Plaatselijk Nieuws. Raad Oude Niedorp Arrondissements rechtbank te Alkmaar Marktberichten OVERPLAATSING INGETROKKEN Vermeldden wc onlangs dat in de plaats van den heer S. Slort stationschef alhier als eerste haltcchcf van Workum, naar Schagen zou worden overgeplaatst de heer O. de Roos, thans kunnen we mededeelen, dat de overplaatsing van den heer de Roos op diens verzoek is ingetrokken. WERK GEGUND. De bouw van het bankgebouw ten behoe ve van de Coöperatieve Boerenleenbank te Middenmeer is gegund aan de firma Blaau- boer cn van der Hoven alhier. GESLAAGD. Gisteren slaagde te Den Haag voor diplo ma A van het machinistenexamen, onze plaatsgenoot, de heer J. J. Slingerland. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK In het Noord-Hollandsch Koffiehuis van den heer J. Schenk werd gisteravond de al- gemeene vergadering gehouden. De vergadering werd wederom geleid door den heer Joh. de Veer, die in zijn openings woord erop wees dat er wel enkele licht punten zijn, maar de vooruitzichten zijn nog niet rooskleurig. Spr. brengt in herin nering dat de rente voor opgenomen gelden verlaagd is geworden, doch dat. ook de rente voor debctsaldi en spaargelden verminderd moest, worden. Desondanks was het totaal bedrag aan spaargelden f 40.000 meer dan op 31 December 1935. In den tegenwoordi- gen tijd wordt cr nogal eens licht, gespro ken over herziening van schulden en rente maar de ervaring leert dat het noodzake lijk is dat het Bestuur in deze zaken lei ding geeft. Het vertrouwen dat in het be stuur wordt gesteld, blijkt immers uit het groote bedrag dat tegen matige rente aan de Bank wordt toevertrouwd en het zal het streven van de Bankinstelling moeten zijn dit vertrouwen te bewaren. Met den wensch dat, wanneer een betere tijd zal aanbre ken op een bloeiende bank zal kunnen worden gewezen cn dat spoedig die betere tijd moge aanbreken, verklaart spr. de ver gadering voor geopend. De notulen worden door den heer A. Brak gelezen, ze worden onder dankzegging vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan van de vast stelling der rentevergoedingen, de rente der spaargelden, direct opzegbaar bedraagt thans 2voor een jaar vast 3%. Het jaarverslag. Door den kassier, den heer K. Nottelman, Wordt, het jaarverslag uitgebracht cn daarin spreekt hij zijn genoegen erover uit, dat hij niet zoo'n sombere klank behoeft te laten hooren als de laatste jaren het geval was. Wol waren de resultaten in het tuinbouw bedrijf nog slecht; doch de graan- en veeprij- zen zagen wc in 1936 merkelijk omhoog gaan. In de rekening komt dit ook al tot uiting, de omzet van spaargelden zien we evenals de omzet in loopende rekening met, 40 a 50 duizend gulden toenemen. Het eindcijfer van de rekening is f75.000 hooger cn van de balans bijna f 15000. Van het crediet bij de Centrale Bank be hoefde geen gebruik te worden gemaakt. BESLOTEN TOT VERNIEUWING VAN DE OUDE NIEDORPER BRUG. Vergadering van den Raad op Dinsdag 13 April 1937, s middags om 4 uur. Voorzitter de heer C. G. M. van Baar, (burgemeester-secretaris. Allen present. Na opening volgt vaststelling van de no tulen. Mededeelingen en Ingekomen stukken. Hiervan vermelden we: De. ministers van Binnenlandsche Zaken en Financiën hebben de uitkeering bedoeld in art.. 3 der wet van 15 Juli 1929 voor het uitkeeringsjaar 1937-'38 vastgesteld op f 2625.—. Het quotiënt bedoeld in art. 21. 