Raad Warmenhuizen Plaatselijk Nieuws. Raad Schoorl De heer Bant zoekt een vroolijker woning op; hü heel* gelijk! De duurtetoeslag in bespreking; een motie naar de regeering. Waar om de boomen bij het Raadhuis geveld zijn- De heer Gutter pro testeert tegen loonsverlaging voor de schoolsohoonmaakster; hij zelf weet echter wel dat het een slag in de lucht is. Mooie vooruitzichten voor de gasverbruikers weer weg genomen. De bemiddeling van Ged. Staten ingeroepen. Het con tract met Warmenhuizen inzake de gaslevering gelaakt. Verboden met badpak over den openbaren weg te gaan. In de vorige verorde ning was dit onvoldoende omschre ven. Bevredigende oplossing in zake de strandverpachting moeilijk te vinden. Beiden betalen te veel. Er zijn ook dammenwerkers te Schoorl! Vergadering van den Raad op Woensdag 21 April 1937, des namiddags half drie. Voorzitter de heer Baron van Fridagfli, burgemeester; secretaris de heer W. K. Belonje. Allen zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling van de notulen. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Hiervan zij vermeld; Proces-verbaal d.d. 10 Maart 1937 van kas opname bij d'cn Gemeenteontvanger en bij den Administrateur van het Electriciteits en Gasbedrijf. Kantschrijven van Ged. Staten houdende mededeeling, dat de 8e suppletoire begroo ting vastgesteld bij Raadsbesluit van '33 De cembcr 193(5 behoort, te worden gewijzigd in dier voege, dat, dc kosten van de aanschaf fing van molenzeilen ten bedrage van f 350 worden geplaatst op den kapitaal di'enst en dit bedrag in drie jaren aan vangende in 1936 door bijdragen uit den gewonen dienst wordt gedekt. B. en W. stellen voor dienovereenkomstig te besluiten. Aldus besloten. Schrijven van dien Minister van Sociale Zaken, houdende mededeel ing dat van Rijks wege wederom voor het jaar 1937 een bij drage wordt beshikbaar gesteld voor extra hulp aan werkloozen, welk bedrag wordt bepaald op f 3.30 per persoon, teiwijl de totaal bijdrage is berekend naar 9S werk loozen. Om voor deze bijdrage in aanmer king te komen, behoort ook de Gemeente voor dat. doel een bijdrage te verleenen ad. f 2 per persoon. B. en W. stelten voor van Gemeentewege de bijdrage ad f 2 per persoon te verleenen in totaal f 196. Als voren. Adres van A. Bant alhier houdende ver zoek hem met ingang van 1 Juni a.s. toe te staan, de door hem gehuurde onderwijzers woning te Groet, te verlaten. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. De heer Duin geoft Bant groot gclij'k; z.i. (hebben B. en W. hun loon gekregen. Ver beteringen, die o.a. voor den tuin waren toegezegd, zijn niet uitgevoerd. De beer Schermer zegt, wat de tuin be treft. deze niet in orde is gemaakt, omdat Bant te kennen heeft gegeven weg te gaan, De blaam is niet aan B. en W. dat Bant er woont, zooals hij er woont. De heer Duin zegt, dat B. en W. hadden kunnen zorgen, dat de rioleering in órde was. Ook dc heer Bijl komt. er tegen op, dat B. en W. blaam zouden treffen. Van de ri oleering wistien zij niet af; dat had Bant even moeten schrijven. De heer Schermer zegt, dat Bant terecht, een grief heeft: boven zou ccn kamer komen, maar daartegen verzetten Ged. Staten zich; spr. geeft Bant gelijk, dat hij in een zon niger huis gaat wonen. Conform het voorstel van B. en W. wordt hierna besloten. Schrijven van Ged. Staten houdende me- dedeeling dat de vastgestelde verordening tot de heffing van leges nog nadere aanvul ling behoeft. B. en W. stellen voor de noodige admini stratieve aanvullingen aan te brengen. Aldus besloten. Schrijven d.d. 1 April 1937 van de Werk- Ioozenverecniging alhier, houdende verzoek t.b.v. de werkloozen, de geheele zicgenfonds premie voor rekening der gemeente te ne men. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op grond van het feit dat de financiën der gemeente deze verhooging van de uitgaven niet toestaan De heer Blom merkt, op, dat 1/3 premie betaling reeds te veel is, maar dat is ccn regecringsmaatregcl, die zoo maar niet om ver te werpen is. Na een toelichting van den Voorzitter wordt dan overeenkomstig het voorstel be sloten. Schrijven van den Schoorlschen Bestuur- dersbond houdende verzoek op de steunuit- keeringen der werkloozen een duurtetoeslag te verleenen, in verband met de omstandig heid, dat. door de devaluatie der Nederland- sche munt, de prijzen der eerste levensbe hoeften belangrijk zijn gestegen. B. en W. stellen voor dit stuk in hunne handen te stellen om prae-advies, daar een beslissing omtrent deze aangelegenheid niet is te nemen, aleer van Regeerïngswcge toe stemming daartoe is verleend, omdat, dc finantiecle omstandigheden der Gemeente zoodanige uitgave zonder meer niet gedoo- gen. De heer Blom zet uiteen dat de prijzen van de levensmiddelen zijn gestegen. Vol gens den minister was dit voor de werkloo zen wel te dragen; spr. komt hiertegen op. Het adres bedoelt om bij den minister aan te dringen om een duurte-toeslóg uit te kec- ren. De heer Schermer zou geen uitspraak wil len doen, om geen ongemotiveerde verwach tingen te wekken. Wel wil spr. den minister op de noodzakelijkheid van een toeslag wij zen. De Voorzitter merkt op, dat er wellicht nog 200 menschen zijn, die er'evenzeer voor in aanmerking komen; de consequentie is zoo moeilijk. De heer Blom antwoordt, dat deze men schen dan maar bij B. en W. moeten komen, anders zal hun nood nog niet zoo groot zijn. Natuurlijk zou spr. hen geen toeslag misgun nen. Wat het verwekken van verwachtingen betreft, daarover heeft spr. zijn menschen wel ingelicht. Besloten wordt hierna een motie te richten tot dc regeering, te redigeeren door den ge meente-secretaris. Hierin zal dc minister dan van den toe stand van de werkloozen en de noodzakelijk heid van de duurte-tocslag kennis worden gegeven. Schrijven d.d. 16 Febr. j.1. van den admi nistrateur van het electriciteits- en gasbe drijf alhier, houdende verzoek zijn pensioen grondslagen in voormelde functies over de jaren 1931 t.m. 1936 vast te stellen. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. Goedgevonden. Schrijven van den Gemeenteveldwachter- bode, tevens plaatselijk deurwaarder, alhier, houdende verzoek zijne pensioengrondslagen in voormelde functies sedert 1 Januari 1933 vast te stellen. Als voren. Schrijven van den Pensioenraad, houden de verzoek onder intrekking van het ter zake bcslotene in een vorige vergadering, de pensioengrondslagen van J. Ridder, C. Delver, J. Keete en Mej. J. W. Strikker na der vast te stellen op afgeronde bedragen. B. en W. stellen voor waar dit slechts een administratieve wijziging betreft, aan het schrijven gevolg te geven. Allen voor. Schrijven van Ged. Staten, houdende me- dedecling, dat in de Verordening op dc hef fing van schoolgeld en de Verordening op dc invordering van schoolgelden in dc ge meente Schoorl verschillende wijzigingen be- hooren te worden aangebracht. B. en W. stellen voor de aangegeven wij zigingen aan te brengen. Goedgevonden. Adres van F. Stenneberg alhier, houdende verzoek de boom, staande naast de hem in eigendom behoorende woning aan het Raad huisplein te doen rooien, daar de boom ge vaar oplevert voor zijn eigendom. B. en W. stellen voor op dit verzoek af wijzend te beslissen, daar naaf deze wijze het behoud van het natuurschoon niet wordt bevorderd. De heer Winder komt het onbegrijpelijk voor, dat B. en W. om de secretarie de boomen hebben weggenomen. De Voorzitter: Het licht! De heer Schermer noemt de argumenten van den heer Stenneberg zwak. De heer Winder vindt het argument van B. en W. ook zwak, misschien nog wel zwak ker. Dat het