De Brabantsche Brief Ajax' zware gang naar Groningen van Voetbal Schakelt Feyenoord in Eindhoven PSV uit'* Kampioenschap Nederland van N.H.V.B. Ulvenhout, 23 April 1937. Amico, *Nen mensch kan .somtijendanig uit de rails schuiven. 'k Hoef nie wijer te gaan, dan m'n eigen, toen ik ver lejen week in m' nen brief efkens in de gaamvig- heid den stikstof en den zuurstof deur malkander gaste! Maar ik had éé- ncn grooten troost amico...! Jou! Gij had 't maar kalmkes zoo gelaten, dus we zaten gebeien neffen de rails. Jammer dat we 'r nie 'n pijp bij kosten aansteken en malkaar zoo 'ns vrindschappelijk 'n paar stompen geven. En er 'ns plazierig om lachen! Afijn, 't is gebeurd en ik kan oe wel zeggen, hoe de oorzaak van m'n stommig heid hiette: „Dré III". Ja 't manneke was weer pas ver trokken, zeide en 'k zat mee m'n harsens meer in den Ouwenbosch, naast 'rn op de schoolbank, dan bij jouwen krant, als ik oe rn'nen brief schreef. Ocherm, hij was zoo maar moeilijk weggetrokken. Hij kwam 's morgens van 't opkamerke zonder liedeke, zonder fluitje, maar mee lood in z'n schoenen. En in z'n Zondagsch costumeke. Hij droeg z'n biezen kofferke tusschen twee vingers of ie er'n bietje vies van was. Liet 't vallen op den grond en schiipte 't toen „netjes" teugen den muur. „Morgen samen." „Morgen Dré." „Opa donk u erom, als u strakkies bij die juffrouw met dat houtwolkapseltje komt, u weet wel, de Blonde Kat rein, dat we nog zevenenveertig spie van 'r krijgen?" „Weet ge 't ■sjeeuur, Dré."? ,,'k Heb 't vanmorgen in bed nog n's na gegaan: 'n zootje kroten voor drie stuivers; anderhalve kilo rooistar, da's tien en 'n half; twee kroppies stoofslaai, da's acht spie, 'n groote juin twee en half; da's dus... dus precies zes en dertig, één cent had ze nog te goed van den vorigen dag, u weet wel, met 't wisselen van dat briefie van tien, wordt zeven stuivers en twee eiers van zes is sjuust zevenenveertig! 'k Weet zeker, dat ze niet betaald heeft, want ze liep ineens weg omdat de melk overkookte!" „Ja;; maar ik heb 't nie opgeschreven in m'n pofboekske... da's neeë, 't is niet sje euur. Dré III." „Maar weet je dat dan niet meer van die gebakken melk, Dré I? We hebben er nog zoo om gelachen!" „Ja, ge kunt wel gelijk hebben!" „Opoe, me klompen en me pilosche broek heb ik netjes opgeborgen op de onkamer. Die kunnen daar zeker wel blijven?" „Ja, dat 's best, ventje!" „Pfoe... vèntje... me stissie!" „Zog, Dré, mot g'oew eigen nie 'n bietje scheren; ge kunt toch zoo nie bij de Broe ders aankomen, mee 'nen baard lijk 'nen handveger"? (Dat dee 'm weer goed, amico!) „Laat maar hangen, opa. Broeder-Direc teur hoeft me geen zoentje te geven." Trui lachte! „En ik dan, Dré, als ge weggaat straks?" Dré keek 'ns veulzeggend en strak naar Opoe d'ren haard en zee toen: ,,'k Heb lie ver 'n pakkie Chief-wippcrtjes. Oja opa, m'n pijpie zit in den bilzak van m'n pilo sche broek, is wffl goed, hè?" „Puik", schaterde ik, nog altij om Trui's verbouwereerde gezicht. Sodemearel, toen was m'nen .Toeteloeris toch uitgeschoven! „Motte nie eten, gij?" vroeg ze toen, *n bietje bits. „Weinig trek, Opoe en waarom gibber 'je zoo Opa?" vroeg den brak mee 'nen volmaakt onschuldïgen snoet. Dan slurpte-n-ie 'ns van z'nen