Prestaties en Contra -prestaties Werkverschaffing ten bete van natuurschoon Buitenland Verfijnde Rönfgen- techniek Nieuw meer ontdekt Een beleedigd tooneelspeelster Binnenland Het congres van de Duitsche Röntgen-vereeniging De Röntgenfilm. Op het congres van de Duitsche Röntgen- vereeniging werd een zeer interessant over zicht gegeven over do tegenwoordige moge lijkheden van het Röntgen-onclerzoek, dat thans op een 40-jurigc ontwikkeling kan terugzien. Gedurende dezo veertig jaren is men er steeds op uit geweest, uit de nor male Röntgenopnamc, die enkel en alleen de beenderen, organen en weefsels in meer of minder donkere schaduwen vertoont, het summum aan duidelijkheid en precisie te halen. Wat vroeger niet mogelijk was, nl. het vaststellen van de nauwkeurige ligging der verschillende organen in het. lichaam, is thans met behulp van een aantal techni sche kunstgrepen gelukt. Op het oogenblik kan men nagaan, hoever een orgaan van de oppervlakte van het lichaam verwijderd is en dat is voor den chirurg van het groot ste belang. Evenzoo is liet thans gelukt, door middel van de Röntgenfilm de organen in hun be weeglijken toost and vast te leggen. Zoo kan men op een Röntgenfilm zelfs zien, hoe b.v. kankercellen onder den invloed van de be straling sterven. ICn ook opnamen van hart en darmen zijn thans zeer scherp. Hoe slikt men? In een van de voordrachten hoorde en zag men o.a. veel interessants over den slokdarm en zijn functie. Men heeft met de verfijnde Röntgentechniek kunnen vast stellen, dat de eigenlijke slok slechts tot op d& hoogte van de borst werkt. Door de pe ristaltische samentrekking van den slok darm en hun eigen gewicht, glijden de spij zen dan tenslotte naar den maag. Door deze gecombineerde bewegingen is het mogelijk dat men ook liggende eet. Vloeibare spijzen glijden zonder hulp van de peristaltiek in den maag. Schedelopnamen. Op een van de moeilijkste gebieden van het Röntgen-ondcrzoek, nl. het maken van opnamen van den schedel, ism en thans ook een goed stuk verder gekomen. Intusschen wordt hier een nauwe samenwerking tus schen Röntgenoloog en internist dringend aanbevolen. in Nieuw Guinea Het tijdschrift Nieuw Guinea van liet Nieuw Guinea Comité en den Studiekring bevat een bericht over de ontdekking van een groot meer in het bergland van het westelijk deel van den romp van Ned. Nieuw Guinea door de K.N.I.L.M. Een piloot dezer maatschappij heeft bij een tocht van Seroei (Japan, Geelvinkbaai) naar Aika (Zuidkust ten O. van Mimika) een groot meer gesignaleerd. Het ligt ruw geschat 80 k.m. ten N. van Mimika en 150 k m. ten O. der Etnabaai, een heel eind ten westen van den Cnrstonsztop. De lengte bedraagt 15 k.m. d.i. do afstand Den Haag Leiden en de spiegel ligt op 1600 a 1800 m. hoven zee. Rondom het meer liggen gras vlakten van verscheidene k.m. lengte en breedte en verder bergland. Hier en daar woont bevolking van vrij lichte huidkleur, welke mooie tuinen bezit. Op het meer be oefenden 40 kano's de vischvangst. Andore meren liggen in de nabijheid, doch zijn van kleinere afmeting. Aan den anthropoloog dr. Bijlmer waren reeds vage mededeelingen over dit meer gedaan in 1935 tijdens zijn expeditie naar Mimika. Het tijdschrift wijst op het groote belang van een meer in het binnenland voor groo te landexpedities, door gecombineerde be langen uit te voeren van zoo'n meer uit als basisbivak, met aanvoer van proviand etc. door de lucht. Omdat het meer niet alleen groot, doch ook diep wordt genoemd, is het bijna zeker een goede landingsgelegenheid voor watervliegtuigen of amphibieën. De geheele streek van de meren maakte oen weinig vruchtharen indruk. Deze ontdekking van de K.N.I.L.M. is van verstrekkende betcekenis te achten voor de door het comité gepropageerde luchtverkcnning met daarop volgende ge combineerde landexpedities in dit deel van Nieuw Guinea. En een brutaal