hier nu zooveel lichter is, kan spr. niet zeggen. De heer Schermer zegt, dat men het vooral in den zomer merkt, dat het lichter is. Spr, laat de gevelde boomen de revue passeeren, waaruit blijkt dat zij minder mooi waren. De boomen, die /.ijn blijven staan, kunnen zich nu goed ontwikkelen. De heer Gutier vraagt of het huis binder van de boomen heeft cn wil het punt aan houden. Aldus wordt z. h. s. besloten. Volgt samenstelling van de stembureaus in verband met het bedanken door de hoe ren A. van Liencn Sr., J. M. Dapper en N. Kaag en wegens vertrek van don heer J. H. Smits. Waar voor sommige benoemden resp. plaatsvervangers de kwestie van de loonder ving in het geding komt, zal op voorstel van den heer Gutter hierover worden gecor respondeerd. De begrooting voor 1936 wordt op hare oorspronkelijke bedragen vastgesteld, terwijl vastgesteld wordt een suppletoire hegroo- ting tot een bedrag van f 500 ten behoeve van een aanvullend crediet aan Maatschap pelijk Hulpbetoon. De heer Gutter komt er tegenop, dat het loon voor de schoolschoonmaakstcr moet worden verlaagd, waarvan aanteckening wordt, gemaakt. Veel resultaat van dit protest wordt even wel niet verwacht. De gaskwestie. In verband met de inmiddels door den Raad van Warmenhuizen genomen beslis sing wordt verdaagd het voorstel van B. en W. om te besluiten tot wijziging van de met de gemeente Warmenhuizen gesloten overeenkomst van gaslevering cn wel in verband met, het voornemen van Warmen huizen tot overdracht van de gasfabriek aan de gemeente Alkmaar en de gasleve ring door die gemeente. Het betrekken van gas van de gemeente Alkmaar biedt de gemeente Schoorl belangrijke financieele voordeelen, het onmiddellijk aanwijsbaar voordeel beloopt reeds f 870 per jaar, terwijl de afname van een bedrijf als door (ie gemeente Alkmaar geëxploiteerd', meerdere waarborgen biedt ter verkrijging van een fi- nantieel juiste distributie. Ook opent dc nieuwe overeenkomst gunstiger vooruit zichten stelt ccn goede medewrking in bet vooruitzicht. Na eenigc discussie, waarin de onbillijk heid van het gasleveringscontract met War menhuizen naar voren wordt gebracht, wordt besloten Ged. Staten te verzoeken, de rege ling te wijzigen, omdat nu wel is gebleken, dat men ongeveer f1000.— per jaar tc veel betaalt. De heer Schermer zegt. dat men bet idéé heeft gekregen, dat er altijd t£ veel is be taald. Spr. is er van overtuigd, dat we nog meer voordeel kunnen behalen on spr. stelt voor B. en W. naar Ged. Staten af te vaar digen, om die voordeden te behalen. Algemeen ging men met zijn zienswijze accoord; het voorstel van den heer Scher mer wordt dan ook z.h.s. aangenomen. Benoemingen. B. en W. stellen voor het aantal leden van de Commissie tot Wering van school verzuim met één lid uit te breiden cn dragen voor die benoeming voor: 1. K. Wiedijk; 2. K. Raat. De oudercommissie van de O. L. school te Groet bedt n.1. medegedeeld, er prijs op te stellen, dat ook een der ouders van dc leerlingen dier school zitting in de commis sie hebben. Benoemd wordt de heer K. Wiedijk. Tot lid van dezelfde commissie wordt her benoemd het aftredende lid, de heer G. Mee- reboer. Voor do goede zeden. Ter bevordering van de goede zeden stel len B. en W. voor artikel 52 C, le lid der Algemeene Politieverordening te vervangen door een nieuwe bepaling. De heer Gutter heeft een aanmerking van redactioneelen aard; zijn grief wordt onder vangen. Conform het voorstel van B. cn W. wordt besloten. Voor het belastingjaar 19371938 wordt op voorstel van B. en W. het aantal op de Ge- meentefondsbelasting te heffen opcenten wederom bepaald op 75. Verpachting strand. B. en W. stellen voor om het Zuidelijk gedeelte van het ge-meentestrand te Cam perduin voor een tijdvak van 5 jaar te ver pachten aan den heer