Plaatselijk Nieuws. PUROL Hl fjurndm^nimndmi Delfia Opfokvoer tn Kuihzaad Burgers van Zijpe. WAARSCHUWING. Marktberichten Schager Roosjes Ons reisplan is als volgt: Sigarenfabriek Fa. Jb. MOLENAAR I Uit onze omgeving W ARMENHUIZEN Uilslag van de verkooping ten verzoeke van den heer P. Spaansen Hz. te Warmen huizen, ten overstaan van Notaris Pinxter in het lokaal van den heer Jac. Wester, op Maandag 5 April. Perceel 1. Bouwland aan de Pompsloot, gem. Warmenhuizen, groot 40.70. A. of 17 sn. Hoogste bieder C. van Trienen niet f 33 o. snees. Bij afslag werd dit perceel niet ge mijnd. Perceel 2. Bouwland aan de Langendijkcr- sloot, gem. Warmenhuizen, groot 1.47.20 ha. of 61% snees. Hoogste bieder P. Mosch Dz. voor f 32 per snees. Bij afslag werd dit per ceel niet gemijnd. Perceel 3, bouwland, genaamd „de Kla ver", gem. Warmenhuizen, groot 80.40 A. of 33% snees. Hoogste bieder Jac. de Nijs voor f 37 per snees. Bij afslag werd dit perceel niet gemijnd. Deze drie perceêlen stonden in opbod voor totaal f 3785.75. In combinatie werden deze perceelen met f 100 daarboven gemijnd door P. Mosch Dz., alhier. BERGEN BELANGRIJK WERKVERSCHAFFINGSOB JECT VERBINDINGSWEG NOORDLAAN—NESDIJK De Minister van Sociale Zaken heeft goedgekeurd dat in werkverschaffing wordt .uitgevoerd het maken Van een aarden baan voor het traject van den Nesdijk tot de Noordlaan van den verkeersweg Alkmaar BergenSchoorl en de Langedijken en het maken van behardingswerken te behoeve van een rijweg en rijwielpaden daarop. In de werkverschaffingsloonen zal uit het Werkloosheidssubsidiefonds subsidie worden .verleend. Bovendien hebben Gedeputeerde Staten medegedeeld, dat zij bereid zijn een bijdrage te verleenen in de bijkomende kosten. Tengevolge van deze medewerking van hoogerhand is een spoedige aanleg van dezen hoofdverkeersweg, welke op het Pro vinciaal Wegenplan voorkomt te venvach ten. PROVINCIAAL DUINTERREIN. .Vanwege de N.V. Ontginningsmaatschappij „Noordholland", is medegedeeld, dat, te beginnen met Maandag 12 April a.s. weder om een 20-tal werkloozen uit Bergen kun nen worden geplaatst bij de Centrale werk verschaffing in het Provinciale Duin bij het graven van waterputten. BENOEMINGEN. Aan de St. Antonius U.L.O. School is Mej. G. J. Visser als kweekelinge met akte aangesteld. Mej. P. M. Grin is tot tijdelijk onderwij zeres aan de St, Ursulaschool benoemd ter vervanging van de onderwijzeres mej. M. G. Peerdeman, wegens ziekte. LANGEND1JK BROEK OP LANGEN DIJK COöP. BOERENLEENBANK Maandag 5 April kwam de bank in leden vergadering bijeen ten huize van J. de Boer. Voorzitter S. Wagenaar wijdde in zijn opening waardeerende woorden aan het ©verleden bestuurslid A. Glas Cz. De heer C. Wagenaar Kz., werd in het bestuur herkozen, terwijl in de vacature A. Glas Cz., werd gekozen de heer C. Spaans Jz. Het jaaroverzicht van den toestand der bank gaf aan dat de winst f 405.61 bedroeg Het ledental bedraagt 288. De heer J. Wagenaar J. J. Cz., werd tot lid van den Raad van Toezicht herkozen en als nieuw lid gekozen C. de Groot in de plaats van C. Spaans. Tot plaatsvervangende bestuursleden wer den gekozen de heeren J. Wagenaar J.J.Cz. en S. Wagenaar. Medegedeeld werd dat in het vervolg 0.23 boete geheven zal worden voor elk spaarbankboekje dat niet op tijd