Raad Oudkarspel SPORT INGEZONDEN Marktberichten De onderwijzeres in het ziekenhuis opgenomen. Haar plaatsvervang- ster na 2 dagen ook ziek. De 4e leerkracht weer voor rekening van het Rijk. De gemeente doet een voordeelige transactie in een modderige substantie. f 15.be schikbaar gesteld voor het vervoer van een kind van de Diepsmeer naar de r.k. school te Noordschar- woude. Eigenlijk een vliegtuig noodigl D.T.S. krijgt geen subsi die. Is zij nu insolvent? De kwestie bij de Lichtbedrijven. Een motie en zoo noodig een verzoek om schorsing aan de Kroon. Groote eenstemmigheid. Een paarden middel meent de heer De Boer. Extra werk sluiswachter. Melk- verstrekking aan schoolkinderen. De Raad dezer gemeente vergaderde Maandag 26 April, 's avonds te 8 uur in het gemeentehuis. Voorzitter was de heer A. J. Wijnveldt, burgemeester tevens secretaris. Allen waren aanwezig. Voorzitter opende de vergadering met wel kom en spreekt den wensch uit dat de be sprekingen zakelijk en in het belang der gemeente mogen zijn. Deze vergadering is belegd tot afhande ling van ecnige stukken en ook om te vol doen aan het verzoek van 6 raadsleden tot het houden ecner vergadreing in verhand met de genomen beslissing van de Com missie van Beheer. Hierna, volgde vaststelling van de notulen, van de vergadering van 16 Maart j.L Ifiededeelingen. De Voorzitter deelt mede. dat de minister van Onderwijs gunstig heeft beschikt op het herhaald verzoek van B. en W. om de jaarwedde van een vierden onderwijskracht voor rekening van het Rijk te nemen en wel vanaf 1 April 19:17. In verband hiermede deelt hij mede, dat Mej. W. G. Roest, die tot tijdelijk onderwijzeres was aangesteld voor vast is benoemd als onderwijzeres te Haar lem, Helaas moest dezer dagen Mej. Roest, in liet ziekenhuis worden opgenomen voor een spoed-operatic. In afwachting van het benoemen van een vaste leerkracht hebben B. en W. tot tijde lijk onderwijzeres aangesteld Mej. C. Groen- veldt alhier. Na 2 dagen is deze onderwij zeres ook ongesteld geworden cn is met in gang van heden tijdelijk aangesteld mej. T. Ileuvel te St. Pancras (Zuid). Voorts dat de Comra. v. Beheer der Licht bedrijven artikel 21 van het Ambtenaren reglement heeft aangevuld mot een nieuw lid. inhoudende de bepaling betreffende het tegelijk bekleeden van het lidmaatschap van den Raad der bij de lichtbedrijven aangesloten gemeenten of van ecnig ander publiekrechtelijk lichaam met de be trekking van ambtenaar of beambte in dienst of ondergeschikt aan de gemeen schappelijke lichtbedrijven. Mocht de betrok kene een dergelijk lidmaatschap ambiecren, dan wordt hij gedurende den duur van het lidmaatschap op non-activiteit gestold. Ook deelde Voorzitter mede, dat B. en W. aan den aannemer U. Krikke te Heeren veen, die specie noodig heeft voor het op spuiten van den Laanderweg tot aan het Verlaat, vergunning hebben verleend tot het baggeren van de daarvoor benoodigde specie uit het Waardje volgens .aanwijzing van B. en W. De aannemer heeft noodig 36000 M3. en heeft zich verbonden daarvoor te betalen 5 cent per M3., zoodat de gemeente zal ont vangen f 1S00. Spx\ gelooft dat deze inc- dedeeling, welke voor de financiën der ge meente van groot belang is, instemming bij den Raad zal vinden. Wethouder Bakker herinnerde aan zijn tegenstand om het Waardje aan de Banne te verkoopen in een vorige vergadering. Dan had de Banne nu de centen