b(j het strafschopgebied een halt toe te roepen. In de eerste helft is DTS absoluut in de meerderheid geweest. Telkens weer gingen de withemden tot den aanval over. Wel opereerde vooral de snelle Kuiper met veel vaardigheid op den linkervleugel en werden veel ballen in den BKC-doelmond gedeponeerd, goals kwa men er niet van. omdat DTS met schieten niet gelukkig was. Dat het dan ook by een uitstekend doelpunt van Kuiper na 8 min. moest bl(jven in de eerste helft was lang niet onfortuinlijk voor de club uit den Polder. Te genover de vele ballen, die Prins en zijn hel pers uit de goal hebben moeten grabbelen, stond feitelijk alleen maar een harde hooge bal van Blok, die Kroon keurig tot corner verwerkte. In de tweede helft heeft BKC er een schepje opgegooid, zoodat het in het veld gelijk op ging. Het samenspel was aan beide zijden be neden peil, door het zware veld, waarop men zich niet te best schrap kon zetten. De verdedigingen hebben de meeste aan vallen in de kiem gesmoord. BKC, dat al ge handicapt was doordat de uitstekende links binnen Webeling niet kon medespelen, kreeg bovendien den tegenvaller te incasseeren, dat Jac. van Wees door een „aanrijding" met kee per Kroon driekwart van den strijd op ver minderde kracht moest spelen. Toch zou deze Van Wees nog de hand heb ben in den gelijkmaker, die BKC een kwartier voor het einde op nogal gelukkige wijze toe viel. Van der Goes plaatste een pass naar links. Van Wees liep toe, zette keihard voor en geheel onverwachts spatte de bal van een DTS-back in de goal (11). Hierbij is het gebleven, al kreeg Blok nog een paar keer de kans om met een volwaardig doelpunt een zege te behalen voor zijn ploeg. Hij ontsnapte nog al eens aan z'n half, Sloo- ves, maar z'n schot was niet gelukkig- Gelijk spel was dus het eindresultaat van dit weinig verwarmende partijtje, dat DTS menschelijkewjjs gesproken had verdiend te winnen, al was het alleen maan omdat de Langedijkers zich voor 100 procent gaven en doordien hun tegenstanders ook meestal te vlug af waren. De scheidsrechter vonden we maar heel gewoontjes. Typisch was z'n herhaaldelijk fluiten wanneer de benadeelde party in het bezit van den bal bleef. Schoorl I-Districtelftal Alkmaar en Omstreken 0-3 Een weinig aantrekkelijk spel. We kunnen' wel beginnen met te vermel den. dat het districtselftal Alkmaar en om streken ons bepaald is tegen gevallen. Er zat weinig verband in de ploeg. De voorhoede was bepaald zwak te noemen. Alleen de Koe- dykspcler Verwer deed aardige dingen, hij was ook de maker van de beide doelpunten. In de halfUnie was de spil Spaarman de eenige, die opviel, zijn plaatsen is heel goed te noemen. Van de beide backs was Beeld man de beste. Doelman Halff kreeg niet zooveel moeilijk werk, om zyn capaciteiten goed te beoordeelen, doch hij gaf wel een be trouwbaren Indruk. B|j Schoorl heeft de achterhoede stug ver dedigd, de voorhoede was echter als ge woonlijk niet snel genoeg. Keeper Geurts had bepaald z'n dag. door werkelijk eenige las tige ballen schitterend uit z'n doel te houden. De beste van het veld was de Schoorl spil Henneman. Over den wedstryd het volgende: Uit een strafschop wist het D.-elftal de leiding te nemen. Als de D.-voorhoede even later weer voor het S.