wordt in geleverd voor de jaarlijksche controle en beschrijving der rente. NOORD-SCHAR WOUDE HUIS VERKOCHT Naar wij vernemen heeft de heer C. Kui per alhier zijn huis onderhands verkocht aan de firma Verburg. TF, WATER GEREDEN. De pl.m. 10-jarige J. BI. was uit fietsen gegaan. Op de Spoorstraat wist hij het rech te pad niet te houden, met gevolg, dat hij in de vrij diepe wegsloot terecht kwam. Door ijlings toegeschoten omwonenden werd de onfortuinlijke fietser op het droge ge bracht, zoodat hij er gelukkig nog met een nat pak af kwam. NED. HERV. VROUWENCLUB. Na een enkele oproeping is in deze ge meente een vrouwenclub opgericht op Ned. Herv. grondslag, waarvoor zich reeds 33 dames als lid hebben opgegeven. ZUID SCHAR WOUDE. Onze vroegere plaatsgenoot, Mej. J. du Burck, onderwijzeres bij de Baarnsche school verceniging te Baarn, slaagde voor het examen Leerbcwerking te Utrecht gehouden. Bij de wed. van der Pol ontstond gister ©en binnenbrandje, ontstaan in den schoor steen. Spoedig toegeschoten hulp wist het al gauw te blusschen, zoodat erger voorko men werd. DF. PROEFPOLDER Thans zijn de werkzaamheden aan den proefpolder in het Gecstmerambacht weer voortgezet; er wordt een onderzoek inge steld naar de kwaliteit van den grond, waartoe monsters worden genomen. OUDE NIEDOnr Voor invoering van bedrijfshoekhouding ad f 10 p. jaar wordt weinig animo gevoeld. De kring Alkmaar deelt mede dat het kringbestuur van den B.V.B. consumptie melkers, aangesloten bij den L.T.B. omge ving Alkmaar met één lid is vermeerderd. Na financieel verslag, waaruit blijkt, dat in de kas aanwezig is f 5.60, volgt bespre king v.d. vacature Jozef Sjerps als lid van het Hoofdbestuur. Besloten wordt de dooi den kring Alkmaar voorgestelde candidaat, den heer J. Kampen te Spierdijk te steunen Na cenigc besprekingen volgt lezing, te houden door den heer Schipper van Span broek over het groote nut van een melk- cursus. T.a.v. machinaal melken zegt de heer Schipper hiervan geen voorstandor te zijn, omdat de koeien moeten worden nagemol- ken en juist dit geschiedt vaak niet vak kundig. Hierna wordt de heer J. Vlaming benoemd tot afgevaardigde voor de algemeene verga dering, die de benoeming aanneemt. Na rondvraag volgt sluiting. DEN HELDER ALKMAAR Boerenvakbond te 't Veld. Vergadering van den Boerenvakbond v.d. R.K. L.T.B.afd. 't Veld op 5 dezer. Voorz. <ie heer W. Keesom, socr. de heer J. H. Schie- broek. Brandje. Gisteravond 7 uur werd de brandweer ge alarmeerd voor een begin van brand in het filiaal van de Oranjeboom-brouwerij van den heer J. M. Rieu aan de Bierkade alhier Het brandje kon door de bewoners zelf worden gebluscht, zoodat de brandweer on verrichter zake terug kon keeren. De Alkmaarsche Kegelbond jubi. leert, alsmede diens eminente voorzitter, de heer Joh. Diepen, die 30 jaar deel uitmaakt van het Bondsbestuur. Ter gelegenheid van dit jubileum werden Zondag. Maandag en Dinsdag wedstrijden gehouden. De stand van deze wedstrijden was Dinsdagavond: Korpswedstrijd Afd. A: 1. De Burg, Alk maar, 626 2. Onder Ons,. Alkmaar 612: 3. Gooi geen Poedels, Schagen, 608 4. Rollend Raadsel, Den Helder, 608: 5. Onder Vrien den, Amsterdam, 600; G. De Club, Alkmaar, 597 7. Alles of Niets. Amsterdam, 591: 8. Richten en Rollen, Haarlem. 