l Delfia Miaja's mislukte stormloop Belangrijke verklaring van het N.V.V. 8 Kalvermeel P. BLOKKER Schager Roosjes Modebladen!! Calalaanschc successen bij Ar- raqon. Rondom den berg Garabitas bij de Casa de Campo is de strijd giste ren voortgezet. Bij het aanbreken van den dag gingen de rechtschen tot een tegenaanval over na een krachtige geschutvoorbereiding. Ge durende drie uur golfden de aanval len der rechtschen aan op de loop graven der Madrileensche troepen De aanvallen werden met hevig ge weervuur ontvangen. Tegen tien uur waren de rechtschen bedwon gen. Een tegenaanval werd ingezet met aanvalswagens en tanks, die de hellingen beklommen. De rechtschen werden gedwongen hun oorspronke lijke stellingen weer op te zoeken. In den sector van Penarroya zijn de Volksfronttroepen er in geslaagd een stout moedigen uitval te doen, die hen in staat stelde den top van Cerro Vinan te bezetten welke het complex heuvels van Ancono Co- silla beheerscht. Zij maakten 35 krijgsgevan genen en maakten zich meester van mitrail leurs en geweren. De Catalanen ontketenen een offensief in Aragon. Te Barcelona Is gisterenmiddag een com- muniqé gepubliceerd van den volgenden inhoud: In den afgcloopcn nacht hebben onze strijdkrachten in den sector aan den Ebro een overval uitgevoerd op de vijandelijke stelling in het dorp Tocos. Ofschoon de vijand levendig verzet bood. kon hij toch onzen aanval niet weerstaan, die gesteund werd door een groep dynamiteros. Wij maakten negen krijgsgevangenen en ons viel een groote hoeveelheid wapenen mate riaal en munitie benevens levensmiddelen en 300 stuks vee in handen. In den sector van Hucsca zijn verscheide ne tegenaanvallen van den vijand energiek afgeslagen. In de versterkte zone van de hermitage San Jtiiteria wordt een kleine groep recht schen belegerd het fort. waar zij nog weerstand bicden is volkomen omsingeld. Hun toestand is hopeloos. Pogingen van den vijand om verloren stellingen te veroveren en de omsingelde troepen te redden heb ben geen resultaat opgeleverd. Het dorp Tocos, in de provincie Saragos- sa. ligt ten Zuiden van de stad van dien naam op een twaalftal kilometers van Carinena. een belangrijke stad aan den weg van Saragossa naar Teruel De verovering van Tocos maakt het mogelijk <Tc zone van actie der troepen, die in den sector van Belchite opcrceren, belangrijk te verbroeden Men wijst er op, dat het offensief zich ontplooit over bijna het geheele Aragonee- sche front, Inderdaad zijn de laatste dagen de rechtschen tegelijkertijd aangevallen in de sectoren van Hucsca, Tardicnte, Belchite Montalban en in de bergen van Alcubierre. In den sector van Montclban zijn de volks fronttroepen drie kilometer opgerukt. Zij bedreigen thans ernstig de stelling van Vi- vel del Rio. Dc geruchten over een Duitsch- Russische toenadering Naar de diplomatieke redacteur van Stc- fani schrijft, blijft men van communistische zijde, ondanks do stellige tegenspraken, be weren, dat dc leidende Duitseho kringen streven nnar toenadering tot Rusland, ten einde dit land van Frankrijk los te maken. Van dezelfde zijde wordt hieraan toegevoegd dat dit streven natuurlijk schijnt, aangezien Parijs nooit heeft gewild, dat het pact met Moskou in werking tredt, cn zelfs weken geleden op verzoek van Engeland heeft ge tracht, een interpretatie voor te bereiden van het Fransrhc-Russischc pact, die dit alle doeltreffendheid en kracht zou ontne men. Deze door de communisten versprei de geruchten, aldus dc medewerker van Stefani, toonen duidelijk het doel van do manoeuvres, namelijk Frankrijk te verplich ten militaire verplichtingen op zich te ne men. Geeu Sit-down stakingen in Nederland In een heden gepubliceerde verklaring zegt hot Bestuur van het