111$ SHAG Dobbclmcmn lebber... man! VOOR DE PIJP. Rookt IBIS bl] voorkeur uit een IBIS-pijp. Bij Uw winkelier verkrijgbaar. Uit onze omgeving W ARMEN BUIZEN 25-jarig bestaan van de Boeren leenbank. De Coöp. Boerenleenbank alhier hield Woensdagavond hare algemeene jaarverga dering in de zaal van den heer Slikker. Aanwezig 62 leden. De vice-voorzitter, de heer P. Klant, heet te de aanwezigen welkom en zeide, dat deze vergadering eigenlijk een feest vergade ring moest zijn. Op 1 Maart j.1. was het n.1. 25 jaar geleden dat onze Boerenleenbank werd opgericht. De heer Slot herdacht. Verschillende oorzaken hebben er echter toe geleid, dat wij er niet toe konden ko men aan deze vergadering een bijzonder feestelijk karakter te verlecnen. De voor naamste oorzaak is wel, dat onze Bank in 1936 een zeer groot verlies heeft geleden door het overlijden van haar kassier, den heer P. Slot, die tevens één van haar op richters was. De heer Slot is ons ontvallen op een leef tijd, waarop wij nog veel van hem konden verwachten. Met dankbaarheid herinneren wij ons, dat hij gedurende 20 jaren als kas sier en daarvoor als Directeur steeds zijn beste krachten aan onze Bank heeft ge wijd. Wij weten dat de belangen van de Bank in al dien tijd door hem met grootc toewijding zijn gediend. Zijn nagedachtenis zal dan ook bij ons steeds in hooge cere blijven. Als zijn opvolger is door het Bestuur be noemd de heer A. Kroon, en spr. uit den wensch, dat het den hoer Kroon zal mogen gelukken de achting van de leden in de zelfde groote mate te verwerven, als zijn voorganger mocht genieten. Uit de geschiedenis van de Bank. Hoewel spreker de vergadering niet met cijfers wilde vermoeien, zoo zou hij toch naar aanleiding van het 25-jarig bestaan der Bank enkele cijfers en feiten mcmorec- ren. De geestelijke vader van onze Bank is de toenmalige gemeentesecretaris, de heer P. Tromp geweest, Deze is de eerste ge weest, die, in een vergadering van de tuin- bouwverccniging „De Noord'de oprich ting van een Boerenleenbank bepleitte, waarvan personen van alle richtingen lid konden worden. De andere Boerenleenbank bestond toen al, waarvan slechts personen van een bepaalde confessie lid kunnen worden. Zijn betoog vond direct krachtige ondersteuning van de hccren P. Slot, W. Gutker, P. Vlam Sr. en Jb. de Groot Pz., zoodat deze heeren als de eigenlijke op richters kunnen worden beschouwd. Ben woord van hulde aan doze heeren vond spreker wel op zijn plaats. Zooals vermeld werd de Boerenleenbank „Zooals U voor haar gezorgd hebt, krijg ik het nergens," gaf Diny toe. „Dat zou ik ook zeggen. Heb jij er ook maar iéts van gemerkt, dat ze de eerste tandjes kreeg? Heb ik je ooit op laten staan als die kleine smeerlap 's nachts eens huil deWie is er, in het begin, week aan week met d'r naar de zuigelingenkliniek ge weest ik. Wie had het eerst in de gaten, dat d'r darmpjes niet in orde waren, nog vóór de dokter één woord gezegd had, ik! Zeg eerlijk, ben ik als een moeder voor d'r geweest, ja of nee?" Ze had in stijgende opwinding gesproken en was nu bijna aan het huilen toe. De angst om het kind te moeten verliezen nam toe naar mate zij het onderwerp meer aanroerde. „U bent zéker een echte moeder voor d'r geweest," zei Diny, ontroerd door de wijze waarop de vrouw voor het bij zich houden van het kind streed. Het was waar, zoo'n verzorging zou Marjoleintje nergens krijgen. Maar toch voegde zij er bitter aan toe: „Als ik U dat allemaal hoor opsommen, merk ik pas In hoeveel dingen ik zelf te kort geschoten ben „Ik heb je toch niks verweten, mcnsch de hemel bewaar me daarvoor. Je kon dat toch niet allemaal doen ik zeg dat alleen maar omdatehomdat „Omdat U Marjoleintje niet