GRATIS OMGEVINGNIEUWS Polder „Het Koegras" SCHAGER COURANT Uitvoer van tuinbouwproducten. Met den export van onze tuinbouwproduc ten wil liet nog maar niet vlotten. Wel was in de afgeloopen maand de totaal uitgevoer de hoeveelheid 12.7 hoogcr, doch de to tale waarde was 8.7 lager dan in do overeenkomstige maand van 1936. Resp. wa ren die cijfers 27.946.000 Kg., waarde f 1.025.000 en 24.783.000 Kg., waarde f 1.185.000. De lage prijzen van de sluitkool zijn hiervan mede de oorzaak. Aan sluitkool werd nl. in Febr. 1936 2.404.000 Kg. ter waarde van f 167000 uitgevoerd in Febr. van dit jaar 4.428.000 Kg. voor f 120.000! Deze gemiddelde prijs is zeker wel een laagte-record. De gemiddel de exportwaarde was in Febr. 1936 in gul dens per 10000 Kg. 695 en in Febr. '37 slechts 271. De hooge heffingen, die door Duitsch- land op de ingevoerde sluitkool worden toe gepast, zijn van dezen gang van zaken de oorzaak. Aan uien werd in de laatste maand 19.716.000 Kg. ter waarde van f 415.000 uit gevoerd tegen 15.751.000 Kg. ter waarde van f458.000. De hoeveelheid uitgevoerde uien steeg alzoo mei 25 doch de waarde daalde niet 9 De gemiddelde export-waarde daal de alzoo van f 297 tot f 210 per 10.000 Kg. Sinds 1928 is de gemiddelde exportwaarde nog niet zoo laag geweest. De uitvoer van witte kool bedroeg 1.232.000 Kg. ter waarde van f 25000, tegen 1.051.000 Kg. ter waarde van f 50000 in Febr. 1936. Voor gele kool waVcn deze cijfers resp. 883000 Kg. (waarde I 21000) en 342000 Kg. (waarde f 28000), en voor roode kool 2.313.000 Kg., (waarde f 74000) en 1.011.000 Kg. (waarde f 84000). Uit deze cijfers blijkt wel heel duidelijk, hoe slecht het voor de bezitters van winterkool is geweest. De uitvoer van zuurkool en ingemaakte groenten geeft een lichte stijging te zien. Hij bedroeg voor andere ingemaakte groenten 956.000 Kg. ter waarde van f 83000 tegen 812.000 Kg. ter waarde van f 72000 in Febr. '1936 en voor zuurkool 137000 Kg. a f 8000 tegen 25000 Kg. f 3000. OUDKARSPEL. Visschersvereeniging, afdeeling Geestmer ambacht. Jaarvergadering van de visschersvereen. afd. Gcestmcranibacht, op Zaterdagmiddag in het lokaal van den heer J. Dekker te Oudkarspel. De belangstelling was goed. Voorzitter de heer W. Kliffen. Deze her dacht. het overleden bestuurslid, wijlen den heer G. Boerdijk Pz., die dezen zomer door den bliksem werd getroffen. Wijlen den heer Boerdijk had 22 jaar deel uitgemaakt van hot bestuur; hij had een warm hart voor de visscherij, en kwam altijd rond en eerlijk voor zijn moening uil. Hij zal nog lang in onze herinnering blijven. In het jaarverslag werd gememoreerd, dat men dit jaar een enorme teelt van snoek baars had gehad. Dat was het eenige licht puntje. De nood is hoog bij de visschers. Het ledental was 66. In het afgeloopen jaar was uitgezet 740 pond poolaal en 100 pond mon- té. Medegedeeld werd, dat honderd pond mon- té was aangekocht. Men ging in op het aanbod van de Ned. Visscherij Centrale om hovenmaatsche pootaal te verkrijgen tegen den prijs van 4 cent per pond. Men besloot 5000 pond te bestellen. De heer E. Vlug zcide, dat men een goed besluit had genomen. De aal is heel sterk. De maat van de aal zal vermoedelijk spoe dig op 30 c.M. worden gebracht. Dc heer G. Boerdijk Jz. bracht de reke ning en verantwoording uit. Ontvangen was f 1608.30, uitgegeven f 1235.32, saldo in kas f 372.92. