geen spreekuur Olie-permanent f3.- K. BEKKER EEN NIEUWE BRIL! Spenb. Vergadering Parijsche winkels gisteren gesloten N. J. C. SCHERMERHORN. IJzeren EGGEN Katholieke scholen worden in Duitschland gesloten De Nazi-vrees in Zuid-Afrika De stakingsbacil in Engeland De Suikerconferentie Taant het gezag van Lewis 7 Arrondissements rechtbank te Alkmaar Marktberichten IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: GRIETJE, Dochter van E. v. d. BERG. G. v. d. BERGMeijer. Wieringerwaard, 5 April 1937. A.s. Woensdag Dokter Olree Anna Paulowna compleet met volle garantie Dames, en Heerenkapper St. Maartensbrug ■of reparaties aan Uw bril eischen een vak- ■kundige behandeling, want uw oogen zijn het kostbaarste wat een mensch bezit. Alleen een gediplomeerd Opticien kan aan de hoogste eischen voldoen. Door de schitterende keuze MONTUREN, enorme voorraad GLAZEN en moderne slij perij en reparatie-inrichting, gaat ook U natuurlijk voor een bril naar VAN GEELEN. Op het gereedmaken van een nieuwe bril kunt U, evenals op alle reparaties, des ver langd wachten. Voor een bril dus naar de Speciale Oogonderzoek-Inrichting W. C. VAN GEELEN Gediplomeerd Opticien, LAGEZIJDE B 40 TEL. 26. SCHAGEN. Oogonderzoek met de nieuwste instrumenten geheel gratis. Het speciale adres voor dubbel focus-glazen, waarmede U kunt lezen en vérzien tegelijk, per paar 13.75. Iedere le Woensdag in de maand spreekuren te Kleine Sluis in Café Slikker van 1012 u., te Breezand van 13 uur bij C. Prins. Leverancier A.A.Z.A.K. Ziekenfonds Alkmaar en Ziekenzorg, Anna Paulowna. op Dinsdag 13 April bij D. A. DE BRUIN. te Winkel. Spreker: Onderwerp: De gevaren van het Nationaal- Socialisme of het antwoord aan Mnssert. Débat N.S.B. gewenscht Entrée 20 cent. Koopt nu bijtijds een IJZEREN 5-BALKS EGGE met stalen tanden, daar de grond dit jaar zwaar is te bewerken. Geen prijsverhooging. M. Wissekerke SCHAGEN. TE KOOP: Groote partij zware en lichte essen Hekpalen, liggende bij Plevier, Schagen, en bij mij thuis, le soort zware amandel- baal Koedekken, twee stuitjes Hooi, ieder van 1 wagen. ADR. VOS, Callantsoog. Donderdags op de markt met ijzerwerk, gereedschap, touw werk, enz., enz. Te koop: Een klamp prima LANDHOOI, een gelde koe en een gereden koe, bij A. SCHAGER Jbz., Boschweg, t Zand. Te koop of te huur: EEN GROOT WOONHUIS, boerderij, voorzien van clectra en waterleiding, met ruim Vk H.A. grond, mooi gelegen aan den duinvoct in dc buurtschap Hargen, gem. Schoorl, prachtig voor pluimvecbedrijf. Nadere inlichtingen le. bekomen bij D. VAN ESSEN, Hargerpolder, post Burgerbrug. Te koop: PUNTSCHUITJE, Adres: Loeterdijk 64. Schagen. Te koop: Een VERSCHE KOE, -te kalf. en een Knikall. D. WINKEL, Kreil, gem. Barsin- gerhorn. Te koop: Een eiken SCHRIJFBUREAU en een Kinderwagen met vacht hij R. BTTPOST Jz.. Valkoog. Te koop: 2-iariqe makke DEKSTIER, Opbrengst M. als 2-j. 312-4, 124, 3.59, 313. Opbrengst V.M. als 3-j. 5027, 180, 3.58. 294. Op brengst V.M. als 4-jarige 6531, 245. 3.76. 322. Wed. C. TROMP, van Foreestweg, Julianadorp. Plaatsing gevraagd voor NETTE VLUGGE JONGEN, van 14 jaar, liefst bii bakker, winkel of iets dergelijks, ook wel in bet landbouw- of boe renbedrijf. Br. onder letter B, Poststation. Kolhorn. Te koop: MUIZENPOTERS, gekeurd in klasse A. P. KEPPF.L. Molenvaart 83, Anna Paulowna. Te koon: Een VERSCHE VAARS, van goede afkomst, bij POOT, Nz.. Barsiïifferhorn. Wegens ziekte te koop: EEN VRACHTDIENST, Te bevragen bij P. BLEEKER, Noord A 26, Schagen. Geestelijke trekken hun beschul digingen in. De „Osservatore Romano" publiceert de berichten over de sluiting in Duitschland van verscheidene Katholieke scholen en schrijft: „Terwijl men op deze wijze optreedt tegen de confcssionoele school, gaat de eenheids- school, waar naar men beweerde het Gods dienstig onderwijs de vrije