koffie, vroeg nog n' bietje suiker en dof staarden z'n oogen den erf op, naar den gereedstaan- den groentenwagel. Jaloers keek ie toen naar Blek, die nog bij de plattebuis lag. „Opa?" „Dré?" „Heb u erom gedaebt *n half mud zand- piepers op te laden voor die mevrouw nou ja voor die kurrassier, u weet. wel!" „Ze zitten op den wagel, Kloris", Weer nam ie 'n teugske. Hij loerde weer naar Blek. over den rand van z'n kom en ik voelde, hoe heel den klantenomgank deur z'n breintje ging. ,,Opa!" „Ja?" „Zeg dat kitsige dienstmeissie gedag van me. (lie eiken morgen 'n sieeretie voor me ga?ife uit meneer's jas aan den kapstok!" ('t Wordt straks 'nen modelsoldaat, amico!) „Ui docht, dat 'ze dat maar ééns gedaan had?" „Eiken morgen, opa, op één keer na. Toen zat er nog maar één in 't doosje en ik zei: nee, Anneke, daar wil ik meneer niet van ontrieven. Maar toen kreeg ik er den anderen dag twee! 'k Zal ze 'n aange- zichtskaaretje sturen... ma... maar ik weet d'r achternaam niet!" „Jou 'n zorg! Ge zet maar: „Anneke, bij de fam. de Groot. Ginnekenweg. Breda." Trui draaide weer bij! Ja, Amico, zo'nen aard van dingen, allee, daar lusten ze pap van. de vrullie, ook nog, als er al 'nen druppel van, in d'ren baard blijft benge len. „Toe douwt er nou 'n hoterhammeke in. Drke", fleemde Trui: „za'k efkens 'n paar eiers mee spek bakken?" Eh... eh... nee opoe, ik heb 'n beet- tje pijn in me buik." „Flaauwen kearel. niks dan zenuwkes, allee, pik 'n panneke gewapend beton!" ,,'k Kan niele opa wezenlijk.." en hij wreef over z'nen buik. Toen ineens 'nen aan loop en naar den erf, achter 't deurke mee 't hartje. Wij keken malkaar 'ns aan, „Wat is ie toch geren hier, ee", zee Trui: mee blonk 't in heuren ooghoek. Nou, ik had er ook tabak van, amico. Ik knikte maar 'ns en zoop mee veul lawijt koffie. Als ie achter 't deurke vandaan kwam, liep ie mee z'n handen nog aan de broek galgen, naar 't kleine stalleke. Daar kwam ie weer vandaan mee de bus smeervet en prontjes, mee 'n houteren spaan, smeerdc- n-ie den as in de wielen van m'n wagel. Toen probeerde-n-ie 'm even, zette de bus weer weg en... ging retour naar 't huizeke. Trui schudde d'ren kop. Ik knikte. „Wilde gelooven, da'k 'm straks missen zal, Trui, onderweugen? 't Wordt 'nen goeien!" En straf in gedachten bromde Trui: ,,'t wordt 'nen steunpileur in 't bedrijf!" Amico, daar brak 'n zon, 'n Oogstzon deur, in m'n zielemcnt! Diccn hartendief van me! Had ie me werendig in veertien dagen tijds 't hart van z'n Opoe vermurmd, gewonnen, eerlijk gewonnen veur iets., waarveur Trui heuren eigensten zcun, h euren Dré straks zou motten afvallen. Gatverkoffie! Veur 't eerst van m'n leven...!! Dré kwam binnen, weer mee z'n handen aan de broekgalgen. „Zal ie niet zoo be roerd piepen als Zaterdag, Opa. 