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredenden de hoeren W. Kliffen, P. Jong en G. Boerdijk Jz. met alg. stem men herkozen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van G. Boerdijk Pz. werd ee- kozen met algemeene stemmen de heer P Boerdijk Gz. Besproken werd dc prijs der vergunnin- gen. Tenslotte besloot men met 22 tegen 18 stemmen den prijs op f 25.te brengen. Men besloot de fuikenvisscherij te laten als in 1936 nadat verschillende sprekers hierover hun meening hadden gezegd. Met 23 tegen S stemmen werd besloten de grondelzegel er te laten gaan vanaf Novem ber. i.p.v. Octoher. 9 stemden blanco. Voorstellen voor den beschrijvingsbrief. Voorgesteld werd de voorn geheel vrij te stellen van maat. Het voorstel van maatverlaging werd ver worpen. Verder werd voorgesteld de maat van de aal en brazem van de 25 op 30 c.M. te bren gen. Aldus besloten. Aangedrongen werd een voorstel op den beschrijvingsbrief te plaatsen om het te genwoordige consentenstelsel voor snoek, zeelt en karper op te heffen. Dit stelsel is funest voor de visschers Dit werd beaamd, doch de rontingentcc- ring is door Frankrijk opgelegd, niet door Nederland. Het is een schande, dat de prijzen in het buitenland hoog zijn, terwijl de visschers ihior een gerincen prijs ontvangen. Een voorstel zal worden gedaan. Verder werd voorgesteld te trachten een toeslag te verkrijgen op de visrhsoorten, zooals zeelt, brasem en karper. Men stap te van dit onderwerp af. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer E. Vlug. Bij de rondvraag voerde de heer Rood, Rijksveldwachter het woord. Er wordt door de een gezegd, dat de politie in den polder moet komen, de ander zegt weer van niet. Spr. begreep niet. dat als men in de ver eeniging besloot dat de fuiken er uit moes ten, men dit besluit zoo maar aan de laars lapt. Spr. wees er nog op. dat bet recht be staat. om bij veelvuldige overtredingen de akte te ontnemen. Daarna sluiting Paard doodgevallen. Dezer dagen is, terwijl bet per schuit naar het land werd gebracht om te ploegen, een paard van den heer M. B. alhier dood neer gevallen. LANGENDIJK Nog steeds wacht men hier op de be slissing in zake den Proefpoldcr. Een de finitieve beslissing is nog niet gevallen, doch kan elk oogenblik worden verwacht, Was het oorspronkelijk de bedoeling, de geheele breedte van de Oostzijde eventueel als Proefpolder in te richten, daarvan heeft men thans afgezien en heeft men de Westgrens bepaald bij de Troffecrt. Op de bekende vergadering te Alkmaar deelde de heer Mesu mee, dat, kwam het werk tot stand, daarvoor 1000 arbeiders ge durende 5 jaar zouden noodig zijn. De meening zou nu bij sommigen hebben post gevat, dat dit het geval zou zijn bij het aanleggen van den Proefpolder. Dit is echter niet het geval. XOORD-SCHARWOUDE Zondagmiddag had in de zaal van den heer J. de Bakker een adspiranten uitvoe ring plaats van de Gym. Ver. Hercules en Hygiea. De zaal was geheel gevuld met belangstellenden. De heer A. Ootjcrs opende met een kort woord dezen middag en hoopte dat de aanwezigen zouden genieten van hetgeen de kinderen presteerden. „De Vroolijke Vin ken" zetten een vroolijke marsch in en daarna werd het programma afgewerkt. Een keur van nummers stond op het pro gramma,en het was een lust om te zien, hoe vlot alles werd afgewerkt. Bravo! Hercules en Hygiea kunnen op een bij zonder goed geslaagden