Centrale Sfierenkeuring te Alkmaar Plaatselijk Nieuws. Fa. G. OE WAARD „Kalctsaris" Alkmaarsche Kaasmarkt Hebl Gij 't telkens op de luchtpijpen AKKER 's verstèrkte ABDIJSIROOP Marktberichten 62 jaar - doet mee aan volksdans. Oude dame verklapt het geheim van haar levenskracht. „Kruschcn Salts werd mij aanbevolen door een dame van 62 jaar, die nog aan volksdansen meedoet als een jong meisje en wanneer men vraagt naar de oorzaak van haar lenigheid, antwoordt ze altijd „Kruschen'. Zij adviseerde mij Kruschen Salts om van de hevige hoofdpijnen, waar aan ik leed en de rhcurnatischc pijnen in mijn beide schouders, af te komen. Kru schen volbracht tyet kunststuk: mijn hoofd pijn verdween, evenals mijn rhcurnatischc pijnen". Mevr. F. B. W. Kruschen Salts Is een combinatie van 6 natuur-zouten, welke Uw lever, nieren en spijsverteringsorganen aansporen tot ge zonde werking. De „dagelijksche dosis" zorgt voor een geregelde inwendige schoonmaak en houdt Uw bloed zuiver. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten a f0.40, f0.75 en f 1.G0 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam voorkomt. Ministerieele belangstelling. De jaarlijksche Centrale Stierenkeuring .voor Noordholland, die vanwege de Pro vinciale Commissie tot bevordering van de Rundveefokkcnj gister in den Bergerhout te Alkmaar werd gehouden, mocht zich dit maal wel in een zeer bijzondere belangstel ling verheugen. Want niet alleen dat weer vele fokkers zoowel van buiten als in do provincie aanwezig waren, ook vele auto riteiten en voormannen op fokkersgebied waren aanwezig. En als een zeer groote bijzonderheid valt te vermelden het bezoek van Minister Dec- kers aan deze keuring. De eenjarige stie ren waren juist op tal geplaatst, toen Z.E. vergezeld van zijn secretaris en den burge meester van Alkmaar, Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, op het keuringsterrein aankwam. Met groote belangstelling hoeft Z.E. de die ren, zoowel de op tal geplaatste eenjarige stieren als de oudere stieren bezichtigd, waarbij Z.E. zich ook onderhield met be kende fokkers, als de heeren F. A. F. Gro- neman, Wicringerwaard en C. Stapel te Hoogkarspel. Na deze bezichtiging begaf do Minister zich naar het Landbouwhuis op het Kerk plein. Onder de vele aanwezigen merkten we dan nog op: den heer H. W. Kuhn, voorzit ter van het N.R.S.; den heer Ir. Wibbens, hoofdinspecteur van het N.R.S.; den heer Louter, inspecteur N.R.S. voor Zuidholland, Prof. Dr. Bakker, Wageningen, de heeren Hartog, directeur van Vee-export, Verhoe ven, rijksveeteeltconsulont voor de provin cie Zuidholland, 't Hooft, algemeen inspec teur bij den Vecartsonijkundigcn dienst; Odé. inspecteur voor Noordholland bij den Vecartsenijkundipen dienst. De handel in de eenjarige stieren kon Uit onze omgeving HEEH-HUGOWAARU EERSTELING Onder tegen de kant. van een spruitkool- blad bevond zich een klein geel pukkeltje, een weinig afgezonderd van een heel hoopje van dezelfde gele pukkeltjes. Waarom het leggende vlinderwijfjo dat écne eitje daar afgezonderd van de anderen had neerge- plant, zal wel voor altijd een der vele groote raadsels van Moeder Natuur blijven. Op zekeren dag sprong het open en een klein donkergroen wezentje, dat