Arrondissements rechtbank te Alkmaar De kwestie Van den Abeele Als Warntenhuizcn zijn gasbedrijf overdoet aan Alkmaar. Voordee- lige voorwaarden voor deze gemeente Verdeeling in kapitaal en inkomen. De voorstellen leveren geen stof tot discussie op. Bezwaar gemaakt tegen Bewaarschoolsubsidie. De brandspuit is besteldI Verhoo ging van werkverschaffingsloonen bepleit. Arbeiders, die plaats moeten maken voor tuinders. Vergadering van den Raad op Dinsdag 13 April 1937. 's morgens om 9 uur. Voorzitter de heer II. Nolet, burgemeester, secretaris de heer G. H. Essing. Afwezig is de heer Blokdijk. De Voorzitter opent de vergadering; de vaststelling van de notulen wordt aange houden tot een volgende vergadering. Ingekomen stukken en mede deel in gen. Hiervan vermelden wij o.m.: Processen-verbaal van kasopname bij Gemeente en Burg. Armbestuur. Ontheffing is verkregen van de verplich ting tot het vaststellen van een capitulan- tenverordening. Mededeeling wordt gedaan van de goed keuring van diverse raadsbesluiten o.a, dat tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst ad f 35.500 en tot wijziging data kermis te Waarland. Ingekomen is voorts de rekening van den Vleeschkeuringsdienst over het jaar 1936. Deze rekening sluit met een batig saldo van f 999.90: de gemeente ontvangt hiervan 1/5 deel. derhalve f 199.98. Een adres van een inwoner dezer gemeente, houdende het verzoek zijn gezin op de ar- menlijst te plaatsen. B. en W. meenen, dat. gezien de conse quenties. op dit verzoek afwijzend moet worden beslist. De helft van de contributie van het doktersfonds wordt evenals voor andere werkloozen vergoed. De heer Molenaar zegt, dat. er geen ter men aanwezig zijn dit verzoek af te wim- •pelen. De heer De Tong dacht dat deze gevallen door B. en W. werden behandeld en wil daarom dit verzoek in handen stellen van B. en W. Do heer Doekes wijst op de consequenties, welke zouden ontstaan bij inwilliging van het verzoek. De Voorzitter is het met den heer De Jong eens; dit adres was echter tot den Raad ge richt en moet dan ook in den Raad behan deld worden. Conform het voorstel wordt dan besloten. De heer De Vries Informeert of B. en W. geen stappen kunnen doen bij den Vleesch keuringsdienst, nu er zoo'n winst is, om b.v. de keurlooncn verlaagd te krijgen. De Voorzitter zegt. aan deze kwestie zijn aandacht te zullen schenken, ook z. i. wordt de winst wel wat te hoog. Ben gaslevering-overeenkomst met Alkmaar. Voorstel tot aangaan van een gaslevering- overeenkomst mei. de gemeente Alkmaar. Zooals wellicht bekend zal zijn, is de ge meente Warmenhuizen voornemens het be staande gasbedrijf over te doen aan de ge» ïneento Alkmaar. Het ligt in de bedoeling de overname por 1 Mei a.s. te doen ingaan. Ingevolge het bepaalde in art. 16 der huidige overeenkomst is de gemeente War menhuizen gerechtigd het bedrijf aan der den over te doen. Dczo overeenkomst loopt nog tot 1943. De gemeente Alkmaar wil echter verze kerd zijn, dat zij ook na 1943 aan onze ge meente gas kan leveren, weshalve zij aan B. en W. verzocht heeft te willen bevorde- deren. dat het bestaande contract verlengd wordt tot 1 Mei 1963. Verschillende voordeelen bedongen. Bij de onderhandelingen over deze aange legenheid heeft het gemeentebestuur de vol gende voordcelen kunnen bedingen. Ie. gedurende 5 jaren, te rekenen vanaf 1 Mei 1937, zal voor de gemeente Haren karspel een gas prijsverlaging worden inge voerd van 1 cent. beneden den voor Alkmaar geldenden eenheidsprijs van 10 cent. met dien verstande, dat deze prijs niet hooger zal liggen dan 1 cent lager dan voormelden eenheidsprijs, ook indien deze daalt bene den de 10 cent een en ander op basis van een kolenprijs van f 20.per ton. Stijgt de prijs boven f 20.