godsdienstige scholen nutteloos moest maken, voort met het vertoonen van niet te betwijfelen sporen van wat de bisschoppen tot. dusverre hebben bekend gemankt ten opzichte van het con flict fusschen de eenheidsschool en het ka tholieke geloof". Verder teekent het blad het antwoord aan, dat gegeven zou zijn tijdens een congres van de „Duitsche godsdienst- bewegingf', op de vraag: „welk gebruik zal men maken van de kerken, wanneer de generatie, die in God gelooft, verdwenen zal zijn", luidende: „de artistieke kerken zullen behouden worden en dienen voor plechtige bijeenkomsten nadat, do Christe lijke symbolen er uit verwijderd zullen zijn, dc anderen zullen worden afgebroken", al dus zou in wezen het antwoord geluid heb ben. „Het is een program, dat gelijk is aan het bolsjewistische, waartegen het na tionaal socialisme Europa en de wereld be weert te verdedigen en dat in experimen- teele scholen in Rusland en Spanje wordt toegepast". Geestelijken trekken hun schuldiqingen in. be- Tijdcns het onderzoek, dat is ingesteld naar aanleiding van de bewering van ka tholieke geestelijken, dat de stemming over de invoering van de gemeenschapsschool in den gouw Saarpfalz geen onpartijdig ver loop heeft gehad, hebben de geestelijken naar het D.N.B. meldt, hun verklaringen ingetrokken omdat zij zich daartoe op grond van onjuiste inlichtingen hadden laten ver leiden. Jagoda afgezet Opnieuw een proces in Moskou? Het presidium van het centraal uitvoerend comité der sovjet-unie heeft besloten, Yagoda af te zetten als volkscommissaris van poste rijen, in verband met de ontdekking van plichtsverzuim van misdadigen aard. waar aan hij zich zou hebben schuldig gemaakt. Tevens werd besloten in deze zaak een ge rechtelijk onderzoek in te stellen. De afzetting van Yagoda heeft, naar het D. N. B. meldt, in Moskou een geweldige sen satie gewekt. Zooals bekend was Yagoda se dert 1920 een der voornaamste leiders van de Tsjcka en de latere Gepoe. In 1934 werd hij tot chef van de Gepoe be noemd. In den herfst van 1935 kreeg hij als leider van het volkscommissariaat van bin- nenlandschc zaken, welks bevoegdheden te gelijkertijd werden uitgebreid, den titel van „commissaris-generaal van staat en veilig heid". Dat ook Yagoda zou vallen, had een jaar geledon zeker wel niemand durven denken Hij was nog niet zoo lang geleden zeker een der machtigste, zoo niet de machtigste man van Rusland, wiens invloed, die van Stalin zelfs nog tc boven ging. In zijn handen kwamen alle draden van 'de zoo gevreesde Tsjeka en G.Poe tezamen. De thans gearresteerde had een eigen leger van 200.000 man. dat beter bewapend was dan dat der regeering en zijn spionnen scha duwden zelfs de allerhoogsten in het land. Het Duitsche protest te Pretoria Irt de Duitsche protestnota, die aan de regeering der Unie van Zuid-Afrika over handigd is, wordt onder meer gezegd, dat de gelaakte proclamatie een strijdmaatregel tegen het „Dcutschtum" in Zuid-West-Af ri- ka beteekent. Iedere gerechtvaardigde aanleiding tot een dergclijken maatregel, aldus het pro test, ontbreekt. Beweringen over ontoelaatbare inmenging door Duitschers in instellingen des lands zijn onjuist. Het „Deutschtum" van Zuid West-Afrika kan zich met recht bezwaard gevoelen, omdat aan hetzelve ondanks de overeenkomst van Londen, de rechtsgelijk heid op politiek-, cultureel-, taal en gedeel telijk ook economisch gebied steeds meer ontzegd wordt. De thans door de Zuid-Afrikaansche re geering aangekondigde onrechtmatige maatregelen zullen bij het Duitsche deel der bevolking van Zuid West-Af rika den in druk versterken, dat de regeering zich niets gelegen laat liggen aan een verzoening tus- schen de verschillende volksdeelen. De maatregelen moeten noodzakelijk tot een verscherping der tegenstellingen leiden aldus de nota. De „Deutsche