missen wilt," vulde Diny aan. 1 Maart 1911 opgericht. De heer Tromp werd benoemd tot kassier en is dit geble ven tot 31 Maart 1916 en werd opgevolgd door den heer P. Slot. Tot bestuursleden werden gekozen de hee ren P. Slot, voorzitter-directeur, W. Gut ker, secretaris en Jb. de Groot Pz., vice- voorzitter. De R. v. T. werd samengesteld als volgt: P. Vlam Sr., voorzitter, A. Mie nes, secretaris en Dr. H. Mulder, vice-voor zitter. Van al deze heeren hebben nog slechts de heeren Gutker en de Groot zit ting, zoodat tevens deze heeren hun 25-ja- rig jubileum vieren. Zij werden door spre ker gefeliciteerd en een woord van dank gebracht voor wat zij in die jaren voor de Bank hebben gedaan. Spreker hoopte, dat zij nog vele jaren in het belang der Bank werkzaam mogen zijn, liefst onder omstandigheden van toenemen- den welvaart van de leden. De Bank werd opgericht met 27 leden, thans heeft zij 110 leden. In het eerste jaar werden 34 spaarboekjes uitgegeven, thans zijn 164 boekjes in omloop. In 1918 bedroeg het tegoed bij de Centrale Bank f55000.en waren de spaargelden ge klommen tot f 126.000. In 1923 bedroeg de schuld aan de Cen trale Bank f103.000 en waren de spaargel den gedaald tot f55.000. In 1928 liepen de spaargelden weer op tot f 111.000, terwijl in 1929 de schuld aan de Centrale Bank weer veranderd was in een tegoed van f 10.000. In 1933 bedroeg de schuld aan de Centrale Bank ruim f 108.000. Doordat in de laatste jaren zeer weinig voorschotten zijn verleend, is deze schuld inmiddels weer met f50.000 verminderd. Een teeken van vermeerderde welvaart is dit laatste echter niet. Dank zij het voorzichtig beheer en de reserve, welke inmiddels gevormd is, is de Bank in staat aan de ongunstige tijden het hoofd te bie den. Spreker beval haar dan ook in aller medewerking aan en opende de vergadering. De waarnemend secretaris, dc heer A. Kroon, las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Mededeelingen. Voorzitter deelde mede dat de rente is bepaald als volgt: rente voor schotten 4^4 spaargelden en deposito 2% bedragen van f 1000.— of meer 3 Uit het jaarverslag stippen we aan dat over 1936 31 bestuursvergaderingen hebben plaats gehad. Een paar leden van het be stuur hebben een bezoek aan Utrecht ge bracht om daar den plaatselijken toestand eens duidelijk te weerleggen in verband met het wel oens te krachtdadig optreden van de Centr. Bank. Volgens den heer Gutker is deze reis niet tevergeefs geweest. Tevens memoreerde spreker den voormali- gen kassier cn dc ramp die den secretaris met Kerstmis j.1. heeft ondervonden. De heer P. Mink. als voorzitter van den R. v. T. verklaarde dat men 7 maal bad ver gaderd. Verschillende malen kwam men bijeen door moeilijkheden, welke het bestuur liever niet op zich wilde nemen. Namens den R. v. T. verklaarde spr. dat, bij dc ge houden controle steeds boeken en beschei den in orde zijn bevonden. Bekening en verantwoording. Ontvangen spaargelden f 26.391.38, terug betaalde spaargelden f 26.79349, terug ont vangen voorschotten f 8242.26, uitgegeven voorschotten f 560, ontvangsten loopende rekening f 96.375.56, uitgaven idem f 106047.75, ontvangen rente f 6667.31, uit gaven rente f 4704.12. liet activa en passiva der balans bedroeg f 151576.75, met als winst-saldo f 678.40. Re kening, balans en verlies- cn winstrekening werd door de vergadering goedgekeurd. Kwam aan dc orde een voorstel van liet bestuur cn de R. v. T. om bet winst-saldo aan te wenden op afschrijving dubieuze de biteuren. Deze post wordt gedeeltelijk ge dekt door het fonds voor bijzondere doelein den, maar ook onze bank zelf behoort er wat aan bij te dragen. Goedgevonden. Wegens periodieke aftreding als lid van het