2e lid van het Financieele Verhoudingsbesluit is over het boekingstijdvak 1935-'36 vastgesteld op f 8.9e. Proces-verbaal van kas verificatie ge meente en burg. armbestuur. Ingekomen zijn voorts verschillende ver slagen. Een schrijven van Ged. Staten, waarbij ter wijziging wordt toegezonden de verordening op de heffing van schoolgeld B. en W. stellen voor. aan de wcnschen Van Ged. Staten tegemoet te komen. Het betreffen hier wijzigingen van onder geschikt belang; conform het voorstel van B. cn W. wordt besloten. Een schrijven van Ged. Staten houdende mededeeling, dat de rente der geldleenin- gcn. oorspronkelijk groot resp. f 6000 en f 515.75 met ingang van 1 Jan. 1937 zal worden verlaagd tot 4 pet. B. en W. stellen voor do hierop betrekking hebbende raads besluiten dienovereenkomstig te wijzigen. Het betroffen de credieten voor den gro- .vcn tuinbouw. Aldus wordt besloten. Een schrijven van W. Langedijk, houden de mededeeling van zijn bedanken als lid van het burgerlijk armbestuur wegens ver trek uit de gemeente. B. en W. stellen voor eervol ontslag te verleenen onder dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten. Goedgevonden. Steunverleenlng B. Voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een bedrag voor extra hulp aan werkloozen 1937 (steunverleening-B) ad 28 x i 5.30 is f 148.40. Van dit bedrag wordt 28 x f 3.30 of f92.40 van het Rijk terugontvangen, zoodat ten Jaste der gemeente blijft f 56. Dit bedrag is slechts beschikbaar voor werkloozen: de uitkeering geschiedt door het crisis-comité B. deelt de Voorzitter me de n. a. v. een vraag van den heer Kolk man, Voor 7 uitgelote Deposito Obligaties f 1000 werden 12 nieuwe toegewezen, zoodat het bezit hiervan met f5000 is toegenomen. Vanwege de Inspectie der Centrale Bank vond 7 Aug. een onverwachte kasopname plaats en werd de jaarlijksche inspectie in September gehouden. Door Bestuur en Raad van Toezicht had twee keer een onverwach te kasopname plaats. Het ledental verminderde in 1936 met 5 leden, terwijl ook evenveel nieuwe leden toetraden. In samenstelling van Bestuur en Raad van Toezicht kwam geen verandering. Einde 1936 waren in omloop 464 spaar boekjes, 67 loopende rekening boekjes en waren 130 voorschotten verstrekt. De rekening sluit in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 858582.72. De Balans van de Spaarbank tot een bedrag van f 406728.30. Hot eindcijfer van de Balans was f 478731.96, terwijl er een saldo of winst werd gemaakt van f 2390.47. Aan voorschotten werd afgelost f 23303.54, terwijl aan nieuwe werd verstrekt een be drag van f23890. De ontvangsten van leden in loopende re kening waren f255727.43, de uitgaven f 252018.56. De ontvangsten van de Centrale Bank waren f 180621.18, en de uitgaven f 219712.24. Het prijsgeven van den gouden standaard aan het einde van September heeft aan de Bank geen merkbare invloed gehad. In de hoop dat de opleving die thans in verschillende takken van industrie geconsta teerd wordt, zich ook verder tot onze zuivel- en tuinbouwproducten mag uitstrekken, sluit spr. zijn verslag. Onder dankzegging wordt het. verslag aan vaard, terwijl de Voorzitter den kassier lof brengt voor de groote toewijding voor de za ken der bank betoond, zoomede voor de be reidwilligheid jegens de leden. Door den heer P. Eenhoorn wordt verslag uitgebracht van de bevindingen van den Raad van Toezicht. Spr. brengt