ontvangen Dc heer Kostelijk informeerde of de ijs baan omzeild kan worden. Voorz. bevestigde dit. Het Waardje is 6 H.A. groot. Verder gaat het niet. antwoordde Voorz. op een vraag van den heer De Boer Als men zonder de ijsbanen niet tot 36.000 M3. kan komen, houdt men op. Ingekomen stukken. Ingekomen was een verzoek van A. Telle- man. alhier, om een vergoeding in de kos ten van vervoer van zijn zoon aar de R.K. Jongensschool te Noordscharvvoude; B. en W. merkte op dat inwiliging van het verzoek niet mogelijk is. Per auto kost het vervoer f fi.50 per week. Daar kan niets van komen. Wc mogen wel een vergoeding geven, doch zijn niet verplicht. Het gaat alleen over do Diepsmeer. Daar helpt geen auto aan, Men zou een vliegtuig noodig hebben. B; cn W. stelden voor f 15 te ge- ven, evenals aan den heer IJff gegeven wordt voor een fiets. Dit gaat in per 15 Mei a.s. Aldus besloten. Geen bijdrage aan D.T.S. Dc voetbalvereeniging D.T.S. verzocht een jaarlijksche geldelijke bijdrage te mogen ontvangen van f 100. B. cn W. kunnen absoluut niet adviseeren een subsidie te geven, gezien de krappe be grooting. Voorz. herinnerde aan dc overgang van D.T.S. naar den K.N.V.B., toen een over eenkomst is aangegaan dat de schoolkinde ren het terrein mochten gebruiken voor li chamelijke oefening, waarvoor een subsidie van f 1000 is verleend. Later is nog weer eens f 75 betaald voor het onderhoud van de schutting. Voorzitter vond dat de gemeente zich te genover deze verccniging zeer goed heeft ge houden. We wilden de opcenten van de per- sonccle belasting zoo laag mogelijk houden. Men kan geen twee dingen tegelijk doen. De heer Borst hoorde wel wat op van het advies van B. en W. Het gaat om het behoud van het terrein en is het belang van de sport. Er zijn wel meer tusschentijdsche sub sidies verleend. Spr. vond het jammer dat de begrooting zoo krap is gehouden. Hij heeft daaraan niet mede willen werken. Spr. is voor subsidieverlening. Mevr. Paarlberg—Hart land wilde het aan houden tot de volgende begrooting, als de tegenwoordige het niet toelaat. De heer De Boer achtte de sport noodig, men houdt de jongelui uit een andere gele genheid vandaan. De gemeente heeft er ook voordeel van. Spr. vond het terrein zeer nut tig voor de schoolkinderen. Zouden we geen lager bedrag kunnen geven, wanneer er geen f 100 af kan. De heer Rijper is bang een precedent te scheppen tegenover andere vcreenigingen. Waarom is het noodig? vraagt spr. Voorzitter deelde mede, dat het onderhoud wordt genoemd, de noodzakelijkheid om een trainer aan te stellen. De vereeniging kan zonder hulp niet meer aan haar verplichtin gen voldoen. De heer Kostelijk had de verleende f 1000 beschouwd als een renteloos voorschot. Spr. is niet voor subsidie, doch aangezien we er gebruik van maken voor de kinderen, is spr. wel voor iets te geven, bijv. de halve aange vraagde som. De heer Bakker is geen bewonderaar van dc voetbalsport, doch gevoelt er wel voor, dat hier een goed sportterrein is. Spr. had beter gevonden wanneer men voor de be handeling der'begrooting kwam. Daarom is spr. het eens met mevr. Paarlberg. Als er geld over is, geef het dan maar aan het B. A. Dal kan het wel gebruiken. Spr. zeide, dat kunst, muziek en zang bij hem hpogcr stonden dan de sport. De K.N. V.R. is een lichaam dat geld genoeg heeft. Voorz. was het eens met de opmerking over het tijdstip van indiening. Het