Caramba- Kastpapier Jongens Kostelooze inenting en herineiiting Men ziet uw Gordijnen van buiten Neem Gordijnen van SCHM1LZ TRAPMAN Dinsdag 6 April 1937 Dinsdag 13 April 1937 Sint Maartensvlotbrug 1. Een Huis 2. Een Renteniershuis 3. Een Arbeiderswoning Wieders! Schager Roosjes Hoornsche Crediet- en Effectenbank N.V. Rekening-Courant Saf e-Deposit GEMEENTE WIERINGERWAARD fa. Schmalz - Schagen A. SLEUTEL Jzn. Boekhandel PUBLICATIE Steunvergoeding Erwten en Veldboonen Sproeten komen vroeg in Notaris H. J. VAN VEEN te Zijpe, zal op bij inzet en op bij afslag, combinaties en toe wijzing, beide dagen des na middags om 1 uur, in het café van den heer A. HOMAN aan de in de Zijpe, in het openhaar verkoopen: met erf en timmermanswerk plaats te Sint Maartensvlot brug, gem. Zijpe, sectie G, no. 1132, groot 6 Aren, gelegen aan den Rijksweg. Afzonderlijk zullen worden verkocht, bij de toewijzing de machinerieën en gereedschap pen (w.o. zaag- en schaafma chine, boormachine en ruw olie motor). De kooper van perc. 1 heeft het recht tot naasting hiervan. In gebruik bij den heer P. Vcuger Gz. met erf aan de Sint Maartens brug, gem. Zijpe, sectie F, no. 1108. groot 5.01 Aren. In gebruik geweest bij Mej. E. Veuger Gd. met erf in de Bocht, nabij Sint Maartensbrug, gem. Zijpe, sec tie D, no. 1435. groot 16.40 Aren. In huur bij Mej. de Wed. Spaans f2.50 per week. Alles nagelaten door n.w. den heer G. Veuger Gz., in leven te St. Maartensbrug, gem. Zijpe. Aanvaarding bij de betaling <3er kooppenningen. van 14 jaar en ouder gevraagd. Gebr. VAN ZONNEVELD en PHILIPPO N.V., Bloembollen- bedrijf, Stolpe. Te koop: Een beste WAAKHOND, Tevens prima rattenvanger. J. P. BUGEL Sr., Koningsweg, Wielingen. Te koop: 300 M. SMALSPOOR, Schotsche Muizenplanters en alle soorten vroege Koolplanten P. FRANS, Stroet, St. Maarten. Te koop: 20 K.G. GRAUWE ZAAI- ERWTEN, r. bl. Te bevragen bij A. BAK KER, Krabbendam. Te koop gevraagd: Een goede MELKGEIT, Aanbiedingen met prijsopgave franco te zenden onder letter B, aan G. VOS, Agent Sch. Crt. Midden-meer. Brugstr. 12. Biedt zich aan: NETTE HUISHOUDSTER, P.G., in klein gezin. Brieven onder letter M90 Bur. van dit blad. Twee nette heeren vragen ypor den eersten Pinksterdag TWEE NETTE DAMES, om per auto uit te gaan. Blie ven liefst met photo onder let ter C6 Bur. van dit blad. A. A A AA AA AA AA AA A.A AA AA AA 4 ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN. Dal 8. SCHAGEN. Torenplein E 76. Effecten Coupons Prolongatiln Open-Bewaargeving Deposito's Vreemde Munt Credieten Hypotheken Incasso's Assurantiën Varricht alle bankzaken tegen pokken op Zaterdag 10 April 1937, nam. 2 uur, in de O.L. School N.V. DE HELDERSCHE GRAAN. EN KUNSTMESTHANDEL, voorheen C. R. Koysor A Co., Binnenhaven 64. Tel. 106. DEN HELDER. Vrijblijvende noteering af magazijn op onze bekende condities: Laplatamais f 8.10 Maismeel f 8.40 Gerstemeel f 9.70 Boonenmee! t 8.60 Groene Erwtenmeel f 8.80 Maisglutenmeel „DE BYENK0RF" f8— Voertarwe, Inlandschè C f 9.60 Haver f 8.50 Chevaliergerst geschoond f 9.70 Voerrijst (Paddie f 7.60) f 8.60 Gemengd Kippenvoer f 9 OCHTENDVOER C.R.K. f 10 30 Varkensmeel A f 9.10 B f 8,80 C f 8.60 Kalvermee! (met mineralen) A f 10.20 B f 9.70 Koeienmeel. 