-doel verschijnt, zet Hart den bal mooi voor het doel en wordt deze even mooi dooi zyn clubgenoot Verwer ingekopt. Een hard schot van Koster wordt mooi door Geurts gestopt. Ook Schoorl zit niet stil, want wie gedacht had, dat het zoo iets zou worden als het apel van Kat en muis, was er toch glad naast. Jb. Korver weet mooi langs de iyn op te brengen en goed naar Klop te plaatsen, die de kans van den dag voobru laat gaan, door vlak voor het doel recht tegen den keeper aan te schie ten. Als S. even buiten het strafschopgebied een vryen schop krygt te nemen, wordt de bal hard door Henneman op het doel geko geld, doch door keeper Halff keurig gestopt. Het D.-elftal krygt nog eens een hoek schop te nemen, doch noch de rechts-, noch de linksbuiten brengen daar veel van terecht. De rust gaat in met een 2—0 voorsprong voor het Districtselftal. Na de thee zien we eerst eenige goede aanv-allen van Schoorl, waarby Halff eenige malen handelend moet optreden hetgeen hem echter goed afgaat. Een mooi schot van den linksbuiten Dekker scheert juist over de lat. Beide partyen geven elkaar niet veel toe, doch het spel wordt er niet mooier op. Er wordt van beide kanten veel te wild en onbesuisd gespeeld, waardoor mooie spel momenten uitbiyven. Verwer weet nog een mooi doelpunt te plaatsen, als de bal van rechts voor het doel wordt gezet. 'Aan den anderen kant krygt Nab een mooie kans als hy keeper en al is gepasseerd, doch de bal rolt juist naast. Hiermee is spoedig he't einde van dezen wedstryd aangebroken. Het spel van beide ploegen stond nu juist niet op hoog peil. Het Districtselftal heeft verdiend, doch wel wat geflatteerd gewonnen. 21 had de verhou ding beter weergegeven. De leiding van de zen wedstryd was over het geheel iets te zwak, wat ten gevolge had, dat het spel er tegen het einde niet mooier op werd. W.waard-Zeemacht 3-1 In een wedstrijd, waarin we de roodbroeken niet op de volle sterkte hebben zien spelen, heb ben de W.W.-menschen toch de twee zoo kost bare punten weten binnen te krygen. We schreven over het niet op volle sterkte spelen der roodbroeken, speciaal de voorhoede was er vanmiddag niet in. We misten het open, breede spel van den W.W.-aanval. Te veel pas sen van Schenk haar Hazeloop gaven de Z.- verdedigers kans om in te grypen. De grootste kracht ging deze keer uit van de middenvoor. Ook de achterhoede en keeper Rezelman hebben een goeden wedstrijd ge speeld. Wanneer we hiertegenover Zeemacht zetten, dan viel allereerst het vlugge en bewegelyke spel op van Van Niel, een speler uit Suriname. Hy was het, die z'n medespelers in de voor hoede, goede kansen gaf. Toch werd er weinig door deze voorhoede gepresteerd. De midden linie speelde goed verdedigend. Het backspel speelde sterk verdedigend. Wat keeper Velle- man betreft, deze was beter dan in den wed stryd bij Zeemacht in Den Helder. Hy viel op door best vangwerk en opstellen. Om precier twee uur geeft scheidsrechter Metselaar het beginsignaal, nadat de toss door W.W. was gewonnen. Van Niel trapt af en direct gaat Zeemacht ten aanval. Reeds de eerste aanval was uiterst gevaarlijk. Met moeite wordt de bal weggewerkt. Langzaam werkt W.W. zich los en de eerste goede aan val welke wij noteerden, had reeds succes. Hazeloop profiteerde van een misverstand in de Z.