Firma 6. DE WAARD Plaatselijk Nieaws. SPORT PUROL er op! Voetbal Alkmaarsche Kaasmarkt Corseüen Tricotages Kousen Schagen nieuws Marktberichten -5 PROGRAMMA N.H.VJB. Indien niet speciaal het tegendeel is aan gegeven, worden alle wedstrijden op Twee den Paaschdag gespeeld. Eerste klasse A. Van de leiders komt alleen Z.F.C. 4 in actie. Deze ontvangt Alcmaria 4. waarmee de Zaan kantera wel raad zullen weten. Vrone kan het thuis aan Deemster nog heel lastig ma ken, terwijl Z.V.V. 3C.S.V. op eersten Paaschdag uitzicht biedt op een gelijk spel. Eerste klasse C. Indien Hollandia 3 thuis van Twisk wint en daar is zeker kans op, kan haar den ti tel bijna niet meer ontgaan, omdat Berk hout vorige weck zoo vriendelijk was om van M.F.C. 2 te verliezen. Alleen W.-Frisia 3 kan de Hollandianen theoretisch nog berei ken, ofschoon deze Zondag ook al slecht werk deed door zich door Andijk 2 te laten slaan. Dit keer behoeven de Enkhuizers thuis tegen M.F.C. 2 toch zeker niet te falen. Nieuwe Niedorp 2 gaat een zwaar partijtje gemoet, n.1. een visite op eersten Paaschdag aan Andijk 2. Tweede klasse D. Alkmaar 2Oudorp op eersten Paaschdag !s van zwaar kaliber. Dc verliezer en we aarzelen die aan te wijzen kan wel in pakken. Eveneens op Zondag wordt gespeeld M.E.V.O.Alkm. Boys 4, waarbij we niet twijfelen aan een M.E.V.O.-zege die dc groen- heraden weer een stootje omhoog zou ge- .ven. Tenslotte is cr nog D.T.S. 2—Akersloot (2.30), waarin voor een hardwerkend D.T.S. toch een puntje moet schuilen. Tweede klasse E. Met de Paasch wordt de vraag nog niet opgelost of Sporters het puntental van Scha- gen 2 zal evenaren. Sporters is n.1. vrij en speelt vriendschappelijk tegen Andijk. Al leen HemOudendijk wordt gespeeld, waar bij de thuisclub de beste papieren heeft. Eerde klasse D. Nu V.C.L. het Zondag tegen M.F.C. 3 heeft laten zitten cn M.O.C. tegen Twisk gelijk speelde, is And. Boys, dat zooals bekend met 7i van Aartswoud won, zeer dicht aan het kampioenschap toe. Dat ze thans Andijk 3 kloppen, staat wel vast, M.F.C. 3 zal mis schien na V.C.L. ook Hauwert verrassen, terwijl Aartswoud wel sterk genoeg is te ach ten om thuis van Schellinkhout te winnen. De stand is (max. 18 wedstr.): And. Boys 27 uit 14: V.C.L. 22 uit 13; Sporters 2 22 uit 16; M.O.C. 18 uit 14. Hieruit blijkt dat And. Boys door één overwinning kampioen is. Derde klasse E. Het was wel juist dat we een zwaar hoofd hadden in SohooiTs visite aan Egm. Boys 2. liet resultaat was gelijk spel (22). Maar.. Dlrkshorn verloor met 32 van M.E.V.O. 2 en Ursom werd met 100 thuis door Bergen 2 gekraakt. (In Bergen zelf wist men niet wat men hoorde). Het is hier net. alsof ieder zegt: na U! Bcha.lyc Alkmaar 3. dat inmiddels met nog drie wedstrijden te spelen, ccn voorsprong van 3 punten heeft. Alkmaar 3 ontvangt om 10 uur Dtrks: !horn 1 en kan dus weer ccn stapje naderbij doen. We zijn er nu niet eens zeker meer van of Ursom, zelfs thuis, kans gegeven moet worden tegen M.E.V.O. 2. Egm. Boys 2 is tiliuis in staat Vrone 2 te kloppen. Vierde klasse F. D.T.S. 3 klopt