Nederlandsche Vakverbond (N.V.V.) dat de Nederlandsche Vakvcreeniging ter verovering van een re delijk bestaan der werknemers, ook ln de toekomst de wettige weg wil blijven bewan delen, welke zij de laatste tientallen jaren met zoo goed succes heeft gevolgd. Hoewel het bestuur de sttijdme thode om met onderkruipers sta kingen te breken, veroordeelt Is er zegt zij geen enkele reden om niet duidelijk uit te spreken, dat de Vak bond de bezetting van fabrieken, enz. met dc wettige weg in strijd achten. Het bestuur van het N.V.V. is dan ook niet voornemens, deze striidmethoden voor zijn rekening te nemen, daaraan eenige medewerking te verleenon. Integendeel, het zou zich hiertegen ernstig moeten verzetten. Verwachting: matige noordoostelijke tot Z.- 0. wind, toen. bewolking, kans, op re gen of onweer in het zuiden, in het noorden weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: tijdelijk opklarend en iets koeler. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 761. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan llit onze omgeving ST. MAARTENSBRUG. EEN HEENGAAN NA 40-JARIGEN DIENST. Hebben we nog kortgeleden melding ge maakt van het feit dat de heer W. Blaauw, kantoorhouder alhier, op 1 Mei a.s. het feit zou herdenken, dat hij gedurende 40 jaar als kantoorhouder bij dc posterijen werkzaam zou zijn, het staat thans vast, dat de jubi laris tegen dien datum ontslag zal nemen. Ongetwijfeld zullen vele ingezetenen dit besluit van dezen zeer gcachtcn „postman" betreuren, want de heer Blaauw en diens- echtgenoote hebben in al de jaren, die zij „aan de Brug" woonden, de liefde en sym pathie dier burgerij verworven. Het was vooral de jeugd, naar wie het hart vart den heer Blaauw uitging cn waarvan hij meer dere malen op ondubbelzinnige wijze blijk gaf. Blaauw was iemand die van de menschen en van zijn werk hield en de ontslagname zal hem dan ook zeker veel strijd hebben gekost. Ook wij, die in al die jaren op zoo pret tige wijze met hem mochten samenwerken en aan wier handen wij gaarne onze belan gen toevertrouwden, wij zien hem noode heengaan. Maar wij zijn tevens doordron gen van het feit, dat Blaauw cn zijn echt genoote een periode van rust. toekomt. Mo ge die periode dan lang, nog zeer lang zijn en de omstandigheden, waaronder die rust wordt genoten, zeer goed! Bij de gehouden verkooping van de eigen dommen van de Erven van wijlen den heer G. Veugcr, werd perceel I. huis met timmer manswerkplaats, opgehouden door de erven op f3300.—. Perceel II, rentenierswoning, kooper de heer M. I. Kunnen te Burgerbrug, voor f2340. Perceel III, arbeiderswoning, kooper de heer C. v. d. Sluis te St. Moartensvlotbrug voor f810. WINKEL BRAND. Vier koeien en drie kalveren verbrand. In den afgeloopen nacht tusschen elf en twaalf uur, toen do bewoners die voor zoo ver zij thuis waren, zich reeds ter ruste hadden begeven, brak in de boerderij van den heer Van Essen aan den Zanderweg brand uit, welke zoo snel om zich heen greep, dat de plaats in een oogenblik tijd als een fakkel brandde cn de bewoners zich in nachtgewaad naar buiten moesten begeven. Zoo snel greep het vuur om zich heen, dat vier op stal staande koeien en drie kalve ren jammerlijk in de vlammen omkwamen. De overige tot den veestapel behoorende dieren konden tijdig in veiligheid worden gebracht. Met eenige slangen op de waterleiding nam de vrijwillige brandweer van Sparta onder leiding van don burgemeester het blusschingswerk ter hand en mocht het ge lukken de bijgebouwen te sparen.. Omtrent de vermoedelijke oorzaak tast men in het duister. Ondanks het afgelegen punt trok de brand groote belangstelling. De wielerclub Tempo te Winkel hield Zon dagmorgen weder een trainingsrace koppel rondrit met