niet alleen hulde aan den kassier, doch ook aan den secretaris, den heer A. Brak voor de wijze waarop deze de zaken heeft behartigd tijdens de ziekte van den kassier. De voorzitter brengt ook namens het be stuur dank aan den heer Brak en deelt me de, dat voor de vele werkzaamheden aan den hoer Brak een gepaste vergoeding is ver strekt. De rekening over 1936 wordt goedgekeurd, het winstsaldo ten bedrage van f2390.47 krijgt tot -bestemming: voor 1/10 gedeelte in bet pensioenfonds, voor 9/10 gedeelte in het reservefonds voor dubieuze debiteuren. Zonder het stellen van tegenrandidaten wordt tot bestuurslid herkozen de heer D. Bas, tot lid van den raad van toezicht de heer L. Barten. Bij de rondvraag deelt de kassier mede dat nogal eens de vraag gesteld wordt of de eene coöperatieve boerenleenbank aan sprakelijk is voor een andere boerenleenbank. Dat is niet het geval, maar spr. zet nader uiteen de verhouding van de bank iegens de Centrale Bank en de Grondkapitaalbank. Onze cooneratieve bank is een vereeniginp met wettelijke aansprakelijkheid en alle le den tezamen zijn dus verantwoordelijk voor het geheel. Door den voorzitter wordt als aanvulling van deze mededeeling nog gewezen op de wenschelijkheid, dat een instelling als deze een flink reservefonds heeft, onze bank heeft reeds een reservefonds van f33000. Nadat de heer Barten nog dank heeft ge bracht voor het in hem gestelde vertrouwen, volgt sluiting. Conform het voorstel wordt z. h. s. be sloten. Voor deelname in Middenstands- borgstellingsfonds. Voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een jaarlijksche bijdrage gedu rende 5 jaren ten behoeve van het midden- standsborgstellingsfonds te Alkmaar van 2 cent per inwoner in het zoogenaamde jaar- lijksch inkomen. Van Ged. Staten is bericht ontvangen dat hiertegen geen bezwaar bestaat. Dit besluit is noodzakelijk om deelname in het fonds door de gemeente mogelijk te maken. Allen voor. Vergoeding R.K. school te 't Veld. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der gemeentelijke vergoeding bedoeld in art. 101 der L.O.-wet aan het bestuur van de R.K. school te 't Veld, ten bedrage van f 1761.72 over het dienstjaar 1935. Blijkens de gesloten rekening over 1935 hebben de kosten per leerling aan de o. 1. school bedragen f 11.61, het aantal kinderen aan de R.K. school is 152. zoodat het be drag dient tc worden bepaald op 152 x 11.61 of f 1764.72. Aldus vastgesteld. Voorschot op vergoeding. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het voorschot op de gem. vergoeding, bedoeld in art. 101 der I. o.-wet over 1937 aan het R.K. schoolbestuur te t Veld, op 70 pet. van het bedrag der kosten over 1935 gerekend naar een aantal leerlingen van 1661/«. De berekening van het bedrag is als volgt: 70 pet. van 166& x f 11.61 of f 1351.11. Als voren. D« vernieuwing van de Oude Niedorper brug. Voorstel van B. en W. tot het verlee nen van een crediet van f 10.000.voor de vernieuwing van de Oude Niedorperbrug onder voorwaarde dat de vereischte goed keuringen voor den bouw van de regeering en van Ged. Staten zullen worden verkegen en dat een provinciaal subsidie zal worden ontvangen, gelijkstaande met het verschil der kosten van de thans ontworpen brug en een brug die niet hooger zou liggen dan de thans bestaande. Door de Provincie werden de kosten van een hooge brug geraamd op f 14000; van een lage op