Willem Blaauw P. GRIN - St. Maartensbrug Langendijker Groentenveilingen OMGEVINGNIEUWS Dinsdag 27 April 1937 Tweede blad a,s. Zaterdag 40 jaar bij de post 25-Jarig Ambtsjubileum Ds, R. van der Veen SCHOENHANDEL ZIJPE ST. MAARTENSBRUG. Een kranig lid van de brieven- bestellersfamilie Blaauw jubi leert. 'A.s. Zaterdag 1 Mei zal het veertig jaar geleden zijn, dat onze brievenbesteller W. Blaauw zijn vaste aanstelling bij de poste rijen ontving! Een mooi jubileum, waarbij .wij wel een oogenblik mogen stilstaan! Willem Blaauw komt uit een brievenbe- etellersfamilie, die er wezen mag! Hij nam in 1897 de plaats in van zijn broer Jan, die toen benoemd werd tot conducteur der brie venmalen, standplaats Utrecht. DE JUBILARIS. Willems vader, 'de heer P. Blaauw gaf den zijnen het voorbeeld en was jarenlang een plichtsgetrouw brievengaarder. Toen hij in 1889 overleed, kreeg zijn vrouw de functie èn het was in die jaren, dat Willem smaak in het vak begon te krijgen. Hij hielp zijn moeder met brieven sorteeren en alle werk zaamheden, die op het kleine postkantoor te pas kwamen. Het bleek al spoedig, dat. on ze jubilaris aanleg voor het vak had! Niet het minst zijn verantwoordelijkheidsbesef en nauwkeurigheid maakten hem uitermate ge schikt voor het beroep van brievenbesteller! Het was dan ook een groote voldoening voor hem, toen hij in 1897 in vasten dienst hij de posterijen benoemd werd! Als bijzonderheid mag vermeld worden dat zijn 92-jarige nog kranige moeder nog het oude postkantoortje, waar Willem zijn eerste ambtelijke bezigheden verrichtte, be woont. Zij zag na Jan en Willem, ook haar beide andere zoons Gerrit en Adriaan in de post-uniform gestoken, de eerste kreeg een aanstelling te 't Zand en de tweede te St. Maarten. In 1900 bracht de huwelijksboot Willem en Nel aan de brug, waar zij al spoedig het nieuwe postkantoor betrokken; daar 'deed weldra ook de telefoon haar intrede. Met groote liefde en toewijding heeft Blaauw zijn ambt bekleed en wij, die hem zoo goed kennen, beseffen, hoe zwaar 't hem moet zijn gevallen, tegelijk met dit jubileum, het be sluit te nemen, zijn ontslag van zijn post ambtenaarschap aan te vragen. Wij moeten dit besluit eerbiedigen en kunnen slechts wenschen, dat Blaauw met zijn echtgenoote die hem in al die jaren, ondanks haar druk ke huiselijke bezigheden, zoo moedig ter zijde stond, nog zeer lang van zijn welver diend pensioen zal mogen genieten. Wij zijn blij, dat Blaauw in ons dorpje blijft wonen. Want hij leefde altijd zoo met allen en alles mee; het vereenigingsleven had zijn volle belangstelling en bovendien is Blaauw voor menig dorpsgenoot de man geweest, bij wien men gaarne om raad en daad ging. Het wel en wee van zijn medemenschen hield hem bezig en wat men aan Blaauw toevertrouwde, was volkomen veilig! Het spreekt vanzelf dat dit jubileum niet onopgemerkt voorbijgaat! Wij voelen er veel voor, onzen brievenbesteller tot eereburger van St. Maartensbrug te laten benoemen! Menigeen zal a.s. Zaterdag naar zaal Kossen trekken om Blaauw te huldigen voor zijn prachtige post-prestatie. Het zal ons, na dien dag, vreemd zijn, de brieven niet meer uit de hand van onzen trouwen Blaauw te mogen ontvangen. Hem dat persoonlijk te zeggen en van onze hartelijke waardeering blijk te geven, met deze voornemens gaan wij den jubile umdag van 1 Mei tegemoet! BARSINGERHORN 21 April J.1. was het 25 