-achterhoede en scoorde (10). Na dit doelpunt zakte het peil van W.W. aanmerke- lyk. De voorhoede van de roodbroeken werd wel goed gesteund door de middenlinie, maar er ging geen kracht van die aanvallen uit. De gelykmaker kwam door een penalty. Saai vloerde ongeoorloofd Van Niel. De toe gestane penalty werd onhoudbaar ingezet (11). Voor de rust viel er weinig meer te genieten. De tweede helft werd ingezet met enkele Zeemacht-aanvallen. Na 12 minuten werd K. Schenk in het strafschopgebied tegen den grond gewerkt. Ook hiervoor werd een penalty gegeven. M. Schenk plaatste onhoudbaar in (21). Feitelijk was dit het psychologische moment van den wedstryd. Zeemacht zakte met spelpeil ineen. Toch was dit maar van korten tijd. Hazeloop kreeg na 23 minuten de z.g.n. kans van den dag. Zijn schot vloog ech ter hoog over. Het laatste kwartier was de spannendste periode van den wedstryd. W.W. ging meer verdedigend spelen! K. Schenk trok zich meer terug, om de zege te behalen. Onder spanning verstrijken de laatste minuten. Dan een minuut voor het einde plaatste Schenk naar Hazeloop en deze scoort onhoudbaar het derde doelpunt (31). onder groot gejuich van het aanwezige publiek. Helder 2 kampioen werd Een 10 achterstand met rust. Na een emotloneelen strijd is het den Helder-reserves tenslotte gelukt ook hun Iaat- sten wedstryd in een overwinning om te zet ten. Dat er voor hen veel op het spel stond, was reeds dadelijk te •merken. Er zat geen rust in hun spel. Hot was een zenuwachtig, heen en weer getrap, dat ondanks het vry poovere spel der tegenparty tot niets kón lei den. Voeg daarby nog het zeer slechte fluiten van den scheidsrechter, die toestond, dat KFC van ongeoorloofde middelen gebruik maakte, dan is het niet te verwonderen, dat Helder 2 met rust een achterstand moest boe ken. Na de pauze bleef het aanvankelijk zoo, maar toen kort na elkaar een tweetal doel punten van Helder-zijde de balans naar den anderen kant deed overslaan, was alles plot seling oh-kay. De rust was er weer en het laatste kwartier was er slechts een ploeg, die voetbal liet zien en goed voetbal ook. Voor al Helder's middenlinie had er zin in en met v. Steenberghe aan het hoofd vormde ze een hecht bolwerk, waarbij de gebroeders De Boer vaak prachtig als verbindingsketen dienst deden. Aanvoerder H. de Boer De wedstryd begon onder voor Helder zeer ongunstige om standigheden. Het terrein toch was abnor maal zwaar en de spelers hadden de grootste moeite om zich staande te houden. Het eerste gevaarlijke moment ontstond echter voor het KFC-doel, toen Piet Trap een keurige pass gaf, die Beekhoven precies tegen den doel- verdediger aanschoot. Even later scoort Van Beekhoven uit een terugspringenden bal na een hard schot van B. de Boer, het eerste doelpunt, doch Hoebe stond buitenspel, zoodat deze goal geannuleerd werd. KFC neemt de leiding. Geen minuut daarna maakte KFC echter onder precies dezelfde omstandigheden ook een doelpunt en tot aller verbazing kende de scheidsrechter dit toe. Zoo hadden de wit- jakken onverwachts een 10 achterstand. Het is te begrijpen, dat het spel nog zenuw achtiger werd, maar ondanks dit werd Helder steeds sterker en KFC werd geheel in de verdediging teruggedrongen. Nadat B. de Boer tot tweemaal toe in 't beruchte gebied gehaakt werd, zonder dat dit bestraft werd, kreeg H. de Boer, eindelijk weer eens een serieuze kans, doch zyn keiharde schot vloog rakelings langs. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd. In de tweede helft. zette Helder er dadelijk een moorddadig tempo in. Strubbeling na strubbeling volgde, er werd gezwoegd en gesjouwd en hoewel KFC met mannenmoed verdedigde, was het duidelyk, dat doelpunten niet uit konden blijven. Helder scoort tweemaal binnen de minuut. Na pl.m. tien minuten spelen, kopte één der K.