thuis Akersloot 2 (12 uur) terwijl Alkm. Boys 5 thuis do vlag moet strijken voor Oudorp 2 (10 uur). Dc stand is (max. 12 wodstr.): C.S.V. 3 16 uit 10; Alkmaar 2 15 uit 9; Oudorp 2 15 uit 10; D.T.S. 3 7 uit 7. Vierde klasse J. Op eersten Paaschdag klopt Oudendijk 2 thuis Sijbekarspcl 2. De overigen komen den volgenden dag in actie. And. Boys 2 moet. thuis van Berkhout 2 verliezen; even als Hem 2 het niet haalt tegen Hoogkarspel 2. M.O.C. 2—V.C.L. 2 (2 uur) zal weinig ver schil te zien geven. Beiden hebben de kans. De stand is (18 wedstr. totaal): Hollandia 5 26 uit 16; Berkhout 2 25 uit 15; Hoog karspel 2 24 uit 15; Oudendijk 2 14 uit 11. Adspiranten. In afd. K. moet Schoorl a om 10 uur naar Alcmaria a. terwijl D.T.S a op het zelfde uur een bezoek brengt aan Alkm. Boys b. Bergen b bezoekt !n afd. M, Alcmaria a (11.15). HARDDRAVEN. Op tweeden Paaschdag wordt, zoonis ge bruikelijk is, het kortebaanseizoen geopend met een draverij te Iiarendermolen in Groningen. Zooals men weet, is voor dit seizoen het starten achter het lint verplicht. We zijn benieuwd naar deze eerste rourse. Zal Stal Wijk dit jaar weer de hoogste oogen gooien? Veel kleintjes maken een groot. En zoo hielpen vandaag de kaas dragers naar hun vermogen mee de markt weer een klein zetje te geven. Extra vroeg verschenen ze dit jaar in hun zomerplunje en dus zag alles er bijzonder frisch en fleurig uit. Vreemdelingen waren er ook reeds in vrn grooten getale, kortom het zomerseizoen schijnt te zijn begonnen. De prijzen vielen niet mee. De da ling, die de vorige week reeds merk baar was, zette zich door en zoo kon als hoogste markt slechts wor den genoteerd f 21.50. De gang voor consumptiekaas van goede kwaliteit kon worden gesteld op f17 a il7.50. De aanvoer blijft toenemen en in afwachting van de groote pro ductie is het begrijpelijk dat de spe culatie zich terughoudend betoont. Intusschen is een prijsdaling om streeks dezen tijd van het jaar een normaal versohijnsel, een vergelij king met verleden jaar valt echter gunstig uit, zoodat men dooreen ge nomen niet mag klagen. Een kleine verbetering van de vraag, waar voor in de eerste plaats in aanmer king komt die uit het binnenland, lijkt thans bovendien voldoende om een kentering te weeg te brengen. Aan de beurs blijft de toestand onveranderd. Slechts één stapel was daar aangevoerd. De voorzitter schijnt van het juiste standpunt uit te gaan, dat de kapitein zijn zin kend schip het laatst behoort te verlaten. Ten aanzien van de markt hoo- ren we van een streven om het aanvoeren van geoliede kaas aan te moedigen. We komen hierop nog wel eens terug. delaar, afkomstig uit Alkmaar, had zijn fiets aan den rechterkant van den weg ge zet, toen een auto komende uit de richting Den Helder, tusschen genoemde fiets en een aan den anderen kant van den weg staande auto door wilde rijden en daarbij het ver voermiddel van den goudvisschenhandelaar aanreed. Diens rijwiel werd ernstig bescha digd en zijn koopwaur kwam grootendeels op den weg terecht. Proces-verbaal werd op gemaakt. STOLPERVLOTBRUG. Aanrijding. Vrijdagmorgen