is 100 gulden. De duizend gulden was voor het recht om zoolang D.T.S. bestaat, de school kinderen er gebruik van te laten maken. Als men voort gaan wil met het geven van subsidie, dan is spr. van oordcel, dat er iemand van liet gein. bestuur in de vereen, zou moeten zitten om te zien, hoe het subsi die besteed wordt. Spr. wil het verzoek nu afhandelen. D.T.S. moet niet voorgetrokken worden bij andere vereenigingen. De heer Kostelijk trok na de toelichting van den Voorzitter zijn woorden in. De lieer Borst vond dat D.T.S. aan goede woorden niets heeft. Er moet iets gebeuren. Spr. zou gaarne £ien, dat de begrooting noodzakelijk ruimer werd opgezet. Voor steun aan de andere vereenigingen gevoel de spr. ook. Kunnen we er dc f 1800 niet voor gebruiken van het Waardje. Voorzitter: Laten we die buit niet eerder verdeelen voor wc hem hebben. De heer De Boer dacht dat D.T.S. niet veel andere bronnen had om uit te putten. Weth. Bakker: We kunnen een gulden maar eenmaal uitgeven. Er zijn zeer veel ar me menschon in de gemeente die geholpen moeten worden. D. K.N.V.B. kan wel steu nen, meende spr. Die heeft geld genoeg. Als de bond niet steunt staat de sportiviteit niet hoog. De heer Borst stelde voor f 50 te geven, welk voorstel werd gesteund door den heer De Boer. Met de stemmen van de hoeren Borst en dc Roer tegen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorstellen van B. en W. Wij ziging schoolgeldverordening. B, en W. stelden voor, over te gaan tot wijziging van de verordening op de heffing cn invordering van schoolgeld voor gewoon lager onderwijs en vervolgonderwijs. Aldus besloten. De kwestie aan de Lichtbedrij ven. Voorgelezen werd het verzoek van de zes raadsleden tot het houden van een vergade ring, waarin een viertal punten naar voren worden gebracht, o.m. dc mogelijkheid om een der leden der Commissie van Beheer te doen vervangen. Voorzitter besprak deze punten in het kort. De Commissie van Beheer heeft het Ambt.- reglement gewijzigd. Voorzitters opvatting is, dat dit hier niet mag worden besproken, omdat dc C. v. B. een zelfstandig"iichaam is cn de benoemde leden van de Commissie toch het vertrouwen van den Raad moeten hebben. Dp C. v. B. is geen enkele verant woording schuldig. Om de 4 jaar heeft de Raad gelegenheid om de afgevaardigden te benoemen. Daar moet men dan ook bij af loop dier 4-jarige periode maar aan denken. De afgevaardigden kunnen niet ter verant woording worden geroepen. De C. v. B. zal morgen vergaderen. Het derde voorstel om tot de Króón een verzoek te richten om de uitvoering op te schorten, ried spr. af. Morgen zal er reeds over worden gesproken. Ook heeft de orga nisatie zich reeds tot de Kroon gericht. Art. 4 zegt, dat leden ten allen tijde kunnen worden ontslagen of geschorst bij een met redenen omkleed besluit. Wethouder Bakker dankte voor het. beleg gen dezer vergadering. Spr. had gehoopt, dat dit niet noodig was geweest, doordat de Kroon "indertijd uitspraak heeft gedaan. De burgemeester van Noordschanvoude laat niet toe Voorzitter hamert cn laat het niet toe over een anderen burgemeester te spreken. Wethouder Bakker: Het Is toch een per soonlijke zaak. Spr. .gelooft dat de gemeente er wel wat over te zeggen heeft, omdat er dc gemeentefinantiën bij te pas kunnen ko men. Zie maar hij de secretaris-benoeming te Winkel, waarbij dc Staat, der Nederlan den f2500.moet betalen aan den