-backs via de lat over. De corner, slecht genomen, werd wederom tot corner verwerkt. Maar deze kwam door B. de Boer keurig voor doel en daar stond De Vries klaar om met een keiharden kopbal den gelijkmaker in het net te jagen. En nauwelijks was er afgetrapt of een lis tig trekballetje van Hoeke, bracht den bal bij den vrijstaanden H. de Boer, die zuiver de winnende goal in 't net schoot. Van nu af aan speelden de witjes een ge wonnen wedstrijd. Wel verplaatste KFC het spel nog even, doch ze gaf daarmee Helder de gelegenheid om met goed passes-spel nog veel gevaarlijker te worden. Een missen van Ran bezorgde den Helder-supporters nog even een koude rilling, doch Quant, gesteund door De Jongh, brachten tenslotte redding. Penalty! Na een klein half uur spelen breekt dan Van Beekhoven plotseling door en één der K- backs kon niet anders dan dan hem ten val brengen. Penalty. Quant faalde echter vol komen en ver naast vloog de bal. Toch S—1. Doch dit was uitstel van executie, want 5 minuten later zat de H-middenvoor den KFC-keeper zoo op zijn huid, dat deze den bal niet in zijn macht kon krijgen en de toe- loopende Hoeke schoot den bal zachtjes in het net. Nu was het afgeloopen en in de reeteerende minuten verflauwde het spel ziendaroogen en toen de scheidsrechter voor de laatste maal blies, verlieten elf doodelyk vermoeide, doch dol-gelukkige Helder-spelers het terrein. H.R.C. III-Hollandia II 1-1 De juiste verhouding. Na een weinig fraaien wedstrijd is HRC er niet in geslaagd het tot een overwinning te brengen. Hollandia heeft den tos gewonnen en als Boon den bal aan het rollen brengt is het Visser, die met een laag schot den Holl.- keeper op den proef stelt. Met moeite weet hij te redden. Vlak hierop is het wederom de zelfde speler, die een hard schot lost, doch via den paal vliegt de bal achter. HRC komt nu geweldig enthousiast opzetten, maar Hol landia staat pal, vooral de beide backs ma ken een uitstekenden indruk door hun trap- vastheid en hun kopwerk. Toch moeten zy na ongeveer 15 min. spelen zwichten, als Koster een goede pass van links benut (1—0). HRC oefent grooten druk op het doel der gasten uit, doch de doelwachter weet enkele harde schoten te stoppen. Ook een serie corners van rechts leveren niets op. Zoo verstrykt de eerste helft. Geleideiyk komt Hollandia los, maar Buitenhuis c.s. werken steeds goed weg, waardoor de rust ingaat met een 10 voorsprong voor HRC. De tweede helft begon voor de roodjakken al heel hoopvol: de goed opgebouwde aanval stuit echter weer af op de hechte verdediging. De HRC- binnenspelers trekken steeds ver terug, waardoor de thuisclub in het befaamde KFC- systeem vervalt. Hierdoor wordt Hollandia als het ware tot den aanval uitgenoodigd. waar dan ook dankbaar gebruik van wordt gemaakt. De Holl.-midvoor, een gevaarlyk Alkmaar-Texel 1-1 Een gelyk spel was het eind van deze eerste promotie-degradatiewedstrijd, die een ontmoe ting was tusschen twee oude bekenden. Het was vrijwel, wat de beide partijen verdienden. Wellicht zijn de Alkmaarders wat meer in den aanval geweest, maar daar staat tegenover, dat de Texelsche voorhoede, in het bijzonder voor half-time, veel schotvaardiger was. Eigenlijk gezegd hebben we ons er toen over verwon derd, dat het groen-zwarte aanval squintet de reputatie had van vrij onvruchtbaar te zijn. Vooral de midvoor was toen vaak uiterst ge vaarlijk en het door hem gescoorde doelpunt was fraai en verdiend. Na de rust