cabaretier. Te Parijs heeft men, aldus de N.K.Ct., veel plezier in den toorn van Tonia Nadar, die tot de Comédio Franqaise behoord hoeft en als boezemvriendin van Cécile Sorcl geldt. Naar men weet deed zij den liedjeszanger Marsac een proces aan, die haar al lang in een cabaret over den hekel haalt en zich verstout haar uiterlijke wezen daarin te betrekken. Kort en goed, Marsac heeft be zwaren tegen den omvang van deze dame en steekt dit onder stoelen, noch banken. De actrice, door welwillende vrienden ge waarschuwd, had zich al met eigen ooren van dezen spot willen overtuigen, maar toen werd zc herkend. De chansonnier liet het gewraakte couplet weg en begroette liaar met vleiende woorden. Dit belette hem niet het liedje op het re pertoire te houden, zoodat Tonia een blonde pruik opzette van nature is ze donker en incognito achter anderen verscholen aan hoorde wat al leelijks de man over het moeilijkst te verduwen is, vermeende uiter lijke gebreken, avond aan avond te berde brengt. Toen volgde ze het voorbeeld, al ja ren geleden door Cécile jegens een carica- tuurteekenaar gegeven: ze protesteerde luid keels en een deel van liet, publiek viel haal bij. Ze schreef op staanden voet, kokend van woede, een briefje aan den schuldige en nam een advocaat in don arm, door wiens bemiddeling ze een schadeloosstelling groot frs. 500.000 eischt, want ze meent, dat Marsac de perken te buiten gaat en wil een principieele uitspraak uitlokken. De in rechte aangesprokene spot in de Petit Parisien, dat hij heel wat coupletten heeft te schrijven, als hij die som wil op brengen, dat het het vak is van hem en de zijnen om bekende figuren op hun tabberd te geven en zij zich van persoonlijkheden onthouden, als hun de aanwezigheid van zoo iemand hij het publiek gemeld wordt. Automatisch ontvangst van nood- boord van schepen seinen aan In verhand met een officieele bepaling, dat tegen 10 Augustus alle Amerikaansche vrachtschepen van meer dan 550 b.r.t door loopend draadloos te bereiken moeten zijn, zal na uitgebreide proeven dp 600 Ameri kaansche vrachtschepen een automatische noodsein-installatie worden aangebracht. Deze installatie bestaat uit een stelsel van alarmbellen, aangebracht in de radiohut, op de brug en in de slaaphut van den mar conist. Wannoer de marconist van een in nood vcrkecrcnd schip oen S.O.S.-sein zal gaan uitzenden, geeft hij een sein, dat au tomatisch de alarmbellen op alle schepen, die binnen draadloos bereik vallen, in wer king stelt. Op dit sein kunnen de mareónis ten aan boord van andere schepen zich naar de radiohut begeven, waar de instal latie reeds de positie van het in nood ver hoerende schip heeft opgeteekend. Tevens kunnen de marconisten van in nood verkee- rciyle schepen een installatie in werking stellen, welke doorloopend S.O.S.-seinen uitzendt en de positie van het schip opgeeft, zelfs wanneer de marconist zelf in verhand met rook of brand zijn post heeft moeten verlaten. Onze maatschappelijke samenleving draait om prestaties en contra-pres taties. Ieder middel wordt aan gegrepen om zichzelf te bevoordeelen De strijd om de macht. Ons geheele maatschappelijke leven is' fei telijk gebaseerd op prestatie en contrapres tatie. Talloozc economische handelingen ko men geheel neer op prestaties en contra prestaties, als bijvoorbeeld het ruilen van goederen, het koopen en verkoopen, het hu ren of pachten en het verhuren of verpach ten, het verrichten van arbeid en het uit betalen van een zeker loon. Wellicht, is dit eenmaal anders geweest in de wereld, doch dit kan slechts zijn geweest in den tijd, toen ieder mensch geheel alleen voor zichzelf zorgde. In die dagen verrichtte hij arbeid en hij profiteerde van de resultaten van dien arbeid. Dit was geen ruilen, hoewel er wel iets in zit, wat daaraan doet denken. Im mers hij gaf arbeidskracht en ontving daar voor iets in