20-22% z.v. eiwit, 5-7% vet f 8.70 Koeienbrokjes 20-22°' z.v. eiwit, 5-7'L vet f 8.50 Koeien-Mestmeel A f 8.50 B f 8.40 Murwe Lijnkoek W.L., in kisten .netto f 10.50 Gem. KOEKJES „WESSANEN" f 9.15 Victorie koekje Pijl 27—29°/ e. en v. met mineralen f 9— Paardenbrokjes Pijl. met mineralen f 8.80 Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek (vette f 9.70) f 9.10 Lijnzaadschilfers SYPESTEYN e.d. f 9.20 Gebr. Grondnotenkoek 55% f 8.60 Grondnootschilfers 55% f 8.70 Gebr. Cocoskoek, blanke f 8.50 Soyaschroot f 8.40 Gebr. Palmpitkoek f 7.70 Gebr. Sesamkoek voor jongvee f 8 Protospulp Ca 35% suiker f 6.40 Tarwezemelen f 8.30 Tarwegrind f 8.20 Vleeschbeendermeel ca. 40% eiwit, ca. 9'/0 vet f 9— Haringmeel ca. 65% eiwit, 10-12% vet t 11.50 Vischmeel „Hollandia" f 12.70 Diermeel SCHAGEN f 12.— Delftsche Voederkalk (geslibd krijt f 1.70) f 6.80 Landbouwzout f 2.50 TURFMOLM per pak f 1.35 OPFOKVOER A f 12 50 B f 11.50 C f 11.- KUIKENZAAD A f 14— B 12— C f 9.75 Per 100 K.G. gemalen en gebroken bruto voor netto' MAAL- EN PLETLOON van granen f 0.30 per 100 K.G Vraagt bij ons prijzen van Knnstnett en Zaaigranen en 'Zaden 5 April 1937. en U zelf kijkt er den geheelen dag van binnen tegen aan. Neem dus wat leuks, wat moois, wat gezelligs, wat nieuws. Het verhoogt de waarde van Uw wo ning van binnen en van buiten. Wij hebben een zeldzaam mooie collectie VITRAGES en OVERGORDIJNSTOF FEN tegen prijzen, waar U van staat te kijken. Wij maken en plaatsen alles vak kundig. SCHAGEN Beëedigd taxateur voor roerende en onroerende goederen. MAKELAAR - ASSURADEUR. Voor terstond gevraagd: EEN KANTOORJUFFROUW, eenigszins bekend met boek houden en typen. Brieven on der letter BG Bur. van dit blad JONGENS gevraagd, bij J. ONDERWA TER en Co., Breezand. Verloren: EEN IJZEREN DOMME KRACHT, Tegen belooning terug te be zorgen bij N.V. v.h. C. R. KEY- SER en Co., Den Helder. HULP IN DE HUISHOUDING gevraagd, kunnende koken en werken. Br. letter C17 Bur. van dit blad. is een lust voor het oog! Uit onze Omgeving OUDE NIEDORP W.O.L.POI.DER Donderdag 1 April vergaderde het Be stuur van dit waterschap ten lokale van J. P. Pepping aan De Weel. Aanwezig wa ren C. G. M. van Baar, P. Steur, Jac. Wit Z/.n., cn J. Ligthart en F. C. Jong, Secreta ris-penningmeester. Afwezig wegens verhin dering het bestuurslid H. Wit. Tevens waren aanwezig de bestuurderen der Slikvenpoldcr W. Kooiman, Voorzitter, II. Kooij Cz. cn J. Nagelhout, leden, A. Wie- dijk, secr. penn. Het bestuur der Slikven had kennisgeving gezonden dat zij de voorwaarden voor tij delijke bemaling van haar waterschap ac cepteerde, waarom de regeling thans defi nitief werd vastgesteld. De daarvoor be stemde duiker met schuif was bereids, be noorden de boerderij van SI ijkerman door de Moerhcekwog, aangelegd. Besloten werd: 1. dat de schuif zal worden bediend door N. Vlaarkamp, machinist der W.O.L.-polders 2. dat, indien loozing voor dc Slikven noodig is, het bestuurslid Nagelhout dit door seinen met een vlag aan Vlaarkamp zal kenbaar maken. 3. dat de Penningmeester van den W.O. L. Polder maandelijks een staat van afreke ning der vaste lasten en stroomkosten aan de Penn. der Slikven zal toezenden en de betaling daarvan ook maandelijks zal ge schieden. 4. dn! de uitwateringskosten berekend door de Strijkmolens bij het eindigen der tijde lijke maatregel zullen worden verrekend. 