echter wilde het totaal niet meer. De Alkmaarsche verdedi ging en half-linie, waarin Ooms eigenlijk het eenige zwakke punt vormde, was de Texelsche vooiwaartsen de baas. Daarbij werd hun spel te kort en dus vrywel gevaarloos, terwijl de schoten óf achterwege bleef óf totaal mis waren. Enkele uitzonderingen, die echter voor Duiveman geen moeilijkheden opleverden, bui ten beschouwing gelaten. De Alkmaarsche voorhoede was... de Alk maarsche voorhoede. Dat wil zeggen, ze miste de capaciteiten om den Texelschen doelman, die werd terzijde gestaan door twee hard-wer- kende, goed-spelende backs, te verschalken. Het was de uitstekende Alkmaarsche midden linie, die altijd maar weer haar aanval voedde en opstuwde, maar die daarmee het werk over gaf aan een quintet, dat hard zwoegde, maar niet best voetbalde. Wel zagen we veel onnoo- dige ruwheid, terwijl de wijze, waarop van de handen werd gebruik gemaakt, werkelyk de spuigaten te buiten ging. Het gevolg daarvan was echter, dat de scheidsrechter, die blijk gaf zijn taak te verstaan, herhaaldelijk moest af fluiten op oogenblikken, waarin Texel duchtig .in de perikelen zat. Vooral de midvoor, Kra nenburg, was zwak. Heel dikwijls zwierf hy naar de vleugels, met het gevolg, dat -de voor zetten, die dan soms werden gedaan, niets kon den opleveren, omdat er op de center-voor plaats niemand stond om er profyt van te trek ken. De wedstryd. De stand is 11. Gedurende tien minuten heeft Texel hel heft geheel in handen, er wordt veel en goed geschoten, maar Duivemans weet zyn heilig dom schoon te houden. In de 35ste minuut neemt Alkmaar twed corners achtereen, zonder succes. De groen- witten hebben zich losgewerkt en tot de rust blijven ze hun tegenstanders belagen. In het geheel tellen we in deze periode niet minder dan zes corners tegen Texel, maar het schot ontbreekt ten eenenmal bij de gastheeren* Vlak voor het eind mist Kranenburg een mooie kans, dan is het rust. Na de hervatting. komt eerst Texel aan het woord. Maar de afwerking der aanvallen is nu bepaald zwak te noemen. We zien veel individueel en kort spel en slechts weinig schieten. Dat wat dien naam kan verdienen, gaat echter naast. Weldra herneemt Alkmaar het initiatief* doch alle aanvallen stranden, waarna de beurt weer is aan de Texelaren. Duivemans moet eenige malen in actie komen en keurig houdt hij een vrije trap van den rand van het straf schopgebied, een cadeau van Alkmaar, dat geheel noodeloos hands veroorzaakte. Langzaam aan begint nu de Alkmaarsche halflinie haar overwicht te toonen. Meer en meer beheerscht ze het middenveld. Wanneer Kranenburg enkele malen zyn plaats houdt en opent naar de vleugels, zien we voor het eerst werkelijk spel van hem. De score echter blyft onveranderd. Aanval op aanval wordt nu ondernomen, doorloopend zweeft de bal in de buurt van het Texelsche doel. Werkelijk gevaarlijke momenten voor de groen-zwarten zyn er niet of nauwelijks. Tien minuten voor het eind werkt Texel zich los. Een tweetal corners tegen Alkmaar worden genomen, even later worden twee fraaie kansen volkomen gemist. Een schot, dat gevaarlijk had kunnen zijn, belandt in het zynet. Dan redt Duivemans een keer waarlijk schitterend. Hij zendt den bal naar het mid denveld en Alkmaar zet alles op alles om het winnend doelpunt te forceeren. Het. geeft niet. Verder dan tot een paar corners weten de groenwitten het niet te brengen. Wanneer de scheidsrechter het eindsignaal laat hooren, verlaten twee ploegen, die blijlo» baar beide met het behaalde resultaat tevre den zyn, het veld. V.C.L. II-And. Boys II 3-1 Weenen, 21 Maart (A.N.P.). 