adspiranten-middag terug zien. GEMASKERD BAL. Zondagavond werd in het lokaal van den heer J. de Bakker alhier een gemas kerd bal gehouden door de gymnastiekver- eeniging „Hercules en Hygiea." Er was een flink aantal deelnemers. Niet minder dan 76 hadden ingeschreven. De uitslag, welke om elf uur, na het démasqué werd bekend gemaakt., luidde als' volgt: Groepen: Eerste prijs: Dc Vroolijke Vin ken, (de dames G. de Ruiter, N. Glas, G. Ens, N. Molenaar en L. Keeman) met 52 punten. Het maximum was 60 pnt. Tweede prijs: De Bruiloft van Kloris en Roosje (de dames H. en C. Slooves, G. Bruin, J. en M. Ootjers, G. Wit, E. Zeeman, M. Rezelman en de heer J. Klinkert) met 51Y* pnt Derde prijs: De rattenvanger van Hameln (de dames Ivl. Peijs, C. Schoenmaker, Tr. Schoenmaker D. v. d. Abeelc en dc hoeren P. Vet, J. Schoenmaker en L. Kostelijk), met 49 pnt. Derde prijs: Bloemen van Hawaii, (de da mes T. van Dijk, G. Keppel, B. Kooij), met 49 V* pnt. Vierde prijs: Kaartspel, (de dames C. Schouten, M. Bobcldijk, D. Stoffers cn M. Beers) 49 pnt. Vijfde prijs: Sjors van de Rebellenclub met z'n vrienden, (de dames J. cn G. Twis- ker, G. Kroon en M. Hemke) met 49 pnt. Origineel. Eerste prijs „Balans-opruiming" Mej. M. Otsen, met 49 pnt. Tweede prijs: „Mexicaan mej. T. Kostelijk Td. 48 pnt. Tweede prijs „Volendam", met 48 pnt. Derde prijs „Schot- sche Hooglander" Mej. D. Engel met 45 Vt pnt. Vierde prijs „Het Eierenboertje" Arie Boot 44H pnt. Komisch: Eerste prijs „Sprokkelvrouwtjcs", de dames A. Nap en A. Rootjes, met 49M pnt. Tweede prijs „Naar bed" de heer J. Bouwens met 37 pnt. Mooi: Eerste prijs: Turnfantasie cos- tuum, mej. A. Smak, 49 pnt. Tweede prijs „Hercules en Hygiea" Mej. Tr. Nap en N. Jonkers, 47 pnt.' Derde prijs: Turnfantasie- costuum (mej. W. van Rijn) 43 pnt. Het was een goed geslaagd bal-masque. Wandelsport. De Wandelsportvereeniging Sport na Werk, vergaderde Vrijdagavond ten lokale van den heer .T. de Bakker. Besproken werd de eventueele deelname aan den nlarsch van de Kaaskoppen te Alkmaar op den eer sten Paaschdag. Men besloot om met. een groep uit te komen op dezen marsch. Eenige leden zullen deelnemen aan een marsch van de poiitiesportclub te Bloemendaal, welke marsch op 3 April a.s. wordt gehouden. Er zullen weer enkele propaganda-tochten wor den georganiseerd, n.1. op 11 en 25 April. De afstanden zullen 20 en 25 K.M. bedragen. Wielersport De ren- en tourvereeniging Onderling Ge noegen heeft Zondag het wielerseizoen inge zet met een trajningsrit op den Nieuwenweg. over een afstand van 11 K.M. De uitslagen van dezen rit waren, dat als eerste aan kwam J. Boon in 19 min. cn 15 sec.; 2. E. Bos. 3. B. Spanjaard, 4. M. Strijbis. Juniores: 1. T. Kostelijk 25 min. 30 sec., 2. P. Glas. ZUIDSCH ARWOUDE. Zaterdagavond werd in dc kolfbaan van den heer P. Kramer een openbare propa- ganda-avond gehouden, door de afd. Lun- gendijk der Ned. Vereen, tot afschaffing v. alc. dranken en Langcndijk en St. Pancras van den Alg. Ned. Geil. Onth. Bond. Deze avond werd gehouden ter herden king van het 40-jarig bestaan der geheel onthoudersbeweging aan den Langcndijk. De leiding van dezen avond was opgedra gen aan den heer C. de Jong, die de verga dering met een toepasselijke rede inleidde. Na den samenzang „Dc Blauwe Strijders'' kwam de heer Ds. G. W. Mclchcrs aan het woord, die hier 40 jaar geleden als predi kant bij de