GESLOTEN. Plaatselijk Nieuws. Roosjes Succes 1 'f i X. KOS-ds Waal Q kün' 1 Schaqer Roosjes Marktberichten Een oude burcht opgegraven ooooooooooooac W Den 6 April hopen q onze geliefde Ouders, q hunne 25-jarige Echt- R vereeniging te herden- j g Hun liefhebbende j Js Kinderen en Kleinkind R Receptie van 1012 uur. Koegras, Callantsoog, R April 1937. ooooooofoaoooosc Consultatiebureau Zuigelin genbescherming te ANNA PAU LOWNA op 2 APRIL Eerstvolgende zitting op 9 APRIL. HET BESTUUR. Te koop: 9 voer RIET bij P. WOUDENBERG, Nieu- wesluis, Wieringerwaard. Te koop: Een 1-jarige STIER, van beste afstamming. V. Pel. Rooske's Roland. M. Mathildc 7., bij K. SCHENK, Wieringer waard, Barsingerweg. Te koop: Een beste VERSCHE KOE, met ccn gehalte van 3.75 cn een gelde koe, met veel melk, bij N. W. KAAN, Tweewegen A 141, Wieringerwaard. Gevraagd: Een nette DIENSTBODE, ongeveer 30 jaar, Mej. E. KO NING, Burgcrbrug A 24. Te koop: Een KLAMP HOOI, Ook bij gedeelten. Te bevragen L. VADER, Stolpe. Gevraagd: EEN HUISHOUDSTER, liefst tusschen 3550 jaar, bij man en dochtertje. Brieven G23, aan Bur. van dit blad. Groote keuze in mooie VITRAGE vindt gij bij IM. VISSER, Manufacturen, Wieringerwaard. Beleefd aanbevelend. Tegen een niet te hoogen prijs heeft Jn. BLOKKER, C 64, Nieuwe Niedorp, een prima WEGRACEFIETS tc koop. Twee stel wielen (hout en ijzer), zoo goed als nieuwe tu bes. Gevraagd: WERKJONGEN, niet boven 16 jaar. Wed. P. STAMMES, Grootewal, Scha gen. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Pieter Cornelis. Zoon van C. MAK. JT. G. MAKHeneweer. St. Maartensbrug, 31 Maart 1937* hebben steeds Die Zondag GABARDINE JAS met A.H. bij Homan (Zijpe) heeft medegenomen, verzoeke direct tc ruilen, voor de ach tergeblevene. Te koop: SCHOTSCHE MUIZEN en BI. Eigenb. Poters en 30 Aard. Kratten. Wed. G. BRUIN', Win kel. Uit onze Omgeving ZIJPE HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Woensdagavond werd in „Het Wapen van de Zijpe" te Schagerbrug een algemeene vergadering gehouden van de afd. Zijpe en O. van de I-Ioll. Mij. van Landbouw. Aanwezig waren slechts 12 leden. De Voorzitter, de heer H. Rezelman, opent de vergadering met een woord van welkom. De notulen van de vorige vergadering, ge lezen door den secretaris, den lieer C. van der Sluijs werden onveranderd en onder dankzegging vastgesteld. Medegedeeld wordt, dat, door het bestuur een advertentie is geplaatst voor een te houden mclkcursus. Tot heden hebben zich hiervoor 4 personen aangemeld. Verwacht wordt, dat, meer aangiften zullen binnen komen, aangezien de termijn voor aangifte op 10 A^iril a.s. wordt gesloten. De cursus te Bui-geerbrug gaat in ieder geval door. Na der zal worden uitgemaakt, wie als voormel ker fungeeren. 'x'n de commissie van samenwerking voor bijzondere nooden te Zijpe is een verzoek ii/gekomen om een bijdrage. Het bestuur atclt voor dit jaar een bijdrage van f 10 te verleenen, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Door den secretaris wordt vervolgens het Jaarverslag over 1936 uitgebracht. Hieraan ontleenen wij, dat 4 bestuurs- en 2 algemeene vergaderingen werden gehou den en 2 gecombineerde vergaderingen met de afd. Schagen en Den Heldor plaats von den. Als bedrijfsconsulent is benoemd de heer Jac. Zeeman te St„ Maartensbrug, die zeer tot tevredenheid werkzaam was aan den door de afdeeling georganiseerden melk- cursus namen 9 personen deel, waarvan 5 een diploma verwierven. Ook werd weer een landbouwcursus te St. Maartensbrug ge houden. Op een tweetal boerderijen werden voorts demonstraties gegeven met een Eure- kamestverdeeler en met