DE \\l Nieuws. DOUWE EGBERTS THEE Ingezonden ^CSEP-lV Uit onze omgeving Doodelijk ongeval te Den Helder BEV A VAKKietOINO D. H. ROODHUYZEN Co. N.va MAKELAARS Marktberichten /^OUlV£\ üft3 fiuttbm -êëtek! Zesjarig jongetje door een auto aangereden. Hedenmiddag is alhier een ernstig onge luk gebeurd, dat helaas een menschenleven gekost heeft. Het zal ongeveer kwart voor vieren geweest zijn, toen de zesjarige Frans Stuart, wonende in de Van der Duyn van Maasdamstraat uit de Reigerstraat kwam aangesneld om voor het geld, dat hij van zijn grootmoeder gekregen had, een ijsje te gaan koopen. Frans liep nogal hard en zonder opof omkijken wilde hij den Ruvghweg oversnellcn. Juist kwam een auto van de garage Manshanden welke bestuurd werd door een zoon van den garagehouder aangereden. De auto zal oen snelheid van tusschen de 30 en 40 K.M. gehad hebben. De chauffeur remde onmiddellijk, en week Zooveel mogelijk uit, maar helaas kon hij den knaap niet geheel meer ontwijken. Deze werd dusdanig door den knop van de deur der cabine getroffen, dat de hersen pan verbrijzeld werd. Nog eenige meters liep de ongelukkige voort, om daarna neer te storten. Voorbijgangers schoten toe, zij zagen dadelijk, dat de knaap /.eer ernstig gewond werd Onmiddellijk werden doctoren opgebeld, alsmede de politie, doch er ging nogal wat tijd mee heen eer assisitentie ter plaatse was. Dr. Proost verleende de eerste hulp, waarna het jeugdige slachtoffer naar het Marine Hospitaal vervoerd werd. Hier aangekomen is de kleine Frans weldra overleden. Het droeve ongeval trok veel belangstelling, een der ee,rste aanwezigen was de burgemeester van Den llclder, de heer G. Ritmeester. WINKEL Vergadering Bad. en Zwem- vereeniging te Winkel. Maandagavond werd in het. lokaal van den heer It. Laan lo Winkel een vergade ring gehouden van dc Bad- en Zwemveree- niging alhier. De Voorzitter, de lieer G. Nobel, opende deze vergadering cn heette de aanwezigen, welke in groote getale waren opgekomen, hartelijk welkom. Spr. bracht donk aan het Gemeentebestuur ,dot zijn r edewerking had verleend tot bekoming van Rijks- en Provinciale bijdragen. Reeds waren een 100 a ITO leden toegetreden tot de vereeniging, zoodat op dezen avond tot oen definitieve oprichting van een bad- cn zwemverecni- ging kon worden besloten. Hierna kwam aan de orde de behandeling en vaststelling van de statuien. w»lke werden voorgelezen en daarna artikelsge- wijze werden behandeld. In deze statuten is o.a. bepaald, de tijd waarvoor de vereeni ging wordt aangegaan, de duur van bet vereenigingsjaar, bevordering volksgezond heid. eindiging lidmaatschap e.d. Nadat eenige annwezigen enk'ele; vragen gesteld hadden, welke tot voldoening wer den beantwoord, werden de statuten onver anderd vastgesteld en besloten daarop de Koninklijke goedkeuring te vragen. Daarna kwam aan dc orde de vaststelling van het Huishoudelijk Reglement. dat eveneens werd voorgelezen en artikelsgewijze werd behandeld. Dit ontwerp werd zonder ver anderingen vastgesteld. Omtrent do naam, welke aan de nieuw opgerichte vereeniging zx>u worden gegeven en waarvoor een belooning werd toegckcjjd aan haar of hem, die een passende naam aan de band zou doen, werd besloten dat bet Bestuur zich hierover zou beraden, gelet op het groote aantal ingekomen namen. Als laatste punt van de agenda kwam aan de orde de vaststelling van prijzen der abonnementen. De Voorz. deelde mede, dat de contribu tie van bet lidmaatschap der Vereeniging was bepaald op f 1.om te bevorderen, dat zooveel