als uitslag: 1. P. Bijhouwer— K. v. d. Molen; 2. W. Schuurman (alleon); 3. M. Srhager—R. Band. Daarna werd een vorgadering belegd, welke goed geslaagd is. Er traden direct 18 leden toe en donateurs gaven zich op. terwijl er nog eenige leden te verwaabten W/ER/NOEA' Aanrijding. Gisteravond omstreeks zeven uur had in de Beltstraat een aanrijding plaats. De motorrijder C. Metselaar Nz. van Wes- terland ging naar H.hoef. Toen hij ter hoog te van den veehandelaar B. Kraan reed, kwam van diens erf de vrachfautorijder C. Huibcrs achteruit met z'n auto gereden. De auto werd te laat door M. opgemekt, zoo dat hii den achterkant rankte. M. slingerde over den weg en kwam hierbij te vallen. Deze aanrijding liep echter nog al goed af. daar M. alleen eenige schaafwonden aan bet hoofd had en de mototr slechts aan het stuur en voorspatbord beschadigd bleek. coaooocüoctoooao Q Op den 20cn April n q hoopt onze Vader, dc o heer 8 8 8 l o o tx)oioaoaoooo>ooio A. BAKKER en W. K. BAKKER—Buijl geven hiermede kennis van de geboorte van een Dochter, ANN1E HENDRIKA. Stolpen, 13 April 1937. A. Tocs den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar is opgetreden als vee- verloskundige. Zijn dankbare Kinde ren en Kleinkind, J. J. BOS. N. BOS—Toes. en MARIETJE. Groote Keeten, April 1937. J. W. METZELAAR en S. P. METZELAAR-Kistemakei zeggen hartelijk dank voor dc vele blijken van belangstelling bij de geboorte van hun Doch ter ondervonden. Oudesluis, April 1937. Hiermede betuigen wij onzen hartclijkcn dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25-jarig Huwelijk onder vonden. C. SPEELMAN. T. SPEELMAN— van Lcijen. Oudesluis, April 1937. Delfia Opfokvoer en' Kuikenzaad is bedrijfszeker en toch goed koop, staat voortdurend onder controle van het eigen procf- hoenderpark. P. BLOKKER, Oudesluis. Tel. no. 14. Niet het vetste, maar het beste met OUDESLUIS. TEL. 14. Telefonisch aangesloten no. 46. A. VAN DUIN, Stoomweg 99, Breezand. Te koop: Een geslachtsrijpe STAMBOEKBEER, bij D. KRILLER, te Oude Nie- dorp. Te koop: OVERHOUDERS met lammeren en een best Kui- kalf, bij J. ROOTJES, Oude Niedorp. Te koop: Klamp prima LANDHOOI, pl.m. 15000 Kg., voor billijken prijs, ook bij gedeelten. - A. WIT, Tolke, Schagen. Te koop gevraagd: EEN KINDERBOX, liefst met vloertje. Brieven let ter A, Grootehuurt 103, Wierin- gerwaard. Te koop: Een gefiguurzaagde LAMP, zeer geschikt voor hal of gang bij P. SPEELMAN, Oudesluis. Te koop: Een klamp best gewonnen HOOI. bij Wed. F. KIERS, Oudesluis. HUISHOUDSTER gevraagd. B. v. d. BULT, t Zand, Zijpe. ZAADTEELT 1937. TELERS gevraagd voor O.I. kers, half hoog, dubbele, a 60 ct. per K.G., Stambooncn op contract, bij P. VOS, Aarts woud. Gevraagd: 30 zak POOTAARDAPPELEN, bij voorkeur var. robijnen, dooi: J. J. JONGEJANS, Meerweg 28, Breezand. Gevraagd EEN PAARD IN DE KOST, liefst spoedig. Te koop 2 Fox- hondjes, rattenvangers, 2 melk bussen, 40 L., zoo goed als nieuw. J. POL AND, Ooievaars- weg, Nieuwe Niedorp. B. z. a. per 1 Mei NET MEISJJE, 16 J., v. d. en n. B. HEINS, Onderhuurt 30, Kolhorn. Te koop: EEN HUISORGEL, een Kinderwagen en een Box, Noord F 90, Schagen. Boekhandel TRAPMAN WIER1NGERW AA RD Dinsdagmorgen stond de expediteur J. v. d. Vliet met zijn bestelauto aan den rech terzijde van den weg geparkeerd aan de Kleine Buurt, toen een vrachtauto van een zekere Bakker van Hoogkarspel, beladen met takken, wilde passeeren. Dit zou alle maal goed gegaan zijn, indien de wagen niet zoo breed was afgeladen. Hij had nu moeten afwachten, doch heeft dit niet ge daan. Met het voorbijrijden heblxm de tak ken de zijwand van de bestelauto danig be schadigd en ook de spiegel knapte af. Nadat door de politie proces-vedbaal was opgemaakt, kondon beiden