'k Heb 'm 'n likkie vet gegeven." „Merci, Dré, maar nou mot ge toch 'ns iets gaan eten, boskc! En zijn oew spullen veur kostschool in orde? Ge wéét: eerst Mulo en dè.n..!," Z'n oogskens lachten. Maar z'nen kop bleef stroef. „Zal 'k oe 'ns 'n puik nieuwke vertel len?" Nieuwsgierig sloeg ie z'n groote wimpers open. „Opoe vindt 't óók goed!" Bap schichttpn z'n bruine, kleere her- tenoogen naar Trui, die nie teugen kost spreken en 'n bietje verslagen glimlachte. Ilij sprong op, keek ons allebei nog 'ns sjeeuur aan en toen toen rekte-n-ie z'n eigen uit, den kop in den wind. de armen omhoog en zegevierend bleerde-n-ie: „nou is de ouwe verloren!" „D'n ouwe?" riep Trui 'm tot de orde. „Vader, ja. Kom hier Opoetje-van-me ik vreet je op!" En haard of geen haard, amico, hij kuste Trui tot ze rood zag! Als ie ze eindelijk losliet, bleef ie nog even gebogen veur d'r staan en diep seerjeus, 't was 'nen eed verklaarde-n-ie: „en ik belonf u, Opoe, dat u er geen spijt van zult hebben! 'k Zal werken, werken soo—dejuu ouwe- opoe-van-me, ik zal je rijk werken! En nou" hij pakte z'n kofferke, smeet 't omhoog, ving 't op, op z'nen voet. schupte 't sierlijk den erf op. sjuust op den wagel: „en nou. opa gaan we vertrekken N'ng 'n paar kecren en., ik blijf bij jullie!' Meteen pakte-n-ie ons allebei bij de schouwers! En die goeie, ouwe Truimui van me, ze lichtte heuren rok op. tastte in d'ren zak en... daar hield ze den Dré 'n smakelijk pak sigaretten veur z'n neus! „Hier," zee ze: „anders hadde ze nie g'ad." „Ojeeja," zee Dré. die al kijk op vrou wen krijgt. Tenminste zekers veur wat Trui en.. Anneke betreft..!! Toen gingen we. Hij was wel weer n bietje stillekes, maar als ik zee: „toch wierd 't 'nen goeien dag vandaag. Dré, veur ons allebei." dan knik- te-n-ie gelukkig, liet den wagel efkens los en klopte-n-io me op m'n schouwer! „Opa, verkoop nu m'n fietsie, 'k ben er toch uitgegroeid en leg 't geld erbij, als u vandaag of morgen tegen n goeie, tweede- handsch-vrachtford oploopt." Op den stoomtram hoeft-ie staan wui ven, wuiven tot 'nen wolk smoor 'm veur me verborg en toen ben 'k, 'n bietje een zaam, maar veul gelukkig, m'n klantjes afgegaan! Ilij had gelijk: den wagel liep beter, mee dat smeersel. Juffrouw Houtwol stónd nog in 't krijt en Anneke... ze keek, keek naar den wagel, keek in de straat., en toen zee ik maar: „Anneke, ge mot de groeten hebben van Dré III. hij is weer ver trokken! oe 'n okrtje schrijven." Annekes neusgaten gingen op-en-neer en toen zee ze: „o-oow." Bedooid he'k m'n eigen. Z'n eersten brief verluidde: „Goede, beste, lieve Opa. en Opoe! Nog 3 maanden en de grote vacantie be gint!!! Dan nog 'n jaartje onregelmatige Engelsche werkwoorden, SO-jarige oorlog, brandspuit en slinger. Franse parlevinkerij en Moffrikaans. 3 Nederlandse talen (als er voor die tijd geen andere minister van Kunsten en zo komt), speenkruid en bloedsomloop en ik ben rijp voor boer!! Compagnon van Dré I! Hoera!! Want opa, dat beloof ik u, ik slaag hoor. Zo maar net aan mijn lijf geen negens meer!! Ik maak bet goed. Eet goed. Slaap goed en m'n ekster gebruikt zeer onbehoorlijke woorden voor 'n nette kostschool, zei Broe der-Directeur. Ik zal 'm dan ook erg missen, als ik hier weg ben. De ekster!! Sodejuu, sodejuu, ik lach me rot, roept ie heel de dag en als ie t niet gauw afleert, dan overlijdt ie er aan. Haalt ic t eind van de maand niet meer denk ik!! Heb u aan Anneke gedacht Opa? En om de- spieën van Houtwolkoppes? Opoe, de sigaretjes zijn fijn, hoor. Best merkie! Heb de klas-broeder ook eens laten opsteken. Zijn astmastokkies zei hij, rook liever 'n sigaartje. Ik zei broeder, ik zal dat niet aan Opoe schrijven wat u daar zegt, krijg ik dan op m'n rapport alsjeblief weer 'n 2? Die had ik van hem gekregen, zieje. Verdwijn, smirkees, zei hij of ik geef oe 'nen schup! Dan dal ijk zei ik weer. Ik bukte me eigen, met m'n „gewitwel" naar hem toe, hij lichtte z'n voet op en... toen liet ik... 