mogelijk leden zouden toetreden Over de abonnementsprijzen voor het ba den. werd uitvoerig van gedachten gewis seld doch tenslotte werden deze vastgesteld als werd voorgesteld. Tenslotte deelde de Voorzitter mede, dat. hem het. verzonk bereikt bad dat de leden die thans bet Comité vormden van bet „Na inurhad Winkel", voor 1037 bet Bestuur zouden vormen van de nieuwe vereeniging, en spreker stelde voor aldus te besluiten. De vergadering gaf teekenen van instem ming en aldus werd besloten. Tevens deelde de Voorzitter nóg mede, dat. bet in de be doeling lag een verloting te organiseeren, waarvoor men dacht een 1500 loten ad f 0.25 uit te geven. Bij de rondvraag werden nog enkele vra gen gesteld, o.a. wat liet Bestuur dacht te bepalen bij het zwemmen met open wonden, en de ingebruikneming van bet zwembad. De Voorzitter deelde mede dat een cn an der zou worden voorbereid. De heer Van Leersum deelde voorts nog mede. dat 'n evcntueelc aansluiting bij den Nederlandschcn Zwembond f 0.40 per lid zou bedragen, doch hierover wase en brief ingekomen, waarin werd medegedeeld, dat pen afzonderlijk clubje hardzwemmers zou kunnen worden gevormd, zoodat dc kosten dan belangrijk lager zouden komen. Voorts zegde het Bestuur toe, de mogelijk heid onder de oogen te zullen zien, of tevens bij de inrichting een z.g. reinigingsbad zou kunnen worden ingesteld. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter, deze vergadering met de beste wenschen voor het zwembad. De gemeenteveldwachter dezer gemeen te. de heer II. Velthuis, is uit 248 sollicitan ten benoemd tot agent van politie te Mcp- pel. c Op Zondag 4 April werd door de nieuw opgerichte Wielerclub Winkel een trainings wedstrijd gehouden. Gereden werd door alle categorien 3 ronden van 4300 M. De totale uitslag was: 1. P. Bijhouwer, tijd laatste ronde 7 m. 15 s.; 2. M. Schagen, 1. ronde 7 m. 40 sec.: 3. W. Schuurman, 1. ronde 8 m. 42 sec-: 4. R. Band 1. ronde 9 m. 10 sec.; 5. K. v. d. Molen, I. r. 10 m. 15 sec.; G. P. Kaan, 1. ronde 10 m. 20 s. Dc snelste ronde werd gemaakt door M. Schagcn in 6 min. 58 sec. In bet lokaal van den heer D. A. de Brtiijn gaf de gymn.-vereen. „Sparta" haar tweede Non-Stop uitvoering voor een weder om uitverkochte zaal. Aan het eind van de uitvoering nam de voorzitter, de beer C. Keetman, het woord cn bracht allen, die tot het welslagen van de uitvoeringen hadden medegewerkt har telijk dank. Het waren de dames Keesman te Schagen, de dames Marijt Keetman, Blaauboer-Jonk, Langercis-Kolenbrander en Blaauboer-Butter, die bloemen in ontvangst hadden te nemen voor de opofferingen, die zij zich ter wille van de Non-Stop hadden getroost. F.venals verleden jaar werd het door bet bestuur van „Sparta" noodig geacht een derden avond te geven waarvoor alweer ve le plaatsen besproken zijn, wat wel een be wijs is, dat de uitvoering inslaat en vele vereenigingen ten voorbeeld strekt. Volop werd dan ook weer genooten van dc gymnastiek, zang en dans en den con ferencier P. Blaauboer, die zoo'n beetje de touwtjes bij elkaar houdt en de aanwezi gen tusschen de bedrijven door vermaakt met ernstige en luimige liedjes. Ook bij een dorde uitvoering zullen velen -aanwezig zijn die met genoegen nog eens de verrichtingen van „Sparta" zullen gade slaan. SINT MAARTEN Onze plaatsgenoot, dc beer C. Koning Dz„ thans in dienst van het Laboratorium voor Grondmechanica te Delft, is benoemd tot tcekenaar-uitvoerder bij dc IIoll. Beton-Mij. N.V. te Den Haag, met als standplaats Ba tavia (N.