naarmate bet grootcr werd, lichtere nuances aannam, begon zijn wondere tocht door bet leven. Van het sappige bladvlccsch borg het steeds grooter hoeveelheid in het gulzige lijfje en wat niet verteerbaar was, liet het in den vorm van donkergroene korrels achter. Een eenigszins eigenaardige reuk, die het rond zich verspreidde beschermde het te gen musschen en andere vogels, die in den tuin op vliegen en ander gedierte vlijtig jacht maakten. Onbezorgd groeide het door, vrat van de plant, waarop het leefde, groo te stukken blad weg, en liet zich nis het niet meer genoeg leeftocht rond zich vond, onbekommerd op den grond rollen om hij een andere struik op te klauteren en daar hetzelfde van voren aan te beginnen. Zoo gedijde het eerst kleine wezentje en werd tot de groote vieze rups van het koolwitje, wel 4 cm. lang rond, dik cn vol door de goede genietingen van hot leven. Doch op een zekeren dag voelde de rups iets eigenaardigs met zich gebeuren. De groote vraatzicht was plotseling verstild en zonder verder vragen liet het dier zich op den grond rollen en ving een tocht aan door de met kluiten bezaaide, zwarte aarde. Alle energiën, die het in vorige dagen verza meld had. uitten zich nu. Steeds verder kroop het door; rusteloos ging de tocht ver der langs allerlei onbekende planten. Door een greppel kroop het, over een grasperk trok het dier voort, overwon hin dernis na hindernis, tot het bij een heining van laag geboomte kwam. Even poosde het. Den scheen een Inwendige stern te fluisteren: „Nog verder" en voort ging het weer onverpoosd, tot de veilige muur van een woning bereikt was. Hier kloin de rups omhoog tot zij eindelijk rust vond te gen de* lichtgroen geschilderde wandplank der goot. Daar spon zij zich zonder dralen in tot een cocon en ging welvoldaan de groote rust tegemoet. Tot de voorjaarszon kwam en juist op die zuidzijde van het huis een enkele keer de muur verwarmde. Er kwam leven in de co con en juist als eens het leven de bast van het kleine gele pukkeltje doorbroken had, zoo doorbrak het nu het rijp geworden, bro ze omhulsel der cocon. Het eerst nog onwennige nieuwe leven zeer bevredigend worden genoemd en over de prijzen, die werden besteed, waren de ver- koopers nogal tevreden. Er werden stieren van de hand gedaan voor tegen de f 300, terwijl ook prijzen van f425, f550, ja zelfs een van f050 werden besteed. Al met al kon deze keuring dan ook als een goede reclamedag voor Noordholland's fok'inateriaal genoemd worden. De keuring had het volgende verloop: Éénjarige stieren, geb. 1 April 1936 of la ter: Bronzen medailles verkregen: Adelbert van N. Ruijter, Beemster; Acla's Paul van P. Donker Jz., Hoogwoud; Const. Frans 18, van K. Metselaar, Twisk; Constantijn Frans 15 van Js. Goesinnen, Opperdoes. F.cnjarige stieren. Bronzen medailles werden toegekend aan: Blok Al'bert 5 van C. Stapel, Hoogkarspel; Blok Melkbron van H. C. Kooij, Harenkar spel; Franco van A. Brak, St. Maarten; Eg- bert 3 van Jm. Blaauboer Kz., Schagen; Mina's Athleet van H. C. Kooij, Harenkar spel; Blok Zeppelin 38 van K. Rcijne. Bar- singerhorn; Frans 210 van Groenhoven, van F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; Al- bert 24 van N. Kaan Kz., Wieringerwaard; Frans 205 