een molploeg. De beer J. A. de Boer vraagt naar het aantal leden der afdeeling. De secretaris zegt. dat het aantal leden, dat vorig jaar 146 bedroeg, thans is terugge- loopen tot 128. Het verslag wordt onder dankzegging goed gekeurd. Rekening 1936. Namens de commissie voor het onderzoek 'der rekening wordt door den heer Mr. Bree baart verslag uitgebracht en tot goedkeuring geadviseerd. Dc ontvangsten hebben bedra gen (met inbegrip saldo vorig jaar) f 1836.67 de uitgaven f 1162 64. batig slot f 668.73. Het batig saldo over 1935 bedroeg f 726.77, zoo dat de middelen met f 58.04 zijn achteruit gegaan. De rekening wordt goedgekeurd en aan den penningmeester decharge verleend. Tentoonstelling en festiviteiten 1937. Op voorstel van het bestuur wordt met al gemeene stemmen besloten, dit jaar weder om een tentoonstelling te houden. De lieer Hopman vraagt of de rubriek koudbioedpaarden op de tentoonstelling in 1936 beeft voldaan. De Voorzitter zegt, dat dit vorig jaar niet meeviel. Verwacht wordt echter dat deze rubriek in de toekomst beter zal worden, omdat de belangstelling voor liet koudbloed paard steeds toeneemt. Omtrent de aan de tentoonstelling te verbinden festiviteiten ontspint zich een uivoerige bespreking. Als vermakelijkheden worden genoemd: wielerwedstrijden, struis vogelrace,. openluchtcïrcus. Een besluit wordt, door de vergadering niet genomen, ■doch aan liet Bestuur machtiging verleend tentoonstelling en festiviteiten te regelen. Rondvraag. Ledenwerving. De lieer Sehuijt zegt. tijdens de vergadering te heb ben vernomen, dat zooveel personen als lid van de afdeeling bedanken. Spreker vraagt zich af of deze menschen wel weten wat de afdeeling en de Mij. als landbouworganisatie voor hen beteckenen en wijst op het land bouwonderwijs en het landbonwhuishoudon- derwijs. dat mede dank zij de Holl. Mij. van Landbouw wordt gegeven. Bovendien zijn er nog tal van voorbeelden op te noe men. waaruit blijkt dat de Mij. werkt in het belang van den boerenstand. Spreker vindt het fataal, dat men als lid bedankt en zou gaarne willen, dat de leden, voordat zij bedanken, eens goed overwogen, wat de Holl. Mij van Landbouw en de af deeling voor haar leden doet. Hierover ontstaat een uitgebreide bespre king, waarbij er nog op wordt gewezen, dat vele bedankjes oorzaak vinden in het feit, dat de Mij. niet in staat is de crisismaatre gelen voor een ieder aanvaardbaar te maken Algemeen vindt men dit een eng standnunt, waarbij te weinig aandacht wordt geschon ken aan hetgeen de Mij. ook op ander ge bied reeds tot stand heeft gebracht en nog brengt Besloten wordt alle daarvoor in aanmerking komende personen, die nog geen lid zijn een circulaire te zenden, waar in de voordcelen van het lidmaatschap worden uiteengezet. Plaatsen van silo's, Verder zoit de heer Sehuijt (1e verhuur ders van boerderijen in overweging willen geven zooveel mogelijk te voldoen aan ver zoeken van huurders om bij hun boerde rijen silo's te plaatsen, aangezien dit laatste een eisch van den tijd is en dc huurder hiervoor zelf bezwaarlijk kan zorgen. De vergadering is van meening dat aan dergelijke verzoeken van huurders wel zooveel mogelijk zal worden voldaan. Zuivelvrovaqanda. Dc lieer Jonkman wijst er op, dat er zooveel reclame gemaakt wordt voor het gebruik van margarine en is van oordeel, dat er veel te weinig reclame gemaakt wordt voor natuurboter. De Voorzitter meent, dat er toch vrij veel reclame voor natuurboter wordt gemaakt. De meening van den Voorzitter wordt onderschreven door den heer Mr. Bree- baart, die er op wijst, dat er propaganda- kernen zijn ingesteld