-Indië). Bij de gisteren gehouden verpachting van bet grasgewas van den Westfrieschen zeedijk, brachten de 37 parken in totaal op f529.-. tegen f327.— in 1936. Het grasgewas der Banne St. Maarten bracht in totaal op f48.25 tegen f38.— in 1936. Z1JPE B. cn W. dezer gemeente hebben ingevol ge de bepalingen der Bouwverordening ver gunning verleend aan de N.V. Rataafsche Import Mij. te Den Haag tot verbouw van de garage en aanbouw van een benzinelaad- station op bet perceel van den lieer P. S. de Nijs te Burgervlotbrug. SCHAGERBRUG. In verband niet, bet vertrek van den beer Brinks is tot tijdelijk (waarnemend) onder wijzer aan dc O. L. school alhier benoemd de lieer P. Kroonenburg, alhier, zulks met ingang van 1 April 1937. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons wordt medegedeeld, herdenkt de lieer W. Blaainv, kantoorhouder der P.T.T. alhier, op 1 Mei a.s. den dag, waarop bij 40 jaar geleden in dienst van liet Staatsbedrijf dei- P.T.T. is getreden. Wij veronderstellen, dat bet den heer Blaauw dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken. ST. MAARTENSVLOTBRUG. In de plaats van nu wijlen den lieer P. Nool, is tot jachtopziener op de bezittingen van Graaf Bentinek alhier aangesteld cn be reids in functie getreden de beer D. van der Zee van Smallingcrland (Fr.). WIERINGEN Diefstallen opgehelderd. Bij de Rijksvcldwacht te Den Oever en Oosterland, dc hoeren Kloprogge cn Dc Jong, is door dc visscherslieden S. Visser en A. .T Visser te Den Oever aangifte gedaan van diefstal van een belangrijke hoeveelheid simmenlood (ongeveer 30 K.G.), touwwerk en aalwant. Al dadelijk is door bovengenoemde rijksveldwachters van deze zaak werk ge maakt, en met opoffering van heel wat uur tjes nachtrust, heeft men de daders reeds te pakken. Na het eerste onderzoek leidde het spoor van den dief naar Den Helder, en in samen werking met de Heldersrlic politie is op ver schillende vissehersschepen aldaar een on derzoek ingoseld. Op dc Harlingen 39 werden de ontvreemde goederen gevonden en in be slag genomen. Zekere beer T„ wonende de Den Helder, is aangebonden en ingesloten. Bij het eerste verboor heeft de dader bekend, en is weer op vrije voeten gesteld. Het schip behoorde aan zijn vader. De benadeelden hadden niet alleen de schade van de gestolen goederen te dragen, maar bovendien is bet netwerk, doordat bet lood daarvan was afgesneden, tot waarde loos toe beschadigd. Daarbij komt nog dat zij arme drommels zijn en maar raad moeten schaffen, om nieuw gereedschap te bemach tigen. Een woord van hulde aan de politieman nen is hier zeker op zijn plaats. Belastingontduikers op de bon. J.l. Zondag zijn door de bevoegde ambte naren hier ter plaatse tien overtredingen der rijwielbelastïng geconstateerd. Wie niet wil hooren, zal moeten voelen. Verhooging nitkeerlngen Zulder- zeesteunwet. Belanghebbenden, in den zjn van de Zuiderzeesteunwet. die vóór de inwerking treding van het; K. B. No. 20 d.d. 19 Mei 1932, eigenaar of hoofd van een visscherij- bedrijf waren en thans in het genot zijn gesteld van een geldelijke tegemoetkoming ingevolge art. 13. die in verband met. de laatste wijziging van bovengenoemd K. B. op goede gronden aanspraak meenon te kunnen maken op een hoogere geldelijke tegemoetkoming, kunnen onder vermelding van die gronden een verhooging aanvragen. Hiertoe worden formulieren beschikbaar gesteld. Overtollige haring. Overtollige haring wordt ook dit jaar weer door de Nederlandsche Visscherijoentralc aangekocht voor de visehmeclfabrieken. De prijs welke, de Gentrale uitbetaalt voor de uit de markt genomen en aan baar in eigendom overgedragen Waddenbaring, is krachtens art. 3 van bet Crisiswaddenzee haringbesluit 1937 bepaald op f 0.50 per 100 Kg. franco op aanvoerplaats'. De werkloosheid. Het aantal werkloozen bedroeg in deze gemeente aan het einde van de vorige maand 363. Hiervan waren op dien datum 193 in dc Rijkswerkverschaffing in de Wieringermeer tewerkgesteld. DEN OEVER. Vischafslag. 