bestuur van den heer W. Gutker werd deze met algemeene stemmen herkozen. Verkiezing van twee leden van dc R. v. T. wegens periodieke aftreding van den beer P. Mink en wegens vacature A. Kroon. De heer P. Mink werd wederom herkozen cn de heer Jn. Kuiper gekozen. De heeren P. Barsingerhorn en Jb. Swan Jr. zijn tot plaatsvervangende bestuursle den gekozen. Rondvraag. De kassier Kroon sprak nog enkele woorden tot bestuur en leden, dat voor hem een moeilijke taak was wegge legd. Om een voorganger als wijlen den heer Slot op te volgen is niet gemakkelijk. Ge steund door het bestuur en leden hoopte hij die plaats waardig te blijven. „Nou ja dan," gaf ze toe, nou weet je het." „Alleen vind je veel gemakkelijker onder dak, en je zou alle Zondagen by ons kunnen komen," zei vader Dekkers, die vond dat hij er, van zijn kant nu ook wel weer eens een schepje op mocht doen. ,,'s Zaterdagsavonds al. en dan eet je bij ons. Dat scheelt je haast twee dagen kost." viel zijn vrouw bij. „En voor Marjoleintje hoeven we geen cent te hebben." „Welnee, nou met die opslag zeker niet. Dat geld gebruik je dan lekker voor je reis. Nou Dien De spanning stond op juffrouw Dekkers ge zicht te lezen, toen ze het antwoord af wachtte. ,,'t Is goed, zooals U het wilt," zei Diny. Er bleef haar immers niets anders over. En al was dat wél het geval, zou ze toch niet anders kunnen handelen om juffrouw Dek kers geen verdriet te doen. Want dat zou ze er van hebben, dat wist ze maar al te goed en dat had ze wel in de laatste plaats aan haar en de kleine verdiend. Ze moest zich zelf uitschakelen, enkel en alleen denken aan wat het beste voor haar kind was. En zoo trok Marjoleintje, als jongste lid van het gezin Dekker, mee naar Amersfoort. Diny had. na lang zoeken, in een ander ge deelte der stad. vlak bij Houtrust, tegen een bescheiden prijs een aardige kamer gevonden. Ze zorgde zelf voor haar eten, omdat dit haar, nu ze 's Zaterdagmiddags reeds naar Amersfoort ging, veel voordeeliger uitkwam. Zoo begon ze langzaamaan een spaarpotje te maken. Iedere gulden, dien ik wegleg, dacht ze, brengt me dichter bij Marjoleintje. Want het verlangen, het kind voorgoed bij zich te hebben, werd, nu ze haar maar zoo weinig zag, steeds sterker in haar. lederen Zaterdag wachtte haar een nieuwe verrassing... Dan was er weer een tandje door, dan had De heeren Gutker en de Groot dankten voorzitter voor de vriendelijke woorden tot hun gericht en hoopte nog vele jaren de be langen der bank te behartigen. Voorzitter verklaarde nogmaals dat in zijn openingswoord was medegedeeld dat van deze vergadering geen feestvergadering wordt gemaakt, maar dat in afwijking van het gewone, het presentiegeld was verdub beld voor dezen keer. Hierna volgde sluiting. SINT MAARTEN Woensdag vergaderde de afd. St. Maar ten van den Bond voor Staatspensionnee- ring in het lokaal van den heer Schrijver alhier. Met een woord van welkom opende voorz. deze vergadering en dee'de mede, dat door huisbezoek 27 nieuwe leden waren loege- treden, voorts dat de federatie H. Noorden met 18 afd. vertegenwoordigd zal zijn op het op 7 April a.s. te houden congres te Den Haag. Hierna volgde lezing en goedkeuring der notulen. De ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Uit het verslag van den penningmeester bleek een ontvangst met vorig bezit groot f 274.15, uitgaaf f 203.20, voordeelig saldo f 70.95. Volgde verslag der gehouden Federatie vergadering door den lieer Glas en ook van de Bondsvergadering, door den heer Appel, welke heeren hierbij dank verwierven. Bij behandeling der beschrijvingsbrief werd voor elk punt vrij mandaat aan de afgevaardigden verleend. Als afgevaardig den werden benoemd de heeren C. Appel cn J. Glas, plaatsvervanger J. de Pee cn voor de Fed.