Ned. Herv. Kerk stond, en toen met enkele anderen de eerste vereeniging voor drankbestrijding oprichtte. In een vlot te en gloedrijke rede wist de heer Melchers zijn gehoor te boeien met herinneringen op te wekken uit de 40 jaren drankstrijd. Van verschillende organisaties van mede strijders waren felicitaties ingekomen en bloemstukkon aangeboden, o.n. een tweetal uit Alkmaar, een van de afd. der S.D.A.P., van Zonnebloem van Krommenie. De avond werd verder gevuld met zang, dans, muziek en tooneel. Het was reeds in de kleine uurtjes, toen deze goed geslaagde propaganda-avond door den voorzitter werd gesloten. De lezers van ons blad, die zich bij ons een dezer dagen abonneeren op HET N1ELWE MOVEBLAD ontvangen een geschenk ter ivaarde van één gulden en wel èn een koek van Bussink èn één prachtig album Het Nieuwe Modeblad is het beste van ons land. Het verschijnt niet in een dure uitvoering, maar juist daardoor kan de inhoud zooveel te beter zijn. Het verschijnt iedere halve maand, 2428 bladzijden groot formaat. Bij elk num mer bevinden zich twee gratis knippa- tronenbladen, waarmee men vrijwel elk model zelf knippen kan. Toezending van het cadeau geschiedt reeds na .betaling van één kwartaal of van 6 achtereenvolgende nummers. Men verbindt zich echter voor ten minste 2 kwartalen of 12 nummers. Het album is gebonden in fraaien band. Mooi Nederland staat er in .be schreven en wordt erin afgebeeld met vele prachtige plaatjes in kleur. Elk album bevat al 20 kleine en 1 groote ■plaat, de rest spare men zelf. Voor iedere provincie is er een apart album. Men kieze zelf de gewenschte provincie, doch niet Noord-Brabant, dat eerst vol gend jaar gereed komt, terwijl van enkele provincies de voorraad albums beperkt is. De koek behoeven wij niet aan te prijzen. Bussink's echte Deventer koek is van een goed ras! De eerst bekende stamvader van dit geslacht is de Deven ter koek, die in 1593 gebakken werd in het oude winkelhuis op den hoek van de L. Bisschopstraat. En nóg worden deze koeken er gebakken. Men heeft ook in de koek keuze. Men kieze: öf een echte Deventer, öf een gemberkoek öf een honingkoek. Geeft Uw abonnement op aan de Ad ministratie van dit blad en vermeldt erbij: welk album U kiest en welke koek. HARENKARSPEL Schaakclub „Dirkshorn". Uitslag van partijen gespeeld voor de com petitie: P. HoeveP. Burger 1—0 P. Tijsen—A. v. Dijk 1—0 L. MeinemaH. Rijs 01 P. VelerP. Dam 01 Ch. BaptistG. dc Leeuw 10 W. BakkumJ. Bakkum 01 G. Ruiter—Jb. Bakkum V2—V2 CALLANTSOUG Onze adspiranten kampioen. Na een zeer spannenden strijd zijn de Cal- lantsoog-adspiranten er dan in geslaagd be slag te leggen op den zoo begeerden kam pioenstitel. Na een éénjarig bestaan van de adspiran- ten-afdeeling reeds dit succes te boeken, is toch zeker een felicitatie waard. Het lijkt ons dienstig iets uit de geschiedenis van de voetbalvereeniging Callantsoog te vertellen. Op 19 Mei 1930 werd de vereeniging opge richt, doch over een adspiranten-afdeeling werd niet. gedacht. Zes jaren lang bleef het eerste elftal vrijwel ongewijzigd, doch toen deed bij velen de ouderdom zich gevoelen en begon zich het gebrek aan jonge krachten te doen gevoelen. De voorzitter der vereeni ging, de heer H. J. Schut, onderwijzer aan de O. L. school alhier, bood aan een ad- spirantenelftal op te kweeken en deze ploeg aan dc bondscompetilie te doen deelnemen. Onder