ongeveer 10 uur had op den Rijksweg tusschen Slolporvlotbrug op tic nieuwe brug over het Kanaal een aanrijding plaats, welke buitengewoon goed is afgeloo- pen. l)e heer G. Dupon, koopman in aquarium- visschen te Alkmaar, reed op dat moment met zijn motorbakfiets langs den Rijksweg in do richting Den Helder en werd ingehaald door een luxe auto, bestuurd door den aan nemer J. Hoek uit Alkmaar, die voorbij wil de. Daar zich aan de andere zijde van den Rijksweg een stilstaande auto bevond, pro beerde de aannemer door z.g.n. „snijden" den motorrijder te passeeren, hetgeen ech ter mislukte. De auto greep het linkerspat bord van de motorbnkficts, welke werd mee gesleurd. De motorrijder kwam er wonder boven wonder goed af, de bakfiets werd ech ter zwaar beschadigd. De zich daarop bevin dende glazen kommen geraakten aan splin ters en do inhoud daarvan, grootendeels goudvisschen, kwam op den Rijksweg te recht. De koopman heeft van zijn levende have nog gered wat er te redden viel door de vissollen in bereids beschikbaar gestelde bussen te verzamelen. De bestuurder van de auto bekwam geen letsel. Ook zijn voertuig had geen schade. Door gemeenteveldwachter Homan is pro ces-verbaal opgemaakt. OUDESLVIS De schapen van den veehouder K. Korver alhier zijn thans ook van schurft hersteld waardoor de bestrijdingsmaatregelen kun nen worden ingetrokken. Genoemde ziekte komt hier nu nog op 2 boerderijen voor. ZIJPE Naar wij vernemen is het onlangs door de commissie van Samenwerking voor Bij zondere Nooden vastgesteld Reglement door het Dagelijksrh bestuur van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden goedgekeurd. Uit onze omgeving ZIJPE Burgerlijke stand van 19 t.m. 25 Maart 1937. Géboren: Cornclia Agatha, d. v. Martinus Johannes Pronk en Maria Mak; Dirk Mar- célis, z. v. Cornelis van der Vliet en Jan petje Brommer. Ondertrouwd: Willem Koning, 27 Jaar, 6tuurman ter koopvaardij, te Den Helder en Necltje Asjes, 26 jaar te Zijpe. Getrouwd: Jan Langedijk. 30 jaar, schilder te Oude Niedorp en Nelly Nicsje Licfine de Vries. 24 jaar, te Zijpe. Overleden: geeue. BURGERBRUG. Onder verwijzing naar de advertentie deelen wij mede dat door Prof. Johnv Frans, humoristisch goochelaar, 2en Paaschdag ccn voorstelling zal worden gegeven in de zaal van den heer P. Langedijk alhier. Ook des avonds zal deze goochelaar tusschen het „bal" optreden. Wie van deze kunst, houdt, kunnen wij warm aanbevelen van zijn vlug heid te genieten. SCHAGERBRUG. Aanrijding aan da Stolpen. Vrijdagmorgen heeft weej* eens een aan rijding plaats gehad, waarhij een goudvis schenhandelaar slachtoffer werd. Deze han- LANOENDIJK In de gehouden vergadering van dc afd. I.angondijk en omstreken van den Bond van Overheidspersoneel zijn als bestuurs leden gekozen <le hoeren J. van den Aboele cn II. dc Laat te Noord-Scharwoude. W. van Dok te Oudkarspel, J. do Haan te Zuid- Scharwoude en R. Bangma te Nieuwe Nie dorp. Kort geleden drukten wc er onze verwon dering over uit, dat dc Ncd. Tuindcrsbond nis neutrale organisatie zich