— per ton dan zal voor eiken gulden een toeslag van cent verschuldigd zijn. (Dc kolenprijs be draagt. op heden voor Alkmaar ruim f6.—) 2e. de meterhuur en omzetbelasting ver valt. 3e. de gemeente Alkmaar verleent evenals de gemeente Warmefthuizen, gratis de noo- dice service. B. en W. zijn van oordeel, dat er in ver band met bovenstaande alle aanleiding be staat met de gemeente Alkmaar een nieuwe overeenkomst te sluiten ingaande 1 Mei 1937 en doen daartoe bovenvermeld voor stel, onder voorbehoud, dat de Raad der gemeente Warmenhuizen besluit tot over name van hot gasbedrijf aan Alkmaar. Door den heer Francis worden enkele in lichtingen ingewonnen. De heer Doekes vraagt wat er over 5 ja ren zal gebeuren. De Voorzitter antwoordt, dat dan de prijs voor Harenkarspel gelijk zal worden aan die van Alkmaar. Algemeen wordt tot uiting gebracht, dat aan het voorstel geen bezwaren zijn ver bonden; de heer De Vries geeft B. en W. van Warmenhuizen een compliment voor de wijze, waarop met de belangen van deze gemeente is rekening gehouden. Het voorstel wordt hierna z. h. s. aan genomen. Voorschot ingevolge de L.O.-wet 1920. Voorstel tot vaststelling van het voor schot op vergoeding, ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920, aan de R.K. bijzondere scho len te Waarland en Kerkbuurt over 1937. B. en \V. stellen voor aan de R.K. school te Waarland een voorschot te vcrleenen van f 141275 en aan die te Kerkbuurt een voor schot van f 922.75. De berekening is gebaseerd op 't gemid deld bedrag per leerling van de ooenbare school over het rekeningjaar 1934 ad f 6.98. Aldus' vastgesteld. Deelname Middenstandsborgstel- lingsfonds. Voorstel tot deelneming in het kapitaal van het borgstellingsfonds ten behoeve van kleine middenstanders met 10 cent per in woner en in het jaarlijksch inkomen van genoemd fonds gedurende de eerstvolgende 5 jaren met 2 cent per inwoner. Indertijd werd besloten deel te nemen in het kapitaal met 20 cent per inwoner. Ged. Staten berichten, dat zij een verdeeling in het kapitaal en in het inkomen, zooals bo ven omschreven, wenschelijk achten. Goedgevonden. Restitntie vergunningsrecht. Voorstel tot het verleenen van restitutie aan C. Broersen, vroeger alhier gewoond hebbende, te Kalverdijk, van het vergun ningsrecht 1936-37 ten bedrage van f12.50. In verband met het afstand doen van de vergunning moet deze restitutie op aan vraag van belanghebbende worden toegewe zen. Accoord. Extra steun voor werkloozen. Voorstel tot het verleenen van een bij drage voor bijzondere hulp aan werkloozen. Over het jaar 1937 mag beschikbaar ge steld worden 97 (gemidd. aantal werkl. over de eerste 10 maanden van 1936) x f 5.30 is f 514.10; hiervan wordt een bedrag van 97 x f 3.30 is f 309.10 door het Rijk vergoed. Allen voor. Verkoop grond. Voorstel tot verkoop van een gedeelte grond aan het Kalverdijker laantje