hun reis vervolgen. De heer Bakker was inmiddels al doorgegaan. NIEUWE NIEDORP Sparta 2Sporters op het Nieuwe Niedorp-terrein. Naar wij vernemen zal de wedstrijd, die de beslissing moet brengen voor het kam pioenschap in dc afd. IIE, N.H.V.B., tusschen Sparta 2 en Sporters, op bet terrein van de v.v. Nieuwe Niedorp worden gespeeld op Zondag 18 April a.s. Ilad men algemeen reeds aangenomen, dat Mcdemblik de eer te beurt zou vallen, het Bondsbestuur heeft uiteindelijk anders be slist en Nieuwe Niedorp aangewezen. HARENKARSPEL Politie. Alhier verloren een voetbalbroekje cn een paar gymschoenen. 'ANNAPAÜLOWNA Witte Kruisfilm. Als slot van de cursussen voor huiselijke ziekenverpleging, gehouden te Anna Paulow- na en Breezand, werd Dinsdagavond in de zaal van Veerburg de Witte Kruisfilm ver toond. De cursisten van de Mocdcrcursus en Witte Kruis-leden woonden ook de vertoo ning bij. Burgemeester Lovink, voorzitter van de afdecling van het Witte Kruis, heette in bet bijzonder de Zusters die deze cursussen leid den, welkom en mevr. Mr. TcekensKunst hoofdbestuurslid van het W. K. Spreker dankte de afd. van den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen en het Hoofd bestuur van het Witte Kruis voor de mede werking bij het organiseeren der cursussen en hoopte, dat deze avond in het belang mocht zijn van de volksgezondheid. Zuster LansRoos zeide, dat zij cn Zuster Smits de cursussen met veel pleizier hadden geleid, dankte dokter en mej. Olree voor het verleende verbandmateriaal en vertelde met welk werk de verschillende Kruis-vereenigin- gen (witte, groene, roode enz.) zich bezig houden. Mevr. TéekensKunst, hield hierna een in teressante rede over het ontstaan en den groei van het Witte Kruis. De zeer mooie rede. die met groote belangstelling beluisterd werd. werd gevolgd door de film, die toonde op welk gebied het Witte Kruis zich beweegt, o.a. besmettelijke ziekten, uitlcenen van be- noodigdheden bij ziekte, consultatiebureaus voor zuigelingen, zweminrichtingen, enz., enz., dit alles om de Volksgezondheid te be vorderen. Met een opwekking lid te worden en deze zoo nuttige instelling te steunen, ein digde de film. Mevr. KeijzerDe .Tong, voorzitster van den Bond van Boerinnen en andere Plattelands vrouwen, dankte het gemeentebestuur en alle anderen die tot bet slagen van de eur-- sussen meewerkten en overhandigde Zuster LansRoos een cadeautje ter herinnering en bloemen. De cursisten te Breezand hadden dat Zuster Smits reeds Maandagavond ge daan. Nadat Zuster LansRoos namens beiden had bedankt, sprak Burgemeester Lovink het slotwoord. BRAND Hedennacht ongeveer 3 uur is brand ont staan in den winkel van don heer Grootes. Mevr. Grootes—Stammes wakker geworden door het knetteren van het vuur dacht aanvankelijk dat het regende, maar kwam spoedig tot de ontdekking dat het in hot benedenpand brandde. Met behulp van do spoedig gearriveerde brandweer, was de brand spoedig gebluscht, maar de winkel met geheele inventaris was totaal uitge brand en ook de woonkamer bekwam scha de. Alles is door verzekering gedekt. TEXEL. Directeursbenoeming Teso. In de aandeelhoudersvergadering van de Teso is gisteren de volgende voordracht op gemaakt voor de directcursbcnoeming: 1. R. P. Drost Dz. 2. K. Stoepker Pz. 3. J. J, van der Vlies, Dinsdag 13 April des vocym. 