en daaronder voor ieder rayon een propaganda-eommissie. Voor Schagen, Zijpe en Sint Maarten bestaat een dergelijke commissie, die reeds veel propaganda hoeft gemaakt. Er worden b.v. reclame-doeken voor ge bruik van zuivelproducten aangebracht op plaatsen, waar op een bepaalden (lag veel publick op de been is. In St. Maartensbrug en 't Zand zijn propagandairhddagcn voor huisvrouwen gegeven met demonstraties voor een goed en doelmatig zuivelverbruik. zoowel voor gezinnen met brcede als met smalle beurzen. Hiervoor bestond vrij groote belangstelling. Op (le Paaschtentoonstelling te Schagen was een stand geplaatst, waarin propaganda werd gevoerd voor meer zuivel verbruik. Dc lieer Sehuijt wijst er nog op, dat 4 kook cursussen zijn gehouden, die uit een oog punt van propaganda stellig bctcekenis heb ben gehad. De beer Jonkman wenscht echter meer propaganda in de kranten. Algemeen wordt het moeiliik geoordeeld om meer te doen dan tot heden geschiedt Brandvrije muren in stalqebouwen. De heer J. A. de Boer brengt naar voren dat de gemeentelijke bouwverordening voor schrijft, dat de wanden van stallen van brandvrije materialen moeten worden op getrokken. Spreker heeft van de zijde van veehouders vernomen, dat dit in de prac- tijk op moeilijkheden stuit, omdat tegen een muur geborgen hooi schijnt te gaan schimmelen. Spreker zou hierover gaarne de meening der vergadering vernemen. De vergadering is van oordeel, dat bet bezwaar van schimmelen van het hooi niet zoo belangrijk is, daar dit slechts een kleine hoeveelheid hooi zal betreffen, doch er wordt op gewezen, dat een bepaling als de onderhavige uit een oogpunt van brandbe veiliging sleebis doel beeft wanneer wordt voorgeschreven, dat ook de zolders in stal len van brandvrije materialen moeten wor den gemaakt. Tegen dit laatste schijnen echter bezwaren van practischen aard te bestaan door het lagere draagvermogen van deze zolders. Dc heer Sehuijt bepleit invoering van een voorschrift bij nieuwbouw dat de ach teruitgang van een stal moet bestaan uit dubbele naar buiten openslaande deuren (geen schuifdeuren). De hoer Mr. Breebaart dankt de vergade ring voor het vertrouwen tijdens de vorige bijeenkomst in hem gesteld door zijn be noeming tot bestuurslid. Hoewel spr. uiter aard wel geen adviezen van landbouwspe- cialistischcn aard zal kunnen geven, zal hij gaarne zijn krachten voor de afdeeling ge ven. De voorzitter zegt dat het hem bijzonder veel genoegen doet den burgemeester als be stuurslid in de afdeeling te hebben en snr. hoopt op een prettige samenwerking in het belang van den landbouw in de Zijpe. Hierna sluiting. BURGEBBRUG Op den 2en Paaschdag gaf Prof. Johny Frans, humoristisch goochelaar in de zaal van den heer Langedijk voor oen goed op gekomen kinderschare een middag-voorstel ling. In ademlooze stille werden zijn toeren gevolgd. Ook des avonds wist deze artist de „danslustigen" aangenaam te boeien met zijn goochelkunst. ANNA PAULOWNA Verkooping. Ten verzoeke van de erven van den heer A. Bakker Czn., had Woensdagavond in het café van den heer Alkemade door Notaris J. Komèn van Wieringerwaard de verkoo ping plaats van een huis met erf en tuin, groot 5 Aren, en gelegen aan den Zuider- Molenvaartsweg. Bij opbod was de heer B. Blankevoort met f 131o.