-vergadering de heer J. Glas, plaats vervanger J. de Pee. De aftredende bestuursleden, de heeren 5. Schut en P. Kos werden herbenoemd. Bij de rondvraag was het de heer Ds. Tinholt, die vroeg hoe nu het besluit luidde op liet gedaan verzoek der ingezetenen van Valkkoog en Groenveld, betreffende het houden dar propagandn-avond. Voorz. deelt mede dat het bestuur heeft besloten elk jaar den lstcn prop.-avond te St. Maarten te houden en voorts om beur ten een 2e avond te Valkkoog, Stroet of Eenigenburg. Op een vraag van den, heer W. Roos be treffende het tijdstip van de afrit naar Den Haag. deelde Voorz. mede dat van Stroet 6.-15, St. Maarten 7 uur, en Eenigenburg 7.15 uur zal worden afgereden. Hierna volgde sluiting. ANNA PACWWNA GEMENGDE SYNDICALISTISCHE VEREENIGING Bij den beer W. Kossen spraken de hee ren J. Bakker, Albert de Jong en G. ten Vaanholt van bet Ned. Syndicalistische vakverbond; de eerste over: „De verbindend verklaring der collectieve arbeidscontrac ten," do beide anderen, die als delegatie van het. N.S.V. naar Spanje waren geweest over „de revolutie en den oorlog in dat land." Na liet openingswoord van den heer Pruim, betoogde de heer Bakker in een korte ï-cde, dat met het van kracht worden van de wet op het ai of niet verbindend verklaren van collectieve overeenkomsten, het laatste restje zelfbeschikkingsrecht aan de arbeiders wordt ontnomen. De patroons zijn er mee gebaat, want de bedriifsvrede wordt er mee verzekerd en dc acties van de revolutionaire vakbeweging onmogelijk gemaakt. De minister krijgt, bet recht be paalde artikels, b.v. die over bet loon en den arbeidstijd onverbindend te verklaren. De andere organisaties, die meencn langs den weg van het parlemcntismc iets te bereiken, hebben, zei spr. niets gedaan om bet terugdringen van de arbeiders tegen te gaan. Hij wekte dan ook op zich aan te sluiten bij het N.S.V., omdat z.i. alleen door organisatorisch verzet van onderen af tot een beteren toestand voor de arbeiders is te komen. Na bet vele waarvan onze lezers over Spanje reeds kennis hebben kunnen nemen mecnen we over de redevoeringen van de heeren Vaanholt cn De Jong kort te kun nen zijn cn tc volstaan met hun bijzondere belichting van wat daar is gebeurd cn nog geschiedt. Beiden betoogden, dat zoo wel Spanje als Duitschland doen zien, dat door parlementaire overwinningen het fas cisme (kapitalisme) niet is te bestrijden. Marjoleintje er in haar brabbeltaaltje een nieuw woordje bij geleerdEn hoewel Diny zich over een en ander oprecht ver heugde, vond zij zichzelf toch dikwijls teveel voor de feiten staan en benijdde ze juffrouw Dekkers, die het groeiproces tot in de klein ste nuances kon volgen. Een groot geluksgevoel droeg ze met zich mee naar huis. op den dag. dat het kind voor het eerst „Mam-ma" gestameld had en ze had Juffrouw Dekkers dankbaar omhelst, toen ze van de kinderen hoorde, dat hun moe der daar de heele week over bezig was ge weest om haar dat te. leeren. Daartegenover ging ze eenige maanden later weer met een bedroefd hart terug, toen ze bemerkte, dat het kind geleerd werd: „Moeder Dekkers" te zeggen. En al riep Marjoleintje wel tienmaal op zoo'n Zondag „Mammie" was ze toch jaloersch, omdat een andere vrouw op het woord „Moeder" be slag legde Zoo verstreek de tijd. zonder dat er verdere bijzonderheden gebeurden. Nu en dan ver scheen er een couranten-bericht betreffende de expeditie, waarvan Paul Beerens deel uit maakte. Zijn naam werd daarin meerdere malen, om de behaalde resultaten by proef nemingen, eervol vermeld. En hoewel Diny zich geheel los van hem wist, klopte haar hart toch altijd ontstuimig, wanneer