diplomatisch-politische „Korrespondenz" schrijft naar aanleiding van de anti-nationaal-socialistische maatre gelen der Zuid-Afrikaansche regeering, dat in plaats van het bestaansrecht van zeer begrijpelijke en natuurlijke politieke denk beelden te erkennen, in de laatste jaren verscheidene malen een willekeurige kneve ling van de mccningsvrijheid heeft plaats gehad. Het blad acht dc maatregelen voorts niet in overeenstemming met de democratie noch met het karakter van het mandaat. Ernstige ontploffing te Genève Vier dooden, zeven zwaar ge wonden. t In een nieuw huis van vijf verdiepingen in dc rue Zurlinden in de wijk Eaux Vives te Genève heeft zich gistermorgen een ont ploffing voorgedaan, waardoor het huis ver nield werd. Er zijn voor zoover bekend vier dooden en zeven zwaar gewonden. Een nader Havasbericht meldt, dat vol gens deskundigen de ontploffing werd ver oorzaakt door een zeer krachtige explosieve stof. Dc ontploffing geschiedde in een wo ning op de tweede verdieping, waar een coiffeur woonde, wiens zaken niet goed gin gen en die, naar men gelooft, zelfmoord wilde plegen. De drie lijken, naar het lij kenhuis overgebracht, zijn die van den coiffeur, zijn vrouw en hun kind van drie jaar. Het vierde slachtoffer is een knecht van een melkboer, die op het oogenblik van de ontploffing melk bracht in het huis. Van 't huis is schier niets meer over. Dc ruiten van de naburige huizen werden verbrijzeld. Een merkwaardige strijd W.C. als betwist object. Men meldt, dat de invoering van de Na- tionaal-socialistische eenheidsschool in het Saargebied een merkwaardig geschil heeft veroorzaakt. Te Stotten, waar de katholieke school zoo juist is vervangen door een nntionaal- soeialistische school, hebben de directeuren geweigerd hun opvolgers het recht te ver- Icenen gebruik te maken van «le W.C.'s. welke aan deze katholieke instelling toebe hooren. Het Duitsche Nieuwsbureau, aldus TIavas. maakt van dit feit melding onder het op schrift „Cultuurstrijd om een W.C. Er is dus een cónfessionnecle W.C'< Brief aan gouwleider Buerckel. Buerckel. de gouwleider voor het Saar gebied en de Palts, publiceert een schrij ven, dat hem, naar hij verklaart, is toege zonden door den katholieken geestelijke Kober, die leeraar is aan een school te Pa sing. In dit document keurt Kober zónder voorbehoud de schoolpolitiek van Buerckel goed. Deze brief wordt in de rreheele natio- naal-socialistische pers gepubliceerd. Katholieke kringen protestcereri tegen don inhoud van dezen brief. Zij verklaren, dat de kerkelijke autoriteiten een onderzoek zullen instellen. De winkelstraten uitgestorven. Groote verontwaardiging bij den winkelstand. De pauze van Blum duurt niet lang Vlak voor het uitschrijven van de groote Franschc leening, heeft Blum onder de in vloed der dreigende geldnood* een pauze van politieke activiteit toegezegd. Lang heeft deze echter niet geduurd, want j.1. Vrijdag werden geheel onverwacht een viertal nieuwe decreten uitgevaardigd, waarvan één, dat behelst de verplichte win kelsluiting op Maandag (levensmiddelenza ken zijn uitgesloten), groote verontwaardi ging in winkelierskringen heeft gewekt. Men acht deze maatregel, welke is ge nomen om de toepassing der 40-urige ar beidsweek mogelijk te maken, zeer schade lijk voor het zakenleven en is daarenbo ven zeer ontstemd, dat deze maatregel, wel ke van zeer ingrijpende aard wordt geacht, eerst drie dagen van tevoren is aangekon digd. Ook het publiek is niet bijster enthousi ast en men hoorde gisteren tal van minder prettige opmerkingen aan het adres van de regeering. Intuïtief gevoelt men, dat het groote schade moet beteekenen, vooral voor een stad als Parijs, indien de winkelzaken, welke met het oog op het cosmopolitisch karakter van de hoofdstad, zooveel wel vaart verspreiden, gedwongen worden om twee dagen in