— de hoogste bieder. Dezelfde mijnde bij afslag op f25.af, zoodat de heer Blanke voort dus eigenaar werd van dit perceel voor f 1310. BREEZAND. Tot leidster van de Kleuterschool, die on dergebracht. is in de openbare school, is be noemd mej. J. Hoveling van Den Ileldcr, zuster van de vorige leidster, die aangesteld werd als kweekelinge met acte aan de open bare lagere school No. II, HEER-HUGOW AARL) De heer J. II. van Rijn, tijdelijk ambtenaar ter secretarie alhier, werd benoemd als waarnemend gemeente-ontvanger te Becm- stcr, ingaande 1 April. Het aantal tewerkgestelden in de plaat selijke werkverschaffing is thans tot onge veer honderd geslonken, daar de laatste da gen betrekkelijk velen naar de particuliere bedrijven zijn afgevloeid. WIERINGERMEER Graanbeurs Middenmeet. 1 Maart geen noteering van marktgranen. In zaal- en voerkwaliteiten was eenige om zet. SCHOOLVOETBAL-TOURNOOI DEN HELDER. De kranige jongens van Anna Paulowna hebben pech. Gisteren bracht het Schoolvoetbaltournooi, dat alhier in vollen gang is, een belangrijken dag voor Anna Paulowna. De jongens van het Heldersche Tuindorp vochten o.a. tegen die van Anna Paulowna, die reeds een drie tal zeer vermoeiende dagen achter den rug hadden. Driemaal achtereen hebben zij gespeeld. Zij waren per fiets naar het Noorden vertrok ken. Gaarne hadden wij hun een plaats in de finale gegund. Doch hun voetbalcapaci- teiten bleken niet zoo groot als hun presta ties op de fiets. Maar een eervolle vermel ding hebben zij toch in ieder geval te pak ken. De eindstand was (Afd. B.): Centraal 3— Julianadorp. 21 Anna PaulownaRchoboth 23 (na strafschoppen). Dc heer v. d. Garde: De P.H.V. geeft een gids uit en had verwacht dat V.V.V. mede werking zou hebben verleend, vooral wat betreft het. gezamenlijk verspreiden. Dit zou voor beide vereenigingen goedkooper zijn en de verspreiding zou doelmatiger geschieden Vervolgens zegt de heer v. d. Garde dat door enkele bestuursleden is beweerd dat de P.H.V. een f 400 schuld zou hebben, wat niet waar is; er is zelfs een saldo in kas. De heer Lem protesteert deze keer tegen dc manier waarop men de advertenties heeft opgehaald. De voorz.: Als u niet uit het bestuur was gewerkt, zou de P.H.V. niet met een gids zijn gekomen. Spr. vindt de houding van den heer v. d. Garde lang niet goed. Het blijkt uit veel gezegden van menschen, wier naam hier niet kan worden genoemd. De heer v. d. Garde wil graag die namen weten, doch voorzitter kan die niet noemen, omdat het zakenmonschen zijn en sluit de discussie hierover. Waarna sluiting volgt. AMSTERDAM. 31 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd, 210 vette kalveren, le kw. 5358 ct., 2e kw. 4952 ct.. 3e kw. 45—48 ct. per Kg. levend gewicht, 114 nuchtere kalveren 5.50 —9.50 per stuk, 206 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 5S59 ct. zware varkens 56—57 ct., vette varkens 56—66 c.t. per Kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kal veren matigen aanvoer, handel vlug, doch lagere prijzen. Enkele prima exemplaren hooger. Nuchtere kalveren behoorlijken aan voer, handel vlug, prijzen hooger. Varkens korten aanvoer, prijzen iets hooger. WARMENHUIZEN, 31 Maart. Roodc kool f 1.403.10. gele kool f 2-3. Decnsche witte kool f 11.60, uien f 1.20, grove uien f 1.20. Aanvoer: 25450 Kg. roode kool, 3850 Kg. gele kool, 7100 Kg. Decn sche witte kool, 975 Kg. uien, ALKMAAR. 31 Maart. Andijvie 11.59—16. Bloemendaler kool 3 i, bloemkool I 12.—. boerenkool 1.59—2.40, bieten 1.30. gele kool 1.202. kropsla 5.G0 —8.10, prei 4.60—6. peterselie 5.69—7. raap stelen 1.60—2. radijs 5.60—6.10. roodc kool 31.60. selderie 0.502.90, spinazie 3259 et., spruiten 37.50, uien 1.50. breekwortelen 1.20—1.60, waschwortelen 3.50—4.50, witlof I 5—6.50. II 3—4.50. MEDEMBLIK, 30 Maart. Roode kool f 1.90—1.99 per 100 Kg., uien 5560 ct. p. 50 Kg., grove uien 55 et. per 50 Kg., wortelen 79S5 ct. per 100 Kg. BROEK OP LANGEXDIJK, 1 April. Aanvoer: $50 Kg. aardappelen: Robijn 2 2.30, 9200 Kg. uien 0.90—1.50. drielingen 0.701.10, grove 1.401,70. 