590 9. Hout of fout. Den Helder, 590; 10. Z.A.Z.O.Z., Amsterdam. 586. Afd. B.: 1. Richten en Rollen; 2. Haarlem, 583; 2. Alles of niets, Amsterdam, 567 3. N. W.S.L., II Amsterdam. 554; 4. Onder Vrien den II, Amsterdam, 554: 5. De Burg, Alk maar, 549; 6. E.V.A. II, Den Helder. 533: 7. Gooi geen Poedels, Schagen, 514; 8. de Club 503. Dames: Onder Ons, Alkmaar, 509; 2. Rol lend Raadsel 461. Hoogste Korpswerper: Afd. A.: M. Hui- berts. Alkmaar, 146; Afd. B: Spoor, Haar lem, 132; 2. Rector, A'dam 79. Jubileum heeren: 1. D. Brouwer, Scha gen. 83; H. Distelbrink, Amsterdam, 76 (3 keer 9, 4 keer 8); H. Frantzcn, Haarlem, 76 (3 keer 9, 3 keer 8). Dames: 1. Mevr. Weerdenburg. Den Hel der 7S: 2. mej. Hoogland Amsterdam, 75; 3. mevr. Kokkes, Alkmaar 60. Propaganda: 1. Postma 4 keer; 2. A. M. Middelhoff, Alkmaar 2 keer; Vaste Baan: heeren: Baan 4: Faber. Am sterdam, 45; C. Klerk. Alkmaar 44; L Drost Haarlem 43, 40, 39; T. Smit, Helder 43. 40. 39. Baan 5: A. Kölmann, Alkmaar, 45; C. H. de Lange, Alkmaar, 44 2 keer; L. Dost, Haarlem. 42 2 keer; J. de Bakker, Alkm., 42. Baan 6: C. «II. de Lange, Alkmaar, 45, 44 3 keer; J. de Bakker Alkmaar, 45; Dr. van Dam. 43 2 keer; F. Rike, Alkmaar, 42; M. C. Tuinman, Schagen 42 Dames: mevr. de Lange, Alkmaar 42. 41; 2 Mevr. v. d. Berg 42. 37 (2 keer), 3. Mevr. Weerdenburg. Den Helder, 41; 4. Mej. Hoogland, Amsterdam 40. Programma voor Woensdagavond luidt: Korps Duim in 't Gat I en TI, den Helder; Volharding I en II, Haarlem; Vriendschap o. d. plank I en II. Amsterdam; A.F.K. I, Amsterdam; Allen Present I, Amsterdam; Haarlem T, Haarlem; Onder Ons I en II, Den Helder; Negenjagers I, Bergen. NIEUWE NJEDORP NIEUWE NIEDORP—MOERBEEK Heden bereikte ons het onaangename be richt dat ons oud Hoofd der O. L. School alhier, de lieer Chr. Drenth' in den ouder dom van 65 jaar is overleden. De overledene woonde de laatste jaren met mouw en dochter te Glimmen (Gr.) Hij genoot reeds eenige jaren vervroegd pensioen. Van uit de Moerbeek is hij ver scheidene jaren Hoofd der O. L. School te Kockengen (U.) geweest, De heer Drenth die ook acte landbouw had heeft verscheidene cursussen op land bouwgebied geleid. Ook was hij destijds nog leider der toen te N. Niedorp zeer bloeiende gymn. vcreeniging. De begrafenis heeft plaats te Haren op 9 April a.s. WIERINGERMEER WITTE KRUIS. Algemeene ledenvergadering van het Witte Kruis", afd. Wieringermeer. Onder leiding van den heer G. Schoorl werd gisteravond een matig bezochte alge meene ledenvergadering gehouden van bo vengenoemde vcreeniging in Hotel Smit te Slootdorp. In zijn openingswoord memoreert de voor zitter de groote finantieele moeilijkheden der afd. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd na een kleine opmerking, waarbij correctie werd aangebracht. Jaarverslag 1936. Hieruit stippen we aan dat het ledencijfer steeg van 199 tot 303 leden. Wijkzusterhulp bezoeken aan zieken 1059, hij 85 patiënten» 25 kraamverplcgingen bij 304 bezoeken. Geen uitzending had plaats naar een der sana- toria's; 94 bezoeken afgelegd bij 12 t.b.c.- patieuten. Voor 2 dorpen had op de consu- latiebureau's een druk bezoek plaats. To taal werden 49 consulten gegeven aan 598 bezoekers. Thuis werden 126 consulatiebezoeken af gelegd. 