f 10.000. We hebben mogen rekenen op buitenge wone medewerking van de Provincie, aldus de Voorzitter. Spr. deelt voorts mede, dat. t.z.t. een oprichter zal moeten worden aan gesteld tegen een belooning van ten hoogste f 200 per maand. Voor volgpnde jaren zal deze brug een uitgave vorderen van f 550 a f 600 per jaar meer. De kosten van onder houd zullen miniem zijn. B. en W. stellen voor de f 10.000 in 40 jaar af te lossen. De heer Waiboer oordeelt, dat het noodig is, dat de brug vernieuwd wordt; wat Wa terstaat echter maakt, is wel goed, maar duur. Kunnen we, zoo vraagt spr., geen op zichter krijgen van de Prov. Waterstaat? De Voorzitter antwoordt, dat deze brug toch niet buitensporig duur is. Aan den bouw van een houten brug zijn verschillen de bezwaren verbonden. Een opzichter van de Provincie zou zeker niet goedkooper zijn. Trouwens als men aan de uitvoering toe is, wil de Provincie de zaak aan de gemeente laten. Wel heeft de Provincie een tijdelijk opzichter voor ons, wat ongeveer bovenge noemd bedrag zal vorderen. De heer Waiboer vraagt voorts, waar de gemeente het bedrag van f 600 uit wil put ten. Tijdens de vernieuwing denkt de Voorz. gebruik te maken van een roeiboot. Wat de laatste vraag van den heer Waiboer betreft, zegt spr., dat de uitgaven van de gemeente er niet door stijgen. Door aflossing van geld- lceningen zal n.i. minder rente moeten wor den betaald. Verhooging van belasting zal er niet uit voortvloeien. De heer Kolkman denkt dat de begrooting van de Provincie wel ongeveer met de wer kelijkheid zal kloppen. Om het grondwerk in werkverschaffing tc doen uitvoeren is van zoo ingrijpenden invloed op het werk, dat Voorzitter daartoe niet kan adviseeren. Wel brengt de geheele vernieuwing werkverruiming met zich mee. Conform het voorstel wordt hierna be sloten. Samenstelling commissie tot we. ring van schoolverzuim. Benoeming van leden der commissie tot wering van schoolverzuim wegens perio dieke aftreding op 1 Jan. 1937 en vacature van den heer Buddendorf. Voor de groep ouders, voogden of ver zorgers worden voorgesteld: W. H. Bier man en F. Leek. Voor de groep onderwijzers openbaar 1. o.: M. J. Wolthuis. Voor de groep ondenvijzers bijz. 1. o.t W. H. Schneiders. Voor de groep overige inwoners: H. Zo merdijk. De voorgestelden worden gekozen. Samengesteld worden hierna de stem- bureaux voor 2e Kamer, Prov. Staten en Ge meenteraad. Rondvraag. De heer Waiboer spreekt over het nieuw te maken stukje weg bij Zijdewind en spr. bepleit den aanleg van een rijwielpad. Van het overhoekje zou spr. een plantsoentje willen maken, met behulp van de Sierteelt centrale. De Voorzitter zegt, dat B. en W. er ook zoo over denken, tegen het najaar willen zij het werk aanvatten. De mogelijkheid bestaat, dat de werkverschaffing van den zomer zal moeten worden stopgezet. De heer De Heer vraagt of er nog een plaatsje te vinden is voor het huisvuil, omdat dit niet meer wordt opgehaald. De Voorzitter zegt. dat wanneer de heer De Heer een goede plaats weet, hij zich houdt aanbevolen; spr. weet zoo'n plaats niet. Dc heer Molenaar vraagt of het niet ge- wenscht is een verordening vast te stellen tegen het kalken enz. met het oog op de ver kiezingen. De Voorzitter zegt dat tegen het euvel zal worden opgetreden, met de bestaande ver ordening in afwachting van de vast te stel len politieverordening. De heer Kolkman vestigt de