'jaren geleden dat de Wel.Eerw. Heer Ds. R. van der Veen te Barsingehorn als predikant dier gemeen te zijn ambt aanvaardde. Hoewel het de wensch van den Jubilaris was, dien dag on opgemerkt voorbij te laten gaan, mede in verband met een mogelijk aanstaand ver trek, is het wel geheel anders geloopen. Toen de jubileercnde predikant Zondag morgen den kansel besteeg, werd hij ver rast door de schitterend met palmen en bloemen door de fa. Kruit te Schagen ver sierde kerk, waarin geen plaats meer on bezet was, en waar ook vertegenwoordigers van de Ned. Herv. Kerk te Schagen en te Barsingerenhorn aanwezig waren. De godsdienstoefening werd aangevangen met het zingen van: „Den Hoogen God al leen zij eer en dank voor zijn Genade, enz." Naar aanleiding van Nehemia 2:20 „God van den hemel, Die zal het ons doen ge lukken en wij, zijne knechten, zullen ons opmaken en bouwen", getuigde hij van het onmisbare van waren godsdienstzin en spoorde hij aan om krachtig mede te wer ken tot opbouw van het beste in den mensch, tot zegen ook van de maatschappij. We moeten, aldus spreker, niet onszelf zoe ken maar alle eer geven aan den Aller hoogste. Na de tusschenzang (lied 86 van de N. P. B. Bundel) verzocht het lid van den Kerkeraad, de heer Jm. Blaauboer den Pre dikant te willen komen, waarop hij werd toegesproken door het oudste lid van den Electrische Schoenmakerij Het sinds 1897 bekende adres voor prima DAMES-, HEE- REN- en KINDERSCHOENWERK. Lage prijzen. Elegante modellen. Kerkeraad den heer Jb. Roggeveen van Schagen. Deze huldigde den Jubilaris namens den Kerkeraad en bracht hem dank voor het vele goede dat hij in het belang van de Doopsgezinde gemeente in de afgeloopen 25 jaren heeft verricht en waarin hij den na druk legde op de voortreffelijke wijze waar op hij preekte en, in het bijzonder, de jonge menschen bij den Doop toesprak. Vervolgens bood hij een schitterende bloe menmand aan. De heer Jm. Blaauboer sloot zich bij deze woorden aan, wetende dat de Jubilaris geen geschenk wenschte, overhandigde hij hem een fraai gebonden album met een keur van prachtige foto's van dorp en kerk en voorzien van de handteekeningen van le den en oud-leden van den Kerkeraad. Thans zongen de heer en mevr. Blaauboer Jonk op treffende wijze, begeleid door het kerkorgel, „Menschenkind voort in het won dere leven, enz." Hierna sprak de heer G. G. Loggere. Bur gemeester van Barsingerhorn, namens de Burgerlijke gemeente en als vriend. Deze dankte den jubilaris voor de steeds' betoon de goede burgerzin en medewerking, en sprak er zijn waardeering over uit. dat hij steeds gestreefd heeft naar eendracht en sa menwerking. Die samenwerking, het wordt met dankbaarheid geconstateerd, is immer wonderwel gelukt. Als vriend, zegt spreker, heeft hij in menig gesprek van het gezonde oordeel en de kennis van den jubi laris genoten. De heer P. Blaauboer Gzn. bracht de ge- lukwenschen over van de oud kerkeraads- leden en dankte voor de prettige samenwer king en prees zeer de bestuurstalcnten van den predikant. Daarna getuigde Dokter Werner van Barsingerhorn van de bijzondere overeen stemming in denkbeelden en gevoelens van den jubilaris'. Als arts waardeerde hij diens gezonde opvattingen, wars van alle weeke- lijke sentimentaliteit. Zelden zal er zulk een gelukkige vriendschap gevonden worden als hier bestaat tusschen Dominee, Burgemees ter en Dokter. Mede