de plaats terug, zij het ook niet van andere menschen. Slechts door te arbeiden, kon hij zich dat gene verschaffen, wat hij noodig had om te leven. Op dit principe is de hecle gang van ra ken in onze samenleving vermoedelijk voor een goed deel opgebouwd. Hoewel het zelf geen transactie mag wor den genoemd, ligt er de kiem in voor de tallooze transacties, die heden ten dage in onze maatschappij worden waargenomen. Zoodra iemand een deel van hetgeen hij door arbeid had verkregen ging weggeven aan een ander, beteekende dit, dat hij iets weggaf van datgene, wat hem hel leven mo gelijk mankie. En aangezien de mensch in don regel zijn leven beschouwt als zijn al lergrootste bezit, is het duidelijk, dat hij er niet gemakkelijk toe was te krijgen, vrij willig afstand te doen van de resultaten van zijn arbeid. Hij verlangde er iets voor terug, met het gevolg, dat men kwam tot prestaties en tegenprestaties. Nu is het den mensch als het ware inge boren bij soortgelijke transacties winst te willen behalen. Hij wil er heter door wor den. Dit is gemakkelijk in te zien. Wanneer iemand geregeld leefde van door hemzelf gevangen visch, zou hij het stellig dwaas vinden bij voorbeeld een snoek te verruilen tegen een andere, die kleiner van stuk is of precies gelijk van grootte. Wel zou hij er misschien een grootere voor terug willen ontvangen, maar dat is van de andere par tij weer niet te verwachten, omdat die er daardoor op achteruit zou gaan. Hel ruilen van geheel gelijksoortige arti kelen is daarom iets. wat nooit zal voor komen. ^Vant beide partijen willen wel rui len, doen alleen wanneer ze er beide beter door worden. Dit lijkt vreemder dan het is. Dat het ech ter geen ongerijmdheid is, wordt duidelijk wanneer men bedenkt, dat een visscher meer visch kan vangen dan hij kan opeten, terwijl hij zeker andere dingen noodig heeft om te kunnen loven. Bovendien mag men zeker veronderstellen, dat hij ook wel eens iets anders wil hebben dan alleen visch, zoodat het ruilen van een snoek tegen een brood of een konijn voor de meesten niets vreemds meer bevat. We hebben fe doen met twee menschen, waarvan de een wel eens brood of konijn, de ander wel eens visch wil eten en die dus. ieder naar hun eigen gevoelen, door de transactie beter worden. De Ingewikkeldheid van onze maatschappelijke samenleving heeft het mogelijk gemaakt, dat de moder ne mensch een massa hij hem op komende behoeften kan vervullen, behoeften, die hij vroeger niet kende of aan welker vervulling hij niet durfde denken. ZONDAG 25 AP KIL 1937. Hilversum I. 8.30 KRO. 9.30 NCKV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (Gr. pl.) 9.50 Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna Orgelspel. 12.50 KRO-orkest (Om 1.00 Boekbespreking). 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.30 KRO-Symphonlc-orkest en Gramofoon muziek. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Ziekenhalfuur. 4.55 Sportnieuws. 5.05 Het Parkkerkkoor en orgel. 6.00 Geref. Kerkdienst. Hierna: Orgelspel. 7.45 Sportnieuws. 7.50 KRO-orkcst en -koor, solisten en gramo foonmuziek. (Om 8.108.25 Berichten ANP. Mededeelingen). 10.10 Causerie „Het Huweljjk (3). 10.30 Berichten ANP. 10.40—11.00 Epiloog. Hilversum II. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Postduiven- en Voetbalnieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 Causerie „Van Staat en Maatschappij". 10.00 Zondagsschool. 10.30 Protestantsche Kerkdienst. 12.00 Orgelconcert. 12.10 Filmpraatje. 12.35 Kovacs Lajos' orkest en orgelspel. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Concertgebouw-orkest en solist. 4.00 Declamatie. 4.25 Politiemannenzangvereeniging „Entre Nous". 4.45 Sportreportage. Hierna: Sportnieuws ANP. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Kinderuur. 6.05 Voetbalpraatje. 6.20 Sportnieuws ANP. Hierna: Gramofoon muziek. 6.30 öe Rambler». 