II. R. J. Groothoff voor een prijs van f 250 per jaar oir het Noordelijk gedeelte voor een gelijk tijdvak aan IJ. Minkema voor een bedrag van f300 per jaar. Over deze materie loopen de mceningen al zeer uiteen. Door wethouder Bijl wordt uiteengezet hoe het verschil in prijs is ont staan; daarbij spelen een rol het kleiner worden van het eene strand, de gunstiger ligging. Door den heer Winder wordt opgemerkt, dat men ook tegenover Minkema verplich tingen heeft, omdat hij heeft bijgedragen in dc kosten van wegenaanleg. Het voorstel van B. cn W. wordt ten slotte in stemming gebracht en verworpen; slechts de wethouders zijn er voor. Een voorstel om elk f250.te laten be talen, wordt daarna aangenomen, tegen zijn de hecrcn Duin, Blom en Gutter. De heer Duin: Het is een schandaal. De heer Schenner merkt op, dat de heer Duin in deze cn dergelijke gevallen altijd van een schandaal pleegt tc spreken. De heer Duin herhaalt, het ccn schandaal tc vinden, dat de wethouders voor het laat ste voorstel hebben gestemd. Vastgesteld wordt het kohier hondenbe lasting voor het dienstjaar 1937. Rondvraag. De heer Blom zegt, dat straks weer dam men zullen worden aangelegd en bepleit het uitvoeren van het werk door Schoorlschc dammenwerkers, terwijl we hier ook een kundige aannemer hebben. Nu is het Pro vinciaal werk en spr. wil den minister cr daarom op wijzen, dat we hier bekwame dammenwerkers hebben. Aldus wordt besloten. De heer Duin zegt, niets meer te hooren van het rijwielpad. De Voorzitter: Wij ook niet. Maar B. en W. zullen er zich spoedig naar verstaan. De heer Duin merkt voorts op, de weg werker nooit op den weg te zien. De kwestie zal de aandacht van B. en W. hebben. De heer Gutter vraagt, wat cr met de on derwijzers woning tc Groet zal gebeuren. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. de ze bij openbare inschrijving zullen verhuren. Hierna sluiting. De verkoop van de gasfabriek gaat niet doorl Er moet een nieuwe directeur worden be noemd. Het salaris te hoog? Is kindertoeslag noodig bij een inkomen van I 2750.met vrij wonen, vuur en licht? Een gas- directeur moet zijn; goed gasdi- recteur, een goed boekhouder, een goed koopman, een goed psycholoog. Kan dat allemaal in een persoon vereenigd wor den? Een verklaring tot slot, met een beroep op daadwerke lijken steun. De raad dezer gemeente kwam Woensdag middag half 5 in het gemeentehuis. Allen waren aanwezig. Voorzitter de lieer H. Nolct, burgemees ter, Secretaris dc lieer H. G. Prijs. V oorzitter opende de vergadering met woorden van welkom. Aan de orde werd gesteld: Ingekomen stukken en mede- deelingen. Burgemeester en wethouders deelen den Raad mede, dat zij hun voorstel inzake ver koop gasbedrijf aan de gemeente Alkmaar in verband met Uw genomen beslissing in trekken. Deze beslissing is genomen, omdat het besluit jjat de raad in de vorige vergade ring heeft genomen, een uitstel bcteekent, dat dc gasfabriek niet kan lijden. Het is nu op de lange haan geschoven, waarvoor nu ecu nieuwe directeur moet worden be noemd. Daarom hebben B. cn W. besloten het voorstel in te trekken. Geen dor heeren verlangde het woord. Oproeping van een directeur gemeente gasbedrijf. In verband met dc mededceling onder punt 1 stellen B. cn W. voor een oproeping tc doen voor de vacante betrekking van directeur van hel gasbedrijf, op eene jaar wedde van 2750.