ter grootte van pl.m. 20 M2. (van het terrein van de R.K. school te Kerkbuurt) aan de Banne Harenkarspel. Aangezien het hier betreft een verkeers- verbetering, stellen B. en W. voor den benoodigden grond voor f 1 in totaal te verknopen. De heer De Vries zegt dat het er niet beter op wordt; de schooldeur komt zoo wat aan den weg! Maar niettemin vindt spr. deze oplossing gewenscht. De heer Burger vraagt, of het hek van de school 1 meter achteruit gaat? De Voorzitter meent, dat dit inderdaad de bedoeling is. Overeenkomstig het voorstel wordt hierna besloten. Stemmen op het Raadhuis. Voorstel tot aanwijzing van het Raadhuis als stemlokaal voor stemdistrict I. Indertijd werd besloten als proef de school te Dirkshorn als stemlokaal aan te wijzen. Daar deze proef echter niet heeft voldaan, stellen B. en W. voor wederom het Raadhuis hiervoor te bestemmen. Goedgevonden. N.a.v. een bemerking van Ged. Staten doen B. en W. het voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden. Aldus besloten. Wijziging schoolgeld verordening. Ook deze verordening kon niet de alge- heele goedkeuring wegdragen van Gedepu teerden; er is geen rekening mee ge/houden dat is voorgeschreven, dat de bedragen der vermengde hoofdsom moeten worden afge rond op veelvouden van f2. B. en W. stellen voor, aan de bemerkingen van Ged. Staten te voldoen. Overeenkomstig het voorstel wordt beslo ten. Wijziging begrooting, dienst 1937. De begrooting 1937 is teruggekomen met eenige bemerkingen. Bezwaar wbrdt o.a. gemaakt, tegen het uit getrokken bedrag voor subsidie aan de Be- Uit onze omgeving BARS1NGERRORN Ledenvergadering van do Coöp. Boeren leenbank op Maandag 12 April '37, des nam. 7.30 uur in de Fortuin te Barsingerhorn. Aanwezig 45 leden. Voorzitter de heer P. Kistemakcr Jr., opent de vergadering met een woord van welkom .Spreker noemt de economische toestand, speciaal met betrekking tot den Akkerbouw, gunstiger, andere takken van bedrijf ontwikkelen zich nog niet in die mate. doch toch meent spr. ook hierin eeni ge verbetering te zien. Voorzitter hoopt dat 1937, zoowel voor de leden als voör de Bank een gunstig jaar zal mogen zijn. Mededeelingen. Voorzitter deelt mede, dat de rentevoet het eerste halfjaar 1936 was 4 pt., het 2e halfjaar 4*/4 pet., gemid deld dus 41/8 pet. Verder zegt spreker, dat het afgeloopen jaar een druk jaar is geweest voor Bestuur en Raad van Toezicht, in verband met over lijden van ©enige schuldenaren en horgen. Voorzitter deelt tenslotte mee, dat het sa laris van den kassier is verlaagd met f100. De notulen van de vorige vergadering wor den vervolgens gelezen en onveranderd goed gekeurd en geteekend. Jaarverslag. Dc kassier brengt zijn Jaar verslag uit. waaraan we het volgende ont- leenen: 9 leden zijn uitgetreden, 1 lid toege treden. Per 31 Dec. 1936 149 leden. 309 spaarders, een tegoed van f 359116.35; 43 loopende rekening-houders een schuld van f 176559.64, 11 voorschotten werden geheel en 41 gedeeltelijk afgelost. 