'k zal 't, wel 'ns vertellen. Maar de Broeder werd akelek van 't lachen en ik vind, dat hij me nou moeilijk een 9 kan geven al geleurde het dan ook in de recre atie. Ja. 't wordt schipperen Opa. Maar dat is een spreekwoord (u kent ze natuur lijke „Aan Godes zegen is alles gelegen!!! Dit bovenstaande is natuurlijk geen spreekwoord, het is een gewoon gezegde. Maar dat geeft niet. Het gaat hier om de beteekenis!! Van thuis een lange brief gekregen. Moe der schrijft dat de kleine Herman het uit stekend maak<ü Hij komt elke week 3 ons aan. schrijft Moekie. Hij moet dus met z'n 10 jaar ruim 300 pond wegen, als ie zoo doorgroeit! Fielp II". Ja. amico, daar is er weer eentje bij, in Amsterdam!) „Maar een dikken wordt *t wel denk ik. Op het oogenblik is hij een beetje verstopt schrijft Moekie en nu weet ik echt niet opa waar ie verstopt is. Van voren of van achteren. Moeke moet hem nu 4 X daags onder een hakje met stoom houden en daar na om rustig te slapen, tevens ook goed voor zijn zenuwen, een kopje met koud water over z'n rugje uitstorte. Dus opa en opoe, Manus krijgt al erg gauw de kouwe douchreü Hij zal er dus later wel aan ge wend zijn!! Broeder Directeur heeft mij extra onder handen genomen, heet dat. Ik denk. dat Dré II heeft leggen te stoken. Die kan het maar niet uit ze hoofd zetten, dat ik minister moet worden met een eigen spelling of zoo iets. Nou, ik ben zelf op kostschool ge weest, ik denk er niet aan, om later die jongens dwars te zitten met een nieuwe spelling voor elk semester. En dat heb je aan zo'n vak? Zo ben je minister, zo ben je gesjeesd. Boer blijf je tenminste, net als opa! Broeder Directeur eindigde met te zeggen, dat hij nu wel dacht, dat ik me best zou gaan doen. Ik heb mijn gedachten maar voor me gehouden. Alleen heb ik gezegd dat ik vast zou slagen!! En je ekster zei hij, als ie niet ophoudt met die leclijke woorden, dan draaien wij hem den nek om. Broeder Directeur zei ik, wacht daar alsjeblief nog even mee alsjeblief. Het beestje leert gemakkelijk. (Toen lachte hij Waarom?) over een maand bidt ie 't heele rozenhoedje! Mocht ook niet. Nou leer ik 'm Engels. Maar daar ik niet veel lollige woorden in 't Engels kan, is er de leut veul af, zou u zeggen. En nou opa, opoe, is 't welletjes!! 4 kan tjes vol!! Ik schei er af! M'n fietsie al verkocht?? Alles goed in 't bedrijf? 't. Blijft erg koud, hé voor 't jonge goed! Beroerd!! Opa schrijf eens gauw terug. Ik wil graag wat hooren over: den akker, over Anneke, over 't bedrijf, de klanten (hebben ze me gemist?), over Bles en Blackie, hoe veel punten u vandaag. Zondag bij mekaar geschoten heb op de boog en hoeveel de keizer, den Blaauwe en or u een oogje in het zeil houd voor de vrachtford! Ze loopen op!! Schrijf gauw a.j.b. Vriendelijke groeten van Br. Dir. van Klasbr. en vooral van Uw kleinzoon DRé III Saluu En deuzen brief, amico, had ik ontvangen sjuust als ik verlejcn week naar jou ging schrijven! Is 't 'n wonder da'k uit de rails