5. dat terstond ongeveer 15 cm. van de Slik ven zal worden geloosd. Nadat het bestuur van den Slikvenpolder de vergadering had verlaten, worden de Notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van de N. V. Levensverz. Mij. „Utrecht" te Utrecht waarin op een desbetreffend verzoek werd medegedeeld, dat zij bereid was ingaande 22 Octobcr 1937 de rente der loopende aan- nuiteitsleeningen te verlagen van 4.75 tot 4% onder beding dat 1% vergoeding wordt betaald over de bedragen welke vóór 2 Oc- tober 1942 extra mochten worden afge lost. Na eenige bespreking werd besloten dit aanbod te accepteeren met verzoek om het beding ven 1% bij vervroegde aflossing te laten vervallen. Daarna werd gelezen een schrijven van B. en W. der gemeente Oude Niedorp hou dende mededeeling dat over 1936 wegens een uitgekeerd loon van in werkverschaf fing uitgevoerde slootwerken was verschul digd wegens premie ongevallenverzekering een bedrag van f 13.84 welk bedrag werd betaalbaar gesteld (deze premie is geba seerd op een loonbedrag van f 1.024.99 De rekening over 1936 werd door den Penning meester aangeboden als volgt: Gemeenschappelijke ontvangsten f 353.33 Gemeenschappelijke uitgaven f 7.249.50 Na- deelig slot f 6.896.17. Eindrekening: Voor de Westcrkamperpol- der ont. f 4.225.62 uitg. f 3.642.57 batig slot f 583.05. Lastenachterstand over 1936 f 125.10 Voor de Oosterkampcrpolder ont. f 2.560.09 uitg. f 2.516.63 batig slot f 43.46 Lastenach terstand over 1936 f 246.21 Voor de Leijer- landen ontv. f 4.869.53 uitg. f 4.327.07 batig slot f 542.40 Lastenachterstand 1936 f 95.51 Het totaal bedrag der te ontvangen lasten over 1936 was f 9.819.86 en het totaal der achterstand f 466.82 of ongeveer 5%, wat, overwegende dc zeer ongunstige bedrijfsuit- komsten zeer bevredigend werd genoemd. Besloten werd om de rekening mot be scheiden in een einde April te houden be stuursvergadering nader te onderzoeken. Besloten werd, aan den machinist voor tijdelijke bemaling van de Slikvenpolder en bediening van den duiker f 10.- per maand te vergoeden en tot wederopzegging de tot heden door hem betaalde jaarlijksehc ver goeding voor kroos ad. f 5.te laten ver vallen; dat Ingelanden waar nog slootspecie over de landerijen verwerkt moet worden, daarin met paard en kar en een man behulpzaam moeten zijn, aangezien de daarvoor ter be schikking gestelde middelen bijkans zijn uitgeput. Hierna sluiting. BIJZ. VRIJW. LANDSTORM Dezer dagen zullen hier ter plaatse, de voorbereidende werkzaamheden worden be gonnen tot welslagen der op Woensdag 9 Juni a.s. te Mcdcmblik te organiseeren landdag. Binnenkort zal een vergadering worden opgeroepen teneinde te beproeven deze landdag met een groot aantal leden te be zoeken, waarvoor vrij vervoer per autobus is verzekerd. Tevens zal bij de burgerij een inteekenlijst worden aangeboden. Het hoofddoel dezer landdag is dat het een hernieuwde waarschuwing wordt voor de rcvolutionnaire elementen ind en lande cn bijzonder in ons gewest dat de B.V.L. groeit en bloeit en paraat is en blijft elk gewelddadig opdringend gezag uit het revo- lutionnaire kamp. WIERINGERWAARD Vrijdagavond vergaderde dc Coöp. Boeren leenbank W.A. Aanwezig 26 van de 109 le den. Voorzitter de lieer H. K. Koster. Voorzitter memoreerde dat de leenbank 20 jaar geleden is opgericht met 19 leden, thans 109. In den loop van die jaren heeft de bank veel goed werk gedaan. Er werd veel geld binnengebracht, ook uit omliggen de gemeenten., zoodat