van Groenhoven, van F. A. F. Gro neman, Wieringerwaard. Eenjarige stieren, geb. voor 15 Januari '36. Bronzen medaille: Eolke 2 van Jb. Swaan, Schagerwaard; Menno 2 van J. J. Posch, Binnenwijzend; Blok Zeppelin van H. Grin, Wieringermeer. Tweejarige stieren. Hiervan werden in de eerste klasse ge plaatst: Constantijn Frans 15 van Fokver- ceniging Uitgeest; Constantijn Frans 11 van F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; Johan van J. Worp, Wognum; Minke's Lind- berg van J. Montsma, Slootdorp; Antje's Frans van M. Bakker Sz., Wieringen; Heri- don van J. P. Koopman, Hoogwoud; Frans A 26 van A. Hoogendoorn, Wieringermeer. In de tweede klas werden geplaatst: Nero van G. Koster. Schellinkhout; Blok Zeppe lin 23 van Wed. J. Metselaar, Schellinkhout, Gretha's Hendrik van J. Stapel e. a., Lam- bertschaag; Purmerstein van Jac. Koomen, Spanbroek; Roosjc's Meine van C. de Haan, Spierdijk; Jannie's Nico van P. Pijper, Twisk; Jannie's Nico 2 van H. Fijnheer, Lut jewinkel. Drie-jarige stieren. Prijzen van f20.— werden toegekend aan; Constantijn Frans 11 van de Fokvcrceni- ging Assendelft; Emma's Prins van W. P. Koning Beemster; Egbert van N. Ruijter, Beemster; Nellv's Meine van firma Dapper, Schoorl; Athleet 2 van II. C Kooij, Haren- karspel. Over het bezoek van den Minister kunnen we nog medodcclen. dat de minister, die in gezelschap was van prof. Bergers, directeur van den Vecartsenijkundigen Dienst, werd verwelkomd door den heer 't. Hooft, inspec teur in algemeenen dienst bij den Vceartse- nijkundigon Dienst, en door den beer P. Stapel, voorzitter van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw. De minister werd rondgeleid en in den ring toegelicht dooi den voorzitter van de Provinciale Keu ringscommissie, den heer Kühn. Hierna be gaf het. gezelschap zich naar de kaasmarkt, na welker bezichtiging een bezoek werd ge bracht aan het Landbouwhuis, waar kennis werd genomen van het werk der vereeniging tot bestrijding van do t.b.c. en andere vee ziekten onder het rundvee in' Noordholland. De heer 't Hooft gaf hierbij een uiteenzet ting van het werk dezer vereeniging. Na dit bezoek werd de lunch gebruikt in hotel Proot. waarna de minister zich om half twee per auto naar Schoorl begaf om aldaar de houtvesterij van het Staats- bosch'behccr in oogcnschouw te nemen. koesterde zich een wijle in de vriendelijke zonnestralen. Vol van inwendige vreugde begon het zich te ontplooien tot het sier lijkste en schoonste wat de natuur het menschenoog weet aan te bieden, de onge repte pracht van een vlinder. Trillend in de voorjaarskoelte spreiden de teere organen zich; plots was het dier tje los van den wand cn zweefde hot, langs het teere ontluikende groen van een lango hootnenrij, snelde het in wonderlijk dan send rhytme voort. Een geweldig door men- schon uitgevonden geel gevaarte naderde, doch wat nood. In speelsche dartelheid wierp het zich vlak voor en de luchtstoot voerde het er voor uit, zoodat het onbereik baar was en bleef. Als stoeiend met zwaartc- krachtwcttcn en snelheid cadancccrdc liet door de lucht, tot van de tegengestelde zijde een ander dergelijk gevaarte naderde niet ronkenden motor en in groote vaart. De luchtstroom greep het ijle wezentje