8 Ziekentransporten hadden plaats. De schoolartscndienst verricht prachtig werk. Jaarverslag penningmeester geeft een uiterst somber beeld. Wij beperken ons te noemen dat het tekort per 1 Jan. 1936 bedroeg rond f 800. Ingekomen stukken: geene. Bespreking Zwembad. De Voorzitter geeft, alvorens dit punt in bespreking te brengen, eenige toelichtingen Het Witte Kruis dient te streven naar goede badgelegenheid en daarom heeft 't Bestuur dit punt op de agenda geplaatst. De Voorz. wijst op een nieuw plan vol gens een ontwerp Noback, welk ontwerp viel te bezichtigen aan den wand. De heer Noback geeft toelichting op dit plan dat zeer lage kosten met zich zou brengen, ter wijl de gedachte filtratie zeer gemakkelijk zou zijn. De heer Heerink vindt het jammer dat dit punt op de agenda stond zonder voorken nis van het zwembadcomité. Snreker ziet geen bijzondere voordeelen in het nieuwe plan. Voorz. vindt het jammer dat de zaak op dood spoor is gcloopcn. Het bestuur Wit te Kruis heeft de zaak opnieuw aangesne den. om de totstandkoming van een goe de. veilige zwemplaats te bevorderen. De heer Klein vindt het pijnlijk dat de commissie zoo zonder meer aan kant moet worden gezet, Dr. Hoogkamer deelt mede dat de laatste plannen niet bij bevoegde instanties zijn binnengekomen. De heer Klein meent te weten dat 2 plan nen gezamenlijk zijn uitgereikt. Op voorstel van dr. Hoogkamer wordt 't bestuur Witte Kruis met algem. stemmen gemachtigd de zaken nieuw leven in te blazen, waarhij als technische medewer kers worden benoemd de heeren Klein, Sloot dorp, en Noback. Middenmeer. De Voorz. verklaarde met nadruk dat het bestuur Witte Kruis gaarne alles wil doen om het zwembad-plan te bevorderen, doch het Witte Kruis kan in de kosten niet bij dragen. Allen nemen de benoeming aan. Bespreking kasversterking. F,cn der aan wezigen vraagt, nadat de voorz. had mede gedeeld het toegezegde subsidiebedrag H.B. Witte Kruis, wat doet het H.B. Wit- Gele Kruis? Voorz.: jammerlijk niets! Algemeen was men van oordeel dat dit onder een zoo belangrijk kastekort niet fair was. Met alg. stemmen wordt besloten het H.B. Wit-Gcle Kruis een ultimatum te zenden, teneinde dit H.B. nogmaals op deze onverkwikkelijke toestand te wijzen. Gevraagd werd voorts welke bronnen nog zouden worden aangeboord tot dekking te kort. Voorzitter antwoordt dat gehoopt wordt, in 't najaar een bazar te houden en doet 'n beroep nn de hulp der geheele bevolking. MeerdeiT mogelijkheden werden uit de ver gadering aanbevolen, zooals progressieve contributieheffing, verloting op groote schaal enz, waarmee het bestuur rekening zal hou den. Hierop sluit voorz. d^ee vergadering. KRAAMVERPLEGING. Het bestuur Witte Kruis afd. W.Mccr deelt aan belanghebbenden mede, dat voor kraamverpleging de wijkverpleegster thans weer is te consulteeren. Over de tarieven hiervan kan men inlichtingen hekomen bij alle bestuursleden en de plaatselijke artsen. KOEGRAS Van de tweejarigen werden ingeschreven Albert 17 van J. Kistemakcr, Den Helder, en Béan van G. Bijvoet te Callantsoog. Van de eenjarigen: Hendrik 17 van Jb. Jimmink Hz., Barsingerhorn en Athleet van D. Gutker te Julianadorp. De anderen wer den afgewezen en kunnen alleen gebruikt worden voor het dekken van fokverecnigings- vee. CALLANTSOOG JULIANADORP. Stierenkeuring. Dinsdagnamiddag hield de Provinciale