zou hebben aangesloten hij een combinatie van ver- eenigingen, die te znmen zouden optrekken hij de a.s. Tweede Kamerverkiezingen. We kunnen thans mccdeolen, dat de herichton, welke daaromtrent in de pers zijn versche nen, van allen grond ontbloot waren en er van een meedoen aan de verkiezingen door den N.T.B. geen sprake is. We vernemen, dat ongeveer 150 personen uit de afdeelingen van den Bond voor Staatspensionnoering zieh hebben opgegeven voor deelname aan het op 7 April te hou den Congres van dien Bond. Verreweg het grootste aantal komt voor rekening van de nfdoeling Noordschanvoudc-Oudkarspel, die in dezen, naar ons werd meegedeeld, het re cord slaat. F.nkelc tuinhomvers hebben contracten af gesloten voor den verbouw van kool oo het eiland TexeL Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen, en allerlei Huidverwondingen Het verzacht en geneest ST. PANCRAS. Witte Kruis. De vereeniging „Het Witte Kruis", afd. St. Pancras, hield haar jaarvergadering in 't lokaal van den heer Bouwstra. Voorzitter de heer A. Schuur. In zijn openingsrede noemt voorz. het nut der vereeniging en zegt wat nog bijna nooit is voorgekomen, toen Zaterdag het magazijn geïnspecteerd werd, alle ligtenten in hot magazijn aan wezig waren. Door den heer Jansen, mal ariabest rijder, werd medegedeeld aan voorzitter, dat lysol wederom wordt beschikbaar gesteld door de gemeente. Voor de malariabestrijding zal Rids of oen ander verdelgingsmiddel be schikbaar worden gesteld, waar besmet ting voorkomt. Uit het jaarverslag stippen wij aan, dat 635 maal gebruik is gemaakt van het materiaal. Door de commissie is alles aan gekocht wat noodig bleek. De samenwerking tussdhen de wijkver pleegster en de vereeniging is uitstekend. Door zuster Noppen werden 2494 bezoe ken afgelegd in 1936, zuigelingenbczoeken 196, T.B.C. 99. Het ledental is met 1 Oterug gegaan en bedraagt thans 430. Twee bestuurs- en twee algemcenc verga deringen werden gehouden, terwijl de honds vergadering werd beozcht door ©en afge vaardigde. Do rekening van den penningmeester gaf te hooren: ontvangsten f 1311.52, uit gaven f 801.81 .saldo f 509.71. De heer Boskamp brengt verslag uit van de algemeene vergadering. Bespreking Vacantiekolonies. Nog altijd bestaat de vereeniging; in beginsel is tot oprichting besloten, daar is het bij geble ven. De contributie wordt echter betaald. zonder te noemen waardoor, daardoor is j uitzending van kinderen mogelijk geweest en is ook gesohied. Het oude bestuur zal trachten de vereeniging nieuw leven in te blazen. Een propaganda-avond met een film zal worden georganiseerd. Als de commissie is samengesteld, zal geprobeerd worden een schoolarts te krijgen, voor het keuren der kinderen, die voor uitzending in aanmer king komen. Een adres zal worden gezonden aan den gemeenteraad. Bespreking zweminrichting. De heer De Vries (bestuur) leidt dit punt in. Door de Witte Kruisfilm, onlangs vertoond, is spr. op de gedachte gekomen ook hier een zweminrichting op te richten. Het is een eisch des tijds, dat groot en klein, van beider