- met vrij wonen, vuur en licht en een kindertoelage, overeenkom stig de rijksregeling. Deze toelage bedraagt drie ten honderd van dc wedde en toelage met uitzondering van de kindertoelage voor wettige of ge wettigde, zoomede voor de uit een vroeger huwelijk van hun echtgenoot gesproten kinderen boneden don leeftijd van 18 jaar, die zij op den eersten Januari van het jaar bezitten. De heer Roozcndaal vroeg nadere inlich tingen over de kindertoelage. Hoe wordt dat berekend'? Wedde en toelage, wat wordt daarmee bedoeld? Voorzitter antwoordde dat dit niet is de kindertoelage, maar de waarde van het vrij wonen, vrij vuur en licht. De huur wordt berekend op 15%* van het salaris, vrij vuur cn licht op f 100 per jaar. De kwestie van de kindertoelage was hierna wel duidelijk. De heer Slot vroeg of de kindertoelage er niet af kon. Voorzitter: Het was juist de bedoeling van B. en W. deze er wel bij tc doen. De heer Slot vond, dat als men bijna f 60 per week verdient, de kindertoelage wel kon vervallen. Dat is dan niet zoo noodig. Voorzitter merkte op, dat een man wordt gevraagd met bijzondere kwaliteiten. Hij moet zijn een goed gasdirecteur, een goed boekhouder, een goed koopman cn een goed psycholoog. Al deze eigenschappen zijn noodig om het bedrijf te kunnen voortzetten Als dat allemaal verlangd wordt moeten wij dat salaris wel uitkceren. Het voorstel voor dc kindertoelage is een compromis van B. cn W. We mogen niet beknibbelen om een direc teur te krijgen, die van alle markten thuis is. Dc heer Slot dacht dat men evengoed wel een goede directeur zou kunnen krijgen. De lieer De Groot vond het salaris te hoog. Spr. wilde het op f 2500 stellen en de kindertoelage laten bestaan. Het vrij wonen en vrij vuur en licht bet eekent ook nog wel wat. I-Ict is een heele goede baan Het moet opgebracht worden door men schen die bijna allemaal minimumlijders zijn. De heer Dekker was van dezelfde ge dachten. Het is misschien moeilijk te ver dedigen, maar de fabriek moet rendabel zijn en blijven. Al is f 250 ccn gering ver schil, alle beetjes helpen. Het kan nu met dc nieuwe functionna- rïs beginnen, hetgeen gemakkelijker is dan wanneer men de tegenwoordige directeur moest verlagen. De heer Molenaar wilde ook wat zeggen in verband met de kindertoelage Spr. had eerst, ook wel gedacht zooals de heer Slot, maar als men staat op het standpunt van kindertoeslag, dan moet men daarvan niet afwijken bij hoogere salarissen. Het zou inconsequent wezen, er van af te wijken. Ilct salaris is toch niet zoo héél hoog, al lijkt het hier bij dc tegenwoordige omstan digheden vergeleken wel hoog. Wij moeten in dc lijn blijven. Het salaris is evengoed al ccn f 600 a f 700 lager dan van de oude directeur. Het blijft wel een slag in de lucht, of men een goede of een minder goede directeur zou krijgen, doch als men een goed salaris uittrekt, heeft men meer kans op ccn goede directeur dan wanneer het salaris laag wordt gehouden. De heer Tesselaar was overtuigd, dat een kindertoeslag noodig is. Ook in v.erband met de eventucclc studie van de kinderen van den directeur. Spr. is het eens met wat de heer Molenaar over het salaris heeft gezegd f 250 is voor het bedrijf van niet zooveel betcekenis. De heer Roozcndaal was voor het door B. en W. voorgestelde salaris en achtte het gewcnscht de voorgestelde kindertoeslag te geven. De heer Mink wees er op, geen voorstan der tc zijn, van kindertoeslag bij salarissen waarbij dc kinderen wel kunnen worden on derhouden. Anders is spr. het wel met Mo lenaar eens. We moeten niet te laag be ginnen. Ook de f50, welke dc directeur had als secretaris der commissie, heeft men bij den nieuwen directeur niet meer tc betalen. Dc heer Dc Groot vond het salaris van f2500 niet tc laag en handhaafde zijn voor stel. De heer Slot ondersteunde dit voorstel. Voorzitter deed een beroep op den raad om het voorstel van B. en W. aan te nemen. In stemming gebracht werd het voorstel van den heer De Groot met 4 tegen 3 stem men verworpen het het voorstel van B. en W. aangenomen. Een verklaring. Bij de rondvraag werd door den heer Roo- zendaal een verklaring afgelegd in verband met dc kwestie van hel gasbedrijf. Het is spr. ter oorc