zij iets over hem of over zyn werk las. En in die oogenblikken werd het haar weer duidelijk hoezeer haf hart nog aan hem hing. Zorgvuldig knipte zij steeds die berichten uit en bewaarde ze by de krant, die de oude huisknecht haar dien Zondagmiddag gegeven had. Zij herinnerde zich nog heel goed hoe hg haar toen dat briefje toegestoken had met Paul's adres. De goede man had echt met haar te doen gehad, dat had ze wel gemerkt en hij had er natuurlijk niets van begre pen, dat zij het niet aangenomen had. Ze had hem toch niet kunnen zeggen, dat ze dat adres niet wóu weten, om niet in de Sferkoffie en Sterthee Jubileeren Wilt U bij ons 125-jarig jubileum o.a. EEN PHILIPS RADIOTOESTEL, EEN SIMPLEX HEEREN- ol DAMES RIJWIEL of EEN ZILVEREN HEEREN of DAMES HORLOGE winnen? Zendt ons dan vóór 1 Mei '37 opgave van zooveel mogelijk bestaande Ne- derlandsche woorden (oude spelling), die U kunt vormen uit bovenstaand opschrift: „Sterkoffie en Sterthee jubi leeren". Voonvaardcn voor deelname: Voor ieder ingezonden woord moet een sluitótiket met klein Sterretje, geknipt van een zak Sterkoffie of Sterthee worden bijgesloten. Ieder woord mag niet meer letters van één soort bevatten dan totaal in het opschrift voorkomen; alle woorden moeten verschillend zijn. Alle inzendingen moeten ons vóór 1 Mei 1937 franco worden toegestuurd. Bovendien ontvangt ieder deelnemer, die minstens 8 woorden cn sluitctiket- ten heeft ingezonden, een jubileumge schenk. Dit geschenk heeft U direct, want het opschrift geeft U zoo zonder meer reeds vier van de acht woorden. Fa. Sn. LEVELT, Prins Hendrikkade 26 Amsterdam. KOFFIE. THEE. Juist na het optreden van de volksfront- regeering, waarin toen nog geen socialis ten en communisten zaten, stak het in Spanje z'n kop op en hoewel men als ide aal heeft een gcweldlooze wereld, is tegen bet fascisme alleen met geweld wat te bereiken. Dc macht van het fascisme zit in de economische macht. In Catalonie na men daarom dc arbeiders, grootendeels anarcbo-syndicaiistcn, zelf de productie middelen in bezit. Het merkwaardige is, dat men in het antifascistische front een goede samenwerking beeft tusschen anar chisten, socialisten, .democraten en libera len. Die ismogelijk, omdat daar waar de eersten een groote meerderheid vormen zij toch niet hun wil opleggen aan dc ande ren. Men wil geen partij- of staatsdictatuur en allen hebben invloed op betgeen gebeurt Vandaar dat dit in verschillende plaat sen "en in verschillende bedrijven in een zelfde plaats ook vaak verschillen tc zien geeft. Sommige bedrijven in Barcelona kennen een eenbeidsloon, andere niet; maar bij alle collectieve bedrijven is het onmogelijk, dat er iemand iets uit trekt zonder er in tc werken. Tijdens de gelegenheid tot vragen stel len merkt dc heer Vcrgaav op, dat van soc.-democratischc zijde soms gezegd wordt dat de syndicalisten hier anders zijn dan in Spanje, maar uit de gehouden redevoe ringen was sprekers conclusie, dat liet juist andersom was: dn sociaal-democraten zijn hier anders dan in Spanje. De heer Pruim sloot met een woord van dank aan de sprekers cn een opwekking om het orgaan „De Syndicalist te lezen. BARSINUERHORN Burgerlijke stand over de maand Maart 1937. Geboren: Klazina Anna, dochter van Jan Schenk en van Alida do Wit; Klaas, zoon van Klaas dc Rooij en van Trijntje 'Visser; Maria Jannetje, dochter van Lecndert verleiding te komen om hem te schrijven. Dat te doen, beteekende immers, hem te vragen haar weer tot zich te nemen. Het be teekende ook lièfde van hem te eischen, die hij niet meer geven kon. Dit laatste had hij door zijn houding vol doende laten blijken. En toch was er iets, wat haar altijd opnieuw met een stille