aandacht op het gevaar van een gat in den Prov. weg. Verder wil spr. het werkobject te Zijde wind eerder ter hand nemen. De heer Bakker vraagt of er niets te doen is aan de stagnatie van den weg bij Ver laat in verband met het werk, dat daar wordt uitgevoerd. De Voorzitter zal zien, wat er aan te doen is. Hierna sluiting. Uit onze omgeving BERGEN Aanbouw winkelcomplex. Naar wij vernemen gaat de heer J. P. Kreb. pensionhouder aan de Breelaan al hier, op het terrein aan de overzijde van zijn pension, waar thans een kleine comes- tibleszaak is gevestigd, na afbraak van dit perceel een complex van 4 winkelhuizen bouwen. De Kermis. Op Woensdag 21 April a.s. zullen Gede puteerde Staten in openbare zitting het be zwaarschrift behandelen van de V.V.V. e.a. tegen het raadsbesluit tot wederinstelling van de kermis. Alsdan zullen zoowel een vertegenwoordi ger van de V.V.V. als van de meerderheid cn van de minderheid van het. gemeentebe stuur in de gelegenheid worden gesteld de wederzijdsche standpunten in deze aange legenheid mondeling toe te lichten. Provinciaal duin. B. en W. hebben voor het proviciaal duin- terrein in deze gemeente voor de periode 1 Mei tot 1 October van elk jaar een alge heel rookverbod ingesteld. Opbrengst collecte. De collecte voor het Leger des Heils in deze gemeente heeft een bedrag van f 63.24 opgeleverd. Raadsvergadering. Dc Burgemeester heeft den Raad in open bare vergadering bijeen geroepen op Dins dag 20 April a.s. des namiddags 2 uur. Roomsch Katholiek Kerk- en Armbestuur. Door Z.D.H. den Bisschop van Haarlem zijn herbenoemd tot Kerkmeester de heeren P. Roskam en N. J. Punt en tot Arm- meester de heeren Jn. Houtenbos Jbzn. en P. J. Borst. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: blauwe ceintuur met gesp; zak- mes; lorgnet; lange damesjapon; paar hee ren bandschoenen; paar gebreide dames- bandschoenen. Veiloren: Rijwielplaatje met naam; gouden broche met pareltjes; grijze gevlamde vul pen: zilveren vulpotlood; nummerplaat G 96675; contactsleuteltje no. 962 N.S.T., wit met zwart hondje. VOLKSONDERWIJS In de achterzaal van hotel Spoorzicht werd gisterenavond een buitengewone al- gemeene vergadering gehouden, onder voor zitterschap van den heer J. Leistra, Na de notulen en mededeeling van een ingekomen schrijven deelde de voorzitter mede. dat er deze maand voor de ouders en de oudere kinderen der Lagere School en der UX.O. School een trekkersfilm zou worden vertoond en dat het bestuur van plan is, iederen winter een paar van derge lijke avonden te geven. Hierna volgde een verslag van de gehou den Fancy Fair, uitgebracht door den voor zitter. De heer Leistra dankte allen die aan de zen bazar steun en medewerking hadden verleend. Speciaal den heer Poldervaart die zich zeer verdienstelijk had gemaakt bij het in richten der stands. (Applaus.) In» >totaal werd ontvangen een bedrag van rond f 1330.-; de uitgaven hebben be dragen f 350.zoodat er vermoedelijk een voordeelig saldo zal overblijven van f 980. Spr. wees er vervolgens op, dat een dag na het sluiten der Fancy Fair bij het ge meentebestuur bericht binnenkwam, dat voor 1937 het bedrag van f 400 voor de Kweekelinge met akte op de begrooting kan worden gebracht. Het volgende punt van de agenda was het voorstel van het bestuur om een toelage over 1937 toe te kennen aan de Kweekelinge met acte aan de O.L.S. en aan de onderwij zeressen der Kleuterschool. Het bestuur stelde voor de Kweekelinge met acte f 100.