50.000 toe schouwers hebben den landenwedstryd tus schen Oostenryk en Italië bijgewoond, welke ontmoeting geleid doch niet beëindigd kon worden, door den bekenden Zweedschen scheidsrechter Ohlssen. Het merkwaardige van deze ontmoeting was n.1., dat de heer Ohlssen zich ongeveer een kwartier voor het einde van den wedstrijd genoodzaakt zag den stryd te staken, omdat hij het voor de gezondheid van de spelers onverantwoordelijk achtte, nog ver der met het spel door te gaan. Wie hier de schuldigen zyn, zal wel nader worden uitgezocht, maar in ieder geval heeft het publiek zich er ook duchtig mede bemoeid, waardoor de hartstochten in 't veld hoog wer den opgezweept. In de eerste helft was het al niet rustig geweest. Oostenryk was aan vankelijk iets in de meerderheid. De spil van het Italiaansche elftal, Andreolo, kreeg een waarschuwing, omdat hij den Oostenrijkschen midhalf Pekarek unfair had aangevallen. Het eerste doelpunt voor Oostenryk scoorde Jeru- salem uit een voorzet van Sindelar. De Oostenrijker werd daarbij door den rechts- halfspeler van Italië, Serantoni, onsportief bejegend en Jerusalem revancheerde zich der mate, dat hy door Ohlssen van 't veld moest worden gezonden. Van dat moment af begon nen de moeilijkheden. Herhaaldelijk moest Ohlssen ingrypen voor natrappen, haken, en over het algemeen zeer onsportief gedrag van de verschillende spelers. Het publiek bemoeide zich er mede en daar door werden de hartstochten nog meer op gezweept. De voorzitter van den Oostenrijk schen Voetbalbond, dr. Eberstaller, en de Ita liaansche officials Vaccaro en Pozzo, wilden ingrypen, hadden een bespreking met den scheidsrechter en de grensrechters. In de tweede helft benutte Stroh een straf schop voor Oostenrijk en enkele minuten later, ongeveer 18 minuten voor het einde, zag Ohlsson zich genoodzaakt den strijd te staken, daar hy geen kans zag den wedstryd tot een behoorlijk einde te brengen. schutter, stichtte groote verwarring de roode defensie en hy is het dan ook, i. iet een hard schot de partyen op gelyken voet brengt. Nu ziet HRC de ernst van de zaak in, en het heele elftal concentreert zich op den aanval. De HRC-backs staan ver opgedron gen, maar het spel wordt veel te kort gehou den en het vleugelspel wordt volkomen ver waarloosd. Plotseling is de Holl. midvoor alleen doorgebroken en staat hy alleen voor Bongers. die met een gedurfden duik den bal voor zijn voeten, weggrabbelt. Het gevaar is nog niet geweken, want vlak hierna is het Stino, die een schot van den rechtsbuiten uit het verlaten doel kopt. HRC stelt alles in het werk om te winnen en de Holl. linksbuiten en keeper worden door forsch spel verwond. De linksbuiten moet zelfs het veld verlaten. De speeltijd verstrijkt, en nadat Koster een voorzet van links goed inkopt, maar even goed weer door den Holl. doelwachter wordt gestopt, fluit de scheidsrechter voor de laatste maal. Na een gelykopgaand begin, waarin de zenuwen blykbaar beide partyen parten spelen, forceert Alkmaar na 5 minuten de eerste cor ner. die slecht wordt genomen. Een oogenblik later volgt de tweede corner door zwak spel der Texelsche backs. Deze wordt goed genomen en dreigt gevaarlijk te worden, maar Kranenburg helpt de bezoekers in letterlyken zin een handje mee. Hy maakt hands en de kans is