vreugde vervulde dat ze trots alles nóg man en vrouw waren X. Rudolf Beerens zat in zijn groote werk kamer over zijn papieren gebogen. Hg hief het hoofd niet op toen Stevens, na een licht klopje op de deur, binnentrad. „Ja. Stevens, wat is er?" vroeg hg' door werkend. „De post mijnheer." En toen met een fami liariteit waarop hij, door zijn jarenlange dienst in dit huis, eenig recht gekregen had, voegde hij er aan toe: „Er is een brief bij van mijnheer Paul." Als de brief aan, hém gericht geweest was, had er geen grootere blijdschap uit zijn toon kunnen spreken. De oude heer Berens veerde op. „Een brief van myn zoon? Geef gauw hier!" Stevens verliet met tegenzin de kamer. Hg had wel graag gebleven, maar durfde niet. Want wat zijn meester den eenen dag van zelfsprekend vond nam hij je den anderen dag kwalijk. En toch was hij zoo nieuws gierig. Hg had altijd nog maar hoop, dat myn- heer Paul eens iets zou schrijven over zgn vrouw, ofschoon hij niet heel zeker wist of hjj daar dan wel iets van te hooren zou krij gen. Mededeelzaam was zijn meester anders wél, waar het zgn zoon betrof maar dat kwam natuurlijk omdat hij niemand anders had om zich aan te uiten. Bij den laatsten brief had hg hem zeker wel twintig minuten in de kamer gehouden en steeds had hg het maar over het succes dat z'n zoon bij al zgn ondernemingen boekte. En Alle foto's, die by Aanbesteding weggedeelte Alkmaar—Schagen N.V. Nederl. Basaltmij. t« Zaan dam heelt de gunning. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben gisteren aanbesteed den aanleg van de aarden baan van het gedeelte van den provincialen weg Alkmaar-Schagen, tus schen een punt op ongeveer 200 meter ten Oosten van de Westelijke Ringvaart van Heerhugowaard en de Oostelijke ringvaart van dien polder, benevens liet aanbrengen van een gewalste fundeering voor de rij baan in het gedeelte van den provincialen weg tusschen de Dorpsstraat te Noord- scharwoude en de Oostelijke ringvaart van de Heerhugowaard, met bijkomende wer ken in de gemeenten Noordscharwoude, Heerhugowaard en Ha ren karspel. Laagste inschrijfstcr was de N.V. Neder- landsche Basalt Maatschappij te Zaandam voor f 106.400. Sjouw en van Adriana Noordcnncer. Ondertrouwd: Machiel Albcrtus Buijten- hek, oud 51 jaren, arbeider en Maria Eleo- nora Peeters, oud 56 jaren, zonder beroep, beiden wonende tc Barsingerhorn; Ariën Pieter Moeijes, oud 28 jaren, kantoorbe diende, wonende te Heiloo en Jetske Catha- rina Bosma, oud 23 jaren, zonder beroep, wonende te Barsingerhorn; Teeuwis Visser, oud 24 jaren, landarbeider en Margje Becns, oud 21 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Barsingerhorn; Pieter Nap, oud 61 jaren, slager en Cornelia de Groot, oud 38 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Barsingerhorn; Lothar Markus, oud 21 ja ren, landarbeider en Karolina Jakob, oud 24 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Barsingerhorn; Waltcr Wolfgang Feld- mann, oud IS jaren, landarbeider, wonende te Barsingerhorn cn Leja Hirschhau, oud 22 jaren, zonder beroep, wonende te Amster dam. Getrouwd: Toeuwis Visser en Margje Beens; Arin Pieter Moeijes en Jetske Ca- tharina Bosma: Machiel Albertus Buijten- hek en Maria Eleonora Peetors. Overleden: Dirk Snijder, oud 73 jaren, weduwnaar van Meinsje Mink; Jacob Cor- nelis Spaans, oud 15 jaren; Teunis Hoen- son, oud 11 maanden; Sieke Ruig, oud 67 jaren, echtgenootc van Hendrik Bakker; Klaas de Boer, oud 49 jaren, weduwnaar van Grietje Visser. Ingekomen en vertrokken perso nen over de maand Maart. Ingekomen: B. W. Löwcnthal en J. Loeft uit Duitschland, Mej. R. Strumpf van Am sterdam naar Werkdorp Stichting Joodsche Arbeid tc Nieuwesluis; A. Heijens en