31 Dec. 1936 96 voorschotten tot een bedrag van f 180.117.55, 3 loopende rekeninghouders een tegoed van f 2777.98. Rekening en Balans 1936. Dc heer S. Groet brengt verslag uit namens de finan- cieelc commissie en adviseert de rekening goed te keuren en brengt bet Bestuur en den kassier dank voor het richtige beheer. Spreker zegt dat hij alleen de commissie heeft gevormd en zou graag zien dat dit in den vervolge niet meer voorkwam. Voorzitter zegt dat evenwel later nog een commissielid de rekening heeft nagezien. Naar aanleiding van de rekening zegt Voorzitter nog, dat het hem is opgevallen dat ianr geleden nog een bedrag van ruim f 2000 rente ontvangen moest worden. Vorig jaar f 1400 en thans f 463.10. waaruit spre ker inderdaad een symptoom ziet van een verbetering in den finantieelen toestand van de leden, zonals sprekqr reeds in zijn ope ningswoord heeft geregd. De rekening wordt vervolgens vastgesteld met een winstsaldo van f 1606.87. Dit bedrag zal worden belegd in een fonds voor dubi- cuse debiteuren, waardoor dit stijgt tot f .4621.78. Het reservefonds bedraagt f 24342.26. Bestuursverkiezing. De heer C- Smit Gz. treedt ppriodiek af en wordt herbenoemd en neemt die herbenoeming onder dankzeg- waarschool te Waarland: deze subsidie kan niet worden toegestaan. De Voorzitter wil nog een poging wagen, om deze post gehandhaafd zien te krijgen. Dc heer Bakker oordeelt,, dat deze subsi die ook aan Waarland toekomt, net zoo goed als aan de andere school. De heer Dc Vries zegt, dat dit een nieuw geval is en do vergelijking van den heer Bakker daarom niet opgaat; een verzoek zal z.i. daarom geen schijn van kans hebben al is spr. er niet tegen ©en verzoek in te dienen. De heer Bakker wijst op de goede resul taten van het Bewaarschoolwerk. Men zal dan ook trachten om d© sub sidie te handhaven. Tegen verschillende aanschaffingen, o.a. brandspuit, wordt geen bezwaar gemaakt, mits de uitgaven daarvoor over meerdere jaren worden verdeeld. De spuit is bereids besteld. Omtrent plaatsing en bediening zal nog nader gesproken worden. Besloten wordt de begrooting te wijzigen. Een goed bericht. Van den Prov. Waterstaat is bericht ge komen, dat voor den aanleg van den aarden baan in den weg Alkmaar—Schagen 30 der bcnoodigde arbeiders zal worden be trokken via de arbeidsbemiddelingen te Noordscharwoude, Heerhugowaard cn Haren karspel. De heer Molenaar dankt B. en W. voor hun bemoeiingen. De rondvraag. De heer Molenaar wil B. en W. vragen, stappen te doen bij de Regeering. welke er toe kunnen leiden, dat de loonen in werk verschaffing met 2 ct. per uur worden ver hoogd. De Voorzitter zegt, dat deze zaak 2. 1. meer terecht hoort bij dc arbeidersbonden. De heer Molenaar wil ook via de gemeente dit verzoek doen en wijst er op. dat men te Alkmaar wel degelijk resultaat heeft be reikt. De Voorzitter betwijfelt of de gemeente iets kan uit richten, maar, zegt spr., we zullen doen, wat we kunnen doen. De heer Molenaar is voorts de meening toegedaan, dat de borden bij de bewaar school te Waarland te dicht op de school staan. De Voorzitter zegt onderzoek* toe. Op een vraag van den heer Beemster- boer antwoordt de Voorzitter, dat de ver lichting van dé hooge brug in orde komt. De heer Beemsterboer brengt voorts dc doortrekking van de leuning van de hooge brug en de uitweg van de Weel op de Nieu we weg ter sprake; ook deze zaken zullen door B. cn W. bekeken worden. Tuinder en arbeider. De heer Doökes merkt op, dat we hier de gezegende rouleering hébben, waardoor 8 weken in werkverschaffing wordt gewerkt en 4 weken steun getrokken. ITem is ter oore gekomen, dat iemand die 