voorbij. Enkele Alkmaarsche aanvallen stranden op buitenspel, dan moet Duiveman optreden. Een uitstekend schot van den groen-zwarten rechtsbuiten wordt prima gehouden. Een mis verstand in de Alkmaarsche achterhoede wordt door Texel onvoldoende benut, het schot gaat ver naast. Na juist een kwartier krijgen de eilandbe woners hun eerste corner te nemen. De bal komt goed voor het doel, wordt weggewerkt, komt terug, doch het uiteindelijk schot gaat naast. Dan komen de gastheeren weer opzetten. Schoonhoven schiet ver naast, een corner tegen Texel brengt geen verandering in den stand. Even later brengt de groen-witte linksbui ten goed op, hy zet voor, de Texelsche doelman mist den bal en met kunst- en vliegwerk twee Alkmaarsche voorhoedespelers weten het leer een klein zetje te geven, waardoor het ten slotte over de doellyn rolt komt het eerste Alkmaarsche doelpunt tot stand. Een echt Alkmaar-doelpunt, want schieten, daaraan sch(jnt die ploeg niet te doen. De stand is dus 10. Texel komt stevig opzetten probeert den achterstand in te loopen. We zien verschillen de fraaie aanvallen van de gasten, die Duive man gelegenheid geven te laten zien wat hy kan. Goed spel tegen goed spel. Na 25 minuten is de mid-voor der eiland bewoners doorgebroken, hij staat alleen voor het doel. Wel komt van rechts de Alkmaar sche back aansnellen, doch te laat. Onhoud baar ziet Duivermans den bal ver langs zich heengaan. VCL 2 wist revanche te nemen van AndijK en de gasten huistoe te sturen met 31. Na de nederlaag van verleden week is dit een hoopvol tecken. VCL was steeds de meer dere in het veld en bleek verrassend gevaar lyk voor de Boys. Mogelijk waren deze een weinig overmoedig geworden door het succea van verleden week, wat hun nu echter nood lottig is geworden. Opvallend is het evenwel, dat de adspiranr ten alle drie punten voor hun rekening wisteü te nemen. Een felicitatie dus voor de juniored, Flevo I; N.Niedorp II 2-6 Het was Zondagmiddag bij het uitgaan van onze ploeg te verwachten, dat de puntjes niet gemakkelijk zouden worden behaald. Uit komend met eenige invallers was de ontmoe* ting dan ook niet bijzonder enthousiast. De cijfers spreken in deze dan ook een duidelijke taal. Slechts twee puntjes werden door Flevo bemachtigd, waardoor de eindstand uitkwam met 62 in het voordeel van N. Niedorp 2. V.C.L. I-M.F.C. III 4 5 Boven verwachting werd VCL door MFQ geklopt. VCL kwam in het veld met een in valler voor Rentenaar. Deze halflinie-spele* laat zich niet gemakkelyk vervangen, zoodat VCL al bij het begin sterk gehandicapt werd. De halflinie kon zich niet ontplooien waardoor zy het verband miste, wat van invloed was ook op de andere spelers. Voor de rust werd het spel steeds goed open gehouden, waarvan VCL profijt wist te trekken. Ze wist zelfs een voorsprong te nemen van 31. VCL had dus wel overwicht op MFC. Toch kon zij niet verhinderen, dat MFC den achter stand wist in te halen, zoodat de rust inging met 33. Na de rust was VCL weder steeds in dén aanval, en wist zy mooie aanvallen van MFC onschadelijk te maken. Meer en mep* wordt het spel van V.CL korter gehouden* waardoor MFC de kans kreeg VCL te pas- seeren. Het resultaat was dan ook hiervan, dat MFC nog tweemaal wist te scoren. VCL wist niet éénmaal met succes den bal in het MFC-doel te werken. Verdiend heeft MFC echter niet gewonnen. Leven sgevaariyk geacht volgens scheidsrechter Ohlssen. B. de Boer

Schager Courant | 1937 | | pagina 10