Commissie tot Bevordering van de Rundvee- fokkerij in Noordholland, in samenwerking met het N.R.S. de jaarlijksche stierenkeuring te Julianadorp bij het café van den heer A. Doorn. Aangeboden werden twee 2-jarige en ne gen 1-jarige stieren. Overzicht arbeidsbemiddeling 1936. Uit het verslag van den agent der ar beidsbemiddeling over 1936 ontleenen wij het volgende. In de commissie van toezicht w een vacature ontstaan door de ontslagname van den heer K. Tensen, waarin door de be noeming van den heer M. J. Jelierso werd voorzien. Over het algemeen was de toe stand iets gunstiger dan het voorgaande jaar. In de achtereenvolgende maanden van 1936 werden in totaal 193 werkzoekenden in geschreven, daarvan zijn 66 geplaatst. Op 31 December 1936 stonden nog 72 werkzoeken den ingeschreven, allen mannen; t.w.: 26 uit de bouwbedrijven en 46 uit de landbouw bedrijven. 66 Aanvragen van werknemers werden voldaan door ingeschrevenen uit de gemeente. Plantsoen dorpsplein. Meldden we onlangs dat plannen beston den op het dorpsplein een plantsoen met vij ver aan te leggen, thans kunnen we mede- deelen dat bereids met de uitgraving van de vijver is begonnen en een deel der beplan ting is aangelegd. O, dat eieren zoeken. Naar we vernemen is door den onbezoldig- den rijksveldwachter v. H., alhier, tegen een hartstochtelijke liefhebber van deze sport pro ces-verbaal opgemaakt wegens hét eieren zoe ken op voor hem verboden terreinen. ZIJPE Reisplan g«organis«erde middenstand Naar aanleiding van door verschillende ondernemingen gedane aanbiedingen is be sloten voor de door de middenstandsverecni- gingen georganiseerde reis gebruik te ma ken van autobussen van de N.V. Haho. Als leider van den tocht zal optreden de heer Ten Bruggencate. Voor het reisplan zie men de in dit blad voorkomende advertentie. Het reisplan van de middenstanders he- looft een groot succes tc zullen worden; uit de uitgifte van reisbonncn gedurende de vo rige maand is geconstateerd, dat er op den vastgestelden dag wel ongeveer 30 autobus sen zullen moeten rijden. HANDELS WINTERAVONDSCHOOL. In één der lokalen van de O. L. School had gisteren de uitreiking plaats van de diploma's, aan die leerlingen van de Han- delswinteravondschool, die den cursus met goed gevolg hebben doorloopen. Om ongeveer kwart over zevenen nam in tegenwoordigheid van eenige Middenstands- bestuurderen en de verzamelde leerlingen, de voorzitter van de Schager Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging, de heer M. C. Tuinman het woord en heette een ieder welkom. Het is het bestuur opgevallen, aldus spr., dat het gehalte van dezen cursus niet dezelfde hoogte «-kon bereiken van ver leden jaar. Nadat spr. die lichamen had be dankt, welke den cursus subsidieerden, werd overgegaan tot uitreiking van de diploma's en wel aan de volgende leerlingen: A. J. v. Weelde te Schagen, R. Kant te Dirkshorn, Jb. Slotemaker te Harenkarspel, allen voldoende: G. de Ruiter te Schagen, K. de Geus ïd-, C. Gootjes ïd., D. Schone id., J. Mosk, Oudesluis T. Brugman, Winkel, J. Bergman, Oudesluis, C. Thomasz, Schagerbrug, J. Stammes, Nieu we Niedorp, .Th. Frans, St. Maarten, H. Frans id., J. P. Verstrate, Dirkshom, allen ruim voldoende: M. N. Brouwer. Schagen, H. de Jong, id., G. Brugman, Winkel, Chr. Speets