namens zijn echtgenoote en den heer en mevr. Loggers overhandigde hij de vol ledige werken van Vondel. Ir. Muntinga van Schagen bood onder het uiten van zijn waardcering voor het bezon ken oordeel en inzicht den jubilaris even eens zijn gelukwenschen aan. Namens de Doopsgezinde gemeente Noord- zijpe sprak de heer D. Schenk, van Anna Paulowna, zijn innigen dank uit voor de wijze waarop Ds. van der Veen die gemeente helpt, waardoor zij van een financieel-zwak- kere is geworden tot ééne die zich thans be ter redden kan. Een vulpen vergezelde de gelukwenschen. De heer De Veer van Lutjewinkel maakte zich de tolk der oudleerlingen door te gewa gen van de aangename en onderhoudende wijze, waarop dominé catechiseerde. Ontroerd beantwoordde de jubilaris de verschillende sprekers, hen bedankende voor de aangeboden bloemen en geschenken en De algemeen© vergadering van de L.G.C. niet veel bijzonders aan de orde. De tuinders wil len in meerderheid nog geen verplichting voor aardappel- sproeien. Aanvoer van aard appels lage prijzen nog veel roode kool ter veiling aanvankelijk zelfde prijzen later iets beter gele kool iets lager Deensche witte station- nair aanvoer van taaie gele en groene kool afwisselende prijzen naar gewicht en kwaliteit uien slecht op het eind iets minder slecht wortelen lage prijzen bieten buitengewoon laag rabarber sterk achteruit loopende prijzen aanvoer wit lof lage prijzen. Hoop op betere prijzen voor kool. De Algemeene Vergadering van de Lan gendijker Groentencentrale is weer achter den rug. Van veel beteekenis was deze ver gadering niet. De openingsrede van den voor zitter memoreerde het voornaamste, wat op tuinbouwgebied in het afgeloopen jaar is voorgevallen en gaf eenige persoonlijke in zichten weer ten aanzien van hangende vraagstukken. Van de voorstellen waren er maar weinig, die van groote beteekenis wa ren. Het was alles kleingoed. Alleen het Be stuursvoorstel, om het sproeien der aardap- pen verplichtend te stellen, was nogal in grijpend. De mceningen erover waren zeer verdeeld. Niet. dat men het sproeien niet van beteekenis achtte, gaf hierbij den doorslag, doch de tegenstanders voelden niet voor de verplichting. Hun grief tegen dit ver plicht stellen vond zijn grond in de overwe ging, dat sproeien geen afdoend middel te gen de aardappelziekte is. Voorbeelden, dat men zonder sproeien soms niet meer last had van de ziekte in de aardappelen dan met sproeien, waren een krachtig argument. Dat de tegenstanders zich beriepen op Ir. Van Poeteren van den Plantenziektenkundi- gen Dienst te Wageningen, die in het ver plicht sproeien geen radicale oplossing zag, is te begrijpen. Voor voorstanders-lceken is het moeilijk om tegen deskundigen te vech ten. Overigens blijft alles bij het oude. Men wacht nu maar op de resultaten van onder handelingen .die ten doel hebben de han delsbelemmeringen op te ruimen. Als die eens radicaal konden worden weggewerkt, dan gelooven wij, dat mèt of zonder sproeien van aardappelen, de toestand van den Lan gendijker tuinbouw al heel wat zou verbe teren. Slechter dan op het oogenblik kan het al niet. Begrijpelijk is het dan ook, dat menig tuinder er weinig voor voelt, zich zelf tot extra uitgaven te verplichten, zon der zeker te weten, dat deze weer als meer dere opbrengst uit het bedrijf zullen tcrug- keeren. Aardappelen werden deze week weer aan beide veilingen