geslacht zwemt, cn veelal met levensge vaar; overal ziet men dc kinderen in sloo- ten cn vaarten; liet is niet vorantwoord om zoo door te pvum. Velen onzer inwoners gaan naar Broek op Langend ijk of Hccr- hugowaard. Zou het niet mogelijk zijn. dat ook in St. Pancras een zweminrichting werd opgericht? Hierover ontspon zirh ccn breedvoerige] discussie en dc gedachte van de meestcn was dat het geprobeerd kon worden; echter naast „het Witte Kruis" azl de vereeniging moeten worden opgericht. De plaats waar, geeft veel bezwaar. Ten slotte wordt het bestuur opdracht gegeven om een plaats te zoeken. Allereerst zal geprobeerd worden bij de molen van Jong. De meeste spoed zal worden betracht, om zoo mogelijk nog voor het seizoen klaar te komen. Geïnformeerd zal worden hij andere vereenigingen naar de kostert enz. Als het bestuur gegevens heeft vergaard, zal een vergadering worden beleed om tot verdere uitwerking te kunnen geraken. ZU1D-SCHARWOUDE Bij de gehouden hei-stemming voor Nota bel bij de Ned. Herv. Kerk tusschen de hcc- ren H. J. Erkamp cn C. Kostelijk O... kre gen beiden evenveel stemmen. De laatste werd gekozen als zijnde de oudste. De bakkers hebben den prijs van het brood met 2 cent verhoogd. Van welingelichte zijdo vernemen we, dat, mochten de pogingen, om over het nieuwe kanaal een rijbrug gelegd te krijgen, mis lukken, er voorstellen zullen worden ge daan, een zoodanigen overgang te krijgen dat men er met rijtuigen kan passeeren. De kosten zullon dan heel wat geringer zijn dari het genoemde bedrag van f 100.000.-, waarbij echter niet mag worden vergoten, dat een andere overgang dan een vaste brug een uitgave voor bediening zal eisclien Nü hebt ge Abdijsiroop noodig! Gij hebt kou gevat I Gij hoest en Gij „doet" er nieis aan. Past opl Bijna alle ernstige borstziekten zijn het gevolg van't verwaar- loozen eener verkoudheid. Kom dadelijk de natuur te hulp, door de vastzittende slijm, die ziektekiemen bevat, te verwijderen. Neem daarvoor een zacht en toch krachtig werkend middel, neem daarvoor Akker's Abdijsiroop, die als balsem zal zijn voor Uw zieke en ontstoken ademhalinas-organen. De vastzittende slijm zal dan loskomen. Uw ademhaling zal weer diep en vrij worden, die hoest, dat piepende geluid verdwijnt. Weldra zult Gij, evenals zoovelen vóór U, de Abdijsiroop prijzen als een betrouwbaar middel bij Hoest, Verkoudheid, Bronchitis, Kinkhoest, Griep en Borstbenauwdheid. Thans slechts 75 ct. per flacon OUDKARSPEL BEVORDERD Van de eerste naar dc tweede klasse van de Ambachtsschool werden bevorderd in dc afd. Timmerlieden, onze plaatsgcnooten A. Vis en J. Tromp. Van de tweede naar de derde klasse, Tim merlieden, W. Tauber, Metselaars A. Swa- ger.. NOORD-SCHARWOUDE BEVORDERD Aan de Ambachtsschool te Alkmaar werd bevorderd van de le naar de 2e klasse sme den en bankwerkers onze plaatsgenoot P. M. Picrsma. Afd. kleermakers J. Smit, Afd. motor- en rijwielherstellers, C. Boot van dc tweede naar de derde klase. SINT PANCRAS Bevorderd aan de Ambachtsschool te Alk maar onze plaatsgenootcn, A. Volkers