7 weken had gewerkt, plaats moest maken voor een tuinder en spr. vraagt of dat waar is? De Voorzitter zegt, dat in uitzonderings gevallen het inderdaad is voorgekomen, n.1. wanneer er èn voor tuinder èn voor ar beider geen werk is, waarbij dan wordt ge redeneerd, dat. beter ieder wat kan krij gen, dan de één niets en de ander alles. De arbeider komt toch in de steunregeling te vallen (hetgeen voor den tuinder onmo gelijk is) en imaa'kt dan plaats voor den tuinder. Na deze toelichting volgt sluiting van het. openbare gedeelte; dc raad gaat, in comité ter behandeling van eenige belastingrecla mes. ging aan. Tot lid van den Raad van Toe zicht wordt herbenoemd de heer P. Pluis- ter, die eveneens de herbenoeming accep teert. Tot plaatsvervangende bestuursleden worden verkozen de hecrcn Jb. Kistemaker cn J. A. Schenk. Voorzitter brengt vervolgens verslag uit van de gehouden vergadering in Utrecht. Spreker citeert ©en gedeelte uit de rede van den Voorzitter met. betrekking tot de positie van de Coöp. Centr. Raiffciscnbank tegen over de Regoering, waaruit bleek dat de Centrale Bank reeds een groote reeks van jaren steunt op eigen soliditeit en met suc ces. Een overzicht werd voorts gegeven over het werk van de Boerenleenbanken in dezen crisistijd. Speciaal werd den nadruk gelegd op het. weinig varieerende rentetype en de soepelheid tegenover schuldenaren. Rondvraag. Dc heer Jb. Kistemaker brengt, namens don Raad van Toezicht en de leden dank uit aan het Bestuur cn Di recteur cn Kassier voor de wijze waarop dc belangen van dc Bank in 1936 zijn behar tigd. Voorzitter sluit met een woord van dank de vergadering. WIERINGEN DEN OEVER OPRICHTING VEREENIGING OM TOT STICHTING VAN EEN KLEUTER SCHOOL TE KOMEN. Reeds lang werd te Den Oever de be hoefte aan een kleuterschool gevoeld. Voor geruimen tijd werd Mevr. de HaanBos- ker, die ook dc stoot gegeven heeft aan de kleuterschool te Hippolvtushoef, aangezocht een en ander te bestudeeren en de moge lijkheid onder de oogen te zien om tot stich ting van een scahool te komen. Als voor loopig bestuur voor Den Oever hadden zich opgeworpen de hoeren Jb. Kuiper, C. van Kalsbeek en V. Bakker Dzn. Deze heeren hadden verschillende zaken onderzocht en thans meenden zij zoo ver te zijn gevorderd om een algemeene vergadering uit te schrij ven. Deze vergadering dan werd J.l. Maandag avond gehouden in de zaal van den heer Moe ij es. Olm ongeveer acht uur opent de beer Kuiler deze vergadering met een woord van welkom, waarna spreker op een zeer duidelijke en vlotte wijze het nut van een kleuterschool uiteenzet. Vendor toont hij wat al zoo door do kleintjes gemaakt wordt en welk materiaal daarbij gebruikt wordt. Tevens worden de meubeltjes getoond, die voor hot onderwijs noodig zijn. Een kosten begrooting wordt vervolgens bespro ken. Hierop volgt een bespreking omtrent de eventueele aankoop van een gebouw, n.1. de oude bouten Chr. school, eigendom van Gebr. Boersen. Met Gehr. Boersen is reeds door het voorloopig bestuur onder handeld, doch deze onderhandelingen hebben nog niet tot. bet gewenschte resul taat geleid. Als vanavond eert vereeniging wordt opgericht, zullen deze onderhand©- Onzuivere huid? Vetwormpjes, pukkels en uitstag verdwijnen en de huid wordt jeugdig-frisch, gezond en fluweelzacht door de