de week te sluiten. Staking onder leerjongens in me taalindustrie breidt zich uit. Nadat de vorige week reeds eenige dui zenden leerjongens in de metaalindustrie in staking waren gegaan, hebben gisterenmid dag zesduizend leerjongens, werkzaam op de werf van .Tohn Brown tc Clvdebank, waar het zusterschip van de „Queen Mary" wordt gebouwd, hef werk eveneens neergelegd. Het aantal stakers op de scheepswerven aan de Clydc wordt thans op 6000 geschat. Het dreigt In Schotland. De z.g. „veiligheidsmannen" in het Schot- sche Stecnkoolgebied hebben besloten den ar beid neer te leggen om aan dc eischen van de reeds sinds November stakende mijnwer kers in Nottinghamshire waar het uitslui tend gaat om erkenning van de federatie te genover de door de mijneigenaars hevorrech- te Industrial Union kracht bij te zetten. Te- vens^jiadden zij bij het bestuur van de Schot sche afdeelingen der federatie aangevraagd om een stemming onder de leden te houden op 15 April over de vraag of dc leden een algemeene staking wcnschen om de kame .raden in Nottinghamshire te helpen. Dat de Schotsclie mijnwerkers daartoe het eerst zou den overgaan is onwaarschijnlijk, maar ook de mijnwerkers uit Yorkshire hebben een stemming onder hun leden uitgeschreven no pens dezelfde vraag en de toestand in het bedrijf is daardoor weer op losse schroeven komen te staan. De veiligheidsmannen zijn betrekkelijk klein in getal, maar zij bedienen de liftkooien, zorgen voor de ventilatie, con troleeren de veiligheidsmaatregelen tegen dc aanwezigheid van mijngas enz. en zonder hun medewerking is het geregelde werk in de mijnen onmogelijk. Engeiands herbewapening Geen animo tot dienstneming bij de werkloozen. Scherpe woorden van Lord Rochdale. Aan een noenmaal van de leiders der rc- cruteeringsposten in Middlcsex heeft Lord Rochdale gisteren gezegd dat het tekort «Ier rccruten bij het territoriale leger inplaats van beter van week tot week erger werd en het leger thans, ondanks alle herbewape- ningsvoorstellen, minder goed voorbereid was dan in 1914. Spr. had met verscheidene werklooze jongens gesproken en gevraagd waarom ze geen dienst namen, maar hun eenige belangstelling ging uit naar de paar denrennen en de stuivers die zij op dc voet balpools gewed hadden. Het was een schan delijke miskenning van den ernst der tij den. Geen optimistische stemming. De suikerconferentie heeft gisteren prac- tische regelingen getroffen voor het voort zetten van haar taak en heeft in het bij zonder een ondercommissie aangesteld van technische deskundigen, die belast is met het verifieeren van de statistische gegevens, welke door de conferentie worden ver schaft. In deze subcommissie hebben zitting een vertegenwoordiger der Ver. Staten, een van Britsch Indië, een van Duitschland, een van Nederland, n.1. Jhr. Mr. H. A. Quarles van Ufford, secretaris van de Bc- niso, een van Polen, een van Frankrijk en een lid van het internationaal landbouw- instituut. Zeven sprekers hebben den bijzonderen toestand van hun land uiteengezet en eeni ge inlichtingen verstrekt over de politiek, die hun regeeringen geneigd zouden zijn te volgen, wanneer de verschillende, voorna melijk belanghebbende landen een accoord sluiten, waarbij elk de redelijke offers zou brengen, die het algemeene belang zal aan geven. Terwijl een deel van dc gedelegeerden ter suikerconferentie een zeker optimisme aan den dag leggen na de beraadslagingen van den eersten dag, verheelt een zeker aantal andere gedelegeerden niet het pessimisme, dat gewekt is door het uiteenloopen dei- opvattingen, dat aan den dag is getreden cn door de afwezigheid van Japansche en vooral van Chineesche gedelegeerden. Men meent te weten, aldus Havas, dat de Colijn spoedig uit Londen zal vertrekken. Waarom neemt Italië niet deel aan de suikerconferentie? Saint Brice wijst