aangevoerd. De prijzen waren laag. Robijn werd voor f 1.60—f 1.90 ver kocht. Voor blauwe waren de prijzen nog al uiteenloopend. Er werden er verkocht voor f 1.20 en f 1.30 en ook voor f 1.60 a f 1.70. Ei genheimers brachten f 1.50 op. Blauwe ei genheimers varieerden ook sterk in prijs. Za terdag golden ze aan de Broeker veiling van f 1.30—f 1.80, terwijl er in den loop der week ook aan de andere veiling tot f2.werd be taald. Bevelanders werden betaald met f 1.00 tot f2.40, Red Star f2.40. Over 't geheel dus zeer lage prijzen. Roode kool kwam er aan heide veilingen nog heel wat, ofschoon wel te bemerken is, dat de voorraden beginnen te slinken. De grootste aanvoeren hebben plaats te Noord- scharwoude. In de eerste helft der week wa ren de prijzen voor de sortcering van 24 pond f2.20f2.50, voor die boven 4 pond f 1.90f2.20. alles eerste kwaliteit. Voor tweede kwaliteit werd f 1.50f 1.90 betaald, terwijl voor afwijkend goed f 1.40—f 1.50 werd besteed. In de tweede helft der week kwam daarin wat verbetering. Donderdag werd een prijs van f3.besteed. Vrijdag een van f3.40, en Zaterdag werd aan de veiling van den N'oordermarkthond zelfs f 4.30 besteed, een recordprijs in dit seizoen, al ligt die dan ook zeer laag. Er werden aan beide veilingen nog 45 spoorwagens roode kool aangevoerd. Gele kool kwam er ook nog heel wat; ook hiervan had de veiling te Noordscharwoude het leeuwenaandeel. Al waren de prijzen van deze kool niet hoog, met de opbrengst ervan is toch iets te beginnen. Jammer dat de verhooging zoo laat is gekomen, waardoor er maar in geringe mate van wordt geprofi teerd. Niettemin ging het deze week slechter dan de vorige. Voor gele kool van 2—3 pond, eerste kwaliteit, werd f4.00f4.60 betaald, voor de zwaardere f3.00f3.30, uitzonderin gen f 3.40f 3.90. V<*>r tweede soort f 3. Deensche witte kool zelfde prijzen als vo rige week. Kleine taaie gele kool werd voor fl.SO— f2.50 verkocht, zwaardere voor f3.00 k f4.00. Groene kool kwam er maar weinig meer. De prijzen lagen tusschen f2.en f3.80. Het verschil in prijs werd bepaald door gewicht en kwaliteit. De voorraden uien raken uitgeput. Men kan dit wel aan de aanvoeren bemerken. Het verkleinde aanbod heeft echter geen noe menswaardige prijsstijging tot gevolg, of schoon de prijzen al uiterst laag zijn. Voor drielingen werd weer slechts 60 cent be taald, een enkele maal 70 en 80 cent. Voor gewone uien lagen de prijzen tusschen f0.70 en fl.40, al naar gelang van kwaliteit, een enkele keer kon tot f 1.50 en zeer uitzonder lijk tot f 1.70 worden bedongen. Enkele par tijtjes grove uien hieven beneden f 1.Ove rigens werd er f 1.00—fl.SO voor betaald. Op het laatst der week was de stemming iets opgewekter. De pcenprijzen blijven ook slecht. Grove peen bracht 90 cent tot f 1.op, bij uitzonde ring iets meer. Kleine werd voor 50 en 60 cent verkocht. Ook voor bieten worden zeer lage prijzen besteed, soms zijn ze onverkoop baar. Kleine brengen f 0.80 tot hoogstens fl,op, grove 40 cent, soms 1 of 2 dubbel tjes meer. Aan de Broeker veiling werd bijna eiken dag rabarber aangevoerd. De redelijke prij zen van de vorige weck konden deze week niet worden gehandhaafd. Aanvankelijk werd nog f 4.40 a f 4.50 betaald, doch Zater dag kon slechts f2.— worden gemaakt. Witlof kwam voor het eerst aan de Broeker veiling. Er werd f4.