11 uur kwa men Dijkgraaf en Heemraden en Hoofdin gelanden in het Polderhuis ter vergadering bijeen. De Dijkgraaf, de heer Tromp, zegt heden een heugelijk feit te mogen mededeelcn, nl. dat Heemraad Blom 45 jaar een plaats in hét Polderbestuur heeft ingenomen. In 1892 werd Blom benoemd als Hoofdingeland en in 1902 als Heemraad van onzen polder cn lnj heeft dus 35 van de 45 jaren als Heem raad zitting in het bestuur. Voorz. feliciteer de den heer Blom hartelijk en weet dat hij ook namens alle leden spreekt en deelt nog mede dat de jubilaris in die 45 jaren geen enkele vergadering heeft gemist. Applaus. De Voorzitter deelt verder mede, dat of schoon we een natte winter hebben gehad, dc bemaling ten zeerste beeft voldaan en er van hoog water in onzen polder geen sprake is geweest. Het aantal maaluren vanaf OHober 193G tot en met Maart 1937 bedroeg 2200. Van Januari 1937 lot en met Maart 1937 1050 uur. Spr. wijst er op, dat dit aantal uren gewoonlijk per jaar werden gedraaid. De rekening van den Polder sluit met een nadeelig saldo van 14.048.82. De rekening van de wegen sluit met een batig slot van f 1857.21. De uitkeering uit het wegenfonds bedraagt f 6200..s Nadat deze rekeningen breedvoerig zijn besproken cn toegelicht, werden zij goed gekeurd. Aanbieding „Wijziging en Aan vulling der Verordeningen en Keuren. Op verzoek van Ged. Staten wórdt een wijziging cn aanvulling der verordeningen en keuren goedgekeurd, waarbij het ver boden wordt grond uit te graven of uitgegra ven te hebben, indien dit niet noodig is in verband met het stichten van gebouwen. Voorts werden nog eenige wijzigingen in de strafbepalingen aangebracht. Bespreking kindertoeslag aan de ambtenaren van den Polder. Door bet Dag. Bestuur wordt met de grootst mogelijke meerderheid van stemmen voorge steld om aan de ambtenaren va,n den Pol der .en kindertoeslag te verleenen, van 1 van bun salaris, te verleenen vanaf het 4de kind, tot den leeftijd van 16 jaar. Voor de eerste drie kinderen derhalve geen toeslag te verleenen en voor kinderen boven de 16 jaar deze toeslag wederom te doen eindi gen. De heer Smit zegt: het is toch de bedoe ling van 1 pet. per kind? Voorz. bevestigt dit. De heer Oudeman zou willen voorstellen den toeslag te verleenen aan de ambtenaren die een salaris beneden dc f 1500 hebben. Spr. meent dat deze ambtenaren het niet bepaald noodig hebben. Voorz. zegt dat een grens' te trekken moeilijk is en dit zeer moeilijk te beoor- deelen is. Er is. aldus spr.. in 't leven ver schil van stand en 't kan voorkomen, dat iemand, dio een goed salaris heeft, *t zeer moeilijk kan hebben; men wil zijn kinderen nu eenmaal graag ip denzelfden stand op voeden <m als 't ©enigszins kan, meer mede geven als we zelf gehad hebben. De heer Sinnige zou de toeslag voor elk gelijk willen hebben. De lieer K. van Langen Is 't met liet bestuur eens. De heer de Wit is het met Oudoman eens Voorz. zegt dat de kindertoeslag los van het loon moet worden bekeken. De heer Sinnige zou graag zien dat aan elk een gelijke toeslag werd gegeven, want z.i. heeft iemand met een klein salaris liet nog wèl zoo noodig. Onder de armere gezin nen, aldus spr., zitten ook wel heldere kop pen. die graag zouden leeren. Voorzitter zegt. dat de heer Sinnige wel gelijk kan hebben, wat dit laatste betreft, doch de praktijk leert dat een kind uit een armelijk gezin van school af direct in den regel gaat verdienen. De heer Sinnige: omdat het moet. Voorz. zegt: nu kan men wel zeggen: dan moeten ze dat bij die beter gesalarieerde ge zinnen dan ook doen, doch dat is nu een maal niet zoo en dat is wel goed ook, want er is op 't oogenblik overal een te veel aan De heer Quant zegt dat hij 't wel toe juicht, 't voorstel van het bestuur en zou 't graag voor 1937 zien aangenomen. De heer Groen sluit zich hij den heer Sin nige aan en vindt 1. pet, van een klein sa laris tekort. Ook de lieer Stuit is het met Sinnige eens. De heer Smit vraagt of de heer Sinnige een voorstel heeft. De heer Sinnige zegt dat hij liet bedrag dat thans zou worden uitbetaald dat is plm. f 30Q over de kinderen zou willen verdee- len. rekening houdend met ceni*"1 