2 April: 1542 tal haring 2.4.V-2.95 per tal; 61S Kg. wulken 16.15—17.60 per 100 Kg., 396 pond bot 11li1/» ct. per pond. 3 April: 309 pond bot ÏIV2W/2 ct. per pond. 1600 tal baring 2.201.50 per tal, 275 Kg. wulken 16.36—17 per tal. 5 April: 500 pond IOV28V& ct. per pond. 2500 kisten baring 3.15-^-2.20 per kist. BERGEN Door wijlen Mej. Aafje Houtkooper is bij testament vermaakt aan de Nederl. Her vormde gemeente alhier een boerderij gele gen aan de Bergerweg. De Jamboree. Evenals in andere gemeenten hebben de verschillende padvinders-organisaties met de bekende jamboree-brochures heden ge colporteerd. De jongelui trokken in optocht van de Hertenkamp naar het Raadhuis ter aanbie ding eener brochure aan het Gcmeentebe stuur. Namens den burgemeester ontving de gemeentesecretaris, de heer Taapken hen in de raadzaal. Spr. deed in een toespraak uitkomen, dat de taak eens padvinders een idealistische is; een padvinder tracht zich te vormen tot een eerlijke trouwe cn hulpvaardige jongen cn tot e<n gehoorzaam burger. Het aanbieden van de brochure aan bet hoogste gezag in de gemeente beschouwt spr. als een symbolische daad. als een symbool van erkenning van het gezag. Spr. uitte namens den Burgemeester zijn dank, en sprak de hoop uit, dat de jamboree een wolgeslaagd feest mag worden. Na bet zingen van het Wilhelmus ging het gezelschap uiteen. Veldwachter Boltjes wederom in functie. Naar wij vernomen treedt veldwachter Rokjes a.s. Woensdag wederom in dienst. Boltjes is volledig hersteld van het motor ongeval dat hem in Januari j.l. trof. Frauduleus steuntrekken. Door de politie is wederom proces-verbaal opgemaakt tegen een ingezetene wegens onrechtmatig steuntrekken. Diefstal. Tegen M. T. en W. P. te Alkmaar is pro ces verbaal opgemaakt wegens diefstal van een rijwiel-dynamo. SINT PA NCRAS Op de Twuijverweg alhier beeft zich een motorongeval voorgedaan, dat nog vrij goed is afgekomen. De motorrijder Den Geus uit Broek op Langendiik ging in dc richting Broek op T.angendijk, toen hij de macht over zijn stuur kwijt raakte en kwam te vallen. Hoewel bij zich pijnlijk verwondde, waren de gevolgen van den val niet van ernstigen aard. De motor bekwam weinig schade. De ass. van dr. Verdonk te Broek op Langendijk was spoedig ter plaatse en verleende dc eerste hulp. LANGENDIJK OUDKARSPEL DE STITKGEDANSTE BALSCHOENTJES. Zondagavond beeft bet kinderkoor van de opeietle-vereeniging Caeeilia in de zaal van den beer C. Vis alhier een uitvoering gegeven met de aardige kinder-operette ..De stukgedanste balschoentjes," onder leiding van den beer H. J. Zaal. Hoewel de zaal niet heelemanl uitverkocht was, bestond er toch veel belangstelling voor deze uitvoering. Het was dan ook een bijzonder leuk gezicht, de jeugdige zangers en zangeresjes, geheel weg in bun diverse rollen, te zien snelen. Onbevangen werd er gezongen en dat niet alleen was bet. dat bet tot een genot maakte om al die kinderen bezig te zien. Hoe aardig waren de manier tjes van prinsessen en prinsen, bloemen en vlinders en hoe goed zaten de rollen er in. Het zal den