— k f4.50 voor betaald. Het koude weer der laatste dagen verle vendigt de hoop, dat de koolprijzen nog wel wat konden stijgen. Moge ze verwezenlijkt worden. zich gelukkig prijzende dat zijn werk, waar aan hij zijn hart heeft verpand, gewaardeerd is geworden. Van zijn kant kaatst hij alle dank terug naar zijn medewerkers en vrien den. Het spreken van den heer Schenk bracht hem in herinnering de gevoelige woorden, die deze had gesproken bij het droeve ver scheiden van den heer Stammes, een steun pilaar van de gemeente te Noordzijpe. Dominé verzocht de anwezigen op te wil len staan en eenige oogenblikken stil te gedenken allen, die in deze 25 jaren tot Hooger Leven zijn ingegaan. Tenslotte dankt hij voor de zegenbede hem toegezonden en bad allen 's Heeren zegen toe. Een geanimeerde en buitengewoon druk bezochte receptie besloot dezen mooien dag. WINKEL WANDELDAG „SPARTA" Begunstigd door vrij goed wandelweer hield de wandelvereeniging „Sparta" alhier een groote dlgemeene wandeldag, op Zondag j.1. Hiervoor hadden zich 100 deelnemers opgegeven, waaronder ook de bekende 76 jarige heer Held uit Bccmster, die om aan deze marsch deel te nemen 's mor gens uit Beemster was komen wandelen, een kranige prestatie. Ook kan nog als een mooie prestatie genoemd worden, dat G leden van de vereeniging „Wandel tourist" uit Haarlem, 60 K.M. per fiets hadden af gelegd om daarna het traject te wandelen en vervolgens weer naar Haarlem terug te fietsen. De route voor de rust ging vanaf Winkel door een gedeelte van de Wieringermeer, w*at zeer in de smaak van vele deelnemers viel, naar Kolhorn, vandaar door de Groet polder over Lutjewinkel, naar Winkel, waar de groote rust gehouden werd. Vervolgens ging het naar Nieuwe Niedorp, Verlaat, Oude Niedorp, Terdiek en zoo over de nieu we Provinciale weg naar Winkel. Door alle deelnemers werd dit traject binnen den voorgeschreven tijd, n.L 614 uur, afgelegd, zoodat iedere deelnemer een fraai uitge voerd kruis ontving. De verecnigingsprijzen werden gewonnen door: le prijs een beker, bij loting tusschen de Hoornscho Wandelvereeniging en de Zilvermeeuwen uit den Helder, gewonnen door laatstgenoemde vereeniging; 2c prijs een kruis, gewonnen door de Hoornsche Wandelvereeniging; 3e prijs een kruis ge wonnen door de wandelvereeniging Span broek. De wandelvereeniging „Sparta" alhier liep mee buiten mededinging. Bij de uitreiking van de prijzen sprak de voorzitter van de wandelvereeniging „Spar ta" de hoop uit, dat het volgend jaar weer een dusdanige wandcldag georganiseerd kan worden. De heer van Tongeren uit Hoorn bracht namens „Wandelend Nederland" dank aan de algemeene leiding voor de keurige ver zorging en de uitstekende organisatie, en maakte de wandelvereen. „Sparta" een compliment, die gedurende de marsch het hoofdpeleton gevormd had. Het geheel was een succesvolle dag voor „Sparta", de organisatie en de verzorging waren uitstekend geregeld, waardoor het dool, n.1. propaganda van de wandelsport zeer zeker bereikt zal zijn, en zich noc vele leden bij de wandelsport zullen aansluiten. Het lid van de jury, Mcj. Tr. Strijker, vertegenwoordigde de K.N.G.V. Een woord van hulde is zeer zeker op zijn plaats aan de leden van de wandelvereeniging „Spar ta" in het bijzonder aan den heer A. Wer ner Christoph, die deze wandeldag hebben georganiseerd en tot zoo'n uitstekend einde gebracht. WIERINGEN Visehafslag. 23 April: 313 pond bot f 0.19^; 217 pond aal f0.21—f 0.36; 19% kisten haring f2.99— f 4.20. 