le naar de 2e klasse, Motor- en rijwielherstel lers, A. Iloogeboom, timmerlieden (le naar 2e klasse; G. L. Bruin van 2 n. 2 smeden en bankwerkers, S. Zcegers van 2 naar 3 metselaars. NIEUWE NIEDORP De Internationale Vereeniging „Bellamy" zal ook hier in ccn openbare vergadering de „Bellamy-gedachtc,, kenbaar maken en wel op Woensdag a.s. De lieer J. Bogaard uit den Haag zal de spreekbeurt Vervullen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. Wl ERIN OEN CINEMA DE HAAN. „Het lied van Monte Carlo. („Mein Herz ruft nach dir".) Een amusante zangfilm bij uitnemendheid. Jan Kiepura en Mart ha Eggerth spelen er de hoofdrol in. Jan Kiepura oefent met zijn mooi weelderig geluid een even groote aan trekkingskracht op Martha uit, als deze zang ster met haar prachtige stem op Jan. Dc in trige is alleraardigst. We zien cle heldin als blinde passagier aan boord van een schip, waar de held natuurlijk toevallig aanwezig is. Met de opbrengst van 's zangers scheeps- concert wordt de passage van het arme meisje betaald. Dan komt er een onbetaalbaar type van een opera- directeur in de film voor, door Jan Kemp gespeeld. Meer vertellen we van den inhoud niet, die een aaneenschakeling is van komische en gevoelige effecten cn een knap stukje regie kunst vertegenwoordigt. Als bijzonderheid zij vermeld, dat de film niet, zooals in zangfilms veelal het geval is, om den zanger draait, doch Kiepura's partners en partnerinnen alle goed gekozen zijn en stuk voor stuk uit muntend spel leveren. Het geheel heeft een prettige film-allure van dc goede soort. Gev.: 4 zakken met, tarwe. Verl.: een zickcnfondskaart. Inlichtingen bij den gemeentebode. Wij brengen in deze artikelen een uitge breide keuze. Keurige pasvorm en ee nheerlijke steun geven onze CORSETTEN, CORSELETS, BUSTEHOUDERS, enz. Paskamer aan wezig. Hoogzijde Schagen G. BEERS Czn. f Gisteren overleed, in den leeftijd van ruim 70 jaar, de lieer G. Boers Czn., een bekend ingezetene van onze gemeente. De heer Beers was jarenlang landbouwer in den Waardpolder en vestigde zich in latere jaren te Schagen, waar hij zich door zijn beminnelijk karakter en groote weldadigheidszin zeer gezien wist te ma ken. Zijn belangstelling ging vooral uit naar het kerkelijke leven, waarin hij verschillen de functies vervulde. V.V. SCHAGEN. Het Paaschprogramma. Voor den 2en Paaschdag staan or weer enkele mooie wedstrijden op het program ma. Schagen I speelt aan de Loet tegen een sterke Alcmariacombinatie. Omdat dit een vriendschappelijk partijtje is. zullen cr ecnige proefnemingen gedaan worden. Voor liet eerst b.v. zal de ex-Nieuwe Niedorp- speler Jo Fans voor Sparfa uitkomen. Faus was één van de beste spelers van N. Nie dorp; binnenkort hoopt hij zich in Schagen te vestigen, en wanneer hem overschrijving is verleend, zal hij geregeld voor Schagen uitkomen. Wc zijn benieuwd wat hij ervan maakt! Sparta mag in ieder geval van ge luk spreken, straks over een linksche speler van goede kwaliteit dc beschikking te krij gen. Alcmaria zal met een sterk elftal opko men cn waar wc de