5000 Kg. peen .701.30, 2850 Kg. groene kooi 1.603, 7200 Kg. kroten 0.60—1.10, 25000 Kg. roode kool 2.20—3, 34000 Kg. gele kool 2.40—3.20, 13000 Kg. D. witte kool 1.301.70. NOORDSCHARWOUDE 1 April. BI. aardappelen 1.70, uien 1.201.50. drie lingen 0070 ct., grove 1.50, peen 0.90—1.10, kleine peen (50 ct., kroten 0.50—1, roode kool 1.00—3, taaie gele kool 1.70, gele kool 2.20 3.30, D. witte kool 1—1.50. Belangwekkende vondsten in Denemarken. Een paar kilometer bewesten Slagelse op Secland heeft dr. Poul Norland van den Deenschen oudheidkundigen dienst de laat ste jaren belang wekkende opgravingen ge daan binnen een grooten, nauwkeurig cir kel vormigen ringwal, die daar in het vlakke land tusschen twee samenvloeiende rivier tjes ligt cn Trelleborg genoemd pleegt te worden, aldus dc N.R.CL De wal is nog zoo gaaf, dat ondernemende lieden indertijd plannen hebben gesmeed er een tribune van te maken en in dc arena dirt-track-wedstrij- den te organiseeron. Maar vóór de motoren er nog knetterden, vóór er nog onherstclba re schade was aangericht, heeft een maece- nas het gcheele terrein gekocht opdat dr. Norland er ongestoord zijn onderzoekingen zou kunnen verrichten en thans is hei in het bezit van hel Nationalmuseet en door de regeering tot „oudheidkundig monument' verklaard. Indien er geld beschikbaar komt zal het onderzoek den komenden zomer voortgezet worden cn het ligt tevens in de bedoeling dan een uitkijktoren te bouwen opdat belangstellenden den burcht in vogel vlucht kunnen'bekijken. De „borg" die in de tiende eeuw den groo ten weg over Sceland beheerscht schijnt te hebben, is zooals gezegd cirkelrond. In 't Noorden, Oosten, Zuiden cn Westen zijn er poorten in den ringwal geweest, die twee aan twee door, elkaar dus in het middelpunt loodrecht kruisende, straten verbonden wa ren. Deze straten hadden een zorgvuldig geleegd plaveisel van gekloofd eikenhout. Het merkwaardigste van dezen borg zijn de zestien vikinghalIcn, die eens. vier aan vier in een vierkant tusschen twee straat- deelen geschaard en zoo tezamen binnen den cirkel van den ringwal ook een vierkant vormend, een groot deel van den borg be slagen hebben. Toen men de eerste van deze zestien hallen vond dacht men met de wo ning van een hoofdman te doen te hebben, maar nu men weet, dat er zestien zijn, alle van nauwkeurig denzelfden vorm en precies dezelfde afmetingen, gelooft men in de Trel leborg een nederzetting van vikings, die, zoaols 't in een der sagen heet, gem hoofd man hadden, omdat zij allen hoofdmannen waren, te moeten zien. Misschien was het ook" het wintergarni- zoen van de opvarenden van een viking- vloot, die in het najaar in een inham van de Groote Belt werd opgelegd en aanvan kelijk heeft men trouwens gemeend, dat in den Trelleborg geen vrouwen gewoond had den. Bij nauwkeurige onderzoekingen zijn den vorigen zomer echter verschillende vrouwen-sieraden en onderdeden van weef getouwen gevonden, evenals skcletresten van kinderen die in een put gevallen of ge gooid moeten zijn. Tusschen de voorwer pen op den bodem van dien put zijn voorts enkele houten lepls cn drinknappen gevon den, de eenige houten voorwerpen van deze soort cn uit dit tijdperk, clic men tot nog toe in Denemarken kende. De opgravingen zullen zoo spoedig mo gelijk worden voortgezet En men hoopt daardoor antwoord te krijgen op verscheiden vragen, waarvoor de oudheidkundigen hier zijn komen te staan. Zoo vraagt men zich bijvoorbeeld af of dc lengte van de hallen üic zeer