id.. T. Bloothooft, St. Maartensbrug, E. Kooij, Nieu we Niedorp, B. Arts, id., M. de Beurs, Anna Paulowna; allen goed. R. Winters, Schagen, G. Snip, id., Jb. Ra ven, St. Maartensbrug. Jb. de Beurs, Petten, Y. Edam, Hoogwoud. A. de Vries, Winkel, C. J. Smit, Schagen, allen zeer goed. De heer D. Brouwer reikt de rapportboek jes uit aan de navolgende leerlingen, die dus overgaan van de le naar de 2e klasse: G. Anneveldt, R. Prins, W. B. de Jong, D. Kuiper, P. Dekker, G. Dekker, G. Boon- acker, J. Schotten, G. C. v. Dijk, allen Scha gen; M. Vader, A Paulowna; N. de Leeuw, Anna Paulowna; J. Wester, Harenkarspel; Jb. Manncveld, Dirkshorn; D. v. d. Meulen, J. Frans, A. Wagenaar, St. Maarten; G. Tim merman, Petten; J. Schenk, St. Maartens brug; M. Delver, W. Kooijman, Barsinger- horu; M. v. Honschoten, Callantsoog; A. Kuiper, N. Niedorp. P. Smit. Dirkshorn. Niet minder dan 8 leerlingen zijn blijven zitten. Ook het verzuim bij dezen cursus was bijzonder groot, wat op rekening van het ongunstige weder kan worden gescho ven. Een speciaal compliment kreeg de heer G. Edam, van Hoogwoud, die, hoewel hij verst af woonde, zich door geen regen, sneeuw of wind liet weerhouden en steeds trouw den cursus bezocht. De heer Edam mocht een hartelijk^ applaus in ontvangst nemen. De leerlingen werd op het hart ge drukt, volgend jaar beter aan te pakken, want lang niet allen gingen, wat men noemt royaal over. De heer Brouwer beval bij de gediplo meerden de derde jaarscursus sterk aan, vooral in verband met det wet op vestiging in het kleinbedrijf, welke wet straks zal worden aangenomen. Bij deze wet wordt eenige kennis van het dubbel boekhouden en het handelsrekenen verplicht gesteld om zich in het kleinbedrijf te vestigen. Deze kennis nu kan men zeer geschikt opdoen in het derde cursusjaar. Overgegaan werd hierna tot uitreiking van diploma's aan de leerlingen van het derde jaar; daarvoor in aanmerking kwa men de leerlingen: N. J. Blaauboer te Schagen; K. Blaauboer te Schagen; G. Gootjes te Schagen; L. v. d. Oord 't ZandZijpe; J. Oostwouder 't Zand- Zijpe; S. de Best Schagerbrug; M. bram idem; K. Raven idem; D. Wilbers St Maar tensbrug; J. P. de Leeuw idem; Beemster- boer Waarland; Ophem, idem; J. Bakker idem; G. Stoop idem; C. Jaspers idem; C. Nap Lutjewinkel; J. Blom Haringhuizen; H. Kuiper, Valkoog; K. Dam, Dirkshorn; A. Broekhuizen Nieuwe Niedorp. Deze klas was begonnen met 22 leerlin gen. Het diploma machineschrijven werd be haald door de leerlingen J. Helder, R. Win ters, en G. Dekker, Schagen en M. Schram, Schagerbrug. Door den heer Tuinman werd het onder wijzend personeel, in het bijzonder den heer Visser, dank gebracht. De heer Visser prees de steeds bestaande samenwerking en zeidc altijd prettig les te hebben gegeven en met genoegen aan den cursus te zullen terugdenken. Namens de leerlingen werd gesproken door den heer de Beurs van Petten en den leeraren een klein geschenk aangeboden. Na het slotwoord van den heer Tuinman volgde sluiting. OPENBARE VERGADERING. Door de N.S.B. in Nederland wordt we derom een openbare vergadering gehouden, n.1. op 16 April a.sj, met als sprekers de heeren Koster en van Kampen. Voor na dere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. 