directeur, den heer Zaal. en diens eebtgenoote menig ingespannen uur hebben gekost, alles zoo keurig te doen vorloopen. Deze uitvoering, welke een groot surees was, is een goede belooning voor de vele arbeid, welke aan de verzorging is ten koste gelegd. Men kan op een zeer goed geslaagde uit Voering terugzien. - ZUID-SCHARWOUDE BURGERLIJKE STAND. MAART. Geboren: Divera Catbarina, dochter van Dirk Witte en van Catbarina Groothuizen Willem, zoon van Jan Marsman en van Sijbregt Wardenaar; Emma, dochter van „newcomers" als Chesterfield ven Coventry, Plymouth. Norwich en de andere be- faamde New- jester eenv,eek(AETVA e Bevo Hoofdpne, ieaere P'°" PjÖixonderhe_droon de lilla ft) en Ir al TjKën «Jbor vier Taten afdalen, zou stellig spelpeil brengen tusschen Cornelis Jacobus Bes en van Anna Marga- reiba Bommer. Gehuwd: Louwe van der Vliet en Johanna Jacoba Hcndrika Van der Pol. NOORDSCHARWOUDE. Inbraak. Naar wij vernemen is dezer dagen inge broken in het pakhuis van den beer K. aan de Handelskade. Een hoeveelheid kunstmest werd ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. LANGENDIJK. Eerste lustrum Eerste Hulp bij Ongelukken. Het was den 4den April voor de aftl. Langendijk van de Ned. Ver. E.II.B.O. een gedonkwaardigen dag. Het was dien dag 11.1. vijf jaren geleden, dat dc afd. werd opge richt. In dien tijd is zeer veel gepasseerd. De voornaamste voorvallen laten wij hier in liet kort volgen: In bet begin, pas na de oprichting, wer den de oefen-avonden gehouden onder lei ding van den voorzitter der af deeling. Dit duurde niet lang, want spoedig vond men Dr. de Wit van Oudkarspel bereid de me dische leiding van dc afdceling op zich te nemen. In November 1933 werd de eerste oefenavond onder diens leiding gehouden. Op 17 Februari 1934 werd voor de eerste maal een eind-examen gehouden, welk examen werd afgenomen door de doktoren P. II. van Rooien, directeur van bet Cen traal Bureau van bet Oranje Kruis en Dr. J. de Wit Jr., medisch leider van de afdee ling. Van do 19 candidaten deden 17 hun eind examen, waarvoor zij allen slaagden. Dertien van deze eerste diploma's werden 26 Februari j.l. verlengd tot 1940. 26 September 1935 werd voor nieuwe candi daten van de fWdeeling een tweede examen gehouden, nu door de boeren dr. I.. M. van den Stempel en dr. De Wit, waarbij allen wederom slaagden. In Octobcr 1933 beeft Jhr. A. L. van -Spong lor, Burgemeester Zuid- cn Noordscharwou- de aan het verzoek van de afd. gevolg ge geven om liet beschermheerschap op zich te nemen. 12 September 1934 werd de eerste demon stratie-avond gehouden. Deze avond werd een groot succes. F.en 45-tal personen meld de zich aan als donateur, terwijl kort ge leden een donateurs-actie is gehouden, welke pl.m. 60 a 70 donateurs heeft opge leverd. Thans zijn over den geheelen Langendijk 22 hulpposten verspreid, welke allen voor zien zijn van een behoorlijk gevulde ver- bandkoffer. DE NOORDHOLLANDSCHE LANDBOUW- ONDERLINGE. Op 5 April j.l. werd in de Industricele Club Ie Amsterdam onder leiding van den beer G. Stapel Gzn. Sr. te Benningbrock, de Jaar- lijksche Algemeene Ledenvergadering gehou den van de Noordhollandsche Landbouw- Onderlinge, afdeeling van de Vereeniging „De Centrale Landbouw-Onderlinge". Uit het jaarverslag, loopende over bet boekjaar 1 November 1935 tot. en met 31 Octo- ber 1936, blijkt, dat de Noordhollandsche Landbouw-Onderlinge bij het einde van bet boekjaar 3839 leden had, met een jaarloon van f4.028.303.