zijn leiding en met behulp van den adspirantcnleidor. don heer D. Prins, heeft de ploeg trouw getraind cn deze moeite is thans met het kampioenschap beloond ge worden. Wij vernamen van den heer Schut, dat de training van een nieuwe adspiran- tenploeg voor het volgend seizoen reeds weer ter hand genomen is. Over een goed jaar staan dus de jonge, flinke krachten voor het eerste elftal gereed, en zal de vereeniging niet wegens „bloedarmoede" behoeven te overlijden. Wij wenschen den heer Schut weer hetzelfde succes met zijn jongens toe. OUDE N1EDORF 'T VELD. Landbouwcursus. Donderdagavond werd de eindles gehouden van den landbouwcursus van de R.K. I..T.B. afd. 't Veld. Aanwezig waren de leeraren J. II. Wolters van St. Maarten en Overtoom van Spierdijk, die de cursus geleid hebben. Bovendien merkten wij op ir. Liencsch en enkele bestuursleden. Aan alle leerlingen werd een diploma uitgereikt. Nadat door den heer Wolters een afscheidswoord was uitgesproken, nam Ir. Liencsch het woord en zei verheugd te zijn. dat ook hier weder om een landbouwcursus was gegeven, waar na een cursist een woord van dank richtte aan «le ondenvijzers en bestuur, waarna de •voorzitter met eenige woorden aan onder wijzers en leerlingen de les sloot. Zaterdagmiddag kwamen te Den Helder, in hotel „Bcllevue", bijeen dijkgraaf en hoofdingelanden van den Polder „Het Koe- gras". Aanwezig waren dc heer Jb. Verfaille (dijkgraaf), en de heer C. Taylor, secr.-pen- ningm. Van dc Heemraden: de heeren D. Sleutel, J. Blankinan en C. Dito. Afwezig was de heer A. Grin. Als hoofdingeland wa ren vertegenwoordigd dc heeren Jhr. W. I.a- man Trip,- G. W. Jimmink, M. Vries, W. J. Meskers, P. v. d. Veer, J. Bakker, J. R. Roo- zen, P. Visser cn C. Hoogschagcn. Nadat de dijkgraaf de lieer Jb. Verfaille, de vergadering geopend had sprak hij een kort woord van welkom ten aanzien van dc beide nieuwe hoofdingelanden, de heeren M. Vries en J. Bakker. Hierna leest de heer Taylor de notulen, welke zonder opmerkingen gearresteerd worden. Punt 2 van de agenda bevatte de benoe ming der Commissie tot nazien van de re kening en verantwoording over 1936, waar toe benoemd worden de heeren W. J. Mes kers en M. Vries. Begrooting. Aan de orde was vervolgens de behande ling der begrooting voor het dienstjaar 1937. Aan de memorie van toelichting daarop ontleenen wij het volgende: De rekening ov.er 1935 sloot met een batig saldo van f/6434.79. Ingevolge besluit van Hoofdinge landen van den 23 Mei 1936 is van dat be drag toegevoegd aan het fonds voor deel name in- of uitvoeren van nieuwe werken f 2662.78, zoodat het restant van het batig saldo over 1935 bedraagt f 3772.01. De lasten voor 1937 worden geraamd op f2.— per H.A. Het vorige jaar bedroegen deze f3.— per H.A. Wat de uitgaven betreft, de inkoopsom men voor pensioen zijn in 1936 geheel vol daan, zoodat deze in het vervolg de begroo ting niet meer drukken. De pensioengrondslagen zijn thans voor den secr.-penningmccster f 600.—. voor Stompedissel f 1151.van Baaren f 936.— en Raven f 949.Thans besloten de tot dusver betaalde duurtetoeslag aan de ar beiders hij de loonen te voegen, waardoor deze grondslag voor Stomnedissel wordt f 1307.van Baaren f 1092.en Raven f 1105.—. Aangenomen wordt, met alleen de heer Hoogschagcn tegen, het voor stel om de jaarwedden der heem raden voor ieder te verhoogen met f 25.