beet. Er gebeurde iets onverwachts en een enkele seconde daarna lag het geschonden en zieltogend op den weg. Een mensch kwam voorbij en bewogen keek hij een oogenblik naar den grond. Toen vermorzelde hij met den voet geheel liet reeds half verpletterde wezentje. Niets bleef er van over dan een klein witachtig vlekje op de groote lange straat. LAN GEN DIJK Het loopt hier voor de tuinders wol bijzonder tegen. Behalve dat de winterkool weer zeer slechte prijzen heeft opgebracht, zet de de nieuwe campagne al licel slecht in. De tuinders klagen er over, dat het land zwaar te bowerken is, daar wc in den afge- loopen Avinter zoo goed als geen vorst heb ben gehad. Herhaaldelijk heeft het gere gend in den tijd, dat er op den akker be hoorde gewerkt te worden, zoodat men over al mee op achter is. Op het oogenblik is dat weer zoo: er is op het land niets te beginnen, terwijl veeL werk ligt te wachten. Met de vroege producten staat het er dan ook maar slecht voor. Naar verluidt zou er groote kans bestaan dat er in het Goestmerambacht twee Proef- polders zullen .worden aangelegd. Men kon ons niet mcedcelen, of de daarvoor benoo- digdc gelden voor dergelijke doeleinden reeds zijn uitgetrokken dan wel of deze nog eerst zullen moeten worden gevoteerd. We vernemen, dat er van de zijde van de winkeliers pogingen worden gedaan om verlaagde clectriciteitstarieven te verkrij gen. Dit is te begrijpen in een tijd, die voor don Langendijker Middenstand zoo bijzonder slecht is. De verwarming- en verlichtingskosten drukken nog te zwaar op de exploitatiekosten van den winkelier, zoo dat er voor hen alle aanleiding is om deze kosten wat verlaagd te krijgen. Allicht dat De tendens was veel beter dan de vorige week. De hoogste markt was met f 19.een gulden beter dan Vrijdag j.L en ook de gang was zeker zooveel hooger. De gang was ongeveer f 16.50 k f 17.50 en de heele aanvoer was vlugger geruimd dan we dat den laatsten tijd ooit gewend zijn geweest. De heele verklaring van deze ver betering schijnt daarin te zijn gele- gen, dat de speculatie weer is op getreden. Blijkbaar acht men de prijzen laag genoeg om het weer aan te durven, althans, naar ons werd verzekerd, is van eenige bijzondere vraag voor oonsumptie geen sprake. Verschillende grootere stapels, die voor bewaren In aanmerking konden komen, werden tegen prijzen van f 17.a f 17.50 uit de markt ge nomen en het vermoeden was, dat deze wel voor opzet bestemd zullen zijn. Dikwijls ziet men, dat, wanneer eenmaal het dieptepunt blijkbaar be reikt is, de orders beginnen los te komen, en, zoo dit ook thans ge schiedt, dan begint 't er weer wat beter uit te zien, terwijl het ten slotte niet onmogelijk is, dat de hooge veeprijzen van den laatsten tijd mede eenig gewicht in de schaal werpen. het gevolg er van was, dat meerdere winke liers er toe overgingen, de verlichting hun ner zaken wat meer tot hun recht te laten komen. Vergadering Dag. Bestuur Licht- bedrijven. Naar wij vernemen is een vergadering ge houden door het Dag. bestuur van de ge meenschappelijke licht bedrijven van de drie Langendijker gemeenten en St. Pancras in verband met het verzoek van drie leden der commissie van beheer tot het houden van een vergadering der Commissie. Over