lieer Kor- vcr. Dat kan hier toch ook plaats vinden, wanneer het niet uitbetaalde salaris alsnog moet worden betaald als de C. v. B. in het ongelijk wordt gesteld. De lieer Bakker stelde voor een motie in te dienen bij de Comm. v. Beheer, waarin wordt vastgelegd, dat de raad dezer ge meente met verontwaardiging hoeft kennis genomen van het genomen besluit van 13 April 1937, waarbij het een ambtenaar van de gein. lichtbedrijven verboden werd, lid te zijn van de gemeenteraad van een der aangesloten gemeenten, terwijl de Kroon reeds een uitspraak heeft gedaan, dat het wel vereenigbaar is. Beleefd wordt verzocht het genomen besluit in te trekken of al thans op te schorten dat in dezen in hoog ste instantie een uitspraak is gedaan. Deze motie werd ondersteund. De heer Borst was ook dankbaar voor deze vergadering. Spr. zou het wel wen- schelijk vinden, dat de verg. van de C. v. B. openbaar waren, aangezien men zoo nooit te weten komt, wat de vertegen woordigers in de commissie doen. Spr. is het met Bakker eens wat betreft de uit spraak van de Kroon. Wij moeten voor de democratische rechten opkomen. De demo cratische rechten komen zoo in gedrang. Een persoonlijke zaak wilde spr. er niet van maken. De voorz. meende, dat deze wensch om openbaarheid beter bij de begrooting der lichtbedrijven aan de orde kon worden gesteld. De raadsleden kunnen in de ver gaderingen van den raad zeker aan dc ver tegenwoordigers in de C.v.B. vragen wat er in die comm. is besloten. Er zijn wel meerdere commissievergaderingen geheim, zooals B. en W. en ook andere commissies. Er hangt een bui! De heer Kostelijk zeide, de stukken niet te hebben Ingezien. Spr. vermoedt, dat er een bui boven zijn hoofd hing. Hij motiveer de zijn houding in de C.v.B. Spr. vond het niet juist, dat een ambtenaar van de licht bedrijven lid van den raad kon zijn cn ook in de C.v.B. zou kunnen komen cn dan werkgever en werknemer tegelijk was, het geen volgens den directeur voor den direc teur ondoenlijk zou zijn. Daarom is spr. meegegaan met liet voor stel. Broodeloos wordt Van den Abcclc niet gemaakt. Hij bedankt gewoon voor de raad, hoewel spr. kan indenken, dat hij dit wel wat, bezwaarlijk vindt. Spr. js nog niet overtuigd, wie er het recht aan z'n zijde heeft. Spr. deelde mede, er voor te zijn, dat de uitvoering van het besluit, zoo lang wordt opgeschort, dat het recht z'n beloop krijgt. liet idee, dat de raad hem wil wip pen laat spr. koud. Hij is en blijft tegen stander van de combinatie ambtenaar- raadslid. Een paardenmiddel. De heer De Boer gevoelde wel voor een verzoek aan de Kroon om opschorting. Spr. hoopt, dat meerdere voorstanders van het voorstel van het dag. bestuur der C. v. B. zullen zijn omgegaan, waardoor het besluit wordt opgeschort. Dan krijgt v. d. A. zijn recht. De heer Dc Boer begreep niet, dat de menschen in de C. v. B. niet hebben ge dacht aan de eventueele kosten, welke een cn ander met zich zou kunnen brengen. Het door de C. v*. B. toegepaste middel noem de spr. een paardenmiddel. Voorz. was niet voor een verzoek aan de Kroon. De heer Kostelijk zeide, het niet eens te zijn niet de opvatting van de Kroon dat de Gasfabriek een particulier bedrijf is. Het werd spr. (luister en daarom is hij cr voor, dat het uitgezocht wordt. Dc heer Rijper zeide, dat het om het recht ging. Hij kon niet begrijpen, dat er Kleuterschool Breezand Poldergenooten! Dc „kleuterschool Breezand" bestaat 13 Juli a.s. tien jaar. Het bestuur heeft ge meend, dit feit niet onopgemerkt te moeten laten voorbij gaan en heeft daarom met goedkeuring van B. en W. een verloting op touw gezet, met het doel, voor de netto-op brengst tafeltjes en stoeltjes te koopen voor dc kleuterklasse. In den loop van deze en volgende maan den zullen U loten worden aangeboden a 10 ct. per stuk en het doel van dit. schrij ven is, U op te wekken één of (liefst) meer dere loten te koopen. U steunt daardoor een inrichting, die er door den nood der tijden financieel niet sterker op is geworden en die toch hier in Breezand zulk een goed werk verricht. De school wordt bezocht door kinderen af komstig uit gezinnen van de meest uiteen- loopendc kerkelijke of politieke richting: een kleuterschool dus voor héél Breezand! Laten we dit zoo houden! En steunt U ons hierbij! Laat onze verloting een succes wor den, mede door Uw hulp! Na toezending van postwissel plus 6 cent voor porto, heiast o g. zich ook gaarne met toezending van loten per post. Mijnheer de Redacteur, onzen dank voor de plaatsing. Namens het Comité, S. T. VAN DIJK, Voorz. Breezand, April 1937. DE VERRICHTINGEN IN IA. C.S.V. verrast vriend en vijand door met 2—1 van Z.F.C. 4 te winnen. Wat is er in IA gebeurd? Den llen April stond de competitie stil, den Zondag daarop won kampioenscandidate Z.F.C. 4 overtuigend van W.F.C. 4 (41), C.S.V. kon toen de puntjes, welke ze zoo zeer van noode heeft, juist niet binnenhalen; met miniem verschil werd aan de Zaan van Z.V.V. 3 verloren (12). Maar Zondag j.1. zou datzelfde C.S.V. voor de verrassing zorgen. Z.F.C. 4, dat bij een gelijk spel reeds kampioene was, incasseerde te Caslricum een 2—1 nederlaag. Het is lang niet onmogelijk, dat den Zaandammers door deze misstap, het kampioenschap nog ont gaat. Het kampioenschap van het vierde, het was nog een klein lichtpuntje aan den duisteren Zaandamschen voetbalhemel; C.S.V. heeft het wel heel zwakjes doen glo ren cn wellicht dooft Bergen het tenslotte geheel en al. Een beslissingswedstrijd toch tusschen Z.F.C. 4 en R.S.V. zal uit moeten maken, wie. zich kampioene van I A kan noemen. Voor Bergen lijkt het aanbevelenswaardig dezen wedstrijd te winnen, want dan zal meteen al het geharrewar van het al dan wel niet promoveeren van de baan zijn. Ook in de onderste regionen zal het op een beslissingswedstrijd zeker, cn wed strijden misschien, uitdraaien. Alcmaria 4 cn Vronc - wellicht ook C.S.V. zullen daarbij betrokken zijn. De Afdeeling I A is wel bui tengewoon spannend dit seizoen! W.F.C. 4Z.V.V. 3 was van geen belang (2-0). De stand luidt nu: Z.F.C. 4 16 12 1 3 56—23 25 Bergen 16 12 1 3 61—27 25 O.S.V. 3 15 9 4 2 58-32 22 W.F.C. 4 15 5 3 7 39—47 13 Z.V.V. 3 16 6 1 9 41-49 13 Bccmster 16 4 4 8 36-56 12 AIc. Victr. 4 10 3 4 9 34—57 10 C.S.V. 14 3 4 7 28—39 10 Vrone 16 4 2 10 43-66 10 niet meer heeren Ingegaan zijn op het In de C. v. B. gedane voorstel om het besluit op te schorten tot de uitspraak in hoogste instantie. De heer Bakker zeide dat er verschil was tusschen het bedrijf van 1 gemeente en een bedrijf van 5 gementen. Spr. respecteerde Kostelijk's recht voor zijn overtuiging uitkomen. Als hij zegt, voor opschorting te zijn, vervalt het motief, hem te doen ver vangen. Voorz. verduidelijkte nog eens de positie van het bedrijf t.o. van de gemeenten. Dc heer Borst zou er wel voor