gekomen, dat in sommige krin gen in dc gemeente het gerucht dc ronde doet als zou de directeur van de gasfabriek te Castricum uit eigen beweging zich ge mengd hebben in deze zaak en iets ten na deele van den heer Rijpma zou hebben ge zegd. Dat is niet waar. De heer van Hoeven is hier gekomen op uitnoodiging van een commissie, welke zich in deze gemeente ge vormd heeft. Hij heeft zich steeds correct gedragen en alleen zijn inzichten gesteld te genover die van B. en W. Op de betreffende conferentie heeft de heer Van Hoeven gezegd, dat het aan liet wijs cn voorzichtig beleid van den heer Rijpma is te danken, dat het bedrijf er zoo gunstig voorstaat. De lieer Mink zei-de,, hiermee volledig in te stemmen. Ilct had spr. tegengestaan, dat. er zooveel over déze zaak is gezegd. Het bedrijf heeft een balanspositie zooals er niet veel zijn in deze provincie. Men moet niet verschillende dingen op de schouders van den lieer Rijpma schuiven. De lieer Dekker merkte op, dat men nu verschillende vergaderingen heeft meege maakt, dat men er vele uren mee bezig is geweest, en dat er tenslotte niets van is gekomen. Nu spreekt hij den wensch uit, dat de ingezetenen de gasfabriek ook daad werkelijk zullen steunen. Voorzitter: Ik help het u wenschen. Niemand verlangde meer het woord, waar na de vergadering werd gesloten. Uit onze omgeving WIERINGERMEEH WIERINOERWERF. Nieuwe bewoners pinken ingcschaard. Op de grasvelden bij den kom van het dorp Wicringcnverf, zijn thans pinken in geschaald, Een aantrekkelijk landelijk ge zicht is het thans in de onmiddellijke na bijheid van de woningen het jonge vee tc zien grazen. De belangstelling van de be woners en van het doorgaand verkeer voor (Ut puikje van I-Ioilands vee is wederzijds. Nieuwsgierig volgen de pinken het ver keer op de straat en het is soms wel eens amusant de pinken overhaast de vlucht te zien nemen, wanneer er bijv. een groote auto met veel geraas voorbijgaat. Langza merhand zullen dc beesten wel aan het on gewone wennen. Wieringerwerf is dus weer een belangrijk aantal „ingezetenen" rijker geworden. MIDDENMEER. Eerste Nutsavond. In hotel Smit te Middenmeer werd Dins dagavond jl. de eerste Nutsavond gehou den van de pas opgerichte afdeeling. De belangstelling was zeer groot. Dc voorzit ter, Ir. B. Frummel, opende de vergadering en deed eenige zakelijke medcdeclingen. Daarna verkeeg de spreker van dezen avond, Dr. Van dér Sleen uit Haarlem het woord. Op geanimeerde wijze en toegelicht met lichtbeelden, bracht Dr. Van der Sleen zijn talrijk gehoor eenige «ogenblikken in de omgeving van de Middellandsche en de Roode Zee. Zoowel lezing als lichtbeel den vielen hij het publiek zeer in de smaak Om pl.m. 10.30 uur sloot de Voorzitter met een woord van dank deze eerste geslaagde avond. Felle brand te Alkmaar Timmermanswerkplaats en si garenfabriek] e in de asch gelegd Een felle brand is gisterenavond om streeks negen uur uitgebroken in de siga renfabriek van den heer J. Bruin te Alk maar. Het vuur ontstond in de droogkamer, waar een hoeveelheid tabak te dicht bij den kachel had gestaan. Het vuur breidde zich snel uit en in wei nige oogcnblikken had het zich verplaatst naar de trap, waarlangs het verder trok naar de beneden gelegen timmermanswerk plaats van den heer J. Hazes. De vlammen vonden gretig voedsel in den grooten ta baksvoorraad, terwijl ook een partij stei- gerhout door het vuur wérd verteerd. Dc brandweer, die inmiddels den strijd tegen het vuur had aangebonden stond vrij wel machteloos tegenover de vuurzee en kon er dan ook niet in slagen het pand te behouden. Zoowel de timmermanswerkplaats als het slgarenfabriekje werden in de asch gelegd. Dc schade wordt door verzekering gedekt. Z1JPE B. en W. dezer gemeente hebben ingevol ge de bepalingen der Bouwverordening