— (van f 50 op f 75). De verbreeding van den weg langs den Zanddijk van don kop van don Zanddijk af tot den Van Forecstwcg ter lengte van on geveer 3400 meter in den herfst 1935 begon nen is in het afgeloopen jaar voltooid. Deze weg komt voor op het aanvullend Prov. Wcgcnplan. Als bijdrage in den aan leg is over 1935 ontvangen f 3280.welk bedrag in de rekening van 1936 is opgeno men. Wat over 1936 ontvangen zal worden, komt in de rekening van 1937. Met de verbetering van den weg langs den Middenvlict en den Van Foreestweg, welke wegen langs de kanten afbrokkelin gen vertoonden, is vorig jaar een begin ge maakt met het aanbrengen van een kant- laag en verbreeding tot 4 Meter. Dit jaar worden deze wegen ter gezamen lijke lengte van ongeveer 3400 Meter verder afgewerkt. Voor het uitvoeren van diverse werken, waaronder het aanbrengen van een slijtlaag over den Strooweg en den geheelen weg langs den Zanddijk, het verder afwerken van den weg langs den Middenvliet en den Van Forecstweg, benevens het aanbrengen van een slijtlaag op andere wegen in den polder, wordt een bedrag van f 9500.ge raamd. In verband met de maatregelen welke van regeeringswege getroffen werden ten aanzien van melksteunregeling enz. werd door ons bestuur gepoogd met de gemeente Den Helder op te richten een centraal punt van mclkontvangst, zulks in den vorm eener N.V., waarin de gemeente Den Helder en de polder Het Koegras zouden deelne men en waardoor het gewenscht werd ge acht, indien zulks mocht slagen een fonds te vormen tot deelname in de stichting daar van. In dc vergadering van Hoofdingelanden van 23 Maart 1935 werd mede voor boven genoemd doel het besluit genomen tot het vormen van een fonds voor deelname in- of uitvoeren van nieuwe werken tot een bedrag van f 25000.-, De mogelijkheid met de gemeente tot het oprichten van het hierboven bedoelde te geraken, is intusschen een onmogelijk heid gebleken, redenen waarom het bestuur thans voorstelt ter verlichting van de las ten van de tegenwoordige ingelanden, welke grootendeels dit fonds hebben ge vormd. dit weer op te heffen en terug te brengen in loopende rekening bij de Coöp. Boerenleenbank te Julianadorp en jaarlijks uit deze loopende rekening een bedrag in ontvangst op de begrooting te brengen, waardoor dc lasten thans kunnen worden verlaagd. Voorgesteld wordt hiermede door te gaan tot het bedrag dor loopende rekening op f 10000.is teruggebracht, waarna om trent de verdere bestemming kan worden beslist. De begrooting wordt hierna met algemee- nè stemmen aangenomen. De vergadering verleent toestem ming aan het Dagelijksch bestuur voor het uitvoeren van werken bo ven f 1000. Na rondvraag volgt sluiting. NIEUWE N1ED0RP Speldjesdag. Door B. en W. der gemeente Nieuwe Nie- dorp is toestemming verleend aan de R.K. Politieke Propagan<la-Club afd. Oude en Nieuwe Niedorp. tot bet houden van een speldjesdag op 28 Maart a.s. BERGEN Zaterdagmiddag werd onder flinke belang stelling. in de groole zaal van de Rustende Jager de Fancy-Fair van Volksonderwijs, waarover wij in onze kolommen reeds eenige malen schreven, door den burgemeester offi cieel geopend. De heer J. Leistra bracht dank aan Ule in zenders, aan de vele medewerksters en mede werkers; in. het bijzonder ook aan den heer Henneman, die tegen zeer matigen prijs een tweetal attracties beschikbaar stelde en ten slotte aan de pers voor de door haar