zijn, als er deskundigen in de C. v. B. kwamen. Spr. geloofde, dat de gevoerde oppositie wel ee- nige wijziging heeft aangebracht in de houding van sommige commissieleden. De heer Kostelijk zeide, overgelukkig te zijn, hierover reeds eerder met wethouder Bommer te hebben gesproken in den geest als nu. Hij hoort hier voor het eerst van de voorstellen. Het is dus geen schroom, dat men liern zal wippen, die hem zoo dofct spre ken. Hierna werd met algemeene "stemmen de motie aangenomen en ook met alg. stem men besloten dat, mocht de C. v. B. een uitspraak in ongunstigen zin doen, een ver zoek aan de Kroon zal worden gedaan de uit,voering van het besluit op te schorten. Voorz. dankte voor de wijze, waarop deze zaak is besproken. Bij de rondvraag vroeg dc lieer Borst of cr sluisgeld moest worden betaald voor de schuiten, welke worden gebezigd voor de aanvoer van zand ten behoeve van de gem. begraafplaats. De sluiswachter heeft er veel werk aan. Voorz. antwoordde, dat de sluiswachter dit gratis moet doen, gezien de pachtvoorwaarden. Ook vroeg de heer Borst naar de melk- verstrekking aan scholkindéren, wijzende op het te Warmenhuizcn ingestelde onder zoek naar de toestand der schoolkinderen. Zoover wilde spr. het niet laten komen. Voorz. zegde een onderzoek toe. Ten aanzien van de kwestie Appelman, waarover allerlei praatjes gaan, had de heer Borst gaarne een andere manier van onderzoek gezien alvorens deze persoon een nacht in Alkmaar te doen doorbrengen. Dat had veel narigheid kunnen voorkomen. Voorz. zal hierover in besloten zitting eenige mededeelingen doen. Daarna sluiting. HOOGWOUD. V.C.L. 1—ANDIJK BOYS 1, 3-4). Beide elftallen betreden het veld met, een paar invallers. Reeds spoedig neemt V.c.L. liet spel in handen. De aanvallen van An- dijk loopen allen dood op de achterhoede van V.c.L. V.c.L. heeft een uitstekend back- stel, dat weet van orpuimen en daarbij al tijd goed te plaatsen. Voor de rust nog we ten de V.c.L.'crs de leiding te nemen. Nadat gedraaid is, komt V.c.L. met tien man op het veld. Maar ook dat leverde geen bezwaar, op, de Andijkcr Boys kunnen gewoon geen bal voor het doel krijgen. Cecs Benit en Simon Bakker zijn weer de helden van den dag. Deze voorhoedespelers hebben de puntjes voor hun rekening geno men. De middenlinie steunde weer als van ouds( waardoor het geheel uitstekend was. Voor V.c.L. een prestatie, voor Andijker Boys oen teleurstelling, dat kan niet anders. V.C.L. 2—Hem 2, 1—4. Minder goed bracht het tweede elftal het er af op eigen terrein. Te verliezen hadden de VCL'ers echter niet; ze waren zelfs ster ker. Ze hadden soms heel goede momenten maar even zooveel keeren vielen zij terug tot de oude gewoonte, het korte spel. Een handicap was het dat dc spil Dirk Lont verhinderd was. Wel heeft IJs Edam zich op waardige wijze van de taak als plaatsvervanger gekweten, maar van Dirk gaat iets meer uit. Het einde kwam met 41 voor Hem 2, dat daardoor wel iets meer kreeg, dan haar toekwam. V.C.L. ADSP.—HEM ADSP.. 5—3. Ook de adsp. moesten het afleggen tegen •de gasten. Niet éénmaal konden zij het Hem-net vinden. Maar ze komen ook zoo weinig uit in wedstrijden, zoodat het spel hier veel nadeel van ondervindt. Hem deed heel aardig werk en wist drie keeren den V.c.L.