—. Het leden-aanlal van do Centrale Land bouw-Onderlinge beliep bij het sluiten van het boekjaar 32143 met een jaarloon van ruim 49 millioen gulden. In het verslagjaar werden bij dc Noord- Hol landsche Landbouw-Onderlinge aangege ven 673 ongevallcft, van welke één gevaï een doodelijken afloop had. Het totaal aantal ongevallen voor rekening van „De Centrale Landbouw-Onderlinge" be droeg 8614. DE NATIONALE RECITEER EN VOOR DRACHT WEDSTRIJD 18 April nadert en hiermede bovenge noemde wedstrijd iets wat voor Schagen iels nieuws i.s, do revue-vereeniging alhier zal dan ook zeer zeker- met het organiseeren van deze avond wederom 'n groot succes boeken, daar de beste amateui-s uit ons land zullen optreden, namen noemen is on doenlijk. Toch willen wij even memoreeren dat o.a. ook mede doet dc ruim 60-jarigen F. v. d. Vlas bijgenaamd „de kleine Snee- ker" welke deze week de 84ste medaille heeft gewonnen voorwaar 'n zeldzame prestatie. Ongetwijfeld zullen vele Frieseben „bun" favoriet willen bewonderen doch de strijd zal zwaar worden daar om maar iemand te noemen namen als Sannie Klaver (bekend om baar Wesf-Friesch voor de radio) ook beeft ingeschreven. Voor Schagen komt uit onze plaatsgenoot Jan Buisman Jr.. verder bekende voordrn gors van "naam uit Amsterdam Haarlem Alkmaar enz. enz. De jury is samen gesteld uit den Zeer.Welcd. heeren Notaris G. J. v. Leersum en H. v. Veen en Mevr. v. Veen—Wilson. Wij twijfelen er dan ook niet aan of bet Noord-Hollandseh Koffie huis zal weer 'n volle zaal trekken mede door de populaire entree prijs. Schoorl, 2 April 1937. Aan de Redactie der Schager Courant. Weledele heeren. Naar aanleiding van bet verslag dor VVV, Schoorl, in uw courant van 1 April j.l. wil de ik gaarne eenige opmerkingen maken. In dat verslag kan men lezen, alsof het. de heer van dc Garde is, die op het idee kwam, om een gids uit te geven, dit is echter niet zoo, daar bet voorstel van ondergeteekende kwam, en daarna door bet geheele bestuur aangenomen en in een ledenvergadering is goedgekeurd. De reden, dat ik met dat voor stel kwam, werd door mij gemotiveerd, daar de gids van VVV Schoorl geen gids meer was, maar een advertentieboekje, immers uitgave 1935 heeft nog geen 3 pagina's tekst met nog niet één foto en uitgave 1936 tekst dezelfde met één foto. Evengoed begrijp ik niet, waarom de VVV zich zoo druk maakt, zij zijn immers niet meer de uitgevers van de gids, alle risico wordt immers gedragen door den beer Oldenburg, die hem drukt en aan dc VVV cadeau doel, met een bedrag om ze te verspreiden. Vóór wij aanvingen met het ophalen van advertenties waren we reeds in het bezit van een schrijven van de VVV, dat zij niet zouden samenwerken, Tn plaats van het te apricieércn, dat do P.II.V. een gids uitgeeft, want een bestuur van V.V.V. moet toch van bet standpunt uitgaan, boe meer reclame men voor Schoorl maakt, hoe beter, bewijst zij hier bet tegen deel. Het bestuur van V.V.V. Groet-Ca-m-» perduin, neemt een andere houding aan, door wel in onze gids te adverteeren en op aanvrage weg te zenden. Daar dc P.II.V. toch dc eerste vereeniging te Schoorl was, die in 1922 reeds een gids uitgaf, is bet voor ons dus een hervalling van wat ,,-o reeds jaren deden. Niet alleen de heer i de Garde heeft advertenties opgehaald, Ic andere bestuursleden hebben dit gedaan en ik durf verklaren, dat nimmer door ons gezegd is, voor de V.V.V. te komen. Dit was immers niet noodig, daar de helft onzer advertenties niet door de V.V.V. geplaatst mogen worden, daar zij geen lid zijn. Wie zich aangaande deze zaak verdere uitleg wil verschaffen, kan deze bij ondergetee kende verkrijgen. Hoogachtend C. Brcmer, secr.