de besprekingen kon mén ons niet inlich ten. De vergadering van de Comm, van Be heer zal echter moeten doorgaan. In de vergadering van het Comité voor het houden van een autotocht voor Ouden van Dagen uit Zuidscharwoude cn Broek op Langendijk is besloten, dit jaar weer een autotocht te houden. Er zal met busjes wor den rondgegaan om de noodigc financiën te verkrijgen. Op de volgende vergadering zal worden vastgesteld, waarheen de tocht Burgerlijke Stand van 16 ton. 22 April 1937. Geboren: Jannie. dochter van Eeuwe Drijf hout en Janke Welles; Maria Cornelia, doch ter van Theodorus Wilhelmus Pronk en Gcrarda Johanna do Haas; Klaas, zoon van Gerrit Dekker en Maartje Delver. Ondertrouwd: Gerbrundus Nicolaas Mul der. 23 jaar, landarbeider te Sint Maarten en Margaretha Cornelia Ligthart, 18 jaar, te Zijpe; Cornelis Kuit, 27 jaar, veehouder, te Zijpe en Nellie Schram, 21 jaar, te Scha gen; Pieter Dekker, 30 jaar. metselaar, cn Anna Cornelia Witlok, 26 jaar. beiden te Zij pe; Piet Plakman, 22 jaar, schippersknecht en Stijntje Snip, 25 jaar, beiden 1c Zijpe. Getrouwd: Johanncs van Schaik, 25 jaar, veehouder en Anthonia Maria Josephina Bosman, 23 jaar, beiden te Zijpe; Joannes Petrus Adrianus Bosman 24 jaar, veerhou- dcr en Alida Maria Komen, 24 jaar, beiden te Zijpe; Pieter Dclver. 24 jaar, pluimveehou der, te Schoorl en Greta Veugcr, 19 jaar, te Zijpe. Johannes Leeuwenkamp. 37 jaar, wa ker bij den Rijkswaterstaat, te Schoorl en Martha Kuiper, 35 jaar, te Zijpe. Johan nes Opdam, 25 jaar, timmerman, te Schoorl en Petronella Catharma Kooijman, 21 jaar, te Zijpe; Klaas Brak, 30 jaar, veehouder en Geertje Swan, 23 jaar, beiden te Zijpe. Overleden: Geene. neem dan bij het eerste verschijnsel, hoe gering ook, dadelijk de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop en Ge zult ondervinden, dat deze voor Uw aandoening hèt aangewezen middel is. Abdijsiroop ls een natuurlijk kruiden-mid del. onschadelijk voor maag en hart en deze oude beproefde „genees-cruyden" heelen, verzachten en versteiken de ontstoken en gevoelige slijmvliezen van Uwademhallngs- organen goed en g.ondlg. Bovendien beval de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop de krach tig hoest-bedwingende stof: „codeïne" welke snel Uw verkoudheid doet ..rijpen", de slijm doet verdwijnen, de hoestprikkel verdrijft on die prikkelende hoest stopt en bedwingt. Volmaakt onschadelijk voor oud en jong. Daarom noemt men Akker's Ab dijsiroop ,.'s Werelds béste Hoest-siroop". tegen Roest, Griep, Bronchitis, Asthma. Verlaagd* prtjteai 75 ctM f US. f 2.-, f 3.50 p. flacon ZIJPE Naar ons wordt medegedeeld, bedroeg dc vorige week het aantal werkloozen, dat in „zorg" was, ongeveer 110, waarvan 80 in tle werkverschaffing waren geplaatst en 30 volgens de steunregeling werden geholpen. OUDESLU1S De heer W. Bos alhier zal tot herbouw van een woonhuis met veestalling enz. overgaan op het perceel, waar de onlangs afgebrande boederij heeft gestaan. De aannemer H. Jonker, alhier, zal, naar ons wordt medegedeeld, met de uitvoering Van het werk worden belast. 't ZAND De lieer W. Lichthart te Alkmaar is voor nemens op een terrein aan den Korteweg alhier een nieuw woonhuis te doen bouwen door den aannemer Rosing te Egmond aan den Hoef. HARENKARSPEL DIKRSHORN. Schaken. Uitslag van partijen gespeeld voor de com petitie. 