mooie credieten kon den worden verstrekt. Het Centraal Bureau houdt steeds krapper toezicht. Bij verschil lende banken zijn moeilijkheden geweest, welke hier zeer beperkt zijn gebleven. Er werd zeer sporadisch gebruik ge maakt van het crediet dat bij de C.B. is be legd. Alleen in 1920 heeft de Bank credit gestaan. Na Sept. 1921 altijd debet geweest, welk cijfer op 13 December 1927 het hoogst was, nl. f393.772.10. Bij de laatste kasopname bedroeg het nog meer dan 1 ton. Verder liet spreker nog diverse wisselin gen in 't bestuur en Raad van Toezicht ge durende het 20-jarig bestaan de revue pas- seeren Hoewel 20 jaar direct geen jubileum is, werd toch door het bestuur voor deze vergadering vrije vertering toegezegd. De notulen werden goedgekeurd. Als secretaris voor deze vergadering werd de heer P. Visser Az. aangewezen. Mededeclingen. Den 20 Nov. 1936 werd door de Raif. bank tot volle tevredenheid inspectie gehouden. Steeds wordt onver wachts kascontrole gehouden. In de gecombineerde vergadering van Raad van Toezicht en bestuur is besloten de rente van opgenomen gelden te bepa len op 4 en de gelden bij de bank gede poneerd op 2% Dit is gedaan met het oog op de lage rentestandaard overal in den lande. De heer D. Rademaker deelde namens de commissie, die de rekening heeft nagezien mede, alles in volmaakte orde te hebben bevonden. De rekening werd vastgesteld. Jaarverslag. Het ledental bedroeg op 31 Dec. 112. Van de diensten der Leenbank werd door 291 spaarders gebruik gemaakt. Het hoogst ingeschreven bedrag was f 13.939.47; het laagste f 1.25. Het laatst uitgegeven boek was nr. 646. Er werden 3 nieuwe voorschot ten verleend, terwijl er 2 werden afgelost. Op 31 Dec. waren nog 9 voorschotten loo pende tot een bedrag van f 7490. Het aantal credieten in loopende rekening bedroeg 53. Het aantal dagboekposten in 1936 was 2S03 of 478 meer dan in 1935. De ontvangsten bedroegen f 1.526.848.75, het eindcijfer der uitgaven was f 1.519.151.98. Het reservefonds bedroeg f 20.644.33 cn de winst over 1936 was f 1.666.68 Op voorstel van 't bestuur werd besloten deze winst bij het reservefonds te voegen zoodat dit bedrag nu verhoogd werd tot f 22311.01 Verder kunnen we nog vermelden dat het eindcijfer van de rekening in ont vangst cn uitgaaf sloot op een bedrag van f 1.115.710.65 cn van dc balans op f 344.953.55 De balans van de spaarbank sloot op een bedrag van f 311.656.21. Dan werd op voorstel van 't bestuur be sloten om aan art. 5 van het huishoudelijk reglement toe te voegen dat de oproeping voor vergaderingen ook per advertentie be kend gemaakt zal worden, zoodat men zich dan niet verschuilen kan door, te zeggen, ik heb geen convocatie gehad. Dan volgen de verkiezingen.. De heer Daan Kaan werd herkozen als bestuurslid, de heer Jb. Kaan Kz., als lid an de Raad van Toezicht. De heeren K. Zijp en C. Rezelman als plaatsvervangende bestuursleden. Door don heer K. Zijp werd verslag uitge bracht van de gehouden algemeene vergade ring. De heer P. J. Vissclier werd benoemd tot afgevaardigde voor de te houden vergade ringen, terwijl door het bestuur eventueel een plaatsvervanger zal worden aangewe zen. Als plaatsvervangend lid der commis sie voor het nazien der rekening 1937 ston den nog op de lijst dc heeren P. Blaauboer Cz. en K. Schagen. Rondvraag nihil, waar na sluiting. BERGEN KUNST VOOR ALLEN. Artistieke