-kceper te passeeren. Uit onze omgeving ZIJPE SCHAGERBRUG. Opvoering van „Najaarsstormen". Zondagavond gaf de plaatselijke "tooneel- vereeniging „Euphonia" onder regie van den heer II. J. van Veen, in de zaal van den heer S. Kuiper alhier, een opvoering van „Najaarsstormen", (Robbedoes getrouwd), comedie in drie, bedrijven door Christicn v. Bommel—Kouw cn Henk Bakker. Hot was voor regisseur en medewerkenden teleurstellend dat er niet meer belangstel ling was: dc zaal was maar matig bezet. Toch hadden stuk en spel beter verdiend. „Najaarsstormen" kan van het begin tot het einde volkomen boeien en de opvoering heeft dit Zondagavond ook ongetwijfeld be wezen. Dc rol van Louis Terlaet vónd bij den heer P. Bruijn een prima vertolking, terwijl mevr. E. Zeemanv. d. Werff als „Bob" zijn vrouw, zeer goed spel leverde. Van Mr. Simon Gcldcns (de heer G. Kouse hand) cn Guusje, zijn vrouw (mevr. A. Schipper—Koopman) kan hetzelfde worden getuigd, terwijl de rollen van Hein de Bont hij den lieer N. Hopman, Flor bij Mej. A. Bmijn cn Victor van Nieverden bij den heer II. J. van Veen in goede handen waren. Mej. Hanscri (mevr. J. Wittebol—Kooij), Geertje (Mej. A. Thomasz), Willv (Mej. G. Ott) cn Maarten (de heer W. Zuidscharwoudc) slo ten volkomen bij het geheel aan. F.cn complimentje voor de tooneelaanklee- ding is hier ten slotte zeker op zijn plaats. Het interieur zag er in elk van de drie be drijven keurig uit. Tot slot het traditioneele bal. OUDESLUIS. Voor 7 nieuwe leerlingen is met ingang van 1 Mei a.s. aanvang van het nieuwe leerjaar toelating tot de O. L. school al- hier verzocht. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 20—27 April 1937. Nieuwe zaken: Sint Pancras: J. Deen, Boven weg 244, bakkersbedrijf. Wijzigingen: Anna Paulowna: A. Harder, Molenvaart 99, schildersbedrijf, overgegaan aan A. Har der Jr. Bergen: N.V. Autobusdienst „Noord-Hol land", Kanaaldijk 9, uittreding comm. Broek op Langendijk: Langendijker Groen ten Centrale, Dorpsstraat 395; bestuurswij ziging. Noordscharwoude: Coöp. Boerenleenbank, Dorpsstraat A 97; bestuurswijziging. Oudkarspel: Coop. Boerenleenbank, A 142, bestuurswijziging. LANGENDIJK OUDKARSPEL. Petroleum-vergasser gesprongen. Alhier ontstond een begin van brand bij den heer Joh. Spanjaart, doordat een petro leum vergasser uit elkaar sprong. Door vlug optreden kon erger worden voorkomen. NOORDSCHARWOUDE. Wandelsport. De wandèfeportvereeniging S.N.W, alhier, heeft deelgenomen aan de wandeltocht van Sparta te Winkel en heeft daarbij beslag weten te leggen op een medaille als groeps- prijs. Overdracht. De grocntencommissiehandel, tot heden ge dreven door den heer C. Schipper Dzn., zal worden voortgezet door den heer Joz. Trom petter. NIEUWE NIEDORP Verkoop. Het perceel bouwland aan het Paadje, eigendom van F. Jong, C. Schipper e.a. is verkocht aan J. Dol, aldaar. AMSTERDAM. 26 April. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Z. Bonten 2.30—2.60, afwijkende bonten 22.20, Z. Blauwen 2.30—2.60. afw. blauwen 22.20, Z. Blauwen en Bonten poters 1.70—1.90. Z. eigenheimers 1.90—2, Z. blauwen eigenheimers 1.902.10, Z. blauwen en bonten eigenheimers 22.10, Anna Pau lowna eigenheimers 1.70—1.80. dito zand- aardappelen 2.402.80. Hillcgommer zand- aardappclcn 2.40—2.S0, Flakkeesche eigen heimers 1.90—2, Spuische eigenheimers 1.90 2. beide soorten poters 1.501.60, N.