- extra te geven; aan mej. Siegmund, onderwijzeres aan de Kleuter school f 40.en aan mej. de Jong f 66.— Na uitvoerige bespreking werd het voor stelMonnier, om mej. Siegmund zooveel te geven, dat ze weer op haar oude salaris komt en aan mej. de Jong f 150 te geven aangenomen met 12 stemmen voor, 3 tegen en 1 blanco. Na rondvraag volgde sluiting. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. Burgerlijke Stand over de maand Maart 1937. Geboren: Catharina Cornelia. dochter van Johannes Grootjes en Theodora Komen; Jan Johan, zoon van Jan van den Abeele en Maart je Houtman; Adrianus, zoon van Gerardus Kraakman en Elisabetfh Zuijdam. Gehuwd: Gecne. Overleden: Maartje Speets, oud 53 jaren, dochter van Cornelis Speets en Adriaantje Brugman, te Alkmaar; Jan Jonker, 62 ja ren. echtgenoot van Risje Kuin. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 13 April. Uitspraken 6 April: H. K, arbeider te Helder, wederrechtelijke onttrekking van 2 paarden aan een revindi- catoir beslag. Eisch 4 maanden gevangenis straf. Vonnis 3 maanden gevangenisstraf. C. J. d' H., zonder beroep (in voorarrest), wonende te Helder. Oplichting. Eisch 10 maanden gev. Vonnis 6 maanden gev. A. M. B., arbeider, Helder, ged., misdr. art 247 wetb. strafr. 1 dag gev. met aftrek 1 dag en ter beschikking gesteld. S. Z., schippersknecht, Texel. Ernstige mishandeling, subs. voorw. opzet tot mishan deling. Eisch 1 maand gev., f50 boete subs. 25 dagen en f150 schadevergoeding aan de beschadigde partij. S. K, Limmen. Baldadigheid (kinderzaak). Vonnis kantonger. bevestigd. Alkmaar. ZE HEBBEN HET NU WEER AFGEZOEND De eierhandelaar engros W. B., uit Sneek, had buiten de officieele gemeentelijke markt en zonder marktgeld af te schuiven, op den openbaren weg, de Paternosterstraat, zaken gedaan, wat door den in hinderlaag liggende agent Heijdenrijk, want men wordt in Alkmaar uitnemend gedresseerd, was geconstateerd. De eierboer was veroordeeld door den kantonrechter tot f20 boete of 10 dagen en was in appèl gekomen. Inmiddels is echter de vrede weer geteekend, Willem tikt weer 'n knaak af en mag nu in Alk maar „ijn eitjes weer komen leggen. Mis schien houdt het college nu rekening met die gewijzigde situatie. Den Helder. EEN WRAAKROEPENDE ZONDE. De zelf gejochte los werkman W. van V. te Helder had zich niet ontzien zijn medê- proletariers onrechtmatig te onthouden, wat hun van rechtswege was toebeschikt en had zich alzoo aan wraakroepende zonde, of als men dat liever wel, een schandelijk feit schuldig gemaakt. Hij was namelijk aange steld om cokes rond te brengen aan de steuntrekkers en andere werkloozen, tegen een bezorgloon van 10 ets. per mud, doch maakte van de gelegenheid misbruik zich in de maanden November en Februari een aantal mudden cokes te eigen gerieve toe te eigenen. Deze verduistering werd zeer te recht ernstig genoeg gevonden, om hem in voorarrest te nemen en Dinsdag stond hij voor dit feit terecht. Mr. Belonje fungeerde in casu als verde diger. Het bleek dat meneer het nogal royaal gewend was: 'n doosje cigarettcn per dag, 'n paar biertjes en 'n bioscopie, jawel, die het breed heeft, laat het breed hangen. Overigens was W. heel geschikt en gaf de justitie niet de minste moeilijkheid. Meneer de reclasseeringsambtenaar Wig- gers was sterk in het voordeel van zijn