vloog? Kom, sjuust als Dré II; ik schei er af. Veul groeten van Trui en als altij geen haarke minder van oewen. t.a.v. DRé. Weer 2 eerste klassers in gevaar. Alkmaar-Q.S.C. en Helder II-Alcmaria II Be Quick ontvangt Ajax. Wederom worden voor de eere-competitie, welke uiteindelijk de voetbalkampioen van Ne derland zal opleveren, 2 wedstrijden gespeeld, n.1. Be QuickAjax en P.S.V.Feyenoord. Go Ahead kan dit keer eens rustig toezien. Natuurlijk is eerstgenoemde party de be langrijkste van de twee. Om meer dan één reden! In de eerste plaats moeten we in Ajax de meest ernstige candidaat voor den titel zien, zoodat alleen daarom de aandacht al op haar wedstrijd gevestigd is.. Maar... Be Quick staat momenteel no. 2, dus vlak achter haai en Pienter c.s. is op eigen veld nog geen enkel punt afhandig gemaakt. Feijenoorcl verloor met 23 en Go Ahead met 03 op Haren, hetgeen er dan ook wel op wijst, dat de wit- hemden op eigen bodem heel wat mans zyn. Voor ons staat dan ook vast, dat de hoofd stedelijke kampioen een zeer zwaren dobber in Groningen Krygt en het is een open vraag, of zij er wel zonder kleerscheuren vandaan zal komen. Een gelijk spel of een overwin ning van Be Quick zou de spanning nog eens extra doen toenemen. Zelfs zouden de Gro ningers bij een overwinning de leiding nemen! P.S.V. met drie en Feyenoord met twee ne derlagen op haar naam, gaan elkaar voor haar laatste kan: bestrijden. Vooral voor de thuisclub is deze wedstryd belangryk, want zelfs al een gelyk spel is fnuikend voor haar. De ploeg van Van Heel heeft zich tegen Ajax kranig hersteld en zal wel het consigne ge kregen hebben: jullie móéten kampioen van Nederland worden Dat zal weliswaar de taak van elk der 5 candidaten zijn. maar de Rotter dammers hebben tegenwoordig zoo'n klein stadionnetje, dat zijn centjes op moet bren gen... We hebben er zoo'n idee van, dat de Maasstedelingen in Eindhoven gaan winnen. Om een plaats eerste klasse in de R.F.C—Z.F.C. Het gepromoveerde R.F.C. maakt op eigen veld een eere-rondje tegen het gedegradeerde Z.F.C. De Rotterdammers zullen er een eer in stellen door een overwinning te bewijzen, dat hun promotie verdiend is. QuickHengelo. Zondag kan hier de beslissing vallen en wel op twee manieren. Hengelo is n.1. eerste klas- ser als zy er In Nijmegen in slaagt Quick de overw:nning te onthouden. Aan een gelijk spel hebben de blauwhemden al voldoende. Voor Quick is het een kwaad ding, dat zij per sé winnen moet, wil zij het in het gunstigste ge val tot een beslissingswedstrijd brengen. Dat wordt een echte „zenuwen-wedstrijd", naar welks resultaat zeer velen bijzonder benieuwd z(jn! HeerenveenFrleslam.. Heerenveen heeft zich als een ernstige can didaat voor een plaats in de eerste klasse ont popt na haar zege op W.V.V. Wint zy Zondag ook nog van Friesland wat zeer normaal zou zijn dan is haar kostje wel zoo onge veer gekocht. We houden het op de Veen- kolonialen. Om e^n plaats in de tweede klasse. Zaandyk's laatste promotiewedstrijd. Zaandijk heeft nog een klein kansje op een plaats in de tweede klasse. Dat bestaat n.1. daar in, dat zy Zondag op eigen terrein van D.W.V. wint en dat daarna D.W.V. en O.V.V.O. tegen elkaar geiyk spelen. Met een gelijk spel zijn de mannen van