24 April: 579 pond paling f0.19f 0.31 772 pond bot f0.09fO.13; 1 zalm 19 pond f 1.60 per pond; 531 kisten haring f4.50 f5.80. 26 April: 500 pond bot f 0.14%—f0.16*4; 1 zalm 20 pond f 1.62 per pond; 43 stuks geep f 0.11 per stuk; 329 kisten haring f7fS.25. Kerkdienst. Men verzoekt ons mede te declen dat de heer C. Zwaan, voorganger der Oud-Gcref. Gemeente te Opperdoes, a.s. Woensdag 28 April, des avonds half acht, een kerkdienst zal houden in de kapel alhier. Uitvoering zangvereeniging „Zang en Vriendschap" en Oeversche Or- kestvereeniging. Een avond van waar kunstgenot. Eindelijk hebben we deze beide vereenlgin- gen, die betrekkelijk weinig voor het voet licht komen. Zondagavond in de concertzaal van den heer Lont mogen beluisteren. Reeds lang was het insiders bekend, dat deze vereenigingen repeteerden, om geza menlijk een uitvoering te geven. Om onge veer acht uur opent de heer De Haan, voor zitter van Z. en V., dezen avond met een woord van welkom. Als het. scherm op gaat, krijgen we eerst een tweetal nummers van Z. en V. te hoo- ren, die verdienstelijk gezongen werden. Hierna volgt de O.O.V., met een viertal num mers. die niet minder waren. Voor koor en orkest werden een drietal liederen ten ge- hoore gebracht, n.1. Zigeunerleben, De laatste Zonnestraal en de bekende wals van Strauss: An der schonen blauen Donau. Deze num mers waren wel de clou van den avond. Zoowel koor en orkest waren goed op el kaar ingesteld en stemming zoowel als nu anceering waren prachtig. Het geheel stond onder leiding van den heer Hovenier uit Bergen, geen onbekende op Wieringen. Alles bij elkander genomen, een avond waar veel schoons te genieten viel. Avonden die we zoo zelden op Wieringen hebben. Alles stond hier op hoog peil, zoowel zang als muziek. Jammer dat het bezoek maar matig was. Zij, die thuis gebleven zijn hebben veel gemist. Voor hen deelen wij mede, dat dezelfde uit voering nog eens gehouden zal worden in de zaal Concordia te Hippolytushoef. Gaat naar deze uitvoering, want bovenstaan de vereenigingen verdienen veel, heel veel belangstelling. Zang en Vriendschap, en Oeversche Or kest vereeniging, laat uw samenwerking blij ven voortbestaan tot heil van het kunstmin nend publiek. Onderhandsche verkooping. De boerderij van den heer Alb. Rotgans, staande te Stroe, is in onderhandschen ver koop overgegaan aan den heer Elb. Lont Jbz. te Stroe. Verkooping. Zaterdagavond j.1. werd in hotel Centraal door notaris Obreen openbaar verkocht: „De Zuidvveid" aan en bewesten Ooster- klievenveg, groot 1.00.70 H.A., 35.24 sn. „Ileezenkrocht", achter het huis aan en beoosten Oosterklieverweg, groot 83.60 aren 29.26 sn. Boercnbehuizing, boeten, erf, tuin en land te Oosterklief, groot 45.15 aren, 15.8025 sn. Alles eigendom van P. en G. Kooij Hz.d. te Oosterklief. Koopster werd Mej. Gr. Bakker Sd. voor f 4646. LANGENDIJK Als afgevaardigde naar de sluitings-de- monstratie van de Blauwe-AVeek-actie werd door de afd. van den A-N.G.O.B. de heer J. Schuit aangewezen. Aan de actie op Hemel- vaartsdag zal actief worden deelgenomen. ZUIDSCHARWOUDE. Het Bestuur van de Banne Zuidscharwoude heeft de Ingelanden tot een vergadering op geroepen, waarbij als punt van behandeling o.m. wordt vermeld „Bespreking Proefpol- der Oostkant". Men zou daaruit de conclu sie trekken, dat die Proefpolder nu wel tot stand