erop, dat Duitschland wel deelneemt aan de suikerconferentie, maar Italië niet. Deze houding valt niet al leen te verklaren uit het feit, dat het Etio- pische rijk nog niet is crkencj, daar ditzelfde feit Italië niet belet deel te nemen aan tic conferentie van Montrcux nopens dc af schaffing van de capitulaties in Egypte. Do schrijver vraagt, of de ware reden niet is, dat Italië in Abessinië op groote schaal suikerriet wil gaan tcelen en dat het daar om de handen volkomen vrij wil houden. Zijn actie in de Zuidelijke Staten. De constructie werkplaatsen van Ford in Cansas City, welke de vorige week door een sit down staking werden gesloten, zijn gisteren weer heropend. Ook de fabrieken van General motors in Detroit werden weer heropend. Daarentegen is er weer een sta king uitgebroken in twee kolenmijnen in Pennsvlvania. Duizenden mijnwerkers zijn in staking gegaan omdat zij over de nieuwe kolenovereenkomst welke aan het einde der vorige week werd onderteekend niet voldaan zijn. De mijnwerkerskringen eischen een volledige close shot Naar verluidt zou John. Lewis zeer on gerust zijn over de huidige arbeiderssituatie in Amerika, omdat hij erkennen moet. dat hij niet in staat is om de leden zijner bon den voldoende aan zijn gezag te onderwer pen. Lewis' actie in het zuiden. Het onder leiding van John Lewis staan de Comité voor Industrieele Organisatie heeft een campagne geopend om 450.000 textielarbeiders in acht Zuidelijke Staten in zijn vakbeweging te vereenigen. De Ameri can Federation of Labor had in deze sta ten twee jaar geleden bij een stakingsactie het onderspit gedolven. Zitting Maandag 5 April. Den Helder. DE ONVOORZIENE SCHADEPOSTEN DER WINKELIERS Helaas komt het maar al te vaak voor dat de winkeliers worden bezocht door leden van het vrouwelijk geslacht, die er op uit zijn, de middenstander tc bestelen en te be- rooven. Thans waren het twee Wieringsche «Iames, die op roof waren getrokken naar Den Helder en daar maar al te goed waren geslaagd. Kousen, lakens, sloopen, sigaren, sigaretten, pijpen, korlom 'n groote hocveel- Uieid van allerlei aard.. Gelukkig voor de win keliers konden de daderessen worden achter haald en bleken te zijn Z. H., gehuwd met J. de J. cn M. L., gehuwd met J. H. n 7-tal benadeelde winkeliers waren als getuigen opgeroepen, die dus de getuigen bank volledig bezetten. Aangezien dc dames alles bekenden, leverde het getuigenver hoor geen moeilijkheden op. De Officier vond het noodig tijd worden, «lat er 'n einde kwam aan dit steeds om zich heen grijpende misdrijf. Vooral ter bescherming der nering doenden die dergelijke schadeposten niet kon den dragen. Kiscli 14 d. gev.straf. De Politie rechter schorste het onderzoek tot 10 Mei, waar dc heer Wiggers met 'n reclasseerings- rapport zal uitkomen. De kans bestaat dfts nog dat belde Verdachten 'n voorwaardelijke vcroordeeling zullen krijgen. ALS EEN ONTSLAGEN STOKER DER KON NED. MARINE EEN PARTICULIERE OPHAALDIENST ORGANISEERT. De na 6-jarigen dienst eervol ontslagen marinier F. D. A. Z. bracht een reuze-idée in werking, dat naar zijn meening hem 'n schitterende toekomst in de burgermaat schappij beloofde. Hij organiseerde een particuliere ophaaldienst voor belasting schuldigen. waarbij hij ook gebruik maakte van een kaartsysteem! De affaire ving aan met tamelijk veel klanten onder zijn vroe gere marine-krijgsmakkers, doch begon lang zamerhand ie verloopen. De vader van den geniale» opbaalddienstklonper tikte honderd guldens bij om het tekort aan te zuiveren, maar bet was slechts uitstel van executie. Ten slotte werd de heer Z. door rechercheur Beukers, de Sherlock Holmes van Jutterstad ingerekend omdat er een te kort was van een dikke 500 pop ten nadee- le van de belastingsukkelaars, die met hun voorzorg om den fiscus geregeld en op tijd te kunnen voldoen, van den regen in den drup waren geraakt. Ter zake verduiste ring stond dc mislukte financier dan heden terecht en bekende volledig alles was men graag bad, «lat bij zou bekennen. Een be drag van f 15S.99, dat hij nog in zijn bezit had, werd bestemd om percentsgewijze on der dc gedupeerde cliënten verdeeld te wor den. Overigens waren de inlichtingen om trent Z. gunstig. Hij was geen gokker, noch een hamboucheur. De officier eischte een heel zacht strafje, n.1. 