huidzuiverende, huid- aenezende en huidvoedende kracht van Purol. Gebruik voor gelaatsverzorging witte Purol. Deze is na inwrijving onzichtbaar op de huid, daarom zeer geschikt voor gebruik overdag. In dooien von 30, Tob» 45 c». Bij Apofh. «n DrogisUn. lingen naar alle waarschijnlijkheid wel sla gen. Mevr. de Haan spreekt hartelijke woor den van dank tot den heer Kuiper voor het vele voorbereidende werk wat hij reeds gedaan heeft. Spreekster brengt met klem de noodzakelijkheid van een kleuterschool hier aan Den Oever naar voren. De heer Deijs zegt, dat als men de geest van de vergadering hoort, er veel animo voor een kleuterschool bestaat. Hij stelt daarom voor, spijkers met koppen te- slaan en te beginnen met het benoemen van een bestuur. Te dien einde laat men een presentielijst circuleeren, waaruit blijkt dat zich staande de vergadering reeds 43 leden opgeven. Tot stemming overgaande blijkt dat het bestuur der nieuwe vereeniging er als volgt zal uit zien: Voorzitter de heer Jansen. Verder de heeren C. van Kalsbeek, "YV. Kaan, Ph. Deijs. V. Bakker Dzn., J. Verfaille en J. Kat. Na de stemming neemt de heer Kuiper het woord, waarbij hij de nieuwe vereeni ging hartelijk feliciteert. Hij hoopt dat de nieuwe vereeniging resultaten zal bereiken, hierbij nogmaals wijzende op de noodzake lijkheid van een kleuterschool hier aan Den Oever, daar er hier voor de kleintjes veel gevaar is door het drukke verkeer en het vele water. Spreker besluit zijn rede met de wensch, dat de vereeniging zal bloeien en groeien tot heil van het kind. De heer Jansen, die thans de voorzitters plaats heeft ingenomen, brengt in de eer ste plaats dank aan het voorloopig be stuur cn Mevr. de Haan voor het voorberei dende wenk dat zij hebben gedaan. Spre ker deelt verder mede. dat het bestuur na een onderzoek met voorstellen zal komen, waarna wederom vergaderd zal worden. Mevr. de Haan hoopt dat het de kleuter school wol moge gaan. Hierna sluiting. DEN HELDER HOOGWOUD BURGERLIJKE STAND Geboren: Simon Petrus, zoon van Hille- brand Antoon Kuypers en van Mijntje Langedijk. Ondertrouwd: Nicolaas Jonker, oud 22 Jaar landbouwer, wonende te Hoogwoud, laatste lijk te Nieuwe Niedorp, en Neeltje Rinkel oud 23 jaar, zonder beroep, wonende te Hoogwoud; Cornelis Jan Hartog, oud 24 jaar, landbouwer, wonende te Hoogwoud en Grietje Koorn 23 jaar, zonder beroep, wo nende te Hoogwoud; Cornelis Dirk Appel, oud 24 jaar, veehouder, won. te "Winkel, en Elisabeth Benit, oud 24 jaar, zonder be roep, wonende te Hoogwoud; Jacob Glas, oud 23 jaar, veehouder, wonende te Opmeer en Trijntje Schagen, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Hoogwoud. Getrouwd: Nicolaas Jonker en Neeltje Rinkel. Overleden: Elisabeth Brouwer, oud 86 jaar, weduwe van Albert Bruin; Dirk Aart man, oud 63 jaar, echtgenoot van Maria Smal; Geertruida Theresia van Diepen, oud 11 maanden, dochter van Pieter van Die pen en van Catharina Koomen. Ingekomen personen: Klaas Dekker, boe renknecht, van Heerhugowaard in Aarts woud G 10; Simon Schouten, boerenknecht, van Abbekerk in Boekeiweg I 14; Jacobus Jozeph Schrama, boerenknecht, van Bar singerhorn in Aartswoud G 33; Niolaas Jonker, landbouwer, van Nieuwe Niedorp in Lambertschaag L 13; Thade Bakker, dienstbode, van Midwoud in Aartswoud F 4.: Cristina Jong, van