zal komen en blijkbaar is het de be doeling hem aan te leggen aan den Oost kant. Hij zal dus. als deze veronderstelling juist is. wel komen te liggen daar, waar opmetingen zijn verricht, dat is' dus van da grens tusschen Broek en Zuidscharwoude tot aan het Kerkepad. Mogelijk zullen we dus wel spoedig meer van deze zaak hooren. Als die polder werkelijk tot stand komt, zul-- len de werklooze arbeiders daar dus wel werk kunnen vinden. Dit jaar worden de Kolfwedstrijden van: de Noordh. Kolfvereeniging alhier gehou den en wel in de baan van den heer Rij per. Ter voorbereiding van die wedstrijden1 wordt een 50 slagen-wedstrijd georganiseerd' Men hoeft er dus niet aan te twijfelen, of voor beide zal veel belangstelling zijn, NOORDSCHARWOUDE. Schaken. In het café Het Bonte Paard werd door den heer P. Hoekstra uit Alkmaar een schaaksimultaan-seance gespeeld tegen de leden van „Schaakmat" alhier en 2 schaak liefhebbers. Van de 27 borden waaraan werd gespeeld werden er 22 door den heer Hoek stra gewonnen, 3 remise en 3 verloren. De partij werd gewonnen door: D. Koom, H, Stïns en Th. de Bruin. Remise speelden: Dr. J. de Wit, K. Bierman, H. Hart allen loden van „Schaakmat". Alzoo een mooie presta tie van dep heer Hoekstra. ST. PANCRAS. In de jongste vergadering van de afdee- ling van den A.N.G.O.B. werd meegedeeld, dat uit de leesbibliotheek gedurende het af geloopen winterseizoen 1331 hoeken ter leen zijn uitgegeven. De bibliothecaris was daar over zeer tevreden, ook, omdat de boeken netjes werden ingeleverd. Mededeeling werd gedaan van de confe rentie met B. en W. van Broek op Langen- dijk ter zake van adhaesiehetuiging aan "t adres, gericht aan Ged. Staten en de Kroon om intrekking ecner vergunning. De Langendijker Winkeliersvereenlgmg zal worden verzocht, geen prijzen meer beschikbaar te stellen, welke alcohol bevat ten. Voor de Blauwe-Week-actie zal propa- ganda-materiaal worden aangevraagd. Met Hemelvaartsdag zal met de bekende auto de tocht door St. Pancras en Langen- dijk worden gemaakt. Als afgevaardigde naar de sluiting werd de heer C. de Jong Sz. aangewezen. CALLANTSOOG Ouderling N.-H. Kerk. De heer Joh. Baken, alhier is tot ouder ling der N.-H. Kerk gekozen en werd in den dienst van gepasseerden Zondag door Ds. van Wichen als zoodanig bevestigd. Politie. Gevonden: een halsketting (imït. parelen). Seriewedstrijden. Door de Voetbalver. Callantsoog zijn op Hemelvaartsdag seriewedstrijden uitgeschre ven. In deze wedstrijden zullen naar ons werd medegedeeld, tegen Callantsoog I uit komen: Dirkshorn I, Petten en Watervo- gels II. HOOGWOUD Zondag j.1. is plotseling overleden de heer P. Hartog, kerkmeester van de Ned. Her vormde Kerk te Aartswoud en oud-lid van den Raad der gemeente. AARTSWOUD. Met gedeelde punten kwamen onze voet ballers terug uit Medemblik. Een we- derzijdsch vurig gespeelden sportleven wed strijd, waarvan de einduitslag was 3—3. CORRESPONDENTIE DEN HEER VAN DER LAAN, WI ER INGER WAARD. Waar de kwestie o.i. van beide zijden voldoende is belicht en U dagen en dagen noodig hebt gehad voor de fonnuloering van Uw tweede antwoord waardoor de be langstelling der lezers voor de zaak is ver loren gegaan en U bovendien ook Uw tweede ingezonden stuk in hoofdzaak dienst baar maakt ter propageering van Uw begin selen, sluiten wij het debat. Red. Sch. Crt.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5