candidaat-reclassant en had den officier we ten over te halen een voorw. straf van 6 m. met drie proefjaren voor te stellen, welke propositie natuurlijk een grooten bijval on dervond bij verdachte en verdediger. De ad vocaat was zelfs zóó enthousiast, dat hij heelemaal vergat onmiddellijke invrijheid stelling te verzoeken, wat heel goed was ook, want de Italiaan zegt: Chi va piano, va Sano. Langzaam maar zeker! Den Helder. KERKBEZOEK MET ONSTICHTELIJKE BEDOELINGEN. In den naóht van Maandag 15 Februari trokken te Don Helder een paar linke jon gens, de stucadoor W. v. L. en de timmer man P. B., ©en soort psychopaat, die nog onder toezicht van het genootschap stond, er op uit, op zoek naar een krakie en wisten zich toegang te verschaffen tot een bij de R.K. kerk van de H.H. Petrus en Paulus op d« Loodsgracht behoonende kel der. Door de kelder kregen zij toegang tot het interieur van de kerk. doch blijkbaar vonden zij hier niets van hun gading en zij namen do kuiten, na zich eerst uit den kelder van een 18-tal flesschen wijn te heb ben meester gemaakt. Thuis werden een paar flesschen geknapt, doch het restant zou men dan verkoopen ten behoeve van den stucadoor, die ging trouwen en zich nu graag van een ameublementje wilde voorzien. Maar het kwam niet tot den ver koop. nooh tot het ameublementje, want de toffe knapen werden ingerekend en ver huisden naar een logement,, waar de wo ninginrichting tot het meest primitieve is teruggebracht. Voor hun rechters geleid en ieder van een prima verdediger, de stuca door van mr. G. A. de Lange, de timmer man van mr. Herman Soholten voorzien. Te ontkennen viel er niets, want het wet tig en overtuigend bewijs stond als een muur zoo vast. Verschillende omstandighe den werden natuurlijk ter sprake gebracht. Hun justitieel kladboekje was niet heele maal blanco, maar alléén de timmerman was het vorige jaar tot 8 maanden- voor waardelijk, wegens medeplichtigheid aan diverse diefstallen veroordeeld. Eisch tegen W. v. L. en tegen B., die ook nog 8 maanden in petto heeft, 5 maanden brommen. Verdedigers deden hun uiterste best om hun cliënten betere condities te be dingen. A.s. week in alle behandelde zaken uitspraak. GRONINGEN, 13 April. Graanbeurs. Inlandsche rogge S9.50, wintergerst 89.40, zomergerst 8.759.25, haver (wit) 7.50—S.10. zwarte haver 7.50—8, groene erwten 7.75—9.30. paardenboonen 7.50 —8, wierdeboonen 7-50—8. Waalsche boonen 7.508. karwijzaad 1823.50, gele mosterd1- zaad 1215.25, kanariezaad 1216. buiten- landsohe gerst 8.80—9.10, ronde mais 7.70 7.90. lijnzaad witbloei 7.50—9.50, idem blauwbloei 7.50—9.50. Aanvoer iets ruimer. Granen stil. Haver moeilijk te plaatsen. Peulvruchten onveranderd. Karwijzaad hoo ger. Lijnzaad lager. PURMEREND. 13 April. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 23 par tijen, wegende 53.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 18.50. 3 stapels kleine Boe renkaas f 17.50, 1 stapel volvette f 1950, handel kalm. 704 Kg. boter f 1.361.45, wei- boter 1.301.31 per kilo. Runderen, totaal 1007 stuks: 235 vette koeien 6268 ct. per kilo, matig; 460 gelde koeien f 80170 per stuk, matig; 286 melk koeien f 110245 per stuk. matig; 26 stieren 5055 ct. per kilo, matig; 10 paarden f 80 130 per stuk, stug; 27 vette kalveren 30—60 ct. per kilo, matig; 1105 nuchtere kalveren: voor de slacht f 513. voor de fok f 1014 per stuk, stug: 261 vette varkens voor de slacht 1726 ct. per kilo, matig; 36 ma gere varkens f 1726 per stuk. matig; 294 biggen f 815 per stuk. matig; 706 schapen f 1523 per stuk. matig; 63 bokkien f 4—15 per stuk. matig; kipeieren f 2.602.90, eend eieren f 2.50 per 100 stuks, 6600 piepkuikens 7585 ct. per kilo, 2200 oude kippen en hanen 42M>oSVfe ct. per kilo, konijnen f 0.401.70 per stuk, eenden 30—55 ct. per stuk. duiven 40 ct. per paar. 1400 kievits- eieren f 89 per 100 stuks. 