-H. blauwen 1.70—1.90, idem bonten 1.70—2, id. poters 1.501.40, Haarlemmermeer en IJ- polder Bevelanders 1.701.90, Friesehe Rood- star 2.10—2.10, Friesehe Borgers 1.90—2. Ver der per 100 Kg.: Ovcrijsselsche en Drent,- sche eigenheimers 2.50—2.80, Bonken 2.70 tot 2.80. AMSTERDAM, 26 April. Ter veemarkt, waren heden aangevoerd: 4?2 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kw. 70—78 ct., 2e kw. 58—6S ct.. 3e kw. 48—56 ct. per Kg. slachtgewicht: 56 melk en kalfkocien f 1S0—240 per stuk, 123 vette kalveren, 2e kw. 48—56 ct., 3e kw. 40—46 ct. per Kg. levend gewicht; 198 nuchtere kalve ren f 58.50 per stuk, schapen f 24—32 per stuk, 582 varkens: vleeschvarkens, wegen de van 90110 Kg. 5657 ct.. zware varkens 5556 ct., vette varkens 5456 ct. per Kg. slachtgewicht; paarden f 80120 per stuk. Overzicht: Slacht run deren iets ruimere aan voer. handel zeer stug, onveranderde prij zen. Melkkoeien korte aanvoer, tengevolge voorjaarsmarkt Hoorn, kalme handel, vaste prijzen. Vette kalveren behoorlijke aanvoer, handel gedrukt, en hoogere prijzen, nuchtere kalveren behoorlijke aanvoer, vlugge han del. constante prijzen. Schapen korte aan voer, handel slecht, hooge prijzen. Varkens ruime aanvoer, handel vrij willig, vaste prijzen. Paarden aanvoer totaal onbetee- kenend. ROTTERDAM. 26 April. Veemarkt. Aanvoer: totaal 1665 stuks, t.w.: 576 vette runderen. 167 vette kalveren, 15 nuchtere kalveren, 151 schapen en lam meren. 736 varkens. 17 zuiglammeren, 3 bok ken. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 72 ct., 2e kw. 65 ct.. 3e kw. 4S—56 ct.; vette ossen_ 706550-60 ct., vette kalveren 95 8055-65 ct.; varkens (levend gewicht) 49 1&7"47 ct.. schapen 574838 ct.. lamme ren 57—4736 ct. Prijzen per stuk: schapen f 37—30—25: lammeren f 30—25—18. Over zicht: Vette koeien en ossen, aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen hooger, pri ma koe 80. prima os 70. Vette kalveren, aanvoer korter, handel vlot, stijgende prij zen, prima f 1.05. Schapen en lammeren, aanvoer ruimer, handel vlug, prijzen; aan merkelijk duurder. Varkens, aanvoer groo- ter, handel tamelijk, prijzen iets hooger. En kele kleine partijen werden voor export ver kocht. ROTTERDAM, 26 April. Vlasmarkt, Aanvoer: 3700 Kg. blauw, schoon 70—80 ct., 3000 Kg. wit Zeeuwsch 6S78 ct., 5500 Kg. Hollandsch geel 7080 ct.. 2275 Kg. dauwroot 55—65 ct. per Kg. Er blijft goede vraag voor alle soorten vlas en dc prijzen kunnen ten volle gehandhaafd blijven. De beste soorten gingen zelfs hoven nolecring. Alles werd verkocht. Men is met het zaaien in vele streken ver ten achter met het voorgaande jaar. ALKMAAR, 26 April. Andijvie 6—11, bloemkool T 15—21 II 8— 12. gele kool 3.60—5.20, kropsla 1.8G-5.60, prei 3.69—5, peterselie 1.80—2.40, rabarber 3.50650, raapstelen 1.40—2.30. radijs 3 80 —o.60. roode kool 3.39—5.30. selderie 0.S0— 1.20. spinazie 16—48 ct.. uien 2.19—3. breek wortelen 1.80. waschwortelen 10.—, witlof I 3.505. II 1.59-2.50. WARMENHUIZEN. 26 April. f \20 VOer'' 500 K?' Ui€n 1 U0, *rove uien DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 26 April. Berlijn: De aanvoer was gering. Er kwamen van daag de eerste peentjes uit Holland op de markt, maar de prijs werd niet meegedeeld De prijzen van de andere Hollandsche pro ducten bleven onveranderd Bres]au: De handel was traag. Van buitcnlandschê pro ducten waren alleen Canarische tomaten en Hollandsche uien op de markt; geno teerd werd voor Canarische tomaten 50 per 50 Kg. en voor uien 8.50—9 per 50 Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7