gezin van Vogelwaarde naar Waardpolder G 12; M. de Jong van Wieringerwaard naar Pool land C 42; M. van der Klooster van Wie ringerwaard naar B 24; J. C. Maillv en ge zin van Stecnwijkerwold naar C 2; B. Slag ter en gezin van Wieringerwaard naar C 83; Echtg. Jb. Schager van Koog aan de Zaan naar Kolhorn E 10: II. Voets en echtg. van Grootebrock naar A 90: N. A. Boogerd en gezin van Medemblik naar. Kolhasn, Direc tiegebouw Z.ZAV.; S. Heerschap cn gezin van Anna Paulowna naar G 36bj A. Smit en gezin van Onstwedde naar Zwartepolder; Mej. E. Rose uit Duitschland en Mej. H. Loeb van Amsterdam naar Stichting Jood sche Arbeid. Nieuwesluis. Vertrokken: J. Moman en gezin naar Amsterdam, Graaf Florisstr. 23 hs; A. Terpstra en gezin naar Tdaarderadeol. War- ga; A. Hoogcsteger en gezin naar Wierin gerwaard, Barsingerweg B 351 E. Unkel naar N. Niedorp, Langereis A 23; P. G. v. Stipriaan naar Anna Paulowna. P. Douma en gezin naar Wieringerwaard, Tweewegen '33; .T. Douma naar Schagen, Nieuweweg; A. Keppcl naar Anna Paulowna, Molenvnart. 169; Wed. W. J. van Ginderen naar Amsterdam, Ravenstraat 37 II; P. Fongcrs en gezin naar Amsterdam, Herschel- straat 5; J. Meijer naar Wieringen; D. Ver burg en gezin naar Anna Paulowna, Kleiweg 1; K. Visser en gezin naar Medemblik, Me- demblikkcrsluis; C. F. Visser naar Den Hel der, .Tulianadorp, van Forecstwcg 8; H. Al- bersheim cn echtg. naar Palestina; G. Mün- zer naar Amsterdam, KI Gartmanplantsoen 29; F. Riesenfeld naar Italië; W. Bacil naar Amsterdam, Uithoornstraat 1; W. Grunwald naar Amsterdam, Vochtstraat 27; L. Prins naar Amsterdam, PI. Iverklaan 25a; M. Lö- wenberg naar Amsterdam, Roetcrstraat. 12 II; W. Kolatzki naar Amsterdam, KI. Gart manplantsoen 29; A. Wcinberg naar Amster dam, N. Keizersgracht 64 II. den brief ingesloten waren had hij hem laten zien. Wat had hij er graag stiekum één ach tergehouden, voor als dat vrouwtje nog eens kwam. Dié zou ze niet weigeren, zooajs toen dat adres. Wie weet hoe 'n spijt ze daar achteraf van gehad had en nu durfde ze er natuurlijk niet meer om te komen. Als ze hém, Stevens, beter kende, zou ze het wei doen. Ze moest eens weten hoe goed hij het m^t haar meende. Waar zoo'n vrouwtje nu toch zatHier in Amsterdam woonde ze niet, daar was hij nu wel zeker van. Want niet alleen, dat haar naam niet in het adres boel: te vinden was, maar ook op het bevol kingsbureau was hij niet wijzer geworden. Die zouden het wel onderzoeken, want het bleek, dat ze zich niet had laten afschrijven. Daar kon ze nog genoeg door in moeilijkheden ko men, hadden ze gezegd. Dat mankeerde er nog maar aan, dat je iemand van dienst wou zijn en het een averechtsche uitwerking had. Het was maar goed, dat de oude mijnheer dat niet allemaal wist, bepeinsde hg zorgelijk, het zou hem dan nog best op z'n ouden dag z'n betrekking kunnen kosten. Je kon nog beter een stier een rooie lap voorhouden, dan den oude aan het huwelijk van zgn zoon herin neren. Nee, dat had hg in den loop van den t(jd wel afgeleerd. Werd daar gebeld...? Zou hij dan toch nog geroepen wordenMijnheer belde wel eens meer heel kort. Even goéd opletten nee, toch niet. Gek. dat, als je iets wóu hoo ren, het net was of je het hoorde ook. Met een glimlach van voldoening op zgn rimpelig gezicht, las Rudolf Beerens de uit voerige mededeelingen, die zijn zoon hem deed over zijn werk in de tropen. Weer waren eenige nieuwe assistenten aangekomen, het werk breidde zich meer en meer uit. Sinds eenige weken stond hij zelf aan het hoofd van de expeditie en daaraan was het te wijten, dat zijn terugkeer naar het vaderland voor onbepaalden tijd was uitgesteld. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1937 | | pagina 6