Nibbixwoud in Boekei weg I 15, dienstbode; Petrus Klaver, boe renknecht, van Zoetcrmeer in Langereis A 19; Pieter Schouten en echtgenoote, veehou der, van Abbekerk in Weere K 68. Vertrokken personen: Cathrina Hoogland, dienstbode, van Weere K 72 naar Nibbix woud: Simon Dekker, boerenknecht, van Langereis A 9 naar Nieuwe Niedorp; El- dert Dekker, boerenknecht, van Langereis A 9 naar Hensbroek; Cornelia Geertruida Wijnands, dienstbode, van Zuideindc D 21 naar Beesel; Grietje Aaltje Roseboom, dienstbode, naar Abbekerk van Aartswoud G 35; Alida Koedooder, dienstbode, van Weere K 52 naar Blokker; Catharina dc Boer, aspirantkloosterzuster, van Gouwe H 2 naar Maastricht; Cornelis Stroomer, melkknecht, van Kcrkelaan C 29 naar Duitschland; Reinetta Koning, huishoudster van Gouwe H 25 naar den Helder. Z1JPE SCHAGERBRUG Het nieuw benoemd Hoofd der O.L. School alhier, de heer J. D. Wiering te Utrecht, zal 1 Mei a.s. zijn functie aanvaarden. In ons verslag van de j.l. Zaterdag gehou den vergadering van de Boerenleenbank is verzuimd enkele gegevens met betrekking tot den omzet op te nemen. Gaarne laten we deze hier nog volgen. In 1936 werd ont vangen in loopende rekening van de leden f 464216.65 en uitgegeven aan de leden in loopende rekening f 476918.46, van de Cen trale Bank ontvangen f48650825 en uitgege ven f546046,17, ontvangsten postcheque- en girodienst f 120754.20 en uitgaven f 115931.56. Per 31 Dec. 1936 bedroeg het tegoed van de leden aan de Bank in loopende rekening f92997,02, Centrale Bank f 146206,18, vast de pot C.B. f40000.Deposito's, obligatiën f64000.en overige waardepapieren f49950. Ten slotte vermelden we hieronder nog de verschillende renten: Spaargelden leden, di reet opvorderbaar 3 spaargelden leden, 1 jaar vast 3V2 spaargelden niet-leden, di reet opvorderbaar 2% spaargelden niet- leden. 1 jaar vast 314 rente van voor schotten 414 %l (onder borgstelling), rente VOOR DEN POLITIERECHTER. Strafzitting van Maandag 12 April. Alkmaar. HONNEUR AUX DAMES. Aan de dames werd ditmaal de eer gege ven en primo verscheen mej. A. E. Zij had haar meesteres, mevr. Bronshof, voor twee gulden opgelicht en diverse winkeliers te Alkmaar voor sjiek damesondergoed en andere kleedingïuxe. Erg mild scheen de stemming heden niet ten opzichte van A. te gaan. Toen verd. echter onder hikken en tranen te kennen gaf, accoord te gaan met 's heeren Wiggers idéé: 1 jaar ver blijf in een opvoedingsinrichting voor jon ge dametjes in dit genre, luwde de storm en werd andermaal en voor de laatste maal besloten, de geschiedenis op 26 April nog eens onder de loupe en tot een resul taat te brengen. Bergen. O OME JAN ZOU ZICH VAST TN ZIJN DOODKIST HEBBEN OMGEWENTELD als hij had kunnen veronderstellen, welIc een verwarring er na zijn dood nog was ontstaan. Niet om zijm erfenis', want de 80-jarige oome Jan de K. was na gehouden familieraad met algemeene stemmen toege wezen aan zijn neef S. O., een bejaarde arbeidlooze arbeider en steuntrekker te Ber gen, die oom Jan voor 7 pop in de week zou onderhouden en zijn laatste levensdagen veraangenamen. Jammer echter verzuimde neef S. zorgvuldig aan de steunregeling op te geven een bedrag van netto kostgeld f 96.95, op het biljet door hem met zijp handteekening bekrachtigd. Deze valsche aangifte kwam aan het licht en