leiding Albert Sluijter en Michel Gobets. Waleson-Kwartet in Oranje-Hotel te Bergen. Het Bergcnsch publiek heeft na vele jaren hiervan verstoken te zijn geweest, weer een strijkkwartet in baar midden gehad. En wel bet reeds internationaal befaamde Walcson- k wart et. Het is een verheugend feit dat de belang stelling voor de door K. v. A. georganiseerde kunstavonden steeds groeiende is. Ook nu was er in het Oranje-Hotel schier geen plaats onbezet. Waar het Waleson-kwarlet in de grootste muziekcentra als Parijs, Londen, Amsterdam, enz. lauweren oogst, en o.a. het optreden van bovengenoemd kwartet te Londen als een evenement gerekend wordt, mogen wij wel dankbaar zijn, dat het de leiding van K. v. A. is mogen gelukken, een dergelijk ensemble in Bergen te brengen. Buitengewoon sympathiek doet het ons aan, dat het Waleson-kwartet geen prijs stelt, op uiterlijk succes. Het wil voor alles mu- ziek-cultureel belangrijk wezen. Dat zulk streven ten koste van persoonlijk succes gaat, is vanzelf sprekend. Dat de door hen zoo prachtig gespeelde kwartetten van Haydn en Dvorak, er als gesneden koek in Haan. behoeft geen betoog, maar bij een kwaret van Bcla Rartok is dit iets geheel anders. Dit toch wordt door weinigen, bui- De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van dc kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 29 Maait 1937 tot en met 3 April 1937 fl.40 per 100 Kg. zal bedragen. Voor groene erwten van dc laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gedenatureerd, bedraagt de steunvergoeding f0.90 per 100 Kg. Dc steunvergoeding voor veldboonen, wel ke blijkens de datecring van het dorsch- bricfje in genoemd tijdvak zijn gedorscht, is vastgesteld op f 1.per 100 Kg. tengewoon gewaardeerd en geprezen, door velen vaag aangevoeld en half begrepen en tenslotte door een groot percentage der toe hoorders totaal niet begrepen cn verworpen. Laten deze laatsten niet te hard sputte ren, doch bedenken dat eerstens, het werk van Bartok door het Waleson-kwartet ge bracht wordt en dit al een zekere waarborg is, tweedons, dat toen Beethoven zijn Eroica geschreven had, velen zijner tijdgenooten hem voor een dwaas of aansteller hielden. Al hebben ook wij persoonlijk het meest genoten van de schoonheid van het Haydn Reitler kwartet, en medegeleefd in de vreug de, weemoed en geestigheid, welke in het kwartet Es dur van Dvorak te beluisteren vielen, wij zijn de heeren Dick Waleson, het Nap dc Klijn, Pierre Lalieux en Guillaunio Hesse dankbaar dat zij ons in de gelegen heid hebben gesteld de muziek van Bartok te beluisteren. Wij hopen dat het Waleson-kwartet weer spoedig in Bergen of in deze buurt mag zal komen concerteeren. het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. ZIJPE Het zal velen onzer ingezetenen wellicht niet bekend zijn, dat het Tehuis voor Ouden van Dagen en Hulpbehoevenden, alhier, staande aan den Schagerbrug, nabij Stol pen, sinds eenigen tijd den naam „Buiten Zorg" draagt. Een zeer toepasselijke naam voor een inrichting als deze. De naam is met sierlijke vergulde letters in den voor gevel van het Tehuis aangebracht. Dc Commissie, welke door Ged. Staten uit hun midden is benoemd tot het aanhoo- ren van bezwaren, die door belanghebben den mochten worden ingediend tegen de door het Dep. van Defensie voorgenomen op richting van een schietterrein