7.00 Tusschen Zeven en Acht. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Radiohoorkrant. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.25 Radiotooneel. 10.00 Radiotooneel. 10.15 Omroeporkest en soliste. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO- Dansorkest. MAANDAG 26 APRIL 1987. Hilversum I. NCRV-Ultzendlng. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewjjdo muziek (Rr.pl.). 8.30 Gram.p.1 9.30 Gelukwenschen. I 10.30 Morgendienst. 11.00 Chr. lectuur. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Orgelconcert. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonplaten. 3.00 Causerie over kamerplanten. 3.40 Gramofoonplaten. 3.45 Bijbellezing. 4.455.45 Cello en piano. 6.00 Gramofoonpla,.en. 6.30 Vragenuur. 7.00 Berichten. 7.15 Vragenuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-Berichten. 8.15 Oratorium-uitzending. (Om 9.15 „Indruk ken van Japan", causerie). 10.40 Berichten ANP. 10.4511.30 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. Hilversum H. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 10.0010.20 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gramofoonplaten. 1M0 Vervolg declamatie. 11.30 Gramofoonplaten. 12.001.45 De Flierefluiters en gramofoonpl. 2.00 Radiotooneel met muziek (opnamen). 3.00 Uitzending voor het Onthouders Radio- Comité. 3.15 Pianovoordracht. 3.45 „Melody Clrcle". 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonplaten. 6.05 Gramofoonplaten. 6.30 Muzikale causerie m.m.v. het VARA- Orkest, 7.00 Reportage. 7.30 „De Krekeltjes" en gramofoonmuziek. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.10 VARA-orkest m.m.v. solist. 9.00 Radiotooneel. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 De Ramblers m.m.v. solist. 10.45 Orgelspel. 11.1512.00 Gramofoonplaten. Hoezeer we er in dat opzicht op zijn vooruitgegaan, kan blijken, wanneer men bij voorbeeld leest, hoe Julius Caesar over de Batavieren niet veel meer weet te vertellen dan dat het barbaren waren, die in hoofd zaak leefden van visch en van vogeleieren. Wanneer dit ook maar bij benadering juist is, dan valt een niet onbelangrijke verhooging van het welvaartspeil te consta- teeren van het in onze gewesten levende volk gedurende de afgeloopen 2000 jaar. Met het ingewikkelder worden van onze samenleving zijn echter ook de plaats heb bende transacties in aantal en gecompli ceerdheid toegenomen en zoo staan we dus in een wereld, die van prestaties en contraprestaties aan elkaar hangt. Wanneer we nu zeggen, dat de een of an dere transactie dan de grootste kans heeft beide partijen te zullen bevredigen, indien ze in volkomen vrijheid geschiedt, betee- kent dit niet, dat we daarmee de vrijhandel onvoorwaardelijk aanprijzen. Want vrijhan del op zichzelf wil niet zeggen, dat de par tijen. die een transactie aangaan, volkomen vrij zijn. Een van beide kan zeer zeker tot handelen worden gedwongen, zoodat van algeheele vrijheid moeilijk kan worden ge sproken. Bijna als vanzelf komen we hier in aan raking met het begrip „dwang", een begrip, dat in het maatschappelijk leven een rol van betcekenis vervult'. Immers, indien de eene partij onder dwang staat, kan de andere de ruil voor hem voordeeligcr doen zijn, dan anders mis schien mogelijk zou zijn geweest. Er zijn tijden geweest, waarin de wetge ver den werkgever in een bevoorrechte po sitie had gesteld en deze maakte daarvan een dankbaar gebruik om de ruil van ar beid tegen loon voor hemzelf uitermate voordeelig te doen zijn. Het gevolg daarvan moest zijn ontevre denheid van den ander en deze heeft ten slotte gevoerd tot de opkomst van de ar beidersorganisaties in den loop van de vo rige eeuw. We hebben dingen gekend als bijvoor beeld heerendiensten, of, om bij iets te blij ven, wat nog niet zoo heel ver in het ver leden ligt, gedwongen winkelnering. Met de arbeidersorganisaties