nauwkeurig honderd Romeinsche voeten of 29Y* meter bedraagt, op invloe den uit dc legerplaatsen van do Romeinen in Noord west Europa zou wijzen. Do borg, die uniek zou zijn in zijn soort en die uit de overleveringen niet bekend was, heeft volgens de opvatting van dr. Norland maar korten tijd dienst gedaan. Afgebroken speer punten in den buitenkant van den ringwal zouden trouwens op gevechten wijzen. Binnen 8 meter van straathoeken is stil staan met auto's en andere voertuigen te- genwoordig verboden! MIDDENMEER. Zijn duim danig bezeerd. Woensdagmiddag kreeg de paardenknecht, in dienst bij den landbouwer Dekens, toen hij van bel land huiswaarts keerde, een lee- lijk ongelukje. Rustig zat dc man op den wagen. Achter den wagen werd een paard aan een lijn meegevoerd. Op een gegeven moment weigerde bruintje nog een stap meer te doen, met gevolg, dat de lijn welke de paardenknecht om des duim had gewon den, dit lichaamsdeel zoodanig verwondde, dat de plaatselijke medicus er aan te pas moest komen. Eenige dagen gedwongen rust werd geadviseerd. WIERINGERWERF. Bouw woonhuis en werkplaats. Naar we vernemen zal alhier een woon huis annex werkplaats verrijzen, voor reke ning van een loodgieterzinkwerkcr. Het pand wordt gebouwd naast het. gymnastiek- gebouw. Ook daar dus weer uitbreiding. SC BOOR J. V.V.V. Noord-Kennemerland. De Schoorlsche V.V.V. hield haar voor jaarsvergadering in het lokaal van den heer N. Sehuijt. De voorzitter, de heer C. M. Winder, opent met een woord van welkom aan de wei nige aanwezigen, doch vertrouwt dat de niet opgekomenen het volle vertrouwen in het bestuur hebben. De secretaris, de heer H. Selhörst Jr., leest dc notulen, welke zon der opmerking worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat t 5 gestort is voor het behoud der Alkmaarsche kaasmarkt. De gids van V.V.V. is nog niet klaar, maar zal spoedig verschijnen. Ook door de P.H.V. wordt een gids uitgegeven en de voorzitter spreekt zijn afkeuring uit over de manier waarop die wordt uitgegeven. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat de ontvangsten en uitgaven zijn f 1650.83, mot een saldo van f 8-4.53. De heer N. Sehuijt rapporteert in goed keurenden zin. Uit het jaarverslag kan wor den vermeld, dat het seizoen '36 niet gun stig was, uitgezonderd half Juli tot half Augustus. Het ledental is van 178 tot 160 tcruggeloopcn. Met de hoop dat 1937 een gunstig jaar mag zijn sluit dit jaarverslag Begroot ing 1937. De begroot mg wordt dooi den voorzitter voorgelezen en vastgesteld op f952 in ontvangst en uitgaaf met een post onvoorzien van f74.30. Dc lieer Groen merkt op, dat al verschil lende malen is toegezegd de begrooting op de convocatie te zetten en dit is weer niet gebeurd. De voorzitter zegt toe, dat dit in 't vervolg zal gebeuren. Bespreking pension!ijst 1937. De voorzit ter zegt, dat de daarop voorkomende aan kondigingen van pension of verhuur wor den betaald met f 1.00. Ilct bestuur acht liet beter om voor 3 regel beslaande aankon digingen f 1 te berekenen en voor eiken re gel meer 50 cent. Dit ontlokte nogal wat tegenstand, waar na op voorstel van den heer Zuurbier wordt bepaald dat maximum 5 regels mogen wor den geplaatst voor f 1.50 en van 3 regels f 1. Bespreking geïllustreerde folder 1938. De voorzitter zegt, dat de folders geheel geïllustreerd met een kleine beschrijving van Schoor], bedoeld wordt cn hoopt door een' fonds deze folder te kunnen uitgeven. Over 't algemeen wordt van ccn adverten- ticgids meer resultaat verwacht. Na enkele besprekingen stellen de hecren K. P. Zuur bier, M. v. Teulingen en Alf. I.cisc zich be