uitzon deringen, jt De heer Poland zegt dat hij 't is geweest die zich niet met het voorstel van 't bestuur kon vereenigen en stelt zich op 't standpunt van de heeren Sinnige en Groen. Het voorstel van het bestuur wordt met 11 tegen 6 stemmen aangenomen. Tegen stemden de lieeren Sinnige, Groen, Oude man. Poland, Stuit en de Wit. De heer Kooij onthield zich van de stemming. Hierna volgde de rondvraag, waarbij de heer K. van Langen zegt het vreemd te vinden, dat voor de commissie tot nazien der rekeningen geen presentiegeld wordt gegeven. Voorz. zegt dat dit dan op de begrooting voor 't volgend jaar zou moeten staan. Dit wordt algemeen goedgevonden. Voorts vindt de heer v. Lange het zonde om de boomen van den Ruslenburgerweg te rooien, als de takken werden afgekapt, zou men liet toch wel goed kunnen zien. Voorziter zegt dat er een verzoek van de gemeente ITeerhugowaard is gekomen om deze boomen te mogen wegruimen. Men weet, zegt voorzitter, dat de prijs f5.per boom bedraagt. Nu had men besloten dat dit voor de gemeente f2.50 per boom zou zijn, doch dit is de gemeente te duur, dus lioe of het nu af zal komen is nog een vraag. De lieer "Blom dankt Voorzitter voor de woorden tot hem gericht en dankt het be stuur voor de goede samenwerking. Sluiting. Candidatenlijst R.K. Staatspartij De R.K. bladen bevatten thans de defini tieve candidatenlijsten van de R.K. Staats partij voor de a.s. Tweede Kamer-verkiezin- gen. Op de lijst voor den kieskring Haarlem, Helder, Leiden-, Dordrecht, Middelburg ko men voor: 1. mr. dr. L. J. C. Beaufort; 2. A. J. Loerakker; 3. J. Groen Azn.; 4. M. P. van der Weyden; 5. E. J. M. Stumpel; 6. mr. dr. A. J. J. M. Mes; 7. F. P. Th. Roliling; 8. prof. dr. C. C. Berg; 9. Th. P. J. Eisen; 10. Ci. C. W. Blonk; 11. J. D. de Kok; 12. E. Th. Lockefeer. UITVOERING BRUGBOUW4 OVER DE RINGVAART EN AANLEG ONDERDOOR GANG BIJ HEERHUGOWAARD. Door de Directie der Nederlandsche Spoor wegen te Utrecht werd aan de Aanneming Maatschappij v.h. J. M. Stryland te Uit hoorn de uitvoering opgedragen van bestek no. 1552 het opruimen van de bestaande overbrugging en het maken van den onder bouw voor een nieuwe brug over de Ring vaart bij km. 37.120 en het maken van den onderbouw voor een onderdoorgang van den Provincialen weg bij km. 37.024 in den spoorweg 'Helder-— Amsterdam nabij Heer- hugowaard voor de som van f 122.680.—, Dc raming bedroeg f 160.000. HUIS LEEG GESTOLEN. Prettige thuiskomst voor raegenaar. N«- Een merkwaardige inbraak is Maandag tc Nijmegen gepleegd. Tijdens de afwezigheid van den. bewoner B. W. V., hebben inbrekers zijn woning in de Groote. Gas leeggehaald. De geheele in boedel hebben de dieven meegenomen. Er was geen geld in de woning aanwezig. Van de daders heeft de politie nog geen enkel spoor ontdekt AANRIJDING DOOR DE HAARLEMMER TRAM Gisterenmorgen is op de Westermarkt te Amsterdam een juffrouw door de Haarlem- mertram aangereden. Met ecu zware her senschudding is zij naar het Wilhelmina Gasthuis overgebracht. BROEK OP LANGENDIJK, 11 April. BI. aardappelen 1.70, uien 0.60—1.20, drie- linen 60 ct.. grve 0.60—1.10, peen 90 ct., groe ne kool 3.50—5.20, kroten GO90 ct., roode kool 1.70-260, gele kool 4.4O—5.G0. Deen- sche witte kool 11.10. rabarber 7. Annvoer: 150 Kg aardappelen. 16000 Kg. uien, 5000 Kg. peen, 1250 Kg. groene kool, 2400 Kg. kroten, 14000 Kg. roode kool. 40000 Kg gele kool, 1500 Kg. D. witte kool, NOORDSCIIARWOUDE, 14 April. 5900 Kg. uien f 11.10, driel. f 0.70. grove f 0.00—1.20. 2100 Kg. peen f 0.80—0.90, 1500 Kg. kroten f 0.60, 40800 K-g. roode kool f 1.50 —2.50, 1050 Kg. taaie gele kool f 3.80, 36300 Gg. gele kool f 3.80-5.50, 27200 Kg. D. w. kool f 1-1.90.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2