zit ten we midden in de transactie, die van alle die er bestaan de meeste conflicten hééft opgeleverd. Daar over behoeft men zich allerminst te verwonderen, want er is vermoede lijk geen andere aan te wijzen, waar bij zooveel millioenen menschen hun geheele arbeidskracht, dat wil zeg- NEDERLAND WORDT ONTBOSCHT! TWEEDERDE VAN ONZEN „BODEM SCHAT" GING SINDS 1917 VERLO REN! Op de Woensdag te Amsterdam gehouden vergadering van de Contact-commissie inza ke Natuurbescherming, waarbij ruim dertig nationale en provinciale organisaties -voor natuurbescherming, recreatie, wetenschap en toerisme zijn aangesloten, kwamen ont stellende cijfers aan het licht over den stand van het natuurschoon op den Nederland- schen bodem. Mr. dr. F.. J. Beumer wees op het feit. dat eenzelfde departement steun en medewer king verleent voor de uitvoering van het Amsterdamsch boschplan en tegelijk gelden voteert voor het doen verloren gaan van wat er in Gelderland aan bosch, boschjes en heggen van nature aanwezig is. De tot standkoming van een natuurbeschermings wet is dringend noodzakelijk. In twee jaar tijds zijn 275 IT.A. aan perceelen natuur schoon verdwenen! De heer Westerik wees vervolgens op den snellen achteruitgang van het natuurschoon der „woeste" gronden. Bedroeg het aantal H.A. woeste grond, waaronder ook wordt ver staan het ongerepte natuurschoon voor 20 jaar nog 30 pet. van onzen bodem. Als er thans nog 10 pet. over is. is dat z.i. veel. Ieder, die tegenwoordig een stuk woeste grond, heide, een veenplas of bosch, al of niet voor ontginning geschikt, laat ontgin nen, kan daarvoor 75 pet., 80 a 90 pet. sub sidie krijgen! Vele ontginningen zijn absoluut niet rendabel, zooals die van oude houtwallen, slechte stukken heide, niet goed te ontwa teren stukken veen en plassen, gerooid bosch. Er is niets uit te halen. Men lokt thans eenvoudig natuurschoonvernieling uit. Voorts gaat ook de vogelstand achteruit door het ontginnen van natuurschoon. In 1935 maakte de heidemaatschappij 50 groote en 4700 kleine plannen voor ontgin ning op. Ir. Oudemans zeide voorts, dat er tusschen allerlei instanties een coördinatie, een dwang tot overleg ontbreekt en een inzicht van ge lijkgerechtigdheid van de nr.tuur- bcscherming met andere sociale be- gen hun eenig middel om in hun onderhoud te kunnen voorzien, in zetten. In mindere male is dit liet geval hij het pachten en verpachten. Toch is ook deze transactie voor veel landbouwers belangrijk genoeg om een doorloopend punt van agi tatie te zijn. Ook al weer geen wonder, want voor menige pachter is de pacht de voornaamste factor voor de bepaling van den welstand, waarin hij zich mag verheu gen. De meest redelijke basis voor de totstand brenging van overeenkomsten, die voor beide partijen bevredigend mogen worden geacht, is die waarbij zc dus hun volledige vrijheid bezitten. Waarin] dus geen an dere factoren als nood of macht van in vloed zijn. Intusschen blijft de mensch er op uit zijn iedere ruil voor hemzelf zoo gunstig moge lijk te doen zijn en aangezien hij zeer goed weet, dat macht hem daartoe de middelen in de hand geeft, hebben we gedurende de laatste eeuw een merkwaardige strijd kun nen aanschouwen om de machl, in hoofd zaak tusschen twee groepen, wier belangen ten aanzien van de transactie arbeidloon tegengesteld gericht zijn. Het lijkt niet, ongerijmd vast te stellen, dat deze strijd in veel gevallen is beslist ten gunste van den werknemer. Met het gevolg, dat hij zich hier en daar opmaakt, de vruchten van zijn overwinning binnen te halen in den vorm van een voor hem uiter mate gunstig arbeidscontract. Grondslag van den ruil van arbeid te gen loon blijft echter het principe, dat men zich slechts door te arbeiden datgene kan verschaffen wat men noodig heeft om te leven. De arbeidstijd kan niet worden bekort, zonder dat daardoor de productie wordt xer