ver gunning verleend aan den heer C. Modder te 't Zand tot het sloopen van een woonhuis bij- en het bouwen van een bovenwoning op zijn cafc aldaar. B. en W. hebben de onlangs door den ge meenteraad vastgestelde „verordening op "t beschilderen van wegen cn muren", dezer dagen overeenkomstig de bepalingen der gemeentewet afgekondigd, waardoor deze strafverordening thans in werking is ge treden. B. en W. hebben de „Commissie van Sa menwerking voor bijzondere nooden in de gemeente Zijpe" als bijzondere instelling van weldadigheid ingeschreven op de lijst bedoeld in art. 3 der Armenwet. Voor deze instelling is als bijzonder doel vermeld: hulpverleening door giften ineens aan daar voor in aanmerking komende behoeftigen. HOOGWOUD De Raad dezer gemeente zal op Maandag 26 dezer, des v.m. om half elf, vergaderen. Bij het uitgraven van een sloot op het land van den heer P. Donker aan de Noór- derpade is een urn gevonden. Men ver moedt hier met de resten van een Ger- maansch graf te doen te hebben. REGENVAL. De regenmeter van de Rijkslandbouw- winterschool gaf in de afgeloopen 24 uur een neerslag aan van 35,3 m.M. 35,3 L. water per M2, hetgeen bijzonder, een hooge stand van het jaar is. VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris G. J. van Leer- sum te Winkel, werd gisterenavond in het Noordhollandsch Koffiehuis van den lieer J. Schenk alhier in het openbaar ten verkoop aangeboden bet welbekende huis met tuin enz. aan den Stationsweg, behoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer G. Beers. Hoogste bod was f5000.— van den heer C. Blaauboer alhier. Bij afslag werd bet perceel gemijnd op f100.Totaal dus f5100.Koo- per werd de heer Ds. R. van der Veen te Bar- singerhorn. Nog werd in veiling gebracht het woonhuis van den lieer Vcltman aan de Nieuwe Laag- zijde. Hoogste bieder hiervoor was de heer P. Wester alhier voor f2050.Het perceel werd bij afslag niet gemijnd. CORSETDEMONSTRATIE VAN DE FIRMA SCHMALZ. De firma Schmalz alhier hield gisterenmid dag en -avond een corsetdemonstratie in café „De Beurs". Wat te vertellen van deze show, die van zelfsprekend een intiem karakter droeg?. In deze verkiezingsdagen schiet ons on willekeurig het woord „aanpassingspoli tiek" te binnen. Ja, de aanwezige dames leerden uit de causerie, welke tijdens hpt exposeeren door maat 42, 44 en 46 van de diverse modellen werd gehouden, dat haar figuur zich aan de lijn1937 heeft aan te passen! Dat zulks, ook voor dames met minder-ideale proporties heel goed kan, be wezen ons de „Superbe" en „Wala" corsets corselets en bustehouders. Deze in Neder land gefabriceerde en bij de firma Schmalz verkrijgbare artikelen bezitten eigenschap pen, welke zich op haar beurt aan de le vende lijn aanpassen! Doch 1 dit lijkt ons een heel gezonde opvatting de Holland- sche vrouw moet niet het onmogelijke van zichzelf vergen! Daarbij behoeft zij haar slankheids-Ideaal heusch niet geheel op te geven! Deze heuglijke wetenschap nam leder, die de „thc-corset" waarop veter- en balein- problemen werden opgelost, bijwoonde mee naar huis. De firma Schmalz heeft met haar half- modieuze half-paedagogische demonstratie een nuttig werk verricht. GEMEENTE SCHAGEN. Burg. Stand. Geboren: Klazina Jacoba Gcertruida, dochter van Jan Winkel en van Bertha Vos van Zalinge; Theodorus Jospeh, zoon van Johannes Rozing en van Catharina Jo- sephina de Haan. Ondertrouwd: Zander Woudstra, oud 25 jaren, veehouder, wonende te Zijpe. en Geer- tniid Anna van der Oord, oud 20 jaren, zonder beroep, wonende te Schapen. Overleden: Geibrand Koomen, oud 79 Ja ren. Politie. Aan komen vliegen: een kanarie. Verloren: een esperanto-inaigne; een vul pen; een tasch en een blauwe portemon- naie met eenig geld.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6