'n GELUKKIGE In de spaarbrieven van Amstelstad Hoofd agent de heer B. Visser alhier, is gevallen op verrekening nummer 288649, de f 20000.- Dit buitenkansje viel ten deel aan een onzer plaatsgenootcn. VERHOOGD Aan de ambachtsschool te Alkmaar werd de leerling C. Roos van de le tot de 2e klasse bevorderd. BROEK OP LANGENDIJK. 7 April. Aanvoer: 7000 Kg. uien 0.801.20. drielin gen 60 ct.. grove 1.10—1.30, peen 1.20—1.40, groene kool 1.802.S0. kroten 60 80 ct., roo- de kool 1.60-2.20, gele kool 2.10—3.5Q, D. witte kool 11.40. NOORDSCH AR WOUDE, 7 April. Uien 1.10—1.20, grove 1.50, krfoten 60—70 ct., roodc kool 1.502. taaie gele kool 2.50 2.90. gele kool 1.40—2.90, Deensche witte kool 11.50. IN PLAATS VAN KAAKTEN. C. WIJ IS en J. WUISvan Leeuwen, geven kennis van de geboorte van hnnne Dochter, Guda Janny Corrie. Anna Paulowna, 7 April 1937. aorwoDooaoooao 8 Den 14 April hopen 0 onze geliefde Oudere, 0 Q J. v. d. KLOOSTER Q 8T. MOSK 0 hunne 25-jarige Echt- 0 8vereeniging tc herden- Q ken. O 8SOUTJE, COR, TRIJN Q Kolhorn, April 1937. Q öoaoöoöocoaooo is bedrijfszeker en toch goed koop, staat voortdurenil onder controle van het eigen proef- hoenderpark. P. BLOKKER, Oudesluis. Tel. no. 14. Te koop: EEN JARIGE STIER, prod. M. als 7-jarige 7460 Kg. m„ 3,47 259 Kg. v., 328 dagen. V.M. 2J4-j. 4115 Kg. m., 168 Kg. v., 4,08 280 dagen, Bij H. HOORNSMAN, Schoolwcg 3, Julianadorp. Te koop: 2 GELDE KOEIEN, bij Jm. WAIBOER, Oude Nie dorp. Moerbeek. Gevraagd: EEN BOERENKNECHT, goed kunnende melken., bij P. KEPPEL, Kleiweg, Anna Pau lowna. Te koop of te huur: Ongeveer 2% H.A. BEST WEILAND, gelegen langs de F.galements- vaart en Belkmerweg, nabij An na Paulowna. Te bevragen bij K. PAARI.BERG, Oudesluis. Te koop, voor de zaai: 2 H.L. ABED KENIA GERST, 5n Kq. Mansholt kortstroo Vale Erwten en 60 Kg. Mansholt wit te Zomertarwe, bii C. K OOM EN Jz.. Winkel. Tel. 40. Tc koop: ROODE STAR EETAARD- APPELEN, en Voeraardannelen, bij S. BREEBAART. Waarrhveg, Mid denmeer, Tel 19. Kolhorn. Te koop: Een stuit best gewonnen HOOI, (pl.m. 4000 Kg.) bij P. KOS- SEN, Tweewegen, Wieringcr- waard. Vanaf Zijpe, Alkmaar, Beverwijk, Velzen (versnapering), Bloemendaal, Zeeweg, Zee- boulevard Zandvoort, Zandvoort, Heemste de, Haarlemmermeer, Schiphol. Bezoek vliegveld: VLIEGEN??7 Daarna AMSTERDAM, waar gedineerd wordt. Hierna wordt de gelegenheid open gesteld om een wandeling in de stad te maken. Op de terugreis nog thee te Alkmaar of elders. Dus profiteert van deze gelegenheid, zorgt er voor, dat Uw kaart vol zegels komt voor September a.s. De leden die nog niet meedoen aan het af geven van bonnen, gelieve zich nog op te geven voor a.s. Zaterdag, daar na dien datum geen deelnemers meer worden aangenomen. DE GEORGANISEERDE MIDDENSTAND VAN ZIJPE. I Te koop: 3 IERPOMPEN, op proef, l Waschmachine, Velo, 1 Kookpotje, 40 liter. Roepen nen, Zeelen, Karntjes, Spoor stokken, evenaars, wieders tui gen,, wielen, veeren. Donder dags hij Prins Markt. SCHOORL, Schagen. MOLENSTRAAT. SCHAGEN. LEVERT PRIMA KWALITEIT. Vraagt monster en prijs. Neemt proef met onze 3 cents Sigaar. Tc koop: ZWARE en LICHTE IEPEN, palen en lekkere Zw. blauwe aardappelen. J. LEEGWATER, Groenveld, St. Maarten. Te koop: 5 GELDE KOEIEN, en best Landhooi. bij JO. KLOUWERS, Wierin- ge nvaard.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2