-penn. „P.H.V." SUIKER - RUBBER - KOFFIE CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V! DAM 2. Telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C Beurs Nis 2. Telt F. 30012 - Telesremedres: CARLOS-AMSTERDAM J4 BROEK OP LANGENDIJK. 5 April. Aanvoer: 5400 Kg. uien f 11.30, grove 1.40 —1.50, 600 Kg. peen f 1.30, 19000 Kg. roode kool f 1.76-2.10, 31000 Kg. gele kool f 2— 2.80, 13000 Kg. D. witte kool f 1—1.50, 2200 Kg. groene kool f 1.90—2.10, 70 Kg. spina-. zie f S.209.80. AMSTERDAM. 5 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd! 520 vette koeien, waarvan dc prijzen waren! le kw. 70—7S ct., 2e kw. 62—68 ct.. 3e kw. 5060 ct. per Kg. slacht.ge wicht; 65 melk en kalfkoeien -f 180240 pet* stuk, vette kalveren: 2c kw. 50—56 ct., 3e kw. 4450 ct. per Kg. levend gewicht; 217 nuchtere kal veren f 58.50 per stuk; 03 schapen f27 —30 per stuk: 498 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5758 ct., enkele boven noteering, zware varkens 5657 ct., vette varkens 55—5G ct. per Kg. slachtgew. Overzicht: Runderen behoorlijken aanvoer, stuggen handel, met hoogere prijzen. Vette kalveren matigen aanvoer, handel kalm en constante prijzen. Nuchtere kalveren groo- ten aanvoer, handel vlug' en prijshoudend. Schapen behoorlijken aanvoer, handel stug, boogc prijzen. Varkens gewonen aanvoer, handel slepend doch prijshoudend. ROTTERDAM. 5 April. Vlasmarkt. Aanvoer: 7700 Kg. blauw, schoon 7080 et. per Kg.. 3000 Kg. wit Zeeinvsch 6875 et. per Kg., 7200 Kg. Hol- landsch geel 70—80 ct. per Kg., 1500 Kg. Daurwoot 5560 ct. per Kg. ROTTERDAM, 5 Anril. Fijne zaden. Lijnzaad (voer) 89, mosterdzaad (geel) 1:115. karwijzaad 22 24. blamvmaanzaad 2223, boekweit (buiten landsche) Mandsjoc-rijsche April "Maart 10.20, afl. in balen. ROTTERDAM. 5 April. Veemarkt. Totaal-aanvoer 2075 stuks, t w.: 724 vette runderen. 228 vette kalveren, 17 nuchtere kalveren, 220 schapen en lam meren, 854 varkens, 32 zuiglammeren. Prijzen pe.r Kg.: vette koeien, le kw. 08 et., 2e kw. 62 el., 3e kw. 4656 et., vette ossen 06—6148-54 ct., vette kalveren, 106—8563 -74 ct., varkens (levend gewicht) 4847 46 et., schapen 54483.8 ct.. lammeren 56 4036 et. Prijzen per stuk: schapen f3!V 2823. lammeren f 282317. zuiglamme ren f li1210. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer ruim, handel kalm, prij zen onveranderd, prima ex. 75, os 70. Vette kalveren, aanvoer iets grooter, handel re delijk, prijshoudend, prima 1.10. Schapen en lammeren, aanvoer iets kleiner, handel vlug, prijzen lammeren stabiel, schapen duurder. Varkens, aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen als vorige week. Zuig lammeren. aanvoer grooter. handel vlot, prijzen hnoger. AMSTERDAM. 5 April. Aardappelen. (Bericht van den Mak. .Tac. Knoop). Per 70 kilo; Z. bonten 2.30—2.60, afwijkend soort Boni en 22.10. idem hl. 2.30—2.60, 2e soort blauwen 2—2.10. Z. hl. en bonten poters j/701,80. idem eigenhei mers 1902. blauwen eigenheimers 1.90—2, Anna Panlowna en Ilillegomnier zandaard- appelen 2 402.80. honken uit deze streek 2—2.10. Flakk. eigenheimer* 1.902. Spui- sche eigenheimers 2—2.10. Flakk. en Spui- srhe drielingen 1.50—1.60, bonken 1.902, N. TI. blauwen 1.70—1.90, idem bonten 1.76—2, poters 1.401.50. Haarlemmermeer en IJ- polder Bevelanders 1.76—1.90. alles per 70 kilo. Verder per 100 kilo Drentscbc en Overijselsche eigenheimers 2.86—3, Bonkeu 2.80-3.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2