Alcmarianen kennen als prettige uiterst faire tegenstanders, lijdt liet geen twijfel of het zal Pnaseh-Maandag een vlotte partij voetbal worden. Schagen II speelt overmorgen ook al vriendschappelijk en wel tegen B.K.C. 2 in den Polder. Dit is voor het tweede een nut tigen oefenwedstrijd voor den beslissings match logen dc Sporters, welke groote strijd vermoedelijk te Medemblik zal worden ge streden. .Schagen 3 ten slotte speelt voor de com petitie te Wieringotwaard, tegen het tweede elftal van de club van dien naam. Een ta melijk sterke formatie is samengesteld, zoo dat het derde niet kar ?»oc! worden geacht. Jongens, doe je best. EEN NIEUW BUREAU. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie heeft de heer J. L. Lutjeharms, aan de Molenstraat 44 alhier gevestigd een Algemeen Kantoor van practiseha bijstand, genaamd „Inca." MOOI SUCCES. Bij het gehouden eindexamen aan de Ambachtsschool te Alkmaar behaalden onze plaatsgcnooten de heeren Ab. dc Wit in de afd. machine batikwerken een lsten prijs, en dc lieer J. Th. J. Meerebocr een tweeden prijs in afd. Schilderwerk. 2e PAASCHDAG. Schagen Alcmaria-Com. Aanvang 2 uur, D. Arnoldus; II. Middelbeek. M. de Haas; A. dc Wit, J. Peetoom, L. Schoorl; D. Schoorl,n^C. dc Moor, D. Ruig, S. Grootes, J. Faus. Res.: G. Kocli. B.K.C. II—Schagen IL Vertrek 1 uur. P. Schoorl; M. Slikker, P. Boon; J. Wee land, E. Rus. P. Boontjes, P. Kistemaker, J. Steen, J. Bremer, Jb. Simons, J. Fransen. Res.: J. Broer, F. Nauts. Wieringerwaard IISchagen III. Vertrek t uur: J. Everts; D. Leeuwenkamp, J. v. d. Oord; P. Slik, S. Brecbaart, T. MoransartJ" J. Starreveld, A. Willemse, W. van Geelen, Jb. Brocrsma, L. Koomen. Res. H. Kiste maker. Succes ASchagen A. lsten Paaschdag. Aanvang 12 uur. Ver trek per bus 10.30. J. J. Slikker P. Dekker G. Zaan W. Gorter G. C. Anneveldt A. Houtkooper J. Slikker D. Kuiper R. v. Haren Jb. Molenaar G. Bralt Reserve: K. Molenaar, P. Bakker. Jongens, dit is de laafsfe competitiewed strijd, tenminste als het Succestcrrcin weer niet afgekeurd wordt. Zorgt voor de over winning en vasthouden tot. het. einde aan toe. Er kunnen ook nog B-adspiranlen meo. als supporters. Nu jongens, tot Zondag. Adsp. Comm. LEEUWARDEN, 26 Maart. Buitcnl. Granen. Gele laplatamais 159 boordvrij Leeuwarden, idem 152 boordvrij Rotterdam; Laplatagerst disp. 188 boordvrij Leeuwarden, idem 180 boordvrij Rotterdam; Noord-Am. lijnkoeken disp. 9 boordvrij Leeuwarden, idem 8.50 boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. di9p. S.50 b.vr. Rotterdam. LEEUWARDEN. 26 Maart. Veemarkt. 44 Entersticren f115—1S5, 55 Twontcrstiorcn f 1S5—300 per stuk. 580 vette koeien f 120—245 per stuk, 40—64 ct. per Kg.. 1864 melk- en kalfkoeien f 115845 per stuk, 185 pinken f 55140 per stuk. 35 vette kalveren f 20—58 per stuk. 1430 nuchtere kalveren f 37 per stuk, 438 velto schapen f 1433 per stuk. 90 weidcsclm- pen f 12—24 per stuk, 207 vette varkens f33 —125 per stuk. 40—48 ct. per Kg.. 28 magere- varkens 1540 ct. per Kg., 153 kleine biggen f 7—14 per stuk, 37 bokken en gei ten, 46 