1561 eendeierten A f 2.55. 3072 kipeieren A f 2.66-3.20. 110 idem B f 1.50. Coop. Centrale Eierveiling Puimerend. Aanvoer: 175.000 eendeieren 2.55—2.60, 130.000 kipeieren: 65-66 Kg. 2.86-290, 63— 64 Kg. 2.802.85, 60—62 Kg. 2.70-2.80. 58— 59 Kg 2.65-2.75, 56-57 Kg. 2.60-2.65, 50-55 Kg. 2.552.60. ROTTERDAM. 13 April. Veemarkt. Totaal-aanvoer 5451 stuks, t.w.: 176 paarden, 2 veulens, 175 magere runderen, 893 vette runderen. 142 vette kal veren, 12-4 graskalveren. 2086 nuchtere kal veren, 106 schapen en lammeren. 76 zuig- lammeren, 3 varkens, 88 hokken en geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien. .Ie kw. 68 ct, 2e kw. 62 ct., 3e kw. 45—54 ct., vette ossen 6662—46-56 ct., stieren 6256—50 ct., vette kalveren 90—7550-60 ct., schapen 5246— 36 ct., lammeren 5434—33 ct.. graskalveren 5745 ct., nuchtere kalveren 433834 ct., slachtpaarden 605549 ct. Prijzen per stuk schapen f 34—27—22. lammeren f 26—2115, zuiglamimeren f ios6, nuchtere slacht- kalveren f 10.50—8.507, nuchtere fokkal- veren f 161412. slachtpaardten f 280 210—145. werkpaarden f 310—260—160. hitten f 160—130—80, stieren f 290—240—140, kalf- koeien f 250—210140. melkkoeien f 260 220—165, varekoeien f 180—150—110. vaarzen 175—135—100, pinken f 145—115—90, gras kalveren f 554520, bokken en geiten f 14 105. Omschrijving: Vette koeien en ossen, aanvoer als vorige week. handel 6tug, prijzen iets hooger, prima koe 75, prima os 70. Stieren, aanvoer iets grooter, handel flauw, prijzen iets minder. Vette kalveren, aanvoer gewoon, handel matig, prijzen als gisteren, prima 1.Schapen en lammeren, aanvoer iets korter, handel slap, prijzen als gisteren. Zuiglammeren, aanvoer groot, han del vlot, prijaen lager. Nuchtere slacht- en fokkalvenen, aanvoer korter, handel leven dig. prijzen hooger. Paarden, aanvoer al£ vorige week. handel traag, prijzen staande. Kalf- en melkkoeien, aanvoer ruimer, han del goed, prijzen hooger. Varekoeien, aan voer als vorige week. handel sleepond, prijshoudend. Vaarzen en pinken, aanvoer iets grooter, handel redelijk, prijzen oploo pend. Graskalveren, aanvoer iets ruimer, handel stil. prijzen stabiel. Bokken en gei ten. aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen iets lager. DEN OEVER. 10 April. 3950 kisten haring 2—2.85. 432 pond aal 25 —29 ct. per pond, 296 pond hot 9—10V2 ct 525 Kg. wulken f 14 per 100 Kg. 12 April: 050 pond bot. 8—14 ct., 452 Kg. wulken f 13.50 per 100 Kg., 1800 kisten ha- rine 3.704.40. 13 April; 2000 kisten haring 2.403.10, 747 Kg. wulken f 13.50 (minimum prijs) por 100 Kg.. 1 zalm 13 pond f 102 per pond; 150 pond bot 8V(s—9 ct. WARMENHUIZEN. 13 April. Roode kool 1.40—270. gele kool 3—540. D. witte kool 11.90, drielingen 60 ct., uien 1.20—1.30, grove uien 1.10—1.20, peen 1.— Aanvoer: 66400 Kg. roode kool. 21600 Kg. gele kool, 32400 Kg. D. witte kool. 1925 Kg. uien, 275 Kg. peen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7