verhuisde neef S. vandaag naar de rechtszaal. S. deed het aanvankelijk voorko men, alsof hij van oome Jan als commen saal geen cent voordeel had genoten. Alles was verdisconteerd in beddegoed, verschoo ningen electrisch licht en zelfs had men. ook ter eere va'n oome Jan een ka mertje met een nieuw behangetje ver schoond. Neef S. trachtte nu met ecm ijver, een meer zuivere zaak waardig, oplossing van zijn onjuiste opgave ingang te doen vinden, maar de Politierechter kneedde hem als stopverf en kreeg hem eindelijk zoon beetje week toen het helaas te laat was en S. zich zelf tot 1 maand kost en inwo ning voor rekening van den staat aag ver oordeeld. van hypotheken e.d. 4 rente credit loopen de rekening 2% BURGERBRUG Het hoofd van het 6e district der Arbeids inspectie heeft wegens landbouwdrukte aan den smid K. Bos alhier een overwerkvergun ning ingevolge den Arbeidswet verleend geldende tot 1 October a.s. GALLANTSOOG VERLENGING WERKVERSCHAFFING Door den Minister van Sociale Zaken Is toezegging verleend tot verlenging van sub sidie voor de werkverschaffing „Bebossching Luttiekduin", LANGEND1JK DE SLAG IS GEVALLEN. De kwestie-Van den Abeele, ambtenaar bij de Gemeenschappelijke Lichtbedrijven voor Langendijk en St. Pancras, is nu weer een nieuw stadium ingetreden en nu wel van ernstiigen aard. Tot nu toe was het, ge gaan, of een ambtenaar der .Lichtbedrijven tevens lid van den raad kon zijn van een der exploiteerend© gemeenten. In hoogste instantie is dez© vraag bevestigend beant woord en men meende dus. dat. de heer v. d. A. rustig als raadslid van Noordschar woude kon blijven zitten. De meerderheid van de Commissie van Beheer heeft er ec/li ter anders over geoordeeld en met 10 tegen 5 stemmen besloten hem met 1 Mei op non activiteit te stellen met inhouding van sa laris. Practisch komt dit neer op ontslag: immers als lid van den raad heeft men geen inkomen, zoodat het zitting blijven houden als raadslid beteekent, dat men buiten verdiensten komt. Dit is voor den betrokkene de consequentie van het heele geval. De vraag doet zich nu voor. of de heer v. d. A. al of niet als raadslid zal bedan ken. Doet hij dit, dan is er geen vuiltje aan de lucht en is dus het gewijzigde ambte narenreglement, waarin nu wordt bepaald, dat non-activiteit intreedt bij het bekleeden van het raadslidmaatschap, niet meer op hem van toepassing s' Waar de heer v. d. A. een vrij groot huis gezin heeft, wordt hij door deze beslissing wel voor ©en zeer moeilijke keuze, gesteld. Met begrijpelijke belangstelling wacht men in breedc kringen af. wat de uiteindelijke be slissing in dezen zal zijn. DE BLAUWE WEEK In de vergadering van het Langendijker Drankweer Comité werd besloten, dat met Hemelvaartsdag weer de Blauwe auto zal rijden. De Blauwe Week-krant zal huis aan huis worden verspreid, terwijl Blauwe bloempjes zullen worden verkocht. NOORDSCHARWOUDE UITSLAG VERKOOPING Dinsdagavond werd in hotel Concordiu te Noordscharwoude een openbare verkoo- ning gehouden ten overstaan van notaris H. W. Smit te Zuidscharwoude. De uitslag was: Een huis, waarin twee woningen, met boet en erf aan de Lange- straat 4 en een boet en erf. achter perceel t. eigendom van de erven Jan Jonker Jzn. Kooper de heer J. C. Buishand te Alkmaar voor f 3305.»

Schager Courant | 1937 | | pagina 6