3 maanden, «loch na een sympathiek speech je van verdediger Mr. A. Prins toon de Pol. rechter zich bereid het voorarrest zoowat VA maand, van die straf af te trek ken. W i e r i n g e n. RADIO EN PETROLEUMPITTENRUZIE OP WIERINGEN. Tusschen het schoolhoofd G. en het Ra- diodistributiehoofd J. B. was tramraalant ontstaan over een radiostoornis en 'n pe- troleumpit en het bleek, dat deze heide hoofden niet in één zak waren te krijgen, zoodat de radiodirecteur den paedagoog openlijk tc kennen gaf, dat hij een snotneus was. Een dergelijke qualificatie is natuur lijk ondragelijk voor iemand, die zelf al zoo veel snotneuzen heeft geordend cn werd al- zoo een klacht uitgebracht met gevolg, dat Janus heden ter zake ccnv. beleediging de zondaarsbank sierde. Te vergeefs trachtte nu de ecnigszins zenuwachtige heer B. een excuus te vinden in het feit, dat db hoofd onderwijzer hem had betiteld als een schoft en een schooier, waarmede hij zich niet wenschte tc encanailleeron on hij werd ver oordeeld tot f 8 boete of 4 dagen. Het was inderdaad kindergeld, dat Janus verkeek, maar toch schijnt hij nog over een hoogcr beroep te denken! ANNA PAULOWNA Mcj. E. Vorstman is aangesteld als kwee- kclinge met acte aan de openb. lagere school No. I. BREEZAND. Tot tijdelijk onderwijzer aan de open bare 1. school no. II is benoemd de heer J. A. Brinks van Schagerbrug. WIERINGERMEER MIDDEN MEER POLITIE Degene, die Zaterdagavond abusievelijk een donkerhl. gabardine regenmantel, merk „Waterproof" meenam, kan hierover inlich tingen inwinnen bij pol. Kramer, Havenstr. 17 Middcnmeer. ALKMAAR, 5 April. Aardappelen 1.802.20, Bloemendaler kool 5.bloemkool I 14.50—15.50. boerenkool 1.50—1.80, bieten 1.20. gele kool 2.60—4, krop sla 4.20—6.40. prei 1.505.20, rabarber 14.50 —15.50, raapstelen 1.30—1.60, radijs 5.20 6.20, roode kool 1.403.70, selderie 1.80—2.20, spruiten 7.—, uien 0.6O—1.40. breekwortelen 0.80—1.50, waschwortelen 5.50—0.50, witlof I 5-6.50, II 2.50—4. WABMENHUIZEN, 5 April. Roode kool f 1.60—2, drielingen 60 ct., uien f 1.30, grove uien f 1.20. Aanvoer: 1525 Kg .roode kool, 1150 Kg. uien. PURMEREND, 6 April. Aangevoerd: 700 stuks koeien: vette 62—6S ct., stug, gelde f 80—170, melk f 110—240, stieren 5560 ct., stug; 12 paarden f 60—130, 38 vette kalveren 3060 ct., 1050 nuchtere kalveren f 414, 260 vette varkens f 0.460.49, 55 magere varkens f IS—30, 370 biggen f 9—14, 420 schapen f 15—32, 65 bokken f 4—14. BROEK OP LANGENDIJK, 6 April. Uien 11.30, drielingen 60 ct.. grove 1.20 —1.60. groene kool 2.10—2 70. roode kool 1.70 —2.40. gele kool 2.10—3.20, D. witte kool 1—1.20. NOORDSCHARWOUDE, 6 April. Uien 0.80—1.10, grove 1.30—1.50, peen 1.10 —1.50, kleine peen 50 ct.. kroten 60 ct.. roo de kool 1.402.30, taaie gele kool 1.60—2.40 gele kool 1.50—2.80, D. witte 1—1.80. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 5 April. Berlijn: Regenachtig weer. De koopers waren terug houdend. Alleen voor. sla cn savoye kool bestond wat meer kooplust. De prijzen too-' nen weinig verandering. Uit Holland ziin kropsla, spinazie, komkommers. radijs, uien, savoye kool en schorseneeren hier op de markt tegen onveranderde prijzen. West- Duitschland: Dc vraag naar voorjaars groenten was goed tegen prijzen van Zater dag. De handel had af en toe een levendig karakter.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3