IJff reeds uitgeschakeld. Wy vreezen voor het laatste... H.V.C. of Volewtfckers? In Amersfoort gaat de big match tusschen H.V.C. en Volewijckers. de beide kampioenen, wier promotiekansen precies gelyk zijn. H.V.C. heeft het voordeel van eigen terrein, maar o.a. maakt dat hier niet zoo veel uit. We zyn benieuwd, welke van de twee we Maandag als tweede klasser zullen mogen begroeten. Om een plaats derde klasse. in de AlkmaarQ.S.C. De emotioneele promotie/degradatiecompe- titie tusschen Texel, Alkmaar en Q.S.C. wordt Zondag voortgezet met AlkmaarQSC. In 't eerste treffen tusschen deze beiden behaalde de derde klasser een verrassende 3O-over winning, maar thans zal het zoover niet ko men. Men moet niet vergeten, dat Q.S.C., na haar overwinning op Texel, nog goede kansen gekregen heeft, die door een overwinning in Alkmaar nog terdege zouden stygen. De mo gelijkheid is niet groot, maar we helpen Texel hopen, dat het een zfge voor de Wormerveer- sche kampioenen wordt! Promotiejdegradatie res. tweede klasse Helder IIAlcmaria II. Het heeft eenige weken geduurd alvorens de promotie/degradatiecompetitie tusschen Alcmaria II, Helder II en Z.F.C. III ging aanvangen, maar a.s. Zondag is het er toch van! In Den Helder komt Alcmaria n, dat de keus van den eersten wedstrijd had, bij de kampioen van de res. derde klasse A, Hel der II, op bezoek (half drie). Het hoeft geen betoog, dat de beteekenis van deze ontmoe ting een dosis hoogspanning waarborgt. Van den uitslag valt o.i. weinig vooruit te zeggen, al is men geneigd nu hun fraaie prestatie tegen H.R.C. II de reserves van Helder een kleine kans te geven. We zullen het echter maar eens rustig afwachten. Overige wedstrijden Er zyn nog enkele competitierestanten. Voor Zondag a.s. zyn vastgesteld: W.F.C.—.O.V.V..O. A.F.C. II—Ajax III. We^t-Frisia IIAlkmaarsche Boys H. Eerste klasse D. Het heeft er alles van, dat Zondagmorgen het vonnis over JVC wordt voltrokken. HRC 4 ontvangt haar nl. (10 uur) en reeds indien JVC zich een gelijk spel laat afdwingen, ls het gebeurd. We vreezen, dat het inderdaad zoo gebeuren zal en dat Succes 2 en HRC 5 aan de weet zullen komen met wie, als derde, ze den driekamp zullen gaan beginnen om 2 plaatsen in 1 D. ZeemachtHelder 3 (12.30) Is nauwelijks meer van beteekenis. Slechts wanneer JVC zou winnen van HRC 4 zou Z. nog last kun nen krijgen, indien het van Helder 3 verloor. Wellicht put Z. uit deze overwegingen de noodige geestdrift. Tweede Klasse F. Hier is de slag al gevallen; Succes 2 en HRC 5 mogen promotiewedstrijden spelen. Watervogels 2 bezoekt Oudeschild en kan de reputatie van haar derde plaats hoog houden (2 uur). Texel 2 ontvangt MLD, waarby we het op de luchtvaarders houden, indien ze behoorlijk uitkomen (12 uur). Derde klasse F. Succes 3Atlas 2 (2 uur) ,zal de Wierin- gers niet zoo glad zitten als de visite van Helder 6. dat zich met 80 liet kloppen; Atlas 2 kon n.1. wel eens met de punten ver trekken. Vierdeklasse G. Vrije Zondag. Vierde Klasse H. Wieringerwaard 2 klopt thuis DIrkshorn 2 en nadert daardoor den begeerden titel. Succes 4 besluit op eigen veld de competitie met een nederlaag tegen Oudesluis 2 (10 uur). De eerste passen op het slappe koord nog vlak hij den grond. De