voor lucht doelgeschut nabij St. Maartenszee, zal tot dat doel zitting houden op Woensdag 7 April a.s. in het gebouw van het Provinciaal Be stuur aan den Dreef te Haarlem. Aanrijding aan de Stolpen. Wederom vond Zaterdagmiddag een aut^- botsing plaats aan de Stolpen bij de nieu we brug. Een vrachtauto van de firma Stoel uit Alkmaar en een luxe chevrolet-auto botsten tegen elkaar, waarbij dc luxe wagen ernstig werd beschadigd en de vrachtauto slechts licht „gewond" uit den strijd kwam. De chauffeurs bekwamen geen letsel. BURGERBRUG. Coöp. Boerenleenbank. Algemecne ledenvergadering op Donderdag 1 April, des avonds half acht. in het lokaal van den heer Langedijk te Burgerbntg. Aanwezig 76 leden, waarvan 12 bij volmacht. Na opening door den waarn. voorzitter, den heer J. Eriks Sr., werden door dc se cretaresse. Mej. M. E. Klerk, de notulen der vergadering van 9 April 1936 gelezen en zonder .op- of aanmerkingen goedge keurd, waarna dc finantieele commissie, bestaande uit de heeren K. Eriks en L. Dapper haar verslag uitbracht hij monde van den heer Danper. welke verklaarde alle bescheiden betreffende de Rekening en Bal lons in de beste orde te hebben bevonden en adviseerde de vergadering om tot goed keuring dezer over te gaan. Uit bet verslag van dten kassier bleek onsi dat de Bank op 31 Dcc. 172 leden had. In de Spaarbank was belegd f 365547.65 en in omloop waren 403 Spaarboekjes. 175 voor schotten waren uitgegeven tot een geznmen- lijkb edrag van f 256367.40. In loopende re kening had de Bank te vorderen van leden f 21722.02 en was aan leden verschuldigd f 7904.47. Verzonden werd naar dc Centrale Bank f 181331.4S en ontvangen f 112401.06. Het 1© goed bij de Cpntrale Bank per 31 Dec. be droeg f 87979.59. Tevens bezit de Bank 30 Dep. Obilg. van de Centr. Bank ieder groot f 1000.—. De afsluitng der jaarrekening geeft als eindcijfer in ontvangst en in uit gaaf aan een bedrag van f 526860.15. terwiil de balans sluit met f 413309.37. Het roserve- fondsd er bank bedraagt thans f 38556-30, De gemaakte winst, over 1936 is f 1390.95. De vergadering gaf wederom haar toe stemming om deze winst op de reserve Ie brengen, waardoor deze zal komen tot een bedrag van f 39947.25. Medegedeeld werd dat de rente voorloopig is vasgesteld als volgt: 3 pet. voor spaar gelden, 3V? pet. voor Spaargeldten voor 1! jaar vast; 4 pet. voor voorschotten en debet in Loopende rekening en 3 pet: voor Credit in Loopende Bekening. De verandering der rente werd steeds kenbaar gemaakt op een kaart in het Kantoor. Voor dc verkiezingen werd en stembureau gevormd, bestaande uit de heeren P. S. de Nijs, P. M. Visser cn K. Bos Jr. Aan de beurt van nftredien waren de hee ren Joh. C. Bruin. Bestuurslid en C. Smit, lid van den R. van Toezicht, welke beiden met groote meerderheid van stemmen wer den herkozen. Hierna volgde rondvraag en sluiting. HARENKARSPEL Bij de op 2 April gehouden rekening van het alhier gevestigde paardenfonds waren over het le kwartaal 1937 verzekerd 305 st. paarden. Verloren of afgekeurd waren 6 stuks. Dc omslag werd bepaald op f 1 per 100 verzekerde waarde. Voorts werd bepaald dat. al de paarden zullen worden herver zekerd hij de Noordhollandsche te Oudkars- pel, zoodat de eigenaars bij brand of bliksem schade de volle 100 pet. zal worden uitbe- taald.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3