ver leende steun en medewerking. Daarna ging de Burgemeester, dc heer Mr. H. D. A. van Reenen tot dc opcningsplech tigheid over. Aan allen, die op ecnigerlei wijze hadden bijgedragen tot het inrichten van dezen bazar. bracht spr. lof voor hunne zoo succesvolle bemoeiingen en wees nog eens op het schoone doel van deze Fancy Fair, n.1. te bevorderen, dat een zoo goed mogelijk onderwijs aan de leerlingen der Openbare Lagere School in deze gemeente wordt gegeven. Een zesde leerkracht aan de Openbare School noemde spr. noodig. Van Overheidswege kon het salaris niet worden verstrekt welnu, de bov entallige leer kracht is op haar posl gebleven, om met haar collega's het onderwijs te blijven dienen. Dit aldus zeide dc burgemeester verdient ons aller hooge waardeering. Met de beste wenschen voor het welslagen, eindigde spr. Wie zich vanaf heden op de abonneert, ontvangt alle in de maand MAART verschijnende nummers $an. eindigt Uur XKTCrVUUUl lEINDE VOORRANG 150 M| Waar [jj"zoo'n bord staat Is het einde van een voorrangsweg ln zicht, verderop moet u zich dus weer aan het normale voorschrift houden: RECHTS GAAT VOORT Het officieele gedeelte was hiermede af geloopen; dc Sonny-Band zette een pitti- gen marsch in en de verkoop aan de stands, benevens het zich vermaken bij de talrijke tentjes, kon een aanvang nemen. Al dadelijk zat de lust tot koopen op den bazar er in en de dames kregen het direct reeds behoorlijk druk. Kenmerkte zich de middag niet direct door een overmatig druk bezoek, in de avond uren toen er ook gelegenheid was om te dansen werd dat heel anders cn heersch- te er al spoedig een zeer gezellige drukte. Ook gisteren was het zoowel 's middags als 's avonds zeer druk: in de avonduren was het zelfs buitengewoon vol en er wer den uitstekende zaken gemaakt. WIERINGERMEER MIDDENMEER. Laatste Bazaravond „Solt Deo Gloria". Waren de bezoeken voor dc bazar Chr. Muziekvereen, te W.werf cn te Slootdorp bevredigend, voor de jl. Zaterdagavond te Middenmeer, laatste avond, was de belang stelling verre boven dc gestelde verwachtin gen. Ook de Burgemeester was aanwezig. De winnaars van de diverse wedstrijden zijn: le prijs schiettent G. Tiechelaar, Ra den erwten: 2652. geraden 2650 door mej. C. de Wit. M.mecr. Raden gew. aardappels: 79 Kg. 3 ons, van Andel. W.werf en G. Kwinter, M.meer, na loting Ivwinter. Aantal aardappels- J Picllat, Raden pop: „Jenny". Mej. J. Oostenburg. S. Rlijdorp, na loting mej. S. Bliidorp- Sjoelbak op 27 punten: 1e prijs mej. B. v. d. Wal, M.meer, gewicht taart: W. dc Foijtor. Orooto prijsbonsverlo- ting, uitslag: Bood: 115. le prils Simplex Rijwiel, W. dc Feijtor, M.meer; Rood: 18, ?e- J. Struiksma, Wieringerwerf: Wit: 103, 3e prijs D. de Jong: Wit: 55, 4e priis don- kerhl.: 10, 5e prils; donkerbl.: 27 6e prijs; lichthl.: 85 7e priis: lichtbl.: 71 8e prijs. IToofdprilzen schieten W.werf: 1e prijs J. Dijkstra 28 pt. :2e prijs W. Boomsma,, W. werf, 27 p. De opening der hilietten had nlaats door politie P. Kramer. De bruto-op- brengst van deze bazar bedraagt in totaal f 585.88 X. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, zal door den heer W. G. v. Vliet, welke een handel drijft in grint, grintzand enz. enz. de voormalige groote houOnnds. in eigendom van de firma Oberman te Dokkum, worden geëxploiteerd voor opslagplaats.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7