schikbaar om de verschijning van deze fol der te organisceren. Deze heeren hopen op ieders medewerking. Rondvraag. De heer S. de Jong zou een adres van V.V.V. aan den raad gericht wil len zien om in 't seizoen dc straatverlich ting tot b'.v. 12 uur 's nachts te laten bran den. Dit zal worden aangevraagd. De heer N. Sehuijt vraagt hoe het bestuur denkt over ccn buurtfeest. De voorzitter eischt «en uitgave van f 40, zooals vorig jaar niet toelaatbaar. Echter z.al in overweging worden genomen om in samenwerking met de buurlcommissie iets tot stand te doen brengen, doch veel subsi die van de zijde van V.V.V. kan niet wor den toegezegd. LANGENDLIK BROEK OP LANGENDIJK. BLOEMBOLLENCULTUUR. Woensdagavond kwam de afd. Langen- dijk en O. in jaarvergadering bijeen ten hui ze van den heer C. Vijzelaar. Voorzitter de heer K. Wagenaar te Heer- hugowaard, wees in zijn opening op de be langrijke wijzigingen welke plaats zullen vinden wat betreft de stauten en vraagt daarvoor aller aandacht Van de afd. Heemskerk was een dankbe tuiging ingekomen aangaande de beschik- baarstellimr der zilveren medaille voor de tentoonstelling. Hef jaarverslag van den secrelaris gaf aan dat 3 leden- en 1 bestuursvergadering zijn gehouden. De wensch werd uitgesproken, dat de voor uitzichten zich in een gunstige richting moge ontwikkelen voor het vak. De rekening van den. penningmeester sloot met een batig saldo van f44.97. Het ledental bedraagt S6. Dc beschrijvingsbrief voor dc 183e alge meene vergadering gaf geen aanleiding tot bijzondere op- of aanmerkingen. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren H. Glas en C. Timmerman en als reserve de heer K. v. Nienis. Dc beer E. Vlug vraagt of reeds officieel vast staat, dat de beffing voor het volgend seizoen voor hyacinthen en narcissen ge handhaafd blijft op 15 van de kweekers nota en dat de aftrek voor tulpen wordt ver hoogd tot 24 Dc heer C. Timmerman merkt op dat deze aftrek beschouwd moet worden als ten hoogste, heeft men minder noodig dan is het lager. Betreffende onderbrenging vroege cn la te tuinen onder één hoofd, zal heffing van het gelijk zijn om zeker te zijn, dat S5 uitbetaald kan worden. De heer van Nienis merkt op dat dc po- terhewaarplaats te Noordscharwoude be schikbaar is voor het bewaren van hollen. Voor hot gewas wordt aangeraden daar van zooveel mogelijk gebruik tc maken. Besloten werd de heer Verhagc, Voorzitter der alg. vereeniging, dezen herfst tc laten optreden tot het houden eener propaganda- rede. AMBACHTSCHOOL. Onze plaatsgenoote, Mej. Nel Tolle, ver wierf aan de Ambachtschool te Alkmaar het einddiploma in het damesklcermaken. GEMEENTE SCHAGEN. Burg. Stand. Geboren: Ncllie Cornelia. dochter van Cor- nelis Rood cn van Maart je Meuleveld; Wil- ly Cornelia, dochter van Picter Brondcr en van Cornelia Catharina Anna Roos; Cor nelia Marianna, dochter van Johanncs Cor- nelis Lipjes en van Wilhelimina Blokker. Ondertrouwd: Jan Hendrik Gribbroek, oud 24 jaren, schoenmaker, te Utrecht, en Fre- drika Wemmenhove, oud 20 jaren, zonder beroep, te Schagen. Overleden: Geert Beers, oud 79 laren, we duwnaar van Trijntje van der Oord. Politie. Verloren: een portemonnaie met eenig geld, en een rijwielplaatje. SCHAGEN, 1 April. 13 Paarden 150—350. 56 gcldekoeien. ma gere 120—160. 46 idem vette f 180—270, 30 kalfkoeien 189—230. 6 pinken 50—125. 634 nuchtere kalveren 6—14, 30 vette schapen f 2837, 134 overhouders 1827, 7 bokken en geiten 3—10, 19 magere varkens 2230, '24 idem vette per Kg. 48—50 ct., 153 big gen 11—16, konijnen 1.75—2.50, kippen 0.75 —1.50,

Schager Courant | 1937 | | pagina 3