1. Wit. 2. Zwart. P. Dam—A. van Dijk 0—1; G. de Leeuw P. Veter 10; P. BurgerG. Ruiter 01; L. MeinemaJb. Bakkum 01: F. Berkhou werP. Homan 10; Ch. Baptist—W. Bak kum 10; Jn. Bakkum—P. Tijsen Vz L. MeinemaP. Hoeve 01: P. VeterF. Berkhouwer 10; G. de LeeuwP. Homan 10; L. MeinemaA. van Dijk VzVi\ Jb. BakkumP. Hoeve 1—0; Jn, Bakkum—Ch. Baptist 10 W. BakkumP. Hoeve 10. ATTENTIE! Wij vernemen, dat de firma G. de Waard alhier, thans ook als leverancier van het ziekenfonds A.A.Z. Alkmaar optreedt. Wij verwijzen in dit verband nog naar de in dit blad voorkomende advertentie, waaruit blijkt dat Woensdag a.s. het publiek van de adviezen van een corsetspecialiste kan pro fiteer en. THEATER ROYAL. De Rozenkrans. Jeanne de Champel, een eigen nicht van de Hertogin de Mircmont, is ondanks alle aanzoeken, daar zij een zeer begeerde partij is, nog steeds ongehuwd gebleven. Als spor tieve vrouw kan zij maar niet besluiten haar onafhankelijkheid prijs te geven. Zonder de liefde te leeren kennen, gaan haai- jeugdjaren voorhij. Onder haar talrijke vrienden neemt Gérard Dclaval de eerste plaats in. Hun verhouding is als die van een broer tot een zuster. Zij is voor hem de eenige hij wie hij zijn hart vol vertrouwen kan uitstorten. Als zij echter op een avond een lied „De Rozenkrans" voor hem zingt, beseft hij, dat hij haar tot vrouw begeert. Jeanne voelt; echter niets voor een huwelijk; zij vindt Gérard te jong. De twee kiezen elk hun eigen weg, doch vinden elkaar weer in een zieken huis, hij, blind geworden door een schot hagel, dat hem in het gezicht kwam, zij als liefdevol verpleegster. Dit zijn omstandig heden, waarin zoowel in het leven als op de film, gescheiden gelieven elkander nooit kunnen wederstaan. Ook André Luguet en Louisa de Mornand die de hoofdrollen in deze film vertolken, weten op boeiende wijze het verloop van lutn liefdesgeschiedenis tot aan het happy- end op liet doek te brengen cn zijn een gang naar theater Royal ten volle waard. PAARDENKEÜRINGEN. Te Schagen zal 2 Juni a.s. een groote prc- miekeuring voor warmbloedpaarden worden gehouden cn tevens zal er gelegenheid zijn paarden ter inschrijving te laten keuren voor het stamboek. Dit laatste zal ook het geval te Wieringen zijn dien zelfden dag des middags om 2 uur n.t. De provinciale regclingscommissie heeft ditmaal gemeend aan het verzoek van vele Noordhollandschc fokkers gevolg te moeten geven cn heeft de keuring daarom vroeg vóór den hooibouw gesteld. Nu mag dan ook redelijkerwijze verwacht worden, dat dc fokkers zeer algemeen van hun belang stelling zullen blijk geven cn niet alleen in groote getale naar het oude Schagen zullen' optrekken, doch tevens er voor zullen zor gen, dat tic paaiden in goede conditie en goed getoiletteerd zullen worden voorge bracht. Noordholland zal dan weer trotsch mogen zijn op dc herlevende Schager paardenkeu- ring. IN DEN BERM GEZAKT. Gisterenmiddag heeft; er op den weg langs de haven een ongeval plaats gehad dat nog tamelijk goed is afgcloopen. Deze weg is men aan het verstraten en dat gebeurt zoo, dat men 's morgens den eenen kant van den weg doet en 's middags den