rens Jack Earie ziet toe bij de eerste oefeningen van een, koorddanseres. Junioren A. De Helder-junioren zuilen Zondag weer eens spelen en wel tegen Zaandijk a uit (12 uur), waarvan niet verloren behoeft te wor- "en. KFC a ontvangt OSV a, Adspiranten: Hopenlyk zal thans Succes aSchagen a (12 uur) niet afstuiten op terreinongeschikt heid. De Schagenaars nemen waarschijnlijk den vollen buit mee. In afd. S. T. en U wordt niet gespeeld. We vermelden nog, dat Atlas a, uitkomend in afd. S, zich teruggetrokken heeft, waar door alle wedstrijden van dit elftal komen te vervallen. Het voorloopig N.H.V.B.-elftal Een proef wedstrijd tegen Nieuwe Niedorp L Naar we vernemen speelt a.s. Zondag het voorloopig NHVB-elftal een oefenwedstrijd tegen Nieuwe Niedorp I. De samenstelling van het NHVB-elftal Ist J. de Ruiter (Atlas I) M. Schenk D. Visser (W.waard I) (DRC I) K. Poeze Jb. Henneman R. Spaarman (Hoogk.) (Schoorl I) (Beemster I) W. Verdonk J. Hazeloop K. Schenk (Zaandijk 2) (W.waard I) (W.waard I) G. Hart C. Boes (Koedijk) (RCZ)_ GOUDEN KRUIS. In Groep 2 van het district Den Helder ontmoeten elkaar voor de tweede ronde Held, Boys 1 en Oudesluis I. Aanvang 10 uur. In groep 1 van het district Alkmaar speelt Schagen 3 op eigen terrein tegen DTS 3 om 10 uur en in groep 2 (2e ronde) Petten 1 tegen Egmondsche Boys 1 (2 uur), Het district Drechterland biedt de volgende wedstrijden voor de 2e ronde: Andijk 2 versus Berkhout 1 om 2 uur en Sport 1 versus Hoog- karspel 1 om half drie. WEDSTRIJD N.H.V.B.-ELFTAL. Te Nieuwe Niedorp. Het voorloopige N.H.V.B.-elftal speelt Zondag 2.5 April een oefenwedstrijd te Nieu we Niedorp tegen het eerste elftal van dq vierde klasser aldaar (2 uur). We zien in het „Groentje" de navolgende opstelling: J. de Ruiter Atlas M. Schenk D. Visser W.waard D.R.C. Poeze Hoogkarspel Henneman Spaarman Schoorl Beemster Hart Verdonk Hazeloop K. Schenk 3 Koedijk Zaandijk 2 W.waard W.waard Reserves: Halff (Bergen), doel; P. Beeld- man, Bergen (achter); K. de Boer (Atlas)! voor. Zooals men ziet is de linksbuitenplaats opengelaten. Het heeft geen zin vermoedens omtrent de oorzaak daarvan te uiten. De eerste indruk is: er zijn nogal wat wij zigingen, die echter te verwachten waren. Zoo bijv. de opname van Hazeloop. liet pas- seeren van Bob valt niet te hecritiseeren. Het is een feit dat Rob de laatste maan den minder goed speelt dan hij het in het begin en het midden" der competitie deed. Zijn schot schijnt hem den laatsten tijd geheel te hebben verlaten. Hopenlijk is Verdonk, wiens naam we in vorige jaren ook al meer dan eens tegen kwamen, dezelfde schutter van weleer ge bleven. Henneman's voorkeur voor de spilplaats heeft men thans geeerbiedigd. Hij is ook inderdaad de beste spil die we hebben. Spaarman is wel iets minder geworden, maar voldoende is hij nog wel voor de kant- halfplaats, als hij daar tenminste wennen kan, wat. niet iedere spil gegeven is. De linksbackbezetting is een proef. Visser was in Den Helder tegen Watervogels links half en daar verdedigend goed maar voe dend onvoldoende. Men heeft hem nu zijn kans gegeven op een plaats, waar het voor honderd procent op verdedigen aankom;, .We zijn benieuwd naar dit elftal!

Schager Courant | 1937 | | pagina 16