paarden, totaal-aanvoer 5192 stuks. Markt overzicht: De aanvoer van groot vee was grooter, klein vee echter kwam minder tor markt. Stieren vlugger handel, prijzen iets hooger tengevolge van kort aanbod. Vette koeien aanvoer niet grooter, handel tamelijk vlug, beste exemplaren iets- duur der. De melk- en kalfkoeien niet iets rui mer aanvoer, goede vraag, handel vrij redelijk doch prijzen niet hooger. Door de hooge prijzen wordt de handel gedrukt. De afloop was iets kalmer. Pinken weinig aanvoer en duur. Vette kalveren flauw, nuchtere kalveren, inzet redelijk vlug en ongeveer prijshoudend, afloop eerder iets minder. Varkens prijshoudend. Wol vee over het geheel iets minder. Gisteren nam do N.V.C. 130 varkens over. Zuivel. Sleotelkaas 6, nagelkaas 19— 20, Gou dakaas 10—27. Edammerkaas 17— 30. aanvoer 1605 Kg. Mijnboter 1 38—1.37 per Kg. Veilingbotor 1.36—1.30 per Kg. Aanvoer 1/3..8/6 en 012 vaten. Commissie 66. Eierbandel. Kipeieren: aangevoerd 19.000 Kg., prijs 2Jo—3% ct. per stuk. handels- prijs 5057 V» ct. per Kg. Eendeieren: aan gevoerd 350 Kg., prijs 33V> ct. per stuk, handelsprijs 40—15 et. per Kg. Pluimvee. 10 slachthancn f 0.601, 40 slacht kippen f 0.60—1.25, 50 jonge hanen f 0.751. 10 jonge duiven 15 ct., alles p. stuk. Vereeniging van Zuivolmaatsehappijen. Edammer kaas: 20 plus 8S.50, 40 plus 15—16, Goudsche kaas: 20 plus 88.50. 40 plus 15.50—16, volvet 19.50—20: Broodkaas 40 plus 15.50—16, Leidschc kaas 20 plus 8.50—9. Stemming kalm. ALKMAAR. 26 Maart. Aardappelen 2.40, andijvie 917, appelen 6.50. Bloemendaler kool 1.303.50. bloem kool I 15.50. boerenkool 1.50—4.60, gelo kool 1.203.20, kropsla 9.5010.40. knolsel- ilerie 5.507.70. peren 9.5011.50, prei 1.50 4.10, peterselie 3.305.60. rabarber 6.50 15.50, raapstelen 1.002.10 radijs 1.807.20, roode kool 1.S0i.SO. selderie 1.803.00, spi nazie 46—70 ct.. spruiten 39. uietf 0.60— 1.50, hreekwortelen 0.601.30 waschworte- Icn 3.50—4.50, witlof I 4—6, II 150—2.50. ALKMAAR, 26 Maart. Kaasheurs. KI. Edammer 40 plus: anu bod 3638 stuks, verkocht 1538 stuks, mid- denprijs 16.5017, hoogste prijs 17.—, Commissie 40 plus aanbod 380 stuks; Edammer export, aanbod en verkocht 1416 stuks, prijs 19.per 50 Kg. Totaal: aanbod 5134 stuks, verkocht 2951 stuks. Aanwezig 3 fabrieken. Handel matig. ALKMAAR, 26 Maart. Graanmarkt. Aangevoerd 299 H.L.,: 25 H.L. voertarwe f 8.50-9, 37 H.L. gerst chev. f 9.25—10.50, 105 H.L. haver f 8.25—9, 63 H.L. boonen, «w.o.: paarde f 7.80, bruine f 1012, citroen f 16. duiven f 7.50—9.75, en witte boonen f 20—24, tuinhoonen f 18, 3 H.L. kanarie- zand. geen prijs; 10 H.L. karwijzaad f 23, 12 H.L. diversen: 44 H.L. erwten, w.o.: kl. groene f 8.30—10, grooto groene f 20 en grauwe erwten f 2025, alles per 100 Kg. Handel stug. ALKMAAR, 26 Maart, Kaasmarkt. Aangevoerd: 35 stappls, xiinde 72.000 Kg.: Fabrieksbaas kleine f 21.50 ner 50 K.G. Handel matig. WARMENHUIZEN. 26 Maart. Aanvoer: 15700 Kg. roode kool f1.402,40, 2975 Kg. g<dr kool f MO—2.90, 8025 Kg. D. witte kool X1—2, 325 Kg. uien f 0.70.

Schager Courant | 1937 | | pagina 9