minderd. Daarom heeft deze bekorting zijn grenzen on het is de vraag of in sommige gevallen de uiterste grens niet is bereikt. Zooals voorts in tijden, die nu ongeveer honderd jaar achter ons liggen, de werk gever van de omstandigheden gebruik maakte om den werknemer een te la.a.g loon voor zijn arbeid uit te keeren, zoo ziet men thans een omgekeerd streven. De arbeider, vraagt te veel. Binnen zekere grenzen is zulks misschien mogelijk. Men dient daarbij echter niet uit het oog te verliezen, dat de werkgever vroe ger den werknemer wel zeer weinig gaf, maar in ieder geval toch iets. Voor niemen dal deed de arbeider het zelfs toen niet. Dat kon hij trouwens niet, want het bcteeken- de zijn dood. Men krijgt den indruk, dat de werknemer die de macht heeft weten te veroveren, den werkgever in het geheel niets meer wil overlaten. Dit echter kan niet en het ge volg moet zijn, dat de produtie er door wordt geschaad, omdat deze én werkgevers én werknemers noodig heeft. De taak der regeering moet het zijn er voor zorg te dragen, dat bij de verschillen de transacties beide partijen hun redelijk deel ontvangen. Waar het kan, behoort dit te geschieden in vrijheid. Waar noodig echter dient ze in te grijpen ten.gunste van, de partij, die dreigt te verliezen. Een moeilijke opgave, die onvervulbaar wordt, wanneer, wat niet zelden het geval iè, een partijregeering aan het bewind is, die haar gunsten zeer eenzijdig verleent. Inzicht voor redelijkheid echter komt slechts sporadisch voor en dat is jammer. Want alleen waar die bestaat, is ruimte voor ware vrijheid. langen. Er moet echter voor dwang maatregelen ten koste van den particulieren eigendom worden ge waarschuwd, 83 pet. der Nederland- sche bosschen zijn in handen van particulieren en dikwijls tegen groo te offers verkregen. Tenslotte werd er nadrukkelijk op ge wezen, dat de werkverschaffing dienstbaar moet worden gemaakt aan omzetting van tienduizenden h.a. dennenbosch in ge mengd bosch, van eikenhakhout in opgaand bosch restauratie van historische monumen ten, vestingwerken en molens, inplaats van vernietiging van het natuurschoon, dat volgens ingewonnen gegevens, niet eens zooveel economisch nut heeft opgeleverd. De voorzitter der contact-commissie deed ten slotte mededeeling van een schrij ven van den minister van Landbouw en Visscherij, waarin zijne Excellentie mede deelt, dat ingevolge besluit van den minis terraad door hem aan zijn amhtgenooten van Financiën, waterstaat en Sociale Za ken is verzocht het advies der „commissie van advies inzake de natuurmonumenten van het Stantsboschbelieer" in te winnen niet betrekking tot de door of vanwege de departementen van Financiën, Waterstaat en Sociale Zaken te ondernemen werken, waarbij belangen van natuurwetenschap en natuurschoon in het geding komen. Aan meergenoemde commissie verleende de minister de bevoegdheid ten deze eige ner beweging advies uit te brengen. Weer een boerderijbrand te Eerbeek Voor de tweede maal is deze weekaan den Koedijk te Eerbeek (Gld.) een boerderij afgebrand. Tijdens afwezigheid der bewoners is Donderdagavond de boerderij van den land bouwer Radelink tot den grond toe afge brand. Er kon niets in veiligheid worden gebracht. Eenige geiten en een paar var kens zijn in de vlammen omgekomen. De boerderij was verzekerd. Zooals men zich zal herinneren brandde Maandag j.1. de brooto hofstede van den' landbouwer Reinders, grenzende aan de boerderij van landbouwer Radelink, even eens tot den grond too af. Botsing tusschen auto en motor Motorrijder te 's Gravenzande doodelijk gewond. Gisterenochtend 8 uur is de 22-jarige motorrijder, K. R., wonende aan de Troel- strakade te 's Gravenzande op het Piet Hcinpoin aldaar door een taxi aangereden. Hij bekwam een schedelbreuk en werd door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden.

Schager Courant | 1937 | | pagina 10