anderen. Hier door heeft de passecrcnde automobilist dus maar de helft van dc wegbreedte tot zijn beschikking cn vooral voor do bestuurders van vrachtwagens is oppassen de bood schap. Om ongeveer half vijf kwam uit de rich ting Schagen een 10-tons vrachtauto aange reden. beladen met 200 zak bakkersmeel. Op het smalle weggedeelte gekomen, hield de chauffeur blijkbaar teveel op den sloot kant aan, en het gevolg was, dat de wagen wegzakte in de zachte berm en in schuinen stand kwam. Zelfs scheelde het. niet veel of het gelieele geval was gekanteld. Muurvast stond de kolos daar en versperde het nog berijdbare gedeelte van den weg. Inmid dels begon zich aan weerskanten van de ongcluksplaats een lango file auto's te vor men, waarhij ook bussen waren. Om deze wachtenden te helpen, werd met bekwamen spoed het stuk weg, dat de stratenmakers onder handen hadden, berijdbaar gemaakt en werd de verkeersstremming alzoo opge heven. Men begon hierna den vrachtwagen af te laden en toen men er circa 100 zakken had afgehaald, mocht het. een wagen van de fa. Grunwald uit Den I-Iclder gelukken den afgedwaalden weer op het rechte pad te zetten. Zoo was aan dit verzetje voor de straten makers weer een einde gekomen. Weer op zoek naar kolonel Fawcett Sao Paulo, 23 April (A.N.P.) De vol gende maand zal een nieuwe expeditie ver trekken naar de* moerassige oerwouden van Matto Grosso teneinde een onderzoek in te stellen naar het verblijf van kolonel P. II. Fawcett, den Engelschen ontdekkingsreizi ger die twaalf jaar geleden in het hart van Brazilië is zoek geraakt envan wien men daarna niets meer vernomen heeft, DAMES! A.S. Woensdag 28 April, van half elf tot half vier is Corset Specialiste in onze zaak aanwezig. Het MAATCORSET geeft U de onmisbare steun - Gratis advies. Ook voor CONFECTIE-CORSETTEN. Leverancier Ziekenlonds A.A.Z.Ak., voor BUIKBANDEN - ELASTIEKEN KOUSEN, enz. Vakkundige bediening. SCHAGEN. LEEUWARDEN, 23 April. Veemarkt. 92 Enterstieren f 120190, 88 twenterstieren f 190—300 per stuk; 490 vette koeien f 125—270 per stuk, 4567 ct. per Kg.; 1991 melk- en kalfkoeien f 120 260. 205 pinken f 60145. 48 vette kalve ren f 20—50, 1064 nuchtere kalveren f 3 7.50, 282 vette schapen f 15—36, 82 weide schapen f 1428, 325 lammeren f 8—12, al les per stuk, 342 vette varkens f 30—120 per stuk. 4017 ct. per Kg., 30 magere varkens f 1540 ct. per Kg., 122 kleine biggen f 7—14 per stuk. 32 hokken en gei ten. Totaal-aanvoer 5225 stuks. Overzicht: Door het natte weer-wordt de aanvoer ter veemarkt iets opgehouden. De handel in melk-, kalf- en weidokoeien tame lijk vlug en prijshoudend. Voor de weide- koeien was de afloop iets kalmer slacht- stieren en fokstieren tamelijk vlug en duur. Pinken handel kalm doch prijzen nog hoog. Vette kalveren zeer traag en iets lager. Nuchtere kalveren cn varkens iets beter te plaatsen met vaster prijzen. Wolvee beperkt aanbod. Schapen en lammeren duuc De N.V.C. nam 94 varkens over. Zuivel. Slcutclkaas 24, Goudakaas 27— 31, Edammerkaas 545. Aanvoer 2473 Kg. Mijnboter 1.46, 1.40 en 1.32 per Kg. Veiling- boter 1.301.27. Aanvoer 0/3, 12/6 en 0/12 va ten. Commissie 72. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 26.090 Kg., prijs 2V&3% cl. per stuk, handclsprijs 47V£071/z ct. per Kg., Eendeieren: aange voerd 150 Kg., prijs 3—314 ct. per stuk, han- delsprijs 3337V<> ct. per Kg. Pluimvee. 50 slachthancn f 0.601.20. 73 slachtkippon f 0.6O—1.25, 40 jonge hanen 75 —90 ct., 15 jónge duiven 20 ct. per stuk. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas: 20 plus 8-8.50, 40 plus 13.50 14, Leidsche 20 plus 8.509, Goudsche 20 plus 8S.50, 40 plus 13.50—14, broodkaas 40 plus 13.50—14, Goudsche volvet 18.50—19. Stemming goed. LEEUWARDEN. 23 April. Buitenl. granen. Gele laplatamais disp. 151 boordvrij Leeuwarden, idem 144 boordvrij Rotterdam, Laplata gerst disp. 186 boordvrij Leeuwarden, idem 178 boordvrij Rotterdam, Noord-Am. lijnkoeken disp. 9.25 boordvrij Leeuwarden, idem S.6 boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. disp. 8.70 boordvrij R'dam. ALKMAAR, 23 April. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 430 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 68 HL voertanve 7—8.50; 2 HL rogge, prijs niet genoteerd; 17 HL gerst S.To—9.50: 149 HL haver 7—S; G2 HL boonen, w.o. paarde 7—8. bruine 10— 12.50. citroen 20—24, duiven- 7.50—10.50 en witte boonen 20; 14 HL karwijzaad 23—24; 21 HL blauwmaanzand 22.50—21.50; 97 HL' erwten, w.o. kleine groene 8—10; grauwe 1025 en vale erwten 1214. Alles per 100 Kg. Handel goed. ALKMAAR, 23 April. Andijvie 3.50—12. bloemkool I 14.5(4—19. II 6—11, gele kool 3.50, kropsla 1.50—5.20, knolselderie 4.S0. prei 1.S0—3.80. peterselie 1.30—1.80, rabarber 3.50—6, raapstelen 1.30 1.90, radijs 2.S05, roodc kool 3.50—4, selderie 0.501.10, spinazie 16—26 ct.., uien 1.201.80, breekwortclcn 0.80, waschworte- len 10—10.50, witlof I 3—4, II 1.50—2.50. ALKMAAR, 23 April. Kaasbeurs. Edammer 40 plus, aanbod 2560 c,|iks. verkocht 2310 stuks, prijs 16.50 per 50 Kg. Aanwezig 1 fabriek. Handel goed. AIKMAAR, Kaasmarkt, 22 April 1937. Aangevoerd 35 stapels zijnde 95.000 Kg.. Fabriekskaas kleine f 19; Boerenkaas kleine f 16.50; Handel goed. WARMENHUIZEN, 23 April. Roorie kool 22.50. Dccnsche witte kool f —1.20, uien 0.601.20, grove uien 60—90 ct., peen 50—80 ct., kleine bieten GO ct. Aanvoer 5900 Kg. roode kool, 29800 Kg. Deensche wit te kool, 8050 Kg. uien, 1700 Kg. peen; 625 Kg. bieten 1 Geen ernstige incidenten te Estreboeuf Ten aanzien van dc geruchten over ern stige revolutionaire incidenten te Estre boeuf (Frankrijk) in liet departement van de Somme wordt medegedeeld, dat. van ern stige incidenten geen sprake is. Maandag jl. vroegen de werkloozen van deze plaats den burgemeester verlof om op straat te mo gen demonstreeren. Deze toestemming werd gegeven. F.en stoet van ongeveer 200 perso nen trok daarop onder het zingen van de „Internationale" door de straten en begaf zich naar het gemeentehuis om den burge meester te verzoeken den gemeenteraad bijeen te roepen om over hun eischen te beraadslagen. Ook dit stond de burgemeester toe en in den avond kwam de gemeenteraad bijeen ter bespreking van de eischen. AUes verliep zonder incidenten. De gendarmerie werd niet gealarmeerd en behoefde niet in te grijpen. Geen enkele aanklacht werd inge diend en geen van de leden van den ge meenteraad heeft zijn ontslag ingediend.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6